Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшін төлем төлеу мөлшерлемелері туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 306 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 14 маусымда № 3721 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 95 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 08.12.2016 № 95 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "ставкалары", "ставкасы" сөздері "мөлшерлемелері", "мөлшерлемесі" сөздерімен ауыстырылды - Қостанай облысы мәслихатының 14.07.2016 № 50 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 506-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Белгіленсін:
1) Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш шырындарын дайындауға төлем мөлшерлемелері (1 қосымша);
2) Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелерінде екінші дәрежедегі ағаш ресурстарын дайындауға төлем мөлшерлемелері (2 қосымша);
3) Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелерін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, туристік, рекреациялық және спорт мақсаттарына пайдалануға төлем мөлшерлемелері (3 қосымша);
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2011.06.10 № 391 (ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4) Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды қосалқы пайдалануға төлем мөлшерлемелері (4 қосымша).
2. Осы шешім алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы Қ. Жаманбалин
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесі (ММ) бастығы
__________________ Қ. Төлеубаев
2010 жылғы 30 сәуір
"Қостанай облысы әкімдігінің
қаржы басқармасы" ММ бастығы
_________ С. Аймұхамбетова
2010 жылғы 30 сәуір
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" ММ бастығы
________________ М. Щеглова
2010 жылғы 30 сәуір
Мәслихаттың
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 306 шешіміне 1 қосымшасы
Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман
қоры учаскілерінде ағаш шырынын дайындауға
төлем мөлшерлемелері
Орман пайдалану
түрлері
Нарық құнының
әдісі
Ормандарды қайта
өндіруге арналған
шығындардың әдісі
Өлшем
бірлігі
Төлем
мөлшерлемесі (теңге)
Өлшем
бірлігі
Төлем
мөлшерлемесі
(теңге)
Ағаштардың шырыны
дайындау
(қайың шырыны)
центнер

О ставках платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях
Решение маслихата Костанайской области от 30 апреля 2010 года № 306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 июня 2010 года № 3721. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 8 декабря 2016 года № 95
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 08.12.2016 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 10.06.2011 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, заголовок и текст на русском языке не изменяется решением маслихата Костанайской области от 14.07.2016 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить:
1) ставки платы за заготовку древесных соков на участках государственного лесного фонда по Костанайской области (приложение 1);
2) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда по Костанайской области (приложение 2);
3) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целей по Костанайской области (приложение 3);
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 10.06.2011 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда по Костанайской области (приложение 4).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Джаманбалин
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования акимата
Костанайской области"
_______________ К. Тулеубаев
30 апреля 2010 года
Начальник ГУ "Управление финансов
акимата Костанайской области"
_____________ С. Аймухамбетова
30 апреля 2010 года
Начальник ГУ "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
_______________ М. Щеглова
30 апреля 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 апреля 2010 года № 306
Ставки платы за заготовку древесных соков
на участках государственного лесного фонда
по Костанайской области
Виды лесных
пользований
Метод рыночных цен
Метод затрат на
воспроизводство
лесов
Единица
измерения
Ставка
платы
(тенге)
Единица
измерения
Ставка
платы
(тенге)
Заготовка
древесных
соков
(березового
сока)
центнер

1600
гектар
228
Мәслихаттың
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 306 шешіміне 2 қосымшасы
Қостанай облысы бойынша мемлекеттік
орман қоры учаскілерінде екінші дәрежелі ағаш
ресурстарын дайындауға төлем мөлшерлемелері
Ағашты-бұталы
тұқымдардың атауы
Ормандарды қайта өндіруге
арналған шығындардың әдісі
Өлшем бірлігі
Төлем мөлшерлемесі
(айлық есептік
көрсеткіш)
1. Қайың:
қабық
тонна
0,016
бұтақтар
тонна
0,032
түбірлері
тонна
0,008
тамырлары
тонна
0,048
жапырақтар
тонна

1600
гектар
228
Приложение 2
к решению маслихата
от 30 апреля 2010 года № 306
Ставки платы за заготовку второстепенных
древесных ресурсов на участках государственного
лесного фонда по Костанайской области
Наименование
древесно-
кустарниковых
пород
Метод затрат на воспроизводство лесов
Единица
измерения
Ставка платы (месячный
расчетный показатель)
1. Береза:
кора
тонн
0,016
ветви
тонн
0,032
пни
тонн
0,008
корни
тонн
0,048
листья
тонн

