Сауда статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 28 қазанда N 6603 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 02 тамыздағы № 174 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 02.08.2013 № 174 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласындағы сауда және қызмет көрсететін кәсіпорындарды зерттеу» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0641104, индексі 1-ІС, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласындағы сауда және қызмет көрсететін кәсіпорындарды зерттеу» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0641104, индексі 1-ІС, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Сауда, қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін кәсіпорынның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0651102, индексі 1-ІС, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Сауда, қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін кәсіпорынның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0651102, индексі 1-ІС, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес толықтырылсын;
5) «Сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0722104, индексі 1-ЖК (сауда), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0722104, индексі 1-ЖК (сауда), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике торговли и инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 29 сентября 2010 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2010 года № 6603. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 августа 2013 года № 174
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2013 № 174 (вводится в действие с 01.01.2014).
Примечание РЦПИ!
Приказ вводится в действие с 01.01.2011.
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Обследование предприятий торговли и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0641104, индекс 1-ВТ, периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Обследование предприятий торговли и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0641104, индекс 1-ВТ, периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия, оказывающего услуги в сфере торговли, общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0651102, индекс 1-ВТ, периодичность квартальная), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия, оказывающего услуги в сфере торговли, общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0651102, индекс 1-ВТ, периодичность квартальная), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования индивидуальных предпринимателей, осуществляющих торговую деятельность и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0722104, индекс 1-ИП (торг), периодичность годовая), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования индивидуальных предпринимателей, осуществляющих торговую деятельность и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0722104, индекс 1-ИП (торг), периодичность годовая), согласно приложению 6 к настоящему приказу;

7) «Базарда сауда қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларды ішінара зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0732102, индексі 1-базар, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Базарда сауда қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларды ішінара зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0732102, индексі 1-базар, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) «Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0701101, индексі 2-сауда, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0701101, индексі 2-сауда, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Отын-энергетикалық баланс» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0661104, индексі 1-ОЭБ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Отын-энергетикалық баланс» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0661104, индексі 1-ОЭБ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0691104, индексі 1-СЭҚ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын қызметі туралы есеп» жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0691104, индексі 1-СЭҚ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) «Базарлар туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0671104, индексі 12-сауда, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Базарлар туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0671104, индексі 12-сауда, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) «Автожанармай құю және газ құю станцияларының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0711104, индексі G003, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;

7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования физических лиц, торгующих на рынках" (код 0732102, индекс 1-рынок, периодичность квартальная), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования физических лиц, торгующих на рынках" (код 0732102, индекс 1-рынок, периодичность квартальная), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о реализации товаров, услуг" (код 0701101, индекс 2-торговля, периодичность месячная), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о реализации товаров, услуг" (код 0701101, индекс 2-торговля, периодичность месячная), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Топливно-энергетический баланс" (код 0661104, индекс 1-ТЭБ, периодичность годовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Топливно-энергетический баланс" (код 0661104, индекс 1-ТЭБ, периодичность годовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности предприятия с участием иностранного капитала" (код 0691104, индекс 1-ВЭС, периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности предприятия с участием иностранного капитала" (код 0691104, индекс 1-ВЭС, периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о рынках" (код 0671104, индекс 12-торг, периодичность годовая), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о рынках" (код 0671104, индекс 12-торг, периодичность годовая), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности автозаправочных и газозаправочных станций" (код 0711104, индекс G003, периодичность годовая), согласно приложению 17 к настоящему приказу;

18) «Автожанармай құю және газ құю станцияларының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0711104, индексі G003, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес толықтырылсын;
19) «Кеден одағына мүше-мемлекеттерде тауарлармен өзара сауда туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1801101, индексі 1-КО, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) «Кеден одағына мүше-мемлекеттерде тауарлармен өзара сауда туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1801101, индексі 1-КО, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Тауар биржасының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0681104, индексі 1-биржа, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Тауар биржасының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0681104, индексі 1-биржа, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Экономикалық даму және сауда
министрінің міндетін атқарушы
М. Құсайынов ______________
2010 жылғы 24 қазан
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике

18) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности автозаправочных и газозаправочных станций" (код 0711104, индекс G003, периодичность годовая), согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о взаимной торговле товарами c государствами-членами таможенного союза" (код 1801101, индекс 1-ТС, периодичность месячная), согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о взаимной торговле товарами c государствами-членами таможенного союза" (код 1801101, индекс 1-ТС, периодичность месячная), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности товарной биржи" (код 0681104, индекс 1-биржа, периодичность годовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности товарной биржи" (код 0681104, индекс 1-биржа, периодичность годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель                               А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности Министра
экономического развития и торговли
Республики Казахстан
________________ М. Кусаинов
24 октября 2010 года
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
29 кыркүйектегі № 275
бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике

4.1 Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы
мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о количестве станций технического обслуживания,
единиц
Жол коды
Код строки
Атауы
Наименование
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерде орналасқан
Из них расположенных в сельской местности
1
2
1
Объектілер саны
Количество объектов
2
Пайдалы көлемі, ш.м
Полезная площадь, кв.м
4.2 Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол коды
Код строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерлерде
Из них в сельской местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі, барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
техникалық қызмет көрсету және автокөлік құралдарын жөндеу
техническое обслуживание и ремонт автотранспортных средств
3
мотоциклдер мен мотороллерлерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
техническое обслуживание и ремонт мотоциклов и мотороллеров
5. Жалпы мәлімет
Общие сведения
5.1 Өнімдерді және сауда түрлерін жеткізушілер бойынша
тауарларды сатып алуды бөліп көрсетіңіз, пайыздық қатынаста
Распределите закуп товаров по поставщикам продукции и видам
торговли, в процентном соотношении
Жол коды
Код строки
Өнімдердің жеткізушілері
Поставщики продукции
Бөлшек сауда
Розничная торговля
Көтерме сауда
Оптовая торговля
азық-түлiк тауарларыпродовольственные товары
азық-түлiк емес тауарларынепродовольственные товары
азық-түлiк тауарларыпродовольственные товары
азық-түлiк емес тауарларынепродовольственные товары
1
2
3
4
1
Отандық кәсіпорындар
Отечественные предприятия
соның ішінде:
в том числе:
2
өнеркәсіптік кәсіпорындар
промышленные предприятия
3
ауыл шаруашылық қалыптасудан
сельскохозяйственные формирования
4
көтерме кәсіпорындар
оптовые предприятия
5
тауар биржалары
товарные биржи
6
өзге де жеткізушілер
прочие поставщики
7
Импорт бойынша
По импорту
5.2 Қызметтің қосалқы түрлері бойынша өндірілген және
өткізілген өнімдер (тауарлар, жұмыстар, қызметтер) көлемін
көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объемы производства и реализации продукции (товаров,
работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысячах тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрлерінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖС* коды
Код ОКЭД*
Өнімдерді (жұмыс, қызмет) өндіру мен өткізу көлемі
Объем производства и реализации продукции (работ, услуг)
1
1
2
3
4
5
6
*ЭҚЖС – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы
*ОКЭДОбщий классификатор видов экономической деятельности
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ E-mail________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
«Қоғамдық тамақтандыру және автокөлік
құралдарын жөндеу саласындағы сауда
және қызмет көрсететін кәсіпорындарды
зерттеу» статистикалық нысанға

4.1 Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы
мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о количестве станций технического обслуживания,
единиц
Жол
коды
Код
стро-
ки
Атауы
Наименование
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық
жерде орналасқан
Из них расположенных
в сельской местности
1
2
1
Объектілер саны
Количество объектов
2
Пайдалы көлемі, ш.м
Полезная площадь, кв.м
4.2 Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол
коды
Код
стро-
ки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық
жерлерде
Из них в сельской
местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі,
барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
техникалық қызмет көрсету және
автокөлік құралдарын жөндеу
техническое обслуживание и ремонт
автотранспортных средств
3
мотоциклдер мен мотороллерлерге
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу
техническое обслуживание и ремонт
мотоциклов и мотороллеров
5.  Жалпы мәлімет
Общие сведения
5.1 Өнімдерді және сауда түрлерін жеткізушілер бойынша
тауарларды сатып алуды бөліп көрсетіңіз, пайыздық қатынаста
Распределите закуп товаров по поставщикам продукции и видам
торговли, в процентном соотношении
Жол
коды
Код
стро-
ки
Өнімдердің
жеткізушілері
Поставщики продукции
Бөлшек сауда
Розничная торговля
Көтерме сауда
Оптовая торговля
азық-түлiк
тауарлары
продоволь-
ственные
товары
азық-түлiк
емес
тауарлары
непродоволь-
ственные
товары
азық-түлiк
тауарлары
продоволь-
ственные
товары
азық-түлiк
емес
тауарлары
непродоволь-
ственные
товары
1
2
3
4
1
Отандық
кәсіпорындар
Отечественные
предприятия
соның ішінде:
в том числе:
2
өнеркәсіптік
кәсіпорындар
промышленные
предприятия
3
ауыл шаруашылық
қалыптасудан
сельскохозяйственные
формирования
4
көтерме
кәсіпорындар
оптовые предприятия
5
тауар биржалары
товарные биржи
6
өзге де
жеткізушілер
прочие поставщики
7
Импорт бойынша
По импорту
5.2 Қызметтің қосалқы түрлері бойынша өндірілген және
өткізілген өнімдер (тауарлар, жұмыстар, қызметтер) көлемін
көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объемы производства и реализации продукции (товаров,
работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысячах тенге
Жол
коды
Код
стро-
ки
Қызмет түрлерінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖС*
коды
Код
ОКЭД*
Өнімдерді (жұмыс,
қызмет) өндіру
мен өткізу көлемі
Объем производства
и реализации
продукции (работ,
услуг)
1
1
2
3
4
5
6
*ЭҚЖС – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы
*ОКЭД – Общий классификатор видов экономической деятельности
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование _________________    Адрес _________________________
_________________    Тел.: _________________________
Электрондық почта мекен-жайы
_________________    Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.:___________
Басшы                              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
Бас бухгалтер                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ________________  (Ф.И.О., подпись) ____________
М.О.
М.П.
Приложение
к статистической форме
"Обследование предприятий торговли и
оказывающих услуги в области общественного
питания и ремонта автотранспортных средств"

11.03.10
литр
Вермут және өзге де табиғи хош иістендірілген жүзім шараптары
11.04.10
литр
Сыра
11.05
литр
Жеміс және көкөніс шырындары
Соки фруктовые и овощные
10.32.1
литр
Минералды және газдалған тәттілендірілмеген және хош иістендірілмеген сулар
11.07.11
литр
Өзге де алкогольсіз сусындар
11.07.19
литр
Сигаралар, черуттар (шеттері кесілген сигаралар), сигариллалар (жіңішке сигаралар), сигареттер, темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған шылым
12.00.11
мың дана
Өнеркәсіптік дайындалған темекі және оның алмастырғыштары; гомогенделген немесе қалпына келтірілген темекі; темекі сірінділері және эссенциялары
12.00.19
мың дана
Мақтадан басқа табиғи талшықтардан жасалған маталар (арнайы маталардан басқа)
13.20.1
ш.м
Мақта-маталы маталар
13.20.2
ш.м
Кілемдер және кілем бұйымдары
13.93.1
ш.м
Сабын және сабын ретінде пайдалануға арналған беттік-белсенді органикалық заттар және препараттар; сабынмен және жуу құралдарымен сіңдірілген немесе қапталған қағаз, мақталы толтырмалар, киіз, фетр және тоқылмаған материалдар
20.41.31
тонна
Жуғыш құралдар
Средства моющие
20.41.32
тонна
Машинамен немесе қолмен тоқылған, трикотаж, колготтар, рейтузалар, шұлықтар, ұйықтар және өзге де шұлық бұйымдар
14.31.10
жұп
Тоқу тәсілімен өндірілген жасанды үлбір
13.20.50
дана
Былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киімдер
14.11.10
дана
Ерлерге арналған жұмыс киімдері
14.12.1
дана
Әйелдерге арналған жұмыс киімдері
14.12.2
дана
Өзге де жұмыс киімдері
14.12.3
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас трикотаж бұйымдар
14.13.11
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған трикотаж костюмдер, комплектілер, пиджактар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар (суға түскенде киетіннен басқа)
14.13.12
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
14.13.13
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж костюмдер, комплектілер, жакеттер, көйлектер, юбкалар, юбка-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар (суға түскенде киетіннен басқа)
14.13.14
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
14.13.21
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа костюмдер мен комплектілер

11.03.10
литров
Вермут и вина виноградные натуральные ароматизированные
прочие
11.04.10
литров
Пиво
11.05
литров
Соки фруктовые и овощные
10.32.1
литров
Воды минеральные и газированные неподслащенные и
неароматизированные
11.07.11
литров
Напитки безалкогольные прочие
11.07.19
литров
Сигары, черуты (сигары с обрезанными концами),
сигарильи (сигары тонкие), сигареты, папиросы из табака
или его заменителей
12.00.11
тыс.штук
Табак промышленно изготовленный и его заменители; табак
гомогенизированный или восстановленный; экстракты и
эссенции табачные
12.00.19
тыс.штук
Ткани (кроме тканей специальных), из волокон
натуральных, кроме хлопка
13.20.1
кв.м
Ткани хлопчатобумажные
13.20.2
кв.м
Ковры и изделия ковровые
13.93.1
кв.м
Мыло и вещества и препараты поверхностно-активные
органические для использования в качестве мыла; бумага,
ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые,
пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами
20.41.31
тонн
Средства моющие
20.41.32
тонн
Колготы, рейтузы, чулки, носки и изделия чулочные
прочие трикотажные машинного или ручного вязания
14.31.10
пар
Мех искусственный, произведенный ткацким способом
13.20.50
штук
Одежда из кожи или композиционной кожи
14.11.10
штук
Одежда рабочая мужская
14.12.1
штук
Одежда рабочая женская
14.12.2
штук
Одежда рабочая прочая
14.12.3
штук
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые
(включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия
аналогичные, трикотажные, мужские или для мальчиков
14.13.11
штук
Костюмы, комплекты, пиджаки, брюки, комбинезоны с
нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме
купальных), трикотажные, мужские или для мальчиков
14.13.12
штук
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые
(включая лыжные), ветровки, штормовки, трикотажные,
женские или для девочек
14.13.13
штук
Костюмы, комплекты, жакеты, блейзеры, платья, юбки,
юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и
лямками, бриджи и шорты (кроме купальных), трикотажные,
женские или для девочек
14.13.14
штук
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые
(включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия
аналогичные, кроме трикотажных, мужские или для
мальчиков
14.13.21
штук
Костюмы и комплекты, кроме трикотажных, мужские или для
мальчиков

14.13.22
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа пиджактар мен блейзерлер, жакеттер, пиджак түріндегі күртешелер
14.13.23
дана
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер, шолақ шалбарлар (суға түскенде киетіннен басқа)
14.13.24
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
14.13.31
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа костюмдер мен комплектілер
14.13.32
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа жакеттер мен блейзерлер, пиджактар, пиджак түріндегі күртешелер
14.13.33
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа көйлектер, юбкалар және юбка-шалбарлар
14.13.34
дана
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар (суға түскенде киетіннен басқа)
14.13.35
дана
Емшектегі балаларға арналған трикотаж киімдер мен киім аксессуарлары
14.19.11
дана
Спортқа, шаңғы тебуге және суға түсуге арналған және өзге де трикотаж костюмдер
14.19.12
дана
Трикотаж қолғаптар, биялайлар және митенкалар
14.19.13
дана
Емшектегі балаларға арналған, трикотаждан басқа киімдер мен киім аксессуарлары
14.19.21
дана
Спорттық, шаңғы тебуге және суға түсуге арналған костюмдер; өзге де киімдер, трикотаждан басқа
14.19.22
дана
Фетрдан, киізден немесе тоқымалы емес материалдардан жасалған киімдер
14.19.32
дана
Табиғи үлбірден жасалған киім заттары, киім аксессуарлары мен өзге де бұйымдар (бас киімнен басқа)
14.20.10
дана
Машинамен немесе қолмен тоқылған, трикотаж, колготтар, рейтузалар, шұлықтар, ұйықтар және өзге де шұлық бұйымдар
14.31.10
дана
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, жемпірлер, пуловерлер, кардигандар, жилеттер мен ұқсас бұйымдар
14.39.10
дана
Иленген немесе өнделген үлбір терілер
15.11.10
дана
Табаны мен үсті резеңкеден немесе полимерлі материалдардан жасалған су өткізбейтін аяқ киім, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімнен басқа
15.20.11
мың жұп
Табаны мен үсті резеңкеден немесе полимерлі материалдардан жасалған аяқ киім, су өткізбейтін немесе спорттық аяқ киімнен басқа
15.20.12
мың жұп
Үсті былғарыдан жасалған аяқ киім, спорттық аяқ киімнен, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімнен және әртүрлі арнайы аяқ киімнен басқа
15.20.13
мың жұп
Үсті тоқыма материалдардан жасалған, спорттық аяқ киімнен басқа аяқ киім
15.20.14
мың жұп
Тенниске, баскетболға, гимнастикаға, жаттығуларға киетін және ұқсас аяқ киім

14.13.22
штук
Пиджаки и блейзеры, жакеты, куртки типа пиджаков, кроме
трикотажных, мужские или для мальчиков
14.13.23
штук
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и
шорты (кроме купальных), кроме трикотажных, мужские или
для мальчиков
14.13.24
штук
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые
(включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия
аналогичные, кроме трикотажных, женские или для девочек
14.13.31
штук
Костюмы и комплекты, кроме трикотажных, женские или для
девочек
14.13.32
штук
Жакеты и блейзеры, пиджаки, куртки типа пиджаков, кроме
трикотажных, женские или для девочек
14.13.33
штук
Платья, юбки и юбки-брюки, кроме трикотажных, женские
или для девочек
14.13.34
штук
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и
шорты (кроме купальников), кроме трикотажных, женские
или для девочек
14.13.35
штук
Одежда и аксессуары одежды для грудных детей,
трикотажные
14.19.11
штук
Костюмы спортивные, лыжные и купальные и одежда прочая,
трикотажные
14.19.12
штук
Перчатки, варежки и митенки, трикотажные
14.19.13
штук
Одежда для грудных детей и аксессуары одежды, кроме
трикотажных
14.19.21
штук
Костюмы спортивные, лыжные и купальные; одежда прочая, кроме трикотажной
14.19.22
штук
Одежда, изготовленная из фетра, войлока или материалов
нетканых
14.19.32
штук
Предметы одежды, аксессуары одежды и изделия прочие из
меха натурального (кроме уборов головных)
14.20.10
штук
Колготы, рейтузы, чулки, носки и изделия чулочные
прочие трикотажные машинного или ручного вязания
14.31.10
штук
Свитеры, джемперы, пуловеры, кардиганы, жилеты и
изделия аналогичные трикотажные машинного или ручного
вязания
14.39.10
штук
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.10
штук
Обувь водонепроницаемая с подошвой и верхом из резины
или материалов полимерных, кроме обуви с подноском
защитным металлическим
15.20.11
тыс.пар
Обувь с подошвой и верхом из резины или материалов
полимерных, кроме обуви водонепроницаемой или
спортивной
15.20.12
тыс.пар
Обувь с верхом из кожи, кроме спортивной обуви, обуви с
подноском защитным металлическим и обуви специальной
разной
15.20.13
тыс.пар
Обувь с верхом из материалов текстильных, кроме обуви
спортивной
15.20.14
тыс.пар
Обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировок и
аналогичная

15.20.21
мың жұп
Шаңғы тебуге киетін бәтеңкелер мен конькилерден басқа өзге де спорттық аяқ киім
15.20.29
мың жұп
Металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киім
15.20.31
мың жұп
Басқа топтамаларға енгізілмеген, ағаштан жасалған, арнайы түрлі және өзге де аяқ киім
15.20.32
мың жұп
Табиғи немесе композициялық теріден, пластмассадан, тоқыма материалдарынан, вулкандалған талшықтан немесе картоннан жасалған чемодандар, саквояждар, сөмкелер, портфельдер, ұсақ және ұқсас былғары галантериясы бұйымдары; жеке гигиенаға, киім және аяқ киім
15.12.12
дана
Тасымалданатын радиоқабылдағыштар
26.40.1
дана
Тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
27.51.11
дана
Кір жуғыш машиналар және киім құрғатуға арналған тұрмыстық машиналар
27.51.13
дана
Электр қозғалтқышы қоса салынған тұрмыстық электромеханикалық құралдар
27.51.21
дана
Қысқа толқынды пештер
27.51.27
дана
Радиотаратушы қабылдағыштармен немесе дыбыс немесе бейнені жазу немесе ойнату аппаратурасымен біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар қабылдағыштары
26.40.20
дана
Дыбысжазбаны жаңғыртуға арналған электрофондар, ойнатқыштар, плейерлер, кассеталық плейерлер мен өзге дыбысты жаңғыртатын аппаратура
26.40.31
дана
Магнитофондар және өзге де дыбыс жазу аппаратурасы
26.40.32
дана
Жазу бейнекамералары және өзге де бейне жазатын немесе бейне жаңғыртатын аппаратура
26.40.33
дана
Телеаппаратура енбейтін және көбінесе деректерді өңдеудің автоматты жүйесінде қолданылмайтын мониторлар және проекторлар
26.40.34
дана
Есте сақтайтын құрылғылар (жинақтағыштар) және өзге де сақтайтын/жазатын құрылғылар
26.20.2
дана
Аудиодискілер және өзге де кассеталар
59.20.34
дана
Кино-, бейнефильмдер мен телебағдарламалардың түпнұсқалары
59.11.21
дана
Цифрлі камералар
26.70.13
дана
Дайын суретті лезде алатын фотокамералар және өзге де фотокамералар
26.70.14
дана
Сымсыз телефон түтіктері бар сымды байланысқа арналған телефон аппараттары
26.30.21
дана
Ұялы байланысқа немесе өзге де сымсыз байланысқа арналған телефондар
26.30.22
дана
Өзге де телефон аппараттары және дауыстық, суреттік және өзге де деректерді беруге және қабылдауға арналған аппараттар, сымды және сымсыз желілерде (жергілікті және әлемдік желілер) сөйлесуге арналған аппараттарды қоса алғанда
26.30.23
дана
Кинокамералар
26.70.15
дана
Сағаттар, сағат механизмдері мен сағат бөліктерінен басқа
26.52.1
дана
Қозғалтқыштары жоқ өзге де велосипедтер
30.92.10
дана
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.40
дана
Салмағы 10 кг аспайтын портативті сандық есептеуіш машиналар (лэпттоптар, ноутбуктар, органайзерлер және т.б.); сандық және ұқсас машиналар
26.20.11
дана
Жүйелер түрінде ұсынылған, деректерді автоматты өңдеуге арналған сандық машиналар

15.20.21
тыс.пар
Обувь спортивная прочая, кроме ботинок лыжных и
коньков
15.20.29
тыс.пар
Обувь с подноском защитным металлическим
15.20.31
тыс.пар
Обувь деревянная, различная специальная и прочая, не
включенная в другие группировки
15.20.32
тыс.пар
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели, изделия
кожгалантерейные мелкие и аналогичные из кожи
натуральной или композиционной, пластмассы, текстильных
материалов, волокна вулканизированного или картона;
наборы дорожные для личной гигиены, шитья или чистки
одежды или обуви
15.12.12
штук
Радиоприемники переносные
26.40.1
штук
Холодильники и морозильники бытовые
27.51.11
штук
Машины стиральные и машины для сушки одежды бытовые
27.51.13
штук
Приборы электромеханические бытовые со встроенным
электродвигателем
27.51.21
штук
Печи микроволновые
27.51.27
штук
Приемники телевизионные, объединенные или нет с
приемниками радиовещательными или звуко - или
видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой
26.40.20
штук
Электрофоны, проигрыватели, плееры для воспроизведения
звукозаписи, плееры кассетные и аппаратура
звуковоспроизводящая прочая
26.40.31
штук
Магнитофоны и аппаратура звукозаписывающая прочая
26.40.32
штук
Видеокамеры записывающие и аппаратура видеозаписывающая
или видеовоспроизводящая прочая
26.40.33
штук
Мониторы и проекторы, не включающие телеаппаратуру и
преимущественно не используемые в системе
автоматической обработки данных
26.40.34
штук
Устройства запоминающие (накопители) и устройства
сохраняющие/записывающие прочие
26.20.2
штук
Аудиодиски и кассеты прочие
59.20.34
штук
Оригиналы кино-, видеофильмов и телепрограмм
59.11.21
штук
Камеры цифровые
26.70.13
штук
Фотокамеры с моментальным получением готового снимка и
фотокамеры прочие
26.70.14
штук
Аппараты телефонные для проводной связи с беспроводными
телефонными трубками
26.30.21
штук
Телефоны для сотовой связи или для прочей беспроводной
связи
26.30.22
штук
Аппараты телефонные прочие и аппараты для передачи и
приема голосовых, изобразительных и прочих данных,
включая аппараты для общения в проводной и беспроводной
сетях (таких как местная и глобальная сети)
26.30.23
штук
Кинокамеры
26.70.15
штук
Часы, кроме механизмов часовых и частей часов
26.52.1
штук
Велосипеды без двигателей прочие
30.92.10
штук
Машины швейные бытовые
28.94.40
штук
Машины вычислительные цифровые портативные массой не
более 10 кг (лэптопы, ноутбуки, органайзеры и т.п.);
машины цифровые и аналогичные
26.20.11
штук
Машины цифровые для автоматизированной обработки
данных, представленные в виде систем

19.20.29
тонна
Майлайтын материалдар
20.59.41
тонна
Сұйытылған пропан және бутан
19.20.31
тонна
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 2-қосымша
«Қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу
саласындағы сауда және қызмет көрсететін кәсіпорындарды
зерттеу» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0641104, индексі
1-ІС, кезеңділігі жылдық)
1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласындағы көрсететін қызметтер және сауда кәсіпорындарын зерттеу» (коды 0641104, индексі 1-ІС, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін бөлшектейді.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) сауда нүктелері және қызметтер объектілері:
сауда үйі – сауда қызметіне арналған және сауда, әкімшілік-тұрмыстық және қойма жайлармен қамтамасыз етілген, және өз аумағының шегінде автокөлік құралдарының тұрақтары үшін алаңы бар, бүтіндей біркелкі басқарылатын қоғамдық тамақтандыру объектілері мен сауда объектілерінің жиынтығы орналасқан күрделі тұрақты құрылыс; қазіргі заманғы сауда форматтары – ірі сауда объектілері және сауда желілері;
сауда желісі – жалпы басқаруда табылатын соммалық сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес екі және одан да көп сауда объектілерінің жиынтығы немесе біртұтас коммерциялық мағынада қолданылады;
ірі сауда объектісі – сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес және жоғары сауда объектісі;
дүкен – саудалық, қосалқы, әкімшілік-тұрмыстық жайлармен қамтамасыз етілген күрделі жеке құрылыс немесе оның бөлігі, сондай-ақ тауарларды сату үшін дайындауға арналған қабылдау, сақтау жайлары. Дүкендер мамандандырылған, мамандандырылмаған, әмбебап болып бөлінеді;
мамандандырылмаған дүкендертауарлардың құрамдастырылған немесе араласқан түржиыны бар бөлшек сауда дүкені (азық-түлік – шағын маркет, азық-түлік емес – сауда үйі, барлығы үй үшін, балалар үшін тауарлар, өнеркәсіптік тауарлар, комиссиондық дүкен және тағы басқа);
мамандандырылған дүкендеразық-түлік (балық, ет, шұжықтар, минералды сулар және тағы басқа), азық-түлік емес (жиһаз, шаруашылық тауарлар, электр тауарлары, киім, аяқ киім, маталар және тағы басқа) болып бөлінетін дүкендер;
әмбебап дүкендер – өз-өзіне қызмет ету формасы бойынша әмбебап түржиынның өндірістік және өндірістік емес тауарларды сататын бөлшек сауда кәсіпорны;
павильон бір немесе бірнеше жұмыс орындарына көзделген тауар қорларын сақтауға арналған сауда залы және бөлмелері бар жабдықталған құрылым;
мейрамханалар – тұтынушыларға мiндеттi түрде даяшылар қызмет көрсететiн, тапсырыстық жғне фирмалық тағамдарды қоса алғанда, дайындалуы күрделi астың түр-түрiн, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiлері;
кафе – тұтынушыларға мiндеттi түрде даяшылар қызмет көрсететiн, дайындалуы күрделi емес астың түр-түрiн, сондай-ақ, алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiсі;
барлар – тұтынушыларға тiске басар, десерт жғне кондитерлiк тағамдар, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiсi;
асханалар – тұтынушылар өз-өздерiне ұызмет көрсететiн қоғамдық тамақтандыру объектiсi;
дүңгіршекарнайы берілген жер телімінде орналасқан, сауда залы жоқ, сауда жабдығымен жабдықталған күрделі емес тасымалданатын құрылым;
мамандандырылған қоймасыбір тауарлар тобымен қойма операцияларын жүзеге асыратын жалпы тауар қоймасы;
әмбебап қоймасы – әмбебап тауарлар сұрыпталымы бар қойма операцияларын жүзеге асыратын жалпы тауар қоймасы;

19.20.29
тонн
Материалы смазочные
20.59.41
тонн
Пропан и бутан сжиженные
19.20.31
тонн
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Обследование предприятий торговли и оказывающих услуги в
области общественного питания и ремонта автотранспортных
средств" (код 0641104, индекс 1-ВТ, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Обследование предприятий торговли и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (коды 0641104, индекс 1-ВТ, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) торговые точки и объекты услуг:
торговый дом - капитальное стационарное строение, в котором расположена совокупность торговых объектов и объектов общественного питания, управляемых как единое целое, предназначенное для торговой деятельности и обеспеченное торговыми, административно-бытовыми и складскими помещениями и площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории;
современные торговые форматы - крупные торговые объекты и торговые сети;
торговая сеть - совокупность двух и более торговых объектов с суммарной торговой площадью не менее 2000 квадратных метров, которые находятся под общим управлением или которые используются под единым коммерческим обозначением;
крупный торговый объект - торговый объект с торговой площадью не менее 2000 квадратных метров и выше;
магазин - капитальное стационарное строение или его часть, обеспеченные торговыми, подсобными, административно-бытовыми помещениями, а также помещениями для приема, хранения и подготовки товаров к продаже. Магазины подразделяется на специализированные, неспециализированные, универсальные;
неспециализированные магазины - магазины розничной торговли с комбинированным или смешанным ассортиментом товаров (продовольственные – минимаркет, непродовольственные – торговый дом, все для дома, товары для детей, промтовары, комиссионный магазин и так далее);
специализированные магазины - магазины, подразделяющиеся на продовольственные (рыба, мясо, колбасы, минеральные воды и так далее), непродовольственные (мебель, хозяйственные товары, электротовары, одежда, обувь, ткани и так далее);
универсальные магазины - предприятия розничной торговли, реализующее продовольственные и непродовольственные товары универсального ассортимента преимущественно по форме самообслуживания;
павильон - оборудованное строение, имеющее торговый зал и помещения для хранения товарного запаса, рассчитанное на одно или несколько рабочих мест;
рестораны - объекты общественного питания и отдыха, предполагающие ассортименты блюдов сложного приготовления, включая заказные и фирменные, а также алкогольную продукцию с обязательным предоставлением услуг официантов потребителям;
кафе - объект общественного питания и отдыха, предлагающий ассортимент блюд несложного приготовления, а также алкогольную продукцию с обязательным предоставлением услуг официантов потребителям;
бары - объекты общественного питания и отдыха, предполагающие потребителям закуски, десерты и кондитерские изделия, а также алкогольную продукцию;
столовые - объекты общественного питания с самостоятельным обслуживанием потребителей;
киоск - оснащенное торговым оборудованием некапитальное переносное строение, не имеющее торгового зала, установленное на специально отведенном земельном участке;
специализированный склад - общетоварный склад, осуществляющий складские операции с одной группой товаров;
универсальный склад - общетоварный склад, осуществляющий складские операции с универсальным ассортиментом товаров;

2) сауда түрлері:
бөлшек саудахалыққа жеке тұтыну және үйге пайдалану немесе кәдеге жарату үшін жаңа және бұрын пайдаланылған тауарларды қайта сату (өңдемей сату);
көтерме сауда – жаңа және бұрын пайдаланылған тауарларды бөлшек сауда сатушыларға, өнеркәсіп, коммерциялық, институционалдық, кәсіби пайдаланушыларға немесе басқа да көтерме сауда сатушыларына, сондай-ақ осы тұлғалар мен компаниялар атынан сатып алатын агенттер мен маклерлерге қайта сату (өңдемей сату). Коммерциялық кәсіпорындардың көтерме сауда кәсіпорындары, яғни өздері сататын тауарларға жеке меншік құқығын сатып алатын көтерме саудагерлер, көтерме сауда сатушылары, биржашылар, өнеркәсіпке қызметтерге маманданған көтерме сауда кәсіпорындары, экспортерлер, импортерлер, кен өндіру өнеркәсібінің кәсіпорындары өздерінің өнімдерін өткізу үшін ұстайтын және қызметтері зауыттардан немесе шахталардан тікелей жөнелту арқылы орындалатын тапсырыстарды қабылдаумен шектелмейтін сатып алу-кооперативтік бірлестіктері, сату бойынша филиалдар мен бюро (бөлшек сауда дүкендері қосылмайды) сияқты негізгі түрлері кіреді;
электрондық саудаэлектронды байланыс құралдарын пайдалану арқылы тауарларды сату-сатып алуда электрондық сауданың қатысушыларының (келiсiмшарты) келiсiмiнiң негiзiнде сауда мәмiлелерi арқылы жүзеге асатын сауда;
сыйақы үшін немесе шарт негізінде көтерме сауда сату – өз атынан немесе басқа тұлғалар мен фирмалар атынан мәмілелерді сыйақыға жүзеге асыратын комиссиондық агенттер және басқа да көтерме сауда делдалдарының қызметі, сонымен бірге сатушылар мен сатып алушылар мәліметінің байланыстылығы;
тұрақты сауда желісі арқылы бөлшек сауда – арнайы жабдықталған және сауда жүргізуге арналған ғимараттар мен құрылымдар орналасқан желі арқылы бөлшек сауда;
дүкендерден тыс өзге де бөлшек саудажелілік маркетинг арқылы сауда, қоғамдық таратушылар, почта арқылы сату және тағы да басқа жолмен (көшпелі, таратпа, сәлемделік сауда) жүзеге асырылады;
3) қызмет түрлері:
кәсіпорынның негізгі қызмет түріне – кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан, қосылған құны асып кететін қызмет түрі жатады;
қосалқы қызмет түріне – негізгісінен бөлек, мақсаты үшінші тұлға үшін өнімдерді (жұмыстар, қызметтер) өндіруді жүзеге асыратын қызмет түрлері жатады;
тапсырыспен тамақ жеткізу және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша басқа қызметтерге – жекелеген іс-шаралар бойынша немесе уақыттың белгілі бір кезеңінде тамақ өнімдерін жеткізумен байланысты қызмет, сондай-ақ спорттық немесе өзге де мекемелерге тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызмет;
сусын беру – үй-жайларда дереу пайдаланылатын сусындар дайындау және беру бойынша қызмет; барлардың, таверналардың, дәмханалардың дискотекалардың (сусындарды басымдықпен тұтынатын), сыраханалардың, кофеханалардың, жеміс шырындарын сататын шағын дүкендердің, сусындар сататын жылжымалы дүңгіршіктердің қызметі;

2) виды торговли:
розничная торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров населению для личного потребления или домашнего использования или утилизации;
оптовая торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров розничным торговцам, промышленным, коммерческим, институциональным или профессиональным пользователям или же другим оптовым торговцам, а также агентам или маклерам при покупке товаров от имени таких лиц или компаний или продаже товаров. Включаются такие основные виды коммерческих предприятий, как оптовые торговые предприятия, то есть оптовики приобретающие право собственности на товары, которые они продают, оптовые торговцы, биржевики, предприятия оптовой торговли, специализирующиеся на обслуживании промышленности, экспортеры, импортеры, закупочно-кооперативные объединения, филиалы и бюро по продажам (не включаются магазины розничной торговли), которые содержат предприятия горнодобывающей промышленности (отдельно от заводов и шахт) для сбыта своей продукции и функции которых не ограничиваюся приемом заказов, выполняемых путем прямых отгрузок с заводов или шахт;
электронная торговля - торговля, осуществляемая посредством заключения торговых сделок на основе соглашения (договора) участников электронной торговли на куплю-продажу товаров с использованием электронных средств связи;
оптовая торговля за вознаграждение или на договорной основе - деятельность комиссионных агентов и других посредников оптовой торговли, осуществляющих за вознаграждение сделки от имени или за счет других лиц или фирм, а также связанная со сведением продавцов с покупателями;
розничная торговля через стационарную торговую сеть - розничная торговля через сеть, расположенная в специально оборудованных и предназначенных для ведения торговли в зданиях и строениях;
прочая розничная торговля вне магазинов - торговля, осуществляемая посредством сетевого маркетинга, общественных распространителей, продажи по почте и другими способами (выездная, разносная, посылочная);
3) виды деятельности:
основной вид деятельности предприятия - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
вторичный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
доставка пищи на заказ и другие услуги по доставке продуктов питания - деятельность, связанная с доставкой продуктов питания по случаю отдельных мероприятий или в течение определенного периода времени, а также деятельность по доставке продуктов питания спортивным или прочим учреждениям;
подача напитков - деятельность по подготовке и предоставлению напитков немедленного потребления в помещениях; деятельность баров, таверн, закусочных, дискотек (с преобладающим потреблением напитков), пивных, кофеен, ларьков для продажи фруктовых соков, передвижных киосков по продаже напитков;

4) көрсеткіштер және жекелеген терминдер анықтамасы:
тауарлар мен қызмет көрсетулерді өткізу көлемі сатушыларға сатылған тауарлар, өнімдер және қолма-қол және қолма-қолсыз ақшаға көрсетілетін қызметтер бойынша алынған ақшалай түсімдердің соммасы; сауда алаңы деп тауарларды сату және көрмеге қоюға арналған жайлардың белгілі бір бөлігін, яғни киімдерді шақтап көретін кабиналарды қосқанда, сатып алушылардың кіруге мүмкіншілігі бар жалпы алаңды; сөрелер мен витриналар алатын алаңды; сатушылар тұратын сөренің артындағы алаңды айтады;
пайдалы алаң деп - тауарларды қабылдауға және сақтауға арналған алаңды, ал жеке пайдаланатын бұйымдарды, автомобильдерге қызмет көрсететін және жөндеуді жүргізетін кәсіпорындар үшін - осы қызмет түрлері көрсетілетін жерді айтады;
электрондық төлем карточкасы – пайдаланушы осы карточка арқылы төлемді жүзеге асыратын, қолма-қол ақша алатын, валюта айырбастау және басқа да операцияларды өндіретін ақпараттарды ұстайтын электрондық немесе басқа құрал арқылы ақшаға қол жететін құрал;
сауданың үстеме бағасы – өнімдерді сату және сатып алу бағасымен өткізілген ҚҚС, акциздер және басқа да өнімдерге салынатын салықтарды шегергендегі тауарлардың құны арасындағы айырмашылық, яғни тауарларды сату және пайданы алу бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз ететін баға бөлігі;
тауарлық қорлар – сауда кәсіпорындарында, қоймаларда, белгілі күнге жолда болатын ақшаға немесе табиғи шағылған тауарлар мөлшері.
3. Статистикалық нысанда кодтар сауданың түрлері бойынша Сауда қызметінің түрлері бойынша тауарлардың статистикалық номенклатурасына (СҚТТСН) сәйкес келтіріледі.
Тауарлардың номенклатурасы сол жердегі статистика органдарымен кәсіпорындарға жеткізіледі, сонымен бірге www.stat.gov.kz сайтында орналастырылады.
Тауарларды өткізу көлемі сауданың үстеме бағасын қосатын, қосылған құнға салығынсыз, акцизсіз нақты сатылу бағасында келтіріледі, құндық көріністе бүтін санмен көрсетіледі.
Мейрамханалар және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтерге мейрамханалар, кафетерийлер, тез қызмет көрсететін мейрамханалар, тамақты сыртқа шығарып беретін орындар, балмұздақ сатуға арналған вагоншалар, тамақ сатуға арналған жылжымалы вагоншалар қызметі, сауда палаткаларында тамақ дайындау бойынша қызмет, сонымен бірге мейрамханалар мен барлардың жекелеген объектілерді жұмылдырылған жағдайда жеткізумен байланысты қызмет көрсетулері кіреді.
Техникалық қызмет көрсету және автомобильдер мен мотоциклдерді жөндеу бойынша қызметтерге көлік құралдарына техникалық қызметтер және жөндеу: механикалық, электротехникалық жөндеу жұмыстары, жылуды электронды бүрку жүйелерін жөндеу, үнемі тексеру және ағымдағы жөндеу, шанақты, көлік құралдарына арналған қосалқы бөлшектерді жөндеу, жуу, жылтырату және т.б., бүрку және бояу, алдыңғы шынылар мен терезелерді жөндеу, отырғыштарды жөндеу, шиналар мен камераларды жөндеу, орнату немесе ауыстыру, тотығуға қарсы өңдеу, қосалқы бөлшектер мен өндірістік үдерістің бөлігі болып табылмайтын құрал-жабдықтарды орнату кіреді.
1 бөлім есепті жылда бөлшек сауданы жүзеге асыратын кәсіпорындар толтырады. Бөлшек сауда тауар айналымына заңды тұлғаларға тауарларды өткізуді қосу жол берілмейді.

