Екібастұз қаласы бойынша кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге коммуналды қызметтері мен отемақыны пайдалану, тұрғын үйді күту бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережелері туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 ақпандағы N 170/16 шешімі. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 28 мамырда N 12-3-231 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастүз қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 237/19 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастүз қалалық мәслихатының 25.12.2009 N 237/19 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 15 тармақшасы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабы 2 тармағы негізінде, аз қамтамасыз етілген отбасыларды (азаматтарды) бюджет қаражаты есебінен қолдау мақсатында, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Екібастұз қаласы бойынша кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге коммуналдық қызметтері мен өтемақыны пайдалану, тұрғын үйді күту бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережелері (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. 1-қосымшаға сәйкес Екібастұз қалалық мәслихатының кейбір шешімдері күшін жойды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Р. Елубаева
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ғ. Балтабекова
Екібастұз қалалық мәслихатының
2009 жылғы 25 сәуірдегі
(ІV шақырылған кезекті ХVІ сессия)
N 170/16 шешімімен бекітілді
Екібастұз қаласы бойынша кондоминиум объектілерінің
жалпы мүлкін жөндеуге коммуналдық қызметтері мен
өтемақыны пайдалану, тұрғын үйді күту бойынша аз
қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін беру ЕРЕЖЕЛЕРІ
Осы Ережелер Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына сәйкес және әлеуметтік көмек көрсетуде мұқтажданатын халықтың аз қамтамасыз етілген қабаттарды бюджет қаражаты есебінен қолдау мақсатында әзірленді.
1. Негізгі қағидалар
1. Тұрғын үй көмегі – қала халқының аз қамтамасыз етілген қабаттарына тұрғын үйді (жеке тұрғын үйден басқа) ұстаудың төлемі бойынша шығындарының орнын толтыру үшін, коммуналды қызметтерін тұтыну бойынша және кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге арналған төлем бойынша шығындарды өтеу үшін, ұсынылатын өтемақы.
Тұрғын үй көмегі халықты әлеуметтік қорғаудың бірден бір түрі болып табылады.

О Правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по оплате содержания жилища, потребления коммунальных услуг и компенсации на ремонт общего имущества объекта кондоминиума по городу Экибастузу
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 25 апреля 2009 года N 170/16. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 28 мая 2009 года за N 12-3-231. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 25 декабря 2009 года N 237/19
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 25.12.2009 N 237/19.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", в целях поддержки малообеспеченных семей (граждан) за счет бюджетных средств городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи  малообеспеченным семьям (гражданам) по оплате содержания жилища, потребления коммунальных услуг и компенсации на ремонт общего имущества объекта кондоминиума по городу Экибастузу (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Экибастузского городского маслихата согласно приложению 1.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Р. Елюбаева
Секретарь городского маслихата             Г. Балтабекова
Утверждены решением
Экибастузского городского маслихата
(очередная XVI сессия, IV созыв)
от 25 апреля 2009 года N 170/16
ПРАВИЛА
предоставления жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам) по оплате содержания жилища,
потребления коммунальных услуг и компенсации
на ремонт общего имущества объекта кондоминиума
по городу Экибастузу
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и в целях поддержки малообеспеченных слоев населения, нуждающихся в социальной помощи за счет бюджетных средств.
1. Основные положения
1. Жилищная помощь – компенсация, предоставляемая малообеспеченным слоям населения города для возмещения затрат по оплате содержания жилья (кроме индивидуального жилого дома), потребления коммунальных услуг и ремонт общего имущества объектов кондоминиума.
Жилищная помощь является одной из форм социальной защиты населения.

2. Тұрғын үй көмегі көрсетілетін азаматтардың санаты
2. Тұрғын үй көмегі осы мекенде тұрақты тұратын тұлғаларға, нақты орын иеленген пайдалы көлемдерден көп емес, баспана көлемінің әлеуметтік нормалары шегінде, баспананы ұстаудың (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналды қызметтерді пайдаланудың төлеміне арналған шығындар бұл мақсатқа шекті мүмкін болатын шығындар үлесінен асқан жағдайда ғана беріледі.
Баспананы ұстаудың (жеке тұрғын үйден басқа) және коммуналды қызметтерді пайдаланудың төлеміне арналған шекті мүмкін болатын шығындар үлесі отбасының жиынтық табысына аз қамтамасыз етілген азаматтарға, жұмыссыздарға, еңбек өтілімі толық емес, зейнетақысы аз мөлшердегі зейнеткерлерге, 1, 2 - топтардағы мүгедектерге бес пайыз және азаматтардың басқа санаттары үшін жеті пайыз мөлшерінде Екібастұз қаласының басқа да санаттағы азаматтарына бекітіледі, оларға мыналар жатады:
1) ауқымды мөлшердегі зейнетақы алатын зейнеткерлер және жұмыс істейтін тұлғалар;
2) Алынып тасталды - Павлодар облысы Екібастұз калалық мәслихатының 2009.07.27 N 186/17 шешімімен.
Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге шекті мүмкін болатын шығындар үлесі коммуналдық қызметтері отбасының жиынтық табысына 30 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
100 % өтеумен кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге келесі санаттағы азаматтарға тағайындалады:
ҰОС қатысушылары мен мүгедектері тұрғын үй иелігі құқығының есебінсіз;
ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, баспанда немесе балалар үйіндегі (егер тұрғын үй жалға берілмесе) тұрғын үй иесі болып табылатын жетім-балалар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз калалық мәслихатының 2009.07.27 N 186/17 шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі берілген мекенжайда тіркелген және тұрақты тұратын тұрғын үйдің жекеменшік иесі немесе жалға алушы болып табылатын жеке тұлғаларға тағайындалады.
4. Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайда, Ереженің 3 - тармағына сәйкес тұрғын үй алуға құқығы бар тұлғалар кондоминиумның жалпы мүлкінен жөндеу шығындарына өтемақы алуға құқылы.
5. Тұрғын үй көмегін алуға құқықтары жоқ:
1) жеке меншігінде бір үй-жайдан артық тұрғын-үйдің (пәтер, үй) бір бөлігіне ие болып отырған отбасылары (отбасының бір мүшесі) жалға берушілер;
2) жұмысқа жарамды отбасы мүшесі істемейтін, оқымайтын, әскери қызметте жоқ және жұмыссыз ретінде тіркелмегендердің отбасылары.
Бұған қосылмайтындар қатарына: үнемі күтімді керек ететін боп танылған мүгедектерді күтуді жүзеге асыратын тұлғалар; жеті жасқа дейінгі (бір немесе одан да көп) балалардың тәрбиесімен айналысатын тұлғалар; төрт және одан да көп балалардың тәрбиесімен айналысатын көп балалы аналар; соңғы баланың бірінші сыныпты бітіргенге дейін тоғыз жастан аспауы тиіс; жүкті әйелдер; зейнетақы алдындағы жастағы жұмыс істемейтін тұлғалар (зейнетке шығуға екі жыл қалғандар); түберкүлез, жүйке-сана аурулары, онкологиялық диспансерлерде есепте тұрған тұлғалар; барлық топтағы мүгедектер.

2. Категории граждан, которым
назначается жилищная помощь
2. Жилищная помощь предоставляется лицам, постоянно проживающим в данной местности, в том случае, если расходы на оплату содержания жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг в пределах социальной нормы площади жилья, но не более фактически занимаемой полезной площади, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья (кроме индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере пяти процентов малообеспеченным гражданам, безработным, пенсионерам с неполным стажем работы, минимальным размером пенсии, пенсионерам, получающим социальное пособие по возрасту, инвалидам 1, 2 группы и семи процентов для других категорий граждан города Экибастуза, к которым относятся:
1) пенсионеры с максимальным размером пенсии и работающие лица;
2) Исключен решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 27.07.2009 N 186/17.
Доля предельно допустимых расходов на ремонт общего имущества объектов кондоминиума услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 30 процентов.
Компенсация на ремонт общего имущества объектов кондоминиума со 100% возмещением назначается следующим категориям граждан:
участники и инвалиды ВОВ без учета права собственности жилья;
дети, оставшиеся без попечения родителей, дети-сироты, являющиеся владельцами жилья, находящиеся в приюте или детском доме (если квартира не сдается в аренду (наем).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 27.07.2009 N 186/17.
3. Жилищная помощь назначается физическим лицам, являющимся собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища, прописанным и постоянно проживающим по данному адресу.
4. Лица, имеющие право на получение жилищной помощи согласно пункту 3 Правил, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, имеют право на компенсацию затрат на ремонт общего имущества кондоминиума.
5. Не имеют права на получение жилищной помощи:
1) семьи (один из членов семьи), имеющие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем;
2) семьи, в которых трудоспособные лица не работают, не учатся, не являются военнослужащими срочной службы, не зарегистрированы в качестве безработных.
Исключение составляют: лица, осуществляющие уход за инвалидами, признанными нуждающимися в постоянном уходе; лица, занятые воспитанием ребенка (одного или более) в возрасте до семи лет; многодетные матери, занятые воспитанием четырех и более детей до окончания младшим ребенком первого класса, но не старше девяти лет; беременные женщины; неработающие лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию); лица, состоящие на учете в туберкулезном, психоневрологическом, онкологическом диспансерах; инвалиды всех групп.

