2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 20-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 қаңтарда N 13-9-112 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 29-11 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.12.24 N 29-11 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2010 жылға арналған аудан бюджеті 1-қосымшаға сәйкес, 2011 жылға арналған аудан бюджеті 2-қосымшаға сәйкес, 2012 жылға арналған аудан бюджеті 3-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) түсімдер - 2493267,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері - 278488,0 мың теңге
салықтық емес түсімдер - 1200 мың теңге
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 26943 мың теңге
трансферттер түсімі - 2184265,9 мың теңге
2) шығындар - 2497006,7 мың теңге
3) Таза бюджеттік кредиттеу - 8011
4) Қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо - 0
5) Бюджеттің (пайда) тапшылығы – -11749,8
6) Бюджеттің (пайданы қолдану) тапшылығын қаржыландырылу - 11749,8;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары - 3738,8.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1; 2010.06.17 N 24-4; 2010.08.06 N 26-1; 2010.11.08 N 27-1 Шешімдерімен
2. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылады деп белгіленсін:
әлеуметтік салық;
заңды, жеке тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жеке және заңды тұлғаларының көлік құралдарына салынатын салық;
акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және өкілдіктер филиалдарды есептік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды және жүзу көлігін немесе салынып жатқан жүзу көлігін ипотекалауды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алым;
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолындағы сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем.
заңдық мәнді іс- әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер;
мемлекеттік баж;

О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 20-1. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 14 января 2010 года N 13-9-112. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 29-11
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.12.2010 N 29-11
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148-II, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010 год согласно приложению 1, на 2011 год согласно приложению 2, на 2012 год согласно приложению 3, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2493267,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 278488,0 тысяч тенге
неналоговым поступлениям – 1200 тысяч тенге
поступления от продажи основного капитала – 26943 тысяч тенге
поступления трансфертов – 2184265,9 тысяч тенге
2) затраты – 2497006,7 тысяч тенге
3) Чистое бюджетное кредитование – 8011
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами – 0
5) Дефицит (профицит) бюджета – -11749,8
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11749,8;
используемые остатки бюджетных средств - 3738,8
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1; от 17.06.2010 N 24-4; от 6.08.2010 N 26-1; от 08.11.2010 N 27-1
2. Установить, что доходы бюджета района на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социального налога;
налога на имущество физических лиц, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
платы за пользование земельными участками;
акцизы;
сбор за регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной ) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами;
государственная пошлина.

3. 2010 жылға арналған аудан бюджеті кірістерінің қалыптасуы мынадай салыққа жатпайтын түсімдер есебінен белгіленсін:
коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
4. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің кірістеріне негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер енгізілген;
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
5. 2010 жылға арналған субвенцияның облыстық бюджеттен аударылған аудан бойынша бюджет көлемі 1603359 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
5-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік салада еңбекақы қорының өзгеруімен байланысты, әлеуметтік салық пен жеке табыс салығының салық салу базасының өзгеруін есепке ала отырып, облыс бюджетіне жалпы сипаттағы трансферттерді есептегенде ескерілген 73894 мың теңге сомасындағы трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын
Ескерту. 5-тармақ 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
6. Республикалық бюджеттен берілетін түсімдері 448784,5 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1; 2010.08.06 N 26-1; 2010.11.08 N 27-1 Шешімдерімен
7. Облыстық бюджеттен берілетін түсімдері қарастырылсын: 140133,4 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1; 2010.08.06 N 26-1 Шешімдерімен
8. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қорғау, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге, отын сатып алуға төлемдер көлемі 1000 теңгеден кем емес мөлшерде белгіленсін.
9. 2010 жылға мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметшіге жатпайтын мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының жалақысын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
10. Селолық жерлерде жұмыс істейтін, мемлекеттік қызметкерге жатпайтын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт мамандарына, олардың лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) қалалық жағдайда қызметтің осы түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға көтеру қарастырылып, сақталсын.