4) определение показателей и отдельных терминов:
объем реализации товаров и услуг - сумма денежной выручки, полученной за проданные покупателям товары, продукцию и оказанные услуги за наличный и безналичный расчеты;
торговая площадь - определенная часть помещений, предназначенная для продажи и выставки товара, то есть общая площадь, на которую покупатели имеют доступ, включая кабины для примерки; площадь, занимаемая прилавками и витринами; площадь за прилавками, где находятся продавцы. В торговую площадь не включаются складские помещения и помещения для подготовки товаров к продаже, лестницы, административные, бытовые и технические помещения;
полезная площадь - площадь, предназначенная для приема и хранения товаров, а для предприятий, производящих ремонт и обслуживание автомобилей, площадь, где осуществляется данный вид услуг;
электронная платежная карточка - средство доступа к деньгам через электронные или иные устройства, которое содержит информацию, позволяющую держателю такой карточки осуществлять платежи, получать наличные деньги, производить обмен валют и другие операции;
торговая наценка - часть цены, обеспечивающая возмещение затрат по продаже товаров и получению прибыли, то есть разница между стоимостью реализованных товаров в продажных и покупных ценах за вычетом НДС, акцизов и других налогов;
товарные запасы - количество товаров в денежном или натуральном выражении, находящихся в торговых предприятиях, на складах, в пути на определенную дату.
3. В cтатистической форме приводятся коды по видам торговли согласно Статистической номенклатуре товаров по видам услуг торговли (СНТВУТ).
Номенклатура товаров доводится до предприятий органами статистики на местах, а также размещается на сайте www.stat.gov.kz.
Объем реализации товаров приводится в фактических продажных ценах, включающих торговую наценку, без налога на добавленную стоимость, акцизов, в стоимостном выражении приводится в целых числах.
Рестораны и услуги по доставке продуктов питания включают услуги ресторанов, кафетериев, ресторанов быстрого обслуживания, мест с предоставлением еды на вынос, вагончиков для продажи мороженого, передвижных вагончиков для продажи пищи, деятельность по приготовлению пищи в торговых палатках, а также деятельность ресторанов и баров, связанная с доставкой при условии задействования отдельных объектов.
Услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей и мотоциклов включают техническое обслуживание и ремонт транспортных средств: механические, электротехнические ремонтные работы, ремонт систем электронного впрыска топлива, регулярный осмотр и текущий ремонт, ремонт кузова, запчастей для транспортных средств, мойка, полировка и так далее, распыление и покраска, ремонт лобовых стекол и окон, сидений, ремонт шин и камер, их установку или замену, антикоррозийную обработку, установку запчастей и принадлежностей, не являющуюся частью производственного процесса.
Раздел 1 заполняют предприятия, осуществляющие в отчетном году розничную торговлю. В розничный товарооборот недопустимо включение реализации товаров юридическим лицам.

1.1 бөлімде сауда үйлері, дүкендері, дәріханалары, дүңгіршектері бойынша (1-15 жолдар) - сауда алаңы, май құю және газ құю стансалары бойынша (16 жол) – пайдалы алаңы көрсетіледі.
1.2 бөлімде 2 жол бойынша сауда үйі, дүкендер, павильондар, дүңгіршектер, бутиктерді қоса және олардың бөлімдері арқылы бөлшек сауда көлемі көрсетіледі. 3 жол бойынша қазіргі заманғы сауда форматтары орналасқан бөлімдер (бутиктер) және басқа да сауда нүктелері арқылы өткізілетін көлем бөлініп көрсетіледі.
1.3 бөлімде Заттай көріністегі деректер нысанның 1-қосымшасында көрсетілген белгілі бір тауарлар тізімі бойынша келтіріледі. Заттай көріністегі көрсеткіштер бір ондық белгімен көрсетіледі. 2, 3 жолдарда бөлшек сауда бойынша сауданың үстеме бағасы көрсетіледі.
2 бөлім есепті жылда көтерме сауданы жүзеге асыратын кәсіпорындар толтырады.
2.1 бөлімде көтерме қоймалар, мамандандырылғандар бойынша - мұнай және астық, жемістер мен көкөністерді сақтауға арналған қоймалар бөлініп көрсетіледі.
2.2 бөлімде 2 жол бойынша комиссиялық жинақтың пайызы бойынша жасалған мәмілелер құнынан табыс көрсетіледі.
2.3 бөлімде тауарлар түрлері бойынша көтерме саудада өткізу көлемі көрсетіледі. 2, 3 жолдар бойынша көтерме сауда бойынша сауданың үстеме бағасы көрсетіледі.
3 бөлім есепті жылы қоғамдық тамақтандыру қызметін көрсеткен кәсіпорындар толтырады.
3.1 бөлімде қоғамдық тамақтандыру объектілерінің желісі және отыратын орындардың саны көрсетіледі.
3.2 бөлімде 2 жолды мейрамханалар, кафетерийлер, тез қызмет көрсететін мейрамханалар, тамақ сатуға арналған жылжымалы вагоншалар, балмұздақты сатуға арналған вагоншалар толтырады. 3 жолды дайын тамақты жеткізетін келісім-шарт жасалған фирмалар, спорттық және өзге де мекемелерге тамақ өнімдерін жеткізу бойынша кәсіпорын, асханалар және кафетерийлер толтырады. 4 жолды барлар, таверналар, дәмханалар, сыраханалар, кофеханалар, жеміс шырындарын сататын шағын дүкендер, сусындар сататын жылжымалы дүңгіршектер толтырады.
4 бөлім техникалық қызмет көрсету және автомобильдерді жөндеу бойынша есепті жылы қызмет көрсеткен кәсіпорындар толтырады.
5 бөлімде кәсіпорын жалпы мәлімет толтырады.
5.1 бөлімде өнімнің негізгі жеткізушілері бойынша пайдаланылған өнімдер көлемін бөліп көрсету керек. Сонымен, өнеркәсіптік кәсіпорындар және ауыл шаруашылық қалыптасудан тек отандық кәсіпорындар сипатталады. Бөлшек сауда кәсіпорындары 1, 2 бағандар бойынша толтырады, көтерме – 3, 4 бағандар бойынша.
5.2 бөлімде «Сауда» саласына жатпайтын, қызмет түрлері бойынша өнімдерді (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) қосалқы қызмет түрі бойынша, бұл жағдайда қызмет түрлері бойынша өткізу көлемі толтырылады. Қызмет түрлерін кодтау ЭҚЖЖ кодына сәйкес 5 таңбалық деңгейде жүргізіледі.
Х – берілген позиция толтыруға жатпайды.
5. Арифметикалық -логикалық бақылау:

В разделе 1.1 по торговым домам, магазинам, аптекам, киоскам (строки 1-15) приводится торговая площадь, автозаправочным и газозаправочным станциям (строка 16) - полезная.
По строке 2 раздела 1.2 указывается объем розничной торговли через торговые дома, магазины, павильоны, киоски, включая бутики и отделы в них. По строке 3 выделяется объем, который реализуется через отделы (бутики) и другие торговые точки, расположенные в магазинах современных форматов.
Раздел 1.3 Данные в натуральном выражении приводятся по определенному перечню товаров, приведенному в электронном виде в Приложении 1 к форме. Показатели в натуральном выражении показываются с одним десятичным знаком. По строкам 2, 3 указывается торговая наценка по розничной торговле.
Раздел 2 заполняют предприятия, осуществляющие в отчетном году оптовую торговлю.
В разделе 2.1 указываются оптовые склады, по специализированным - выделяются склады для хранения нефти, зерна и фруктов и овощей.
По строке 2 раздела 2.2 показывается доход, полученный по процентам комиссионного сбора от стоимости заключенных сделок.
В разделе 2.3 указывается объем оптовой реализации по видам товаров. По строкам 2, 3 указывается торговая наценка по оптовой торговле.
Раздел 3 заполняют предприятия, предоставлявшие в отчетном году услуги общественного питания.
В разделе 3.1 указывается сеть объектов общественного питания и число посадочных мест.
Строку 2 раздела 3.2 заполняют рестораны, кафетерии, рестораны быстрого обслуживания, передвижные вагончики для продажи пищи, вагончики для продажи мороженного. Строку 3 заполняют контрактные фирмы, поставляющие готовую пищу, предприятия по доставке продуктов питания спортивным и прочим учреждениям, столовые и кафетерии. Строку 4 заполняют бары, таверны, закусочные, пивные, кофейни, ларьки для продажи фруктовых соков, передвижные киоски по продаже напитков.
Раздел 4 заполняют предприятия, предоставлявшие в отчетном году услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей.
В разделе 5 предприятия заполняют общие сведения.
В разделе 5.1 необходимо распределить объем приобретенной продукции по основным поставщикам продукции. При этом под промышленными предприятиями и селькохозяйственными формированиями подразумеваются только отечественные предприятия. Розничные предприятия заполняют графы 1, 2, оптовые – графы 3, 4.
В разделе 5.2 следует заполнить объем реализации продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, в данном случае по видам деятельности, не относящимся к отрасли "Торговля". Кодировка вида деятельности осуществляется в соответствии с кодом ОКЭД (Общий классификатор видов экономической деятельности) на уровне 5 знаков.
Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:

1) 1.1 бөлім Сауда желісінің нақты барын көрсетіңіз 1 баған > 3, 4, 5 баған
2 жол = 3 жол+4 жол+7 жол+11 жол
4 жол = 5 жол+6 жол
7 жол = 8 жол+9 жол+10 жол
2) 1.2 бөлім Өткізу арналары бойынша тауарларды бөлшек саудада өткізудің жалпы көлемі
1 баған > 2, 3, 4, 5 баған
1 жол = 2 жол+ 4 жол
4 жол = 5 жол+6 жол+7 жол
3) 1.3 бөлім Тауарлардың түрлері бойынша бөлшек сауда көлемі
2 баған > 3 баған
2 жол > 3 жол
4) 2.1 бөлім Қоймалардың саны және олардың алаңы
1 баған > 3, 4 баған
1 жол > 2 жол + 3 жол + 4 жол
5) 2.2 бөлім Көтерме сауда көлемі
1 баған > 2 баған
6) 2.3 бөлім Тауарлардың түрлері бойынша көтерме сауда көлемі
1 баған > 2 баған
2 жол > 3жол
7) 3.1 бөлім Қоғамдық тамақтандыру объектілері желісінің нақты бары туралы мәлімет
1 баған > 3, 4 баған
8) 3.2 бөлім Қызметтерді өткізу көлемі
1 баған > 2 баған
1 жол = 2, 3, 4 жолдар
9) 4.1 бөлім Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы мәлімет
1 баған > 2 баған
10) 4.2 бөлім Қызметтерді өткізу көлемі
1 баған > 2 баған
1 жол = 2, 3жол
11) 5.1 бөлім Өнімдерді және сауда түрлерін жеткізушілер бойынша тауарларды сатып алу
1 жол = 2 жол-6 жол
1 жол+2 жол = 100%
12) Кестеаралық бақылау
Егер 1.1 бөлімде 1 баған 1-16 жол 0, онда 1.3 бөлімде 2 баған 1 жол 0,
1.2 бөлім 1 баған 1 жол 0
Егер 1.1 бөлімде 5 баған 1-16 жол 0, онда
1.2 бөлімде 4 баған 0
1.3 бөлім 2 баған 1 жол =1.2 бөлім 1 баған 1 жол
Егер 2.1 бөлімде 4 баған 0, онда 2.2 бөлімде 2 баған 1 жол 0
2.3 бөлім 1 баған 1 жол = 2.2 бөлім 1 баған 1 жол
Егер 3.1 бөлімде 4 баған 0, онда 3.2 бөлімде 2 баған 0
Егер 3.1 бөлімде 1 баған 1, 2, 3, 4 жол 0, онда 3.2 бөлімде
1 баған 1жол 0
Егер 4.1 бөлімде 2 баған 0, онда 4.2 бөлімде 2 баған 1 жол 0
Егер 4.1 бөлімде 1 баған 1 жол 0, онда 4.2 бөлімде 1 баған 1
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 275 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 3 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 29 сентября 2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

1) Раздел 1.1 Наличие торговой сети
графа 1 > графа 3, 4, 5
строка 2 = строка 3 + строка 4 + строка 7 + cтрока 11
строка 4 = строка 5 + строка 6
строка 7 = строка 8 + строка 9 + строка 10
2) Раздел 1.2 Общий объем розничной торговли товарами по
каналам реализации
графа 1 > графа 2, 3, 4, 5
строка 1 = строка 2 + строка 4
строка 4 = строка 5 + строка 6 + строка 7
3) Раздел 1.3 Объем розничной торговли по видам товаров
графа 2 > графа 3
строка 2 > строка 3
4) Раздел 2.1 Количество складов и их площадь
графа 1 > графа 3, 4
строка 1 > строка 2 + строка 3 + строка 4
5) Раздел 2.2 Объем оптовой торговли
графа 1 > графа 2
6) Раздел 2.3 Объем оптовой торговли по видам товаров
графа 1 > графа 2
строка 2 > строка 3
7) Раздел 3.1 Сведения о наличии сети объектов общественного
питания
графа 1 > графа 3, 4
8) Раздел 3.2 Объем реализации услуг
графа 1 > графа 2
строка 1 = строк 2, 3, 4
9) Раздел 4.1 Сведения о количестве станций технического
обслуживания
графа 1 > графа 2
10) Раздел 4.2 Объем реализации услуг
графа 1 > графа 2
строка 1=строка 2, 3
11) Раздел 5.1 Закуп товаров по поставщикам продукции и
видам торговли
строка 1 = cтрока 2 - строка 6
строка 1 + строка 2 = 100 %
12) Межтабличный контроль
Если в разделе 1.1 строка 1 - 16 графа 10, то в разделе 1.3 строка 1 графа 20,
в разделе 1.2 графа 1 строка 10
Если в разделе 1.1 строка 1 - 16 графа 50, то в разделе 1.2
графа 40
Раздел 1.3 строка 1 графа 2 = Раздел 1.2 строка 1 графа 1
Если в разделе 2.1 графа 40, то в разделе 2.2 строка 1 графа
20
Раздел 2.3 строка 1 графа 1 = Раздел 2.2 строка 1 графа 1
Если в разделе 3.1 графа 40, то в разделе 3.2 графа 20
Если в разделе 3.1 графа 1 строка 1, 2, 3, 40, то в разделе
3.2 графа 1 строка 10
Если в разделе 4.1 графа 20, то в разделе 4.2 строка 1 графа
20
Если в разделе 4.1 графа 1 строка 10, то в разделе 4.2 графа 1  стр. 10
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан
Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының 2010
жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 3 к
приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по
статистике от 29
сентября 2010 года №
275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0651102
Код статистической формы 0651102
1-ІС
1-ВТ
Сауда, қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін кәсіпорынның есебі
Отчет предприятия, оказывающего услуги в сфере торговли, общественного питания и ремонта автотранспортных средств
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең   _   тоқсан     _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|   квартал    |_|_|_|_|  год
Экономикалық қызметтің негізгі түрі экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші кодтарына сәйкес келетін (бұдан әрі – ЭҚЖЖ): 45 – автомобильдер мен мотоциклдерді сату, оларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу; 46 – автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа, көтерме сауда; 47 – бөлшек сауда және тұрмыстық бұйымдар мен жеке пайдаланатын заттарды жөндеу; 56 – тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызметтер болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, основной вид экономической деятельности которых относится согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее-ОКЭД): 45 – оптовая и розничная торговля автомобилями и мотоциклами и их ремонт; 46 – оптовая торговля, за исключением, автомобилей и мотоциклов; 47 – розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами; 56 – услуги по предоставлению продуктов питания и напитков.
Тапсыру мерзімі — есепті кезеңнен кейінгі 25.
Срок представления - 25 числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды   _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
Код ОКПО
БСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Тауарлардың түрлері бойынша бөлшек сауда көлемін көрсетіңіз
Укажите объем розничной торговли по видам товаров
Жол коды Код строки
Көрсеткіш атауы Наименование показателя
СҚТТСН* коды
Код СНТВУТ
Заттай көріністегі бөлшек сауда көлемі
Объем розничной торговли в натуральном выражении
Құндық көріністегі бөлшек сауда көлемі мың теңге
Объем розничной торговли в стоимостном выражении, тысяч тенге
Бөлшек сауда кәсіпорындарыңдағы тауарлық қорлардың көлемі, мың теңге Товарные запасы на предприятиях розничной торговли, тысяч тенге
А
Б
В
1
2
3
1
Барлығы
Всего
*СҚТТСН - Сауданың қызмет түрлері бойынша тауарлардың статистикалық номенклатурасы
СНТВУТ - Статистическая номенклатура товаров по видам услуг торговли
2.Тауарлардың түрлері бойынша көтерме сауда көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем оптовой торговли по видам товаров
Жол коды
Код строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
СҚТТСН коды
Код СНТВУТ
Құндық көріністегі көтерме сауда көлемі мың теңге
Объем оптовой торговли в стоимостном выражении, тысяч тенге
Көтерме сауда кәсіпорындарындағы тауарлық қорлардың көлемі, мың теңге
Товарные запасы на предприятиях оптовой торговли, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы
Всего
3.Сыйақы немесе шарт негізінде көтерме саудада сату көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем оптовой торговли за вознаграждение или на договорной основе, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Сыйақы немесе шарт негізінде көтерме саудада сату көлемі
Объем оптовой торговли за вознаграждение или  на договорной основе
4.Сауданың үстеме бағасы бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию о торговой наценке, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы Всего
Оның ішінде қызметтің негізгі түрі бойынша
Из нее по основному виду деятельности
А
Б
1
2
1
Құндық көріністегі бөлшек сауда көлеміне сауданың үстеме бағасы
Торговая наценка в стоимостном выражении на объем розничной торговли
2
Құндық көріністегі көтерме сауда көлеміне сауданың үстеме бағасы
Торговая наценка в стоимостном выражении на объем оптовой торговли

8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0651102
Код статистической формы 0651102
1-ІС
1-ВТ
Сауда, қоғамдық тамақтандыру
және автокөлік құралдарын
жөндеу саласында қызмет
көрсететін кәсіпорынның есебі
Отчет предприятия, оказывающего
услуги в сфере торговли,
общественного питания
и ремонта автотранспортных средств
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең   _   тоқсан     _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|   квартал    |_|_|_|_|  год
Экономикалық қызметтің негізгі түрі экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші кодтарына сәйкес келетін (бұдан әрі – ЭҚЖЖ): 45 –
автомобильдер мен мотоциклдерді сату, оларға техникалық қызмет көрсету
және жөндеу; 46 – автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа,
көтерме сауда; 47 – бөлшек сауда және тұрмыстық бұйымдар мен жеке
пайдаланатын заттарды жөндеу; 56 – тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну
бойынша қызметтер болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, основной вид экономической деятельности которых относится согласно
кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее-ОКЭД): 45 –
оптовая и розничная торговля автомобилями и мотоциклами и их ремонт; 46 – оптовая
торговля, за исключением, автомобилей и мотоциклов; 47 – розничная торговля,
кроме торговли автомобилями и мотоциклами; 56 – услуги по предоставлению
продуктов питания и напитков.
Тапсыру мерзімі — есепті кезеңнен кейінгі 25.
Срок представления - 25 числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды         _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО          |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Тауарлардың түрлері бойынша бөлшек сауда көлемін көрсетіңіз
Укажите объем розничной торговли по видам товаров
Жол
коды
Код
строк
Көрсеткіш
атауы
Наименование
показателя
СҚТТСН*
коды
Код СНТВУТ
Заттай
көріністегі
бөлшек сауда
көлемі
Объем
розничной
торговли
в натуральном
выражении
Құндық
көріністегі
бөлшек сауда
көлемі
мың теңге
Объем
розничной
торговли в
стоимостном
выражении,
тысяч тенге
Бөлшек сауда
кәсіпорында-
рындағы
тауарлық
қорлардың
көлемі,
мың теңге
Товарные
запасы на
предприятиях розничной
торговли,
тысяч тенге
А
Б
В
1
2
3
1
Барлығы
Всего
*СҚТТСН - Сауданың қызмет түрлері бойынша тауарлардыңстатистикалық номенклатурасы
СНТВУТ - Статистическая номенклатура товаров по видам услуг торговли
2.Тауарлардың түрлері бойынша көтерме сауда көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем оптовой торговли по видам товаров
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
СҚТТСН
коды
Код
СНТВУТ
Құндық
көріністегі
көтерме сауда
көлемі,
мың теңге
Объем оптовой
торговли в
стоимостном
выражении,
тысяч тенге
Көтерме сауда
кәсіпорында-
рындағы
тауарлық
қорлардың
көлемі,
мың теңге
Товарныезапасы
на предприятиях
оптовой
торговли,
тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы
Всего
3. Сыйақы немесе шарт негізінде көтерме саудада сату көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем оптовой торговли за вознаграждение или на договорной основе, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Сыйақы немесе шарт негізінде көтерме
саудада сату көлемі
Объем оптовой торговли за вознаграждение или
на договорной основе
4. Сауданың үстеме бағасы бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию о торговой наценке, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде
қызметтің
негізгі түрі
бойынша
Из нее по
основному виду
деятельности
А
Б
1
2
1
Құндық көріністегі бөлшек сауда
көлеміне сауданың үстеме бағасы
Торговая наценка в стоимостном выражении
на объем розничной торговли
2
Құндық көріністегі көтерме сауда
көлеміне сауданың үстеме бағасы
Торговая наценка в стоимостном выражении
на объем оптовой торговли

8. Нақты бары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о наличии:
интернет-дүкен иә   _ жоқ  _
интернет-магазина да |_|  нет |_|
интернет-кафе иә _  жоқ _
интернет-кафе да  |_| нет  |_|
9. Сіз бөлшек сауданы қазіргі заманғы сауда форматтары арқылы жүзеге асырасыз ба?
Осуществляете ли Вы розничную торговлю через современные торговые форматы?
иә  _  жоқ  _
да  |_|   нет |_|
Атауы Мекен-жайы                     Мекен-жайы
Наименование ____________________        Адрес____________________ _________________________________        _________________________
Телефоны
Телефон:_________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________ Тел.____________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель      __________________(Ф.И.О., подпись)________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)_________
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 278 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Сауда, қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін кәсіпорынның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық коды 0651102, индексі 1-ІС, кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Сауда, қоғамдық тамақтандыру және автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін кәсіпорынның есебі» (коды 0651102, индексі 1-ІС, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) агенттер арқылы көтерме сауда (сыйақыға және шарт негізінде) – өз атынан немесе басқа тұлғалар мен фирмалар атынан мәмілелерді сыйақыға жүзеге асыратын комиссиондық агенттер және басқа да көтерме сауда делдалдарының қызметі, сонымен бірге сатушылар мен сатып алушылар мәліметінің байланыстылығы;
2) бөлшек сауда – кәсiпкерлiк қызметпен байланысты емес, сатып алушыға жеке, отбасылық, үй iшiнде немесе өзгедей пайдалануға арналған тауарларды сату жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет;

8. Нақты бары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о наличии:
интернет-дүкен   иә  _   жоқ   _
интернет-магазина  да |_|    нет |_|
интернет-кафе    иә   _   жоқ   _
интернет-кафе      да  |_|   нет  |_|
9. Сіз бөлшек сауданы қазіргі заманғы сауда форматтары арқылы жүзеге асырасыз ба?
Осуществляете ли Вы розничную торговлю через современные торговые форматы?
иә  _  жоқ   _
да  |_|   нет |_|
Атауы Мекен-жайы                     Мекен-жайы
Наименование ____________________        Адрес ___________________ _________________________________        _________________________
Телефоны
Телефон:_________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________ Тел.____________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель      __________________(Ф.И.О., подпись)________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)_________
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Приложение 4 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения "Отчет
предприятия, оказывающего услуги в сфере торговли,
общественного питания и ремонта автотранспортных средств"
(код 0651102, индекс 1-ВТ, периодичность квартальная)
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия, оказывающего услуги в сфере торговли, общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0651102, индекс 1-ВТ, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) оптовая торговля через агентов (за вознаграждение или на договорной основе) – деятельность комиссионных агентов и других посредников оптовой торговли, осуществляющих за вознаграждение сделки от имени или за счет других лиц или фирм, а также связанная со сведением продавцов с покупателями;
2) розничная торговля – предпринимательская деятельность по продаже покупателю товаров, предназначенных для личного, семейного, домашнего или иного использования, не связанного с предпринимательской деятельностью;

3) интернет-дүкен – web-cайтта жұмыс істейтін бағдарламалар жиынтығы, ол сатып алушыға каталогтан тауарды қашықтықтан таңдап алуға және тапсырысты рәсімдеуге мүмкіндік береді;
4) интернет-кафе – бүкіләлемдік желіге қосылған компьютері бар кафе, дүкен немесе кез келген демалыс орны;
5) ірі сауда объектісі – сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес және жоғары сауда объектісі;
6) кәсіпорынның негізгі қызмет түрі – қосылған құны кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан, асып кететін қызмет түрі;
7) қазіргі заманғы сауда форматтары – ірі сауда объектілері және сауда желілері;
8) қосалқы қызмет түрі – негізгісінен бөлек, мақсаты үшінші тұлға үшін өнімдерді (жұмыстар, қызметтер) өндіруді жүзеге асыратын қызмет түрлері;
9) көтерме сауда – кейiннен сатуға немесе жеке, отбасылық, үй iшiнде және осындай өзгедей пайдаланумен байланысты емес өзге де мақсаттарға арналған тауарларды өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет;
10) сауда үстемесі – тауарларды сату және пайданы алу бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз ететін сатушы бағасының элементі;
11) сауда желісі – жалпы басқаруда табылатын соммалық сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес екі және одан да көп сауда объектілерінің жиынтығы немесе біртұтас коммерциялық мағынада қолданылады;
12) тауар қорлары – сауда кәсіпорындарында, қоймаларда, белгілі күнге жолда болатын ақшалай немесе заттай көріністегі тауарлар мөлшері.
3. Тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызмет көрсетулер дәстүрлі мейрамханаларда, сондай-ақ өзіне-өзі қызмет көрсету мейрамханаларында немесе тұрақты, уақытша жұмыс істейтін, отыратын орнымен немесе орынсыз жедел қызмет көрсететін мейрамханаларда тез арада пайдалануға жарамды тамақ өнімдері мен сусындардың толық ассортиментін қоса, тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызмет көрсетуді қамтиды.
4. Техникалық қызмет көрсету және автомобильдер мен мотоциклдерді жөндеу бойынша қызметтерге көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу: механикалық, электротехникалық жөндеу жұмыстары, отынды электронды бүрку жүйелерін жөндеу, жүйелі тексеру және ағымдағы жөндеу, шанақты, көлік құралдарына арналған қосалқы бөлшектерді жөндеу, жуу, жылтырату, тоңазыту және бояу, алдыңғы шынылар мен терезелерді жөндеу, отырғыштарды жөндеу; шиналар мен камераларды жөндеу, орнату немесе ауыстыру, тотығуға қарсы өңдеу; қосалқы бөлшектер мен өндірістік үдерістің бөлігі болып табылмайтын құрал-жабдықтарды орнату кіреді.
5. Интернет-кафенің нақты бары туралы ақпаратты Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 56 «Тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызметтер» кодына сәйкес келетін кәсіпорындар толтырады.
Тауарларды және қызметтерді өткізу көлеміне заңды тұлғалардың қолма-қол ақшаға және қолма-қол ақшасыз сатып алушыларға сатылған тауар, өнімі және көрсетілген қызметтен алынған ақшалай түсім сомасы кіреді.
Статистикалық бақылау мақсаттары үшін тауарларды өткізу көлемі сауданың үстеме бағасын қосатын, қосылған құнға салығынсыз, акцизсіз нақты сатылу бағасында келтіріледі.

3) интернет – магазин – совокупность программ, работающих на Web-сайте, которые позволяют покупателю дистанционно выбрать товар из каталога и оформить его заказ;
4) интернет - кафе – кафе, магазин или любое место отдыха, где имеется компьютер, подключенный к всемирной сети;
5) крупный торговый объект - торговый объект с торговой площадью не менее 2000 квадратных метров и выше;
6) основной вид деятельности предприятия – вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
7) современные торговые форматы - крупные торговые объекты и торговые сети;
8) вторичный вид деятельности – вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
9) оптовая торговля – предпринимательская деятельность по реализации товаров, предназначенных для последующей продажи или иных целей, не связанных с личным, семейным, домашним и иным подобным использованием;
10) торговая наценка – элемент цены продавца, обеспечивающий ему возмещение затрат по продаже товаров и получение прибыли;
11) товарные запасы – количество товаров в денежном или натуральном выражении, находящихся в торговых предприятиях, на складах, в пути на определенную дату;
12) торговая сеть - совокупность двух и более торговых объектов с суммарной торговой площадью не менее 2000 квадратных метров, которые находятся под общим управлением или используются под единым коммерческим обозначением или иных средств индивидуализации.
3. Услуги по предоставлению продуктов питания и напитков включают услуги по предоставлению продуктов питания и напитков, включая полный ассортимент продуктов питания и напитков, пригодных для немедленного употребления, как в традиционных ресторанах, так и в ресторанах самообслуживания или быстрого обслуживания, работающих как постоянно, так и временно, с или без предоставления сидячих мест.
4. Услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей и мотоциклов включают техническое обслуживание и ремонт транспортных средств: механические, электротехнические ремонтные работы, ремонт систем электронного впрыска топлива, регулярный осмотр и текущий ремонт, ремонт кузова, запчастей для транспортных средств, мойка, полировка, распыление и покраска, ремонт лобовых стекол и окон, сидений; ремонт шин камер, их установку или замену; антикоррозийную обработку; установка запчастей и принадлежностей, не являющуюся частью производственного процесса.
5. Информацию о наличии интернет – кафе, заполняют предприятия, согласно коду 56 "Услуги по предоставлению продуктов питания и напитков" Общего классификатора видов экономической деятельности.
В объем реализации товаров и услуг включается сумма денежной выручки, полученной юридическими лицами за проданные покупателям товары, продукцию и оказанные услуги за наличный и безналичный расчет.
Для целей статистического наблюдения объем реализации товаров приводится в фактических продажных ценах, включающих торговую наценку, без налога на добавленную стоимость, акцизов.

