Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 92 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 27 сәуірде N 1706 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 15 ақпандағы N 30 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010.02.15 N 30 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27-бабы 2-тармағына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңы 7-бабы 6) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген Елбасының 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан - жаңару мен дамуға» Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі 2009 жылға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-қимылдар жоспарын (Жол картасы) іске асыру мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жоғары оқу орындарының, колледжер мен кәсіптік лицейлердің түлектері арасынан заңнамада белгіленген тәртіпте уәкілетті органда тіркелген жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру үшін жастар тәжірибесі ұйымдастырылсын (бұдан әрі - жастар тәжірибесі).
2. Жастар тәжірибесі меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда, ұйымдар мен мекемелерде (бұдан әрі - жұмыс беруші) ұйымдастырылады және өткізіледі.
3. Жастар тәжірибесі алты айғы дейін мерзімге ұйымдастырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.30 N 176 Қаулысымен
4. Жұмыс берушінің жастар тәжірибесін өтетін жұмыссыздың еңбекақысын төлеуге шығындары тиісті жергілікті бюджет қаржысынан өтеледі. Осы ретте жұмыс берушілер қосымша ақыны жеке анықтаулары мүмкін.
5. 2009 жылы жастар тәжірибесіне жіберілген жұмыссыздардың орташа айлық еңбекақысы 15 000 теңгені құрайды.
6. Жастар тәжірибесін ұйымдастыру ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органымен шарт негізінде жұмыс берушімен жүзеге асырылады.
7. Жұмыс жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен жастар тәжірибесін өтетін жұмыссыздар арасында жасасқан еңбек шартымен айқындалады.
8. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімдері осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шаралар қабылдасын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.

О дополнительных мерах по содействию занятости населения
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2009 года N 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 апреля 2009 года N 1706. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2010 года N 30
Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15.02.2010 г. N 30
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать молодежную практику для трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников высших учебных заведений, колледжей и профессиональных лицеев, зарегистрированной в уполномоченном органе в установленном законодательством порядке (далее – молодежная практика).
2. Молодежная практика организуется и проводится на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее – работодатель).
3. Молодежная практика организуется сроком до шести месяцев.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением  акимата Северо-Казахстанской области от 30.06.2009 г. N 176
4. Расходы работодателя на оплату труда безработного, проходящего молодежную практику, возмещаются из средств соответствующего местного бюджета. При этом работодатели могут самостоятельно определять дополнительную оплату.
5. Среднемесячная заработная плата безработных, направленных на молодежную практику в 2009 году, будет составлять 15 000 тенге.
6. Организация молодежной практики осуществляется работодателем на основе договора с местным исполнительным органом района (города областного значения).
7. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и безработным, проходящим молодежную практику, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
8. Акимам районов и города Петропавловска принять необходимые меры для реализации настоящего постановления.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.

10. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі             С. Біләлов

10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                                    С. Билялов