0,024
бүршіктер
килограмм
0,016
2. Қарағай:
қабық
тонна
0,021
бұтақтар
тонна
0,042
түбірлері
тонна
0,011
тамырлары
тонна
0,063
жапырақтар
тонна
0,032
бүршіктер
килограм
0,021
3. Көктерек,
терек
қабық
тонна
0,011
бұтақтар
тонна
0,022
түбірлері
тонна
0,01
тамырлары
тонна
0,033
жапырақтар
тонна
0,02
бүршіктер
килограмм
0,011
4. Сары қараған,
бұталы талдар,
шырғанақ,
жүзгін, чингил
және басқа
бұталар
(бұтақтар)
тонна
0,024
Мәслихаттың
2011 жылғы 10 маусымдағы
№ 391 шешіміне 3 қосымшасы
Мәслихаттың
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 306 шешіміне 3 қосымшасы
Қостанай облысы бойынша мемлекеттік орман
қоры учаскілерін аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтар
үшін, ғылыми-зерттеулік, мәдениетті-сауықтыру,
туристтік, рекреациялық және спорт мақсатында
пайдалануға төлем мөлшерлемелері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2011.06.10. № 391 (рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Орман пайдалану түрлері,
соның ішінде мерзім
бойынша
Ормандарды қайта өндіруге
арналған шығындардың әдісі
Өлшем бірлігі
Төлем
мөлшерлемесі
1. Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға
дейін)
Мемлекеттік орман қоры
учаскілерін
ғылыми-зерттеулік
мақсатымен пайдалану
гектар
жылына 614
тенге
Мемлекеттік орман қоры
учаскілерін мәдени-
сауықтыру, тынығу,
туристік және спорттық
мақсаттарымен пайдалану
гектар
жылына 2673
тенге
Мемлекеттік орман қоры
учаскілерін аңшылық
шаруашылығы
қажеттіліктеріне
пайдалану
гектар
жылына 0
тенге
2. Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылға дейін)
Мемлекеттік орман қоры
учаскілерін және ерекше
қорғалатын табиғи
аумақтарында
ғылыми-зерттеу мақсаты
үшін пайдалану
адамнан әр күн
сайын
0,1 айлық
есептік
қөрсеткішінен
Мемлекеттік орман қоры
учаскілерін мәдени-
сауықтыру, тынығу,
туристік және спорттық
мақсаттарымен пайдалану
адамнан әр күн
сайын
0,1 айлық
есептік
қөрсеткішінен
Мәслихаттың
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 306 шешіміне 4 қосымшасы
Қостанай облысы бойынша мемлекеттік
орман қоры учаскілерінде орманды қосалқы
пайдалануға төлем мөлшерлемелері
Орман пайдалану
түрлері, соның
ішінде мерзім
бойынша
Нарық құнының
әдісі
Ормандарды қайта
өндіруге арналған
шығындардың әдісі
Өлшем
бірлігі
Төлем
мөлшерлемесі (теңге)
Өлшем
бірлігі
Төлем
мөлшерлемесі (теңге)
1. Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
Шөп шабу (жеке
кәсіпкерлікке
үшін):
өнімділігі
гектарынан
8 центнерден
гектар
218
өнімділігі
гектарынан 5
центнерден
гектар
164
өнімділігі
гектарынан 5
центнерге дейін
гектар
127
Малдың бағуы
(жеке
кәсіпкерлікке
үшін)
жайылым
қоныста-
рының 1
гектары
127
2. Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылға дейін)
Шөп шабу (жеке
кәсіпкерлікке
үшін):
өнімділігі
гектарынан 8
центнерден
гектар
218
өнімділігі
гектарынан 5
центнерден
гектар
164
өнімділігі
гектарынан 5
центнерге дейін
гектар
127
Малдың бағуы
(жеке
кәсіпкерлікке
үшін)
жайылым
қоныста-
рының 1
гектары
127
Дәрі-дәрмек
өсімдіктерді
дайындау және
жинау:
дәрі-дәрмекті
бүршікгүл
килограмм
6
шегіршін
жапырақты
жұлдызгүл
килограмм
6
аққурай лаңса
килограмм
6
ащы жусан
килограмм
3
жалаң мия
(тамыры)
килограмм
6
кәдімгі
мыңжапырақ
килограмм
6
Маршаллиев
жебіршөбі
килограмм
5
тікенді итмұрын
(тұқымдары)
килограмм
6
коричті итмұрын
(тұқымдары)
килограмм
6
Ара ұялары мен
балшелектерді
орналастыру
айына 1
ара ұясы
үшін
30
Бақшы егу, бақша
шаруашылығы
және басқа
ауылшаруашылық
тұқымдарды өсіру
гектар
"Салық және бюджетке
төленетің басқа да міндетті
төлемдер туралы" 378-бап

0,024
почки
килограмм
0,016
2.Сосна:
кора
тонн
0,021
ветви
тонн
0,042
пни
тонн
0,011
корни
тонн
0,063
листья
тонн
0,032
почки
килограмм
0,021
3. Осина, тополь:
кора
тонн
0,011
ветви
тонн
0,022
пни
тонн
0,01
корни
тонн
0,033
листья
тонн
0,02
почки
килограмм
0,011
4. Акация желтая,
ивы кустарниковые,
облепиха, жузгун,
чингил и прочие
кустарники (ветви)
тонн
0,024
Приложение
к решению маслихата
от 10 июня 2011 года № 391
Приложение 3
к решению маслихата
от 30 апреля 2010 года № 306
Ставки платы за пользование участками
государственного лесного фонда для нужд охотничьего
хозяйства, научно-исследовательских,
культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных
и спортивных целей по Костанайской области
Сноска. Приложение 3 в редакции решения маслихата Костанайской области от 10.06.2011 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды лесных пользований, в
том числе по срокам
Метод затрат на
воспроизводство лесов
Единица
измерения
Ставка платы
1. Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
Пользование участками
государственного лесного
фонда для
научно-исследовательских
целей
гектар
614 тенге в год
Пользование участками
государственного лесного
фонда для
культурно-оздоровительных,
рекреационных, туристских
и спортивных целей
гектар
2673 тенге в
год
Пользование участками
государственного лесного
фонда для нужд охотничьего
хозяйства
гектар
0 тенге в год
2. Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
Пользование участками
государственного лесного
фонда и особо охраняемых
природных территорий для
научно-исследовательских
целей
за каждый день
пребывания с
человека
0,1 месячного
расчетного
показателя
Пользование участками
государственного лесного
фонда для
культурно-оздоровительных,
рекреационных, туристских
и спортивных целей
за каждый день
пребывания с
человека
0,1 месячного
расчетного
показателя
Приложение 4
к решению маслихата
от 30 апреля 2010 года № 306
Ставки платы за побочные лесные пользования
на участках государственного лесного фонда
по Костанайской области
Виды лесных
пользований, в
том числе по
срокам
Метод рыночных цен
Метод затрат на
воспроизводство
лесов
Единица
измерения
Ставка
платы
(тенге)
Единица
измерения
Ставка
платы
(тенге)
1. Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
Сенокошение
(для частного
предпринима-
тельства):
урожайность от 8
центнеров на
гектаре
гектар
218
урожайность от 5
центнеров на
гектаре
гектар
164
урожайность до 5
центнеров на
гектаре
гектар
127
Пастьба скота
(для частного
предпринима-
тельства)
1 гектар
пастбищных
угодий
127
2. Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
Сенокошение (для
частного
предпринима-
тельства):
урожайность от 8
центнеров на
гектаре
гектар
218
урожайность от 5
центнеров на
гектаре
гектар
164
урожайность до 5
центнеров на
гектаре
гектар
127
Пастьба скота
(для частного
предпринима-
тельства)
1 гектар
пастбищных
угодий
127
Заготовка и сбор
лекарственных
растений:
кровохлебка
лекарственная
килограмм
6
лабазник
вязолистный
килограмм
6
мордовник
обыкновенный
килограмм
6
полынь горькая
килограмм
3
солодка гладкая
(корни)
килограмм
6
тысячелистник
обыкновенный
килограмм
6
чабрец
Маршаллиевский
килограмм
5
шиповник иглистый
(плоды)
килограмм
6
шиповник коричный
(плоды)
килограмм
6
Размещение ульев
и пасек
за 1 улей
в месяц
30
Огородничество,
бахчеводство и
выращивание иных
сельскохозяйствен-
ных культур
гектар
Статья 378 "О налогах и
других обязательных
платежах в бюджет"