3. Тұрғын үй көмегін тағайындау мерзімдері
6. Баспананы ұстаудың, коммуналды қызметтерді пайдаланудың төлемі бойынша тұрғын үй көмегі өтініш берген тоқсанның алдағы тоқсанға өтініш беру құқық басталған күннен бастап сол тоқсанға тағайындалады.
7. Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге өтемақы кондоминиум объектілерін жөндеудің жеке түріне біржолғы көмегі болып табылады.
4. Тұрғын үй көмегінің түрлері мен мөлшері
8. Тұрғын үй көмегі алушының жазбаша өтінішінде көрсетілген, тауар мен қызметтерді жабдықтаушының жеке шотына қаражаттарды аудару арқылы меншік иесіне есептелінген сомамен салыстырғанда баспананы ұстауға (жеке тұрғын үйден басқа) және коммуналды қызметтерінің төлемдерін азайту ретінде қолма-қолсыз түрде беріледі және қызметтерді жабдықтаушылар арасында тұрғын үй көмегін бөлу әлеуметтік мөлшер шегінде пропорционалды аударылған төлемге жүргізіледі.
Саналған, тұрғын үйді күту көмегі қызметтерді жеткізушілер арасында тұрғын үй көмегін алушылардың есепшотына телефонның абоненттік төлеміне және кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкінің бөлігін жөндеуге арналған өтемақыға және әлеуметтік нормалар шегінде бөлінген төлемге теңбе-тең бөлінеді.
Әлеуметтік мөлшер - өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін (мемлекеттік тұрғын үй қорынан бөлген кезде қолданылатын тұрғын үй алаңының әлеуметтік нормасы) тұрғын үй алаңының нормасы және Екібастұз қаласында өтініш берудің өткен тоқсаны, осы тоқсаны үшін коммуналдық қызметті тұтыну нормативтері аясында тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметті тұтыну тәлемақысының шығындары.
Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметті түтынуға жұмсалған есепті-нормативтік шығындарды анықтау аумақтық монополияға қарсы органдар тәртібімен бекітілген, қала тұрғындарының коммуналдық қызметін берушілермен келісілген осы қызмет түріне тарифтер негізінде жүргізіледі.
9. Көмек мөлшері осы мақсатқа берілген отбасының әлеуметтік нормалар шамасында және шығындардың шекті мүмкін болатын деңгейлерімен меншік иесінің баспананы ұстау мен коммуналды қызметтерді пайдалану үшін нақты төлемі арасындағы айырмашылық сияқты есептеледі.
10. Тұрғын үй көмегінің мөлшері баспананы ұстау үшін және коммуналды қызметтерге аударылған төлемақы құнынан аса алмайды.
Баспананы ұстаудың (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналды қызметтерді пайдаланудың төлемі, белгіленген нормадан тыс, соның ішінде тағайындау бойынша жалпы негіздерде жүргізіледі.
11. Көмектің ең аз мөлшері бір тоқсанға айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің жартысынан кем болмауы керек.
12. Әлеуметтік шаманың төлем ауқымы мына көлемдегі сомалар болып табылады:

3. Сроки назначения жилищной помощи
6. Жилищная помощь по оплате содержания жилища, потребления коммунальных услуг назначается со дня возникновения права на ее получение, за квартал предшествующий кварталу обращения.
7. Компенсация на ремонт общего имущества объектов кондоминиума  является разовой помощью на отдельный вид ремонта объекта кондоминиума.
4. Виды и размеры жилищной помощи
8. Жилищная помощь предоставляется в безналичной форме как уменьшение платежа за содержание жилья (кроме индивидуального жилого дома) и коммунальных услуг по сравнению с суммой, начисленной собственнику, путем перечисления средств на лицевые счета поставщиков товаров и услуг, указанного в письменном заявлении получателя или распределение жилищной помощи между поставщиками услуг производится пропорционально начисленному платежу в пределах социальных норм.
Распределение начисленной жилищной помощи между поставщиками услуг производится пропорционально начисленному платежу в пределах социальных норм и компенсации на ремонт доли общего имущества объектов кондоминиума и абонентской платы за телефон на лицевые счета получателей жилищной помощи.
Социальная норма - расходы на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами (социальная норма площади жилья, применяемой при выделении из государственного жилищного фонда) и нормативов потребления коммунальных услуг в городе Экибастузе за квартал, предшествующий кварталу обращения.
Определение расчетно-нормативных затрат на содержание жилища и потребления коммунальных услуг производится на основании тарифов за данный вид услуг, согласованных поставщиками коммунальных услуг населению города, в установленном порядке с территориальным антимонопольным органом.
