Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 465 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда № 3504 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 - бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 – бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 «Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» қаулысына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Ақтөбе облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. «Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Н.А.Боранбаев) мемлекеттік қызметтің регламенттерін басқарманың ғаламтор-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Постановление акимата Актюбинской области от 25 декабря 2012 года № 465. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 января 2013 года № 3504. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства:
1) регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания»;
2) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Актюбинской области»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности».
2. Государственному учреждению «Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области» (Буранбаев Н.А.) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на интернет-ресурсе управления.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Н.К.Әбдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                              А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 465
қаулысымен бекітілді
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғалар, заңды тұлғалар;
2) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазым иелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
3. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет стандарты) 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген облыстық маңызы бар қаланың, аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет: «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 49) тармақшасы;
«Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесі, сонымен қатар Мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Абдибекова Н.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                              А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
Актюбинской области
от 25 декабря 2012 года № 465
Регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические лица, юридические лица, которым оказывается государственная услуга;
2) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается отделами архитектуры и градостроительства города областного значения, районов (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к стандарту государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее – Стандарт государственной услуги).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании: подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан»;
Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов», а также на основании Стандарта государственной услуги.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту государственной услуги.

8. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Уәкілетті органның және орталықтың мекенжайы мен жұмыс кестесі туралы ақпарат:
уәкілетті органда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден жұмаға дейін, мекенжайлары және телефондары Мемлекеттік қызмет стандартының 1 - қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, мекенжайлары және телефондары Мемлекеттік қызмет стандартының 2 - қосымшасында көрсетілген орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдауға болады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) www.saulet.aktobe.gov.kz мекенжайы бойынша «Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» Мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» деген бөлімде;
4) Мемлекеттік қызмет стандартының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес уәкілетті органның және орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Мемлекеттік қызмет стандартының 7-тармағында белгіленген.
12. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:

8. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Информация о месте нахождения и график работы уполномоченного органа и центра:
в уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы уполномоченного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту государственной услуги.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, адреса и телефоны которых указаны в приложении 2 к Стандарту государственной услуги.
В центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании потребителя возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
10. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) на интернет-ресурсе Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области» по адресу: www.saulet.aktobe.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта государственной услуги.
12. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:

1) орталықтан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады;
2) жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі параметрлерге сәйкессіздігі анықталған жағдайда үш жұмыс күні ішінде тұтынушыны сәйкессіздікті жою үшін шақырады.
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхаты бар өкіл) Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында белгіленген құжаттардың тізбесін уәкілетті органға немесе орталыққа ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе орталыққа Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында тізбесі көрсетілген құжаттар пакетiмен бірге өтініш береді;
2) орталық инспекторы өтініш тіркеуді жүргізеді, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады. Құжаттар пакетін орталықтан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;
3) уәкілетті органның маманы орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды тексереді, оларды тіркейді және бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін уәкілетті орган басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы қарап танысқан соң құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына тапсырады;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, Мемлекеттік қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;

1) в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата;
2) в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, извещает потребителя для устранения несоответствий в течении трех рабочих дней.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в уполномоченный орган или в центр документы, определенные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление с пакетом документов перечень которых указан в пункте 11 Стандарта государственной услуги в уполномоченный орган или центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления, передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из центр в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист уполномоченного органа проверяет документы, принятые из центра или от получателя государственной услуги, регистрирует их и направляет руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа передает документы ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из центра или от получателя государственного услуги, подготавливает справку с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;

6) уәкілетті органның басшысы қағаз жеткізгіште анықтамаға немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның маманына жолдайды;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа немесе уәкілетті органға өтініш жасаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жолдайды.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде орталыққа келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
8) орталық мемлекеттік қызметті алушыға қағаз жеткізгіште анықтама немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады:
1) Уәкілетті органда маман.
Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті орган маманының тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
2) Орталықта инспектор.
Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және орталық мемлекеттік қызметті алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі ҚФБ іске қосылған:
1) орталық инспекторы (ҚФБ - 1);
2) уәкілетті органның маманы (ҚФБ - 2);
3) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ - 3);
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы (ҚФБ - 4).
19. Әрбір әкiмшiлiк iс-әрекеттi орындау мерзiмiн көрсете отырып, әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) ретi мен өзара iс-қимыл жасасуының кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген.

