Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 15 ақпандағы N 30 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 24 ақпанда N 1741 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 17 қазандағы N 326 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2011.10.17 N 326 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27-бабы 2-тармағына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңы  7-бабы 6) тармақшасына сәйкес, «Солтүстік Қазақстан облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешімі негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Заңнамада белгіленген тәртіпте уәкілетті органда тіркелген жоғары оқу орындарының, колледждердің және кәсіби лицейлердің түлектері арасынан жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру үшін жастар практикасы ұйымдастырылсын (бұдан әрі - жастар практикасы).
2. Жастар практикасы меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда, ұйымдар мен мекемелерде (бұдан әрі - жұмыс беруші) ұйымдастырылады және өткізіледі.
3. Жастар практикасы алты айға дейінгі мерзімге ұйымдастырылады.
4. Жұмыс берушінің жастар практикасын өтетін жұмыссыздың еңбекақысын төлеу шығындары тиісті жергілікті бюджет қаржысынан ай сайын 20 000 теңге мөлшерінде өтеледі.
Осы ретте жұмыс берушілер қосымша ақыны өз бетінше айқындауы мүмкін.
5. Жастар практикасын ұйымдастыру ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органымен шарт негізінде жұмыс берушімен жүзеге асырылады.
6. Жұмыс жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен жастар практикасын өтетін жұмыссыздар арасында жасалған еңбек шартымен айқындалады.
7. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімдері осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шаралар қабылдасын.
8. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
«Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы» 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 92 (2009 жылғы 27 сәуір  Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1706 тіркелді, 2009 жылғы 13 мамыр «Солтүстік Қазақстан» газетінде, 2009 жылғы 13 мамыр «Северный Казахстан» газетінде жарияланды);
«Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы» облыс әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 92 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2009 жылғы 30 маусымдағы № 176 (2009 жылғы 9 шілде Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1715 тіркелді, 2009 жылғы 15 шілде «Солтүстік Қазақстан» газетінде, 2009 жылғы 15 шілде «Северный Казахстан» газетінде жарияланды).

О дополнительных мерах по содействию занятости населения
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2010 года N 30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 февраля 2010 года N 1741. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 326
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 326
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», на основании решения маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 20/1 «Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать молодежную практику для трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников высших учебных заведений колледжей и профессиональных лицеев, зарегистрированной в уполномоченном органе в установленном законодательством порядке (далее – молодежная практика).
2. Молодежная практика организуется и проводится на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее – работодатель).
3. Молодежная практика организуется сроком до шести месяцев.
4. Расходы работодателя на оплату труда безработного, проходящего молодежную практику, возмещаются из средств соответствующего местного бюджета, в размере 20 000 тенге ежемесячно.
При этом работодатели могут самостоятельно определять дополнительную оплату.
5. Организация молодежной практики осуществляется работодателем на основе договора с местным исполнительным органом района (города областного значения).
6. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и безработным, проходящим молодежную практику, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
7. Акимам районов и города Петропавловска принять необходимые меры для реализации настоящего постановления.
8. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Северо-Казахстанской области:
от 14 апреля 2009 года № 92 «О дополнительных мерах по содействию занятости населения» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1706 от 27 апреля 2009 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 13 мая 2009 года, «Северный Казахстан» от 13 мая 2009 года);
от 30 июня 2009 года № 176 «О внесении изменения в постановление акимата области от 14 апреля 2009 года № 92 «О дополнительных мерах по содействию занятости населения» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1715 от 9 июля 2009 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 15 июля 2009 года, «Северный Казахстан» от 15 июля 2009 года).

9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
10. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Біләлов

9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов