"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 432 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6466 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген), мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықтың 1 -қосымшасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
1 «Салықтық түсімдер» санатында:
05 «Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар» кіші сыныбында:
1 «Қосылған құн салығы» кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 11, 12 ерекшеліктермен толықтырылсын:
«11 Бюджеттен қайтарылған және құжаттық салықтық тексеру жүргізу барысында расталмаған қосылған құн салығының асып кеткен сомасы салық төлеушілердің (қайтару) аударатын сомалары
12 Салықтық тексеру кезінде расталмаған, бұрын аударылған және қайтарылған қосылған құн салығының асып кеткен сомасына келетін (қайтару) аударатын өсімпұл сомалары»;
5 «Бюджеттік кредиттерді өтеу» санатында:
01 «Бюджеттік кредиттерді өтеу» сыныбында:
мынадай мазмұндағы 2 «Пайдаланылмаған бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару» кіші сыныбымен толықтырылсын:
мынадай мазмұндағы 01, 02 ерекшеліктермен толықтырылсын:
«01 Республикалық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
02 Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару»;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
09 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
9 «Отын және энергетика» функцияналдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«025 Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі ведомстволарын көшіру»;
16 «Қарыздарды өтеу» функционалдық тобында:
1 «Қарыздарды өтеу» функцияналдық кіші тобында:
257 «Облыстың қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«018 Республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару»;
356 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«019 Республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару»;
452 «Ауданның (республикалық маңызы бар қаланың) қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«021 Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару»;
459 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«022 Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару».

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 432. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2010 года № 6466. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие дополнения и изменения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 05 "Внутренние налоги на товары, работы и услуги":
в подклассе 1 "Налог на добавленную стоимость":
дополнить спецификами 11, 12 следующего содержания:
"11 Перечисление (возврат) налогоплательщиком суммы превышения налога на добавленную стоимость, ранее возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату при проведении налоговой проверки
12 Перечисление (возврат) суммы пени, приходящейся на возвращенную сумму превышения налога на добавленную стоимость, ранее возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату при проведении налоговой проверки";
в категории 5 "Погашение бюджетных кредитов":
в классе 01 "Погашение бюджетных кредитов":
дополнить подклассом 2 "Возврат сумм неиспользованных бюджетных кредитов":
дополнить спецификами 01, 02 следующего содержания:
"01 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета
02 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 9 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 025 следующего содержания:
"025 Передислокация ведомств Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";
в функциональной группе 16 "Погашение займов":
в функциональной подгруппе 1 "Погашение займов":
по администратору бюджетных программ 257 "Управление финансов области":
дополнить бюджетной программой 018 следующего содержания:
"018 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 019 следующего содержания:
"019 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 452 "Отдел финансов района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 021 следующего содержания:
"021 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 459 "Отдел экономики и финансов района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 022 следующего содержания:
"022 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета".

2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А. Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Б. Жәмішев

2. Департаменту методологии бюджетного процесса (А.Н. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев