2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 29-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 6 қаңтарда N 7-7-123 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 16 наурыздағы N 2-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012.03.16 N 2-3 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4 430 468 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 790 337 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 53 503 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 575 828 мың теңге;
2) шығындар - 4 435 382 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 82 550 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 82 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -87 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 87 464 мың теңге:
қарыздар түсімі - 63 309 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 186 857 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 211 012 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2011.03.31 N 31-1, 2011.07.04 N 34-1, 2011.07.28 N 36-1, 2011.11.17 N 38-1, 2011.12.13 N 39-1 Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8101114 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 877 909 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта, жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 16 623 мың теңге;

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2010 года N 29-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 января 2011 года N 7-7-123. Утратило силу - решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 марта 2012 года N 2-3
Сноска. Утратило силу - Решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.03.2012 N 2-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 430 468 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 790 337 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 10 800 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 503 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 3 575 828 тыс. тенге;
2) затраты – 4 435 382 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82 550 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 550 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тыс. тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -87 464 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  87 464 тыс. тенге;
поступление займов – 63 309 тыс. тенге;
погашение займов – 186 857 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 211 012 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2011 N 31-1, от 04.07.2011 N 34-1, от 28.07.2011 N 36-1, от 17.11.2011 N 38-1, от 13.12.2011 N 39-1.
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8101114 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы".
Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 877 909 тыс. тенге, в том числе:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16 623 тыс. тенге;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 16 384 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 19 275 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) тәрбиелеуші ата-аналарға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 10 762 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 2 429 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 19 197 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 15 271 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 49 600 мың теңге, соның ішінде "Нұрлы көш" бағдарламасы бойынша – 0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 10 465 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 184 885 мың теңге, соның ішінде:
"Достық ауылының ауыл ішіндегі су құбырын қайта жаңғырту (2 кезен)" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 203 мың теңге, "Павлово ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 0 мың теңге, Погодаево ауылының су құбырын қайта жаңғыртуға – 182 682 мың теңге;
"Нұрлы көш" бағдарламасы бойынша тұрғын үй құрылысын және (немесе) сатып алуды кредиттеу – 0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқару органдарына бюджеттік кредиттер – 63 309 мың теңге;
мектеп мұғалімдері және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін жалақыға қосымша төлеудің мөлшерін көбейтуге - 19 262 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 5 105 мың теңге;
"Жұмыспен қамту бағдарламасы - 2020" шеңберінде жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 8 121 мың теңге;
Асан ауылындағы 230 орынға мектеп құрылысына - 429 871 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 7 350 мың теңге.
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі 391 371 мың теңге жалпы сомасында екені ескерілсін, соның ішінде:
жергілікті өкілдік органдарының шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек үшін - 15 601 мың теңге;
Жұмыспен қамту бағдарламасына - 20 248 мың теңге;
жалпы білім беретін оқытуға - 44 359 мың теңге;

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 16 384 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 19 275 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 10 762 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 2 429 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 19 197 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 15 271 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 49 600 тыс. тенге, из них по программе "Нұрлы көш" - 0 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 10 465 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения– 184 885 тыс. тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция внутрипоселкового водопровода с. Достык (2-очередь)" – 2 203 тыс. тенге, на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода с. Павлово" - 0 тыс. тенге, на реконструкцию водопровода с. Погодаево – 182 682 тыс. тенге;
кредитование на строительство и (или) приобретение жилья по программе "Нұрлы көш" – 0 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 63 309 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 19 262 тыс. тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 5 105 тыс. тенге;
на создание центров занятости в рамках "Программы занятости - 2020" - 8 121 тыс. тенге;
на строительство школы на 230 мест в поселке Асан - 429 871 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому - 7 350 тыс. тенге.
Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 391 371 тыс. тенге, в том числе:
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - 15 601 тыс. тенге;
на Программу занятости - 20 248 тыс. тенге;
на общеобразовательное обучение - 44 359 тыс. тенге;

мектепке дейінгі балаларды тәрбиелеу және білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге - 5 921 мың теңге;
ауданның ауылдық елді-мекендерін абаттандыруға - 19 000 мың теңге;
тұрғын үй және коммуналдық меншік объектілерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарына - 225 170 мың теңге;
жаңадан енгізілген "Асан" мектебін ұстауға мақсатты трансферттер - 17 288 мың теңге;
Погодаево ауылында су құбырын қайта құруға - 43 784 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2011.03.31 N 31-1, 2011.07.04 N 34-1, 2011.11.17 N 38-1, 2011.12.13 N 39-1 Шешімдерімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2011 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады – 100,0%;

на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения - 5 921 тыс. тенге;
на благоустройство сельских населенных пунктов района - 19 000 тыс. тенге;
на ремонтно-восстановительные работы жилых домов и объектов коммунальной собственности – 225 170 тыс. тенге;
целевые трансферты на содержание вновь вводимой школы "Асан" - 17 288 тыс. тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Погодаево – 43 784 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2011 N 31-1, от 04.07.2011 N 34-1, от 17.11.2011 N 38-1, от 13.12.2011 N 39-1.
4. Установить на 2011 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%;

2) әлеуметтік салық, аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады – 100,0%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 8 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 8 000 тыс. тенге.

7. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

7. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности согласно перечня должностей специалистов определенных в соответствии трудового законодательства Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданским служащим, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.