Кедендік тексеру құжаттарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 шілдедегі № 383 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6377 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 645 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрiнiң 10.12.2015 № 645 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 221-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) көшпелі кедендік тексеруді жүргізу туралы ұйғарымның нысаны бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес;
2) көшпелі кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысаны бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес;
3) камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны бұйрыққа 3 қосымшаға сәйкес;
4) көшпелі кедендік тексеру актісінің нысаны бұйрыққа 4 қосымшаға сәйкес;
5) камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны бұйрыққа 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (К-Қ.Ж. Кәрбозов) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның ресми жарияланған бірінші күнінен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 шілдедегі
№ 383 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
___________________                           «___»________ 20__ж.
(мемлекеттік кірістер                             (тіркеу күні)
органының БСН-і)
«___» _________ 20__ ж. № _______________
(прокуратура органдарында тіркеу)
№ _________ ҰЙҒАРЫМ
Кеден одағының Кеден кодексінің 122-бабына және «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 221-бабына сәйкес

Об утверждении форм документов таможенной проверки
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2010 года № 383. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2010 года № 6377. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 645
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 10.12.2015 № 645 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии со статьей 221 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму предписания о проведении выездной таможенной проверки согласно приложению 1 к приказу;
2) форму требования об устранении нарушений по результатам выездной таможенной проверки согласно приложению 2 к приказу;
3) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 3 к приказу;
4) форму акта выездной таможенной проверки согласно приложению 4 к приказу;
5) форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 5 к приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.Ж.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр                                          Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2010 года № 383
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
___________________________                     «___» _______ 20__ г.
БИН органа                                       (дата регистрации)
государственных доходов)
№ __________ от «__» __________ 20 ___ г.
(регистрация в органах прокуратуры)
ПРЕДПИСАНИЕ № ______
В соответствии со статьей 122 Таможенного кодекса Таможенного
союза и со статьей 221 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном
деле в Республике Казахстан»

1. __________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, мемлекеттік кірістер органының
атауы)
________________________________________________________ тапсырылады.
2. Тексерілетін тұлғаның толық атауы_________________________________
_____________________________________________________________________
3. ЖСН/БСН: ______________________
4. Тексеру түрі:_____________________________________________________
5. Тексеру мәні:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тексеру кезеңі «____» __________ 20___ ж. бастап
«____» ___________ 20___ ж. дейін
7. Тексеру мерзімі ұйғарымды тапсырған күннен бастап «____» күнтізбелік күн
8. Тексеру ұзартылды
«___» _________ 20___ ж. бастап «___» __________ 20___ ж. дейін
9. Тексеру тоқтатылды
«___» _________ 20___ ж. бастап «___» __________ 20___ ж. дейін
«___» _________ 20___ ж. бастап «___» __________ 20___ ж. дейін
«___» _________ 20___ ж. бастап «___» _________ 20___ ж. дейін
10. Тексеру жүргізуге мына мамандар тартылсын _______________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, ұйымның атауы)
______________________________________ ________ _____________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)    М.О.   (тегі және қысқаша
(қолы)      аты-жөні)
Тексерілетін тұлғаның ұйғарыммен (көшірмесін) танысқаны және алғаны
туралы белгісі.
«___» ______________ 20__ж. _______________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе: Ұйғарым мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде жасалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 шілдедегі
№ 383 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Көшпелі кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы
ТАЛАП
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«____» ____________ 20___ ж.                     № _______________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 221-1-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Сізге________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
немесе толық атауы
_____________________________________________________________________
салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның заңды мекенжайы және тұрған жері
20____ жылғы «_____» ___________________ № _____________________________________ жоспарлы көшпелі/жоспардан тыс көшпелі кедендік тексеру актісінің негізінде
(қажеттісін сызып көрсетсін)
мына анықталған бұзушылық(тар) туралы________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________хабарлайды.
анықталған бұзушылықтардың егжей-тегжейлі сипаттамасы
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 221-1-бабына сәйкес, Сізге анықталған бұзушылық(тар)ты осы талап табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күн ішінде жою, сондай-ақ: тауарларға арналған декларацияны/жүк кедендік декларациясының кедендік құнын түзетуді/тауарларға арналған декларацияны түзетуді, кедендік мақсатта өзге де құжаттарды:
__________________________
(қажеттісін сызып көрсетсін)
_________________________________________________________ұсыну қажет.
Кеден органы шығарған талапты орындамаған жағдайда, Сіз Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тартылатын боласыз.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 19-тарауына сәйкес, Сіздің осы талапты жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына және (немесе) сотқа шағымдануға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы_________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» __________ 20__ ж. М. О.
Талапты алдым__________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі)
«___» __________ 20__ ж.
Талапты табыс етті_____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаға талап жөнелтілді__________________________
(жөнелтілгені және алғандығы фактісін растайтын құжат)
«___» __________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 шілдедегі
№ 383 бұйрығына
3-қосымша

