Әлеуметтік жұмыс орындарды ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 23 мамырдағы N 143 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 1 маусымда N 13-9-134 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 6 қазандағы N 325 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық әкімдігінің 2011.10.06 N 325 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 18-1 бабы 4-тармағына сәйкес, Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі қосымшаға сәйкес анықталсын.
2. Жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті орган «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Уәкілетті орган) мақсатты топтағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібін іске қосуын жүзеге асырсын.
3. Халықтың мақсатты топтарынан жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға келісімдерді жасау уәкілетті органға жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Ж. Бәкіровке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                В. Бубенко
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 23 мамырдағы
№ 143 қаулысына
қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
1. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға қалауын білдірген жұмыс беруші Уәкілетті органға ашылатын әлеуметтік жұмыс орындарының санын, өтінімді берудің мерзіміне соңғы айда төлемдер бойынша берешектің жоқтығы жөніндегі салық комитетінен анықтаманы қосып, еңбек төлеу мөлшерін белгілеп еркін нысанда өтінім береді.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілерді таңдауда Уәкілетті орган келесі талаптарды есепке алады: бюджетке төлемдер бойынша берешектің болмауы, жұмыс беруші ұсынатын жалақы мөлшері, уәкілетті органмен жасалған келісім-шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызға тұрақты жұмыс ұсынудың мүмкіндігі.

О порядке отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 мая 2011 года N 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 1 июня 2011 года N 13-9-134. Утратило силу - постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 6 октября 2011 года N 325
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 06.10.2011 N 325
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан», пунктом 4 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», акимат района Магжана Жумабаева ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, согласно приложению.
2. Уполномоченному органу по вопросам занятости государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» (далее Уполномоченный орган) осуществлять реализацию порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
3. Возложить на Уполномоченный орган заключение договоров на организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных граждан из целевых групп населения.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бакирова Е.Ж.
5. Настоящие постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района                                В. Бубенко
Приложение к постановлению
акимата района Магжана Жумабаева
от 23 мая 2011 года № 143
Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест
1. Работодатель, изъявивший желание на организацию социальных рабочих мест подает в Уполномоченный орган заявку в произвольной форме с указанием количества открываемых социальных рабочих мест, размера оплаты труда с приложением справки с налогового комитета об отсутствии задолженности по платежам за последний месяц, предшествующий дате подачи заявки.
2. При отборе работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, Уполномоченный орган учитывает следующие требования: отсутствие задолженности по платежам в бюджет, размер заработной платы предлагаемой работодателем, возможность предоставления безработному постоянной работы по истечении срока действия заключенного договора с уполномоченным органом.

3. Іріктеуді өткен Жұмыс беруші Уәкілетті органмен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінімді берген күннен бастап он жұмыс күні ағымында келісім-шарт жасайды. Келісім-шартта жақтардың міндеттері, жұмыс түрлері, еңбекті төлеу мөлшері мен шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру көздері, бағытталатын жұмыссыздардың саны көрсетіледі. Жұмыс уақытша болып табылады және оны ұйымдастыруға тұрақты жұмыс орындары мен бос орындар қолданыла алмайды.
4. Нысаналы топтағы халықтың санынан жұмыссыздарды әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа тұрғызу үшін бағыттау Уәкілетті орган жұмыссыздардың келісімімен келісім-шартты жасаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
5. Жұмыс беруші бағытталған жұмыссызды әлеуметтік жұмыс орнына қабылдап, онымен еңбек шартын жасайды, қауіпсіздік техникасының нормаларына сәйкес келетін жұмыс орнын ұсынады. Жұмыссыздарды әлеуметтік жұмыс орындарына жұмыспен қамту мерзімі келісім-шартпен анықталады.
6. Жұмыс берушілер бюджет қаражатынан еңбекті төлеу бойынша шығындарды өтеу үшін ай сайын есепті айдан кейін айдың 5 күніне дейін Уәкілетті органға белгіленген тәртіпте: жұмысқа қабылданғаны жөніндегі бұйрықтың көшірмесін, жұмыс уақытын есепке алу табелі мен атқарылған жұмыстардың актісін ұсынады.
7. Осы нысаналы топтағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібінің орындалуын бақылау Уәкілетті органға жүктеледі.

3. Работодатель прошедший отбор заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест в течении десяти рабочих дней со дня подачи заявки. В договоре отражаются обязанности сторон, виды работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест, количество направляемых безработных. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
4. Направление безработных из целевых групп населения для трудоустройства на социальные рабочие места осуществляется Уполномоченным органом в течении пяти рабочих дней со дня заключения договора с согласия безработных.
5. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности. Срок занятости безработных на социальных рабочих местах определяется договором.
6. Работодатели для возмещения расходов по оплате труда из средств бюджета ежемесячно до 5 числа месяца следующего за отчетным предоставляют в Уполномоченный орган в установленном порядке: выписку из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени и акт выполненных работ.
7. Контроль за исполнением настоящего порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагается на Уполномоченный орган.