2010 жылы халықтың нысаналы топтарын белгілеу және оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шаралар туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 46 қаулысы. Қостанай облысы Федоров ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 наурызда № 9-20-173 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 13) тармақшасы негізінде, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5-бабына сәйкес Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар белгіленсін:
аз қамтылғандар;
жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелейтін жалғызілікті көп балалы ата-аналар;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртібі бойынша асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қаже етеді деп танылған тұлғаларды күтетін азаматтар;
жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға (екі жыл қалған зейнеткерлік жасына дейінгі) тұлғалар;
мүгедектер;
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған тұлғалар;
бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар;
оралмандар;
жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі ұйымдардың түлектері;
заң тұлғаны – жұмыс берушілерінің жоюға немесе жеке тұлғаны – жұмыс берушінің әрекет тоқтатуға босатылған тұлғалар, жұмыскерлердің штатты немесе саны қысқартуға байланысты;
жоғары, орта- арнайы, кәсіптік білімін, және дайындау курс оқуын бітіргеннен кейін, жұмыс өтілі жоқ түлектер;
ұзақ уақыт (жылдан артық) жұмыс істемейтін азаматтар;
жиырма бір жастан бастап жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту мәселелер жөніндегі өкілеттік органда тіркелген 50 жастан үлкен тұлғалар.
2. Федоров селосы және селолық округтердің әкімдері "Федоров аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірге халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды жұмысқа орналастыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. "Федоров аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды әлеуметтік қорғау жөнінде шаралар қабылдасын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін;

Об определении целевых групп населения и мер по содействию занятости и социальной защите в 2010 году
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 26 января 2010 года № 46. Зарегистрировано Управлением юстиции Федоровского района Костанайской области 12 марта 2010 года № 9-20-173
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
малообеспеченные;
молодежь в возрасте до двадцати одного года;
воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без
попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан, признаны
нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию
по возрасту);
инвалиды;
лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или)
принудительного лечения;
оралманы;
выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя –
юридического лица либо прекращением деятельности работодателя –
физического лица, сокращением численности или штата работников;
выпускники, не имеющие стажа работы после завершения обучения в
организациях среднего специального, профессионального
образования;
граждане, длительное время (больше года) не работающие;
молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти
лет;
лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном
органе по вопросам занятости в качестве безработного.
2. Акимам сельских округов и села Федоровка совместно с государственным учреждением "Федоровский районный отдел занятости и социальных программ" предусмотреть меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Государственному учреждению "Федоровский районный отдел занятости и социальных программ":
1) принять меры по социальной защите лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;

3) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары О. Ф. Федороваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Федоров ауданының әкімі                    А. Корниенко
КЕЛIСIЛДІ:
"Федоров аудандық жұмыспен қамту және
әлеуметтiк бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттiк мекемесінiң бастығы
______________________ Т. Волоткевич
26 қаңтардағы 2010 жыл
"Федоров ауданының экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________________ В. Гринак
26 қаңтардағы 2010 жыл

3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Федорову О. Ф.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Федоровского района                        А. Корниенко
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Федоровский районный отдел занятости
и социальных программ"
__________________ Т. Волоткевич
26 января 2010 год
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Федоровского района"
__________________ В. Гринак
26 января 2010 год