9. Размер помощи рассчитывается как разница между фактическим платежом собственника за содержание жилья и потребление коммунальных услуг в пределах социальных норм и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.
10. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за содержание жилища и коммунальные услуги.
Оплата содержания жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы, в том числе и по счетчику, производится на общих основаниях.
11. Минимальный размер помощи не может быть менее половины величины месячного расчетного показателя в квартал.
12. Величина расходов на оплату социальной нормы является суммой следующих величин:

1) жалпы алаңдағы бір шаршы метрлі үйді ұстау (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) мен жөндеудің әлеуметтік шамасына көбейтілген төлемқұны, отбасы мүшелерінің санынан шыға келе;
2) жалпы алаңдағы үйдің бір шаршы метріне берілетін жылу қызметі мен жылу жүйелерін ұстау қызметін әлеуметтік шамаға көбейткендегі отбасы құрамына төлем құны, отбасы мүшелерінің санынан шыға келе;
3) отбасы мүшелері санына көбейтілген ыстық сумен қамтамасыз ету қызметіне төлем құны;
4) отбасы мүшелеріне көбейтілген күл-қоқыстарды шығару қызметіне төлем құны;
5) бір адамға шаққандағы отбасы мүшелері санына көбейтілгендегі су құбыры мен су арнасы қызметінің төлем құны;
6) отбасы мүшелері санына көбейтілгендегі электр қуатын тұтыну қызметіне әлеуметтік норма мөлшерінде төлем құны (нақты тұтынудан аспайтын);
7) жалпы үйдің электр қуатын тұтыну және жалпы қолданыстағы жерді жарықтандыру қызметіне төлем құны;
8) отбасы мүшелеріне көбейтілген бір адамға шаққандағы лифт пайдалану, лифт жарықтандыру қызметіне төлем құны;
9) телеқатынастың қалалық торабына қосылған телефон үшін абоненттік төлемнің ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтері.
Өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілетін тұрғын-үй аумағының әлеуметтік мөлшері:
1) жалғыз басты азаматтар мен бірінші топтағы мүгедектерге – пайдалы алаңның отыз шаршы метрі, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес;
2) "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты еңбекпен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесінде есепте тұрған жалғыз тұратын азаматтарға, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес;
жұбайы (зайыбы) бірге тұрса – пайдалы алаңнан адам басына он сегіз шаршы метрі есебінен, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес;
3) екі немесе одан да көп адамнан тұратын отбасыларға - пайдалы алаңның он сегіз шаршы метрі, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес.
13. Өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілетін электрқуатты тұтынудың әлеуметтік шамасы адам басына 70 киловатты сағатты құрайды.
14. Қолданыстағы тұрғын үй заңнамасына сәйкес қосымша аумаққа құқығы бар азаматтар үшін нормативті актілермен белгіленген аумақ мөлшеріне әлеуметтік шама көбейтіледі.
5. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
15. Тұрғын үй көмегін тағайындауды "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады.
Өтініш иесі тұрғын үй көмегін ресімдеу үшін "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне 1 - қосымшаға сәйкес бекітілген үлгіде өтініш береді.
Өтінішке келесі құжаттар бірге қоса беріледі:

1) ставка оплаты за содержание жилья (кроме индивидуального жилого дома) за один квадратный метр полезной площади, умноженная на социальную норму площади, исходя из количества членов семьи;
2) ставка оплаты услуг отопления и услуг содержания теплового узла на один квадратный  метр общей площади жилья, умноженная на социальную норму площади, исходя из количества членов семьи;
3) ставка оплаты услуг горячего водоснабжения, умноженная на количество членов семьи;
4) ставка оплаты услуг по вывозу мусора, умноженная на количество членов семьи;
5) ставка оплаты услуг водопровода и канализации, умноженная на количество членов семьи;
6) ставка оплаты услуг потребления электроэнергии в размере социальной нормы, умноженная на количество членов семьи (но не превышающая фактического потребления);
7) ставка оплаты услуг содержания общедомовых электрических сетей и освещения мест общего пользования;
8) ставка оплаты услуг за пользование лифтом на человека, освещение лифта, умноженная на количество членов семьи;
9) услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций.
Социальные нормы площади жилья, обеспечиваемые компенсационными мерами:
1) на одиноких граждан и инвалидов первой группы - тридцать квадратных метров полезной площади, но не менее однокомнатной квартиры;
2) на одиноко-проживающих граждан, состоящих на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" - тридцать квадратных метров полезной площади, но не менее однокомнатной квартиры;
при совместном проживании с супругами из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на одного человека, но не менее однокомнатной квартиры;
3) на семьи, состоящие из двух и более человек - из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не менее однокомнатной квартиры.
