"Шошқалардың аскаридозын алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі № 523 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 15 шілдедегі № 450 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 11 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6384 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 8-бабы 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Шошқалардың аскаридозын алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі № 523 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 3178 тіркелген, 2005 жылғы 13 қазанда «Заң газетінде» № 125 (749) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспедегі «8 тармақшаларына» деген сөз және сан «9) тармақшасына» деген сөз және санмен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстардағы және Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық инспекцияларымен бірігіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шошқалардың аскаридозын алдын алу және жою жөніндегі ветеринариялық ережесінде:
2-тармақтағы «копроовоскопия» деген сөз «зертханалық зерттеулер» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) рационға құрамы бойынша витаминдермен және минералдық заттармен балансталған азықтарды енгізеді;»;
мынадай мазмұндағы 9-1) және 9-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«9-1) жаңадан келген жануарларды 30 күнтізбелік күн ішінде профилактикалық карантинге қояды және гельминттерге зертханалық зерттеулер жүргізеді;
9-2) әрбір фермада санитарлық тораптарды жабдықтайды;»;
5-тармақта:
1) тармақшадағы «гельминтокопрологиялық» деген сөз «зертханалық» деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «гельминтокопроскопиялық тексеру» деген сөздер «зертханалық зерттеулер» деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2004 года № 523 "Об утверждении Ветеринарных правил по профилактике и ликвидации аскаридоза свиней"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2010 года № 450. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2010 года № 6384. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2004 года № 523 "Об утверждении Ветеринарных правил по профилактике и ликвидации аскаридоза свиней" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3178, опубликованный в "Юридической газете" от 16 сентября 2005 года № 170-171 (904-905)), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле слово и цифру "подпунктом 8" заменить словом и цифрой "подпунктом 9)";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с территориальными инспекциями областей и городов Астана, Алматы Комитета государственной инспекции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.";
в Ветеринарных правилах по профилактике и ликвидации аскаридоза свиней, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2 слово "копроовоскопии" заменить словами "лабораторных исследований";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) в рацион включают корма, сбалансированные по содержанию витаминами и минеральными веществами;";
дополнить подпунктами 9-1) и 9-2) следующего содержания:
"9-1) вновь поступающих животных подвергают профилактическому карантинированию в течение 30 календарных дней и лабораторному исследованию на гельминтозы;
9-2) на каждой ферме оборудуют санузлы;";
в пункте 5:
в подпункте 1) слово "гельминтокопрологическое" заменить словом "лабораторное";
в подпункте 3) слова "гельминтокопроскопические обследования" заменить словами "лабораторные исследования";

6-тармақтың 1) тармақшасындағы «гельминтокопрологиялық тексерілуден» деген сөздер «зертханалық зерттеулерден» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаменті (Тоқсеитова Р.Ә.) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            М. Оразаев

в подпункте 1) пункта 6 слова "гельминтокопрологическим обследованиям" заменить словами "лабораторным исследованиям".
2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токсеитова Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              М. Оразаев