2011 жылға Өскемен қаласы халқының нысаналы топтарын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 9914 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық әділет басқармасында 2011 жылғы 25 қаңтарда № 5-1-157 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (ШҚО Өскемен қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 04 қаңтардағы N Ин-5/2 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (ШҚО Өскемен қаласы әкімдігінің 2012.01.04 N Ин-5/2 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 5-бабына, 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылға Өскемен қаласы бойынша халықтың келесі нысаналы топтары анықталсын:
1) жасы жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
2) балалар үйінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-анасының қамқорынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
3) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте үнемі күтімді, көмекті және қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдарды күтіп ұстайтын азаматтар;
5) зейнеткерлік жас алдындағы тұлғалар (жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға екі жыл бұрын);
6) мүгедектер;
7) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босатылған тұлғалар;
8) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
9) оралмандар;
10) аз қамтылғандар;
11) мектептердің, техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері;
12) жазғы демалыс уақытындағы студенттер мен мектеп оқушылары;
13) жұмыс берушінің – заңды тұлғаның немесе жұмыс берушінің – жеке тұлғаның қызметінің тоқтатылуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
14) өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, оның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні тәртібінде жұмыс істейтін тұлғалар;
15) еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы тұлғалар;
16) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін тұлғалар;
17) 50 жастан асқан әйелдер;
18) 55 жастан асқан ерлер.

Об определении целевых групп населения города Усть-Каменогорска на 2011 год
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 9914. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорск Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 25 января 2011 года за N 5-1-157. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо акимата города Усть-Каменогорска ВКО от 04 января 2012 года № Ин-5/2)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо акимата города Усть-Каменогорска ВКО от 04.01.2012 № Ин-5/2).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по городу Усть-Каменогорску на 2011 год:
1) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
2) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
3) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
4) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
5) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
6) инвалиды;
7) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
8) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
9) оралманы;
10) малообеспеченные;
11) выпускники школ, организаций технического и профессионального, высшего и послевузовского образования;
12) студенты и учащиеся школ во время летних каникул;
13) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – юридического лица либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников;
14) лица, занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращения объема работ;
15) лица, находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы;
16) лица, не работающие длительное время (более одного года);
17) женщины старше 50 лет;
18) мужчины старше 55 лет.

2. «Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдасын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды жұмысқа орналастыруда көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А.Қ. Нұрғазиевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі                    И. Әбішев

2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска»:
1) принять меры по обеспечению временной занятости лиц, отнесенных к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, отнесенных к целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Нургазиева А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска              И. Абишев