Қалалық мәслихаттың 2010 жылғы 12 наурыздағы № 27-12 "Орал қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы Қағиданы бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы мәслихаттың 2010 жылғы 13 шілдедегі № 30-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 шілдеде № 7-1-189 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 25 қарашадағы № 30-5 шешімімен
Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 25.11.2014 № 30-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 67 баптарына, Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 43 бабына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2010 жылғы 12 наурыздағы № 27-12 "Орал қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы Қағиданы бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-1-183 тіркелген, 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Жайық үні" газетінде № 17 және 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Пульс города" газетінде № 17 жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Қағиданың:
13 тармақта:
"өтемақы шараларымен" деген сөздерден кейін "коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне" деген сөздермен толықтырылсын;
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және соларға теңестiрiлген адамдар" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын жай алаңының нормалары кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысы тұрғын жайдың бiр бiрлiгiнің нақты аумағына, бiрақ 50 шаршы метрден аспайтын болып белгіленеді.";
14 тармақта:
"және шығыстар" сөздер алып тасталсын;
"жарты жылдық алдындағы" сөздерінен кейін "шығыстар өткен тоқсанға немесе қызметтер толық көлемде көрсетілген соңғы тоқсанға есептелсін" деген сөздермен толықтырылсын;
17 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменении и дополнений в решение городского маслихата от 12 марта 2010 года № 27-12 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 13 июля 2010 года № 30-9. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 30 июля 2010 года № 7-1-189. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25 ноября 2014 года № 30-5
Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2014 № 30-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 67 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 43 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата "Об утверждении "Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Уральске" от 12 марта 2010 года № 27-12 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-1-183, опубликованное 29 апреля 2010 года в газете "Жайық үні" № 17 и 29 апреля 2010 года в газете "Пульс города" № 17) следующие изменения и дополнения:
в Правилах, утвержденных указанным решением:
в пункте 13:
после слов "компенсационными мерами" дополнить словами "на потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон";
слова "инвалиды и участники Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним," исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Норма площади жилья, обеспечиваемая компенсационными мерами, на капитальный ремонт и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, арендной платы за пользование жилищем, устанавливается равной фактически занимаемой площади одной единицы жилья, но не более 50 квадратных метров.";
в пункте 14:
слова "и расходам" исключить;
после слов "предшествующему полугодию" дополнить словами "расходы учитывать за предыдущий квартал или последний квартал, в котором услуги оказывались в полном объеме";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

"17. Тұрғын үй көмегін алушылар тұрғын үй көмегiн тағайындауға қатысы бар қандай да болмасын өзгерiстер жөнiнде 10 күн мерзiм ішінде (отбасы құрамы, бюджетi, жылжымайтын мүлiк алуы және тағы басқа), сондай-ақ көмекті қате есептеу жайттары жөнiнде уәкілетті органға хабарлауға мiндеттi. Уәкілетті органға қасақана қате мәлiметтер бергендiгi салдарынан заңсыз немесе көтермеленген өтемақы тағайындалса, меншiк иесіне (жалдаушыға) тұрғын үй көмегі бiр жылғы мерзімге дейін берілмеуі мүмкін, ал заңсыз түрде алынған тұрғын үй көмегі түріндегі сомалар ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда - сот тәртібімен қайтарылады. Келесі мерзімге арналған тұрғын үй көмегі заңсыз алынған тұрғын үй көмегі бюджетке қайтарылған соң тағайындалады.";
20 тармақта:
"берілмеуі мүмкін" деген сөздер "берілмейді" деген сөзімен ауыстырылсын;
21 тармақта:
"Тұрғын үй көмегін тағайындау" сөздерінен кейін "алғаш рет өтініш берушілерге" деген сөздермен толықтырылсын;
28 тармақта:
"берілмеуі мүмкін" деген сөздер "берілмейді" деген сөзімен ауыстырылсын".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
кезекті 30-шы сессиясының
төрайымы                         В. П. Михно
Орал қалалық мәслихатының
хатшысы                          Ә. Қ. Истелюев

"17. Получатели жилищной помощи должны в течение 10 дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях, влияющих на начисление жилищной помощи (состава семьи, ее бюджета, приобретение недвижимости и так далее), а также о случаях неправильного начисления помощи. В случаях предоставления в уполномоченный орган заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной компенсации, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную жилищную помощь добровольно, а в случае отказа – в судебном порядке. Жилищная помощь на следующий срок назначается после возврата в бюджет незаконно полученной жилищной помощи.";
в пункте 20:
слова "может не предоставляться" заменить словами "не предоставляется";
в пункте 21:
после слов "Назначение жилищной помощи" дополнить словами "для первично обратившихся";
в пункте 28:
слова "может не предоставляться" заменить словами "не предоставляется".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель 30-ой очередной
сессии Уральского городского
маслихата                        В. П. Михно
Секретарь Уральского
городского маслихата             А. К. Истелюев