1. Поручается _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность, наименование органа
государственных доходов)
2. Полное наименование проверяемого лица ____________________________
_____________________________________________________________________
3. ИИН/БИН: _______________________
4. Вид проверки: ____________________________________________________
5. Предмет проверки: ________________________________________________
6. Проверяемый период с «___» _______ 20 __ г. по «___» _____ 20 __г.
7. Срок проверки «_» календарных дней с момента вручения предписания.
8. Проверка продлена с «__» ________ 20 __ г. по «__» ______ 20 __ г.
9. Проверка приостановлена с «__» _____20 __ г. по «__» ____ 20 __ г.
с «__» _____20 __ г. по «__» ____ 20 __ г.
с «__» _____20 __ г. по «__» ____ 20 __ г.
10. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов ___________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность, наименование организации)
________________________         __________      ____________________
(наименование органа               (МП.          (фамилия и инициалы)
государственных доходов)          подпись)
Отметка проверяемого лица об ознакомлении и получении предписания (копии).
«___» ____________ 20_г.                             ____________
(подпись)
время: ____ часов ___ минут
Примечание: Предписание оформляется на фирменном бланке письма
органа государственных доходов
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2010 гола № 383
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
ТРЕБОВАНИЕ
об устранении нарушений
по результатам выездной таможенной проверки
«___» ___________ 20 ___ г.                               № ______
В соответствии со статьей 221-1 Кодекса Республики Казахстан «О
таможенном деле в Республике Казахстан» _____________________________
_____________________________________________________________________
наименование органа государственных доходов
уведомляет Вас ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное
наименование проверяемого лица
_____________________________________________________________________
идентификационный номер налогоплательщика (ИИН/ВИН)
_____________________________________________________________________
юридический адрес и местонахождение проверяемого лица
о следующем (их) выявленном (ых) нарушении (ях) _____________________
_____________________________________________________________________
подробное описание выявленных нарушений
на основании акта плановой выездной / внеплановой выездной таможенной
проверки
(нужное подчеркнуть)
от «__» _____________ 20 __ года № __________________________________
В соответствии со статьей 221-1 Кодекса Республики Казахстан «О
таможенном деле в Республике Казахстан», Вам необходимо устранить
выявленные нарушение (я) в течение десяти рабочих дней со дня,
следующего за днем вручения настоящего требования, а также
предоставить: декларацию на товары/корректировку таможенной стоимости
грузовой таможенной декларации / корректировку
(нужное подчеркнуть)
декларации на товары, иные документы для таможенных целей: __________
_____________________________________________________________________
В случае не исполнения требования, вынесенного органом
государственных доходов, Вы будете привлечены к ответственности в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В соответствии с главой 19 Кодекса Республики Казахстан «О
таможенном деле в Республике Казахстан», Вы имеете право обжаловать
настоящее требование вышестоящему органу государственных доходов и
(или) в суд.
Руководитель органа государственных доходов ___________________
(подпись, Ф.И.О.)
«___» ___________ 20__ г.      М. П.
Требование получил __________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого лица, подпись, печать)
«___» ___________ 20_г.
Требование вручил ___________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Требование отправлено проверяемому липу _____________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и получения)
«___» ___________ 20_г.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2010 гола № 383

