"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы N 237 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 252 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 20 сәуірде N 13-11-207 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 16 қазандағы N 05-20-149 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012.10.16 N 05-20-149 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IY Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 21 қаңтарда тіркелген № 13-11-201, газеттерде жарияланған «Тайынша Таңы» – 2011 жылғы 18 ақпан, «Тайыншинские вести» - 2011 жылғы 18 ақпан) аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 237 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада
«4 222 854» цифры «5 595 939» цифрымен ауыстырылсын;
«3 569 091» цифры «4 942 176» цифрымен ауыстырылсын;
2) тармақшада
«4 160 047» цифры «5 578 994,8» цифрымен ауыстырылсын;
3) тармақшада
«29 080» цифры «254 480» цифрымен ауыстырылсын;
«29 376» цифры «254 776» цифрымен ауыстырылсын;
4) тармақшада
«62 807» цифры «28 077,5» цифрымен ауыстырылсын;
«62 807» цифры «28 077,5» цифрымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
«-29 080» цифры «-265 613,3» цифрымен ауыстырылсын;
6) тармақшада
«29 080» цифры «265 613,3» цифрымен ауыстырылсын;
29 376» цифры «254 776» цифрымен ауыстырылсын;
«0» цифры «11 133,3» цифрымен ауыстырылсын;
2) 2 тармақ келесі мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
«Қызметін бір жолғы талон арқылы жүзеге асыратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша бөлу нормативі аудан бюджетіне 100 пайыз көлемінде белгіленсін»;
9 тармақта:
1) тармақшада
«55 771» цифры «75 073» цифрымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
«мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстеме ақы көлемін ұлғайтуға – 19 302 мың теңге»;
5) тармақшада
«20 332» цифры «22 694» цифрымен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года N 237 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 марта 2011 года N 252. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 20 апреля 2011 года N 13-11-207. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16 октября 2012 года N 05-20-149)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.10.2012 N 05-20-149)
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IY, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года № 237 «О районном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актах за № 13-11-201 от 21 января 2011 года, опубликованных в газетах «Тайынша таңы» от 18 февраля 2011 года, «Тайыншинские вести» от 18 февраля 2011 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1)
цифры «4 222 854» заменить цифрами «5 595 939»;
цифры «3 569 091» заменить цифрами «4 942 176»;
в подпункте 2)
цифры «4 160 047 » заменить цифрами «5 578 994,8»;
в подпункте 3)
цифры «29 080» заменить цифрами «254 480»;
цифры «29 376» заменить цифрами «254 776»;
в подпункте 4)
цифры «62 807» заменить цифрами «28 077,5»;
цифры «62 807» заменить цифрами «28 077,5»;
в подпункте 5)
цифры «-29 080» заменить цифрами «-265 613,3»;
в подпункте 6)
цифры «29 080» заменить цифрами «265 613,3»;
цифры «29 376» заменить цифрами «254 776»;
цифры «0» заменить цифрами «11 133,3»;
2) дополнить пункт 2 текстом следующего содержания:
«Установить нормативы распределения по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам и социальному налогу в размере 100 процентов в бюджет района»;
в пункте 9:
в подпункте 1)
цифры «55 771» заменить цифрами «75 073»;
дополнить текстом следующего содержания:
«19 302 тысяч тенге- на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования»;
в подпункте 5)
цифры «20 332» заменить цифрами «22 694»;
подпункт 6) изложить в новой редакции:

«сумен жабдықтау объектілерін және жүйелерін дамытуға – 1 976 577 мың теңге»;
келесі мазмұндағы 8),9),10),11) тармақшалармен толықтырылсын:
«8) «Қазақстан Республикасында 2010-2014 жылдарға арналған құрылыс индустриясын дамыту және құрылыс материалдарын өндіру бойынша Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1004 Қаулысына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайғастыруға және (немесе) сатып алуға – 36 870 мың теңге»;
«9) «Қазақстан Республикасында 2010-2014 жылдарға арналған құрылыс индустриясын дамыту және құрылыс материалдарын өндіру бойынша Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1004 Қаулысына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) тұрғын үйді сатып алуға - 222 322 мың теңге»;
«10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 74 700 мың теңге»;
«11) еңбекақы төлемін жартылай субсидиялауға және жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 13 440 мың теңге»;
10 тармақта:
1) тармақшада
«44 030» цифры «52 498» цифрымен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
«7 000» цифры «32 000» цифрымен ауыстырылсын;
6) тармақшада
«17 500» цифры «77 500» цифрымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 7,8 тармақшалармен толықтырылсын:
«7) қатты отын сатып алуға – 4 187 мың теңге»;
«8) білім мекемелерін күрделі жөндеуге – 10 000 мың теңге»;
келесі мазмұндағы 11-1, 11-2 тармақтармен толықтырылсын:
«11-1. 2011 жылға аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 138 385 мың теңге сомасында есептелсін»;
«11-2. 8 қосымшаға сәйкес 2010 қаржы жылы ағымында толық пайдаланылмаған 2011 қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттардың еркін қалдықтарын бағыттау және республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару аудандық бюджеттің шығыстарында қарастырылсын»;
Келесі мазмұндағы 12-1 тармақпен толықтырылсын:
«12-1. тұрғын үй құрылысына және (немесе) тұрғын үйді сатып алуға бюджеттік кредиттер 225 400 мың теңге сомасында есептелсін»;
14 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес 2011-2013 жылдарға арналған Тайынша қаласы және селолық округтар аппараттарының осы тұрғыда бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін»;
3) осы шешімге 1, 2 қосымшалар көрсетілген шешімге 1, 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
4) осы шешімге 3, 4, 5-қосымшалар көрсетілген шешімге сәйкес 6, 7, 8-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Алпысбаев
Аудандық мәслихат хатшысы                  Н. Трифонов
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 252 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 237 шешіміне 1-қосымша
2011 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
са
нат
сы
нып
кіші сы
нып
Атауы
сомасы,
(мың
теңге)
І. КІРІСТЕР

