Ертіс ауданы Голубовка ауылының "Абай" атындағы ЖШС, "Нан" ШҚ шектеулі шараларды салу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 12 ақпандағы N 28/1 қаулысы. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 наурызда N 12-7-96 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 26 мамырдағы N 189/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010.05.26 N 189/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы, 1 тармағының 18) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабы, 2 тармағының 9) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылық Министрлігінің Ертіс аудандық аумақтық инспекциясының (бұдан әрі - ҚР АШМ ЕААИ) 2010 жылғы 6 ақпандағы ұсынысына сәйкес, ірі қара мал құтыруының алдын алу мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданы Голубовка ауылының "Абай" атындағы жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - ЖШС), "Нан" шаруа қожалығына, (бұдан әрі - ШҚ) ірі қара малдардың құтыруы бойынша шектеулі шаралар салынсын.
2. Ертіс ауданы Голубовка ауылының "Абай" атындағы ЖШС, "Нан" ШҚ ірі қара малдардың құтыруының алдын алу және жою бойынша 2010 жылға арналған кешенді жоспары қосымшаға сәйкес мақұлдансын.
3. ҚР АШМ ЕААИ ветеринарлық қадағалау бөліміне (келісім бойынша) және "Павлодар облысы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидимиологиялық қадағалау Комитеті Департаментінің Ертіс ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидимиологиялық қадағалау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - МСЭКДБ) (келісім бойынша):
1) ірі қара мал бастарының құтыруын алдын алу бойынша шараларды өткізу;
2) шектеуді алғанға дейін, Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылық Министрлігінің 2003 жылғы 15 мамырындағы N 266 және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің 2003 жылғы 14 мамырындағы N 376 біріккен бұйрығымен бекітілген, адамдарға және малдарға ортақ (құтыруын) жұқпалы аурулармен күрес және алдын алу бойынша Ветеринарлық-санитарлық және санитарлы-эпидемиологиялық ережелерге сәйкес қажетті шаралар қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау ҚР АШМ ЕААИ (Қ.С. Қозыбаев) және Ертіс ауданының МСЭКДБ (З.Б.Дүйсембина) (келісім бойынша) жүктелсін.
Аудан әкімі                                В. Левченко
КЕЛІСІЛДІ
ҚР АШМ ЕААИ бастығы
2010 ж. 12 ақпан                           Қ. Қозыбаев
КЕЛІСІЛДІ
Ертіс ауданы бойынша МСЭҚБ бастығы
2010 ж. 12 ақпан                           З. Дүйсембина
Аудан әкімдігінің 2010 жылғы
12 ақпанындағы қаулысына N 28/1
қосымша
Ертіс ауданы Голубовка ауылының "Абай" атындағы ЖШС,
"Нан" ШҚ ірі қара малдардың құтыруының алдын алу және
жою бойынша 2010 жылға арналған КЕШЕНДІ ЖОСПАРЫ
р/с
Шаралардың атаулары
Орындаушылар
Мерзімі
Бақылау
1
2
3
4
5

О наложении ограничительных мероприятий по ТОО имени "Абая", КХ "Нан" села Голубовка Иртышского района
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 12 февраля 2010 года N 28/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 24 марта 2010 года N 12-7-96. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 26 мая 2010 года N 189/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 26.05.2010 N 189/4.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 9) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", представлением главного государственного инспектора государственного учреждения "Иртышская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ИРТИ КГИ МСХ РК), от 9 февраля 2010 года и в целях профилактики бешенства животных, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Наложить ограничительные мероприятия по бешенству животных в Товариществе с ограниченной ответственностью (далее - ТОО) имени "Абая", крестьянском хозяйстве (далее – КХ) "Нан" села Голубовка Иртышского района.
2. Одобрить прилагаемый комплексный план профилактики и ликвидации бешенства животных по ТОО имени "Абая", КХ "Нан" села Голубовка Иртышского района в 2010 году согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Отделу ветеринарного надзора ИРТИ КГИ МСХ РК (по согласованию) и государственному учреждению "Управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора по Иртышскому району Департамента Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее – УГСЭН по Иртышскому району) (по согласованию):
1) проводить мероприятия по профилактике бешенства животных;
2) до снятия ограничения обеспечить необходимые меры в соответствии с санитарно-эпидемиологическими и ветеринарно-санитарными Правилами по профилактике и борьбе с заразными болезнями общими для человека и животных (бешенство), утвержденных совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 266 и Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 376.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на ИРТИ КГИ МСХ РК (Козыбаев К.С.) и УГСЭН по Иртышскому району (Дюсембина З.Б.) (по согласованию).
Аким района                                В. Левченко
Согласовано
Начальник ИРТИ МСХ РК
12 февраля 2010 г.                         К. Козыбаев
Согласовано
Начальник УГСЭН по
Иртышскому району
12 февраля 2010г.                          З. Дюсембина
Приложение
к постановлению акимата Иртышского
района от 12 февраля 2010 г. N 28/1
КОМПЛЕКСНЫЙ ПЛАН профилактики и ликвидации
бешенства животных по ТОО имени "Абая", КХ "НАН"
села Голубовка Иртышского района в 2010 году
N
Наименование мероприятий
Исполнитель
Срок исполнения
Контроль
1
2
3
4
5

