Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін жер учаскелерін резервте қалдыру туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 422 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 3383 тіркелді.
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 16-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына, 24-бабына, Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 233-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 943 қаулысына сәйкес, Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты аумағын кеңейтуге резервіленетін жер учаскелерін 2011 жылғы 21 қазандағы тексеру актісі негізінде Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы әкімдігінің 12.07.2022 № 224 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін жалпы ауданы 409 962 гектар, соның ішінде босалқы жерлерден 409 962 гектар резервте қалдырылсын.
2. Резервте қалдырылатын жер учаскелерінің шекаралары Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшін резервте қалдырылатын жер учаскелерінің қоса беріліп отырған сызбасына сәйкес анықталсын.
3. Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту туралы шешім қабылданғанға дейін мемлекеттік табиғи қорық қорының объектілерін сақтауды қамтамасыз ету үшін жер учаскелерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары І.Қ. Өмірзақовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
РҚАО ескерту. Сызбаны қағаз мәтінінен қараңыз.

О резервировании земельных участков для расширения особо охраняемой природной территории Иргиз-Тургайского государственного природного резервата
Постановление акимата Актюбинской области от 12 декабря 2011 года № 422. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 декабря 2011 года № 3383.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 16 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 2 статьи 10, статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 233 Экологического кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения", на основании акта обследования земельных участков, резервируемых под расширение территории Иргиз-Тургайского государственного природного резервата от 21 октября 2011 года акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 12.07.2022 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Зарезервировать земельные участки для расширения особо охраняемой природной территории Иргиз-Тургайского государственного природного резервата общей площадью 409 962 гектара, в том числе из земель запаса 409 962 гектаров.
2. Определить границы резервируемых земельных участков, согласно прилагаемой схеме земельных участков, резервируемых для расширения особо охраняемой природной территории Иргиз-Тургайского государственного природного резервата.
3. Для обеспечения сохранения объектов государственного природного заповедного фонда, до принятия решения о расширении особо охраняемой природной территории Иргиз-Тургайского государственного природного резервата, использование земельных участков может осуществляться в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Умурзакова И. К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Примечание РЦПИ. Схему см. бумажный вариант.