6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 4 бөлім «Сауданың үстеме бағасы бойынша ақпаратты көрсетіңіз»:
1 баған 2 баған әрбір жолдар үшін
2) 5 бөлім «Тамақ өнімдері мен сусындар ұсыну бойынша қызметтер көлемін қөрсетіңіз»:
1 жол = 2-4 жолдар
3) 6 бөлім «Көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу көлемін көрсетіңіз»:
1 жол = 2-3 жолдар.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0722104
Код статистической формы
0722104
Сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлерді зерттеу сауалнамасы
Анкета обследования индивидуальных предпринимателей, осуществляющих торговую деятельность и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств
1-ЖК (сауда)
1-ИП (торг)
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|_|_|_|  год
Көрсетілген нысанды сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлер толтырады.
Представляют индивидуальные предприниматели, осуществляющие торговую деятельность и оказывающие услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств.
Тапсыру мерзімі – 15 ақпан.
Срок представления – 15 февраля.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Сауда желісінің нақты бары және тауарларды бөлшек саудада
өткізу көлемі
Наличие торговой сети и объем розничной торговли товарами

6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 4 "Укажите информацию о торговой наценке":
графа 1 > графа 2 для каждой строки
2) Раздел 5 "Укажите объем реализации услуг по предоставлению продуктов питания и напитков":
строка 1 = строк 2-4
3) Раздел 6 "Укажите объем реализации услуг по техобслуживанию и ремонту транспортных средств":
строка 1= строк 2-3.
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29
кыркүйектегі № 275
бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29 сентября
2010 года № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1 са-
ғатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 са-
ғаттан
артық
до 1
более
40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму
можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына
сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность
в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық
нысан коды
0722104
Код
статистической
формы 0722104
Сауда қызметін жүзеге асыратын және
қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік
құралдарын жөндеу саласында қызмет
көрсететін жеке кәсіпкерлерді
зерттеу сауалнамасы
1-ЖК (сауда)
1-ИП (торг)
Анкета обследования индивидуальных
предпринимателей, осуществляющих торговую
деятельность и оказывающих услуги в
области общественного питания и ремонта
автотранспортных средств
Жылдық
Годовая
Есепті    __  __  __  __    жыл
кезең    |__||__||__||__|   год
Отчетный
период
Көрсетілген нысанды сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тама
тандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін
жеке кәсіпкерлер толтырады.
Представляют индивидуальные предприниматели, осуществляющие торговую
деятельность и оказывающие услуги в области общественного питания и ремонта
автотранспортных средств.
Тапсыру мерзімі – 15 ақпан.
Срок представления – 15 февраля.
СТН коды _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Код РНН  |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
ЖСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Код ИИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
1   Сауда желісінің нақты бары және тауарларды бөлшек саудада
өткізу көлемі
Наличие торговой сети и объем розничной торговли товарами

3. Қоғамдық тамақтандыру желісінің нақты бары және көрсетілген
қызметтердің көлемі
Наличие сети общественного питания и объем реализации услуг
3.1 Қоғамдық тамақтандыру объектілері желісінің нақты бары
туралы мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о наличии сети объектов общественного питания,
единиц
Жол коды
Код строки
Атауы
Наименование
Объектілер саны
Количество объектов
Отыратын орын саны
Число посадочных мест
объектілерінің жалпы санынан бөліп көрсетіңіз (1 бағанадан)
Выделить из общего количества объектов (из графы 1)
электрондық төлем карточкалары бойынша төлем қабылдауды жүзеге асыратын
осуществляющие прием платежей по электронным платежным карточкам
ауылдық жерде орналасқан
расположенные в сельской местности
1
2
3
4
1
Мейрамханалар
Рестораны
2
Дәмхана
Кафе
3
Барлар
Бары
4
Асханалар
Столовые
5
Қоғамдық тамақтандырудың өзге де объектілері
Прочие объекты общественного питания
3.2. Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол коды
Код строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерлерде
Из них в сельской местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі, барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
мейрамханалар және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтер
рестораны и услуги по доставке продуктов питания
3
тапсырыспен тамақ жеткізу және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша басқа қызметтер
доставка пищи на заказ и другие услуги по доставке продуктов питания
4
сусындар беру
подача напитков
4. Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны және
қызметтерді өткізу көлемі
Количество станций технического обслуживания и объем реализации
услуг
4.1 Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы
мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о количестве станций технического обслуживания,
единиц
Жол коды
Код строки
Атауы
Наименование
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерде орналасқан
Из них расположенных в сельской местности
1
2
1
Объектілер саны
Количество объектов
2
Пайдалы алаң, ш.м
Полезная площадь, кв.м
4.2 Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол коды
Код строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық жерлерде
Из них в сельской местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі, барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
техникалық қызмет көрсету және автокөлік құралдарын жөндеу
техническое обслуживание и ремонт автотранспортных средств
3
мотоциклдер мен мотороллерлерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
техническое обслуживание и ремонт мотоциклов и мотороллеров
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 6-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын
толтыру жөніндегі нұсқаулық «Сауда қызметін жүзеге асыратын
және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу
саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлерді зерттеу
сауалнамасы»
(коды 0722104, индексі 1-ЖК (сауда), кезеңділігі жылдық)

3.  Қоғамдық тамақтандыру желісінің нақты бары және
көрсетілген қызметтердің көлемі
Наличие сети общественного питания и объем реализации услуг
3.1 Қоғамдық тамақтандыру объектілері желісінің нақты бары
туралы мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о наличии сети объектов общественного питания,
единиц
Жол
коды
Код
стро-
ки
Атауы
Наименование
Объек-
тілер
саны
Количество
объектов
Отыратын
орын саны
Число
посадочных
мест
объектілерінің жалпы
санынан бөліп көрсетіңіз
(1 бағанадан)
Выделить из общего
количества объектов (из
графы 1)
электрондық
төлем
карточкалары
бойынша
төлем
қабылдауды
жүзеге
асыратын
осуществляющие
прием платежей
по электронным
платежным
карточкам
ауылдық
жерде
орналасқан
расположенные
в сельской
местности
1
2
3
4
1
Мейрамханалар
Рестораны
2
Дәмхана
Кафе
3
Барлар
Бары
4
Асханалар
Столовые
5
Қоғамдық
тамақтандырудың
өзге де объектілері
Прочие объекты
общественного питания
3.2. Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол
коды
Код
стро-
ки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық
жерлерде
Из них в сельской
местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі,
барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
мейрамханалар және тамақ
өнімдерін жеткізу бойынша
қызметтер
рестораны и услуги по доставке
продуктов питания
3
тапсырыспен тамақ жеткізу және
тамақ өнімдерін жеткізу бойынша
басқа қызметтер
доставка пищи на заказ и другие
услуги по доставке продуктов питания
4
сусындар беру
подача напитков
4.  Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны және
қызметтерді өткізу көлемі
Количество станций технического обслуживания  и объем реализации
услуг
4.1 Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы
мәліметті көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о количестве станций технического обслуживания,
единиц
Жол
коды
Код
стро-
ки
Атауы
Наименование
Барлығы
Всего
Оның ішінде ауылдық
жерде орналасқан
Из них расположенных в
сельской местности
1
2
1
Объектілер саны
Количество объектов
2
Пайдалы алаң, ш.м
Полезная площадь, кв.м
4.2 Қызметтерді өткізу көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем реализации услуг, тысячах тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызметтер атауы
Наименование услуг
Барлығы
Всего
Оның ішінде
ауылдық жерлерде
Из них в сельской
местности
1
2
1
Қызметтерді өткізу көлемі,
барлығы
Объем реализации услуг, всего
соның ішінде:
в том числе:
2
техникалық қызмет көрсету және
автокөлік құралдарын жөндеу
техническое обслуживание и ремонт
автотранспортных средств
3
мотоциклдер мен мотороллерлерге
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу
техническое обслуживание и ремонт
мотоциклов и мотороллеров
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес _______________________
_______________________ Тел.: _______________________
_______________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _____
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.:____________
Басшы                           (Аты-жөні,тегі,  қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                   (Аты-жөні,тегі,  қолы)
Главный бухгалтер _____________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета обследования индивидуальных предпринимателей,
осуществляющих торговую деятельность и оказывающих
услуги в области общественного питания и ремонта
автотранспортных средств" (код 0722104,
индекс 1-ИП (торг), периодичность годовая)

1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Сауда қызметін жүзеге асыратын және қоғамдық тамақтандыру мен автокөлік құралдарын жөндеу саласында қызмет көрсететін жеке кәсіпкерлерді ішінара зерттеу сауалнамасы» (коды 0722104, индексі 1-ЖК (сауда), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін бөлшектейді.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) сауда нүктелері және қызметтер объектілері:
сауда үйі - сауда қызметіне арналған және сауда, әкімшілік-тұрмыстық және қойма жайлармен қамтамасыз етілген, және өз аумағының шегінде автокөлік құралдарының тұрақтары үшін алаңы бар, бүтіндей біркелкі басқарылатын қоғамдық тамақтандыру объектілері мен сауда объектілерінің жиынтығы орналасқан күрделі тұрақты құрылыс;
қазіргі заманғы сауда форматтары - ірі сауда объектілері және сауда желілері;
сауда желісі – жалпы басқаруда табылатын соммалық сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес екі және одан да көп сауда объектілерінің жиынтығы немесе біртұтас коммерциялық мағынада қолданылады;
ірі сауда объектілері - сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем емес және одан жоғары сауда объектілері;
дүкен - саудалық, қосалқы, әкімшілік-тұрмыстық жайлармен қамтамасыз етілген күрделі жеке құрылыс немесе оның бөлігі, сондай-ақ тауарларды сату үшін дайындауға арналған қабылдау, сақтау жайлары. Дүкендер мамандандырылған, мамандандырылмаған, әмбебап болып бөлінеді;
мамандандырылмаған дүкендер - тауарлардың құрамдастырылған немесе араласқан түржиыны бар бөлшек сауда дүкені (азық-түлік – шағын маркет, азық-түлік емес – сауда үйі, барлығы үй үшін, балалар үшін тауарлар, өнеркәсіптік тауарлар, комиссиондық дүкен және тағы басқа);
мамандандырылған дүкендер - азық-түлік (балық, ет, шұжықтар, минералды сулар және тағы басқа), азық-түлік емес (жиһаз, шаруашылық тауарлар, электр тауарлары, киім, аяқ киім, маталар және тағы басқа) болып бөлінетін дүкендер;
әмбебап дүкендер - өз-өзіне қызмет ету формасы бойынша әмбебап түржиынның өндірістік және өндірістік емес тауарларды сататын бөлшек сауда кәсіпорны;
павильон - бір немесе бірнеше жұмыс орындарына көзделген тауар қорларын сақтауға арналған сауда залы және бөлмелері бар жабдықталған құрылым;
мейрамханалар - тұтынушыларға мiндеттi түрде даяшылар қызмет көрсететiн, тапсырыстық және фирмалық тағамдарды қоса алғанда, дайындалуы күрделi астың түр-түрiн, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiлері;
кафе - тұтынушыларға мiндеттi түрде даяшылар қызмет көрсететiн, дайындалуы күрделi емес астың түр-түрiн, сондай-ақ, алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiсі;
барлар - тұтынушыларға тiске басар, десерт және кондитерлiк тағамдар, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн ұсынатын қоғамдық тамақтандыру және демалыс объектiсi;
асханалар - тұтынушылар өз-өздерiне қызмет көрсететiн қоғамдық тамақтандыру объектiсi;
дүңгіршек - арнайы берілген жер телімінде орналасқан, сауда залы жоқ, сауда жабдығымен жабдықталған күрделі емес тасымалданатын құрылым;
мамандандырылған қоймасы - бір тауарлар тобымен қойма операцияларын жүзеге асыратын жалпы тауар қоймасы;
әмбебап қоймасы - әмбебап тауарлар сұрыпталымы бар қойма операцияларын жүзеге асыратын жалпы тауар қоймасы;

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, осуществляющих торговую деятельность и оказывающих услуги в области общественного питания и ремонта автотранспортных средств" (код 0722104, индекс 1-ИП (торг), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) торговые точки и объекты услуг:
торговый дом - капитальное стационарное строение, в котором расположена совокупность торговых объектов и объектов общественного питания, управляемых как единое целое, предназначенное для торговой деятельности и обеспеченное торговыми, административно-бытовыми и складскими помещениями и площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории;
современные торговые форматы - крупные торговые объекты и торговые сети;
торговая сеть - совокупность двух и более торговых объектов с суммарной торговой площадью не менее 2000 квадратных метров, которые находятся под общим управлением или которые используются под единым коммерческим обозначением;
крупный торговый объект - торговый объект с торговой площадью не менее 2000 квадратных метров и выше;
магазин - капитальное стационарное строение или его часть, обеспеченные торговыми, подсобными, административно-бытовыми помещениями, а также помещениями для приема, хранения и подготовки товаров к продаже. Магазины подразделяется на специализированные, неспециализированные, универсальные;
неспециализированные магазины - магазины розничной торговли с комбинированным или смешанным ассортиментом товаров (продовольственные – минимаркет, непродовольственные – торговый дом, все для дома, товары для детей, промтовары, комиссионный магазин и так далее);
специализированные магазины - магазины, подразделяющиеся на продовольственные (рыба, мясо, колбасы, минеральные воды и так далее), непродовольственные (мебель, хозяйственные товары, электротовары, одежда, обувь, ткани и так далее);
универсальные магазины - предприятия розничной торговли, реализующее продовольственные и непродовольственные товары универсального ассортимента преимущественно по форме самообслуживания;
павильон - оборудованное строение, имеющее торговый зал и помещения для хранения товарного запаса, рассчитанное на одно или несколько рабочих мест;
рестораны - объекты общественного питания и отдыха, предполагающие ассортименты блюдов сложного приготовления, включая заказные и фирменные, а также алкогольную продукцию с обязательным предоставлением услуг официантов потребителям;
кафе - объект общественного питания и отдыха, предлагающий ассортимент блюд несложного приготовления, а также алкогольную продукцию с обязательным предоставлением услуг официантов потребителям;
бары - объекты общественного питания и отдыха, предполагающие потребителям закуски, десерты и кондитерские изделия, а также алкогольную продукцию;
столовые - объекты общественного питания с самостоятельным обслуживанием потребителей;
киоск - оснащенное торговым оборудованием некапитальное переносное строение, не имеющее торгового зала, установленное на специально отведенном земельном участке;
специализированный склад - общетоварный склад, осуществляющий складские операции с одной группой товаров;
универсальный склад - общетоварный склад, осуществляющий складские операции с универсальным ассортиментом товаров;

2) сауда түрлері:
бөлшек сауда - халыққа жеке тұтыну және үйге пайдалану немесе кәдеге жарату үшін жаңа және бұрын пайдаланылған тауарларды қайта сату (өңдемей сату);
көтерме сауда - жаңа және бұрын пайдаланылған тауарларды бөлшек сауда сатушыларға, өнеркәсіп, коммерциялық, институционалдық, кәсіби пайдаланушыларға немесе басқа да көтерме сауда сатушыларына, сондай-ақ осы тұлғалар мен компаниялар атынан сатып алатын агенттер мен маклерлерге қайта сату (өңдемей сату);
электрондық сауда - электронды байланыс құралдарын пайдалану арқылы тауарларды сату-сатып алуда электрондық сауданың қатысушыларының (келiсiмшарты) келiсiмiнiң негiзiнде сауда мәмiлелерi арқылы жүзеге асатын сауда;
сыйақы үшін немесе шарт негізінде көтерме сауда сату - өз атынан немесе басқа тұлғалар мен фирмалар атынан мәмілелерді сыйақыға жүзеге асыратын комиссиондық агенттер және басқа да көтерме сауда делдалдарының қызметі, сонымен бірге сатушылар мен сатып алушылар мәліметінің байланыстылығы;
тұрақты сауда желісі арқылы бөлшек сауда - арнайы жабдықталған және сауда жүргізуге арналған ғимараттар мен құрылымдар орналасқан желі арқылы бөлшек сауда;
дүкендерден тыс өзге де бөлшек сауда - желілік маркетинг арқылы сауда, қоғамдық таратушылар, почта арқылы сату және тағы да басқа жолмен (көшпелі, таратпа, сәлемделік сауда) жүзеге асырылады;
3) қызмет түрлері:
кәсіпорынның негізгі қызмет түріне - кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан, қосылған құны асып кететін қызмет түрі жатады;
қосалқы қызмет түріне - негізгісінен бөлек, мақсаты үшінші тұлға үшін өнімдерді (жұмыстар, қызметтер) өндіруді жүзеге асыратын қызмет түрлері жатады;
тапсырыспен тамақ жеткізу және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша басқа қызметтер - жекелеген іс-шаралар бойынша немесе уақыттың белгілі бір кезеңінде тамақ өнімдерін жеткізумен байланысты қызмет, сондай-ақ спорттық немесе өзге де мекемелерге тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызмет;
сусын беру – үй-жайларда дереу пайдаланылатын сусындар дайындау және беру бойынша қызмет; барлардың, таверналардың, дәмханалардың дискотекалардың (сусындарды басымдықпен тұтынатын), сыраханалардың, кофеханалардың, жеміс шырындарын сататын шағын дүкендердің, сусындар сататын жылжымалы дүңгіршіктердің қызметі;
4) көрсеткіштер және жекелеген терминдер анықтамасы:
тауарлар мен қызмет көрсетулерді өткізу көлемі - сатушыларға сатылған тауарлар, өнімдер және қолма-қол және қолма-қолсыз ақшаға көрсетілетін қызметтер бойынша алынған ақшалай түсімдердің соммасы;
сауда алаңы - тауарларды сату және көрмеге қоюға арналған жайлардың белгілі бір бөлігін, яғни киімдерді шақтап көретін кабиналарды қосқанда, сатып алушылардың кіруге мүмкіншілігі бар жалпы алаңды; сөрелер мен витриналар алатын алаңды; сатушылар тұратын сөренің артындағы алаңды айтады;
пайдалы алаң - тауарларды қабылдауға және сақтауға арналған алаңды, ал жеке пайдаланатын бұйымдарды, автомобильдерге қызмет көрсететін және жөндеуді жүргізетін кәсіпорындар үшін - осы қызмет түрлері көрсетілетін жерді айтады;
электрондық төлем карточкасы - пайдаланушы осы карточка арқылы төлемді жүзеге асыратын, қолма-қол ақша алатын, валюта айырбастау және басқа да операцияларды өндіретін ақпараттарды ұстайтын электрондық немесе басқа құрал арқылы ақшаға қол жететін құрал;
сауданың үстеме бағасы - өнімдерді сату және сатып алу бағасымен өткізілген ҚҚС, акциздер және басқа да өнімдерге салынатын салықтарды шегергендегі тауарлардың құны арасындағы айырмашылық, яғни тауарларды сату және пайданы алу бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз ететін баға бөлігі;
тауарлық қорлар - сауда кәсіпорындарында, қоймаларда, белгілі күнге жолда болатын ақшаға немесе табиғи шағылған тауарлар мөлшері.

2) виды торговли:
розничная торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров населению для личного потребления или домашнего использования или утилизации;
оптовая торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров розничным торговцам, промышленным, коммерческим, институциональным или профессиональным пользователям или же другим оптовым торговцам, а также агентам или маклерам при покупке товаров от имени таких лиц или компаний, или продаже товаров;
электронная торговля - торговля, осуществляемая посредством заключения торговых сделок на основе соглашения (договора) участников электронной торговли на куплю-продажу товаров с использованием электронных средств связи;
оптовая торговля за вознаграждение или на договорной основе - деятельность комиссионных агентов и других посредников оптовой торговли, осуществляющих за вознаграждение сделки от имени или за счет других лиц или фирм, а также связанная со сведением продавцов с покупателями;
розничная торговля через стационарную торговую сеть - розничная торговля через сеть, расположенная в специально оборудованных и предназначенных для ведения торговли в зданиях и строениях;
прочая розничная торговля вне магазинов - торговля, осуществляемая посредством сетевого маркетинга, общественных распространителей, продажи по почте и другими способами (выездная, разносная, посылочная);
3) виды деятельности:
основной вид деятельности предприятия - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
вторичный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
доставка пищи на заказ и другие услуги по доставке продуктов питания - деятельность, связанная с доставкой продуктов питания по случаю отдельных мероприятий или в течение определенного периода времени, а также деятельность по доставке продуктов питания спортивным или прочим учреждениям;
подача напитков - деятельность по подготовке и предоставлению напитков немедленного потребления в помещениях; деятельность баров, таверн, закусочных, дискотек (с преобладающим потреблением напитков), пивных, кофеен, ларьков для продажи фруктовых соков, передвижных киосков по продаже напитков;
4) определение показателей и отдельных терминов:
объем реализации товаров и услуг - сумма денежной выручки, полученной за проданные покупателям товары, продукцию и оказанные услуги за наличный и безналичный расчеты;
торговая площадь - определенная часть помещений, предназначенная для продажи и выставки товара, то есть общая площадь, на которую покупатели имеют доступ, включая кабины для примерки; площадь, занимаемая прилавками и витринами; площадь за прилавками, где находятся продавцы. В торговую площадь не включаются складские помещения и помещения для подготовки товаров к продаже, лестницы, административные, бытовые и технические помещения;
полезная площадь - площадь, предназначенная для приема и хранения товаров, а для предприятий, производящих ремонт и обслуживание автомобилей, площадь, где осуществляется данный вид услуг;
электронная платежная карточка - средство доступа к деньгам через электронные или иные устройства, которое содержит информацию, позволяющую держателю такой карточки осуществлять платежи, получать наличные деньги, производить обмен валют и другие операции;
торговая наценка - часть цены, обеспечивающая возмещение затрат по продаже товаров и получению прибыли, то есть разница между стоимостью реализованных товаров в продажных и покупных ценах за вычетом НДС, акцизов и других налогов;
товарные запасы - количество товаров в денежном или натуральном выражении, находящихся в торговых предприятиях, на складах, в пути на определенную дату.

3. Статистикалық нысанда кодтар сауданың түрлері бойынша Сауда қызметінің түрлері бойынша тауарлардың статистикалық номенклатурасына (СҚТТСН) сәйкес келтіріледі. Тауарлардың номенклатурасы сол жердегі статистика органдарымен кәсіпорындарға жеткізіледі, сонымен бірге www.stat.gov.kz сайтында орналастырылады.
Тауарларды өткізу көлемі сауданың үстеме бағасын қосатын, қосылған құнға салығынсыз, акцизсіз нақты сатылу бағасында келтіріледі, құндық көріністе бүтін санмен көрсетіледі.
Мейрамханалар және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтерге - мейрамханалар, кафетерийлер, тез қызмет көрсететін мейрамханалар, тамақты сыртқа шығарып беретін орындар, балмұздақ сатуға арналған вагоншалар, тамақ сатуға арналған жылжымалы вагоншалар қызметі, сауда палаткаларында тамақ дайындау бойынша қызмет, сонымен бірге мейрамханалар мен барлардың жекелеген объектілерді жұмылдырылған жағдайда жеткізумен байланысты қызмет көрсетулері кіреді.
Техникалық қызмет көрсету және автомобильдер мен мотоциклдерді жөндеу бойынша қызметтерге көлік құралдарына техникалық қызметтер және жөндеу: механикалық, электротехникалық жөндеу жұмыстары, жылуды электронды бүрку жүйелерін жөндеу, үнемі тексеру және ағымдағы жөндеу, шанақты, көлік құралдарына арналған қосалқы бөлшектерді жөндеу, жуу, жылтырату және тағы басқа, бүрку және бояу, алдыңғы шынылар мен терезелерді жөндеу, отырғыштарды жөндеу, шиналар мен камераларды жөндеу, орнату немесе ауыстыру, тотығуға қарсы өңдеу; қосалқы бөлшектер мен өндірістік үдерістің бөлігі болып табылмайтын құрал-жабдықтарды орнату кіреді.
1 бөлім есепті жылда бөлшек сауданы жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер толтырады.
1.1 бөлімде сауда үйлері, дүкендері, дәріханалары, дүңгіршектері бойынша (1-15 жолдар) - сауда алаңы, май құю және газ құю стансалары бойынша (16 жол) – пайдалы алаңы көрсетіледі. 3 баған бойынша сауда алаңын, соның ішінде сауда үйінде және ірі сауда объектілерінде сауда алаңын жалға алатын жеке кәсіпкерлер толтырады.
1.2 бөлімде 2 жол бойынша сауда үйі, дүкендер, павильондар, дүңгіршектер, бутиктерді қоса және олардың бөлімдері арқылы бөлшек сауда көлемі көрсетіледі. 3 жол бойынша қазіргі заманғы сауда форматтары орналасқан бөлімдер (бутиктер) және басқа да сауда нүктелері арқылы өткізілетін көлем бөлініп көрсетіледі.
1.3 бөлімде 66 жолдағы музыкалыққа келесі тауарлар ескеріледі: аудиодискілер, кассеталар және өзге де музыкалық тасығыштар.
1.4 бөлімде көтерме саудадағы сауданың үстеме бағасы бойынша деректер толтырылады.
2 бөлім есепті жылы көтерме сауданы жүзеге асырған жеке кәсіпкерлер толтырады.

3. В статистической форме приводятся коды по видам торговли согласно Статистической номенклатуре товаров по видам услуг торговли (СНТВУТ). Номенклатура товаров доводится до предприятий органами статистики на местах, а также размещается в интернет ресурсе www.stat.gov.kz.
Объем реализации товаров приводится в фактических продажных ценах, включающих торговую наценку, без налога на добавленную стоимость, акцизов, в стоимостном выражении приводится в целых числах.
Рестораны и услуги по доставке продуктов питания включают услуги ресторанов, кафетериев, ресторанов быстрого обслуживания, мест с предоставлением еды на вынос, вагончиков для продажи мороженого, передвижных вагончиков для продажи пищи, деятельность по приготовлению пищи в торговых палатках, а также деятельность ресторанов и баров, связанная с доставкой при условии задействования отдельных объектов.
Услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей и мотоциклов включают техническое обслуживание и ремонт транспортных средств: механические, электротехнические ремонтные работы, ремонт систем электронного впрыска топлива, регулярный осмотр и текущий ремонт, ремонт кузова, запчастей для транспортных средств, мойка, полировка и так далее, распыление и покраска, ремонт лобовых стекол и окон, сидений, ремонт шин и камер, их установку или замену, антикоррозийную обработку, установку запчастей и принадлежностей, не являющуюся частью производственного процесса.
Раздел 1 заполняют индивидуальные предприниматели, осуществляющие в отчетном году розничную торговлю.
В разделе 1.1 по торговым домам, магазинам, аптекам, киоскам (строки 1-15) приводится торговая площадь, автозаправочным и газозаправочным станциям (строка 16) - полезная. По графе 3 заполняют индивидуальные предприниматели арендующие торговую площадь, в том числе в торговых домах и крупных торговых объектах.
В разделе 1.2 по строке 2 указывается объем розничной торговли через торговые дома, магазины, павильоны, киоски, включая бутики и отделы в них. По строке 3 выделяется объем, который реализуется через отделы (бутики) и другие торговые точки, расположенные в магазинах современных форматов.
Раздел 1.3 по строке 66 под музыкальными учитываются следующие товары: аудиодиски, кассеты и носители прочие музыкальные.
Раздел 1.4 заполняются данные о торговой наценке по розничной торговле.
Раздел 2 заполняют индивидуальные предприниматели, осуществлявшие в отчетном году оптовую торговлю.

2.1 бөлімде көтерме қоймалар, мамандандырылғандар бойынша - мұнай және астық, жемістер мен көкөністерді сақтауға арналған қоймалар бөлініп көрсетіледі.
2.2 бөлімде 2 жол бойынша комиссиялық жинақтың пайызы бойынша жасалған мәмілелер құнынан табыс көрсетіледі.
2.4 бөлімде бөлшек саудадағы сауданың үстеме бағасы бойынша деректер толтырылады.
3 бөлім есепті жылы қоғамдық тамақтандыру қызметін көрсеткен жеке кәсіпкерлер толтырады.
3.1 бөлімде қоғамдық тамақтандыру объектілерінің желісі және отыратын орындардың саны көрсетіледі.
3.2 бөлімде 2 жолды мейрамханалар, кафетерийлер, тез қызмет көрсететін мейрамханалар, тамақ сатуға арналған жылжымалы вагоншалар, балмұздақты сатуға арналған вагоншалар толтырады. 3 жолды дайын тамақты жеткізетін келісім-шарт жасалған фирмалар, спорттық және өзге де мекемелерге тамақ өнімдерін жеткізу бойынша кәсіпорын, асханалар және кафетерийлер толтырады. 4 жолды барлар, таверналар, дәмханалар, сыраханалар, кофеханалар, жеміс шырындарын сататын шағын дүкендер, сусындар сататын жылжымалы дүңгіршектер толтырады.
4 бөлім техникалық қызмет көрсету және автомобильдерді жөндеу бойынша есепті жылы қызмет көрсеткен жеке кәсіпкерлер толтырады.
Х – берілген позиция толтыруға жатпайды.
4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1.1 бөлім Сауда желісінің нақты бары және тауарларды бөлшек саудада өткізу көлемі
1 баған > 3, 4, 5 баған
2 жол = 3 жол+4 жол+7 жол+11 жол
4 жол = 5 жол+6 жол
7 жол = 8 жол+9 жол+10 жол
2) 1.2 бөлім Өткізу арналары бойынша тауарларды бөлшек саудада өткізудің жалпы көлемі
1 баған > 2, 3, 4, 5 баған
4 баған > 5 баған
1 жол = 2 жол + 4 жол
4 жол = 5 жол + 6 жол + 7 жол
3) 1.3 бөлім Тауарлардың бөлшек саудасы бойынша қызмет көрсету көлемі (базарларда өткізілетін тауарларды есепке алусыз)
1 баған > 2 баған
1 жол = 2 жол+30 жол
2 жол = 3-12, 20-22, 27-29 жол
30 жол = 31-81, 85-88, 90-96 жол
12 жол >13-19 жол
22 жол > 23-26 жол
81 жол > 82-84 жол
88 жол > 89 жол
4) 1.4 бөлім Бөлшек сауда бойынша сауданың үстеме бағасы туралы ақпарат
1 баған > 2 баған
5) 2.1 бөлім Қоймалардың санын және олардың алаңдары
1 баған > 3, 4 баған
1 жол > 2 жол+3 жол+4 жол
6) 2.2 бөлім Көтерме сауда көлемі
1 баған > 2 баған
7) 2.3 бөлім Тауарлардың көтерме саудасы бойынша қызмет көрсету көлемі
1 баған > 2 баған
1 жол = 2-91, 97-106, 108-120 жол
91 жол > 92-96 жол
106 жол > 107 жол
8) 2.4 бөлім Көтерме сауда бойынша сауданың үстеме бағасы туралы ақпарат
1 баған > 2 баған
9) 3.1 бөлім Қоғамдық тамақтандыру объектілері желісінің нақты бары туралы мәлімет
1 баған > 3,4 баған
10) 3.2 бөлім Қызметтерді өткізу көлемі

В разделе 2.1 указываются оптовые склады, по специализированным - выделяются склады для хранения нефти, зерна и фруктов и овощей.
В разделе 2.2 по строке 2 показывается доход, полученный по процентам комиссионного сбора от стоимости заключенных сделок.
В разделе 2.4 заполняются данные о торговой наценке по оптовой торговле.
Раздел 3 заполняют индивидуальные предприниматели, предоставлявшие в отчетном году услуги общественного питания.
В разделе 3.1 указывается сеть объектов общественного питания и число посадочных мест.
В разделе 3.2 строку 2 заполняют рестораны, кафетерии, рестораны быстрого обслуживания, передвижные вагончики для продажи пищи, вагончики для продажи мороженного. Строку 3 заполняют контрактные фирмы, поставляющие готовую пищу, предприятия по доставке продуктов питания спортивным и прочим учреждениям, столовые и кафетерии. Строку 4 заполняют бары, таверны, закусочные, пивные, кофейни, ларьки для продажи фруктовых соков, передвижные киоски по продаже напитков.
Раздел 4 заполняют индивидуальные предприниматели, предоставлявшие в отчетном году услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей.
Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1.1 Наличие торговой сети
графа 1 > гр. 3, 4, 5
строка 2 = строка 3 + строка 4 + строка 7 + строка 11
строка 4 = строка 5 + строка 6
строка 7 = строка 8 + строка 9 + строка 10
2) Раздел 1.2 Общий объем розничной торговли товарами по каналам реализации
графа 1 > графа 2, 3, 4, 5
графа 4 > графа 5
строка 1 = строка 2 + строка 4
строка 4 = строка 5 + строка 6 + строка 7
3) Раздел 1.3 Объем реализации товаров по розничной торговле (без учета товаров, реализуемых на рынках)
графа 1 > графа 2
строка 1 = строка 2 + строка 30
строка 2 = строка 3-12, 20-22, 27-29
строка 30 = строка 31-81, 85-88, 90-96
строка 12 >  строка 13-19
строка 22 >  строка 23-26
строка 81 >  строка 82-84
строка 88 >  строка 89
4) Раздел 1.4 Информация о торговой наценке по розничной торговле графа 1 > графа 2
5) Раздел 2.1 Количество складов и их площадь
графа 1 > графа 3, 4
строка 1 >  строка 2 + строка 3 + строка 4
6) Раздел 2.2 Объем оптовой торговли
графа 1 > графа 2
7) Раздел 2.3 Объем реализации товаров по оптовой торговле
графа 1 > графа 2
строка 1 = cтрока 2-91, 97-106, 108-120
строка 91 >  строка 92-96
строка 106 > строка 107
8) Раздел 2.4 Информация о торговой наценке по оптовой торговле
графа 1 > графа 2
9) Раздел 3.1 Сведения о наличии сети объектов общественного
питания
графа 1 > графа 3, 4
10) Раздел 3.2 Объем реализации услуг

1 баған > 2 баған
1 жол = 2,3,4 жолдар
11) 4.1 бөлім Техникалық қызмет көрсету стансаларының саны туралы мәлімет
1 баған > 2 баған
12) 4.2 бөлім Қызметтерді өткізу көлемі
1 баған > 2 баған
1 жол = 2, 3 жол
13) Кестеаралық бақылау
Егер 1.1 бөлімде 1 баған 1-16 жол 0, онда 1.3 бөлімде 1 баған 1 жол 0,
1.2 бөлім 1 баған 1 жол 0
Егер 1.1 бөлімде 5 баған 1-16 жол 0, онда 1.2 бөлімде 4 баған 1 жол 0
1.3 бөлім 1 баған 1 жол = 1.2 бөлім (1 баған 1 жол – 1 баған 5 жол)
1.3 бөлім 1 баған 2 жол = 1.2 бөлім (2 баған 1 жол – 2 баған 5 жол)
Егер 1.4 бөлімде 1 баған 0, онда 1.2 бөлімде 1 баған 1 жол 0
Егер 2.1 бөлімде 4 баған 0, онда 2.2 бөлімде 2 баған 1 жол 0
2.3 бөлім 1 баған 1 жол = 2.2 бөлім 1 баған 1 жол
Егер 2.4 бөлімде 1 баған 0, онда 2.2 бөлімде 1 баған 1 жол 0
Егер 3.1 бөлімде 4 баған 0, онда 3.2 бөлімде 2 баған 0
Егер 3.1 бөлімде 1баған 1, 2, 3, 4 жол 0, онда 3.2 бөлімде 1 баған 1 жол 0
Егер 4.1 бөлімде 2 баған 0, онда 4.2 бөлімде 2 баған 1 жол 0
Егер 4.1 бөлімде 1 баған 1 жол 0, онда 4.2 бөлімде 1 баған 1 жол 0
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 275 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 10 сентября 2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысан коды 0732102
Код статистической формы 0732102
1-базар
1-рынок
Базарда сауда қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларды іріктемелі зерттеу сауалнамасы
Анкета выборочного обследования физических лиц, торгующих на рынках
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең       _   тоқсан     _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|   квартал |_|_|_|_|  год
Базарда сауда жасайтын жеке тұлғалар сұралады.
Опрашиваются физические лица, торгующие на рынках
Кұрметті респондент!
Уважаемый респондент!
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Сізге пікіртерімге қатысқаныңыз үшін алдын-ала алғыс айтады және осы сауалнама сұрақтарына жауап беруіңізді өтіне сұрайды. Сауалнама жасырын түрде жүргізіледі, ал Сізден алынған деректер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жария етілмейді және тауарларды өткізудің барлық арналарын есепке ала отырып республикадағы тауар айналымы көлемін сипаттайтын көрсеткіштердің орташа статистикалық есебі үшін ғана пайдаланылады.
Агентство Республики Казахстан по статистике заранее благодарит Вас за участие в опросе и убедительно просит ответить на вопросы настоящей анкеты. Анкетирование анонимное, а полученные от Вас данные, согласно действующему законодательству Республики Казахстан, не разглашаются и будут использованы только для расчета среднестатистических показателей, характеризующих объемы товарооборота в республике с учетом всех каналов реализации товаров.
Қала, аудан Город, район
Базардың атауы Наименование рынка
Базар типі Тип рынка
азық-түлік продовольственный
азық-түлік емес непродовольствен-ный
мамандандырылған  специализированный
әмбебап  универсальный

графа 1 > графа 2
строка 1 = строк 2, 3, 4
11)Раздел 4.1 Сведения о количестве станций технического  обслуживания
графа 1 > графа 2
12) Раздел 4.2 Объем реализации услуг
графа 1 > графа 2
строка 1 = строка 2, 3
13) Межтабличный контроль
Если в разделе 1.1 строка 1-16 графа 10, то в разделе 1.3 строка 1 графа 10, в разделе 1.2 графа 1 строка 10
Если в разделе 1.1 строка 1-16 графа 50, то в разделе 1.2 графа 4 строка 10
Раздел 1.3 строка 1 графа 1 = Раздел 1.2 (строка 1 графа 1 – строка 5 графа 1)
Раздел 1.3 строка 2 графа 1 = Раздел 1.2 (строка 1 графа 2 – строка 5 графа 2)
Если в разделе 1.4 графа 10, то в разделе 1.2 графа 1 строка 10
Если в разделе 2.1 графа 40, то в разделе 2.2 строка 1 графа 20
Раздел 2.3 строка 1 графа 1 = Раздел 2.2 строка 1 графа 1
Если в разделе 2.4 графа 10, то в разделе 2.2 строка 1 графа 10
Если в разделе 3.1 графа 40, то в разделе 3.2 графа 20
Если в разделе 3.1 графа 1 строка 1, 2, 3, 40, то в разделе 3.2 графа 1 строка 10
Если в разделе 4.1 графа 20, то в разделе 4.2 строка 1 графа 20
Если в разделе 4.1 графа 1 строка 10, то в разделе 4.2 графа 1  строка 10
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
29 қыркүйектегі № 275
бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 29 сентября
2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысан коды 0732102
Код статистической формы 0732102
1-базар
1-рынок
Базарда сауда қызметін жүзеге
асыратын жеке тұлғаларды
іріктемелі зерттеу
сауалнамасы
Анкета выборочного обследования
физических лиц, торгующих
на рынках
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең   _   тоқсан  _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|   квартал |_|_|_|_|  год
Базарда сауда жасайтын жеке тұлғалар сұралады.
Опрашиваются физические лица, торгующие на рынках
Кұрметті респондент!
Уважаемый респондент!
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Сізге пікіртерімге қатысқаныңыз үшін алдын-ала алғыс айтады және осы сауалнама сұрақтарына жауап беруіңізді өтіне сұрайды. Сауалнама жасырын түрде жүргізіледі, ал Сізден алынған деректер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жария етілмейді және тауарларды өткізудің барлық арналарын есепке ала отырып республикадағы тауар айналымы көлемін сипаттайтын көрсеткіштердің орташа статистикалық есебі үшін ғана пайдаланылады.
Агентство Республики Казахстан по статистике заранее благодарит Вас за участие в опросе и убедительно просит ответить на вопросы настоящей анкеты. Анкетирование анонимное, а полученные от Вас данные, согласно действующему законодательству Республики Казахстан, не разглашаются и будут использованы только для расчета среднестатистических показателей, характеризующих объемы товарооборота в республике с учетом всех каналов реализации товаров.
Қала, аудан
Город, район
Базардың
атауы
Наименование
рынка
Базар типі
Тип рынка
азық-түлік
продовольственный
азық-түлік емес
непродовольстве-
нный
маманданды-
рылған
специализиро-
ванный
әмбебап
универсаль-
ный