1. Жағдайы нашар пунктердегі шаралар
1
Голубовка ауылының аумағындағы "Абай"  атындағы ЖШС, "НАН" ШҚ аймағына құтырғандықты еңгізуін алдын алу және жою бойынша шаралардың орындалуын іске асыру және бақылау
"Абай атындағы" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары (келісім бойынша), ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылық бөлімі" ММ
Үнемі
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
2
Голубовка ауылының  аумағынан және аумағына ауылшаруашылық малдардың, өнімдердің және мал өнімдерінің әкелуіне және шығаруына тиым салу
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Шектеу салған мерзімге
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
3
Голубовка ауылының Абай атындағы ЖШС, "НАН" ШҚ ауылшаруашылық малдарының күнделікті клиникалық байқауын жасау. Ауру малдарды жедел түрде оқшаулап, жағу әдісімен жою
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Шектеу салған мерзімге
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
4
Клиникалық сау малдарды нұсқауға сәйкес құтырғандыққа қарсы вакцинасымен екпе жасау. Екпе жасалған малдарға бақылау белгіленсін
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Шектеу салған мерзімге
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
5
Ауру ошағында және жайсыз аумақта нұсқаулыққа сәйкес дезинфекциялық шараларды іске асыру
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Шектеу салған мерзімге
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
6
Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылығының, ауыл әкімдігімен, аудандық мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық қадағалау департаментінің аудандық басқармасымен мезгілді ақпаратпен уақытында ауысу
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Үнемі
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
7
Ауыл амағында жабайы жыртқыштарды ату және қаңғыбас иттер мен мысықтарды жою бойынша шаралар қабылдау. Ферманың қызмет көрсету персоналына жататын иттерді мал ферманың ауласына жібермеу
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Үнемі
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ

1. Мероприятия в неблагополучном пункте
1
Осуществлять и контролировать выполнение мероприятий по ликвидации и предупреждению заноса бешенства на территорию с. Голубовка, ТОО имени "Абая", КХ "НАН"
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
2
Запретить ввоз и вывоз сельскохозяйственных животных, продуктов и сырья животного происхождения, а также кормов для животных на территорию и с территории с. Голубовка
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, Ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
3
Ежедневно проводить клинический осмотр сельскохозяйственных животных принадлежащих с. Голубовка, ТОО имени "Абая", КХ "НАН". Больных срочно изолировать и уничтожать методом сжигания
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
4
Клинически здоровых животных привить вакциной против бешенства согласно инструкции и наставлении
Руководство ТОО имени  "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
5
Осуществлять дезинфекционные мероприятия в очаге и не неблагополучной территорий, согласно инструкций и наставлении
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, Ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
6
Обмен своевременной информацией между всеми службами и руководством ТОО "имени Абая", КХ "НАН", акиматом села, Управление Департамента государственного санитарно эпидемиологического надзора района
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, Ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
7
Принять меры по отстрелу диких плотоядных, отлову и уничтожению бродячих собак и кошек на территории села. Не допускать на территорию животноводческой фермы собак принадлежащих обслуживающему персоналу фермы
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК

2. Адамдардың денсаулығын қорғау
1
2
3
4
5
8
Адамдарды құтыру ауруынан қорғау және алдын алу бойынша шараларды өткізу
Ертіс ауданы бойынша МСЭҚБ, "Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері
Үнемі
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
9
Қызмет көрсету персоналын арнайы киіммен қамту
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
Үнемі
Ертіс ауданы  бойынша МСЭҚБ ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
10
Малдардың союын ветеринарлық-санитарлық сараптаманың өткізілуімен ветеринарлық мамандардың рұқсатымен жасау
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ
11
Құтыруды алдын алу бойынша білімдердің насихаты
"Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ басшылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері
Ертіс ауданы  бойынша  МСЭҚБ, "Абай" ЖШС, "НАН" ШҚ башылары, ауыл әкімдігі, шаруашылықтың мал дәрігері, "Ертіс ауданының ауылшаруашылығы бөлімі" ММ
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
ШҚ – шаруа қожалығы.
ҚР АШМ АӨК ЕААИ ВСБ - Қазақстан Республикасының Ауылшаруашылығы министрлігінің агроөндірістік кешеніндегі Ертіс аумақтық инспекциясының ветеринарлық-санитарлық инспекциясының бөлімі.
Ертіс ауданы бойынша МСЭҚБ - Ертіс ауданы бойынша Мемлекеттік санитарлық–эпидимиологиялық қадағалау басқармасы.
ММ - мемлекеттік мекемесі.

2. Охрана здоровья людей
8
Провести мероприятия по защите и профилактике от бешенства людей
УГСЭН по Иртышскому району, руководство ТОО имени "Абая", КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
9
Обеспечить спецодеждой  обслуживающий персонал
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК,  УГСЭН по Иртышскому району
10
Убой животных производить только с разрешения ветеринарного специалиста с последующим проведением ветеринарно-санитарной экспертизы
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК
11
Пропаганда знаний по профилактике бешенства
Руководство ТОО имени "Абая" КХ "НАН" (по согласованию), акимат села, ветеринарный врач хозяйства
УГСЭН по Иртышскому району, руководство ТОО имени "Абая", КХ  "НАН", акимат села, ветеринарный врач хозяйства, ГУ "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
ТОО - Товарищество с ограниченной ответственностью.
КХ – крестьянское хозяйство.
ОВСИ ИРТИ КГИ МСХ РК – отдел ветеринарно-санитарной инспекции Иртышской территориальной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
УГСЭН по Иртышскому району – Управление государственного санитарно–эпидемиологического надзора по Иртышскому району Департамента комитета государственного санитарно–эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области.
ГУ – Государственное Учреждение.