Ескерту. Бұйрық 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІ
МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР КОМИТЕТІ Камералдық кедендік тексеру АКТІСІ
№ ________________________________
«_____» __________ 20__ж.
_____________________________              ______________________
(жасалған орны және күні)              (тексеру жүргізілген орын)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Кеден одағының Кеден кодексінің 122131-баптарына және «Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің
211220221-1-баптарына сәйкес
____________________________________________________________негізінде
(кедендік тексеру тағайындауға және (немесе) жүргізуге негіздеме)
Лауазымды тұлғалар:
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғаларының лауазымдары,
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе
толық атауы,
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тұрған жері және қызметін нақты жүзеге асыратын
жері туралы мәліметтер,
_______________________ қатысты камералдық кедендік тексеру жүргізді.  оның сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
Тексерілетін тұлғаның ағымдағы (есептік) және басқа да банктік шоттар реквизиттері:______
_____________________________________________________________________
__________Кедендік тексеру жүргізуге маман ретінде тартылған басқа
бақылаушы органдардың лауазымды тұлғаларының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), олардың лауазымдары: _______
_____________________________________________________________________
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы
мәліметтер:_________
_____________________________________________________________________
тексерілген құжаттардың түрлері, олар жататын кезең және қажет болған
кезде________________________________________________________________
нақты құжаттардың тізбесі)
Кедендік тексеру барысында кедендік бақылаудың өзге нысандарын
пайдалану туралы мәліметтер:_________________________________________
(кедендік бақылаудың нысандары, тексеру
_____________________________________________________________________
барысында жүргізілген өзге әрекеттер туралы мәліметтер)
Бұдан бұрынғы тексеру және бұдан бұрын анықталған Кеден одағының және
(немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылықтарды
жою бойынша қабылданған шаралар туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды:_________________________________________
талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің тиісті ережелеріне
_____________________________________________________________________
сілтеме жасай отырып, Кеден одағының және (немесе) Қазақстан
Республикасының кеден заңнамасын
_____________________________________________________________________
бұзушылықтар туралы куәландыратын анықталған фактілерді
егжей-тегжейлі сипаттау не олардың жоқ
_____________________________________________________________________
екендігі туралы мәліметтер)
Тексеру нәтижесі бойынша тұжырымдар:_________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта.
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды тұлғалар:
_______________________________________ ____________________
(тегі, қысқаша аты-жөні)            (қолы)
_______________________________________ ____________________
(тегі, қысқаша аты-жөні)                (қолы)
Актінің ___________парақтағы екінші данасын___ қосымшаларымен алдым:
(қосымшалардың саны)
_________________________________________________     _________
(актінің екінші данасын алған тұлғаның лауазымы,         (қолы)
тегі, қысқаша аты-жөні, төлқұжат деректері)
Актінің екінші данасы тексерілген тұлғаға жөнелтілді_________________
(жөнелтілгені және алғандығы фактісін растайтын құжат)
«____» ____________ 20__ ж.
(актінің екінші данасын алған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 шілдедегі
№ 383 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
«БЕКІТЕМІН»
Мемлекеттік кірістер
органының басшысы
(оны ауыстыратын тұлға)
____________________
тегі, қысқаша аты-жөні
__________ ___________
қолы         күні
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІ
МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР КОМИТЕТІ
Көшпелі кедендік тексеру
АКТІСІ

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
КОМИТЕТ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОХОДОВ
МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
АКТ
камеральной таможенной проверки
№ _________________________
«___» ____________ 20 __ г.
___________________________               ___________________________
(место и дата составления)                (место проведения проверки)
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 122131 Таможенного кодекса Таможенного
союза и статьями 211220221-1 Кодекса Республики Казахстан «О
таможенном деле в Республике Казахстан», на основании _______________
_____________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения таможенной проверки)
проведена камеральная таможенная проверка
Должностными лицами: ________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его
наличии) должностных лиц органа
_____________________________________________________________________
государственных доходов, проводившего проверку)
в отношении _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное
наименование проверяемого лица.
_____________________________________________________________________
сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления
деятельности проверяемого лица,
_____________________________________________________________________
его идентификационные номера (ИИН, БИН)
Реквизиты текущего (расчетного) и иных банковских счетов проверяемого
лица: _____________________________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц других
контролирующих органов, привлеченных в качестве специалистов к
проведению таможенной проверки, их должности: _______________________
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных
проверяемым лицом:
_____________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся,
_____________________________________________________________________
и при необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм
таможенного контроля: _______________________________________________
(сведения о формах таможенного
_____________________________________________________________________
контроля, иных действиях, проведенных в ходе проверки)
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Таможенного союза и
(или) Республики Казахстан: _________________________________________
_____________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: ________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о
нарушениях таможенного
_____________________________________________________________________
законодательства Таможенного союза и (или) Республики Казахстан со
ссылкой, на соответствующие
_____________________________________________________________________
нормы нормативных правовых актов, требования которых нарушены, либо
сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам таможенной проверки: __________________________
_____________________________________________________________________
Приложения на _____ листах.
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
_____________________________                     ___________________
(фамилия, инициалы)                                (подпись)
_____________________________                     ___________________
(фамилия, инициалы)                                (подпись)
Второй экземпляр акта с _________ приложениями на ___ листах получил:
(количество приложений)
_____________________________________________________        ________
(должность, фамилия, инициалы, паспортные данные лица,      (подпись)
получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр акта отправлено проверяемому лицу __________________
(подтверждающий документ о факте отправки и
получения)
«___» ____________ 20 ___ г.
(дата получения второго экземпляра акта)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2010 гола № 383