1. Сіз айына неше күн сатасыз           _ _        күндер
Сколько дней в течение месяца Вы торгуете  |_|_|         дней
2. Сіз көрсеткен кезең аралығында қанша сомаға саттыңыз, мың теңге (бір баған ғана толтырылады)
На какую сумму Вы продали товаров за указанный период, в тысячах тенге (заполняется только одна графа)
Тауар атауы
Вид товара
Жол коды Код строки
Сауданың 1 күнге есептегендегі сатылған тауарлар көлемі
Объем проданных товаров в расчете на 1 день торговли
Сауданың 1 айға есептегендегі сатылған тауарлар көлемі
Объем проданных товаров в расчете на 1 месяц торговли
А
Б
1
2
Азық-түлік
Продовольственные
1
Азық-түлік емес
Непродовольственные
2
3. Жалпы өткізген өнімдер көлемінен, %-бен көрсетіңіз:
Укажите, в % от общего объема реализованной продукции
Жол коды Код строки
Тауар атауы
Вид товара
Азық-түлік Продовольственные
Азық-түлік емес Непродовольственные
А
Б
1
2
1
Отандық тауарлар
Отечественные товары
соның ішінде:
в том числе:
1.1
өзінің қосалқы шаруашылығынан, саяжайдан, фермерлік шаруашылықтан өсірілген өнімдер, үй шаруашылығы жағдайында өндірілген тауарлар
продукция выращенная на своем приусадебном участке, даче, фермерском хозяйстве, товары, произведенные в домашних условиях
2
Импорттық тауарлар
Импортные товары
4. Сіз өткізетін тауарлардың орташа үстеме бағасы қандай, %-бен                                                                                _ _ _
Какова в среднем торговая наценка на реализуемые Вами товары,в %|_|_|_|
Ынтымақтастығыңыз үшін алғыс айтамыз!
Благодарим за сотрудничество!
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Базарда сауда қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларды іріктемелі зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық коды 0732102, индексі 1-базар, кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Базарда сауда қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларды іріктемелі зерттеу сауалнамасы» (коды 0732102, индексі 1-базар, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанын толтыру мақсатында қолданылады:
1) сауда нарығы – тұрақты негізде әрекет ететін, жақындағы аумақтан оқшауланған, сауда қызметіне және аумағының шегінде автокөлік құралдарының тұрағына арналған алаңшамен қамтамасыз етілген, аумаққа, басқаруға және қорғауға шаруашылық қызмет көрсетудің орталықтандырылған қызметі бар ерекшеленген мүліктік кешен;

1. Сіз айына неше күн сатасыз           _ _        күндер
Сколько дней в течение месяца Вы торгуете  |_|_|         дней
2. Сіз көрсеткен кезең аралығында қанша сомаға саттыңыз, мың теңге (бір баған ғана толтырылады)
На какую сумму Вы продали товаров за указанный период, в тысячах тенге (заполняется только одна графа)
Тауар атауы
Вид товара
Жол
коды
Код
строки
Сауданың 1 күнге
есептегендегі сатылған
тауарлар көлемі
Объем проданных товаров в
расчете на 1 день торговли
Сауданың 1 айға
есептегендегі сатылған
тауарлар көлемі
Объем проданных товаров
в расчете на 1 месяц
торговли
А
Б
1
2
Азық-түлік
Продовольственные
1
Азық-түлік емес
Непродовольственные
2
3. Жалпы өткізген өнімдер көлемінен, %-бен көрсетіңіз:
Укажите, в % от общего объема реализованной продукции
Жол
коды
Код
строки
Тауар атауы
Вид товара
Азық-түлік
Продовольственные
Азық-түлік емес
Непродовольстве-
нные
А
Б
1
2
1
Отандық тауарлар
Отечественные товары
соның ішінде:
в том числе:
1.1
өзінің қосалқы шаруашылығы-
нан, саяжайдан, фермерлік
шаруашылықтан өсірілген
өнімдер, үй шаруашылығы
жағдайында өндірілген
тауарлар
продукция выращенная на своем
приусадебном участке, даче,
фермерском хозяйстве, товары,
произведенные в домашних
условиях
2
Импорттық тауарлар
Импортные товары
4. Сіз өткізетін тауарлардың орташа үстеме бағасы қандай, %-бен
Какова в среднем торговая наценка на реализуемые Вами товары,в %
Какова в среднем торговая наценка на реализуемые Вами товары, в
%
Ынтымақтастығыңыз үшін алғыс айтамыз!
Благодарим за сотрудничество!
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства РК по статистике
от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного
статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования
физических лиц, торгующих на рынках" (код 0732102, индекс
1-рынок, периодичность квартальная)
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкеты выборочного обследования физических лиц, торгующих на рынках" (код 0732102, индекс 1-рынок, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) торговый рынок – обособленный имущественный комплекс с централизацией функций хозяйственного обслуживания территории, управления и охраны, действующий на постоянной основе, изолированный от прилегающей территории, предназначенный для торговой деятельности и обеспеченный площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории;

2) сауданың үстеме бағасы – өнімдерді сату және сатып алу бағасымен өткізілген қосылған құнға салық, акциздер және басқа да өнімдерге салынатын салықтарды шегергендегі тауарлардың құны арасындағы айырмашылық, яғни тауарларды сату және пайданы алу бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз ететін баға бөлігі;
3) тауарлар мен қызмет көрсетулерді өткізу көлемісатушыларға сатылған тауарлар, өнімдер және көрсетілетін қызметтер бойынша алынған ақшалай түсімдердің сомасы.
3. Базарларды зерттеу азық-түлік, азық-түлік емес, мамандандырылған және әмбебап базарларында жүзеге асырылады. Зерттеумен келесі жеке тұлғалар санаттарының қызметі қамтылады: біржолғы талон бойынша базарда сауда қызметін жүзеге асыратындар, жеке кәсіпкерлер. Сауалнамамен базар аумағында сауда қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар қамтылмайды.
Сұралғандардың сөзінен сауалнамада сауда күндерінің саны, орта күндік (орта айлық) айналым, сатылатын тауарлар түрі, тауардың шығуы, сауда үстемесінің мөлшері толтырылады. Тауарларды өткізу көлемі сауда үстемесін қосатын нақты сатылу бағасында келтіріледі, бүтін санда көрсетіледі. Статистикалық сауалнама қосымша интервьюермен толтырылады: жекелеген тауарлық топтар бойынша сатушылар санын бөлу көзбе-көз анықталады, өткізу көлемі сауал негізінде анықталады.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1-бөлімде көрсетілген күндер саны 31-ден аспауы тиіс.
2-бөлімде тауарларды бір күнде бір (айда) сату көлемі туралы ақпарат толтырылады.
3 және 4-бөлімде көрсетілген мәндер 100%-дан аспауы керек.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 9 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0701101
Код статистической формы
0701101
Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу туралы есеп
Отчет о реализации товаров, услуг
2-сауда
2-торговля
Айлық
Месячная
Есепті кезең   _  ай    _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_| месяц |_|_|_|_|  год
45 – автомобильдер мен мотоциклдерді көтерме және бөлшек саудада сату және оларды жөндеу; 46 – автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа, көтерме сауда; 47 – автомобильдер мен мотоциклдерді сатудан басқа, бөлшек сауда; 56 – тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызметтер ЭҚЖЖ кодына жататын экономикалық қызметтің негізгі түрлері ЭҚЖЖ (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші) сәйкес, жалпы қызметкерлер саны 20-дан асатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың бағынысындағы құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с численностью работников свыше 20 человек, основной вид экономической деятельности которых относится согласно ОКЭД (Общий классификатор видов экономической деятельности) к: коду ОКЭД 45- оптовая и розничная торговля автомобилями и мотоциклами, и их ремонт; коду ОКЭД 46 - оптовая торговля, за исключением, автомобилей и мотоциклов; коду ОКЭД 47 - розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами; коду ОКЭД 56 - услуги по предоставлению продуктов питания и напитков.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 3-ші күні.
Срок предоставления - 3-го числа после отчетного периода.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

2) торговая наценка - часть цены, обеспечивающая возмещение затрат по продаже товаров и получению прибыли, то есть разница между стоимостью реализованных товаров в продажных и покупных ценах за вычетом налога на добавленную стоимость, акцизов и других налогов;
3) объем реализации товаров и услуг - сумма денежной выручки, полученной за проданные покупателям товары, продукцию и оказанные услуги.
3. Обследование рынков осуществляется на продовольственных, непродовольственных, специализированных и универсальных рынках. Обследованием охватывается деятельность следующих категорий физических лиц: торгующих на рынках по разовым талонам, индивидуальных предпринимателей. Анкетированием не охватываются юридические лица, торгующие на территории рынков.
Со слов опрашиваемого в статистической форме заполняется количество дней торговли, среднедневной (среднемесячный) оборот, вид продаваемых товаров, происхождение товаров, размер торговой наценки. Объем реализации товаров приводится в фактических продажных ценах, включающих торговую наценку, указывается в целых числах. Приложение к статистической форме заполняется интервьюером: распределение числа продавцов по отдельным товарным группам определяется визуально, объем реализации на основании опроса.
4. Арифметико-логический контроль:
Количество дней, указанных в разделе 1 не должно быть более 31.
В разделе 2 заполняется информация об объеме однодневной (месячной) продаже товаров.
В разделе 3 и 4 указанные значения не должны превышать 100 %
Құпиялылығы мемлекеттік
статистика органдарымен
кепілдінеді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
29 кыркүйектегі № 275
бұйрығына 9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистика-
лық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 9 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29 сентября
2010 года № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1 са-
ғатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 са-
ғаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую
форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру ҚР
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность
в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0701101
Код статистической формы
0701101
Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу
туралы есеп
2 - сауда
2 - торговля
Отчет о реализации товаров, услуг
Айлық              Есепті           ай                   жыл
Месячная           Отчетный     месяц год
45 – автомобильдер мен мотоциклдерді көтерме және бөлшек саудада сату
және оларды жөндеу; 46 – автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан
басқа, көтерме сауда; 47 – автомобильдер мен мотоциклдерді сатудан
басқа, бөлшек сауда; 56 – тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша
қызметтер ЭҚЖЖ кодына жататын экономикалық қызметтің негізгі түрлері
ЭҚЖЖ (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші) сәйкес, жалпы
қызметкерлер саны 20-дан асатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың
бағынысындағы құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, с численностью работников свыше 20 человек, основной вид
экономической деятельности которых относится согласно ОКЭД (Общий
классификатор видов экономической деятельности) к: коду ОКЭД 45 - оптовая и
розничная торговля автомобилями и мотоциклами, и их ремонт; коду ОКЭД 46 -
оптовая торговля, за исключением, автомобилей и мотоциклов; коду ОКЭД 47 -
розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами; коду ОКЭД 56 -
услуги по предоставлению продуктов питания и напитков.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 3-ші күні.
Срок предоставления - 3-го числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО  |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|

1. Тауарларды өткізудің жалпы көлемін көрсетіңіз
Укажите общий объем реализации товаров
мың теңге
в тысячах тенге
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Көтерме сауда
Оптовая торговля
Бөлшек сауда
Розничная торговля
1
2
1.
Тауарларды өткізу көлемі
Объем реализации товаров
көрсетілген сомадан сату көлемін белгілеңіз
из указанной суммы выделите объем продаж
1.1
азық-түлік тауарлары
продовольственных товаров
1.2
азық-түлік емес тауарлар
непродовольственных товаров
одан сату көлемін белгілеңіз
из них выделите объем продаж
1.3
автомобильдер мен жеңіл автокөлік құралдары
автомобилей и легковых автотранспортных средств
1.4
өзге де автокөлік құралдары
прочих автотранспортных средств
1.5
бензин
бензина
1.6
сұйық және газ тәрізді өзге де отын мен ұқсас өнімдер
топлива жидкого и газообразного прочего и продуктов аналогичных
2.
Қазақстандық өндіріс тауарларын өткізудің жалпы көлемі (1 жолдан)
Объем реализации товаров казахстанского производства (из строки 1)
3.
Есепті айдың соңындағы тауарлардың қалдығы
Остатки товаров на конец отчетного месяца
2. Қызмет көрсету көлемін көрсетіңіз
Укажите объем реализации услуг
Барлығы
Всего
1.
Сыйақыға немесе шарт негізінде көтерме сауда көлемі
Объем реализации оптовой торговли за вознаграждение или на договорной основе
2.
Автокөлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша қызметтер көлемі
Объем услуг по техническому обслуживанию и ремонту автотранспортных средств
3.
Тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызметтер көлемі
Объем услуг по предоставлению продуктов питания и напитков
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 10-қосымша
«Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу туралы есеп»
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 0701101, индексі 2-сауда, кезеңділігі айлық)
1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Тауарларды, қызмет көрсетулерді өткізу туралы есеп» (коды 0701101, индексі 2-сауда, кезеңділігі айлық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін бөлшектейді.

1. Тауарларды өткізудің жалпы көлемін көрсетіңіз
Укажите общий объем реализации товаров
мың теңге
в тысячах тенге
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Көтерме сауда
Оптовая торговля
Бөлшек сауда
Розничная
торговля
1
2
1.
Тауарларды өткізу көлемі
Объем реализации товаров
көрсетілген сомадан сату көлемін белгілеңіз
из указанной суммы выделите объем продаж
1.1
азық-түлік тауарлары
продовольственных товаров
1.2
азық-түлік емес тауарлар
непродовольственных товаров
одан сату көлемін белгілеңіз
из них выделите объем продаж
1.3
автомобильдер мен жеңіл автокөлік құралдары
автомобилей и легковых автотранспортных средств
1.4
өзге де автокөлік құралдары
прочих автотранспортных средств
1.5
бензин
бензина
1.6
сұйық және газ тәрізді өзге де отын мен
ұқсас өнімдер
топлива жидкого и газообразного прочего и
продуктов аналогичных
2.
Қазақстандық өндіріс тауарларын өткізудің жалпы көлемі (1 жолдан)
Объем реализации товаров казахстанского
производства (из строки 1)
3.
Есепті айдың соңындағы тауарлардың қалдығы
Остатки товаров на конец отчетного месяца
2. Қызмет көрсету көлемін көрсетіңіз
Укажите объем реализации услуг
Барлығы
Всего
1.
Сыйақыға немесе шарт негізінде көтерме сауда көлемі
Объем реализации оптовой торговли за вознаграждение или на
договорной основе
2.
Автокөлік құралдарына техникалық қызмет көрсету
және жөндеу бойынша қызметтер көлемі
Объем услуг по техническому обслуживанию и ремонту
автотранспортных средств
3.
Тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша
қызметтер көлемі
Объем услуг по предоставлению продуктов питания и напитков
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел. ___________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________ Тел.:________________
Басшы                           (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                   (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _____________  (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Приложение 10
к приказу Председателя
Агентства РК по статистике
от 29 сентября 2010 г. № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о реализации товаров, услуг" (код 0701101,
индекс 2-торговля, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о реализации товаров, услуг" (код 0701101, индекс 2-торговля, периодичность месячная).

2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) көтерме сауда - жаңа және бұрын пайдаланылған тауарларды бөлшек сауда сатушыларға, өнеркәсіптік, коммерциялық, институционалды немесе кәсіби пайдаланушыларға немесе көтерме сауда сатушыларға, сондай-ақ осындай тұлғалардың немесе компаниялардың атынан тауарларды сатып алған кезде делдал немесе агент ретінде қызмет ететіндерге немесе осы тауарларды сататындарға алып-сату (өңдемей сату);
2) бөлшек сауда - жаңа және бұрын пайдаланылған көпшілік қолды тауарларды жеке тұтыну немесе үйде пайдалану немесе кәдеге жарату үшін халыққа алып-сату (өңдемей сату);
3) сыйақыға немесе шарт негізінде жасалатын көтерме сауда - мәмілелерді басқа тұлғалардың немесе фирмалардың атынан немесе есебінен жүзеге асыратын комиссиялық агенттердің, тауарлық брокерлердің және көтерме сауданың барлық басқа делдалдарының қызметі;
4) автомобильдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша қызметтер - көлік құралдары бөлшектерін, электр жабдықтарын, шанақтарды жөндеу бойынша қызметтерді, сондай-ақ жууды, жылтыратуды, бояуды, жел қаққыш шыныларды, терезелерді жөндеу, дөңгелек қаптарын, камераларды жөндеуді, оларды құру немесе ауыстыруды, бөліктері мен керек-жарақтарын орнатуды қамтиды;
5) тамақ өнімдері мен сусындарды ұсыну бойынша қызметтер - өзі шығарған өнімдерді, тез арада пайдалануға жарамды басқа азық-түлік тауарларын өндірумен, өңдеумен, өткізумен және тұтынуды ұйымдастырумен байланысты кәсіпкерлік қызмет;
6) көтерме және бөлшек саудадағы тауарлар қалдығы - белгілі бір күні сауда кәсіпорындарындағы, қоймалардағы, жолдағы тауарлар саны.
3. Тауарлар мен қызметтерді өткізу көлеміне заңды тұлғалардың қолма-қол ақшаға және қолма-қол ақшасыз тұтынушыларға сатылған тауар, өнім және көрсетілген қызмет үшін түскен ақшалай түсім сомасы кіреді. Алған күн болып, ақшалай қаражаттың төлемге нақты түскеніне қарамастан, тауарларды (жұмыстар, қызметтер) өткізген күн танылады.
Статистикалық байқаудың мақсаттары үшін тауарларды өткізу көлемі сауда үстеме бағасын қамтитын, қосылған құнға салықтарсыз, акциздерсіз нақты сату бағаларында беріледі.
Бөлшек сауда айналымына бөлшек сауда желісінен заңды тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге босатылған тауарлардың құны қосылмайды.
Сыйақы үшін көтерме сауда айналымы делдалдық қызмет нәтижесінде алынған табыс (сыйақы) ретінде анықталады.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау
1 Бөлім. Тауарларды өткізудің жалпы көлемі көрсетіледі
1 жол = 1.1 жол + 1.2 жол барлық бағандар бойынша

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) оптовая торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров розничным торговцам, промышленным, коммерческим, институциональным или профессиональным пользователям или же другим оптовым торговцам, а также лицам, исполняющим обязанности агентов или маклеров при покупке товаров от имени таких лиц или компаний, или продаже им товаров;
2) розничная торговля - перепродажа (продажа без переработки) новых и бывших в употреблении товаров населению для личного потребления или домашнего использования или утилизации;
3) оптовая торговля за вознаграждение или на договорной основе - деятельность комиссионных агентов, товарных брокеров и всех других посредников оптовой торговли, осуществляющих сделки от имени или за счет других лиц или фирм;
4) услуги по техническому обслуживанию и ремонту автомобилей включают услуги по ремонту деталей транспортных средств, электрооборудования, кузовов, а также мойку, полировку, окраску, ремонт ветровых стекол, окон, ремонт автопокрышек, камер, их установку или замену, буксировку, установку частей и принадлежностей;
5) услуги по предоставлению продуктов питания и напитков – предпринимательская деятельность, связанная с производством, переработкой, реализацией и организацией потребления собственной продукции, а также других продовольственных товаров, пригодных для немедленного употребления;
6) остатки товаров в оптовой и розничной торговле - количество товаров, находящихся в торговых предприятиях, на складах, в пути на определенную дату.
3. В объем реализации товаров и услуг включается сумма денежной выручки, полученной юридическими лицами за проданные покупателям товары, продукцию и оказанные услуги за наличный и безналичный расчет. Датой получения дохода признается дата реализации товаров (работ, услуг) независимо от фактического поступления денежных средств в их оплату.
Для целей статистического наблюдения объем реализации товаров приводится в фактических продажных ценах, включающих торговую наценку, без налога на добавленную стоимость, акцизов.
В оборот розничной торговли не включается стоимость товаров, отпущенных из розничной торговой сети юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям.
Оптовый товарооборот за вознаграждение определяется как доход (вознаграждение), полученный в результате посреднической деятельности.
4. Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. Указывается общий объем реализации товаров
строка 1 = cтрока 1.1 + строка 1.2 по всем графам

1.2 жол > 1.3 жол + 1.4 жол + 1.5 жол + 1.6 жол барлық бағандар бойынша
1 жол > 2 жол барлық бағандар бойынша
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 275
бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 29 сентября 2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0661104
Код статистической формы 0661104
1-ОЭБ
1-ТЭБ
Отын-энергетикалық баланс
Топливно-энергетический баланс
Жылдық
Годовая
Есепті кезең     _ _ _ _ жыл
Отчетный период   |_|_|_|_|год
Экономикалық қызмет түріне қарамастан отын мен энергияны жеткізуші және тұтынушы болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от вида экономической деятельности, являющиеся поставщиками и потребителями топлива и энергии.
Тапсыру мерзімі — 25 наурыз.
Срок представления - 25 марта.
КҰЖЖ коды   _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
Код ОКПО
БСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Отын мен энергия ресурстары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о ресурсах топлива и энергии
Жол коды Код стро ки
Отын және энергия түрлері Виды топлива и энергии
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Ресурстар
Ресурсы
ресурстардың барлығы
всего ресурсов
жыл басындағы қалдық
остатки на начало года
шығарылғаны (өндірілге ні)
производство (добыча)
басқа көздер тарапынан түскені поступило со стороны из всех источников
А
Б
В
1
2
3
4
1
Тас көмір Уголь каменный
тонна
тонн
2
Брикеттер, түйіршіктер және тас көмірден алынған қатты отынның осыған ұқсас түрлері
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из угля каменного
тонна
тонн
3
Лигнит (қоңыр көмір) Лигнит (уголь бурый)
тонна
тонн
4
Шикі мұнай (көмірсутектің табиғи қоспасы), шайырлы минералдардын алынған мұнайды қоса
Нефть сырая (природная смесь углеводородов), включая нефть, полученную из минералов битуминозных
тонна
тонн
5
Газ конденсаты
Конденсат газовый
тонна
тонн
6
Газ күйіндегі табиғи газ (тауарлық шығару)
Газ природный (естественн й) в газообразном состоянии (товарный выпуск)
мың текше м тыс. куб. м
7
Ілеспе мұнай газы
Газ нефтяной попутный
мың текше м
тыс. куб. м
8
Тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; реторлы көмір
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
тонна
тонн
9
Ағаш үгінділері мен қалдықтары
Опилки и отходы древесные
тонна
тонн
10
Авиациялық піспекті қозғалтқыштарға арналған авиациялық бензин (айдау температурасы 30-220 градус Цельсии)
Бензин авиационный (температура перегонки 30-220 градусов Цельсия) для двигателей авиационных поршневых
тонна
тонн
11
Құрамында қорғасыны бар 0,013 г/л одан жоғары TEL немесе TML қосылмаған ұшқынды тұтандыру қозғалтқышқа арналған (қызу температураы 30-220 Цельсия градусы) мотор бензині
Бензин моторный (температура перегонки - 30-220 градусов Цельсия) для двигателей с искровым зажиганием, с содержанием свинца не более 0,013 г/л, без добавок TEL или TML
тонна
тонн
12
Бензин түріндегі реактивті отын
Топливо реактивное типа бензина
тонна
тонн
13
Керосин
Керосин
тонна
тонн
14
Газойльдер (дизель отыны)
Газойли (топливо дизельное)
тонна
тонн
15
Жанатын мазут отыны
Мазут топочный
тонна
тонн
16
Тұрмыстық пеш отыны
Топливо печное бытовое
тонна
тонн
17
Ағаш отыны
Топливо древесное
тығыздығы текше м
куб. м плот
18
Сұйытылған пропан мен бутан
Пропан и бутан сжиженные
тонна
тонн
19
Тазартылған майлар, этилен, пропилен, бутилен және өзге де мұнай газдарын қоса
Газы очищенные, включая этилен, пропилен, бутилен, бутадиен и газы нефтяные прочие
тонна
тонн
20
Бензин араласқан газ
Газ отбензиненный
мың текше м
тыс. куб. м
21
Мұнай және тақтатас коксы
Кокс нефтяной и сланцевый
тонна
тонн
22
Мұнай және тақтатас битумдары
Битумы нефтяной и сланцевый
тонна
тонн
23
Домна газы
Газ доменный
мың текше м
тыс. куб. м
24
Коксты газ
Газ коксовый
мың текше м
тыс. куб. м
25
Мұнай өңдеу зауыттарында айдаумен алынған газ
Газ, полученный перегонкой на нефтеперерабатывающих заводах
мың текше м
тыс. куб. м
26
Электр энергиясы
Электроэнергия
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
27
Жылу энергиясы
Теплоэнергия
Гкал
Гкал
Х
28
Су электр станциялары өндірген су электр энергиясы
Гидроэлектро энергия, произведенн ая гидроэлектро станциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
29
Жел электр станциялары өндірген жел электр энергиясы
Электроэнергия ветровая, произведенная ветровыми электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
30
Күн электр станциялары өндірген күн электр энергиясы
Электроэнергия солнечная, произведенная солнечными электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
31
Геотермалды  электр станциялары өндірген геотермалды электр энергиясы
Электроэнер гия геотермальная, произведенная геотермальными электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
2. Отын мен энергияны бөлу туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о распределении топлива и энергии
Жол коды
Код строки
Отын және энергия түрлері
Виды топлива и энергии
Өлшем бірлігі
Единица измерен ия
Бөлу
Распределение
Есепті жылдың соңындағы отынның қалдықтары
Остатки на конец отчетного года
шығындалғаны
израсходовано
шығын
потери
халыққа және басқа да кәсіпорындарға жіберілгені
отпущено на сторону другим предприятиям и населению
соның ішінде
в том числе
энергия және отынның басқа тү іне жаңартуға
на пре бра  ова  ие в дру гиевиды энергии и топлива
шикізат ретінде
в качестве сырья
отынға қажетті емес материал түрінде
в качестве
материала на нетопливные нужды
тікелей отын мен энергия ретінде
непосредственно в качестве топлива или энергии
отының басқа түрлеріне өндеу
на переработку в другие виды топлива
химия-мұнай мен химиялық өндіріске және отындық емес басқада өнім
на производство химической, нефтехимической и другой нетопливнойпродукции
А
Б
В
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Тас көмір
Уголь каменный
тонна
тонн
2
Брикеттер, түйіршіктер және тас көмірден алынған қатты отынның осыған ұқсас түрлері
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из угля каменного
тонна
тонн
3
Лигнит (қоңыр көмір)
Лигнит (уголь бурый)
тонна
тонн
4
Шикі мұнай (көмірсутегінің табиғи қоспасы), шайырлы минералдардан алынған мұнайды қоса
Нефть сырая (природная смесь углеводородов), включая нефть, полученную из минералов битуминозных
тонна
тонн
5
Газ конденсаты
Конденсат газовый
тонна
тонн
6
Газ күйіндегі табиғи газ (тауарлық шығару)
Газ природный (естественный) в газообразном состоянии (товарный выпуск)
мың текше м
тыс. куб. м
7
Ілеспе мұнай газы
Газ нефтяной попутный
мың текше м
тыс. куб. м
8
Тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; реторлы көмір
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
тонна
тонн
9
Ағаш үгінділері мен қалдықтары
Опилки и отходы древесные
тонна
тонн
10
Авиациялық піспекті қозғалтқыштарға арналған авиациялық бензин (айдау температурасы  30-220 градус Цельсии)
Бензин авиационный (температура перегонки 30-220 градусов Цельсия) для двигателей авиационных поршневых
тонна
тонн
11
Құрамында қорғасыны бар 0,013 г/л одан жоғары TEL немесе TML қосылмаған ұшқынды тұтандыру қозғалтқышқа арналған (қызу температурасы 30-220 Цельсия градусы) мотор бензині
Бензин моторный (температура перегонки - 30-220 градусов Цельсия) для двигателей с искровым зажиганием, с содержанием свинца не более 0,013 г/л, без добавок TEL или TML
тонна
тонн
12
Бензин түріндегі реактивті отын
Топливо реактивное типа бензина
тонна
тонн
13
Керосин
Керосин
тонна
тонн
14
Газойльдер (дизель отыны)
Газойли (топливо дизельное)
тонна
тонн
15
Жанатын мазут отыны
Мазут топочный
тонна
тонн
16
Тұрмыстық пеш отыны
Топливо печное бытовое
тонна
тонн
17
Ағаш отыны
Топливо древесное
тығыздығы текше м
куб. м плот
18
Сұйытылған пропан мен бутан
Пропан и бутан сжиженные
тонна
тонн
19
Тазартылған майлар, этилен, пропилен, бутилен және өзге де мұнай газдарын қоса
Газы очищенные, включая этилен, пропилен, бутилен, бутадиен и газы нефтяные прочие
тонна
тонн
20
Бензин араласқан газ
Газ отбензиненный
мың текше м
тыс. куб. м
21
Мұнай және тақтатас коксы
Кокс нефтяной и сланцевый
тонна
тонн
22
Мұнай және тақтатас битумдары
Битумы нефтяной и сланцевый
тонна
тонн
23
Домна газы
Газ доменный
мың текше м
тыс. куб. м
24
Коксты газ
Газ коксовый
мың текше м
тыс. куб. м
25
Мұнай өңдеу зауыттарында айдаумен алынған газ
Газ, полученный перегонкой на нефтеперерабатывающих заводах
мың текше м
тыс. куб. м
26
Электр энергиясы
Электроэнергия
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
Х
Х
Х
27
Жылу энергиясы
Теплоэнергия
Гкал
Гкал
Х
Х
Х
Х
28
Су электр станциялары өндірген су электр энергиясы
Гидроэлектроэнергия, произведенная гидроэлектростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
Х
Х
Х
29
Жел электр станциялары өндірген жел электр энергиясы
Электроэнергия ветровая, произведенная ветровыми электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
Х
Х
Х
30
Күн электр станциялары өндірген күн электр энергиясы
Электроэнергия солнечная, произведенная солнечными электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
Х
Х
Х
31
Геотермалды электр станциялары өндірген геотермалды электр энергиясы
Электроэнергия геотермальная, произведенная геотермальными электростанциями
мың кВт.с
тыс. кВт.ч
Х
Х
Х
Х

строка 1.2 > строка 1.3 + строка 1.4 + строка 1.5 + строка 1.6 по всем графам
строка 1 > строка 2 по всем графам
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан
Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010жылғы
29 қыркүйектегі
№ 275
бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 11 к
приказу Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29
сентября 2010 года № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0661104
Код статистической формы 0661104
1-ОЭБ
1-ТЭБ
Отын-энергетикалық баланс Топливно-энергетический баланс
Жылдық
Годовая
Есепті кезең     _ _ _ _ жыл
Отчетный период   |_|_|_|_|год
Экономикалық қызмет түріне қарамастан отын мен энергияны жеткізуші және
тұтынушы болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық
және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, независимо от вида экономической деятельности, являющиеся
поставщиками и потребителями топлива и энергии.
Тапсыру мерзімі — 25 наурыз.
Срок представления - 25 марта.
КҰЖЖ коды         _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО          |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Отын мен энергия ресурстары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о ресурсах топлива и энергии
Жол
коды
Код
стро-
ки
Отын және энергия
түрлері
Виды топлива и
энергии
Өлшем
бірлі-
гі
Единица
измере-
ния
Ресурстар
Ресурсы
ресур-
стардың
барлығы
всего
ресурсов
жыл
басында-
ғы
қалдық
остатки
на начало
года
шығарыл-
ғаны
(өндіріл-
гені)
производ-
ство
(добыча)
басқа
көздер
тарапынан
түскені
поступило со
стороны из
всех
источников
А
Б
В
1
2
3
4
1
Тас көмір
Уголь каменный
тонна
тонн
2
Брикеттер түйіршік-
тер және тас
көмірден алынған
қатты отынның осыған
ұқсас түрлері
Брикеты, шарики и
аналогичны е виды
топлива твердого,
полученные из угля
каменного
тонна
тонн
3
Лигнит (қоңыр көмір)
Лигнит (уголь бурый)
тонна
тонн
4
Шикі мұнай (көмір-
сутектің табиғи
қоспасы), шайырлы
минералдардын
алынған мұнайды қоса
Нефть сырая (природная
смесь углеводородов),
включая нефть,
полученную из минералов
битуминозных
тонна
тонн
5
Газ конденсаты
Конденсат газовый
тонна
тонн
6
Газ күйіндегі табиғи
газ (тауарлық
шығару)
Газ природный
(естественный) в
газообразном состоянии
(товарный выпуск)
мың
текшем
тыс.
куб. м
7
Ілеспе мұнай газы
Газ нефтяной попутный
мың
текшем
тыс.
куб. м
8
Тас көмірден,
лигниттен немесе
шымтезектен алынған
кокс және жартылай
кокс;
реторлы көмір
Кокс и полукокс из угля
каменного, лигнита или
торфа; уголь ретортный
тонна
тонн
9
Ағаш үгінділері мен
қалдықтары
Опилки и отходы
древесные
тонна
тонн
10
Авиациялық піспекті
қозғалтқыштарға
арналған авиациялық
бензин(айдау
температурасы 30-220
градус Цельсии)
Бензин авиационный
(температура перегонки
30-220 градусов
Цельсия) для двигателей
авиационных поршневых
тонна
тонн
11
Құрамында қорғасыны
бар 0,013 г/л одан
жоғары TEL немесе
TML қосылмаған
ұшқынды тұтандыру
қозғалтқышқа
арналған (қызу
температурасы
30-220 Цельсия
градусы)
мотор бензині
Бензин моторный
(температура перегонки
- 30-220 градусов
Цельсия) для двигателей
с искровым зажиганием,
с содержание м свинца
не более 0,013 г/л,
без добавок TEL или TML
тонна
тонн
12
Бензин түріндегі
реактивті отын
Топливо реактивное типа
бензина
тонна
тонн
13
Керосин
Керосин
тонна
тонн
14
Газойльдер
(дизель отыны)
Газойли
(топливо дизельное)
тонна
тонн
15
Жанатын мазут отыны
Мазут топочный
тонна
тонн
16
Тұрмыстық пеш отыны
Топливо печное бытовое
тонна
тонн
17
Ағаш отыны
Топливо древесное
тығыз-
дығы
текше
м
куб. м
плот
18
Сұйытылған пропан
мен бутан
Пропан и бутан
сжиженные
тонна
тонн
19
Тазартылған майлар,
этилен, пропилен,
бутилен және өзге
де мұнай газдарын
қоса
Газы очищенные, включая
этилен, пропилен,
бутилен, бутадиен и
газы нефтяные прочие
тонна
тонн
20
Бензин араласқан газ
Газ отбензиненный
мың
текше
м
тыс.
куб. м
21
Мұнай және тақтатас
коксы
Кокс нефтяной и
сланцевый
тонна
тонн
22
Мұнай және тақтатас
битумдары
Битумы нефтяной и
сланцевый
тонна
тонн
23
Домна газы
Газ доменный
мың
текше
м
тыс.
куб. м
24
Коксты газ
Газ коксовый
мың
текше
м
тыс.
куб. м
25
Мұнай өңдеу
зауыттарында
айдаумен алынған газ
Газ, полученный
перегонкой на
нефтеперерабатывающих
заводах
мың
текше
м
тыс.
куб. м
26
Электр энергиясы
Электроэнергия
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
27
Жылу энергиясы
Теплоэнергия
Гкал
Гкал
Х
28
Су электрстанциялары
өндірген су электр
энергиясы
Гидроэлектроэнергия,
произведенная
гидроэлектростанциями
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
29
Жел электр
станциялары өндірген
жел электр энергиясы
Электроэнергия
ветровая, произведенная
ветровыми
электростанциями
мың кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
30
Күн электрстан-
циялары өндірген
күн электр энергиясы
Электроэнергия
солнечная,
произведенная
солнечными
электростанциями
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
31
Геотермалды электр
станциялары өндірген
геотермалды электр
энергиясы
Электроэнергия
геотермальная,
произведенная
геотермальными
электростанциями
мың кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
2 Отын мен энергияны бөлу туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о распределении топлива и энергии
Жол
ко-
ды
Код
ст-
роки
Отын және
энергия
түрлері
Виды топлива
и энергии
Өлшем
бірлігі
Единица
измере-
ния
Бөлу
Распределение
Есеп-
ті
жыл-
дың
со-
ңын-
дағы
отын-
ның
қал-
дық-
тары
Остат-
ки на
конец
отчет-
ного
года
шығындалғаны
израсходовано
шы-
ғын
по-
тери
хал-
ққа
және
бас-
қада
кәс-
іп-
орын-
дарға
жі-
бері-
ігені
отпу-
щено
на
сторо-
ну
другим
предп-
рия-
тиям
и
насе-
лению
соның ішінде
в том числе
энер-
гия
және
отын-
ның
басқа
түрі-
не
жаң-
арту-
ға
на
преоб-
разо-
вание
в
другие
виды
энер-
гии и
топли-
ва
шикізат
ретінде
в качестве
сырья
о-
тынға
қа-
жет-
ті
емес
ма-
тери-
ал
түр-
інде
в
ка
чест-
ве
ма-
тери
ала
на
не-
топ-
лив-
ные
нужды
тіке-
лей
отын
мен
энер-
гия
ре-
тінде
не-
пос-
редс-
тве-
нно в
ка-
чест-
ве
топ-
лива
или
энер-
гии
оты-
ның
бас-
қа
түр-
ле-
ріне
өн-
деу
на
пере-
ра-
бот-
ку в
дру-
гие
виды
топ-
лива
химия-
мұнай
мен
химия-
лық
өнді-
ріске
және
отын-
дық
емес
басқада
өнім
на
произ-
водство
хими-
ческой,
нефте-
хими-
ческой и
другой
нетоп-
ливной
продук-
ции
А
Б
В
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Тас көмір
Уголь
каменный
тонна
тонн
2
Брикеттер,
түйіршік-
тер
және тас
көмірден
алынған
қатты
отынның
осыған
ұқсас
түрлері
Брикеты,
шарики и
аналогичные
виды
тонна
тонн
3
Лигнит
(қоңыр
көмір)
Лигнит (уголь
бурый)
тонна
тонн
4
Шикі мұнай
(көмірсу-
тегінің
табиғи
қоспасы),
шайырлы
минерал-
дардан
алынған
мұнайды
қоса
Нефть сырая
(природная
смесь
углеводо
тонна
тонн
5
Газ
конденсаты
Конденсат
газовый
тонна
тонн
6
Газ
күйіндегі
табиғи газ
(тауарлық
шығару)
мың
текше м
тыс.
куб. м
7
Ілеспе
мұнай газы
Газ нефтяной
попутный
мың
текше м
тыс.
куб. м
8
Тас
көмірден,
лигниттен
немесе
шымтезек-
тен
алынған
кокс және
жартылай
кокс;
реторлы
көмір
тонна
тонн
9
Ағаш
үгінділері
мен
қалдықтары
Опилки и
отходы
древесные
тонна
тонн
10
Авиациялық
піспекті
қозғалт-
қыштарға
арналған
авиациялық
бензин
(айдау
температу-
расы
30-220
градус
Цельсии)
Бензин
авиационный
(температура
перегонки
30-220
градусов
Цельсия) для
двигателей
авиационных
поршневых
тонна
тонн
11
Құрамында
қорғасыны
бар 0,013
г/л одан
жоғары TEL
немесе TML
қосылмаған
ұшқынды
тұтандыру
қозғалт-
қышқа
арналған
(қызу
температу-
расы
30-220
Цельсия
градусы)
мотор
бензині
Бензин
моторный
(температура
перегонки -
30-220
градусов
Цельсия) для
двигателей с
искровым
зажиганием, с
содержанием
свинца не
более 0,013
г/л, без
добавок TEL
или TML
тонна
тонн
12
Бензин
түріндегі
реактивті
отын
Топливо
реактивное
типа бензина
тонна
тонн
13
Керосин
Керосин
тонна
тонн
14
Газойльдер
(дизель
отыны)
Газойли
(топливо
дизельное)
тонна
тонн
15
Жанатын
мазут отыны
Мазут
топочный
тонна
тонн
16
Тұрмыстық
пеш отыны
Топливо
печное
бытовое
тонна
тонн
17
Ағаш отыны
Топливо
древесное
тығыз-
дығы
текше м
куб. м
плот
18
Сұйытылған
пропан мен
бутан
Пропан и
бутан
сжиженные
тонна
тонн
19
Тазартыл-
ған
майлар,
этилен,
пропилен,
бутилен
және
өзге де
мұнай
газдарын
тонна
тонн
20
Бензин
араласқан
газ
Газ
отбензинен-
ный
мың
текше м
тыс.
куб. м
21
Мұнай және
тақтатас
коксы
Кокс нефтяной
и сланцевый
тонна
тонн
22
Мұнай және
тақтатас
битумдары
Битумы
нефтяной и
сланцевый
тонна
тонн
23
Домна газы
Газ доменный
мың
текше м
тыс.
куб. м
24
Коксты газ
Газ коксовый
мың
текше м
тыс.
куб. м
25
Мұнай
өңдеу
зауытта-
рында
айдаумен
алынған
газ
Газ,
полученный
перегонкой
на
мың
текше м
тыс.
куб. м
26
Электр
энергиясы
Электроэнер-
гия
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
Х
Х
Х
27
Жылу
энергиясы
Теплоэнергия
Гкал
Гкал
Х
Х
Х
Х
28
Су электр
станция-
лары
өндірген
су
электр
энергиясы
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
Х
Х
Х
29
Жел электр
станция-
лары
өндірген
жел электр
энергиясы
Электроэнер-
гия
ветровая,
произведен-
ная
ветровыми
электростан-
циями
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
Х
Х
Х
30
Күн электр
станция-
лары
өндірген
күн электр
энергиясы
Электроэнер-
гия
солнечная,
произведен-
ная
солнечными
электростан-
циями
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
Х
Х
Х
31
Геотермал-
ды
электр
станцияла-
ры
өндірген
геотермал-
ды
электр
энергиясы
Электроэнер-
гия
геотермаль-
ная,
произведен-
ная
геотермаль-
ными
мың
кВт.с
тыс.
кВт.ч
Х
Х
Х
Х

3. Отынның және энергияның айналымы туралы ақпаратты көрсетіңіз (1 бөлімнің 3 бағаның, 2 бөлімнің 12 бағаның ашу)
Укажите информацию об оборотах топлива и энергии (расшифровка граф 3 раздела 1, графы 12 раздела 2)
Отын және энергия түрлері
Виды топлива и энергии
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Барлық көздерден түскені – барлығы: (бағ. 1= бағ.2+ бағ 4+ бағ.5)
Посту пило со стороны из всех источников –всего: (гр.1=гр.2+гр.4+гр.5)
соның ішінде
в том числе
Барлық көздерден халыққа,ұйымдарға, басқа да жіберілгені – барлығы (6 бағ=бағ.7+ бағ.9+ бағ.10+ бағ.11+ бағ.12).
Отпущено на сторону другим, организациям, населению из всех источников – всего (гр.6=гр.7+гр.9+гр.10+гр.11+гр.12)
соның ішінде
в том числе
ұйымдардан және кәсіпорындардан
предприятиям и организациям
импорт бойынша
по импорту
ұйымдармен және кәсіпорындарға
предприятиям и организациям
экспортқа
на экспорт
бункеровка
бункеровка
халыққа
населению
өзінің  облысынан
своей области
қаланың, облыстың коды
код области, города
басқа облыстардан
других областей
өзінің облысынан
своей области
қаланың, облыстың коды
код области, города
басқа облыстардан
других областей
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы                                Мекен-жайы
Наименование ___________________________ Адрес______________________
___________________________              Телефоны
Телефон:____________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________ Тел._____________
Басшы                                 (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________________ (Ф.И.О., подпись)__________
Бас бухгалтер (Аты-жөні, тегі, қолы)     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ____________________ (Ф.И.О., подпись)_____________
М.О.
М.П.
«Отын-энергетикалық баланс»
статистикалық нысанына
(1-ОЭБ индексі, 0661104-коды,
кезеңділігі жылдық) қосымша
Жылу энергиясын қайта есептеу коэффициенті
Жылу энергиясын босатуды жүйелі анықтау үшін өлшеу құралдары жоқ жекелеген кәсіпорындар мен ұйымдар үшін, бұларда тұтыну шамалы болған жағдайда, отын шығысы мен қазандықтың орташа пайдалы әсер коэффициенті (бұдан әрі - ПӘК) бойынша осы көрсеткішті есептеу арқылы анықтайды. Қазандықтың ПӘК орташа өлшемі мерзімдік жылу-техникалық сынақ негізінде анықталады.
Қазандықтың ПӘК белгілі болған жағдайда, төменде келтірілген кесте бойынша босатылған 1 Гкал жылуға отынның үлес шығысын пайдалануға болады:
1 Гкал босатылған жылуға отынның үлес шығысы
Қазандықтың пайдалы әсер коэффициенті (нетто), %
Босатылған 1 гигакалорияға шартты отын шығысы, кг шартты отын/1 Гкал
Қазандықтың пайдалы әсер коэффициенті (нетто), %
Босатылған 1 гигакалорияға шартты отын шығысы, кг шартты отын/1 Гкал
1
2
3
4
60

3. Отынның және энергияның айналымы туралы ақпаратты көрсетіңіз (1 бөлімнің 3 бағаның, 2 бөлімнің 12 бағаның ашу)
Укажите информацию об оборотах топлива и энергии (расшифровка граф 3 раздела 1, графы 12 раздела 2)
Отын
және
энер-
гия
түр-
лері
Виды
топ-
лива
и
энер-
гии
Өл-
шем
бір-
ігі
Еди-
ни-
ца
из-
ме-
ре-
ния
Бар-
лық
көз-
дер-
ден
түс-
кені
бар-
лығы:
(бағ
1=
бағ.
2+
бағ
4+
бағ.
5)
Пос-
ту-
пило
со
сто-
роны
из
всех
ис-
точ-
ни-
ков
все-
го:
(гр.1
= гр
2+гр
4+гр
5)
соның ішінде
в том числе
Барлық
көз-
дерден
халық-
қа,
ұйым-
дарға,
басқа
да
жібе-
рілге-
ні –
барлы-
ғы (6
бағ=
бағ.7+
бағ.9+
бағ.10
+
бағ.11
+
бағ.
12).
Отпу-
щено
на
сторону
другим,
орга-
низа-
циям,
насе-
лению
из
всех
ис-
точиков
всего
(гр.6
=гр.7
+гр.9
+гр.1
0+гр.
11+гр
.12)
соның ішінде
в том числе
ұйымдар-
дан және
кәсіпо-
рындардан
предприя-
тиям и
организа-
циям
им-
порт
бой-
ынша
по
им-
порту
ұйымдармен
және
кәсіпорындар-
ға
предприятиям и
организациям
экс-
портқа
на
экспорт
бун-
ке-
ровка
бунке-
ровка
ха-
лыққа
насе-
лению
ө
з
і-
н
і-
ң
о-
б
л-
ы
с-
ы
н-
а
н
с
в
о
е
й
о
б
л
а
с
т
и
қ
а
л
а-
н
ы
ң,
о
б
л
ы
с
т
ы
ң
к
о
д
ы
код
об-
л
а
с
т
и,
го-
ро-
да
б
а
с
қ
а
о
б
л
ы
с
т
а
р
д
а
н
д
ру-
гих
об-
л
ас-
тей
өз-
і
нің
об-
лы-
сы-
нан
с-
во-
ей
об-
лас
ти
қа-
ла-
ның,
об-
лыс-
тың
коды
код
об
лас-
ти,
го-
рода
бас-
қа
об-
лыс-
тар-
дан
дру-
гих
об-
лас-
тей
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес ________________________
___________________________          Телефоны
Телефон: _____________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя______________Тел.____________________
Басшы                         (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель____________________ (Ф.И.О.,подпись)__________________
Бас бухгалтер                 (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О
М.П.
Приложение к статистической форме
"Топливно-энергетический
баланс" (индекс 1-ТЭБ,
код 0661104, периодичность годовая)
Коэффициенты пересчета теплоэнергии
Для отдельных предприятий и организаций, не имеющих измерительных приборов для систематического определения отпуска теплоэнергии, при незначительном потреблении последней допускается в виде исключения определение этого показателя расчетным путем по расходу топлива и среднему коэффициенту полезного действия (далее – КПД) котельной. Средневзвешенный КПД котельной определяется на основании периодических теплотехнических испытаний.
При известном КПД котельной можно пользоваться удельными расходами топлива на 1 Гкал отпущенного тепла, приведенными в следующей таблице:
Удельный расход топлива на 1 Гкал отпущенного тепла
КПД (нетто)
котельной, %
Расход условного
топлива на 1 отпущенную
гигакалорию, кг
условного топлива/Гкал
КПД (нетто)
котельной, %
Расход условного топлива
на 1 отпущенную
гигакалорию, кг
условного топлива /Гкал
1
2
3
4
60

Шығарылған ыстық судың немесе будың жылу энергиясын қайта есептеу тиісті қысымда және температура қызуында судың немесе будың жылу мөлшері бойынша есептейді. Қазандық жылына орташа қысымы 14 ата. қаныққан будың 2000 тоннасын шығарады. Осындай қысымда будың жылу мөлшері 662,2 ккал/кг бу болады. Демек, жалпы бөлінген бу мөлшері 2000х1000х666,2=1332,4 Гкал тең.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 12-қосымша
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Отын-энергетика балансы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0661104, индексі 1-ОЭБ, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Отын-энергетика балансы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың (коды 0661104, индексі 1-ОЭБ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) баланс ресурстары отын-энергетикалық ресурстарды қалыптастыру көздерін сипаттайтын баптар тізбесінен тұрады;
2) өндіріс (өндіру) - республика аумағында өндірілген немесе шығарылған отын-энергетикалық ресурстардың саны;
3) импорт - басқа елдерден алынған отындар саны (Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерін қоса);
4) экспорт - жақын және алыс шетелге жеткізілген отын саны;
5) табиғи отын - көмір, жанғыш тақтатастар, отындық шымтезек, жылытуға арналған отын, мұнай, газ конденсатын қоса, табиғи газ;
6) табиғи энергетикалық ресурстарға - гидроэнергия, атом геотермалды және жел энергиясы және электр және жылу энергиясы базасында өнделгендер саны бойынша есептелетіндер жатады.
3. «Отын мен энергия ресурстары туралы ақпарат» 1-бөлімі мынадай жағдайда, егер кәсіпорын басқа кәсіпорындар мен ұйымдардан, отынды (энергия) түсуі, өндіріс өндірілгені немесе есепті кезеңде қалдығы бар жағдайы бойынша жүзеге асырса толтырылады.
«Өндіріс» (өндіру) 2-бағанында кәсіпорынның өз аумағындағы салада жүзеге асырған жеке өндіруі немесе отын мен энергияның әрбір түрін өндіргені жазылады. Бұл орайда отынды немесе энергияны өндіруші болып саналатын кәсіпорындар, өз қажетіне, сондай-ақ өткізуші ұйымдарға немесе тікелей тұтынушыларға жеткізуге арналған, облыстың өз аумағында алынған, өндірілген отын мен энергияның барлық мөлшерін 2-бағанда көрсетеді.

Пересчет отпущенной горячей воды или пара в теплоэнергию производится по теплосодержанию воды или пара соответствующего давления и температуры перегрева. Котельная за год отпустила 2000 т насыщенного пара при среднем давлении 14 ата. При данном давлении теплосодержание пара составляет 662,2 ккал/кг пара. Следовательно, общее количество отпущенного тепла равно 2000х1000х666,2=1332,4 Гкал.
Приложение 12 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 29 сентября 2010 г. № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Топливно-энергетический баланс" (код 0661104, индекс 1-ТЭБ,
периодичность годовая)
Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Топливно-энергетический баланс" (код 0661104, индекс 1-ТЭБ, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) ресурсы баланса - перечень статей, характеризующих источники формирования топливно-энергетических ресурсов;
2) производство (добыча) - количество добытых или произведенных на территории республики топливно-энергетических ресурсов;
3) импорт - количество топлива, полученного из других стран (включая страны Содружества Независимых Государств);
4) экспорт - количество топлива, поставленного как в ближнее, так и в дальнее зарубежье;
5) природное топливо - уголь, горючие сланцы, топливный торф, дрова для отопления, нефть включая газовый конденсат, природный газ;
6) природные энергетические ресурсы - относятся: гидроэнергия, атомная и геотермальная и ветровая энергия и учитываемые по количеству выработанной на их базе электро- и тепло энергия.
3. Раздел 1 "Информация о ресурсах топлива и энергии" заполняется в том случае, если предприятие осуществляло производство, добычу топливо или имело остатки в отчетном году или поступило со стороны от других предприятий и организаций топливо и энергии.
В графе 2 "Производство (добыча)" записывается производство каждого вида топлива и энергии или собственная добыча, осуществляемые предприятием на территории своей области. При этом предприятия, являющиеся производителями топлива или энергии, показывают по графе 2 все количество произведенного топлива и энергии, добытого на территории своей области, как предназначенное для собственных нужд, так подлежащее сдаче сбытовым организациям или непосредственной поставке потребителям.

«Сырттағы барлық көздерден түскені» 3-бағанында импорт бойынша Республиканың барлық областары мен өз облысындағы кәсіпорындардан энергия мен отынның әрбір түрінің түсуі көрсетіледі. Импорт бойынша түсу, кейіннен тұтынушыларға жеткізу үшін отынды импорттан тікелей алып, өнімді өткізуді жүзеге асыратын сауда ұйымдарының балансында көрсетіледі. Сондай-ақ, 3 бағанға өз облысындағы және басқа облыстардағы кәсіпорындардан түскені, сонымен қоса өзге де түскендері мен басқа да отын түрлерінен аударылғаны енгізіледі.
Мұнай өнімдерін қамтамасыз ететін кәсіпорыннан мұнайды ауыстырып тиеу базасынан басқа өткізетін сауда ұйымдарынан тұтынушыларға жеткізу немесе экспортқа тиеу үшін жөнелтілген отындар, осы кәсіпорынның ресурстық та, үлестіру бөлігіне де көрсетілмейді, өйткені отынды тікелей тұтынушыларға немесе экспортқа тиелген мұнай өнімдерін қамтамасыз ету осы ұйымының балансында көрсетіледі. Есеп беретін кәсіпорынның қаражатынан тыс төленген және бухгалтерияда баланстан тыс шоттарда ескерілген, мемлекеттік резерв үшін жинауға түскен отын 3-бағанға жазылмайды.
«Барлық ресурстар» 4-бағанында 1, 2 және 3 бағандағы отын мен энергияның әрбір түрінің жалпы ресурстары көрсетіледі.
«Есепті жыл соңына қалдықтар» 1 және 12 бағандарында өндірістік, құрылыс, ауыл шаруашылық немесе басқа да қажеттіліктер үшін есептен шығарылған, бірақ есепті жылдың басында әлі де нақты жұмсалмаған отын энергетикалық ресурстар (бұдан әрі – ОЭР) барлық түрінің кәсіпорында, ведомстволық қоймалар мен жабдықтау базаларында, қазандықта, цех қоймаларында, өндірістік агрегаттарда, үйінділерде, бункерлерде, тұрақты және жылжымалы ыдыстарда, сондай-ақ паровоздарда, деполарда, автомобиль бактарында болатын қалдықтар көрсетіледі. Отын-энергетикалық ресурстарды тұтынушы кәсіпорындар, сонымен қоса бір мезгілде отын-энергетикалық ресурстарын өндіруші болып табылатын, сондай-ақ өткізуші ұйымдар - отын жеткізушілер 1 және 12-бағандарға тұтынушы ретінде, яғни кәсіпорынның немесе өткізуші ұйымның өз қажеті үшін арналған қалдықтар, сондай-ақ өткізуші ұйымдарға жіберетін немесе тікелей тұтынушыларға жеткізетін қалдықтар жазылады.
Мұнай құбыры кәсіпорындары мен магистралдық газ құбыры кәсіпорындары 1 және 12-бағандарға құбырлардағы, аралық ыдыстардағы, газгольдердегі мұнай, мұнай өнімдері мен табиғи газ қалдықтарын және жер асты газ қоймаларындағы газ қалдықтарын енгізеді. Мемлекеттік резерв пен қорға қалдырылған отын қалдықтары 1 және 12-бағандарға жазылмайды.
2-бөлімнің 5-бағанын балансты отынды немесе энергияны басқа түрдегі энергияға өзгертетін, яғни отынды электр және жылу энергиясына өзгертетін (электр стансалары мен қазандықтары бар кәсіпорындар) және электр энергиясына – жылу энергиясын бөлетін (электр қазандықтары бар кәсіпорындар) кәсіпорындар толтырады. Сондай-ақ, отын мен энергияны басқа түрдегі энергияға өзгерткенде болатын ысырап енгізіледі.
6 және 7-бағандарда мұнай өңдеу кәсіпорындарында, мұнайды тұрақтандыру қондырғыларында, газ өңдейтін, сланец, кокс-газ, кокс-химия, көмірді байыту фабрикаларында және өзге де отын өңдейтін кәсіпорындарда отынды шикізат ретінде басқа түрге өңдеуге жұмсалған отынның жекелеген түрлерінің мөлшері толтырылады (өңдеген және брикеттеген кезде технологиялық ысырапсыз болғанда, 10-бағанда ескеріледі).

В графе 3 "Поступило со стороны из всех источников" показывается поступление каждого вида топлива и энергии от предприятий своей области и других областей республики, в том числе по импорту. Поступление по импорту показывается в балансе организаций, осуществляющей их сбыт продукции, непосредственно получающих топливо из импорта для последующей поставки потребителям. В графу 3 также включаются прочие поступления и перечисления из других видов топлива, а также перечисления в другие виды топлива.
Топливо, отгруженное органам нефтепродуктообеспечения с перевалочных нефтебаз другим сбытовым организациям для поставки потребителям или для отгрузки на экспорт, ни в ресурсной, ни в распределительной части этим органом не показывается, так как это топливо будет отражено в балансе того органа нефтепродуктообеспечения, который непосредственно производил отгрузку топлива потребителям или на экспорт. Топливо, поступившее для закладки в госрезерв, оплаченное не из средств отчитывающегося предприятия и учитываемое бухгалтерией на забалансовых счетах, в графу 3 не записывается.
В графе 4 "Всего ресурсов" указывается общий итог ресурсов каждого вида топлива и энергии.
4. В графах 1 и 12 показываются остатки на начало и конец отчетного года всех видов топливно-энергетических ресурсов в натуральном выражении, числящихся в остатках предприятия, ведомственных складов и баз снабжения, в котельных, цеховых кладовых, у производственных агрегатов, штабелях, бункерах, стационарных и передвижных емкостях, на строительных площадках и других местах хранения, списанные на производственные, строительные, сельскохозяйственные или другие нужды, но фактически еще не израсходованные на начало отчетного года, а также на паровозах, находящихся в депо, в баках автомобилей. Предприятия - потребители топливно энергетических ресурсов, являющиеся одновременно производителями топливно энергетических ресурсов, а также сбытовые организации – поставщики топливно энергетических ресурсов, записывают в графах 1 и 12 все остатки топливно энергетических ресурсов, как потребительские, то есть остатки, предназначенные для собственных нужд предприятий или сбытовых организаций, так и товарные - остатки, подлежащие сдаче сбытовым организациям или непосредственной поставке потребителям.
Нефтепроводные предприятия и предприятия магистральных газопроводов включают в графы 1 и 12 также остатки нефти, нефтепродуктов и природного газа в трубопроводах, промежуточных емкостях, газгольдерах и остатки газа в подземных газохранилищах. Остатки топлива, отложенные в госрезерв и мобзапас, в графах 1 и 12 не записываются.
5. Графа 5 раздела 2 заполняется только теми предприятиями, которые расходуют топливо и энергию на преобразование в другие виды энергии - электрической и тепловой энергии (предприятия, имеющие электростанции и котельные) и электроэнергию – на отпуск тепловой энергии (предприятия, имеющие электрокотлы). Также включаются потери топлива и энергии при генерировании (преобразовании их в другой вид энергии).
6. В графах 6 и 7 записывается количество отдельных видов топлива, израсходованное в качестве сырья на переработку в другие виды топлива (без технологических потерь при переработке и брикетирования, которые учитываются в графе 10) на нефтеперерабатывающих предприятиях, нефтестабилизационных установках, газоперерабатывающих, сланцевых, коксогазовых, коксохимических, на углеобогатительных фабриках и прочих топливоперерабатыващих предприятиях.

Отынның басқа түрлерін өндіруге шикізат ретінде жұмсалатын мұнай мен газ – мұнайды тұрақтандыру қондырғылары мен газ өңдейтін кәсіпорындардағы өңделген мұнай мен газ өнімдері 7-бағанда өнім қалдығы жиынтығына тең мөлшерде жазылуы тиіс (технологиялық ысырапсызы 10-бағанында ескерілуі тиіс).
Мұнай өңдейтін кәсіпорындарда мұнай шығыны 7-бағанда өндірісте тек отын өнімі үшін жұмсалған (мазут, бензин, дизель және керосин) көлемде жазылады. Сондай-ақ, 7-бағанда химия, мұнай химиясы және басқа да отындық емес өндірістердің шикізаты ретінде жұмсалған отын мөлшері (технологиялық ысырапты қоспағанда 10-бағанда) жазылады.
8-бағанда отындық емес қажеттіліктерге материал ретіндегі отын шығыны ескеріледі. Бұған, мәселен, жағар май ретінде пайдаланылатын мазут пен мотор отыны; бөлшектерді жууға жұмсалған керосин мен бензин; мұнай скважинасын бұрғылаған кезде балшықты ерітіндіге қоспа ретінде пайдаланылатын көмір, сондай-ақ жер асты қысымынан айдап шығатын газ және өндірілетін мұнайды газ лифтімен қамтамасыз ету, сондай-ақ, газ құбырын үрлеу, топырақ құймасы қалыбын әзірлеуге жұмсалатын көмір мен мазут, скважинаны жууға, автомобиль жолының төсемін жабуға пайдаланылатын мұнай, ыдыстық тақтайша, жоңқа тағы сол сияқты өндіруге жұмсалатын отындық ағаш ескеріледі.
Өнімділігі ең кемі 20 Гкал/сағат болатын тұрмыстық жылыту қазандығындағы отын шығыны осы бағанда көрсетілмейді, «Тікелей отын немесе энергия ретінде жұмсалғаны» 9-бағанда ескеріліп, коммуналдық және мәдени-тұрмыстық қажеттілік шығыны ретінде ажыратылады.
9-бағанда өндірістік-технологиялық (өндірістің технологиялық процесінде ысырап болатындарын қосқанда), ауыл шаруашылық, құрылыс, көлік, коммуналдық-тұрмыстық және басқа да мақсатқа жұмсалатын отын мен энергия мөлшері, яғни оларды алдын ала басқа энергия түріне (электр және жылу энергиясы) ауыстырмағаны жазылады. Осында өнеркәсіптегі және отын пешіндегі, аппараттардағы, басқа да технологиялық қондырғылардағы, жұмыс машиналарындағы, механизмдердегі, әртүрлі көлік құралдарындағы көтергіш көлік жабдықтарындағы, ауыл шаруашылық машиналарындағы күш қозғалтқыштарын тікелей іске қосатын, сондай-ақ өндірістік және әкімшілік ғимараттарды жылытуға, жарық беруге және ыстық сумен қамтамасыз етуге, коммуналдық – тұрмыстық мақсатқа жұмсалатын отын мен энергия мөлшері жазылады. Осында электр стансалары мен қазандықтардың өз қажетіне жұмсалатын электр энергиясы жатады. Тұрмыстық жылытатын қазандықтардың өнімділігі 20 Гкал/сағат болғандығына қарамастан, ауыл шаруашылығында бу шығаруға және қазандыққа пайдаланылатын компрессорлық және газ генераторы қондырғыларында отын алдын ала энергияның басқа түріне өзгертіліп, кейіннен олар өндірістік-технологиялық немесе көліктік мақсатқа жұмсалады да, бұлар отын және энергия ретінде жұмсалып, 9-бағандағы баланста көрсетіледі. Бұлай болатын себебі, осындай қондырғылары бар кәсіпорындарда, әдетте, өндірілген жылу энергиясын, сығылған ауаны немесе газ генераторы есебінің жүйесі болмайды.
Электр стансаларының және электр бройлерлер қондырғыларының балансында болмайтын аудандық қазандықтардың жұмсаған электр энергиясы энергия басқармасында электр энергиясының пайдалы көлемінде ескерілмеуі тиіс. Энергия басқармасының жиынтық балансында электр энергиясының осы мөлшері 9-бағанда ескеріледі.
Әртүрлі өндірістік-технологиялық, құрылыс, ауыл шаруашылығы, көлік және коммуналдық-тұрмыстық мақсатта тікелей тұтынуға арналған жылу энергиясы 9-бағанда жазылады. Бу сорғыларына және бу балғаларына тікелей әсер ететін жылу энергиясының шығыны да 9-бағандағы баланста жазылады.
Кемелер бункерленетін немесе ұшақтарға май құятын теңіз және өзен порттары мен аэропорттарда, басқа облыстардың порттарына тіркелгені, аталған көлік құралдарына босатылған отын аталған көлік құралдарында өз шығыны ретінде 9-бағанда көрсетіледі.
10-бағанда көмір, металлургия және кокс-химия өнеркәсіптеріндегі байыту фабрикаларында көмірді жынысымен қоса байыту және сорттау шығындары (энергетикалық отын ретінде пайдаланылатын шламдар мен өнеркәсіптік өнімдерді есепке алмағанда), көмірді брикеттегенде, мұнайды тұзсыздандыру және суынан айыру кезіндегі шығындар, сондай-ақ оларды басқа түріне өңдеуге және химия, мұнай химиясы, басқа да отындық емес түрлерге өңдеуге байланысты технологиялық ысыраптар мен отын қалдықтары жазылады. Осы бағанда сонымен қоса сақтау, тасымалдау, актімен ресімдеу кезіндегі отынның барлық жетімсіздіктері мен ысыраптары жазылады. Бұған газ алауын жағу, мұнай және газ өңдеу (мұнай және газ өңдейтін кәсіпорындарда), домна және кокс газының атмосфераға шығуының (металлургия және кокс-химия кәсіпорындарда) ысыраптары, жалпы пайдаланатын желідегі электр мен жылу ысыраптары енгізіледі.
10-бағанға енгізілмейтіндер:
1) отынды басқа энергия түріне жаңғыртуға байланысты отын ысырабы;
2) өнеркәсіп өнімін өндіретін жалпы зауыттық нормалар шығынына енетін жалпы зауыттық тораптағы электр және жылу энергиясының ысырабы;
3) ағаш дайындау және ағаш өңдеу қалдықтары, пайдаланылған жағар майлар, сульфат сілтішелері, химия өндірісінің қалдықтары, лигнин және кәсіпорында әзірленген технологияның болмауы нәтижесінде пайдаланылмайтын өндірістің өзге де жанғыш қалдықтары.
11-бағанға есепті жылда сырттағы басқа кәсіпорындар мен халыққа босатылған, кәсіпорынның өзіндегі отын мен энергияны басқа кәсіпорындар мен ұйымдарға өз облыстары мен басқа облыстарға және экспортқа шығарылған және бункерленген, сондай-ақ халыққа, сонымен қоса өзіндегі жұмысшылар мен қызметшілерге берілген отын мен энергия жазылады. Сондай-ақ, бұл бағанда май құю стансаларының халыққа мұнай өнімдерін босатқаны жазылады.
3-бөлімнің 1-бағанында көрсетілген сырттағы бүкіл көздерден түскен жалпы отын мен энергиядан түскені бөлек көрсетіледі:
өз облысындағы кәсіпорындар мен ұйымдардан – 2-баған;

Расходы нефти и газа в качестве сырья на производство других видов топлива – продуктов переработки нефти и газа на нефтестабилизационных установках и газоперерабатывающих предприятиях, указываются в графе 7 в количествах, равных сумме осадка в продукцию (без технологических потерь, которые отражаются в графе 10).
Расход нефти на нефтеперерабатывающих предприятиях записывается в графе 7 в том объеме, который был израсходован на производство только топливных продуктов (мазут, бензин, дизельное, и керосин). Также указывается количество топлива, израсходованного в качестве сырья на производство химической, нефтехимической и другой нетопливной продукции (за вычетом технологических потерь).
7. В графе 8 учитывается расход топлива в качестве материала на нетопливные нужды. К ним относятся: мазут и моторное топливо, используемые в качестве смазки керосин и бензин, расходуемые на промывку деталей, уголь, применяемый в качестве добавки к глинистым растворам при бурении нефтяных скважин, а также в качестве фильтрующего вещества, газ, закачиваемый в пласт для поднятия пластового давления и обеспечения газлифтной добычи нефти и продувки газопроводов, уголь и мазут, расходуемые для приготовления формовочной земли в литье, нефть, расходуемая на промывку скважин, на покрытии полотна автомобильных дорог, топливные дрова, расходуемые на производство тарной дощечки, стружки.
Расход топлива в бытовых отопительных котельных производительностью менее 20 Гкал/час в этой графе не показывается, а учитывается в графе 9 "Непосредвенно в качестве топлива или энергии" с расшифровкой, как расход на коммунальные и культурно-бытовые нужды.
8. В графе 9 указывается:
1) количество топлива и энергии, израсходованное на производственно-технологические (включая потери при техпроцессах производства), сельскохозяйственные, строительные, транспортные, коммунально-бытовые и другие нужды непосредственно, без предварительного преобразования их в какой-либо другой вид энергии (электрическую и тепловую энергию);
2) расходы: топлива и энергии в промышленных и отопительных печах, аппаратах и других технологических установках, в силовых двигателях, непосредственно приводящих в движение рабочие машины, механизмы и различные транспортные средства, подъемно-транспортное оборудование, сельскохозяйственные машины;
3) на отопление, освещение, вентиляцию и горячее водоснабжение производственных и административных зданий, на коммунальные и культурно-бытовые нужды;
4) электроэнергии на собственные нужды электростанций и котельных.
Несмотря на то, что в бытовых отопительных котельных, производительностью менее 20 Гкал/час, компрессорных и газогенераторных установках, используемых в сельском хозяйстве паропреобразователях и котлах, находящихся на судах, топливо предварительно преобразуется в другие виды энергии, которые используются для производственно-технологических или транспортных нужд, оно учитывается как непосредственный расход в качестве топлива или энергии и показывается в балансе по графе 9. Это связано с тем, что на предприятиях, имеющих такие установки, как правило, отсутствует система учета выработки тепловой энергии, сжатого воздуха, или генераторного газа.
Электроэнергия, расходуемая районными котельными и электробойлерными установками, не состоящими на балансе электростанций, не включается в объем полезного отпуска электроэнергии. В сводном балансе энергоуправления это количество электроэнергии учитывают в графе 9:
1) теплоэнергия, предназначенная для непосредственного потребления на различные производственно-технологические, строительные, сельскохозяйственные, транспортные и коммунально-бытовые нужды;
2) расход теплоэнергии в прямодействующих паровых насосах и паровых молотах;
3) морские и речные порты и аэропорты, в которых бункеруются суда или заправляются самолеты, приписанные к портам других областей, записывают произведенный ими отпуск топлива указанным транспортным средствам как собственный расход порта.
9. В графе 10 указываются потери угля вместе с породой при обогащении и сортировке на обогатительных фабриках угольной, металлургической и коксохимической промышленности (без учета шлама и промпродукта, используемых как энергетическое топливо), потери угля при брикетировании, нефти при обессоливании и обезвоживании, а также технологические потери и отходы топлива, связанные с его переработкой в другие виды и на производство химической, нефтехимической и другой нетопливной продукции. В этой графе записываются также все виды недостач и потерь топлива при хранении и транспортировке, оформленные соответствующими актами. Сюда же включаются потери в результате сжигания в факелах газа нефте- и газопереработки (на нефте- и газоперерабатывающих предприятиях), выбрасывания в атмосферу доменного и коксового газа (на металлургических и коксохимических предприятиях), потери электрической и тепловой энергии в сетях общего пользования.
В графу 10 не включаются:
1) потери топлива, связанные с преобразованием в другие виды энергии;
2) потери электрической и тепловой энергии в общезаводских сетях, которые входят в общезаводские нормы расхода на производство промышленной продукции;
3) отходы лесозаготовок и деревообработки, отработанные масла смазочные, щелока сульфатные, отходы химического производства, лигнин и прочие горючие отходы производств, неиспользуемые в результате отсутствия на предприятиях разработанной технологии.
10. В графу 11 записывается топливо и энергия, отпущенные предприятием в отчетном году из своего наличия другим предприятиям и организациям своей области и другим областям, на экспорт, населению, включая выдачу топлива и отпуск энергии своим рабочим и служащим, а также на бункеровку. По данной графе записывается также отпуск нефтепродуктов автозаправочными станциями населению.
11. Из общего поступления топлива и энергии со стороны из всех источников, указанного в графе 1 раздела 3, выделяются поступления:
от предприятий и организаций своей области - графа 2;

республиканың басқа облыстарында орналасқан кәсіпорындар мен ұйымдардан – 4-баған, облыс, қала коды – 3 баған;
көтерме кәсіпорындар немесе кәсіпорындар - энергия тасымалдаушылар түрлерін тікелей импорт бойынша алатын тұтынушылар (Қазақстан Республикасынан тыс), бұл түсудің мөлшері 3-бөлімнің 5-бағанында жазылады.
6-12-бағандарда 2-бөлім балансының 11-бағанында көрсетілген ОЭР әрбір босатылған түрі ажыратылады.
Бұл орайда босатылғаны бөліп көрсетіледі:
өз облысындағы кәсіпорындар мен ұйымдар – 7-бағанда;
басқа облыста орналасқан ұйымдар мен кәсіпорындар – 9-бағанда, облыс, қала коды – 8-бағанда;
экспорттан түскен (Қазақстан Республикасынан тыс) ОЭР кейбір түрлерін тікелей тұтынушы кәсіпорындардан немесе көтерме кәсіпорындардан алатыны, осының түскен мөлшері 3-бөлімінің 10-бағанында жазылады.
3-бөлімнің 11-бағанын ОЭР шетел кемелері бункерленетін, әрі шетел ұшақтарына май құйылатын теңіз портымен және аэропортпен тиеуді жүзеге асыратын кәсіпорындар толтырады (Қазақстан Республикасынан тыс), осының түскен мөлшері 3-бөлімінің 10-бағанында жазылады;
халықтан, сонымен қоса жұмысшылар мен қызметшілерден – 12-бағанда.
қосымша: х - осы көрсеткіш толтырылмайды.
5. Арифметика-логикалық бақылау
1-бөлім «Отын мен энергия ресурстары туралы ақпаратты көрсетіңіз»
4-баған = 1-баған - 3 баған сомасы;
3-бөлім «Отын мен энергияның айналымы туралы»
1-баған = 2, 4, 5-бағандардың қосындысы;
6-баған = 7, 9, 10, 11, 12-бағандардың қосындысы.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 13 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0701101
Код статистической формы
0701101
Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын
қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности предприятия
с участием иностранного капитала
1-СЭҚ
1-ВЭС
Жылдық
Годовая
Есепті кезең   _  ай     _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_| месяц |_|_|_|_|  год
Аталған статистикалық есептілікті мүліктерінің (акциялардың, үлестердің) бір бөлігі шетелдік инвестордың иелігінде, не толығымен шетелдік инвестордың иелігіндегі заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, у которых часть имущества (акций, долей) принадлежит иностранному инвестору, либо полностью принадлежащие иностранным инвесторам.
Тапсыру мерзімі – 5 сәуірде.
Срок представления – 5 апреля.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