13. Социальная норма потребления электроэнергии, обеспечиваемая компенсационными мерами, составляет семьдесят киловатт/часов на одного человека.
14. Для граждан, имеющих в соответствии с действующим законодательством право на дополнительную площадь, социальная норма увеличивается на размер площади, установленной нормативными актами.
5. Порядок назначения жилищной помощи
15. Назначение жилищной помощи производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза". Для оформления жилищной помощи заявитель обращается в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" с заявлением, установленного образца согласно приложению 1.
К заявлению прилагаются следующие документы:

1) өтініш иесінің сауалнама деректері;
2) жеке куәлік көшірмесі;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) азаматтарды тіркеу кітабі;
5) пәтерге құқық орнатушы құжат (ордер, жалға алу келісімшарты және т.б, олардың көшірмелері);
6) отбасы құрамы туралы анықтама (егер пәтер жекешелендірілмеген болса немесе жалға берілмесе тоқсан сайын);
7) өткен тоқсандағы отбасының қосылған табысы туралы мәлімет;
8) отбасындағы жұмыс істемейтін, еңбекке қабілетті жастағы мүшелер үшін – жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама;
9) оқытудың күндізгі бөлімінде оқитын студенттер үшін – оқуға төлеу мөлшерін және стипендия мөлшерін көрсете отырып оқу орнынан анықтама;
10) өткен тоқсанға баспананы ұстауға және коммуналды қызметтерге төлеу бойынша шоттар-түбіртектер (жеке тұрғын үйден басқа);
11) меншік құқығында бар баспана бірлігінің саны туралы халыққа қызмет көрсету орталығынан анықтама (жылына бір рет);
3), 4), 9) тармақтарда көрсетілген құжаттар тұрғын үй көмегі тағайындалғаннан кейін өтініш иесіне қайтарылып беріледі.
16. Ереженің 12-тармағымен көзделген құжаттардан басқа, кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеу шығындарын өтеу құқығына ие болған тұлғалар, Ереженің 2 - қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтінішпен бірге ұйымдардан, жөндеу жұмыстарын жүзеге асыратын кондоминиум объектісі басқармасының басқа да нысандарымен немесе кондоминиумның жалпы мүлкіне жөндеу жұмыстарын жүргізуге бөлігінен мақсатты жиналымдарның мөлшері туралы анықтаманы және төлегені жайындағы түбіртекті қосымша ұсынады.
17. Кондоминиум объектілерін жөндеуге өтемақы Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер Бөліміне мына құжаттар:
1) 12 - тармаққа сәйкес азаматтармен құжаттар тізбесі;
2) "Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылары көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен бекітілген, пәтер бойынша шығындар үлесін анықтаумен кондоминиум объектілерін жөндеуге сметалы құжаттама;
3) кондоминиум объектілері басқармасы органдарымен жөндеу жұмыстарын өткізуге мердігерлік ұйымдардың көрсетілуімен пәтер иелерінің жиналыс хаттамасының көшірмесі, мақсатты алымның төлемі туралы түбіртек немесе берілген жарнаның мөлшерін көрсетуімен анықтама (табысы жоқ тұлғалар үшін) берілген жағдайда тағайындалады.
Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге өтемақы тағайындау туралы шешім белгіленген түрде (2-қосымша) және белгіленген тізбеге сәйкес анықтамамен және оларға қоса берілетін құжаттармен өтініш берушінің жазбаша өтініші негізінде халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімімен қабылданады.
Кондоминиум объектілерін жөндеуге шығындар өтемақысы өтініш берушінің жеке шотына ақшалай қаражат аудару түрінде ұсынылады.

1) анкетные данные заявителя;
2) ксерокопия удостоверения личности;
3) регистрационный номер налогоплательщика;
4) книга регистрации граждан;
5) правоустанавливающие документы на квартиру (ордер, договор найма и т.д., их ксерокопии);
6) справку о составе семьи (если квартира не приватизирована или при найме (аренде) ежеквартально);
7) сведения о совокупном доходе семьи за предыдущий квартал;
8) для неработающих членов семьи, трудоспособного возраста - справку о регистрации в качестве безработного;
9) для студентов, обучающихся по очной форме обучения, справку с места учебы, с указанием размера оплаты за обучение и размера стипендии;
10) счета-квитанции по оплате содержания жилья (кроме индивидуального жилого дома) и коммунальных услуг за предыдущий квартал;
11) справка из центра обслуживания населения о количестве единиц жилья, находящегося на праве собственности (один раз в год).
Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 10) после назначения жилищной помощи возвращаются заявителю.
