Степногорск қаласы азаматтарының мұқтаж жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 маусымдағы № 4С-32/5 шешімі. Ақмола облысы Степнгорск қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 6 тамыздағы № 1-2-133 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 5С-3/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық  мәслихатының 2012.04.03 № 5С-3/5 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6 бабына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «Степногорск қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жанында құрылатын комиссиясы шешімінің негізінде Степногорск қаласы азаматтарының мұқтаж жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) жан басының орташа табысы өмір сүру шегінен төмен (бұдан әрі-аз қамтылған отбасылар (азаматтар)) отбасыларына (азаматтарға) және Степногорск қаласында тұрақты тұратын көп балалы отбасыларға өтініші бойынша баласын сауықтыру үшін жолдама алуға жылына бір рет жолдама құны көлемінде;
2) отбасының орташа жан басылық табысына қарамастан жедел әлеуметтік қолдауға мұқтаж, қиын тіршілік жағдайындағы отбасыларына (азаматтарға):
ұзақ уақыт бойы емделіп жатқан және денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған онкологиялық және туберкулез ауруларымен ауыратындарға жылына бір рет 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіштен көп емес көлемде;
Өрт, су тасқыны, басқа да табиғи немесе техногендік сипаттағы апат сияқты төтенше жағдайларға ұшыраған отбасыларына (азаматтарға) 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен 150 (бір жүз елу) айлық есептік көрсеткішке дейін көлемде бір реткі көмек;
3) Ұлы Отан Соғысының мүгедектері мен қатысушыларына коммуналдық қызмет төлемінің шығындарын өтеуге ай сайын 2,5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
4) зейнеткерлерге Ақмола облысының аумағында тегін операция жасау баламасы жоқ, ақылы операция жасауға-аталмыш операцияның құны көлемінде, бірақ 15 айлық есептік көрсеткіштен көп емес көлемде бір реткі көмек;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне, жеңілдік және кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңістірілген тұлғаларға, сонымен қатар Семей ядролық полигон аймағында зардап шеккен тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағы бойынша ауруханаға жатуға жол шығындары үшін – темір жол, автомобиль (таксиден басқа) жолаушы көлігі түрлерімен жолға шыққан станциядан ауруханаға жатқызатын орынға дейінгі жолақы құнының 100 пайызы көлемінде, жол жүру құжаттарының негізінде (бару және кері қайту) бір реткі көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Степногорска
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 29 июня 2010 года № 4С-32/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорска Акмолинской области 6 августа 2010 года № 1-2-133. Утратило силу - решением маслихата города Степногорск Акмолинской области от 3 апреля 2012 года № 5С-3/5
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Степногорска Акмолинской области от 03.04.2012 № 5С-3/5 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан города Степногорска на основании решений комиссии, созданной при государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска»:
1) семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума (далее - малообеспеченные семьи (граждане), постоянно проживающим в городе Степногорске, по заявлению граждан:
малообеспеченным и многодетным семьям на приобретение путевок для оздоровления детей один раз в год в размере стоимости путевок;
2) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина):
онкологическим больным и больным туберкулезом, длительное время находящимся на лечении и состоящим на учете в организациях здравоохранения в размере не более 25 (двадцати пяти) месячных расчетных показателей, один раз в год;
семьям (гражданам) в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера - единовременно, в размере от 40 (сорока) до 150 (ста пятидесяти) месячных расчетных показателей.
