2011 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 257 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 20 қаңтарда N 5-19-140 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданы әкімі аппаратының 2011 жылғы 29 желтоқсандағы N 2/2893 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданы әкімі аппаратының 2011.12.29 N 2/2893 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағы 13) тармақшасының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен  қамту туралы» Заңының 5-бабы 2)-тармағы, 7-бабы 2)5) тармақшасының20-бабының, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 2-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың Ережесі негізінде, жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әр түрлі топтарын қолдау және мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында, Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. 2011 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және нақты шарттары 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Аудан аумағында тұратын халықтың мақсатты тобына жататын тұлғалар тізбесі 2-қосымшаға сәйкес анықталсын.
3. Қатысушылардың еңбек ақысының мөлшері радиациялық қауіпті аймақта тұрғаны үшін қосымша төлеммен 2011 жылға белгіленген ең төменгі жалақыдан кем емес мөлшерде бекітілсін.

Об организации общественных работ в 2011 году
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2010 года № 257. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 20 января 2011 года за N 5-19-140. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Шемонаихинского района от 29 декабря 2011 года № 2/2893)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Шемонаихинского района от 29.12.2011 № 2/2893).
На основании подпункта 13) пункта 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пункта 2) статьи 5, подпункта 2), 5) статьи 7статьи 20, Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», статьи 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2011 году, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, источники их финансирования, согласно приложения 1.
2. Определить перечень лиц, относящихся к целевым группам населения, проживающего на территории района, согласно приложения 2.
3. Размер оплаты труда участников утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2011 год, с дополнительной оплатой за проживание на территории радиационного риска.

4. Ұйым басшыларына (келісім бойынша) жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектерге) толық емес жұмыс күнмен жұмыс істеуге мүмкіншілік беру, сондай-ақ жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді түрлерін қолдану ұсынылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Шемонаиха ауданы әкімінің орынбасары Г.И. Акуловқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха ауданының әкімі                   А. Кәрімов
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 257 қаулысымен бекітілген
1-қосымша
2011 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін
ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі,
қаржыландыру көздері және нақты жағдайлары
р/р
Ұйымдар аты
Қоғамдық жұмыс түрлері
Атқарылатын жұмыстар көлемі
Сұраныс (жарияланған қажеттілік)
Ұсыныс (бекітілген)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1
«Шемонаиха ауданы әкімінің аппараты» ММ

4. Рекомендовать руководителям организаций (по согласованию) предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Шемонаихинского района Акулова Г.И.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шемонаихинского района             А. Каримов
Приложение 1 утверждено
постановлением акимата
Шемонаихинского района
от 29 декабря 2010 года № 257
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные
работы в 2011 году, виды, объемы, источники финансирования и
конкретные условия общественных работ
№ п/п
Наименования организаций
Виды общественных работ
Объем выполняемых работ
Спрос (заявленная потребность)
Предложение (утверждено)
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1
ГУ «Аппарат акима г. Шемонаиха»

