"Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 26 тамыздағы № 06-3/488 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 10 қазанда № 7249 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 4-4/246 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.05.2014 № 4-4/246 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейән күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Егіншілікті дамыту және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті (Буць А.А.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республиканың
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
___________ С. Қайырбекова
2011 жылғы 19 қыркүйек
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрі
________________ Н. Әшім
2011 жылғы 12 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 26 тамыздағы
№ 06-3/488 бұйрығымен
бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметі регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4)тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы мемлекеттік қызметі регламентінде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет – пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу;
2) пестицидтер (улы химикаттар) – зиянды және ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы, сондай-ақ егінді жинау алдында құрғатып алу, жапырақтарды түсіру және өсімдіктердің өсуін реттеу үшін пайдаланылатын химиялық, биологиялық және басқа да заттар;
3) пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тipкeу – препараттарды биологиялық, уыттылық, гигиеналық және экологиялық бағалау процесін аяқтайтын рәсім, оның нәтижесі бойынша жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағында оларды Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау туралы заңнамасына сәйкес қолдану құқығына тіркеу куәлігі беріледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 06-3/488. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2011 года № 7249. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 4-4/246
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2014 № 4-4/246 (вводится в действие пo истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)».
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности (Буць А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»                    «СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения         Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан            Республики Казахстан
_____________ С. Каирбекова     ________________ Н. Ашим
19 сентября 2011 года           12 сентября 2011 года
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 августа 2011 года № 06-3/488
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)» разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем регламенте государственной услуги используются следующие основные понятия:
1) государственная услуга – государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов);
2) пестициды (ядохимикаты) - химические, биологические и другие вещества, используемые против вредных и особо опасных вредных организмов, а также для предуборочного просушивания, удаления листьев и регулирования роста растений;
3) государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов) - процедура, завершающая процесс биологической, токсикологической, гигиенической и экологической оценки препаратов, по результатам которой выдается физическим и юридическим лицам регистрационное удостоверение на право их применения на территории Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан о защите растений.

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Өсімдіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының 14-6-бабы;
2) «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулысы (бұдан әрі – Қаулы);
3) «Қазақстан Республикасында пестицидтердiң (улы химикаттардың  тiркеулiк, өндiрiстiк сынақтарын және мемлекеттiк тiркеуiн жүргiзудi Ережелерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 26 желтоқсандағы № 432 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2127 тіркелген) (бұдан әрі – Ереже) негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Тіркеу куәлігін (бұдан әрі – куәлік) қағаз тасығышта немесе пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуден жазбаша түрде дәлелді бас тарту мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негізі Қаулымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 16-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік органдар қатысады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Комитеттен алға болады, оның мекен-жайы: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 707-кабинет, телефон 555786, электрондық мекен-жайы: sb_grpest@minagri.kz, демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет туралы регламенті Комитеттің стендтерінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «Министрліктің бұйрықтары» бөлімінің «Нормативтік құқықтық актілер» кіші бөлімінде орналасқан.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдар пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тipкeуге әзірленген материалдарды келіседі.

3. Государственную услугу предоставляет Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная;
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статьи 14-6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (далее – Постановление);
3) приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года № 432 «Об утверждении Правил проведения регистрационных, производственных испытаний и государственной регистрации пестицидов (ядохимикатов) в Республике Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2127) (далее – Правила).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребитель).
7. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача регистрационного удостоверения на бумажном носителе (далее – удостоверение), либо письменный мотивированный отказ в государственной регистрации пестицида (ядохимиката).
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)», утвержденного Постановлением (далее - Стандарт).
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют государственные органы в области охраны окружающей среды и здравоохранения.
2. Требования к оказанию государственной услуги
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Комитете, находящимся по адресу: город Астана, ул. Кенесары, 36, кабинет 707, телефон 555786, электронный адрес: fsb_grpest@minagri.kz, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Регламент государственной услуги размещен на стендах Комитета, а также на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «приказы Министерства».
11. В процессе оказания государственной услуги уполномоченные государственные органы в области охраны окружающей среды и здравоохранения согласовывают материалы, подготовленные для государственной регистрации пестицида (ядохимиката).

12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы тиісті құжаттарды берген күннен бастап – үш жылдан көп емес;
пестицидті (улы химикатты) тіркеулік сынау жүргізу – екі жылдан көп емес;
пестицидті (улы химикатты) өндірістік сынау жүргізу – бір жыл;
пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуге әзірленген материалдарды қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік органдармен келісу – 30 жұмыс күні;
2) куәлікті алғанға дейін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан көп емес;
3) тұтынушыға рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 60 минуттан көп емес.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Комитеттің қызметкері қабылданған құжаттарды қабылдауды, қарастыруды, бақылауға қоюды жүзеге асырады. Тіркелген, тиісті түрде рәсімделген құжаттар Комитет төрағасына, кейін орындаушыға беріледі;
2) Комитет орындаушысы тұтынушының құжаттарын алған сәттен бастап олардың толықтығын және дұрыс толтырылғанын тексереді, өтінім берілген пестицидтке (улы химикатқа) тіркеу және өндірістік сынақ арын жүргізу жоспарларына, сондай-ақ Комитет төрағасы бекітілген пестицидті (улы химикатты) токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі жұмыс жоспарына енгізеді, олар одан кейін осы сынақтарды жүргізуге шарттар жасау үшін орындаушы ұйымдар мен тұтынушыларға жіберіледі.
Сынаққа қатысатын ғылыми-зерттеу ұйымдардағы, сондай-ақ мемлекеттік мекемелердегі пестицидтерге (улы химикаттарға) арналған материалдар жариялауға жатпайды;
3) пестицидке (улы химикатқа) тіркеу сынақтарын жүргізілгеннен кейін орындаушы ұйымдар Комитетке жүргізілген сынақтардың нәтижелері туралы есеп береді;
4) пестицидке (улы химикатқа) өндірістік сынақтар жүргізілгеннен кейін орындаушы ұйымдар Комитетке жүргізілген сынақтардың нәтижелері туралы есепті және Ережеге 3-қосымшаға сәйкес пестицидті (улы химикатты) өндірістік тексеру актін береді;
5) пестицидке (улы химикатты) тіркеу және өндірістік сынақтарды  нәтижелері туралы есептерді, сондай-ақ пестицидті (улы химикатты) токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөнінде жүргізілген жұмыстар бойынша есептерді Комитеттің орындаушысы тексереді;
6) пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуге қарастырылған және әзірленген материалдар қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік органдарға келісуге жіберіледі;
7) осы келісімді алғаннан кейін пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуге арналған материалдарды Комитет бекітеді, кейін Комитеттің орындаушысы арнайы журналда жазылатын мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып және пестицидтің (улы химикаттың) мемлекеттік тіркелген күнін көрсете отырып, арнайы әзірленген бланкіде куәлікті рәсімдейді;

12. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с даты подачи потребителем предоставляемых документов – не более трех лет;
проведение регистрационных испытаний пестицида (ядохимиката) – не более двух лет;
проведение производственных испытаний пестицида (ядохимиката) – один год»;
согласование подготовленных для государственной регистрации пестицида (ядохимиката) материалов уполномоченными государственными органами в области охраны окружающей среды и здравоохранения – 30 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения удостоверения – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя – не более 60 минут.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) сотрудником Комитета осуществляется прием, рассмотрение, постановка на контроль принятых документов. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются председателю Комитета и в последующем исполнителю;
2) исполнитель Комитета с момента получения документов потребителя проверяет их на полноту и правильность заполнения, включает заявленный пестицид (ядохимикат) в планы проведения регистрационных и производственных испытаний, а также в план работ по токсиколого-гигиенической оценке пестицида (ядохимиката), утверждаемый председателем Комитета, которые далее рассылаются по организациям-исполнителям и потребителям для заключения договоров на проведение данных испытаний.