«развитие объектов и системы водоснабжения- 1 976 577 тысяч тенге»;
дополнить подпунктами 8), 9), 10), 11) следующего содержания:
«8) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1004 «Об утверждении Программы по развитию строительной индустрии и производства строительных материалов в Республике Казахстан на 2010-2014 годы» – 36 870 тысяч тенге»;
«9) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1004 «Об утверждении Программы по развитию строительной индустрии и производства строительных материалов в Республике Казахстан на 2010-2014 годы» - 222 322 тысяч тенге»;
«10) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 74 700 тысяч тенге»;
«11) на частичное субсидирование заработной платы и создание центров занятости - 13 440 тысяч тенге»;
в пункте 10:
в подпункте 1)
цифры «44 030» заменить цифрами « 52 498»;
в подпункте 4)
цифры «7 000» заменить цифрами «32 000»;
в подпункте 6)
цифры « 17 500» заменить цифрами «77 500»;
дополнить подпунктами 7, 8 следующего содержания:
«7) на приобретение твердого топлива- 4 187 тысяч тенге»;
«8) на капитальный ремонт учреждений образования- 10 000 тысяч тенге»;
дополнить пунктами 11-1, 11-2 следующего содержания:
«11-1. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2011 год в сумме 2 138 385 тысяч тенге»;
«11-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета направление свободных остатков средств, сложившихся на начало 2011 финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в течение 2010 финансового года согласно приложению 8»;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
«12-1. Учесть в районном бюджете на 2011 год бюджетные кредиты на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 225 400 тысяч тенге»;
пункт 14 изложить в новой редакции:
«утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аппаратов города Тайынша и сельских округов на 2011-2013 годы согласно приложений 5, 6, 7»;
3) приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению;
4) дополнить приложениями 6, 7, 8 к указанному решению согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящему решению
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        С. Алпысбаев
Секретарь районного маслихата              Н. Трифонов
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 28 марта 2011 года № 252
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 20 декабря 2010 года № 237
Бюджет Тайыншинского района на 2011 год
Категория
сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

15423
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
552
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
540
010
Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыру
300
02
Қорғаныс
7234
122
Аудан әкімінің аппараты (облыстық маңызы бар қаланың)
7234
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6234
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
7241
458
Ауданның тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
7241
021
Елді мекендерде жол жүру қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7241
04
Білім
2294842
471
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
2294842
003
Мектепке дейінгі тәрбие беретін және оқытатын ұйымдардың қызметін қамтамасыз ету
49126
004
Жалпы білім
2165998
005
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім
15847
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім мемлекеттік мекемелері жүйесін ақпараттандыру
7811
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім мемлекеттік ұйымдарына оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендер сатып алу және жеткізіп беру
17084
010
Аудан (қала) ауқымында мектептік олимпиадалар, мектептен тыс іс-шаралар өткізу
231
020
Ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балалар) және жетім баланы (жетім балалар) ұстауға қамқоршыға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақша қаражаты төлемі
14515
023
Үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалармен қамтамасыз ету
4928
025
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстеме ақы көлемін ұлғайту
19302
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
217918
451
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
217918
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19875
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31917
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

15423
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
552
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
540
010
Организация приватизации коммунальной собственности
300
02
Оборона
7234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7234
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6234
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7241
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7241
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7241
04
Образование
2294842
471
Отдел образования, физический культуры и спорта района (города областного значения)
2294842
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
49126
004
Общеобразовательное обучение
2165998
005
Дополнительное образование для детей и юношества
15847
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7811
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17084
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
231
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14515
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
4928
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
19302
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
217918
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
217918
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
19875
002
Программа занятости
31917
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан