Жер салығының ставкаларын жоғарылату туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 4-14-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 мамырда N 13-3-98 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 13.04.2018 № 6-18-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 386- бабы 5-тармағына, 387-бабы 1-тармағына, 444-бабы 1-тармағына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 25.12.2015 N 5-44-8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 379, 381, 383 - баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға жоғарылатылсын, сәйкесінше:
1) жеке тұлғаларға ұсынылған, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) базалық салық мөлшерлемелері;
3) елді мекендердің сыртында орналасқан, өнеркәсіп жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері.
Кодекстің 378, 444 - баптарымен белгіленген жер салығының және бірыңғай жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге жоғарылатылсын, сәйкесінше:
Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері.
Ескерту. 1- тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 25.12.2015 N 5-44-8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық мәслихаттың "Жер салығының ставкаларын көбейту туралы" 2005 жылғы 15 желтоқсандағы № 3-23-3 шешімінің (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 13-3-26, 2006 жылғы 6 қаңтарда “Айыртау таңы” және 2006 жылғы 1 қаңтарда “Айыртауские зори” газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

О повышении ставок земельного налога
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 10 апреля 2009 года N 4-14-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 15 мая 2009 года N 13-3-98. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2018 года № 6-18-4
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.04.2018 № 6-18-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 386, пунктом 1 статьи 387, пунктом 1 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2015 N 5-44-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Повысить на 50 процентов базовые ставки земельного налога, установленные статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино соответственно:
1) базовые налоговые ставки на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам;
2) базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков);
3) базовые налоговые ставки на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Повысить в десять раз базовые ставки земельного налога и единого земельного налога, установленные статьями 378, 444 Кодекса соответственно: базовые налоговые ставки на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения;
ставки единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2015 N 5-44-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение районного маслихата "Об увеличении ставок земельного налога" от 15 декабря 2005 года № 3-23-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-3-26, опубликованное 6 января 2006 года в газете "Айыртау таңы" и 1 января 2006 года в газете "Айыртауские зори").

3. Осы шешім бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
XIV сессиясының төрағасы
Л.Амелин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ.Хамзин

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель XIV очередной
сессии районного маслихата
Л.АМЕЛИН
Секретарь районного
маслихата
К.ХАМЗИН