Ескерту. Бұйрық 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№________________________________
«_____» _________________ 20__ж.
_____________________________              ____________________
(жасалған орны және күні)                (тексеру жүргізілген орын)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Кеден одағын Кеден кодексінің 122132-баптарына және «Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы
Кодексінің 211221221-1-баптарына сәйкес, ҚР БП ҚСжАКК-да «___»
___________ 20__ ж. №______ тіркелген «___» ____________ 20__ ж.
№_________ көшпелі кедендік тексеру ұйғарымымен және ________________
___________________________________________________________негізінде
(кедендік тексеру тағайындауға және (немесе) жүргізуге негіздеме)
Лауазымды тұлғалар:
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғаларының лауазымдары,
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе
толық атауы, тексерілетін тұлғаның тұрған жері
_____________________________________________________________________
және қызметін нақты жүзеге асыратын жері туралы мәліметтер, оның
сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
қатысты____________________________ көшпелі кедендік тесеру жүргізді.
(жоспарлы, жоспардан тыс, жоспардан тыс қарсы)
Тексерілетін тұлғаның ағымдағы (есептік) және басқа да банктік шоттар
реквизиттері:______
_____________________________________________________________________
Тексерілген тұлғаның басшысы:________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Кедендік және қаржылық есептілікті жүргізуге, мемлекеттік кірістер
органдары алатын кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуге жауапты
лауазымды тұлғалар: _________________________________________________
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Кедендік тексеру жүргізуге маман ретінде тартылған басқа бақылаушы
органдардың лауазымды тұлғаларының тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), олардың лауазымдары: __________________________________
Тексеруді жүргізу мерзімі: 20_ж.«__»___ бастап 20__ ж.«__» ___ дейін
Тексеру тоқтатылды:       20_ж. «__»___ бастап 20__ ж.«__» ___ дейін
Тексеру ұзартылды:        20_ж. «__»___ бастап 20__ ж.«__» ___ дейін
Тексеру кезеңі:           20_ж. «__»___ бастап 20__ ж.«__» ___ дейін
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
тексерілген құжаттардың түрлері, олар жататын кезең және қажет болған
кезде________________________________________________________________
нақты құжаттардың тізбесі)
Кедендік тексеру барысында кедендік бақылаудың өзге нысандарын
пайдалану туралы мәліметтер:_________________________________________
(кедендік бақылаудың нысандары, тексеру
_____________________________________________________________________
барысында жүргізілген өзге әрекеттер туралы мәліметтер)
Бұдан бұрынғы тексеру және бұдан бұрын анықталған Кеден одағының және
(немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылықтарды
жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:___________________
_____________________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды:_________________________________________
талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің тиісті ережелеріне
_____________________________________________________________________
сілтеме жасай отырып, Кеден одағының және (немесе) Қазақстан
Республикасының кеден заңнамасын
_____________________________________________________________________
бұзушылықтар туралы куәландыратын анықталған фактілерді
егжей-тегжейлі сипаттау не олардың жоқ
_____________________________________________________________________
екендігі туралы мәліметтер)
Тексеру нәтижесі бойынша тұжырымдар:_________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта.
Көшпелі кедендік тексеруді жүргізген лауазымды тұлғалар:
_______________________________________ ____________________
(тегі, қысқаша аты-жөні)                 (қолы)
_______________________________________ ____________________
(тегі, қысқаша аты-жөні)               (қолы)
Актінің _______ парақтағы екінші данасын ____________________
қосымшаларымен алдым:                  (қосымшалардың саны)
_______________________________________ ____________________
(актінің екінші данасын алған тұлғаның лауазымы, (қолы)
тегі, қысқаша аты-жөні, төлқұжат деректері)
«____» ____________ 20__ ж.
(актінің екінші данасын алған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 шілдедегі
№ 383 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша
бұзушылықтарды жою туралы
ХАБАРЛАМА

