2011 жылға "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы бойынша Жастар тәжірибесін ұйымдастыру туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 27 шілдедегі № 183 Қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінің 2011 жылғы 05 тамызда № 11-5-122 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149-II «Халықты жұмыспен қамту туралы», 2004 жылғы 7 шілдедегі № 581 «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» Заңдарына сәйкес және жұмыссыз жастарды – жоғары оқу орындарының, колледждер мен кәсіптік лицейлер (әрі қарай – оқу орындары) түлектерін жұмысқа орналастыру, олардың практикалық тәжірибесін, білімін, іскерлігі мен дағдыларын қалыптастыру мүмкіндіктерінің аясын кеңейту мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 2011 жылға «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы бойынша Жастар тәжірибесін ұйымдастыратын кәсіпорындар мен ұйымдар (әрі қарай – жұмыс беруші) тізбесі, тәжірибенің өту мерзімі, айлық еңбек ақы мөлшері және қаржыландыру көзі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Маңғыстау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (әрі қарай - уәкілетті орган) оқу орындарын бітірген жұмыссыз жастарды іріктеуді жүргізсін және іріктеу кезінде төмендегідей өлшемдер ескерілсін:
1) уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жастар;
2) 29 жасқа дейінгі жұмыссыз жастар;
3) оқу орнын бітіргені туралы құжат (диплом) міндетті болуы;
3. Жұмыс жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен жастар тәжірибесін өтіп жатқан жұмыссыздар арасында жасалған еңбек шартымен анықталады.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                             Қ. Боқанов
КЕЛІСІЛДІ:
Каимова Сәнімгүл Нақыпқызы
«Маңғыстау аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
27 шілде 2011 жыл
Шабикова Рима Нерражимқызы
«Маңғыстау аудандық экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы
27 шілде 2011 жыл
Маңғыстау ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 27 шілдедегі
№ 183 қаулысына
қосымша

Об организации в 2011 году Молодежной практики по программе "Дорожная карта бизнеса - 2020"
Постановление акимата Мангистауского района Мангистауской области от 27 июля 2011 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 05 августа 2011 года № 11-5-122
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года № 149-II «О занятости населения», от 7 июля 2004 года № 581 «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан» и с целью расширения возможностей трудоустройства безработной молодежи – выпускников высших учебных заведений, колледжей и профессиональных лицеев (далее – учебные заведения) и приобретение ими практического опыта, знаний, умений и навыков, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить перечень предприятий и организаций (далее - работодатель), организующих Молодежную практику на 2011 год по программе «Дорожная карта бизнеса – 2020» согласно приложению.
2. Государственному учреждению «Мангистауский районный отдел занятости и социальных программ» (далее – уполномоченный орган) провести подбор безработной молодежи закончивших учебные заведения и при подборе учитывать следующие критерии:
1) молодежи, зарегистрированные в уполномоченном органе в качестве безработного;
2) молодежи до 29 лет;
3) обязательное наличие документа об окончании учебного заведения (диплом).
3. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и безработной молодежью, проходящих молодежную практику, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Т.Кыланова.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                             К. Боканов
СОГЛАСОВАНО:
Каимова Санимгуль Нахиповна
Начальник государственного учреждения
«Мангистауский районный отдел
занятости и социальных программ»
27 июля 2011 года
Шабикова Рима Нерражимовна
Начальник государственного учреждения
«Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»
27 июля 2011 года
Приложение
к постановлению Мангистауского
районного акимата
от 27 июля 2011 года № 183