16. Лица, имеющие право на компенсацию затрат на ремонт общего имущества объектов кондоминиума, кроме документов, предусмотренных пунктом 12 Правил, дополнительно предоставляют квитанцию об оплате или справку о размере целевых сборов на проведение ремонта доли общего имущества кондоминиума из организаций или иных форм управления объектом кондоминиума осуществляющих ремонтные работы с заявлением установленного образца, согласно приложению 2 к Правилам.
17. Компенсация на ремонт общего имущества объектов кондоминиума назначается:
1) при предоставлении гражданами перечня  документов согласно пункта 12;
2) при предоставлении государственным учреждением "Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза" сметной документации на ремонт объектов кондоминиума с определением доли затрат по квартире;
3) органами управления объектов кондоминиума копии протокола собрания собственников квартир с указанием подрядных организации на проведение ремонта, а также квитанции об оплате целевого сбора или справка с указанием размера данного взноса (для лиц, не имеющих дохода).
Решение о назначении компенсации на ремонт общего имущества объектов кондоминиума принимается отделом занятости и социальных программ на основании письменного заявления заявителя по установленной форме (Приложение 2) и прилагаемых к нему документов и справок согласно установленного перечня.
Компенсация затрат на ремонт общего имущества объектов кондоминиума предоставляется в виде перечисления денежных средств на лицевой счет заявителя.

6. Қосылған кіріс
18. Отбасының қосылған кірісіне уақыттың белгіленген кезеңі ішінде ақшалай немесе шынайы түрде алудың көзіне байланыссыз алынған кірістердің барлық түрлері кіреді, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;
2) тұрғын-үй көмегі;
3) бала тууына байланысты біржолғы жәрдемақы;
4) жерлеу рәсімдеріне жәрдемақы;
5) төтенше жағдайға тап болған тұлғаларға біржолғы материалдық көмек (өрт, пәтер тонауы, ұзақ, бір айдан аса, науқас және т.б).
19. II және III тоқсанда отбасының жиынтық кірісіне үй алдындағы учаскілерден, бақшалардан (саяжай учаскесінен) түскен кірістер 1 жүздік үшін бір айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде, бірақ жалпы сомасы 5 айдан кем емес есептік көрсеткіші есепке алынады.
7. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру
20. Тұрғын үй көмегіне берілетін төлемақыны қаржыландыру қалалық мәслихатпен бекітілген қалалық бюджеттен алдын ала қарастырылған қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
21. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі аударылған сомаларды көрсетуімен тұрғын үй көмегін алушылардың тізімін коммуналды қызметтердің кәсіпорын-жабдықтаушыларына қалыптастырады және ұсынады.
8. Тұрғын үй жәрдемақыларының төлемдерін тоқтату
22. Асыра берілген жалған мәлімет барысында заңсыз төленген көмек үшін меншік иесі 1 жыл мерзімге өз тұрғын-үй көмегінен айрылады, ал заңсыз тағайындалған тұрғын үй жәрдемақысының сомасы күшін жояды немесе сот тәртібінде қайтарылып беруге жатады.
Екібастұз қаласы бойынша
кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін
жөндеуге коммуналды қызметтері мен
өтемақыны пайдалану, тұрғын үйді күту
бойынша халықтың аз қамтамасыз етілген
отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй
көмегін беру Ережелеріне
1-қосымша
"Екібастұз қаласы әкімдігінің
халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік мәселелер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________________________________
___________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Мына мекенжай бойынша тұратын:
Екібастұз қ., ____________________
көшесі, N ____ үй,______пәт.
үй тел._____________
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтініш
Мен, ____________________________________________________________
(Жалдаушының (баспананың меншік иесінің) аты-жөні, туған жылы)
Менің ____________________________________________ мекенжайы бойынша _____ адамнан тұратын отбасыма, тұрғын үйді күтуге, тұтынылған коммуналды қызметтері мен байланыс қызметтеріне, телекоммуникацияның қалалық жүйесіне қосылған, телефонның абоненттік төлемі тарифінің көтерілуіне өтемақы бойынша шығындарды өтеуге тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережесімен таныстым.
200_____жылғы______тоқсанға тағайындалған тұрғын үй көмегінің аударылған сомасын келесі тәртіпте жіберуіңізді сұраймын:
Р/с N
Қызмет түрлерінің атауы
Сомасы
1
Тұрғын үйді ұстау______________________________
(ПИК атауы)
2
Жылу қуаты, ыстық су, жылу жүйесі
3
Суық су, канализация
4
Электр қуаты
5
Жалпы үй электр желілерін ұстау
6
Жалпы пайдалану орындарын жарықтандыру
7
Қоқыстар шығару
8
Лифт, лифтіні жарықтандыру
9
Абоненттік төлем
Басқа да қызмет түрлері
Барлығы:
Өтінішке жауап бергенге қанағаттандым, қанағаттанбадым (керегін сызу керек).