1. Елді мекен аумағын тазалауға көмек көрсету
Көшелер мен тротуарларды қардан тазалау (23 км)
9
9
Аудандық бюджет
2. Шемонаиха қаласын абаттандыру
Шемонаиха қаласының көшелерін абаттандыру (қоқыс тазалау 23 км)
9
9
Аудандық бюджет
Саябақтар мен скверлерді ұстау, гүлзарларды көгалдандыру (22000 шаршы.м)
9
9
Аудандық бюджет
2
«Волчанка а/о әкімінің аппараты» ММ
1. Волчанка ауылын абаттандыру
Ауылды абаттандыру және обелиск, парк, саябақ аумақтарын шөптен, қоқыстан тазалау (3 км)
2
2
Аудандық бюджет
2. Әлеуметтік- мәдени маңызы бар нысандарда жөндеу жұмыстарын жүргізу
Ғимараттардың (әкімдіктің, пананың, аурухананың) ішін жөндеу, ҰОС қатысушыларына арналған ескерткішті сырлап, әктеу
2
2
Аудандық бюджет
3. Қарт азаматтарға үйде көмек көрсету
Жалғыз тұратын, қарт азаматтарға үйде көмек көрсету (5 адам)
1
1
Аудандық бюджет
4. Шаруашылық кітаптарын нақтылау бойынша аймақтық қоғамдық науқанды өткізу
Халықты жылына екі рет 1 шілде мен 1 қаңтарда ауланы тексеру, құстар мен малдарды есепке алып, санақ жүргізу
2
2
Аудандық бюджет
3
«Верх-Уба а/о әкімінің аппараты» ММ
1. Елді мекен аумағын тазалауға көмек көрсету
(27 км) көшені қардан тазарту
4
4
Аудандық бюджет
2. Ауыл аумағын абаттандыру жұмыстары
Ауыл аумағын абаттандыру (27 км 32 көшені, қоғамдық ғимараттар аумағын, обелиск, 2 қорым маңын қоқыстан тазарту)
8
8
Аудандық бюджет
3. Әлеуметтік мәдениет объектілеріне арналған жөндеу жұмыстарын жүргізу
Әкімдіктің, мектептің, мәдениет үйінің ішкі жайларын ағымдағы жөндеу
3
3
Аудандық бюджет
4. Шаруашылық кітаптарын нақтылау бойынша аймақтық қоғамдық науқанды өткізу
Халықты жылына екі рет 1 шілде мен 1 қаңтарда 901 ауланы тексеру, құстар мен малдарды есепке алып, санақ жүргізу
2
2
Аудандық бюджет
4
«Усть-Таловка к/о әкімінің аппараты» ММ
1. Елді мекен аумағын тазалауға көмек көрсету
Усть-Таловка кентінің (5,6 км) көшелерін қардан, мұздан тазарту, су көздерін тазарту
4
4
Аудандық бюджет
2. Усть-Таловка кентін абаттандыру жұмыстары
Усть-Таловка кентінің (5,6 км) көшелерін қардан,  қоқыстан тазарту, көгалдандыру жөніндегі жұмыстар
4
4
Аудандық бюджет
3. Әлеуметтік- мәдениет объект жұмыстарына жөндеу жүргізу
Әкімдіктің әкімшілік жайлары мен мектеп ғимаратын ағымдағы жөндеуден өткізу (500 шаршы м. әктеу, сырлау, 100 ш.м. сылау жұмыстары)
2
2
Аудандық бюджет
4. Жергілікті бюджетке салық жинау жөніндегі аймақтық қоғамдық науқанды өткізу
Жергілікті бюджетке (2589 салық төлеушілер) салықты жинауға көмек көрсету
2
2
Аудандық бюджет
5. Шаруашылық кітаптарын нақтылау бойынша аймақтық қоғамдық науқанды өткізу
Аулаларды тексеру, жылына екі рет 1 маусым мен 1 қаңтарда құстар мен малдарды есепке алып, санақ жүргізу (3520 шаруашылық)
2
2
Аудандық бюджет

1. Помощь в уборке территорий населенных пунктов
Уборка снега с улиц и тротуаров (23 км)
9
9
Районный бюджет
2. Проведение благоустройства г. Шемонаиха
Благоустройство улиц г. Шемонаиха (уборка мусора – 23 км)
9
9
Районный бюджет
содержание парков, скверов, озеленение, разбивка цветников(22000 кв.м)
9
9
Районный бюджет
2
ГУ «Аппарат акима Волчанского с/о»
1. Проведение благоустройства села Волчанка
Благоустройство сел, территории вокруг обелисков, скверов, парка, уборка мусора и сорняков (3 км)
2
2
Районный бюджет
2. Проведение ремонтных работ объектов социально-культурного назначения
Ремонт внутренних помещений (акимата, приюта, больницы ) штукатурные, малярные работы памятников участникам ВОВ
2
2
Районный бюджет
3. Оказание помощи престарелым гражданам на дому
Помощь одиноко проживающим, престарелым гражданам на дому (5 чел)
1
1
Районный бюджет
4. Проведение региональной общественной кампании по уточнению похозяйственных книг
Обход дворов, перепись и учет скота, птицы, земли, населения два раза в год на 1 июля и 1 января
2
2
Районный бюджет
3
ГУ «Аппарат акима Верх-Убинского с/о»
1. Помощь в уборке территорий населенных пунктов
Очистка от снега улиц (27 км)
4
4
Районный бюджет
2. Проведение благоустройства территории села
Благоустройство территории села (очистка от мусора - 32 улицы (27 км), территории общественных зданий, обелисков, 2 кладбища)
8
8
Районный бюджет
3. Проведение ремонтных работ объектов социально-культурного назначения
Текущий ремонт внутренних помещений акимата, школы, дом культуры
3
3
Районный бюджет
4. Проведение региональной общественной кампании по уточнению похозяйственных книг
Обход 901 двора, перепись и учет скота, птицы, земли, населения два раза в год на 1 июля и 1 января
2
2
Районный бюджет
4
ГУ «Аппарат акима Усть-Таловского п/о»
1. Помощь в уборке территорий населенных пунктов
Очистка улиц п. Усть- Таловка от снега и льда (5,6 км)
4
4
Районный бюджет
2. Проведение благоустройства п. Усть-Таловка
Уборка улиц п. Усть- Таловка от мусора, работы по озеленению (5,6 км)
4
4
Районный бюджет
3. Проведение ремонтных работ социально-культурных объектов
Текущий ремонт административного помещения акимата, (побелка, покраска по 500 кв.м, штукатурные работы 100 кв.м)
2
2
Районный бюджет
4. Проведение региональной общественной кампании по сбору налогов в местный бюджет
Оказание помощи в сборе налогов в местный бюджет (2589 налогоплательщиков)
2
2
Районный бюджет
5. Проведение региональной общественной кампании по уточнению похозяйственных книг
Обход дворов, перепись и учет скота, птицы, земли, населения два раза в год на 1 июля и 1 января (3520 хозяйств)
2
2
Районный бюджет