от предприятий и организаций, расположенных в других областях республики - графа 4 с соответствующей записью кодов этих областей в графе 3.
Оптовые предприятия или предприятия - потребители, получающие непосредственно виды энергоносителей по импорту (из вне Республики Казахстан), записывают размер этого поступления в графу 5 раздела 3.
В графах 6 - 12 расшифровывается отпуск каждого вида топливно - энергетического ресурса, отраженного в графе 11 раздела 2. При этом выделяется отпуск:
предприятиям и организациям своей области - графа 7;
предприятиям и организациям, расположенным в других областях республики - графа 9 с соответствующей записью кодов этих областей в графе 8;
предприятиям, которые осуществляют отгрузку топливно - энергетического ресурса морскими портами и аэропортами, в которых бункеруются иностранные суда и заправляются иностранные самолеты (бункеровка - количество топлива, поставленного морским судам и самолетам разных стран, включая военные и рыболовные суда) - графа 11 раздела 3;
населению, включая рабочих и служащих - графа 12.
Примечание: х - данная позиция не подлежит заполнению.
12. Арифметико-логический контроль:
Раздел 1 "Укажите информацию о ресурсах топлива и энергии"
графа 4 = граф 1-3.
Раздел 3 "Об оборотах топлива и энергии"
графа 1 = граф 2, 4, 5;
графа 6 = граф 7, 9, 10, 11, 12.
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
29 кыркүйектегі № 275
бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 13 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29 сентября
2010 года № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1 са-
ғатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 са-
ғаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық ысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0691104
Код статистической
формы 0691104
Шетел капиталы қатысқан
кәсіпорын қызметі туралы есеп
1-СЭҚ
1-ВЭС
Отчет о деятельности предприятия
с участием иностранного капитала
Жылдық
Годовая
Есепті кезең   _  _  _  _  жыл
Отчетный период |_||_||_||_| год
Аталған статистикалық есептілікті мүліктерінің (акциялардың,
үлестердің) бір бөлігі шетелдік инвестордың иелігінде, не толығымен
шетелдік инвестордың иелігіндегі заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, у которых часть имущества (акций, долей) принадлежит иностранному
инвестору, либо полностью принадлежащие иностранным инвесторам.
Тапсыру мерзімі – 5 сәуірде.
Срок представления – 5 апреля.
КҰЖЖ коды _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО  |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|

5. Есепті жылы сатып алынған тауарлардың көлемі, мың теңге
Укажите объем приобретенных товаров за отчетный год, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Тауарлардың атауы
Наименование товаров
Тауарлардың сатып алынғаны
Приобретено товаров
Оның ішінде отандық өндіріс
Из них отечественного производства
1
2
1
Барлығы:
Всего:
соның ішінде:
из них:
2
негiзгi құралдар
основных средств
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
«Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын
қызметі туралы есеп» статистикалық
нысанға (коды 0691104,индексі 1-СЭҚ,
кезеңділігі жылдық) 1-қосымша
Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық
номенклатурасына сәйкес тауарлар тізімі
Тауарлар топтамасының коды
Тауарлар топтамасының атауы
01
Тірі малдар
02
Ет және тағамдық ішек-қарын өнімдері
03
Балықтар және шаян тәрізділер, ұлулар және су омыртқасыздары
04
Сүт және сүт өнімдері; құс жұмыртқалары; табиғи бал; басқа жерде аты аталмаған, малдан шыққан тағам өнімдері
05
Басқа жерде аты аталмаған, малдан шыққан өнімдер
06
Тірі ағаштар және өзге де өсімдіктер; пияздар, өсімдіктердің тамырлары мен соған ұқсас бөліктері; қиылған гүлдер және сәндік жапырақтар
07
Көкөністер және кейбір жеуге жарайтын түйнек жемістілер мен тамыр жемістілер
08
Жеуге жарайтын жемістер мен жаңғақтар; шырын жемісті немесе бақшалық дақылдардың қабықтары мен қабыршықтары
09
Кофе, шәй, мате (парагвайлық шәй) және татымдықтар
10
Дән наны
11
Ұн-жарма өнеркәсібінің өнімдері; уыт; крахмал; инулин; бидай желімтегі
12
Майлы тұқымдар мен жемістер; өзге де тұқымдар, жемістер мен дәндер; дәрілік өсімдіктер мен техникалық мақсатқа арналған өсімдіктер; сабан және жем
13
Шеллак; камеди, шайыр және өзге де өсімдік шырындары мен экстрактары
14
Тоқыма бұйымдарды дайындауға арналған өсімдік материалдары; басқа жерде аты аталмаған өсімдіктерден шыққан өзге де өнімдер
15
Мал немесе өсімдіктерден шыққан тоң май мен май; оларды ыдырататын өнімдер; тағамдық тоң майларды дайындау; мал немесе өсімдік балауыздар
16
Еттен, балықтан немесе шаян тәрізділерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздарынан жасалған өнімдер
17
Қант және қанттан жасалған кондитер өнімдері
18
Какао және одан жасалған өнімдер
19
Астық тұқымдастарының дәнінен, ұннан, крахмал мен сүттен жасалынған өнімдер; ұннан жасалынған кондитер өнімдері
20
Көкөністерді, жемістерді, жаңғақтарды немесе өсімдіктердің басқадай бөліктерін өнімге қайта өңдеу
21
Өзгедей әртүрлі тағам өнімдері
22
Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке суы
23
Дәмді тағам өнеркәсібінің қалдықтары; малдарға арналған дайын жемдер
24
Темекі және темекінің орнына жүретіндер
25
Тұз; күкірт; жер және тас; сылақ материалдары, әк және цемент
26
Кендер, қождар және күл
27
Минералдық отындар, мұнай және одан айдалған өнімдер; битуминоздық заттар; минералдық балауыздар
28
Органикалық емес химияның өнімдері; изотоптар немесе радиоактивтік элементтер, сирек кездесетін металдар мен қымбат бағалы органикалық және органикалық емес қосылыстар
29
Химиялық органикалық қосылыстар
30
Фармацевтикалық өнімдер
31
Тыңайтқыштар
32
Бояйтын немесе илейтін экстрактар; танниндер және олардың өндірілгендері; бояғыштар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; бояулар мен сырлар; тегістегіштер және өзге де мастикалар; сия (баспаханалық бояулар)
33
Эфир майы және резиноидтар; парфюмерлік, косметикалық және жасану құралдары
34
Сабын, үстірт - әрекетті органикалық заттары, жуғыш құралдар, майлайтын материалдар, дайын және жасанды балауыздар, тазалауға және жылтыратуға арналған құрамдар, шырағдан және соған ұқсас бұйымдар, жапсырмаларға арналған пасталар, пластилиндер, «тіс емдейтін балауыздар» және тіс емдеу мақсатына арналған гипс негізіндегі құрамдар
35
Белоктық заттар; модифицияланған крахмалдар; желімдер; ферменттер
36
Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар; сіріңкелер; пиорофорлық балқытулар; кейбір жанатын заттардың түрлері
37
Фото және кинотауарлары
38
Басқа да химиялық өнімдер
39
Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40
Көксағыз және резиналық бұйымдар
41
Былғары шикізаттары (аң терісінен басқа) және былғары
42
Былғарыдан жасалған бұйымдар; жүген-ноқта – ер-тоқым бұйымдары; жолға қажеттілер, әйел сөмкелері және соған ұқсас тауарлар; мал ішектерінен жасалған бұйымдар (табиғи жібектен жасалған кетгуттан басқа)
43
Табиғи және жасанды аң терілері және олардан жасалған бұйымдар
44
Ағаш және ағаштан жасалған бұйымдар; ағаш көмірі
45
Тоз және одан жасалған бұйымдар
46
Сабан, альфа және өзге де тоқуға арналған материалдардан жасалған бұйымдар; Корзиналық бұйымдар және өзге де тоқылған бұйымдар
47
Ағаштан немесе өзге де химиялық талшықтардан жасалған қағаз қоспасы; қағаздар мен қатырма қағаздардың қалдықтары және жарамсыздары
48
Қағаз және қатырма қағаз; қағаздар мен қатырма қағаздардың қағаз қоспаларынан жасалған бұйымдар
49
Басылған кітаптар, газеттер, репродукциялар және өзге де полиграфиялық өнеркәсіптің бұйымдары; қолжазбалар, машинамен терілген мәтіндер және жоспарлар
50
Жібек
51
Малдардың жіңішке және ірі қылшықтары, жүндері; жылқының қылынан иірілген жіп және мата
52
Мақта
53
Өзге де өсімдіктің тоқыма талшықтары; қағаздан иірілген жіптер және содан жасалған маталар
54
Химиялық жіптер
55
Химиялық штапельдік талшықтар
56
Мақта, киіз және маталыұ емес материалдар; арнайы иірілген жіптер; кендір жіп, канаттық және арқандық жіп бұйымдары, сымдар мен канаттар және солардан жасалған бұйымдар
57
Кілемдер және өзге де едендік тоқыма жабындылары
58
Арнайы маталар; түгі бар маталар; шілтерлер, гобелендер; өңдеу материалдары; кестелер
59
Өңделген, қатырмаланған, жабылған тоқыма материалдары; олардан жасалған техникалық бұйымдар
60
Машинамен және қолмен тоқылған трикотаждық жаймалар
61
Киімдер және трикотаждық киімдердің бұйымдары
62
Киімдер және тоқыма киімдердің жабдықтары (трикотаждан басқа)
63
Өзге де дайын тоқыма бұйымдары; киілген киімдер және тоқыма бұйымдары; шүберек
64
Аяқ киім, балтырша және соған ұқсас бұйымдар; олардың бөлшектері
65
Бас киім және оның бөліктері
66
Шатырлар, техникалық арқандар, арқан-отырғыштар, солқылдақ шыбық, қамшы және олардың бөліктері
67
Тазаланған қауырсын мен түбіт және олардан жасалған бұйымдар; жасанды гүлдер; адам шашынан жасалған бұйымдар
68
Тастан, гипстен, цементтен, асбестен, слюдадан және соған ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
69
Керамикалық бұйымдар
70
Шыны және одан жасалған бұйымдар
71
Табиғи немесе өсірілген інжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат тастар, қымбат бағалы металдар, қымбат бағалы металл жалатылған металдар және солардан жасалған бұйымдар; бижутерия; тиындар
72
Қара металдар
73
Қара металдан жасалған бұйымдар
74
Мыс және одан жасалған бұйымдар
75
Никель және одан жасалған бұйымдар
76
Алюминий және одан жасалған бұйымдар
78
Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
79
Мырыш және одан жасалған бұйымдар
80
Қалайы және одан жасалған бұйымдар
81
Өзге де қымбат бағалы емес металдар; металлокерамика; олардан жасалған бұйымдар
82
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған құрал-саймандар, пышақ, қасық, шанышқы бұйымдары; қымбат бағалы емес металдардан жасалған олардың бөлшектері
83
Басқа жерде аты аталмаған, басқадай қымбат бағалы емес металдардан жасалған бұйымдар
84
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдықтар және механикалық бейімдеулер; олардың бөлшектері
85
Электр машиналары мен жабдықтары, олардың бөлшектері; дыбыс жазатын және дыбыс шығаратын аппаратуралар; телевизиялық бейнелер мен дыбыстарды көшіру және жазу аппаратуралары; олардың бөлшектері және керек-жарақтары
86
Темір жол локомотивтері және жылжымалы құрамы, трамвай, олардың бөлшектері және керек-жарақтары; темір жол мен трамвай желілеріне арналған жол құрылғылары; олардың тораптары мен бөлшектері; электромеханикалық және механикалық сигнализация жабдықтары
87
Жылжымалы темір жол құрамдары мен трамвайлардан басқа, жер үсті көліктерінің құралдары; олардың бөлшектері және жабдықтары
88
Ұшу аппараттары, космостық аппараттар және олардың бөлшектері
89
Кемелер, қайықтар және өзге де жүзетін құралдар
90
Оптикалық, фотосуреттік, кинематографиялық, өлшейтін, бақылайтын, прецизиондық, медициналық және хирургиялық аспаптар мен аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
91
Сағаттар және олардың бөлшектері
92
Музыкалық аспаптар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
93
Қарулар мен ату жарақтары; олардың бөлшектері және керек-жарақтары
94
Жиһаз; төсек-орын керек-жарақтары, матрацтар, матрац негіздері, диван жастықтары және жиһаздарды қаптайтын соған ұқсас керек-жарақтар; басқа жерде аты аталмаған, жарық беретін құралдар және олардың бөлшектері; жарық көрсеткіштер, көрсеткіш тақталар және соған ұқсас бұйымдар; құрама құрылыс конструкциялары
95
Ойыншықтар, ойындар және спорттық құрал-саймандар; олардың бөлшектері және керек-жарақтары
96
Әртүрлі дайын бұйымдар
97
Өнер шығармалары, коллекциалауға және антиквариатқа арналған заттар
«Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын
қызметі туралы есеп» статистикалық
нысанға (коды 0691104,индексі 1-СЭҚ,
кезеңділігі жылдық) 2-қосымша
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуішіне сәйкес қызмет көрсетулер тізімі
Қызмет коды
Қызмет атауы

5. Есепті жылы сатып алынған тауарлардың көлемі, мың теңге
Укажите объем приобретенных товаров за отчетный год, тысяч тенге
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тауарлардың атауы
Наименование товаров
Тауарлардың сатып алынғаны
Приобретено товаров
Оның ішінде отандық
өндіріс
Из них отечественного
производства
1
2
1
Барлығы:
Всего:
соның ішінде:
из них:
2
негiзгi құралдар
основных средств
Атауы                            Мекен-жайы
Наименование ___________________ Адрес ____________________________
___________________ Тел.: ____________________________
___________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты __________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.:_____________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись)________________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________  (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Приложение 1 к статистической форме "Отчет
о деятельности предприятия с участием
иностранного капитала" (код 0691104,
индекс 1-ВЭС, периодичность годовая)
Перечень товаров в соответствии с Товарной номенклатурой
внешнеэкономической деятельности таможенного союза
Код
группы
товаров
Наименование группы товаров
01
Живые животные
02
Мясо и пищевые мясные субпродукты
03
Рыбы и ракообразные, моллюски и другие водные беспозвоночные
04
Молоко и молочные продукты; яйца птиц; мед натуральный; пищевые
продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные
05
Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные
06
Живые деревья и другие растения; луковицы, корни и прочие аналогичные
части растений; срезанные цветы и декоративная зелень
07
Овощи и некоторые съедобные корнеплоды и клубнеплоды
08
Съедобные плоды и орехи; кожура и корки цитрусовых или бахчевых
культур
09
Кофе, чай, мате (парагвайский чай) и пряности
10
Зерновые хлеба
11
Продукция мукомольно-крупяной промышленности; солод; крахмал; инулин;
пшеничная клейковина
12
Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные
растения и растения для технических целей; солома и фураж
13
Шеллак; камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
14
Растительные материалы для изготовления плетеных изделий; прочие
продукты растительного происхождения, в другом месте не поименованные
15
Жиры и масла животного или растительного происхождения; продукты их
расщепления; приготовленные пищевые жиры; воски животного или
растительного происхождения
16
Изделия из мяса, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных
беспозвоночных
17
Сахар и кондитерские изделия из сахара
18
Какао и продукты из него
19
Изделия из зерна хлебных злаков, муки, крахмала и молока; мучные
кондитерские изделия
20
Продукты переработки овощей, плодов, орехов или прочих частей
растений
21
Прочие разные пищевые продукты
22
Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
23
Остатки и отходы пищевкусовой промышленности; готовые корма для
животных
24
Табак и промышленные заменители табака
25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент
26
Руды, шлаки и зола
27
Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные
вещества; воск минеральный
28
Продукты неорганической химии; соединения неорганические и
органические драгоценных и редкоземельных металлов, радиоактивных
элементов или изотопов
29
Органические химические соединения
30
Фармацевтические продукты
31
Удобрения
32
Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные;
красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки;
шпатлевки и прочие мастики; чернила (типографские краски)
33
Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические и туалетные
средства
34
Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства,
смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для
чистки и полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки,
пластилин, "зубоврачебный воск" и составы на основе гипса для
зубоврачебных целей
35
Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
36
Взрывчатые вещества; пиротехнические изделия; спички; пирофорные
сплавы; некоторые виды горючих веществ
37
Фото и кинотовары
38
Прочие химические продукты
39
Пластмассы и изделия из них
40
Каучук и резиновые изделия
41
Кожевенное сырье (кроме меха) и кожа
42
Изделия из кожи; шорно-седельные изделия и упряжь; дорожные
принадлежности, дамские сумки и подобные им товары; изделия из кишок
животных (кроме кетгута из натурального шелка)
43
Натуральный и искусственный мех и изделия из них
44
Древесина и изделия из нее; древесный уголь
45
Пробка и изделия из нее
46
Изделия из соломы, альфы и прочих материалов для плетения;
корзиночные изделия и другие плетеные изделия
47
Бумажная масса из древесины или из других волокнистых химических
материалов; бумажные и картонные отходы и макулатура
48
Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги и картона
49
Печатные книги, газеты, репродукции и другие изделия полиграфической
промышленности; рукописи, машинописные тексты и планы
50
Шелк
51
Шерсть, тонкий и грубый волос животных; пряжа из конского волоса и
ткань
52
Хлопок
53
Прочие растительные текстильные волокна; бумажная пряжа и ткани из
нее
54
Химические нити
55
Химические штапельные волокна
56
Вата, войлок и нетканые материалы; специальная пряжа; шпагат,
канатные и веревочные изделия, тросы, канаты и изделия из них
57
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия
58
Специальные ткани; ткани с прошивным ворсом; кружева, гобелены;
отделочные материалы; вышивки
59
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием, дублированные;
технические изделия из них
60
Трикотажное полотно машинной и ручной вязки
61
Одежда и принадлежности одежды трикотажные
62
Одежда и принадлежности одежды текстильные (кроме трикотажных)
63
Прочие готовые текстильные изделия; ношенные одежда и текстильные
изделия; тряпье
64
Обувь, гетры и аналогичные изделия; их части
65
Головные уборы и их части
66
Зонты, трости, трости-сидения, хлысты, кнуты и их части
67
Обработанное перо и пух и изделия из них; искусственные цветы;
изделия из человеческого волоса
68
Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды и из подобных
материалов
69
Керамические изделия
70
Стекло и изделия из него
71
Жемчуг природный или культивированный, драгоценные или
полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы плакированные
драгоценными металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты
72
Черные металлы
73
Изделия из черных металлов
74
Медь и изделия из нее
75
Никель и изделия из него
76
Алюминий и изделия из него
78
Свинец и изделия из него
79
Цинк и изделия из него
80
Олово и изделия из него
81
Прочие недрагоценные металлы; металлокерамика; изделия из них
82
Инструмент, ножевые изделия, ложки, вилки из недрагоценных металлов;
их части из недрагоценных металлов
83
Прочие изделия из недрагоценных металлов, в другом месте не
поименованные
84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические приспособления;
их части
85
Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая аппаратура; аппаратура для записи и
воспроизведения телевизионного изображения и звука; их части и
принадлежности
86
Локомотивы железнодорожные и подвижной состав, трамваи, их части и
принадлежности; путевые устройства для железнодорожной и трамвайной
сети; их узлы и детали; сигнализационное оборудование механическое и
электромеханическое
87
Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного подвижного
состава и трамваев; их части и оборудование
88
Летательные аппараты, космические аппараты, их части
89
Суда, лодки и другие плавучие средства
90
Приборы и аппараты оптические, фотографические, кинематографические,
измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские и
хирургические; их части и принадлежности
91
Часы и их части
92
Инструменты музыкальные; их части и принадлежности
93
Оружие и боеприпасы; их части и принадлежности
94
Мебель; постельные принадлежности, матрацы, матрацные основы,
диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели;
осветительные приборы и их части, в другом месте не по именованные;
световые указатели, табло и аналогичные изделия; сборные строительные
конструкции
95
Игрушки, игры и спортивный инвентарь; их части и принадлежности
96
Разные готовые изделия
97
Произведения искусства, предметы коллекционирования и антиквариат
Приложение 2 к статистической форме "Отчет
о деятельности предприятия с участием
иностранного капитала" (код 0691104,
индекс 1-ВЭС, периодичность годовая)
Перечень услуг в соответствии с Классификатором продукции
по видам экономической деятельности
Код услуг
Наименование услуг

01.61.10
Ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру саласындағы қосалқы қызметтер
01.62.10
Малдарды өсіруге байланысты қосалқы қызметтер
01.70.10
Аңшылық, бағалы аңдарды, қыр құстарын, теңіз сүт қоректілерін аулаудың өнімдері және осы саладағы қызметтер
02.10.20
Орман питомниктерінің қызметтері
02.40.10
Орман шаруашылығы саласындағы қызметтер (орман шаруашылығы және ағаш дайындау)
03.00.71
Балық аулау саласындағы қосалқы қызметтер
9.10.11
Мұнай және табиғи газ ұңғымаларын бұрғылау бойынша қызметтер
10.13.91
Услуги по обработке тепловой и прочим способам переработки продуктов мясных
10.39.91
Көкөністерді, саңырауқұлақтар мен жеміс-жидектерді жылумен өңдеу және басқа тәсілдермен қайта өңдеу бойынша қызметтер (тазалау қызметтерін қоса алғанда)
13.30.11
Талшықтар мен иірімжіптерді ағарту, бояу бойынша қызметтер
13.30.12
Маталар мен тоқыма бұйымдарын ағарту бойынша қызметтер (киімді қоса алғанда)
13.30.13
Маталар мен тоқыма бұйымдарын бояу бойынша қызметтер (киімді қоса алғанда)
13.30.14
Маталар мен тоқыма бұйымдарын өрнектеу бойынша қызметтер (киімді қоса алғанда)
13.30.19
Маталар мен өзге де тоқыма бұйымдарын әрлеу бойынша қызметтер (киімді қоса алғанда)
16.10.91
Ағаш өңдеу бойынша қызметтер (сіңдіру, улау, сақтандыру, кептіру)
18.11.10
Газетті басып шығару бойынша қызметтер
18.12.14
Кітаптарды, атластарды, гидрографикалық және кез-келген басқа карталарды, репродукцияны, гравюраны және фотографияларды, почталы ашық хаттарды басып шығару бойынша қызметтер
18.13.10
Теруге даярлау бойынша қызметтер
18.13.30
Полиграфиямен байланысты өзге де қызметтер
18.14.10
Түптеу, өңдеу және олармен байланысты қызметтер
18.20.10
Дыбысжазбаларын көшіру бойынша қызметтер
18.20.20
Бейнежазбаларды көшіру бойынша қызметтер
18.20.30
Бағдарламалық құралдарды көшіру бойынша қызметтер
22.29.91
Пластмассадан жасалған өзге де бөлшектер мен бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
24.51.11
Қыздырылған шойынды құю бойынша қызметтер
24.52.10
Болат құю бойынша қызметтер
24.53.10
Жеңіл металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша қызметтер
24.54.10
Өзге де түсті металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша қызметтер
25.21.99
Өнеркәсіптік типті орталықтан жылыту қазандықтарын өндіру саласындағы қызметтер
25.29.99
Металл цистерналар, бактар, резервуарлар мен сыйымдылықтарды өндіру саласындағы қызметтер
25.30.99
Орталықтан жылыту қазандықтарынан басқа, бу генераторларын өндіру саласындағы қызметтер
25.40.99
Қарулар мен қаруландыру жүйелерін өндіру саласындағы қызметтер
25.50.11
Металдарды соғу бойынша қызметтер
25.61.11
Металл қаптамаларды жалату бойынша қызметтер
25.61.22
Металдарды үстіртін өңдеу бойынша өзге де қызметтер

01.61.10
Услуги вспомогательные в области выращивания культур
сельскохозяйственных
01.62.10
Услуги вспомогательные по разведению животных
01.70.10
Продукция охоты, ловли зверей пушных, дичи, млекопитающих
морских и услуги в этих областях
02.10.20
Услуги лесопитомников
02.40.10
Услуги в области лесного хозяйства (лесоводства и
лесозаготовок)
03.00.71
Услуги вспомогательные в области рыболовства
09.10.11
Услуги по бурению скважин на нефть и газ природный
10.13.91
Услуги по обработке тепловой и прочим способам переработки
продуктов мясных
10.39.91
Услуги по тепловой обработке и другим способам переработки
овощей, грибов и фруктов (включая услуги по очистке)
13.30.11
Услуги по отбеливанию, крашению волокон и пряжи
13.30.12
Услуги по отбеливанию тканей и изделий текстильных (включая
одежду)
13.30.13
Услуги по крашению тканей и изделий текстильных (включая
одежду)
13.30.14
Услуги по набивке тканей и изделий текстильных (включая одежду)
13.30.19
Услуги по отделке тканей и изделий текстильных прочие (включая
одежду)
16.10.91
Услуги по обработке древесины (пропитке, протравливанию,
предохранению, сушке)
18.11.10
Услуги по печатанию газет
18.12.14
Услуги по печатанию книг, атласов, карт гидрографических и
любых других, репродукций, гравюр и фотографий, открыток
почтовых
18.13.10
Услуги по подготовке набора
18.13.30
Услуги, связанные с полиграфией прочие
18.14.10
Услуги переплетные и отделочные и сязанные с ними
18.20.10
Услуги по копированию звукозаписи
18.20.20
Услуги по копированию видеозаписи
18.20.30
Услуги по копированию программных средств
22.29.91
Услуги в области производства деталей и изделий из пластмассы
прочих
24.51.11
Услуги по литью чугуна ковкого
24.52.10
Услуги по литью стали
24.53.10
Услуги по литью металлов легких и их сплавов
24.54.10
Услуги по литью металлов цветных прочих и их сплавов
25.21.99
Услуги в области производства котлов центрального отопления
промышленного типа
25.29.99
Услуги в области производства цистерн, баков, резервуаров и
емкостей металлических
25.30.99
Услуги в области производства парогенераторов, кроме котлов
центрального отопления
25.40.99
Услуги в области производства оружия и систем вооружения
25.50.11
Услуги по ковке металлов
25.61.11
Услуги по нанесению покрытий металлических
25.61.22
Услуги по обработке поверхностной металлов прочие

26.30.99
Коммуникациялық жабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
26.40.99
Пайдаланушыларға арналған электрондық аспаптарды өндіру саласындағы қызметтер
26.51.99
Өлшеу, тестілеу және навигацияға арналған жабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
26.70.99
Оптикалық аспаптарды және фото- және киножабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
27.12.99
Электр бөлуші және реттеуші аппаратуралар өндіру саласындағы қызметтер
27.90.99
Өзге де электр жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.11.99
Авиация, автомобиль және мотоцикл қозғалтқыштарынан басқа, қозғалтқыштар мен турбиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.13.99
Өзге де сорғылар мен сығымдағыштар өндіру саласындағы қызметтер
28.14.99
Өзге де крандар мен клапандарды өндіру саласындағы қызметтер
28.21.99
Пештер мен пеш шілтерлерін өндіру саласындағы қызметтер
28.23.99
Кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен шалғай жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.25.99
Тұрмыстық емес өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.30.99
Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналарды (тракторлардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.41.99
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласындағы қызметтер
28.91.99
Металлургияға арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.92.99
Кен өндіру өнеркәсібіне, кен орындарын дайындауға және құрылысқа арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.93.99
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған жабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
28.94.99
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласындағы қызмет көрсетулер
28.95.99
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдықтарды өндіру саласындағы қызмет көрсетулер
28.96.99
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
30.20.91
Жабдықты қайта жасау, орнату және темір жол локомотивтерін, моторлы трамвай вагондарын және жылжымалы құрамды өңдеу жөніндегі қызметтер
31.09.91
Жиһазды өңдеу бойынша (отыруға арналған жиһаз бен орындықтарды қаптау бойынша қызметтерден басқа) қызметтер
32.50.99
Медициналық және хирургиялық жабдықтар мен ортопедиялық құралдарды шығару саласындағы қызметтер
33.11.11
Металл конструкцияларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер
33.12.11
Авиациялық, автомобиль және мотоцикл қозғалтқыштарынан басқа қозғалтқыштар мен турбиналарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер
33.15.10
Кемелер мен қайықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер
33.16.10
Ұшу аппараттары мен ғарыш кемелерін жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер

26.30.99
Услуги в области производства оборудования коммуникационного
26.40.99
Услуги в области производства приборов электронных для
пользователей
26.51.99
Услуги в области производства оборудования для измерения,
тестирования и навигации
26.70.99
Услуги в области производства приборов оптических и фото- и
кинооборудования
27.12.99
Услуги в области производства аппаратуры
электрораспределительной и регулирующей
27.90.99
Услуги в области производства электрооборудования прочего
28.11.99
Услуги в области производства двигателей и турбин, кроме
двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.13.99
Услуги в области производства насосов и компрессоров прочих
28.14.99
Услуги в области производства кранов и клапанов прочих
28.21.99
Услуги в области производства печей и горелок печных
28.23.99
Услуги субподрядные в области производства машин и оборудования
офисного (кроме компьютеров и периферийного оборудования)
28.25.99
Услуги в области производства оборудования холодильного и
вентиляционного промышленного небытового назначения
28.30.99
Услуги в области производства машин для сельского и лесного
хозяйства (кроме тракторов)
28.41.99
Услуги в области производства станков металлообрабатывающих
28.91.99
Услуги в области производства машин для металлургии
28.92.99
Услуги в области производства машин для горнодобывающей
промышленности, разработки карьеров и строительства
28.93.99
Услуги в области производства оборудования для обработки
продуктов пищевых, напитков и изделий табачных
28.94.99
Услуги в области производства машин для текстильной, швейной и
кожевенной промышленности
28.95.99
Услуги в области производства оборудования для производства
бумаги и картона
28.96.99
Услуги в области производства оборудования для обработки
пластмасс и резины
30.20.91
Услуги по переделке, установке оборудования и отделке
железнодорожных локомотивов, трамвайных моторных вагонов и
подвижного состава
31.09.91
Услуги по отделке мебели (кроме услуг по обивке стульев и
мебели для сидения)
32.50.99
Услуги в области производства оборудования медицинского и
хирургического и приборов ортопедических
33.11.11
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию
металлоконструкций
33.12.11
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию двигателей и
турбин, кроме двигателей авиационных, автомобильных и
мотоциклетных
33.12.11
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию двигателей и
турбин, кроме двигателей авиационных, автомобильных и
мотоциклетных
33.15.10
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию судов и лодок
33.16.10
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию летательных
аппаратов и космических кораблей

49.32.12
Жеңіл автомобильдерді жүргізушісімен жалға беру бойынша қызметтер
49.39.39
Құрлық көлігінің жолаушыларды тасымалдау бойынша басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қызметтері
49.41.20
Жүк көліктері құралдарын жүргізушісімен жалға беру бойынша қызметтер
49.42.19
Тасымалдау бойынша өзге де қызметтер
49.50.19
Өзге де жүктерді құбырлармен тасымалдау бойынша қызметтер
50.10.19
Теңіз көлігінің жолаушыларды тасымалдау бойынша өзге де қызметтері
50.10.20
Теңіз жолаушылар көлігі құралдарын экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
50.20.19
Теңіз көлігінің өзге де жүктерді тасымалдау бойынша қызметтері
50.20.21
Теңіз жүк көлігі құралдарын экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
50.30.19
Ішкі су көлігінің жолаушыларды тасымалдау бойынша өзге де қызметтері
50.30.20
Жолаушыларды тасымалдау бойынша ішкі су көлігі құралдарын экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
50.40.19
Ішкі су көлігінің өзге де жүктерді тасымалдау бойынша қызметтері
50.40.21
Жүк тасымалдау бойынша ішкі су көлігі құралдарын экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
51.10.11
Ішкі әуе көлігінің жолаушыларды кесте бойынша тасымалдау жөніндегі қызметтері
51.10.20
Жолаушылар әуе көлігін экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
51.21.13
Әуе көлігінің кесте бойынша өзге де жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметтері
51.21.20
Жүк әуе көлігін экипажымен жалға беру бойынша қызметтер
51.22.11
Жолаушылар ғарыш көлігінің қызметтері
51.22.12
Жүк ғарыш көлігінің қызметтері
52.10.19
Сақтау және қоймаға қою бойынша өзге де қызметтер
52.21.11
Темір жол көлігінің маневрлеу және буксирлеу қызметтері
52.21.19
Темір жол көлігіне арналған өзге де қосалқы қызметтер
52.21.29
Автомобиль көлігіне арналған өзге де қосалқы қызметтер
52.22.19
Су көлігіне арналған өзге де қосалқы қызметтер
52.23.19
Әуе көлігіне арналған өзге де қосалқы қызметтер
52.24.19
Жүктерді өңдеу бойынша өзге де қызметтер
52.29.19
Жүк көлік агенттерінің өзге де қызметтері
52.29.20
Басқа топтамаларға енгізілмеген қосалқы көлік қызметтері
53.10.19
Өзге де почталық қызметтер
53.20.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де курьерлік қызметтер
55.30.12
Жылжымалы саяжайлар мен қала сыртындағы демалысқа арналған автомобильдерге арналған тұрақтардың қызметтері
55.90.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де тұру орындарының қызметтері
56.10.11
Толық мейрамханалық қызмет көрсету арқылы тамақтандырумен қамтамасыз ету бойынша қызметтер
56.10.12
Темір жол вагон-мейрамханаларында және кемелерде тамақтандырумен қамтамасыз ету бойынша қызметтер
56.10.13
Өзіне-өзі қызмет ету мекемелерінде тамақтандырумен қамтамасыз ету бойынша қызметтер
56.29.19
Дайын тағамды жеткізу бойынша өзге де қызметтер

49.32.12
Услуги по аренде легковых автомобилей с водителем
49.39.39
Услуги сухопутного транспорта по перевозкам пассажиров прочие,
не включенные в другие группировки
49.41.20
Услуги по аренде грузовых транспортных средств с водителем
49.42.19
Услуги по перевозкам прочие
49.50.19
Услуги по транспортированию по трубопроводам грузов прочих
50.10.19
Услуги морского транспорта по перевозкам пассажиров прочие
50.10.20
Услуги по аренде морских пассажирских транспортных средств с
экипажем
50.20.19
Услуги морского транспорта по перевозкам грузов прочих
50.20.21
Услуги по аренде морских грузовых транспортных средств с
экипажем
50.30.19
Услуги внутреннего водного транспорта по перевозкам пассажиров
прочие
50.30.20
Услуги по аренде внутренних водных транспортных средств по
перевозкам пассажиров с экипажем
50.40.19
Услуги внутреннего водного транспорта по перевозкам грузов
прочих
50.40.21
Услуги по аренде внутренних водных транспортных средств по
перевозкам грузов с экипажем
51.10.11
Услуги внутреннего воздушного транспорта по перевозкам
пассажиров по расписанию
51.10.20
Услуги по аренде пассажирского воздушного транспорта с экипажем
51.21.13
Услуги воздушного транспорта по расписанию по перевозкам грузов
прочих
51.21.20
Услуги по аренде грузового воздушного транспорта с экипажем
51.22.11
Услуги пассажирского космического транспорта
51.22.12
Услуги грузового космического транспорта
52.10.19
Услуги по хранению и складированию прочие
52.21.11
Услуги железнодорожного транспорта маневровые и буксировочные
52.21.19
Услуги вспомогательные для железнодорожного транспорта прочие
52.21.29
Услуги вспомогательные для автомобильного транспорта прочие
52.22.19
Услуги вспомогательные для водного транспорта прочие
52.23.19
Услуги вспомогательные для воздушного транспорта прочие
52.24.19
Услуги по обработке грузов прочие
52.29.12
Услуги посреднические касающиеся грузов прочие
52.29.20
Услуги транспортные вспомогательные, не включенные в другие
группировки
53.10.19
Услуги почтовые прочие
53.20.19
Услуги курьерские прочие, не включенные в другие группировки
55.30.12
Услуги стоянок для передвижных дач и автомобилей для
загородного отдыха
55.90.19
Услуги прочих мест проживания, не включенных в другие
группировки
56.10.11
Услуги по обеспечению питанием с полным ресторанным
обслуживанием
56.10.12
Услуги по обеспечению питанием в железнодорожных
вагонах-ресторанах и на судах
56.10.13
Услуги по обеспечению питанием в заведениях самообслуживания
56.29.19
Услуги по доставке готовой пищи прочие

56.29.20
Асхана қызметтері
56.30.10
Сусындармен қамтамасыз ету бойынша қызметтер
58.29.29
Дайын қолданбалы өзге де бағдарламалық қамтамасыз етуді жасау бойынша қызметтер, жеке орауышта
58.29.40
Бағдарламалық қамтамасыз етуді желіде жасау (орнату) бойынша қызметтер
59.11.12
Үгіт-насихаттық және жарнамалық кино-, бейнефильмдер өндіру бойынша қызметтер
59.11.13
Телевизиялық бағдарламалар өндіру бойынша өзге де қызметтер
59.13.12
Кинофильмдерді, бейнеөнімдер мен телевизиялық бағдарламаларды тарату бойынша өзге де қызметтер
59.14.10
Кинофильмдерді көрсету бойынша қызметтер
60.10.11
Радиобағдарламалар мен радиохабарлар жүргізу бойынша қызметтер
60.10.30
Радиодағы жарнамаға арналған уақыт
61.10.53
Кабельдік инфрақұрылым бойынша бағдарламаларды тарату бойынша қызметтер, абоненттік негізде
61.90.10
Өзге де телекоммуникациялық қызметтер
62.02.20
Бағдарламалық қамтамасыз ету бойынша кеңес беру қызметтері
62.03.12
Компьютерлік жүйелерді басқару бойынша қызметтер
62.09.10
Компьютерлерді және шалғай жабдықтарды орнату бойынша қызметтер
62.09.20
Ақпараттық технологиялар және компьютерлік жүйелер саласындағы басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қызметтер
63.11.11
Деректерді өңдеу бойынша қызметтер
63.91.11
Газеттер және мерзімді баспаларымен ұсынылатын ақпараттық агенттіктердің қызметтері
64.11.10
Орталық банктердің қызметтері
64.19.11
Корпоративті салымшыларға және салымшы мекемелерге ұсынылатын салымдар бойынша қызметтер
64.20.10
Холдингтік компаниялардың қызметтері
64.91.10
Қаржы лизингі бойынша қызметтер
64.92.19
Ақша-кредит мекемелерінен басқа мекемелердің өзге де кредит беру бойынша қызметтері
64.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген қаржы қызметтері, сақтандыру және зейнетақылық қамтамасыз ету бойынша қызметтерді қоспағанда
65.11.10
Өмірді сақтандыру бойынша қызметтер
65.12.90
Сақтандыру бойынша өзге де қызметтер, өмірді сақтандырудан басқа
65.30.11
Жеке зейнетақылық қамтамасыз ету бойынша қызметтер
65.30.12
Топтық зейнетақылық қамтамасыз ету бойынша қызметтер
66.11.11
Қаржы нарықтарын басқару бойынша қызметтер
66.12.11
Бағалы қағаздармен жасалатын брокерлік операциялар бойынша қызметтер
66.19.99
Сақтандыру мен зейнетақылық қамтамасыз етуді қоспағанда қаржы делдалдығына қатысты басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қосалқы қызметтер
66.21.10
Тәуекелдік пен зиянды бағалау бойынша қызметтер
68.20.12
Меншікті жылжымайтын мүлікті немесе жалға алынған тұрғын емес үйді жалға беру және пайдалану бойынша қызметтер
68.31.11
Сыйақыға немесе шарттық негізде ұсынылатын, тұрғын үй ғимараттарын және олар алып жатқан жер телімдерін сату бойынша қызметтер, белгіленген уақыт кезеңі ішінде жыл сайын пайдалану үшін шипажайларда сатып алынған меншіктен басқа

56.29.20
Услуги столовых
56.30.10
Услуги по обеспечению напитками
58.29.29
Услуги по изданию готового программного обеспечения прикладного
прочего, в отдельной упаковке
58.29.40
Услуги по изданию (размещению) программного обеспечения в сети
59.11.13
Услуги по производству телевизионных программ прочие
59.11.12
Услуги по производству кино- и видеофильмов пропагандистских и
рекламных
59.13.12
Услуги по распространению кинофильмов, видеопродукции и
телевизионных программ прочие
59.14.10
Услуги по демонстрации кинофильмов
60.10.11
Услуги по производству радиопрограмм и радиовещанию
61.10.30
Услуги по передаче данных по сетям телекоммуникационным
проводным
61.10.53
Услуги по распространению программ по инфраструктуре кабельной,
на абонентской основе
61.90.10
Услуги телекоммуникационные прочие
62.02.20
Услуги консультационные по программному обеспечению
62.03.12
Услуги по управлению системами компьютерными
62.09.10
Услуги по установке компьютеров и периферийного оборудования
62.09.20
Услуги в области информационных технологий и компьютерных
систем прочие, не включенные в другие группировки
63.11.11
Услуги по обработке данных
63.91.11
Услуги информационных агентств, предоставляемые газетам и
периодическим изданиям
64.11.10
Услуги банков центральных
64.19.11
Услуги по вкладам, предоставляемые корпоративным вкладчикам и
учреждениям-вкладчикам
64.20.10
Услуги компаний холдинговых
64.91.10
Услуги по лизингу финансовому
64.92.19
Услуги по предоставлению кредитов прочих учреждениями, кроме
денежно-кредитных
64.99.19
Услуги финансовые, не включенных в другие группировки, за
исключением услуг по страхованию и пенсионному обеспечению
65.11.10
Услуги по страхованию жизни
65.12.90
Услуги по страхованию прочие, кроме страхования жизни
65.30.11
Услуги по пенсионному обеспечению индивидуальному
65.30.12
Услуги по пенсионному обеспечению групповому
66.11.11
Услуги по управлению финансовыми рынками
66.12.11
Услуги по брокерским операциям с ценными бумагами
66.19.99
Услуги вспомогательные по отношению к финансовому
посредничеству прочие, не включенные в другие группировки, за
исключением страхования и пенсионного обеспечения
66.21.10
Услуги по оценке риска и ущерба
68.20.12
Услуги по аренде и эксплуатации имущества недвижимого
собственного или арендуемого нежилого
68.31.11
Услуги по продаже зданий жилых и занимаемых ими земельных
участков, предоставляемые за вознаграждение или на договорной
основе, кроме собственности приобретаемой на курортах для
ежегодного использования в течение фиксированного периода
времени

68.32.11
Сыйақыға немесе шарттық негізде ұсынылатын тұрғын үйлік жылжымайтын мүлікті басқару бойынша қызметтер, белгіленген уақыт кезеңі ішінде жыл сайын пайдалану үшін шипажайларда сатып алынған мүліктен басқа
69.10.19
Өзге де заң қызметтері
69.20.23
Бухгалтерлік есепке алу саласындағы қызметтер
69.20.29
Шоттарды құру бойынша өзге де қызметтер
69.20.31
Корпоративтік салық салу саласындағы кеңес беру қызметтері
70.22.30
Кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзге де кеңес беру қызметтері
71.11.24
Сәулет саласындағы кеңес беру қызметтері
71.11.31
Қалаларды жоспарлау бойынша қызметтер
71.11.41
Бақ-парк сәулет саласындағы қызметтер
71.12.19
Өзге де жобалау бойынша инженерлік қызметтер
71.20.19
Техникалық талдау және сынақтары бойынша өзге де қызметтер
71.12.20
Ғимараттар құрылысына қатысты жобаларға басшылық бойынша қызметтер
72.19.50
Биотехнологиядан басқа, жаратылыстану ғылымдары және инженерия саласындағы зерттеулер мен тереңдетілген әзірлемелер бойынша қызметтер
72.20.30
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы зерттеулер мен тереңдетілген әзірлемелер бойынша қызметтер
73.11.11
Жарнама қызметтерін ұсыну бойынша қызметтер
73.20.19
Нарықты зерттеу бойынша өзге де қызметтер
74.20.29
Мамандандырылған фотография бойынша өзге де қызметтер
74.90.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де кәсіби, ғылыми-техникалық кеңес беру қызметтері
74.90.20
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де кәсіби, техникалық және коммерциялық қызметтер
77.11.10
Автомобильдерді және жеңіл автокөлік құралдарын жүргізушісіз жалға беру бойынша қызметтер
77.12.19
Өзге де көлік құралдарын жүргізушісіз жалға беру бойынша қызметтер
77.29.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген жеке қолданатын заттар мен тұрмыстық тауарларды жалға беру (жалға алу) бойынша қызметтер
77.31.10
Ауыл шаруашылығы машиналары мен жабдықтарын жалға беру бойынша қызметтер
77.32.10
Өнеркәсіптік және азаматтық құрылысқа арналған машиналар мен жабдықтарды жалға беру бойынша қызметтер
77.33.11
Кеңселік техника мен жабдықтарды (компьютерден басқа) жалға беру бойынша қызметтер
77.33.12
Компьютерлерді жалға беру бойынша қызметтер
77.34.10
Су көлігі құралдарын жалға беру бойынша қызметтер
77.35.10
Әуе көлігі құралдарын жалға беру бойынша қызметтер
77.39.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген материалдық құралдарды және өзге де машиналар мен жабдықтарды операторсыз жалға беру бойынша қызметтер
78.10.11
Орындаушы қызметкерді іздеу бойынша қызметтер
78.30.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қызметкерлермен қамтамасыз ету бойынша қызметтер
80.10.19
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша өзге де қызметтер

68.32.11
Услуги по управлению имуществом недвижимым жилым,
предоставляемые за вознаграждение или на договорной основе,
кроме имущества, приобретенного на курортах для ежегодного
использования в течение фиксированного периода времени
69.10.19
Услуги юридические прочие
69.20.23
Услуги в области бухгалтерского учета
69.20.29
Услуги по составлению счетов прочие
69.20.31
Услуги консультационные в области корпоративного
налогообложения
70.22.30
Услуги консультационные по вопросам предпринимательства прочие
71.11.24
Услуги консультационные в области архитектуры
71.11.31
Услуги по планированию городов
71.11.41
Услуги в области садово-парковой архитектуры
71.12.19
Услуги инженерные по проектированию прочему
71.12.19
Услуги инженерные по проектированию прочему
71.12.20
Услуги по руководству проектами, касающимися строительства
зданий
71.20.19
Услуги по испытаниям и анализу техническим прочие
72.19.50
Услуги по исследованиям и углубленным разработкам в области
естественных наук и инженерии, кроме биотехнологий
72.20.30
Услуги по исследованиям и углубленным разработкам в области
общественных и гуманитарных наук
73.11.11
Услуги по предоставлению рекламных услуг
73.20.19
Услуги по изучению рынка прочие
74.20.29
Услуги по фотографии специализированной прочие
74.90.19
Услуги научно-технические консультационные прочие, не
включенные в другие группировки
74.90.20
Услуги профессиональные, технические и коммерческие прочие, не
включенные в другие группировки
77.11.10
Услуги по аренде автомобилей и средств автотранспортных
легковых без водителя
77.12.19
Услуги по аренде средств транспортных прочих без водителей
77.29.19
Услуги по аренде (прокату) предметов личного пользования или
бытовых товаров, не включенных в другие группировки
77.31.10
Услуги по аренде машин и оборудования сельскохозяйственных
77.32.10
Услуги по аренде машин и оборудования для строительства
промышленного и гражданского
77.33.11
Услуги по аренде техники и оборудования офисных (кроме
компьютеров)
77.33.12
Услуги по аренде компьютеров
77.34.10
Услуги по аренде средств транспортных водных
77.35.10
Услуги по аренде средств транспортных воздушных
77.39.19
Услуги по аренде машин и оборудования прочих без оператора и
средств материальных, не включенных в другие группировки
78.10.11
Услуги по поиску исполнительского персонала
78.30.19
Услуги по обеспечению персоналом прочим, не включенные в другие
группировки
80.10.19
Услуги по обеспечению безопасности прочие

99.00.10
Аумақтан тыс ұйымдар мен органдардың қызметтері
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 14-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық «Шетел капиталы
қатысқан кәсіпорын қызметі туралы есеп»
(коды 0691104, индекс 1-СЭБ, кезеңділік жылдық)
1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Шетел капиталы қатысқан кәсіпорын қызметі туралы есеп» (коды 0691104, индекс 1-СЭБ, кезеңділік жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін бөлшектейді.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) жарғылық капитал – бұл меншіктенушілер ұйымның жарғылық қызметін қамтамасыз ету үшін инвестициялаған қаражаттарының сомасы;
2) импорт – шетелден ел ішінде пайдалану үшін және кері экспортқа арналған тауарлар (қызметтер) әкелу.
3) қызметкерлердің жалақы қоры – салықтар мен басқа ұстауларды (табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын) ескере отырып және қаржыландыру көзі мен нақты төлем мерзіміне қарамастан (лауазымдық қызметақылар (тарифтік мөлшерлемелер), үстеме ақылар, қосымша ақылар, сыйақылар мен ынталандырушы және өтемдік сипаттағы өзге де төлемдер) қызметкерлердің еңбек ақысын төлеу үшін ұйымның есептелген ақшалай жиынтық қаражаттары;
4) қызметкерлердің тізімдік саны – азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыстарды орындаушы адамдардан басқа, оның жасалу мерзіміне қарамастан, еңбек шарты бойынша жұмысқа қабылданған адамдар саны;
5) негізгі капиталға салынған инвестициялар өз алдына негізгі қорларды құруға және қайта өндіруге бағытталған шығындар жиынтығын көрсетеді. Негізгі инвестициялар салынған капитал ғимараттар мен құрылыстарды күрделі жөндеуге және құрылыс бойынша жұмыстарға шығындары, иелену және машиналарға күрделі жөндеу, басқа да күрделі жұмыстар мен шығындар қосылады;
6) негізгі құралдар – бұл материалдық активтер, оларды:
- субъекті тауарларды (қызметтерді) өндіруде немесе жеткізуде пайдалану үшін, басқа тұлғаларға жалға беру үшін немесе әкімшілік мақсаттар үшін ұстайды;
- бір кезеңнен артық уақыт пайдалану ұйғарылады.
7) отандық тауарлар – Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген немесе өңдеудің жеткілікті дәрежесіне ұшыраған тауарлар;
8) өндірілген өнім (тауарлар, қызметтік) көлемі – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіптік емес бөлімшелерге өткізуге, өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың және сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтердің құны. Қосылған кұн салығысыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз есептеледі;

99.00.10
Услуги экстерриториальных организаций и органов
Приложение 14 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности предприятия с участием
иностранного капитала" (код 0691104,
индекс - 1-ВЭС, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности предприятия с участием иностранного капитала" (код 0691104, индекс - 1-ВЭС, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) уставной капитал – это сумма средств, инвестированных собственниками для обеспечения уставной деятельности организации;
2) импорт – ввоз из-за границы товаров (услуг), предназначенных для использования внутри страны и для реэкспорта;
3) фонд заработной платы работников – начисленные суммарные денежные средства организации для оплаты труда работников (должностные оклады (тарифные ставки), доплаты, надбавки, премии и иные выплаты стимулирующего и компенсирующего характера), с учетом налогов и других удержаний (подоходный налог, обязательные пенсионные взносы), независимо от источника их финансирования и срока их фактических выплат;
4) списочная численность работников – численность лиц, принятых по трудовому договору, независимо от срока его заключения, кроме лиц, выполняющих работы по договорам гражданско-правового характера;
5) инвестиции в основной капитал – представляют собой совокупность затрат, направленных на создание и воспроизводство основных фондов. Инвестиции в основной капитал включают затраты на работы по строительству и капитальному ремонту зданий и сооружений, приобретение и капитальный ремонт машин, оборудования, прочие капитальные работы и затраты;
6) основные средства – это материальные активы, которые:
- удерживаются субъектом для использования в производстве или поставке товаров (услуг), для сдачи в аренду другим лицам или для административных целей,
- предполагается использовать в течение более чем одного периода;
7) отечественные товары – товары, произведенные или подвергнутые достаточной степени переработки на территории Республики Казахстан;
8) объем произведенной продукции (товаров, услуг) –  это стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;

9) тауарлар мен қызметтерді өткізу көлемі – заңды тұлғалардың қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз есептесу арқылы сатылған тауарлардан алынған ақшалай түсімнің сомасы;
10) ішкі рынокта өткізу – өз өндірісінің тауарларын, сондай-ақ басқа кәсіпорындардан, ұйымдардан және шетелден сатып алынған тауарларды сату, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан ұйымдарға қызметтер көрсету;
11) жарғылық капиталдың нақты көлемі – есепті жылдың соңына жарғылық капиталдың нақты құны;
12) экспорт – сыртқы рынокта өткізу үшін тауарларды (қызметтерді) шетке шығару, сондай-ақ шетелде шығарылған тауарлардың кері экспорты.
3. 1 бөлімнің 1-бағанында тіркелген сәттегі жарғылық капитал көрсетіледі. 2-бағанда кәсіпорын тіркелген сәттен бастап жарғылық капиталға нақты салымдар көрсетіледі.
2 бөлімде тауарлардың экспорты және импорты бойынша көрсеткіштер кедендік мағлұмдамалар негізінде толтырылады.
Тауарлар топтарының атауы, тауарлар топтарының коды статистикалық нысандағы 1-қосымша Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасына (КО СЭҚТН) сәйкес келтіріледі, қызмет көрсетудің түрлері 2-қосымшада көрсетілген экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуішіне (ЭҚТӨЖ) сәйкес кодталады. Статистикалық нысанға 12-қосымшалар www.stat.gov.kz сайтында орналастырылған.
Экспортта сыртқы рынокта өткізу үшін тауарларды елімізден шығару, сондай-ақ шетелде өндірілген тауарлардың кері экспорты көрсетіледі. Импортта еліміздің ішінде және кері экспортта пайдалануға арналған, шетелдерде өндірілген тауарларды шекарадан әкелу ескеріледі.
Экспортта немесе импортта мыналармен жасалған операциялар есепке алынбайды:
айналымда жүрген монетарлық алтынмен, құнды қағаздармен, банкноттармен және монеталармен;
шетел тауарларының ел аумағы арқылы өтуі;
елге жеткізілмеген кері экспорт тауарлары;
уақытша шетке шығарылған және шеттен әкелінген тауарлар (соның ішінде көрмелерге, жәрмеңкелерге және өткізілмеген бөліктердің консигнациялары);
шетел мемлекеттердің дипломатиялық және консулдық өкілдіктерінің қызметтік пайдалануына арналған тауарлар; мемлекеттік органдарға, мемлекет басшыларына, үкімет мүшелеріне берілген тартулар;
мемлекеттен тысқары орналасқан отандық әскери бөлімдердің жауынгерлік әзірлігін және күнделікті қызметтеріне қамтамасыз етуге арналған тауарлар;
коммерцияның мәні болып табылмайтын тауарлар.
Резидент еместерге көрсеткен қызметі үшін шетелдік валютада алынған комиссиялық сыйақы экспорттық валюталық түсімге жатады және қызмет көрсету экспорты түрінде бейнеленеді.
Қызмет көрсету экспорты (импорты) күніне осы қызметтерді қабылдау-өткізу актілерінің күні алынады.
3 бөлімінде қосылған құн салығынсыз және акциздерді есепке алусыз тауарлардың және қызметтердің құны көрсетіледі.
1-жолдың 4 бөлімі бойынша қызметкерлердің орташа саны есепті кезеңдегі жұмыстың барлық айларындағы қызметкерлердің орташа айлық санын есепті кезеңде жиынтықтап және алынған соманы жұмыс істеген айлар санына бөлу жолымен анықталады.
3 жолы бойынша «Өнімдер (тауарлар және қызметтер) көлемі» өндірушінің нақты қолданыстағы бағасында (қосылған құн салығынсыз, акцизсіз, экспорттық бажсыз, кедендік алымсыз) өндірілген өнеркәсіп өнімдерінің (тауарлар және көрсетілген қызмет) көлемі туралы деректер келтіріледі. Бұл жолды толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 7.12.2001 ж. № 110 бұйрығымен бекітілген «Өнеркәсіп көрсеткіштерін анықтау мен қалыптастыру жөніндегі әдіснамалық ережелерді» басшылыққа алу қажет.
«Негізгі капиталға инвестицияланды» 4-жолы бойынша негізгі капиталға (жаңа негізгі құралдарға) салынған инвестициялар көрсетіледі, оларға объектілердің жаңа құрылысына, оларды ұлғайтуға, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, керек- жарақтар, тағы сол сияқты сатып алуға арналған шығындар енеді.

9) объем реализации товаров и услуг – сумма денежной выручки, полученной юридическими лицами за проданные товары и услуги за наличный и безналичный расчет;
10) реализация на внутреннем рынке – продажа товаров, как собственного производства, так и товаров, закупленных у других предприятий, организаций и приобретенных за рубежом, а также оказание услуг организациям, находящимся на территории Республики Казахстан;
11) фактический объем уставного капитала – фактическая стоимость уставного капитала на конец отчетного года;
12) экспорт – вывоз из страны товаров (услуг) для реализации на внешнем рынке, а также реэкспорт товаров иностранного происхождения.
3. В графе 1 раздела 1 отражается объявленный уставный капитал на момент регистрации. В графе 2 отражаются фактические вклады в уставный капитал с момента регистрации предприятия.
В Разделе 2 показатели по объему экспорта и импорта товаров заполняются на основании таможенных деклараций.
Перечень товаров приводятся в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности таможенного союза (ТН ВЭД ТС), согласно Приложению 1 к статистической форме, перечень услуг кодируются в соответствии с Классификатором продукции по видам экономической деятельности (КПВЭД) согласно Приложению 2 к статистической форме. Приложения 1 и 2 к статистической форме размещены на сайте www.stat.gov.kz.
В экспорте или импорте не учитываются следующие операции:
с монетарным золотом, ценными бумагами, банкнотами и монетами, находящимися в обращении;
транзит иностранных товаров через территорию страны;
реэкспорт товаров без завоза в страну;
товарами, ввозимыми и вывозимыми временно (в частности, товары, для выставок, ярмарок и консигнаций в нереализованной части);
с товарами, предназначенными для служебного пользования дипломатических и консульских представительств иностранных государств, дары государственным органам, главам государств, членам правительств;
с товарами, предназначенными для обеспечения боеготовности и повседневной деятельности отечественных воинских частей, дислоцирующихся за пределами государства;
с товарами, не являющимися предметом коммерции.
Комиссионные вознаграждения, полученные в инвалюте за оказанные услуги нерезидентам, относятся к экспортной валютной выручке и отражаются как экспорт услуг.
Датой экспорта (импорта) услуг принимается дата приемо-сдаточного акта данной услуги.
В разделе 3 указывается стоимость товаров и услуг без учета налога на добавленную стоимость и акцизов.
По строке 1 в разделе 4 списочная численность работников в среднем за отчетный период определяется путем суммирования средней численности работников в среднем за все месяцы отчетного года и деления полученной суммы на 12.
По строке 3 приводятся данные об объеме произведенной промышленной продукции (товаров и оказанных услуг) в фактически действующих ценах производителя (без налога на добавленную стоимость, акцизов, экспортной пошлины, таможенных сборов).
По строке 4 "Инвестировано в основной капитал" отражаются инвестиции в основной капитал, которые включают в себя затраты на новое строительство, расширение, реконструкцию, техническое перевооружение объектов, приобретение машин, оборудования, инструмента, инвентаря и так далее.

4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Серіктес елдер бойынша жарғылық капитал туралы мәлімет көрсетіледі, мың теңге
1 бағана 1 жол = 1 бағана (2 жол + 3 жол).
2 бағана 1 жол = 2 бағана (2 жол + 3 жол).
2) 3.1 бөлім. Ішкі нарықта тауарларды өткізу көлемі көрсетіледі, мың теңге
1 бағана > 2 бағана
3) 3.2 бөлім. Ішкі нарықта тауарларды өткізу көлемі көрсетіледі, мың теңге
1 бағана > 2 бағана
4) 4 бөлім. Кәсіпорынның негізгі көрсеткіштері көрсетіледі
1 бағана 5 жол < 4 жол
5) 5 бөлім. Есепті жылы сатып алынған тауарлардың көлемі көрсетiледі, мың теңге
1 бағана > 2 бағана
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0671104
Код статистической формы
0671104
Базарлар туралы есеп
Отчет о рынках
12-сауда
12-торг
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|_|_|_|  год
Сауда базарларының меншікті иесі болып табылатын жеке кәсіпкерлер және (немесе) заңды тұлғалар табыс етеді.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, являющиеся собственниками торговых рынков.
Тапсыру мерзімі – 30 наурызда.
Срок представления – 30 марта.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Указываются сведения об уставном капитале по странам партнерам
графа 1 строка 1 =  по графе 1 (строка 2 + строка 3)
графа 2 строка 1 = по графе 2 (строка 2 + строка 3)
2) Раздел 3.1. Указывается объем реализации товаров на внутреннем рынке
графа 1 > графа 2
3) Раздел 3.2. Указывается объем реализации услуг на внутреннем рынке
графа 1 > графа 2
4) Раздел 4. Указываются основные показатели предприятия
строка 5 < строка 4
5) Раздел 5. Указывается объем приобретенных товаров за отчетный год
графа 1 > строка 2
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
29 кыркүйектегі № 275
бұйрығына 15-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29 сентября 2010
года № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1 са-
ғатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 са-
ғаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую
форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0671104
Код статистической
формы 0671104
Базарлар туралы есеп
12-сауда
12-торг
Отчет о рынках
Жылдық              Есепті кезең            жыл
Годовая              Отчетный период  год
Сауда базарларының меншікті иесі болып табылатын жеке кәсіпкерлер және
(немесе) заңды тұлғалар табыс етеді.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, являющиеся
собственниками торговых рынков.
Тапсыру мерзімі – 30 наурызда.
Срок представления – 30 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
Код РНН
БСН коды
Код БИН
ЖСН коды
Код ИИН

1. Сыныптамалар бойынша базарлардың санын көрсетіңіз
Укажите количество рынков по классификациям
Жолдар
коды
Код строки
Базарлардың сыныптау
Классификация рынков
Саны, бірлік
Количество, единиц
1
1
Базарды тауарлық мамандандыру бойынша
По товарной специализации рынка
2
азық-түлік
продовольственный
3
азық-түлік емес
непродовольственный
4
мамандандырылған
специализированный
5
әмбебап
универсальный
6
Базардың типтері бойынша
По типу рынка
7
жабық
крытый
8
шағын базар
мини-рынок
9
құрамдастырылған
комбинированный
10
Сату түрлері (басымдылау) бойынша
По виду продаж (преобладающие)
11
көтерме
оптовый
12
бөлшек
розничный
2. Базардың материалдық-техникалық базасы туралы ақпаратты
толтырыңыз
Заполните информацию о материально-технической базе рынка
Жолдар коды
Код строки
Атауы
Наименование
Есепті жыл соңында бары
Наличие на конец отчетного года
1
1
Сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест, единиц
2
Патент (куәліктер) бойынша саудамен айналысатын сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест, занятых торгующими по патентам (свидетельствам), единиц
3
Базарлардың жалпы алаңы, ш.м
Общая площадь рынков, кв.м
4
Павильондар, бірлік
Павильоны, единиц
5
Павильондағы сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест в павильонах, единиц
6
Дүңгіршектер, бірлік
Киоски, единиц
7
Шатырлар, контейнерлер, бірлік
Палатки, контейнеры, единиц
8
Ветеринарлық – санитарлық сараптау зертханалары, бірлік
Лаборатории ветсанэкспертизы, единиц
9
Тоңазытқыш камералар, бірлік
Холодильные камеры, единиц
10
Сөрелер (үстелдер), қума метр
Прилавки (столы), пог. м
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 16-қосымша
«Базарлар туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 0671104, индексі 12-сауда, кезеңділігі жылдық)
1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Базарлар туралы есеп» (коды 0671104, индексі 12-сауда, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін бөлшектейді.

1. Сыныптамалар бойынша базарлардың санын көрсетіңіз
Укажите количество рынков по классификациям
Жолдар
коды
Код
строки
Базарлардың сыныптау
Классификация рынков
Саны, бірлік
Количество, единиц
1
1
Базарды тауарлық мамандандыру бойынша
По товарной специализации рынка
2
азық-түлік
продовольственный
3
азық-түлік емес
непродовольственный
4
мамандандырылған
специализированный
5
әмбебап
универсальный
6
Базардың типтері бойынша
По типу рынка
7
жабық
крытый
8
шағын базар
мини-рынок
9
құрамдастырылған
комбинированный
10
Сату түрлері (басымдылау) бойынша
По виду продаж (преобладающие)
11
көтерме
оптовый
12
бөлшек
розничный
2. Базардың материалдық-техникалық базасы туралы ақпаратты толтырыңыз
Заполните информацию о материально-технической базе рынка
Жол-
дар
коды
Код
строки
Атауы
Наименование
Есепті жыл соңында
бары
Наличие на конец
отчетного года
1
1
Сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест, единиц
2
Патент (куәліктер) бойынша саудамен айналысатын
сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест, занятых торгующими по
патентам (свидетельствам), единиц
3
Базарлардың жалпы алаңы, ш.м
Общая площадь рынков, кв.м
4
Павильондар, бірлік
Павильоны, единиц
5
Павильондағы сауда орындарының саны, бірлік
Количество торговых мест в павильонах, единиц
6
Дүңгіршектер, бірлік
Киоски, единиц
7
Шатырлар, контейнерлер, бірлік
Палатки, контейнеры, единиц
8
Ветеринарлық–санитарлық сараптау зертханалары,
бірлік
Лаборатории ветсанэкспертизы, единиц
9
Тоңазытқыш камералар, бірлік
Холодильные камеры, единиц
10
Сөрелер (үстелдер), қума метр
Прилавки (столы), пог. м
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес _________________________
_______________________ Тел.: _________________________
_______________________ Электрондық почта
мекен-жайы
Адрес электронной
почты _________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Тел.:_______________
Басшы                           (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                   (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _____________  (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 16 у приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 29 сентября 2010 г. № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о рынках" (код 0671104, индекс 12-торг,
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о рынках" (код 0671104, индекс 12-торг, периодичность годовая).

2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) сауда базары – тауарларын сатуды жүзеге асыратын, сауда жабдықтары мен керек-жарақтармен жабдықталған, қасындағы аумақтардан оқшауланған, жергілікті атқарушы органдармен белгіленген, жер учаскесінде орналасқан, тұрақты немесе уақытша негізде жұмыс істейтін, орталық шаруашылық жүйесі бар, басқару және күзет қызметі жұмыс істейтін оқшауланған мүліктік кешені. Базарлар тауарлық мамандарына қарай былайша сыныпталады: азық-түлік – азық-түлік тауарларын өткізу бойынша, азық-түлік емес – өнеркәсіп тауарларын, тұрмыстық техникаларды және т.б. өткізу бойынша, мамандандырылған – тауарлардың жеке топтарын өткізу бойынша (автомобильдер, тіршілік иелері және т.б.), әмбебап – азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды мамандандырылған сауда нүктелерінде өткізу бойынша, жасалған мәмілелер көлемі бойынша: бөлшек және көтерме сауда базарлары болады, типтері бойынша: жабық, шағын базар, құрамдастырылған базар;
2) жабық базар – тұрақты инженерлі коммуникациясы бар жермен фундамент арқылы байланысқан күрделі ғимарат. Жабық базарда сауда орындары станционарлы типтік бөлімдерімен байланысы жоқ (мұнда тауарларды алдын-ала дайындау жүргізіледі). Сатушыларды күнделікті ауыстыруға рұқсат етіледі, тауар қоры жабық базарда сауда орнында біркүндік жұмыс күнімен шектеледі;
3) шағын сауда базары – бұл тауарларды зауыт қабында бір-бірлеп сатуға, сондай-ақ арнайы сақтау жағдайларын талап етпейтін тауарларды сатуға арналған сауда орнының саны 25-тен аспайтын базар;
4) құрамдастырылған базарлар – жабық немесе шағын сипаты бойынша есептелмейтін базарлар болып табылады;
5) павильон – жан-жағынан жабылып, оқшауланған ғимараттар немесе тауарларды сатуға арналған үй-жайлар және сатып алушыларға арналған арнайы сату залдары;
6) дүңгіршек – арнайы жер учаскесінде орналасқан сауда жабдықтарымен қамтамасыз етілген сауда залы жоқ күрделі емес жылжымалы құрылым;
7) шатыр – арнайы белгіленген жерде орналасқан және сауда жабдықтарамен жабдықталған қосалқы жиналатын конструкциялардан жеңіл тұрғызылатын құрылым;
8) базардағы сауда орны – сатуға арналған қажетті керек-жарақтарды және тауар қорларын сақтауға орналастыру үшін сөрелермен жабдықталған сатушының жұмыс аймағы. Сауда орны өткізілетін тауарлардың ассортиментін ескере отырып санитарлық-техникалық нормаларға сәйкес болу керек.
3. 1 бөлімде көрсетілген сыныптамаларға байланысты базарлардың саны көрсетіледі. Базарға, есепті күнге (1 қаңтарға) жұмыс істейтін базарлар ғана емес, жөндеуге байланысты немесе басқа да себептермен уақытша жұмыс істемейтін базарлар да қосылады, сондай-ақ жыл бойы емес, белгілі бір кезеңде (маусымда) жұмыс істейтін маусымдық базарлар да есепке кіреді.
Екінші бөлімде 1 жол бойынша базардағы нарықтық саудамен шұғылданатынына немесе өзге сауда ұйымдарына жалға берілгеніне қарамастан барлық сауда орындары есептелінеді. Базарларда сауда орындардың жалпы санына сауда орындарының пайдалануға берілген тұрақты үстелдер (серелер), қосымша (уақытша) сауда орыны кіреді.
2 жол бойынша патенттер (куәліктер) бойынша сатушылардың сауда орындарын көрсету қажет, сауда орындардың санына патент (куәлік) бойынша бір реттік талондармен айналысатын саудагерлердің орыны кірмейді.
3 жол бойынша базардың аумағында орналасқан, құрылыс салуға арналған алаңдарды қоса, базарға арнайы берілген барлық алаң көрсетіледі. Соның ішінде жәрмеңке өткізу кезеңінде сауда үшін қосымша берілген алаңдар есептелінбейді.
4 жол бойынша базардың қарамағына жататын, барлық жұмыс істейтін павильондар есептелінеді, яғни олардың мамандандарылғанына қарамастан, базардың балансына кіретін, сондай-ақ жөндеу жүргізіліп жатқан немесе сатушыларға немесе басқа да ұйымдарға жартылай немесе толық жалға берілген павильондар есептелінеді.
5 жол бойынша павильондардың ішіндегі сауда орындарының саны көрсетіледі, сондай-ақ олардың саудамен шұғылданатынына немесе сауда ұйымдарына жалға берілгеніне қарамастан, сауда орындарының саны көрсетіледі.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) торговый рынок – обособленный имущественный комплекс с централизацией функций хозяйственного обслуживания территории, управления и охраны, действующий на постоянной основе, изолированный от прилегающей территории, предназначенный для торговой деятельности и обеспеченный площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории:
Рынки классифицируются по товарной специализации: продовольственные – по реализации продовольственных товаров, непродовольственные – по реализации промышленных товаров, бытовой техники, специализированные – по реализации отдельных групп товаров (автомобильный, живности и так далее), универсальные - по реализации продовольственных и непродовольственных товаров в специализированных торговых зонах, по объемам сделок и способам их осуществления: розничные и оптовые, по типам: крытые, мини-рынок, комбинированные;
2) крытый рынок – капитальное здание, прочно связанное с землей фундаментом, имеющее постоянные инженерные коммуникации. Торговые места в крытом рынке не имеют связи со стационарными типовыми отделами (в которых осуществляется предпродажная подготовка товаров) в них. Допускается ежедневная смена продавцов, товарный запас на торговом месте в крытых рынках ограничивается одним рабочим днем;
3) торговый мини-рынок – это рынок, количество торговых мест которого не превышает 25, предназначенный для продажи товаров штучно в заводской упаковке (таре), а также товаров, не требующих специальных условий хранения товаров;
4) комбинированные рынки – это рынки, не относящиеся по своим характеристикам к крытым или мини-рынкам;
5) павильон – обособленное, закрытое со всех сторон здание или помещение, предназначенное для продажи товаров и обязательно имеющее торговый зал для покупателей;
6) киоск – оснащенное торговым оборудованием некапитальное переносное строение, не имеющее торгового зала, установленное на специально отведенном земельном участке;
7) палатка – легко возводимое строение из сборно-разборных конструкций, оснащенное торговым оборудованием и располагаемое на специально определенном месте;
8) торговое место на рынке – зона работы продавца (продавцов), оборудованное прилавком для расположения товаров, торгового инвентаря и хранения запаса товаров, предназначенных для продажи. Торговое место должно соответствовать санитарно-техническим нормам с учетом ассортимента реализуемых товаров.
3. В разделе 1 указывается количество рынков в разрезе приведенных классификаций. В отчет должны включаться рынки, функционирующие не только на отчетную дату (на 1 января), но и рынки, временно не работающие в связи с ремонтом или по другим причинам, а также сезонные рынки, которые работают не круглый год, а в течение определенного периода (сезона).
По строке 1 в разделе 2 учитываются все торговые места независимо от того, заняты они под рыночную торговлю или сданы в аренду другим торгующим организациям. В общее количество торговых мест на рынках входит число торговых мест за всеми постоянно установленными столами (прилавками), число дополнительных (временных) торговых мест.
По строке 2 указать число торговых мест, занятых торгующими по патентам (свидетельствам), в их число не входят места, занятые торгующими по разовым талонам.
По строке 3 указывается вся площадь, которая отведена под рынок, включая площадь, занятую под постройками, находящимися на территории рынка. При этом не учитывается площадь, отводимая дополнительно для торговли в период проведения ярмарок.
По строке 4 учитываются все действующие павильоны, принадлежавшие рынку, то есть находящиеся на балансе рынка, независимо от их специализации, а также павильоны, находящиеся на ремонте или сданные частично или полностью в аренду торгующим или другим организациям.
По строке 5 указывается число торговых мест, находящихся в самих павильонах, независимо от того, заняты ли они под торговлю или сданы в аренду торгующим и другим организациям.