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на возмещение расходов за коммунальные услуги в размере 2,5 месячных расчетных показателей ежемесячно;
4) пенсионерам на платную операцию, не имеющую бесплатной альтернативы на территории Акмолинской области – единовременно, в размере стоимости данной операции, но не более 15 месячных расчетных показателей;
5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, а также лицам, пострадавшим в зоне Семипалатинского ядерного полигона за проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан – единовременно, в размере 100 процентов от стоимости проезда железнодорожным, автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации, на основании проездных документов (туда и обратно);

6) ауылдық жерлерде тұратын аз қамтылған және көп балалы отбасыларының студентеріне білім беру мекемелерімен келісім-шарт негізінде колледждердегі оқу төлемі үшін оқу құнының көлеміндегі бір жолғы ақшалай төлем;
7) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақыны төлеу бойынша мемлекеттік орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Степногорск қалалық «Зейнетақыны төлеу бойынша мемлекеттік орталығы» бөлімшесінің ұсынған тізіміне сәйкес көрселген тармақшадағы тұлғалардың есеп айырысу шотына қаражат аудару жолымен өтініш бермей-ақ төленетін мерекелік күндерге арналған біржолғы ақшалай төлемдер;
Жеңіс күніне орай-Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға, жеңілдік және кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңістірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезеңдегі тылдағы еңбек өтілі 6 айдан кем емес тұлғаларға 5 (бес) айлық есептік көрсеткіштен артық емес көлемінде;
Балаларды қорғау күніне орай – он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, табысы аз отбасылардың балаларына, жетім – балаларға-5 (бес) айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай – «Ардақты ана» медалімен немесе «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқалармен марапатталған көп балалы аналарға- 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Қарттар күніне орай – 90 жасқа толған және одан жоғары жасы бойынша зейнеткерлерге, төменгі және төменгі мөлшерден аз зейнетақысы бар зейнеткерлерге-5 (бес) айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Мүгедектер күніне орай – 1,2,3 топтағы мүгедектерге 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
8) ай сайын:
Ақмола облысының Денсаулық сақтау басқармасының «Степногорск аймақтық туберкулезге қарсы күрес диспансері» Мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдердің негізінде ДОТС бағдарламасы бойынша қолданатын нысанында емдеуді өткізу кезеңінде туберкулезбен ауратын ауруларға, фтизиатрда есепте тұратын және химиялық сауықтыруды алатын балаларға қосымша тамақтануға берілетін 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі төлем;
Атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтылған отбасыларының әрбір мүшесіне азық-түлік өнімдерінің қымбаттауына байланысты өтініш бермей-ақ 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш көлемінде ай сайынғы ақшалай көмек;
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да ерексіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары, Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезеңінде қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасына Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақыны төлеу бойынша мемлекеттік орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Степногорск қалалық «Зейнетақыны төлеу бойынша мемлекеттік орталығы» бөлімшесінің тізімінің негізінде коммуналдық қызмет төлемі шығындарының өтемі үшін 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек;

6) студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей из сельской местности на оплату за обучение в колледжах на основании договора с учреждением образования – в размере стоимости обучения, один раз в год;
7) к праздничным датам единовременно на основании списков, предоставляемых Степногорским отделением «Государственный центр по выплате пенсий» Акмолинского филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан путем перечисления средств на расчетные счета лиц, указанных в данном подпункте, без подачи заявления:
ко Дню Победы       - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лицам, которым установлен стаж работы в тылу не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, в размере не более 5 (пяти) месячных расчетных показателей;
ко Дню защиты детей - детям-инвалидам до 16 лет, детям из малообеспеченных семей и детям-сиротам в размере не более 5 (пяти) месячных расчетных показателей;
к Международному женскому Дню 8 марта - многодетным матерям, награжденным медалью «Мать – героиня» или подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» в размере не более 5 (пяти) месячных расчетных показателей;
ко Дню пожилых людей - пенсионерам по возрасту, достигшим 90 лет и старше, пенсионерам с минимальным и ниже минимального размером пенсии в размере не более 5 (пяти) месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов - инвалидам 1, 2, 3 групп в размере не более 5 (пяти) месячных расчетных показателей;
8) ежемесячно:
на дополнительное питание больным туберкулезом в период проведения лечения в поддерживающей фазе по ДОТС-программе, детям, состоящим на учете у фтизиатра и получающим химиопрофилактику на основании списков, предоставляемых государственным учреждением «Степногорский региональный противотуберкулезный диспансер» Управления здравоохранения Акмолинской области в размере 3 (трех) месячных расчетных показателей.
малообеспеченным семьям из числа получателей адресной социальной помощи в связи с удорожанием продуктов питания без подачи заявления в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя на каждого члена семьи;
на возмещение расходов за коммунальные услуги бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, семьям военнослужащих, погибших в период боевых действий в Афганистане на основании списков, предоставляемых Степногорским отделением «Государственный центр по выплате пенсий» Акмолинского филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя;

9) «Степногорск қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдердің негізінде тірек – қозғалтқыш аппараты бұзылған 1 және 2 топтағы мүгедектерге АИ -80 маркалы жанармайды сатып алуға 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіштен артық емес көлемде жылына бір рет төленетін ақшалай төлем;
10) 1 қыркүйекке - бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар отбасыларына, оның ішінде орта білім беру, орта кәсіптік және жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орындарын аяқтау уақытына дейін, бірақ жасы 23 жастан аспаған балалары бар көп балалы отбасыларға 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
2. Өкілетті орган-«Степногорск қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда аталған санаттарға әлеуметтік көмек көрсету және төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Әлеуметтік көмек «Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек» 451.007.000 бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат есебіне жүргізіледі.
4. Әлеуметтік көмек алушылардың есеп шотына қаражат аудару бойынша қызметтер төлемі Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіпке сәйкес «Казпочта» Акционерлік қоғамы, «Қазақстанның халық банкі» Акционерлік қоғамының Ақмола облыстық филиалы және «Степногорск қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі арасында жасалған келісім-шарттың негізінде жүргізіледі.
5. Степногорск қалалық мәслихатының: 2008 жылғы 20 қарашадағы № 4С-13/4 “Азаматтардың мұқтаж жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы” шешімі, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Аймақтық тізілімінде № 1-2-98 тіркелген, “Вечерний Степногорск” және “Степногорск ақшамы” газеттерінде 2009 жылғы 16 қаңтарда жарияланған), 2009 жылғы 24 маусымдағы № 4С-22/4 «2008 жылғы 20 қарашадағы № 4С-13/4 “Азаматтардың мұқтаж жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы” шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Аймақтық тізілімінде № 1-2-116 тіркелген, “Вечерний Степногорск” және “Степногорск ақшамы” газеттерінде 2009 жылғы 31 шілдеде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Р. Сахневич
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Ғ. Көпеева
«КЕЛІСІЛДІ»
Степногорск қаласының әкімі                А. Никишов
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі бастығының м.а        Ф. Жукова
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі бастығының м.а            А. Бұғыбаев

9) денежные выплаты инвалидам 1 и 2 групп с нарушением опорно-двигательного аппарата на приобретение бензина марки АИ-80 на основании списков, предоставляемых ГУ «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» по заявлению в размере не более 15 (пятнадцати) месячных расчетных показателей один раз в год;
10) к 1 сентября многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе студентов, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведений, после достижения ими совершеннолетия – до времени окончания ими учебных заведений, но не более чем до достижения 23-летнего возраста в размере не более 2 (двух) месячных расчетных показателей;
2. Уполномоченному органу - государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» обеспечить назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств бюджета города Степногорска, предусмотренных по программе 451.007.000. «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Оплату услуг по зачислению средств на лицевые счета получателей социальной помощи производить на основании заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке договора между Акционерным обществом «Казпочта», Акмолинским областным филиалом акционерного общества «Народный Банк Казахстана» и государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска».
5. Признать утратившими силу решения Степногорского городского маслихата «Об утверждении Правил оказания помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 20 ноября 2008 года № 4С-13/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-98, опубликовано 16 января 2009 года в газетах «Степногорск ақшамы» и «Вечерний Степногорск»), «О внесении изменения и дополнений в решение Степногорского городского маслихата от 20 ноября 2008 года № 4С-13/4 «Об утверждении Правил оказания помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 24 июня 2009 года № 4С-22/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-116, опубликовано 31 июля 2009 года в газетах «Степногорск ақшамы» и «Вечерний Степногорск»).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата                       Р. Сахневич
Секретарь городского
маслихата                                  Г. Копеева
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Степногорска                   А. Никишов
И.о. начальника отдела
занятости и социальных
программ                                   Ф. Жукова
И.о. начальника отдела
экономики и бюджетного
планирования                               А. Бугибаев