3. Установить, что доходы бюджета района на 2010 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
4. В доходы бюджета района на 2010 год также включены поступления от продажи основного капитала.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
5. Учесть, что в бюджете района на 2010 год будет предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета району в сумме 1603359 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
5-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год возврат трансфертов в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения в налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера в сумме 73894 тысячи тенге
Сноска. Пункт 5 дополнен пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
6. Предусмотреть поступления трансфертов из республиканского бюджета в сумме 448784,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1; от 6.08.2010 N 26-1; от 08.11.2010 N 27-1
7. Предусмотреть поступления трансфертов из областного бюджета в сумме 140133,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1; от 6.08.2010 N 26-1
8. Установить, что в рамках бюджета района на 2010 год предусмотрены выплаты на оказание социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта проживающим в сельской местности на приобретение топлива в сумме не менее 1000 тенге.
9. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме с учетом изменения базового должностного оклада
10. Сохранить повышение на 25 процентов должностных окладов (тарифных ставок) специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности и не являющихся государственными служащими, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. 2010 жылға арналған жергілікті атқарушы органдардың резерві 1000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін, оның ішінде:
12. Ауданның селолық округтердің 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес, 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес, 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудан бюджетін орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2010 жылға 7-қосымшаға сәйкес, 2011 жылға 8-қосымшаға сәйкес, 2012 жылға 9-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
14. Ауданның 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларына бөлінген, заңды тұлғаларының жарғылық капиталын ұлғайту немесе бюджеттік инвестицияларының жобаларын (бағдарламаларын) іске асыруға бағытталған және қалыптастырылған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2010 жылға арналған республикалық бюджеттен берілген ағымдағы мақсатты трансферттерінің тізбесі 11-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
16. 2010 жылға арналған облыстық трансферттерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 12-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
17. «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша көзделген әлеуметтік көмек тізбесі 13-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен
17-1. Аудан бюджетінде қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар 3738,8 мың теңге, оның ішінде 2009 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтаруға 399,6 мың теңге сомасында 14-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. 17-тармақ 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.03.31 N 22-1 Шешімімен

11. Утвердить резерв местного, исполнительного органа района на 2010 год в сумме 1000 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов района на 2010 год, согласно приложению 4, на 2011 год, согласно приложению 5, на 2012 год, согласно приложению 6.
13. Установить, что в процессе исполнения бюджета района не подлежат секвестру бюджетные программы, на 2010 год, согласно приложению 7, на 2011 год, согласно приложению 8, на 2012 год, согласно приложению 9.
14. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета района на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 10.
15. Предусмотреть перечень целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2010 год, согласно приложению 11.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
16. Предусмотреть перечень бюджетных программ областных трансфертов на 2010 год, согласно приложению 12.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
17. Утвердить перечень видов социальной помощи предусмотренной по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных, представительных органов», согласно приложению 13.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1
17-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 3738,8 тысяч тенге, в том числе на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в 2009 году в сумме 399,6 тысяч тенге, согласно приложению 14
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 22-1

161 308,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 107,6
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
29 783,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
994,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 698,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 533,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
536,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
704,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
21 140,2
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
31 300,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
3 588,9
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж.Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
23 202,6
021
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайларын және құрылыстарын күрделі жөндеу
16 700,0
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
20,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 050,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімнің аппараты
23 195,6
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
10 127,1
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4 935,0
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
500,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
7 633,5
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 575,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

161 308,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 107,6
002
Программа занятости
29 783,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
994,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10 698,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 533,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
536,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
704,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
21 140,2
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
31 300,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 588,9
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военных учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденных медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
23 202,6
021
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
16 700,0
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
20,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 050,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
23 195,6
008
Освещение улиц населенных пунктов
10 127,1
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4 935,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
500,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7 633,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 575,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

2 900,0
012
Сумен жабдықтау және су жүйесімен қызмет ету
645,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 280,0
006
Cумен жабдықтау жүйесін дамыту
3 280,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
102 706,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
39 244,2
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
39 244,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
43 468,1
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 920,9
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
23 397,2
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
11 391,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
474,0
015
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
285,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 844,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 253,2
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 491,0
007
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
100,7
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 148,8
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 144,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 004,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
262 167,3
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
23 225,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 206,3
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
3 485,0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
1 534,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 831,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 706,1
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру

2 900,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
645,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 280,0
006
Развитие системы водоснабжения
3 280,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
102 706,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
39 244,2
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
39 244,2
457
Отдел культуры, развития языков физической культуры и спорта района (города областного значения)
43 468,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 920,9
003
Поддержка культурно-досуговой работы
23 397,2
006
Функционирование районных (городских) библиотек
11 391,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
474,0
015
Материально-техническое оснащение государственных органов
285,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 844,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4 253,2
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
11 491,0
007
Материально-техническое оснащение государственных органов
100,7
457
Отдел культуры, развития языков физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 148,8
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 144,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 004,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
262 167,3
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 225,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
18 206,3
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
3 485,0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
1 534,0
463
Отдел земельных отношений района ( города областного значения)
7 831,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 706,1
008
Материально-техническое оснащение государственных органов

5 177,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
4 659,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді жеткізу
518,0
9
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
19 740,0
Қарақоға с. балабақшасы
19 740,0
11
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
40 622,0
Бастомар орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізу
4752,0
Возвышен орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізу
4837,0
Чистовский орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізу
7910,0
Қарағанды орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізу
3970,0
Қарақоға балабақшасына күрделі жөндеу жүргізу
19153,0
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
50 550,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 550,0
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
18 140,0
Жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
9 380,0
Әлеуметтік жұмыс орындарын құру
8 760,0
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5658,0
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7780,0
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж.Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға бір жолғы материалдық көмек төлеу
18 972,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34607,5
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
9545,0
9
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
8011,0
99
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
1534,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
22 110,0
1
Жергілікті деңгейдегі ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5177,0
Приобретение учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4659,0
Доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
518,0
9
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
19740,0
детский сад с.Карагуга
19740,0
11
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
40622,0
Капитальный ремонт Бастомарскской СШ
4752,0
Капитальный ремонт Возвышенской СШ
4837,0
Капитальный ремонт Чистовской СШ
7910,0
Капитальный ремонт Карагандинской СШ
3970,0
Капитальный ремонт детского сада с.Карагуга
19153,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
50550,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50550,0
2
Программа занятости
18140,0
на расширение программ молодежной практики
9380,0
на создание социальных рабочих мест
8760,0
5
Государственная адресная социальная помощь
5658,0
16
Государственные пособия детям до 18 лет
7780,0
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военных учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденных медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
18972,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34607,5
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
9545,0
9
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
8011,0
99
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
1534,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
22110,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии

540,0
"Болашақ қоры" бала туылуын ынталандыру бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек
226,0
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж.Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
989,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
363,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
189,8
6
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
189,8
Көмірдің құнының қымбаттауына
189,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
173,2
3
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
173,2
Көмірдің құнының қымбаттауына
173,2
10
Ауыл, су, орман,балық шаруашылығы,ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12169,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
12169,4
19
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
12169,4
Возвышенка селосындағы селолық мәдениет үйіне күрделі жөндеу жүргізу
12169,4
12
Көлiк және коммуникациялар
10000,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10000,0
20
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу және ұстау
10000,0
Булаев қаласындағы Буденный көшесін ағымдағы жөндеу
10000,0
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 13-қосымша
«Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша қарастырылған әлеуметтік көмек түрлерінің тізімі
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихаттың 2010.08.06 N 26-1 Шешімімен

540,0
Социальная помощь в рамках Программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений"
226,0
14
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военных учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденных медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
989,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
363,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
189,8
6
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
189,8
на удорожание стоимости угля
189,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
173,2
3
Поддержка культурно-досуговой работы
173,2
на удорожание стоимости угля
173,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 169,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного (сельского) округа
12 169,4
19
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах) аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
12 169,4
Капитальный ремонт сельского дома культуры села Возвышенка
12 169,4
12
Транспорт и коммуникации
10 000,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного (сельского) округа
10 000,0
20
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10 000,0
Текуший ремонт улицы Буденного города Булаево
10 000,0
Приложение 13
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20-1
Перечень видов социальной помощи предусмотренной по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
Сноска. Приложение 13 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 6.08.2010 N 26-1

1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншаға баруға және шаштараз қызметтері үшін қосымша әлеуметтік көмек көрсету;
2. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрәжелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандарға (өз еркімен кеткендерге) санаторлық–курорттық емделуге әлеуметтік көмек көрсету;
3. Аз қамтылған отбасынан шыққан (бір адамға түсетін орташа табысы он айлық есептік көрсеткіштен аспайтын), Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, Солтүстік Қазақстан облысының жоғары білім орындарында оқитын (күндізгі оқу түрі бойынша), үнемі Мағжан Жұмабаев ауданының аумағында тұратын, мемлекеттік жалпы білім беретін гранттың және несиенің иесі болмаған студенттерге әлеуметтік көмек;
4. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға жасанды тіс салуға;
5. Туберкулез ауруымен ауыратын азаматтарға амбулаторлық емделу кезеңінде қосымша тамақтануға 600 теңге көлемінде әлеуметтік көмек көрсету;
6. Астана қаласына авиатурмен баруға соғыс мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің қайта тұрмысқа шықпаған жесірлеріне; қайтыс болған соғысқа қатысушылардың мүгедектігі жалпы ауру негізінде танылған, қайта тұрмысқа шықпаған әйелдеріне (күйеулеріне); қаза тапқан әскери қызметкерлердің отбасыларына; тылда еңбек еткен және әскери қызмет атқарған азаматтарға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен немесе «Ардақты ана» орденімен марапатталған көп балалы аналарға әлеуметтік төлем көрсету;
7. Ауданға тұрақты жұмыс істеуге келген дәрігерлер мен медициналық жоғары оқу орындарын бітірген түлектерге, орта медициналық қызметкерлерге бір реттік жәрдемақы;

1. Дополнительная социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских.
2. Оказание социальной помощи на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны; лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготами гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня», а также награжденным орденам «Материнская слава» I и II степени; лицам которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республики Казахстан; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1999 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии.
3. Социальная помощь студентам из малообеспеченных семей (среднедушевой доход которых не превышает десятикратного месячного расчетного показателя), гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории района Магжана Жумабаева, обучающимся в высших учебных заведениях Северо-Казахстанской области (по очной форме обучения), не ставших обладателями государственных общеобразовательных грантов и кредитов.
4. Социальная помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
5. Оказание социальной помощи гражданам, больным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере 600 тенге.
6. Оказание социальных выплат на авиатур в город Астану участникам и инвалидам войны и лицам приравненным к ним; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; женам (мужьям) умерших участников войны, признанных инвалидами в результате общего заболевания, не вступившие в повторный брак; семьям погибших военнослужащих; гражданам трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или орденом «Мать-героиня»;
7. Единовременное пособие врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, среднему медицинскому персоналу, прибывающему на постоянную работу в район.

8. Өрттен зардап шеккен азаматтарға бір реттік әлеуметтік көмек көрсету;
9. Су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға бір реттік әлеуметтік көмек көрсету;
10. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметке әлеуметтік көмек көрсету;
11. Жеке санаттағы азаматтарға Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсету;
12. Халықтың әлеуметтік осал топтарына шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін өмірдің өте қиын жағдайларында: денсаулығы өте нашарлаған кезеңінде, обыр және туберкулез ауруларын емдеуге, ота жасау қажеттігінде бір реттік әлеуметтік көмек;
13. Соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген тұлғаларға, олардың жесiрлерiне, қаза тапқан әскери қызметкерлердiң отбасыларына, тылда еңбек етiп, әскери қызмет атқарған азаматтарға тұрғын үй жөндеуге әлеуметтік көмек көрсету;
14. Көп балалы отбасыларына мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету үшін «Болашақ қоры» бала туылуын ынталандыру бағдарламасы шегінде аумақта бала туылуын ынталандыруға бағытталған әлеуметтік көмек көрсету.
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 14-қосымша
Қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар

8. Оказание единовременной социальной выплаты гражданам, пострадавшим от пожара.
9. Оказание единовременной социальной выплаты гражданам, пострадавшим от паводка.
10. Оказание социальной помощи на коммунальные услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
11. Оказание социальной помощи на проезд в общественном транспорте (кроме такси) по району Магжана Жумабаева отдельным категориям граждан.
12. Единовременная социальная помощь социально- уязвимым слоям населения, находящихся в жизненно трудных обстоятельствах, нуждающихся в экстренной социальной поддержке: критическое состояние здоровья, лечение онкологических и туберкулезных заболеваний, необходимость проведения операции.
13. Оказание социальной помощи на ремонт жилья участникам, инвалидам войны и приравненным к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу.
14. Оказание социальной помощи в рамках программы по стимулированию рождаемости " Фонд поколений" для  обеспечение государственной поддержки многодетных семей,  направленной  на стимулирование рождаемости в регионе.
Приложение 14
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20-1
Расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года