Материалы на пестициды (ядохимикаты), находящиеся в научно-исследовательских организациях, а также в государственных учреждениях, участвующих в экспертизе, не подлежат разглашению;
3) после проведения регистрационных испытаний пестицида (ядохимиката), организации-исполнители представляют в Комитет отчет о результатах проведенных испытаний;
4) после проведения производственных испытаний пестицида (ядохимиката), организации-исполнители представляют в Комитет отчет о результатах проведенных испытаний и акт производственной проверки пестицида (ядохимиката) в соответствии с приложением 3 Правил;
5) отчеты о результатах регистрационных и производственных испытаний пестицида (ядохимиката), а также отчеты по проведенным работам по токсиколого-гигиенической оценке пестицида (ядохимиката) проверяются исполнителем Комитета;
6) рассмотренные и подготовленные для государственной регистрации пестицида (ядохимиката) материалы направляются на согласование в уполномоченные государственные органы в области охраны окружающей среды и здравоохранения;
7) после получения данного согласования регистрационные материалы на пестицид (ядохимикат) утверждаются Комитетом, затем исполнителем Комитета оформляется удостоверение на специально изготовленном бланке с присвоением государственного регистрационного номера и указанием даты государственной регистрации пестицида (ядохимиката), которые фиксируются в специальном журнале;

8) мемлекеттік тіркеу нөмірі берілгеннен кейін куәлікке Комитеттің төрағасы қол қояды және Комитеттің мөрімен расталады және тұтынушыға беріледі;
9) тіркелген пестицидтер (улы химикаттар) «Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтер (улы химикаттар) тізіліміне» енгізіледі.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайда Комитеттің орындаушысы Комитеттің төрағасы қол қоятын дәлелді бас тартуды әзірлейді және тұтынушыға береді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде ұсынылатын куәлік нысаны Ереженің 7-қосымшасында көзделген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдау Комитеттің бір маманы жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызмет тұтынушының өзі Комитетке келген кезде көрсетіледі.
Тұтынушыға Стандарттың 14-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет алуға ұсынылатын құжаттар мен талаптар тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
18. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар көзделмеген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) құжаттарды қабылдауға уәкілетті Комитет қызметкері;
2) Комитеттің төрағасы;
3) Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
4) Комитеттің жауапты орындаушысы;
5) ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндірістік ұйымдар;
6) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган.
20. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілік сипаттамасы мен өзара байланысы осы регламенттің 1-қосымшасында берілген.
21. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема, осы регламенттің 2-қосымшасында берілген.
«Пестицидтерді (улы химикаттарды)
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметі
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігік сипаттамасы мен өзара байланысы
1-кесте. ҚФБ әрекеттірінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Комитеттің құжаттар қабылдауға уәкілетті қызметкері
Комитеттің төрағасы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, толықтығын тексеру
Хат-хабармен танысу, құжаттарды қарастыратын құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу, құжаттарды қарастыратын жауапты орындаушыны айқындау
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-реттеулік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру, құжаттарды Комитеттің төрағасына жіберу
Бұрыштама қою
Бұрыштама қою
5
Орындау мерзімдері
30 минут
2 сағат
1 сағат
6
Келесі әрекет №
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Комитеттің орындаушы
Ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндірістік ұйымдар (орындаушы ұйымдар)
Комитеттің орындаушы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын және өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамада белгіленген талаптарға сәйкестігін айқындау
Пестицидке (улы химикатты) тiркеу және өндiрiстiк сынақтар мен пестицидтің (улы химикаттың) токсикологиялық-гигиеналық жүргізілген жұмыстарды жүргiзу
Жүргізілген тiркеу және өндiрiстiк сынақтар нәтижелері туралы есептерді және пестицидке (улы химикатқа) токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөнінде жүргізілген жұмыстарды тексеру, пестицидке (улы химикатқа) тiркеу материалдарын қарастыру
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-реттеулік шешім)
Өтінім берілген пестицидті (улы химикатты) тiркеу және өндiрiстiк сынақтар жүргізу жоспарына, сондай-ақ пестицидті (улы химикатты) токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі жұмыстар жоспарына енгізу
Пестицидтерге (улы химикаттарға) жүргізілген тiркеу және өндiрiстiк сынақтар нәтижелері туралы есеп және өндірістік тексеру акті
Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеуге дайын материалдар
5
Орындау мерзімдері
15 жұмыс күні

8) после присвоения государственного регистрационного номера удостоверение подписывается председателем Комитета, заверяется печатью Комитета и выдается потребителю;
9) зарегистрированные пестициды (ядохимикаты) вносятся в «Список пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан».
В случае отказа в предоставлении государственной услуги исполнителем Комитета подготавливается мотивированный отказ, который подписывается председателем Комитета и выдается потребителю.
14. Форма удостоверения, в соответствии с которой представляется результат оказания государственной услуги, предусмотрена в приложении 7 к Правилам.
15. Прием документов для предоставления государственной услуги осуществляются одним специалистом Комитета.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. Государственная услуга предоставляется при личном посещении потребителя в Комитет.
Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 14 Стандарта.
17. Перечень предоставляемых документов и требований для получения государственной услуги указаны в пункте 11 Стандарта.
18. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник Комитета, уполномоченный на прием документов;
2) председатель Комитета;
3) начальник структурного подразделения Комитета;
4) ответственный исполнитель Комитета;
5) научно-исследовательские и научно-производственные организации;
6) уполномоченный государственный орган в области охраны окружающей среды и уполномоченный государственный орган в области здравоохранения.
20. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ, приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Государственная
регистрация пестицидов
(ядохимикатов)»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник Комитета,
уполномоченный на
прием документов
Председатель
Комитета
Начальник
структурного
подразделения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проверка полноты
документов, прием
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения
для рассмотрения
документов
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
для рассмотрения документов
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в журнале и выдача
расписки,
направление
документов
председателю
Комитета
Наложение
резолюции
Наложение
резолюции
5
Сроки исполнения
30 минут
2 часа
1 час
6
№ следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Исполнитель Комитета
Научно-
исследовательские и научно-
производственные
организации
(организации-
исполнители)
Исполнитель
Комитета
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Определение полноты
документов и
соответствие их
установленным
требованиям
законодательства в
области защиты
растений
Проведение
регистрационных и
производственных
испытаний
пестицидов
(ядохимикатов) и
работ по
токсиколого-
гигенической оценке
пестицида
(ядохимиката)
Проверка отчетов
о результатах
проведенных
регистрационных и
производственных
испытаний и
проведенных работ
по токсиколого-
гигиенической
оценке пестицида
(ядохимиката),
рассмотрение
регистрационных
материалов на
пестицид
(ядохимикат)
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Включение
заявленного
пестицида
(ядохимиката) в план
проведения
регистрационных и
производственных
испытаний, а также в
план работ по
токсиколого-
гигенической оценке
пестицида
(ядохимиката)
Отчет о результатах
проведенных
регистрационных и
производственных
испытаний
пестицидов
(ядохимикатов) и
акт
производственной
проверки
Материалы,
готовые для
государственной
регистрации
пестицидов
(ядохимикатов)
5
Сроки исполнения
15 рабочих дней

1-3 жыл
44 жұмыс күні
6
Келесі әрекет №
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган
Комитеттің орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуге әзірлеген материалдарды келісу
Құжаттардың толықтығын және өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамада белгіленген талаптарға сәйкестігін айқындау
Куәлікті немесе дәлелді бас тартуды келісу
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-реттеулік шешім)
Жазбаша келісу
Пестицидке (улы химикатқа) куәлікті рәсімдеу немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Келісілген құжаттарды Комитеттің төрағасына жіберу
5
Орындау мерзімдері
30 жұмыс күні
10 жұмыс күні
2 сағат
6
Келесі әрекет №
8
9
10
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
10
11
2
ҚФБ атауы
Комитеттің төрағасы
Комитеттің орындаушы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Пестицидтің (улы химикаттың) куәлігіне немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Куәлікті Берілген куәліктер журналына тіркеу немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-реттеулік шешім)
Пестицидке (улы химикатқа) тіркеу куәлігі немесе дәлелді бас тарту
Тұтынушының қол қоюмен куәлікті немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзімдері
2 сағат
30 минут
6
Келесі әрекет №
11
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдіс
ҚФБ 1-тобы
Комитеттің құжаттарды қабылдау уәкілетті қызметкері
ҚФБ 2-тобы
Комитеттің төрағасы
ҚФБ 3-тобы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4-тобы
Комитеттің орындаушысы
ҚФБ 5-тобы
Ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндірістік ұйымдар
ҚФБ 6-тобы
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, журналға тіркеу, құжаттарды Комитеттің төрағасына жолдау
№ 2-әрекет
Орындайтын құрылымдық бөлімшені айқындау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Құжаттарды қарастыруға жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Құжаттарды өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамада белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастыру, пестицидке (улы химикатқа) сынаулар жүргізу және пестицидке (улы химикатқа) жүргізілген токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі жұмыстар жоспарына енгізу
№ 5-әрекет
Тiркеу және өндiрiстiк сынақтар жүргiзу
№ 6-әрекет
Пестицидті (улы химикатты) мемлекеттік тіркеуге әзірлеген материалдарды келісу
№ 6-әрекет Жүргізілген сынақтар нәтижелері туралы және пестицидке (улы химикатқа) жүргізілген токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі жұмыстар бойынша есептерді тексеру
№ 8-әрекет Куәлікті арнайы әзірленген бланкіде рәсімдеу
№ 9-әрекет
Рәсімделген куәлікті келісу
