Осакаров ауданының жұмыссыз жастары үшін дипломнан кейінгі кәсіптік тәжірибені ұйымдастыру туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 мамырдағы N 14/03 қаулысы. Қарағанды облысы Осакаров ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 02 маусымда N 8-15-105 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 1 ақпандағы N 03/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 2012.02.01 N 03/01 (алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 13 тармақшасына сәйкес, жоғары оқу орындарының, колледждердің және кәсіптік лицейлердің (әрі қарай – кәсіптік оқу орындары) түлектерін – жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру және олардың кәсіптік тәжірибе, білім және дағды алу мүмкіндіктерін кеңейту мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне (әрі қарай - жұмыспен қамту):
1) жұмыспен қамту бөлімінде тіркелген, кәсіптік оқу орындарын ағымдағы жылы бітірген, сондай–ақ кәсіптік оқу орындарын бітірген уақыттан бастап бір жыл мерзім ішінде жұмыс істемеген жұмыссыз жастар арасында дипломнан кейінгі кәсіптік тәжірибені (әрі қарай – Жастар тәжірибесі) жүргізу бойынша жұмысты, мамандығы бойынша алғашқы жұмыс тәжірибесін алу үшін, жұмысқа орналасуға жәрдемдесу үшін және еңбек нарығындағы бәсекеге қабілеттілікті арттыру үшін жағдайлар жасауды ұйымдастырсын;
2) Жастар тәжірибесі шеңберінде кәсіптік оқу орындарының жұмыссыз түлектеріне уақытша жұмыс орындарын ұсынуға тілек білдірген жұмыс берушілермен жұмыссыз жастарға дипломнан кейінгі кәсіптік тәжірибені ұйымдастыруға шарттар жасасын;
3) Жастар тәжірибесін жүргізу бойынша іс-шараларды қаржыландыру республикалық және аудандық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылсын;
4) жасалған жұмыс уақытына сәйкес айына ең төменгі жалақыдан кем емес есебінен Жастар тәжірибесінің қатысушыларына еңбек ақы төлемі қарастырылсын.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Нүркен Сәйфиддинұлы Көбжановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 мамырынан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таралады.
Осакаров ауданының әкімі                   О. Қаппасов

Об организации профессиональной последипломной практики для безработной молодежи Осакаровского района
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 20 мая 2009 года N 14/03. Зарегистрировано Управлением юстиции Осакаровского района Карагандинской области 02 июня 2009 года N 8-15-105. Утратило силу - постановлением акимата Осакаровского района Карагандинской области от 1 февраля 2012 года N 03/01
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Осакаровского района Карагандинской области от 01.02.2012 N 03/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", с подпунктом 13 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях расширения возможностей трудоустройства безработных граждан – выпускников высших учебных заведений, колледжей и профессиональных лицеев, (далее профессиональные учебные заведения) и приобретения ими практического опыта, знаний и навыков акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отделу занятости и социальных программ района (далее - отдел занятости):
1) организовать работу по проведению профессиональной последипломной практики (далее - Молодежная практика) среди безработной молодежи, зарегистрированной в качестве безработных в отделе занятости, окончивших профессиональные учебные заведения в текущем году, а также не работающие после окончания профессиональных учебных заведений в течение одного года с момента окончания, созданию условий для получения первоначального опыта работы по профессии, содействию в трудоустройстве и повышению конкурентоспособности на рынке труда;
2) заключить с работодателями, изъявившими желание предоставить временные рабочие места безработным выпускникам профессиональных учебных заведений в рамках Молодежной практики, договоры на организацию профессиональной последипломной практики для безработной молодежи;
3) финансирование мероприятий по проведению Молодежной практики проводить за счет средств республиканского и местного бюджетов;
4) предусмотреть оплату труда участников Молодежной практики согласно отработанному времени из расчета не ниже минимальной заработной платы в месяц.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Кобжанова Нуркена Сайфиддиновича.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Осакаровского района                  О. Каппасов