Жазбаша ескертуге мұқтажбын, мұқтаж емеспін (керегін сызу керек).
________________                     __________________
(күні)                                 (қолы)
Екібастұз қаласы бойынша
кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін
жөндеуге коммуналды қызметтері мен
өтемақыны пайдалану, тұрғын үйді күту
бойынша халықтың аз қамтамасыз етілген
отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй
көмегін беру Ережесіне
2-қосымша
"Екібастұз қаласы әкімдігінің
халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік мәселелер бөлімі" ММ
бастығы
___________________________________
___________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Мына мекенжай бойынша тұратын:
Екібастұз қ.,_______________көшесі,
N ____ үй, _____пәт. үй тел.________
Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге
арналған өтемақылар аударуға өтініш
Мен, ____________________________________________________________
(Жалдаушының (баспананың меншік иесінің) аты-жөні, туған жылы
Менің _________________________________________ мекенжайы бойынша _______ адамнан тұратын отбасыма, кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеуге арналған өтемақыларды өтеу үшін тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережесімен таныстым.
Қажетті құжаттарды қоса беріп отырмын, аударылған өтемақы сомасын ____________________________________,
(Казпошта АҚ, банк бөлімшелері)
_______________________________________ шотына аударуды сұраймын.
_________________                     _____________________
(күні)                                 (қолы)
Екібастұз қалалық мәслихатының
2009 жылғы 25 сәуірдегі
(ІV шақырылған кезекті ХVІ сессия)
N 170/16 шешіміне
N 1 қосымша
Екібастұз қалалық мәслихатының күшін жойды деп тануға
жататын кейбір нормативтік-құқықтық актілерінің тізбесі

6. Совокупный доход
18. В совокупный доход семьи включаются все виды фактически полученных доходов, в денежной или натуральной форме за установленный период времени, за исключением следующих:
1) государственная адресная социальная помощь;
2) жилищная помощь;
3) единовременное пособие на рождение ребенка;
4) пособие на погребение;
5) единовременная материальная помощь лицам, попавшим в экстремальные ситуации (пожар, квартирные кражи, длительная, более месяца, болезнь и другие).
19. Доход от приусадебного участка, огорода, дачного участка учитывается в совокупном доходе семьи за II и III квартал в размере 1 месячного расчетного показателя за 1 сотку, но в общей сумме не более 5 месячных расчетных показателей.
7. Финансирование жилищной помощи
20. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется в пределах сумм, предусмотренных городским бюджетом, утвержденным городским маслихатом.
21. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" формирует и предоставляет предприятиям-поставщикам коммунальных услуг списки получателей жилищной помощи с указанием начисленных сумм.
8. Прекращение выплаты жилищных пособий
22. За предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, получатель лишается права на получение жилищной помощи сроком на один год с квартала выявления. Незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в установленном законом порядке.
Приложение 1
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
по оплате содержания жилища, потребления
коммунальных услуг и компенсации на ремонт
общего имущества объекта кондоминиума
по городу Экибастузу
Начальнику ГУ "Отдел занятости и
социальных программ акимата города
Экибастуза"
__________________________________________
От _______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу: г. Экибастуз,
ул.______________________, дом N
_______кв.______ дом.тел.________________
Заявление о назначении жилищной помощи
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О. нанимателя (собственника жилья), год рождения          Прошу назначить моей семье в количестве ____ человек, проживающей по адресу:______________________________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате за содержание жилища,  потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части повышения тарифа абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникации.
С Правилами предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Экибастузу ознакомлен (а).
Начисленную сумму жилищной помощи за ________ квартал 200 __года, прошу перечислить в следующем порядке:
N п/п
Наименование вида услуг
Сумма
1
Содержание жилья_____________________
(наименование КСК)
2
Отопление, горячая вода, тепловой узел
3
Холодная вода, канализация
4
Электроэнергия
5
Содержание общедомовых эл/сетей
6
Освещение мест общего пользования
7
Вывоз мусора
8
Лифт, освещение лифта
9
Абонентская плата
Иные виды услуг
Итого:
Ответом на обращение удовлетворен(а), не удовлетворен(а)
(нужное подчеркнуть).
В письменном уведомлении нуждаюсь, не нуждаюсь
(нужное подчеркнуть).
______________                  ___________________
(дата)                        (подпись)
Приложение 2
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
по оплате содержания жилища, потребления
коммунальных услуг и компенсации на ремонт
общего имущества объекта кондоминиума
по городу Экибастузу
Начальнику ГУ "Отдел занятости и
социальных программ акимата города
Экибастуза"
___________________________________
От_________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу: г.Экибастуз,
ул.____________________________,
дом N ________ кв. ____________
дом. тел.__________________
Заявление на начисление компенсации на
ремонт общего имущества объектов кондоминиума
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О. нанимателя (собственника жилья), год рождения)
Прошу назначить моей семье в количестве _______ человек, проживающей
по адресу:___________________________________________________________
жилищную помощь для возмещения компенсации на ремонт общего имущества
объектов кондоминиума.