2. Аумақты көгалдандыру және абаттандыру жұмыстары
Аумақты көгалдандыру және абаттандыру
2
2
Аудандық бюджет, жұмысберуші
3. Маусымдық жылыту жұмыстарын жүргізу
Маусымдық жылыту жұмыстарын жүргізу
2
2
Аудандық бюджет, жұмысберуші
4. Жөндеу жұмыстарын жүргізу
Оқу сыныптары мен гараждарды жөндеу (200 ш.м)
2
2
Аудандық бюджет, жұмысберуші
ЖИЫНЫ:
350
350
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күн беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбек ақы төлемі жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықарнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету,    уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу,  денсаулыққа мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орынын толтыру зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар   Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (әйелдер және отбасылық міндеттері бар өзге адамдар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.
«Шемонаиха ауданының ЖҚ
және ӘББ» ММ бастығы                       Г. Бабаева
Шемонаиха аудандық әкімдігінің
2010 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 257 қаулысына 2-қосымша
Мақсатты топқа жататын тұлғалардың
ТІЗІМІ
1. Аз қамтылғандар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Жиырма үш жасқа дейінгі ата-ананың қамқорлығынсыз қалған балалар, балалар үйінің тәрбиеленушілері, жетім балалар.
4. Кәмелеттік жасқа толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғыз басты, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіп бойынша әрдайым күту, бақылау және көмек көрсету қажет деп танылған тұлғаларды қамтитын азаматтар.
6. Зейнеткерлік алды жасындағы (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған) тұлғалар.
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босатылған тұлғалар.
9. Күштеп емдеу және (немесе) бас бостандығынан айыру орындарынан босап шыққан тұлғалар.
10. Оралмандар.
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім ұйымдарының түлектері.
12. Жұмысберуші - заңды тұлғаның жойылуына немесе жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, жұмысшылар санының немесе штатының қысқартылуына байланысты босатылған тұлғалар.

2. Проведение озеленения и благоустройства территории
Озеленение и благоустройство территории (0,6 га)
2
2
Районный бюджет, работодатель
3. Проведение сезонно-отопительных работ
Провести сезонно-отопительные работы
2
2
Районный бюджет, работодатель
4. Проведение ремонтных работ
Ремонт крыши (200 кв.м)
2
2
Районный бюджет, работодатель
Итого
350
350
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалиды, лица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Начальник
ГУ «Отдел занятости и социальных
программ Шемонаихинского района»             Г. Бабаева
Приложение 2 к постановлению
акимата Шемонаихинского района
от 29 декабря 2010 года № 257
ПЕРЕЧЕНЬ
лиц, относящихся к целевым группам
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи и надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников.

13. Өндірісті ұйымдастырудағы өзгерістерге, оның ішінде жұмыс көлемінің қайта ұйымдастырылуы және (не) қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні тәртібімен жұмыс істейтін тұлғалар.
14. Жалақысы сақталынбайтын демалыстағы тұлғалар.
15. Ұзақ уақыт бойы (бір жылдан аса) жұмыс істемеген тұлғалар.
16. Бастауыш және орта білім орындарының жиырма бес жасқа дейінгі түлектері.
17. Маскүнемдік пен нашақорлықтан емдеу курсынан өткен тұлғалар (азаматтар).
18. Жазғы демалыс кезеңінде, аз қамтылған жанұялардан шыққан, 16 жасқа дейінгі оқушылар мен студенттер.
«Шемонаиха ауданының ЖҚ
және ӘББ» бастығы                         Г. Бабаева

13. Лица, занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращения объема работ.
14. Лица, находящиеся в отпусках без сохранения зарплаты.
15. Лица, не работающие длительное время (более одного года).
16. Выпускники учебных заведений начального и среднего образования в возрасте до двадцати пяти лет.
17. Лица, прошедшие курс лечения от алкоголизма и (или) наркомании.
18. Школьники и студенты в возрасте 16 лет и старше из малообеспеченных семей в период летних каникул.
Начальник
ГУ «Отдел занятости и социальных
программ Шемонаихинского района»          Г. Бабаева