Сноска. Приказ дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
«УТВЕРЖДАЮ»
Руководитель органа
государственных доходов
(лицо, его замещающее)
__________________
Фамилия, инициалы
________ _____
подпись  дата
КОМИТЕТ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОХОДОВ
МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
АКТ
выездной таможенной проверки
№ ____________________________
«___» ___________ 20__ г.
_________________________                  __________________________
(место и дата составления)                (место проведения проверки)
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 122132 Таможенного кодекса Таможенного
союза и статьями 211221221-1 Кодекса Республики Казахстан «О
таможенном деле в Республике Казахстан», предписанием выездной
таможенной проверки от «___» _________ 20 ___ г.
№ ________, зарегистрированным в УКПСиСУ ГП РК за №___ от «___»
___________ 20 ___ г. и на основании ________________________________
(основание назначения и (или) проведения таможенной проверки)
проведена _____________________________ выездная таможенная проверка:
(плановая, внеплановая, внеплановая встречная)
Должностными лицами: ________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его
наличии) должностных лиц органа
_____________________________________________________________________
государственных доходов, проводившего проверку)
в отношении _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное
наименование проверяемого лица.
_____________________________________________________________________
сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления
деятельности проверяемого лица,
_____________________________________________________________________
его идентификационные номера (ИИН, БИН)
Реквизиты текущего (расчетного) и иных банковских счетов проверяемого лица: _______________________________________________________________
руководитель проверяемого лица: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Должностные лица проверяемого лица, ответственных за ведение
таможенной и финансовой отчетности, уплату таможенных платежей и
налогов, взимаемых органами государственных доходов: ________________
(фамилия, имя, отчество)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц других
контролирующих органов, привлеченных в качестве специалистов к
проведению таможенной проверки, их должности: _______________________
Срок проведения проверки: с «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
Проверка приостанавливалась с: «__» ____ 20__ г. по «__» ____ 20__ г.
Проверка продлена: «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
Проверяемый период: «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных
проверяемым лицом: __________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся.
_____________________________________________________________________
и при необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм
таможенного контроля: _______________________________________________
(сведения о формах таможенного
_____________________________________________________________________
контроля, иных действиях, проведенных в ходе проверки)
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Таможенного союза и
(или) Республики Казахстан: _________________________________________
_____________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: ________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного
_____________________________________________________________________
законодательства Таможенного союза и (или) Республики Казахстан со
ссылкой, на соответствующие
_____________________________________________________________________
нормы нормативных правовых актов, требования которых нарушены, либо
сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам таможенной проверки: __________________________
_____________________________________________________________________
Приложения на ___ листах.
Должностные лица, проводившие выездную таможенную проверку:
________________________________                       ______________
(фамилия, инициалы)                               (подпись)
________________________________                       ______________
(фамилия, инициалы)                               (подпись)
Второй экземпляр акта с ___________ приложениями на __листах получил:
(количество приложений)
______________________________________________________       ________
(должность, фамилия, инициалы, паспортные данные лица,      (подпись)
получившего второй экземпляр акта)
«___» _______________ 20 __ г.
(дата получения второго экземпляра акта)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2010 гола № 383