С Правилами предоставления жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам) по городу Экибастузу ознакомлен (а).
Необходимые документы прилагаю, сумму начисленной компенсации
прошу перечислить в ________________________________________________,
(отделение АО Казпочта, банк)
счет _____________________________________.
_______________                         _____________________
(дата)                                     (подпись)
Приложение 1
к решению Экибастузского городского маслихата
(очередная XVI сессия, IV созыв)
от 25 апреля 2009 года N 170/16
Перечень
некоторых нормативно-правовых актов
маслихата города Экибастуза, подлежащих
признанию утратившими силу

1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2005 жылғы 25 наурыздағы (ІІІ шақырылған ХІІІ сессия) "Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру ережелері туралы" (нормативтік құқықтық актілер Тізілімінде N 2987 тіркелген, 2005 жылғы 21 сәуірде "Отарқа" газетінде N 17, 2005 жылғы  21 сәуірде "Вести Экибастуза" газетінде N 16 жарияланған) N 3.174 шешімі.
2. Екібастұз қалалық мәслихатының 2008 жылғы 27 мамырдағы (ІV шақырылған VІІ сессия) "Екібастұз қалалық мәслихатының 2005 жылғы 25 наурыздағы (ІІІ шақырылған ХІІІ сессия) "Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін ережелері туралы" N 3.174 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілер Тізілімінде N 12-3-175 тіркелген, 2008 жылғы 19 маусымда "Отарқа" газетінде N 25, 2008 жылғы 19 маусымда "Вести Экибастуза" газетінде N 25 жарияланған) N 79/7 шешімі.
3. Екібастұз қалалық мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі (ІV шақырылған кезекті VІІІ сессия) "Екібастұз қалалық мәслихатының 2005 жылғы 25 наурыздағы (ІІІ шақырылған ХІІІ сессия) "Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін ережелері туралы" N 3.174 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілер Тізілімінде N 12-3-181 тіркелген, 2008 жылғы 17 шілдеде "Отарқа" газетінде N 29, 2008 жылғы 17 шілдеде "Вести Экибастуза" газетінде N 29 жарияланған) N 92/8 шешімі.
4. Екібастұз қалалық мәслихатының 2008 жылғы 16 қыркүйектегі (ІV шақырылған кезекті ІХ сессия) "Екібастұз қалалық мәслихатының 2005 жылғы 25 наурыздағы (ІІІ шақырылған ХІІІ сессия) "Екібастұз қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін ережелері туралы" N 3.174 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілер Тізілімінде N 12-3-202 тіркелген, 2008 жылғы 6 қарашада "Отарқа" газетінде N 45, 2008 жылғы 6 қарашада "Вести Экибастуза" газетінде N 45 жарияланған) N 102/9 шешімі.

1. Решение Экибастузского городского маслихата (XIII сессия, III созыв) "О правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Экибастузу" от 25 марта 2005 года N 3.174 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2987, опубликовано в газете "Отарқа" N 17 от 21 апреля 2005 года, в газете "Вести Екибастуза" 21 апреля 2005 года N 16).
2. Решение Экибастузского городского маслихата (очередная VII сессия, IV созыв) от 27 мая 2008 года N 79/7 "О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата (XIII сессия, III созыв) "О правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Экибастузу" от 25 марта 2005 года N 3.174" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-3-175, опубликовано в газете "Отарқа" N 25 от 19 июня 2008 года, в газете "Вести Екибастуза" N 25 от 19 июня 2008 года).
3. Решение Экибастузского городского маслихата (очередная VIII сессия, IV созыв) от 1 июля 2008 года N 92/8 "О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата (XIII сессия, III созыв) "О правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Экибастузу" от 25 марта 2005 года N 3.174" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-3-181, опубликовано в газете "Отарқа" N 29 от 17 июля 2008 года, в газете "Вести Екибастуза" N 29 от 17 июля 2008 года).
4. Решение Экибастузского городского маслихата (очередная IX сессия, IV созыв) от 16 сентября 2008 года N 102/9 "О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата (XIII сессия, III созыв) "О правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Экибастузу" от 25 марта 2005 года N 3.174" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-3-202, опубликовано в газете "Отарқа" N 45 от 6 ноября 2008 года, в газете "Вести Екибастуза" N 45 от 6 ноября 2008 года).