№ 10-әрекет
Куәлікке қол қою
№ 11-әрекет Куәлікті берілген куәліктер журналына тіркеу және оны тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
ҚФБ 1-тобы
Комитеттің құжаттарды қабылдауға уәкілетті қызметкері
ҚФБ 2-тобы
Комитеттің төрағасы
ҚФБ 3-тобы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
ҚФБ 4-тобы
Комитеттің орындаушы
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, журналға тіркеу, құжаттарды Комитеттің төрағасына жолдау
№ 2-әрекет
Орындайтын құрылымдық бөлімшені айқындау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Құжаттарды қарастыруға жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Құжаттарды өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамада белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастыру, дәлелді бас тартуды әзірлеу
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуды келісу
№6 -әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және оны тұтынушыға беру
«Пестицидтерді (улы химикаттарды)
мемлекеттік тіркеу»мемлекеттік қызметі
регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема

1-3 года
44 рабочих дня
6
№ следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Уполномоченный
государственный
орган в области
охраны окружающей
среды и
уполномоченный
государственный
орган в области
здравоохранения
Исполнитель
Комитета
Начальник
структурного
подразделения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Согласование
материалов,
подготовленных для
государственной
регистрации
пестицида
(ядохимиката)
Определение полноты
документов на их
соответствие
установленным
требованиям
законодательства в
области защиты
растений
Согласование
удостоверения или
мотивированного
отказа
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Письменное
согласование
Оформление
удостоверения на
пестицид
(ядохимикат) или
подготовка
мотивированного
отказа
Передача
согласованных
документов
председателю
Комитета
5
Сроки исполнения
30 рабочих дней
10 рабочих дней
2 часа
6
№ следующего действия
8
9
10
1
№ действия
(хода, потока работ)
10
11
2
Наименование СФЕ
Председатель Комитета
Исполнитель Комитета
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписание удостоверения на пестицид (ядохимикат)
или мотивированного
отказа
Регистрация удостоверения в
Журнале выданных регистрационных
удостоверений или регистрация
мотивированного отказа
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрационное
удостоверение на
пестицид
(ядохимикат) или
мотивированный отказ
Выдача потребителю удостоверения
или мотивированного отказа под
роспись
5
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
6
№ следующего действия
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник
Комитета,
уполномоченный
на прием
документов
Группа 2 СФЕ
Председатель
Комитета
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
Группа
4 СФЕ
Исполнитель
Комитета
Группа
5 СФЕ
Научно-
исследо-
вательские и
научно-
производ-
ственные
организации
Группа 6 СФЕ
Уполномоченный
государственный
орган в области
охраны
окружающей
среды и
уполномоченный
государственный
орган в области
здравоохранения
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
в журнале,
направление
документов
председателю
Комитета
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответствен-
ного
исполнителя
для
рассмотрения
документов,
наложение
резолюции
Действие
№ 4
Рассмотре-
ние
документов
на
соответ-
ствие их
установлен-
ным
требованиям
законо-
дательства
в области
защиты
растений,
включение
пестицида
(ядо-
химиката) в
план
проведения
испытаний и
проведенных
работ по
токсиколого
-гигиени-
ческой
оценке
пестицида
(ядо-
химиката)
Действие № 5
Проведение
регистра-
ционных и
производ
ственных
испытаний
Действие № 7
Согласование
материалов,
подготовленных
для
государственной
регистрации
пестицида
(ядохимиката)
Действие
№ 6
Проверка
отчетов о
результатах
проведенных
испытаний и
по
проведенным
работам по
токсиколого
-гигие-
нической
оценке
пестицида
(ядо-
химиката)
Действие
№ 8
Оформление
удосто-
верения на
специально
изготовле-
ном бланке
Действие № 9
Согласование
оформленного
удостоверения
Действие № 10
Подписание
удостоверения
Действие
№ 11
Регистрация
удосто-
верения в
Журнале
выданных
удосто-
верений и
выдача его
потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник Комитета,
уполномоченный на прием
документов
Группа 2 СФЕ
Председатель
Комитета
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
Группа 4 СФЕ
Исполнитель Комитета
Действие № 1 Прием
документов, выдача
расписки, регистрация в
журнале, направление
документов председателю
Комитета
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
документов,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
документов на
соответствие их
установленным
требованиям
законодательства в
области защиты
растений, подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Согласование
мотивированного
отказа
Действие № 6
Подписание
мотивированного
отказа
Действие № 7
Регистрация
мотивированного отказа
и выдача его
потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация
пестицидов (ядохимикатов)
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