Ескерту. Бұйрық 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 20.02.2015 № 107 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«_____» _________________ 20__ж.           № ________________________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 220–бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
_____________________________________________________________________
тексерілген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе
толық атауы,
_____________________________________________________________________
оның сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
тексерілген тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан жері
Сізге мынадай кедендік декларациялар бойынша:
р/н №
Тауар декларацияларының тіркеу нөмірі
Тауардың рет нөмірі
Бағанның номірі/бағанның тарауы
Бұдан бұрын көрсетілген мәлімет
Өзгертілген және (немесе) қосылған мәлімет
1
2
3
4
5
6
1
2
«____» ____________________ 20__ ж. №______ камералдық кедендік тексеру актісінің негізінде анықталған мынадай бұзушылық(тар) туралы хабарлайды.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 221-1–бабына сәйкес, Сізге осы хабарламаны табыс еткен (алған) күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күн ішінде осы хабарламаны орындау жолымен көрсетілген бұзушылықтарды өз бетімен жою қажет.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 220-бабына сәйкес камералдық кедендік тексеру нәтижесі бойынша анықталған бұзушылықтарды өз бетімен жою деп бұзушылықтарды жою туралы хабарламадағы талаптарды, оның ішінде тексерілетін тұлғаның хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда, қажет болған кезде кедендік төлемдер мен салықтар бойынша берешек сомасын өтеу жөніндегі төлем құжатының көшірмесін қоса бере отырып, кедендік декларацияны және (немесе) кедендік декларацияның кедендік құнын түзетуді ұсынуы жолымен орындау танылады.
Хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда, тексерілетін тұлға осындай хабарламаға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен шағымдана алады.
Осы Кодекстің 221-1-бабының 13-тармағымен белгіленген мерзімде камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды өз бетімен жою арқылы декларант Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген жауапкершілікке тартылмайды.

Сноска. Приказ дополнен Приложением 5 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 20.02.2015 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
об устранении нарушений по результатам
камеральной таможенной проверки
«___» ___________ 20 __г.                                    № ______
В соответствии со статьей 220 Кодекса Республики Казахстан
«О таможенном деле в Республике Казахстан» __________________________
_____________________________________________________________________
наименование органа государственных доходов
уведомляет Вас ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное
наименование проверяемого лица,
_____________________________________________________________________
его идентификационные номера (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
юридический адрес и местонахождение проверяемого лица
о следующем (их) нарушении (ях), выявленном (ых) на основании акта
камеральной таможенной проверки № __________ от «__» _________ 20 __
года, по следующим таможенным декларациям:
п/п
Регистрационный номер
декларации на товары
Порядковый
номер товара
Номер
графы/
подраздела
графы
Ранее
указанные
сведения
Измененные и(или)
дополненные сведения
1
2
3
4
5
6
1
2
В соответствии со статьей 221-1 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Вам необходимо самостоятельно устранить указанные нарушения путем исполнения настоящего уведомления в течение десяти рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления.
В соответствии со статьей 220 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», самостоятельным устранением нарушений, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки, признается исполнение требований, содержащихся в уведомлении об устранении нарушений, в том числе путем представления проверяемым лицом корректировки декларации на товары и ее электронную копию, в случае корректировки таможенной стоимости товаров - также декларацию таможенной стоимости и ее электронную копию, а в случае уплаты таможенных пошлин, налогов и иных платежей, - также документы и (или) сведения, подтверждающих их уплату.
В случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями проверяемое лицо может обжаловать такое уведомление в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Декларант не привлекается к ответственности, установленной законами Республики Казахстан при самостоятельном устранении нарушений, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки в срок, установленный пунктом 13 статьи 221-1 настоящего Кодекса.

Осы Кодекстің 221-1-бабының 13-тармағымен белгіленген мерзімде камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындамаған жағдайда, осы Кодекстің 221-1 және 221-2-баптарына сәйкес тексерудің нәтижелері туралы хабарлама шығарылады.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы ______________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» __________ 20__ ж.                М. О.
Хабарламаны алдым____________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі)
«___» __________ 20__ ж.
Хабарламаны табыс еттім______________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаға хабарлама жөнелтілді
________________________________________________________________
(жөнелтілгені және (немесе) алғандығы фактісін растайтын құжат)
«___» __________ 20__ ж.

В случае неисполнения уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки, в срок, установленный пунктом 13 статьи 221-1 настоящего Кодекса, выносится уведомление о результатах проверки в соответствии со статьями 221-1 и 221-2 настоящего Кодекса.
Руководитель органа государственных доходов ___________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__» ___________ 20__г.              М. П.
Уведомление получил _________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого лица, подпись, печать)
«__» ___________ 20__г.
Уведомление вручил __________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу ____________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
«__» ___________ 20__г.