6, 7 жол бойынша базардың балансына кіретін, олардың саудамен шұғылданатынына немесе өзге сауда ұйымдарына жалға берілгеніне қарамастан, яғни базардың қарамағына жататын барлық дүңгіршектер, шатырлар, контейнерлер есептелінеді. Есепке сауда ұйымдарының қарамағына жататын және базардың аумағында орналасқан дүңгіршектер, дүкендер қосылмайды.
8 жол бойынша базардың аумағында немесе одан тысқары орналасқан, базарға қызмет көрсететін, малдәрігерлік-санитарлық сараптау зертханасының саны көрсетіледі. Есепке жөндеу жұмыстары жүргізіліп жатқан немесе өзге де себептермен уақытша жабық (санитарлық өңдеу және т.б.), барлық жұмыс істейтін малдәрігерлік-санитарлық сараптау зертханасы да қосылады.
9 жол бойынша тоңазытқыш камералардың саны көрсетіледі. Басқа ұйымдардан несиеге алған және базардың балансына кіретін тоңазытқыш жабдықтары өзінікі болып есептелінеді. Сонымен тек орнатылған жабдықтар ғана есептелінеді. Жабдықтар сыну салдарынан үш айдан көп жөндеуде тұрған және базар қызметкерлерінің мұқтаждығына арналып сатып алынған тұрмыста пайдаланатын тоңазытқыштар есептелінбейді.
10 жол бойынша сөрелердің (үстелдердің) ұзындығы қума метрмен есептелінеді.
4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Сыныптамалар бойынша базарлардың саны көрсетіледі
1 жол = 2, 3, 4, 5 жолдарының қосындысына
6 жол = 7, 8, 9 жолдарының қосындысына
10 жол = 11, 12 жолдарының қосындысына
1 жол = 6 жол = 10 жол
2) 2 бөлім. Базардың материалдық-техникалық базасы туралы ақпарат толтырылады
2 жол < 1 жол
5 жол < 1 жол
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 275
бұйрығына 17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 17 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 29 сентября 2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0711104
Код статистической формы 0711104
G003
Автожанармай құю және газ құю станцияларының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности автозаправочных и газозаправочных станций
Жылдық
Годовая
Есепті кезең     _ _ _ _ жыл
Отчетный период   |_|_|_|_|год
Автожанармай және газ құятын станциялары бар заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері және жеке кәсіпкерлер (ЖК) тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения и индивидуальные предприниматели (ИП), имеющие авто-и газозаправочные станции.
Тапсыру мерзімі — 31 наурыз.
Срок представления - 31 марта.
КҰЖЖ коды   _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО    |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
СТН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
БСН коды    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН     |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

По строке 6, 7 учитываются киоски, палатки, контейнеры принадлежащие рынку, то есть находящиеся на балансе рынка, независимо от того, заняты ли они под торговлю или сданы в аренду другим организациям. Киоски, магазины, расположенные на территории рынка и принадлежащие торгующим организациям в отчет не включаются.
По строке 8 учитывается количество лабораторий ветеринарно-санитарной экспертизы, обслуживающих рынки, независимо от того, расположены ли они на самой территории рынка или вне ее. В отчет включаются все действующие лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы, а также находящиеся на ремонте или временно закрытые по другим каким-либо причинам (санитарная обработка и так далее).
По строке 9 учитывается количество холодильных камер. Холодильное оборудование учитывается как собственное, находящееся на балансе рынка, так и арендованное у других организаций. При этом учитывается только установленное оборудование. Оборудование, находящееся вследствие неисправности на ремонте свыше трех месяцев, а также холодильники, приобретенные для нужд работников рынка не учитываются.
По строке 10 учитывается длина прилавков (столов) в погонных метрах.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Указывается количество рынков по классификациям
строка 1 = сумма строка 2, 3, 4, 5
строка 6 = сумма строка 7, 8, 9
строка 10 = сумма строка 11, 12
строка 1 = строка 6 = строка 10
2) Раздел 2. Заполняется информация о материально-технической базе рынка
строка 2 < строка 1
строка 5 < строка 1
Сноска. Приложение 17 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан
Республикасы
Статистика
агенттігі
төрағасының 2010
жылғы 29
қыркүйектегі № 275
бұйрығына
17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 17 к
приказу Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по статистике от 29
сентября 2010 года №
275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0711104
Код статистической формы 0711104
G003
Автожанармай құю және газ құю
станцияларының қызметі туралы
есеп
Отчет о деятельности
автозаправочных и
газозаправочных станций
Жылдық
Годовая
Есепті кезең     _ _ _ _ жыл
Отчетный период   |_|_|_|_|год
Автожанармай және газ құятын станциялары бар заңды тұлғалар және
(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері және жеке
кәсіпкерлер (ЖК) тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения
и индивидуальные предприниматели (ИП), имеющие авто-и газозаправочные станции.
Тапсыру мерзімі — 31 наурыз.
Срок представления - 31 марта.
ҚҰЖЖ коды   _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО    |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
СТН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
БСН коды    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН     |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

5. АЖҚС мен ГҚС аумағындағы тауарлардың және қызметтердің өткізу көлемі
Объем реализации товаров и услуг на территории АЗС и ГАЗС
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Тауарлардың және қызметтердің өткізу көлемі, мың теңге
Объем реализации товаров и услуг, тысяч тенге
А
Б
1
1
Техниқалық қызмет көрсету және автокөлік құралдарын жөндеу
Техническое обслуживание и ремонт автомобилей
2
Дүкендердегі маманданбаған бөлшек сауда
Розничная торговля в неспециализированных магазинах
Атауы                            Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес  _________________________               _______________________ Телефоны
Телефон: _____________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ___________________ Тел._______________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О.,подпись)_________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 18-қосымша
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.04 № 213 (2012.01.01 бастап) Бұйрығымен.
«Автожанармай құю және газ құю станцияларының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0711104, индексі G-003, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Автожанармай құю және газ құю станцияларының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0711104, индексі G-003, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) автожанармай құю станциясы – мұнай өнімдерін сақтауды және бөлшек саудада өткізуді қамтамасыз ететін жабдықпен жарақтандырылған мынадай үлгідегі технологиялық кешен:
тұрақты үлгідегі – отын тарату бағаналары арқылы көлік құралдарына мұнай өнімдерін құюға арналған;
контейнерлік үлгідегі – технологиялық жүйесі біртұтас зауыт бұйымы ретінде орындалған мұнай өнімдерін сақтайтын контейнерге отын тарату бағаналарының орналасуымен сипатталатын мұнай өнімдерін сақтауға арналған резервуарлары жер үстінде орналасқан;
көшпелі үлгідегі – автомобиль шанағына, тіркемеге, жартылай тіркемеге орнатылған, біртұтас зауыт бұйымы ретінде орындалған ұтқыр технологиялық жүйе;

5. АЖҚС мен ГҚС аумағындағы тауарлардың және қызметтердің өткізу көлемі
Объем реализации товаров и услуг на территории АЗС и ГАЗС
Жол
коды
Код
стро
ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Тауарлардың және
қызметтердің өткізу көлемі,
мың теңге
Объем реализации товаров и услуг,
тысяч тенге
А
Б
1
1
Техниқалық қызмет көрсету және
автокөлік құралдарын жөндеу
Техническое обслуживание и ремонт
автомобилей
2
Дүкендердегі маманданбаған
бөлшек сауда
Розничная торговля в
неспециализированных магазинах
Атауы                            Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес  ________________________               _______________________ Телефоны
Телефон: ______________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ___________________ Тел._______________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О.,подпись)_________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Приложение 18 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 29 сентября 2010 г. № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности автозаправочных и газозаправочных
станций" (код 0711104, индекс G-003, годовая периодичность)
Сноска. Приложение 18 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 04.08.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности автозаправочных и газозаправочных станций" (код 0711104, индекс G-003, годовая периодичность).
2.Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автозаправочная станция (далее - АЗС) - технологический комплекс, оснащенный оборудованием, обеспечивающим хранение и розничную реализацию нефтепродуктов в следующих типах:
станционарного типа - АЗС, предназначенная для заправки нефтепродуктами транспортных средств через топливораздаточные колонки;
контейнерного типа - АЗС с наземным расположением резервуаров для хранения нефтепродуктов, технологическая система которой характеризуется размещением топливораздаточных колонок в контейнере хранения нефтепродуктов, выполненном как единое заводское изделие;
передвижного типа - АЗС - мобильная технологическая система, установленная на автомобильном шасси, прицепе, полуприцепе, выполненная как единое заводское изделие;

2) мұнай өнімдері – мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерi: бензин, авиациялық және дизель отыны, мазут);
3) сауда желiсi – ортақ басқарудағы және (немесе) бiрыңғай коммерциялық белгiнi немесе дараландырудың өзге де құралымен пайдаланылатын, екi мың шаршы метрден кем емес жалпы сауда алаңы бар, екi және одан да көп сауда объектiлерiнiң жиынтығы;
4) отын құятын колонка – көлік құралдарына және тұтынушылар ыдыстарына жанар-май құю кезінде мұнай өнімдері көлемін өлшеуге және оларды беруге арналған қондырғы;
5) қалдықтар – АЖҚС (ГҚС*) дағы, қоймалардағы, белгілі бір күнге жолдағы ақшалай және заттай көріністегі отынның мөлшері;
6) резервуар – мұнай өнімдерін сақтауға арналған тұрақты ыдыс;
7) электрондық төлем карточкасы – осындай карточканы ұстаушыға төлемдерді жүзеге асыруға, қолма-қол ақша алуға, валюта айырбастауға және басқа да операцияларды жүргізуге мүмкіндік беретін ақпаратты қамтитын электрондық немесе өзге де құрылғылар арқылы ақшаға қол жетімділік құралы.
8) талондар – ұйымдардың мұнай өнімдерін АЖҚС белгілі бір желілері арқылы жіберілуін ұйымдастыратын сатушымен жасалған сатып алу-сату шарттары бойынша мұнай өнімдерін сатып алуға арналған құжат.
3. 1-бөлімде автожанармай құю және газ құю станцияларындағы материалдық-техникалық қор бойынша ақпарат көрсетіледі, есепті кезең соңына АЖҚС мен ГҚС саны – барлығы және соның ішінде тұрақты, контейнерлік, жылжымалы түрлері бойынша көрсетіледі. АЖҚС мен ГҚС аумағында дүкендер орналасса, оның саны және сауда алаңы туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-бөлімде АЖҚС мен ГҚС желісінің басқа өңірлерде нақты бары туралы ақпарат көрсетіледі. Тек қана бас кәсіпорынмен толтырылады.
3-бөлімде «Мұнай өнімдерінің бөлшек саудадағы барлық көлемі» көрсеткіші сатып алушыларға мұнай өнімдерін өткізуде қолма-қол есеп үшін және төлем карточкасы бойынша алынған ақшалай түсімінің сомасын көрсетеді. Өткізу көлемі сату құны бойынша, қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз есептелінеді.
3-баған бойынша төлемдері электрондық төлем карточкалары арқылы жүзеге асырылатын сату көлемдері көрсетіледі.
4-бөлімде 1-жол бойынша АЖҚС мен ГҚС-дағы мұнай өнімдерін заңды тұлғалардың меншікті мұқтаждықтарына пайдалану туралы ақпарат көрсетіледі.
2-жол бойынша мұнай өнімдерін заңды тұлғалардың талондары бойынша өткізу көлемі көрсетіледі.
5-бөлімде АЖҚС мен ГҚС аумағында тауарларды өткізу және көрсетілген қызметтер көлемі туралы ақпарат көрсетіледі.
Мұнда және бұдан әрі ГҚС – газ құю станциясы
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 157 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 19 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

2) нефтепродукты - отдельные виды нефтепродуктов (бензин,
авиационное и дизельное топливо, мазут);
3) торговая площадь - площадь торгового объекта, занятая специальным оборудованием, предназначенная для выкладки, демонстрации товаров, обслуживания покупателей и проведения денежных расчетов с покупателями при продаже товаров, прохода покупателей;
4) топливно-раздаточная колонка - установка, предназначенная для измерения объема и выдачи нефтепродуктов при заправке транспортных средств и в тару потребителя;
5) остатки - количество нефтепродуктов в денежном выражении, находящееся на АЗС (ГАЗС*), на складах, в пути на определенную дату;
6) резервуар - стационарный сосуд, предназначенный для хранения нефтепродуктов;
7) платежная электронная карточка - средство доступа к деньгам через электронные или иные устройства, которое содержит информацию, позволяющую держателю такой карточки осуществлять платежи, получать наличные деньги, производить обмен валют и другие операции;
8) талоны - документ, предназначенные для приобретения нефтепродуктов организациями по заключенным договорам купли-продажи с продавцом, который организует отпуск нефтепродуктов через определенную сеть АЗС.
3. В разделе 1 указана информация по материально-технической базе автозаправочных и газозаправочных станций, указывается количество АЗС и ГАЗС на конец отчетного периода - всего и в том числе по видам: стационарные, контейнерные, передвижные. В случае наличия на территории АЗС и ГАЗС магазинов, указываются сведения об их количестве и торговой площади.
В разделе 2 указывается инфомация о наличии сети АЗС и ГАЗС в других регионах. Заполняется только головным предприятием.
В разделе 3 показатель "Объем розничной торговли нефтепродуктов, всего" отражает сумму денежной выручки, полученной за реализованные покупателям нефтепродукты, за наличный расчет и по платежным карточкам. Объем реализации учитывается по продажной стоимости, без налога на добавленную стоимость и акцизов.
По графе 3 указывается объем продаж, платежи по которым осуществляются посредством электронных платежных карточек.
В разделе 4 по строке 1 указана информация об использовании нефтепродуктов на АЗС и ГАЗС на собственные нужды юридических лиц.
По строке 2 показывается объем реализации нефтепродуктов по талонам юридическим лицам.
В разделе 5 указывается информация об объеме реализации товаров и оказанных услуг на территории АЗС и ГАЗС.
_______________________
* Здесь и далее ГАЗС - газозаправочная станция
Сноска. Приложение 19 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 157 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29
кыркүйектегі № 275
бұйрығына 19-қосымша
Приложение 19 к приказу
Председателя Агентства РК по
статистике от 29 сентября 2010 г.
№ 275
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы,
час (нужное обвести)
1
сағат-
қа-
дейін
до 1
1-2
2-4
4-8

статистикалық нысанын (коды 1801101, индексі 1-KO, кезеңділігі
айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Кеден одағына мүше мемлекеттермен тауарлардың өзара саудасы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1801101, индексі 1-КO, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кеден одағына мүше мемлекеттермен тауарлардың өзара саудасы туралы есеп» (коды 1801101, индексі 1-KO, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) кеден одағының өзара саудасы (бұдан әрі - өзара сауда) – кеден одағына мүше мемлекеттердің арасындағы сауда;
2) тауарлар экспорты – Кеден одағы мүшесінің – мемлекеттің материалдық қорын азайтатын, Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан тауарларды әкету;
3) тауарлар импорты – Кеден одағы мүшесінің – мемлекеттің материалдық қорларды көбейтетін, Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына тауарларды әкелу;
4) CIF (Cost, Insurance and Freight) (құн, сақтандыру және фрахт) – тауарды сату шарты, оған сәйкес тауар бағасына оның құны мен сақтандыру және тауарды импорттаушы – ел портына дейін тасымалдау бойынша шығыстар қосылады;
5) FOB (Free On Board) (кеме бортында еркін) – тауарды сату шарты, тауар бағасына оның құны мен тауарды кеме бортына жеткізу және тиеу бойынша шығыстар қосылады;
6) тауардың статистикалық құны – Америка Құрама Штаттары долларында (бұдан әрі – АҚШ доллары) көрсетілген, бағаның бірыңғай базисіне келтірілген (экспортталатын тауарлар үшін FOB бағасы типі, импортталатын тауарлар үшін – CIF бағасы типі бойынша) тауар құны. Құнын АҚШ долларына қайта есептеу Қазақстан Республикасы бойынша Ұлттық банкі белгілеген бағам бойынша жүзеге асырылады;
7) фактуралық құн сатушыға күтілетін тікелей ақшалай төлем және құны мәмілеге қосылу немесе одан алынып тасталуы тиіс басқа да төлемдерді ескермеуі мүмкін. Әдетте фактуралық құн келісімнің құнын табу кезде, жөнелтетін нүктесі боп саналады;
8) тауардың шығарылған елі – тауары толық өндірілген немесе Кеден одағының кеден заңнамасында белгіленген өлшемдерге немесе тәртіпке сәйкес, жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған ел. Мұның өзінде, тауардың шығарылған елін анықтау мақсаты үшін оларды бөлу қажеттілігі болған жағдайда, тауардың шығарылған елі ретінде елдер тобы не елдердің кеден одақтары не елдің өңірі немесе бір бөлігі қарастырылады.
Егер тауарлар өндірісінде екі немесе одан да көп ел қатысса, тауарлардың шығарылған елі ретінде жеткілікті қайта өңдеу өлшемдеріне жауап беретін тауарларды қайта өңдеу немесе дайындау бойынша соңғы операциялар жүргізілген ел болып саналады;

союза» (код 1801101, индекс 1-ТС, периодичность месячная)
Сноска. Приложение 20 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 157 (вводится в действие с 01.01.2013).
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о взаимной торговле товарами с государствами-членами таможенного союза» (код 1801101, индекс 1-ТС, периодичность месячная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о взаимной торговле товарами с государствами-членами таможенного союза» (код 1801101, индекс 1-ТС, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) взаимная торговля Таможенного союза (далее – взаимная торговля) – торговля между государствами-членами Таможенного союза;
2) экспорт товаров – вывоз с территории государства–члена Таможенного союза товаров, которые уменьшают запасы материальных ресурсов государства – члена Таможенного союза;
3) импорт товаров – ввоз на территорию государства–члена Таможенного союза товаров, которые добавляются к запасам материальных ресурсов государства – члена Таможенного союза;
4) CIF (Cost, Insurance and Freight) (стоимость, страхование и фрахт) – условие продажи товара, согласно которому в цену товара включается его стоимость и расходы по страхованию и транспортировке товара до порта страны-импортера;
5) FOB (Free On Board) (свободно на борту) – условие продажи товара, по которому в цену товара включается его стоимость и расходы по доставке и погрузке товара на борт судна;
6) статистическая стоимость товара – стоимость товара, выраженная в долларах Соединенных Штатов Америки (далее – доллары США), приведенная к единому базису цен (для экспортируемых товаров – по типу цен FOB, импортируемых – по типу цен CIF). Пересчет стоимости в доллары США осуществляется по курсу, установленному Национальным банком Республики Казахстан;
7) фактурная стоимость представляет собой ожидаемый прямой денежный платеж продавцу и может не учитывать других платежей, которые должны быть включены в стоимость сделки или исключены из нее. Обычно фактурная цена служит отправной точкой при определении стоимости сделки;
8) страна происхождения товара – страна, в которой товар был полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями или порядком, определенным таможенным законодательством Таможенного союза. При этом под страной происхождения товара понимаются либо группа стран, либо таможенные союзы стран, либо регион или часть страны, если имеется необходимость их выделения для целей определения страны происхождения товара.
Если в производстве товаров участвуют две страны и более, страной происхождения товаров считается страна, в которой были осуществлены последние операции по переработке или изготовлению товаров, отвечающие критериям достаточной переработки;

9) тауардың межелі елі – тауарды тұтынатын, қолданатын немесе қайта өңдейтін мемлекет.
Жеткілікті қайта өңдеу деп Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (бұдан әрі – КО СЭҚТН) бойынша кез келген бірінші төрт таңба деңгейінде осы тауардың жіктелімдік кодының өзгеруі нәтижесіндегі қайта өңдеу ұғынылады;
10) сатушы ел – аумағында тауарды сатып алушы немесе сатушы болып, заңды немесе жеке тұлға тіркелген (тұрақты тұратын) ел;
11) жөнелтуші ел – тауарды халықаралық тасымалдауды бастаған, көліктік (тасымалдау) құжаттарында мәліметтер көрсетілген ел.
3. Өзара сауда статистикасында – Кеден одағына мүше-мемлекеттер арасында серіктес елдер болып мыналар саналады:
Импорт кезінде – тауарды жөнелтуші ел;
Экспорт кезінде – тауардың межелі ел;
Тауарлар импортын есепке алу егер тауар шығарушы ел белгісіз және де тауар шығарылған елі Кеден одағының мүше мемлекеттің бірі болған жағдайларда жөнелтуші ел бойынша есептеледі.
Тауарлар импортын есепке алу, егер шығарушы ел және жөнелтуші ел белгісіз болса сатушы ел бойынша есептеледі.
Тауарлар экспортын есепке алу, егер межелі елі белгісіз болса сатушы ел бойынша есептеледі.
Өзара сауда статистикасы бойынша тауарлардың импорты мен экспортын есепке алу: импорттау кезінде – тауардың қоймаға келіп түскен сәтінде, экспорттау кезінде – тауарды қоймадан тиеу сәтінде жүргізіледі.
Құбырмен (мұнай, газ және тағы басқалары) және электр таратушы желілермен тасымалданатын тауарлар импортын және экспортын есепке алу, оларды тасымалдаудың Кеден одағына мүше-мемлекеттердің заңнамаларында және (немесе) халықаралық келісім шарттарында – белгіленген ерекшеліктеріне және ресми мәлімдеу тәртіптеріне сәйкес жүзеге асырылады.
4. Өзара сауда бойынша Кеден одағына мүше-мемлекеттің аумағына басқа Кеден одағына мүше-мемлекеттен әкелінетін немесе Кеден одағына мүше-мемлекет аумағынан басқа Кеден одағына мүше-мемлекеттің аумағына шығарылатын барлық тауарлар ескеріледі.
5. 1-КО нысанын қағаз түрінде және электронды түрде тапсыру жүзеге асырылады.
1-КО нысанын электронды түрде толтыру Қазақстан Республикасының Статистика агенттігінің сайтында орналасқан (сайттың «Негізгі» бетінде, «On-line есебі» айдарында) бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы жүзеге асырылады.
6. 1-тарауында экспорттаушы (импорттаушы) туралы ақпарат, яғни Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызмет қатысушылары өз серіктестері бойынша Кеден одағының елдерінен, тауарлы-жөнелтпе құжаттарында тауарды жөнелтушілер немесе күтіп алушылар деп көрсетілетін ақпарат толтырылады. Келесі мәліметтер көрсетіледі: 1 – жолда – заңды тұлғаның толық атауы, дара кәсіпкердің немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, 2 – жолда – Елдер жіктеуішінің коды, 3 – жолда – Мемлекеттің әкімшілік-аумақтық бөліністері жіктеуішінің коды, 5 – жолда – заңды тұлғалар үшін БСН коды, 6 – жолда – дара кәсіпкерлер және жеке тұлғалар үшін ЖСН коды, 4 – жолда – заңды тұлғалар үшін нақты мекенжайы, дара кәсіпкерлер және жеке тұлғалардың нақты мекенжайы.

9) страна назначения товара – страна, где товар будет потребляться, использоваться или подвергнут переработке.
Под достаточной переработкой понимается переработка, в результате которой изменился классификационный код данного товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности таможенного союза (далее - ТН ВЭД ТС) на уровне любого из первых четырех знаков;
10) торгующая страна – страна, на территории которой зарегистрировано (постоянно проживает) юридическое или физическое лицо, продавшее или купившее товар;
11) страна отправления  – страна, из которой начата международная перевозка товара, сведения о которой приведены в транспортных (перевозочных) документах.
3. В статистике взаимной торговли между государствами–членами Таможенного союза странами-партнерами считаются:
при импорте – страна отправления товара;
при экспорте – страна назначения товара.
Учет импорта товаров ведется по стране отправления в случаях, когда страна происхождения товаров неизвестна, а также для товаров, страной происхождения которых является одно из государств–членов Таможенного союза.
Учет импорта товаров ведется по торгующей стране, если страна происхождения и страна отправления неизвестны.
Учет экспорта товаров ведется по торгующей стране, если страна назначения неизвестна.
Учет импорта и экспорта товаров в статистике взаимной торговли производится: при импорте – на момент поступления товара на склад, при экспорте – на момент отгрузки товара со склада.
Учет импорта и экспорта товаров, перемещаемых трубопроводным транспортом (нефть, газ и другие) и по линиям электропередач, осуществляется с учетом особенностей их транспортировки и декларирования в соответствии с порядком, установленным законодательством и (или) международными договорами государства–члена Таможенного союза.
4. По взаимной торговле учитываются все товары, ввозимые на территорию государства-члена Таможенного союза с территории других государств-членов Таможенного союза или вывозимые с территории государства-члена Таможенного союза на территорию других государств-членов таможенного союза.
5. Предоставление формы 1-ТС осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате.
Заполнение формы 1-ТС в электронном виде осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного на интернет-ресурсе Агентства Республике Казахстан по статистике (на «Главной» странице интернет-ресурса, рубрика «Отчеты on-line»).
6. В разделе 1 заполняется информация по экспортерам (импортерам), то есть участниками внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан указывается информация по своим партнерам из стран Таможенного союза, которые в товарно-транспортных документах указаны либо отправителями, либо получателями товаров. Указываются следующие сведения: по строке 1 - полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и физического лица, по строке 2 - код Классификатора стран мира, по строке 3 - код Классификатора административно-территориального деления страны, по строке 5 - код БИН для юридического лица, по строке 6 - код ИИН для индивидуального предпринимателя и физического лица, по строке 4 – фактический адрес для юридического лица, фактический адрес для индивидуального предпринимателя и физического лица.

7. А және Б бағандары 2-тарауда тауарлардың атауы және коды КО СЭҚ ТН жіктеуіші қолданылады (Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі сайтының «Жіктеуіштер» бөлімінде орналасқан).
Осы тарауда тауарлардың шексіз саны көрсетіледі. Мұның өзінде, әр тауар бойынша деректер толтырылады.
2 – бөлімді толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі сайтының «Негізгі» бетінде, «Сыртқы сауда» бөлімінде орналасқан жіктеуіштер пайдаланылады.
1, 3, 5, 7-бағандарда Елдер жіктеуішіне сәйкес, әлем елдерінің кодтары көрсетіледі.
9 – бағанда Көлік түрі және тауарларды тасымалдау жіктеуішіне сәйкес шекарадағы көлік түрінің коды келтіріледі.
10-бағанындағы кодтар Жеткізу шартының жіктеуішіне сәйкес келтіріледі.
11 – бағанда тауар салмағы килограммен көрсетіледі. Көрсетілетін мән егер тауарлардың жалпы салмағы бір килограмнан артық құраса, тұтас шамаға дейін дөңгелектенеді. Егер тауардың жалпы салмағы елеусіз болса, онда мән үтірден кейін алты белгіге дейін дәлдікпен көрсетіледі.
13-бағанында тасымалданған тауарлар КО СЭҚ ТН көзделген қосымша өлшем бірліктерде (дана, литр, текше метр және басқа) және Өлшем бірліктердің жіктеуішіне сәйкес келтіріледі. Егер КО СЭҚ ТН белгілі бір тауар кодына қосымша өлшем бірлігі қарастырылмаған болса, онда сол тауар бойынша 12 және 13 – бағандар толтырылмайды.
15 және 16-бағандарда тауарды импорттау кезінде – тауардың қоймаға келіп түскен сәтінде, экспорттау кезінде – тауарды қоймадан тиеу сәтіндегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ұлттық валютадағы бағам қолданылады.
17-бағандағы кодтар Тауарларды ауыстыру ерекшеліктерінің жіктеуішіне сәйкес келтіріледі.
18 және 19-бағандарда Кеден одағына мүше-елдерінің сыртқы экономикалық қызметі қатысушылары арасында импорт-экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде ресімделетін келісім-шарттың (шот-фактура) және өзге де құжаттың нөмірі (сандық және (немесе) әріптік символдар) мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйек
№ 275 бұйрығына
21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 21 к приказу председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 29 сентябрь 2010 года № 275
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

7. В графах А и Б раздела 2 наименования и код товаров применяется классификатор ТН ВЭД ТС (размещен на сайте Агентства Республике Казахстан по статистике, в разделе «Классификаторы»).
В данном разделе указывается неограниченное количество товаров. При этом данные заполняются по каждому товару.
При заполнении раздела 2 используются классификаторы, размещенные на сайте Агентства Республике Казахстан по статистике, на «Главной» странице сайта, в разделе «Внешняя торговля»:
В графах 1, 3, 5, 7 указываются коды стран мира в соответствии с Классификатором стран мира.
В графе 9 приводится код вида транспорта на границе в соответствии с Классификатором видов транспорта и транспортировки товаров.
В графе 10 коды приводятся в соответствии с Классификатором условий поставки.
В графе 11 указывается вес товара в килограммах. Указываемое значение округляется до целой величины, если общая масса товаров составляет более одного килограмма. Если общая масса товара незначительна, то значение указывается с точностью до шести знаков после запятой.
В графе 13 приводятся перевезенные товары в дополнительных единицах измерения (штуки, литры, кубические метры и другое), предусмотренных ТН ВЭД ТС и в соответствии с Классификатором единиц измерения. Если для определенного кода товара применение дополнительной единицы измерения не предусмотрено в ТН ВЭД ТС, то по такому товару графы 12 и 13 не заполняются.
В графах 14 и 15 применяется курс к национальной валюте, установленный Национальным Банком Республики Казахстан на момент поступления товара на склад при импорте, на момент отгрузки товара со склада – при экспорте.
В графе 17 коды приводятся в соотстветствии с Классификатором особенностей перемещения товаров.
По графам 18 и 19 указывается номер (цифровой и (или) буквенный символы) и дата контракта (счета-фактуры) или другого документа, который оформляется при проведении экспортно-импортных операций между участниками внешнеэкономической деятельности стран Таможенного союза.
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылық
сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы 29
кыркүйектегі № 275
бұйрығына 21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 21 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 29 сентября 2010
г. № 275
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0681104
Код статистической формы
0681104
Тауар биржасының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности товарной биржи
1–биржа
1-биржа
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|_|_|_|  год
Тауарлық биржаның саудалық жүйесін қолдануда тікелей өткізу жолымен саудаласуды ұйымдастырушылық және техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын акционерлік қоғамның ұйымдастырушылық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица, созданные в организационно-правовой форме акционерного общества, осуществляющие организационное и техническое обеспечение торгов путем их непосредственного проведения с использованием торговой системы товарной биржи.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтарда.
Срок представления – 20 января.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Өткізілген биржалық сауда санын
көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество биржевых торгов,
единиц
2. Биржалық саудада тіркелген мүшелер
санын көрсетіңіз
Укажите количество зарегистрированных
членов товарной биржи
3. Биржалық мәмілелер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество биржевых сделок, единиц
Жолдар коды
Код строки
Биржалық тауарлардың атауы
Наименование биржевых товаров
СЭҚТН коды
Код ТНВЭД*
Мәмілердің барлығы
Всего сделок
олардан:
из них:
Спот-тауарлармен мәмілелер
Сделки со спот-товаром
Фьючерстік мәмілелер
Фьючерсные сделки
барлығы
всего
олардың ішінде мемлекеттік сатып алумен жасалған
из них совершенные по государственным закупкам
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жолдар коды
Код строки
Биржалық тауарлардың атауы
Наименование биржевых товаров
Спот-тауарлардың саудаға шығарылған көлемі, мың теңге
Объем выставляемых на торги спот-товаров, тысяч тенге
Жасалған мәмілелер бойынша айналым, мың теңге
Оборот по совершен-ным сделкам, тысяч тенге
олардан:
из них:
Спот-тауарлармен мәмілелер
Сделки со спот-товаром
Фьючерстік мәмілелер
Фьючерсные сделки
барлығы
всего
олардың ішінде мемлекеттік сатып алумен жасалған
из них совершенные по государственным закупкам
* СЭҚТН - сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасы
* ТНВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел. _________________
Басшы                      (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
Бас бухгалтер              (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________ (Ф.И.О., подпись) _____________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 22-қосымша
«Тауар биржасының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі

8-40
40 сағаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру ҚР
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0681104
Код
статистической
формы 0681104
Тауар биржасының қызметі туралы есеп
1–биржа
1-биржа
Отчет о деятельности товарной биржи
Жылдық
Годовая
Есепті кезең   _  _  _  _   жыл
Отчетный период |_||_||_||_|  год
Тауарлық биржаның саудалық жүйесін қолдануда тікелей өткізу жолымен
саудаласуды ұйымдастырушылық және техникалық қамтамасыз етуді жүзеге
асыратын акционерлік қоғамның ұйымдастырушылық-құқықтық нысанында
құрылған заңды тұлғлар тапсырады.
Представляют юридические лица, созданные в организационно-правовой форме
акционерного общества, осуществляющие организационное и техническое обеспечение
торгов путем их непосредственного проведения с использованием торговой системы
товарной биржи.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтарда.
Срок представления – 20 января.
КҰЖЖ коды _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО  |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
1. Өткізілген биржалық сауда санын көрсетіңіз, бірлік   _____
Укажите количество биржевых торгов, единиц               |_____|
2. Биржалық саудада тіркелген мүшелер санын көрсетіңіз  _____
Укажите количество зарегистрированных членов             |_____|
товарной биржи
3. Биржалық мәмілелер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество биржевых сделок, единиц
Жолдар
коды
Код
строки
Биржалық
тауар-
лардың
атауы
Наимено-
вание
биржевых
товаров
СЭҚТН
коды
Код
ТНВЭД
Мәмі-
лердің
барлығы
Всего
сделок
олардан:
из них:
Спот-тауарлармен мәмілелер
Сделки со спот-товаром
Фьючер-
стік
мәмілелер
Фьючерсные
сделки
барлығы
всего
олардың ішінде
мемлекеттік сатып
алумен жасалған
из них совершенные по
государственным закупкам
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Спот-
тауарлардың
саудаға
шығарыл-
ған көлемі,
мың теңге
Объем
выставляемых на
торги
спот-товаров,
тысяч тенге
Жасалған
мәмілелер
бойынша
айналым,
мың теңге
Оборот по
совершенным
сделкам,
тысяч тенге
олардан:
из них:
Спот-тауарлармен мәмілелер
Сделки со спот-товаром
Фьючерстік
мәмілелер
Фьючерсные
сделки
барлығы
всего
олардың ішінде
мемлекеттік сатып
алумен жасалған
из них совершенные по
государственным
закупкам
6
7
8
9
10
* ТНВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
Атауы                              Мекен-жайы
Наименование _____________________ Адрес ___________________________
_____________________ Тел.: ___________________________
_____________________ Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.:______________
Басшы                          (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _________________ (Ф.И.О., подпись) ___________________
Бас бухгалтер                  (Аты-жөні, тегі,  қолы)
Главный бухгалтер ____________  (Ф.И.О., подпись) ___________________
М.О.
М.П.
Приложение 22 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 29 сентября 2010 года № 275
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности товарной биржи"

нұсқаулық (коды 0681104, индексі 1-биржа, кезеңділігі жылдық)
1. Негізгі нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқау «Тауар биржасының қызметі туралы есеп» статистикалық нысанын (коды 0681104, индексі 1-биржа, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін бөлшектейді.
2. Келесі анықтамалар берілген статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) биржалық тауар – айналымнан алынбаған немесе айналымда шектелген тауар, соның ішінде жылжымайтын мүлік және интеллектуалдық меншік объектілерін қоспағанда биржалық саудаға тауарлық биржамен өткізілген шұғыл келісімшарт;
2) биржалық саудаласу – биржалық тауарлар бойынша мәмілелерді орындауға бағытталған биржалық сауда ережесі аясында өткізілген үдеріс;
3) биржалық сауда – саудаласуды жүргізу жолымен тауарлық биржада жүзеге асыратын биржалық тауарларды өткізу бойынша кәсіпкерлік қызмет, тіркеулер және мәмілелерді ресімдеу жатады;
4) биржалық мәміле – биржада айналымға жіберілген құрал ретінде мүлік болып табылатын мәміле және биржада Қазақстан Республикасының тауарлық биржа туралы заңнамасы мен биржалық сауда ережесіне сәйкес, оларды саудаласуды жүргізетін қатысушылармен келісіледі;
5) спот-тауар – қоймада жатқан тауарларды тез арада жеткізу немесе оны болашақта жеткізу;
6) тауарлық биржа – тауарлық биржаның саудалық жүйесін қолдануда тікелей өткізу жолымен саудаласуды ұйымдастырушылық және техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын акционерлік қоғамның ұйымдастырушылық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға;
7) тауарлық биржа мүшесі – биржалық тауарлармен мәмілелерді жүзеге асыратын брокер және (немесе) диллер;
8) фьючерстік мәміле – кепілді төлеумен байланысты биржалық мәміле; есептері клирингтік орталық арқылы жүзеге асырылады және тауарлық биржада шұғыл келісімшартпен жасалады, саудаға қатысушылардың қабылдауымен өзіне міндеттемелерді мәміле жасасқан уақытта бекітілген баға бойынша болашақта белгілі бір кезеңде биржалық тауарлардың нақтыланған санын қабылдау;
9) мемлекеттік сатып алу бойынша жасалған мәмілелер – Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңымен бекітілген тәртіпте жүзеге асырылған мәмілелер.
3. 3-бөлімде бастапқы мәлімделген құн бойынша сатуға шығарылған тауарлардың көлемі, жасалған мәміле бойынша тауар биржасының айналымы, сонымен бірге биржалық тауар топтарында жасалған мәміленің саны көрсетіледі.
Биржалық тауарлар атауы СЭҚТН (Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы) сәйкес келтіріледі.

(код 0681104, индекс 1-биржа, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности товарной биржи" (код 0681104, индекс 1-биржа, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) биржевой товар – товар, не изъятый из оборота или ограниченный в обороте, в том числе срочный контракт, допущенный товарной биржей к биржевой торговле, за исключением недвижимого имущества и объектов интеллектуальной собственности;
2) биржевые торги – процесс, проводимый в рамках правил биржевой торговли, направленный на совершение сделок по биржевым товарам;
3) биржевая торговля – предпринимательская деятельность по реализации биржевых товаров, осуществляемая на товарной бирже, путем проведения торгов, регистрации и оформлению сделок;
4) биржевая сделка – сделка, предметом которой является имущество, допущенное к обращению на бирже, и которая заключается на бирже участниками проводимых ею торгов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах и правилами биржевой торговли;
5) спот-товар – товар, находящийся на складе с немедленной поставкой или с поставкой его в будущем;
6) товарная биржа – юридическое лицо, созданное в организационно-правовой форме акционерного общества, осуществляющее организационное и техническое обеспечение торгов путем их непосредственного проведения с использованием торговой системы товарной биржи;
7) член товарной биржи – брокер и (или) дилер, осуществляющий сделки с биржевым товаром;
8) фьючерсная сделка – биржевая сделка с уплатой залога, расчеты по которому проводятся через клиринговый центр, совершаемый со срочным контрактом на товарной бирже, с принятием участниками торгов на себя обязательств поставить (принять) определенное количество биржевого товара в определенный период в будущем по цене, установленной в момент заключения сделки;
9) сделки, совершенные по государственным закупкам – сделки осуществленные в порядке установленном Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" от 21 июля 2007 года.
3. В разделе 3 указывается объем выставленных на торги товаров по первоначально заявленной стоимости, оборот товарной биржи по совершенным сделкам, а также число заключенных сделок в разрезе биржевых товаров.
Наименование биржевых товаров приводить в соответствии с ТНВЭД (Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности).

4. Арифметика-логикалық бақылау:
3 бөлім. Биржалық мәмілелер саны көрсетіледі
2 баған > 3 баған + 5 баған
3 баған > 4 баған
6 баған > 7 баған
7 баған > 8 баған + 10 баған
8 баған > 9 баған

4. Арифметико-логический контроль:
Раздел 3. Указывается количество биржевых сделок
графа 2 > графа 3 + графа 5
графа 3 > графа 4
графа 6 > графа 7
графа 7 > графа 8 + графа 10
графа 8 > графа 9