6) руководитель уполномоченного органа подписывает справку на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в центр или выдает получателю государственного услуги в случае обращения уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченный орган, центр фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) центр выдает получателю государственной услуги справку на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
16. Прием документов осуществляется:
1) в уполномоченном органе специалистом.
Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
2) Инспектором центра.
Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственного услуги.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) инспектор центра (СФЕ - 1);
2) специалист уполномоченного органа (СФЕ - 2);
3) руководитель уполномоченного органа (СФЕ - 3);
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа (СФЕ - 4).
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

20. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жауапты болады.
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реті мен өзара iс-қимыл жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-кимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-кимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-қимыл (үдерістер, рәсімдер, операциялар) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру.
Өтінішті тіркеу
Құжаттарды орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан қабылдау, тіркеу
Ұсынылған құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеруді жүзеге асыру, анықтама немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы- әкімшілік шешім)
Құжаттарды уәкілетті органға жөнелту
Құжаттарды басшылыққа бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін жолдау
Бұрыштама қою, уәкілетті органның жауапты орындаушысына тапсыру
Құжаттарға қол қою үшін басшыға жолдау
Орындалу мерзімі
Күніне екі реттен кем емес
30 минут
30 минут
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
Мемлекеттік қызмет стандартының 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
бас тартқан кезде - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Келесі іс-қимыл нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістердің іс-кимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық инспекторы
Іс-қимыл (үдерістер, рәсімдер, операциялар) атауы және олардың сипаттамасы
Анықтамаға немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Тіркеу
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы- әкімшілік шешім)
Уәкілетті органның маманына жолдау
Орталыққа немесе мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жолдау
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тарту туралы қолхатты беру
Орындалу мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-қимыл нөмірі
6
7
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ
Орталық инспекторы
ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-қимыл № 1
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жөнелту
Іс-қимыл № 2
Құжаттарды орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
Іс-қимыл № 3
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 4
Өтінішті қарау, анықтама дайындау
Іс-қимыл № 7
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтама беру
Іс-қимыл № 6
Орталыққа немесе мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы жолдау
Іс-қимыл № 5
Анықтамаға қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
ҚФБ
Орталық инспекторы
ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-қимыл № 1
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жөнелту
Іс-қимыл № 2
Құжаттарды орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
Іс-қимыл № 3
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 4
Өтінішті қарау, дәлелді бас тартуды дайындау
Іс-қимыл № 7
Мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тартуды беру
Іс-қимыл № 6
Дәлелді бас тартуды орталыққа немесе мемлекеттік қызметті алушыға жолдау
Іс-қимыл № 5
Дәлелді бас тартуға қол қою
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің

20. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Инспектор центра
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления
Прием документов
из центра или от получателя государственной услуги,
регистрация
Ознакомление с представленными документами
Осуществление проверки полноты документов, подготовка справка или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отправка документов в уполномоченный орган
Направление документов руководству для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Наложение резолюции, передача ответственного исполнителя уполномоченного органа
Направление документов на подпись руководству
Сроки исполнения
Не менее двух раз в день
30 минут
30 минут
в течение 8 (восьми) рабочих дней;
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для объектов строительства которые указанное в подпункта 2) пункта 7 Стандарта государственной услуги;
в течение 1 (одного) рабочего дня – при отказе.
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
7
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Инспектор центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание справки или мотивированного отказа
Регистрация
Выдача справки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление
специалисту уполномоченного органа
Направление
справки или мотивированного отказа в центр или получателю государственной услуги
Расписка о выдаче справки или мотивированного отказа получателю государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
Номер следующего действия
6
7
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ
Инспектор
центра
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием документов
из центра или от получателя государственного услуги,
регистрация,
направление документов
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4 Рассмотрение
заявления, подготовка
справки
Действие № 7
Выдача справки получателю государственной услуги
Действие № 6
Направление справки в центр или получателю государственной услуги
Действие № 5
Подписание
справки
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ
Инспектор центра
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
СФЕ
Руководитель уполномоченного
органа
СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация
заявления, отправка
документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием документов
из центра или от получателя государственной услуги,
регистрация, направление
документов руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления, подготовка мотивированного отказа
Действие № 7
Выдача
мотивированного
отказа получателю государственной услуги
Действие № 6
Направление мотивированного отказа в центр или получателю государственной услуги
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата
Актюбинской области

2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 465
қаулысымен бекітілді
«Ақтөбе облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ақтөбе облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғалар, заңды тұлғалар;
2) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазым иелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Ақтөбе облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
3. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет стандарты) 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген, сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың тиісті жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет: «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасы, сонымен қатар Мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет стандартының 3 - қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, беру, жою, нақтылау туралы анықтама беру көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Орталықтың мекенжайы мен жұмыс кестесі туралы ақпарат:
орталықтарда мемлекеттік қызмет жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, мекенжайлары және телефондары Мемлекеттік қызмет стандартының 2 - қосымшасында көрсетілген орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықтарда қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдауға болады.

от 25 декабря 2012 года № 465
Регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Актюбинской области»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Актюбинской области» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические лица, юридические лица, которым оказывается государственная услуга;
2) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Актюбинской области» (далее - государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается структурным подразделением соответствующих местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства города областного значения, районов (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к Стандарту государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее – Стандарт государственной услуги).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании: подпункта 21-2) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр», а также на основании Стандарта государственной услуги.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту государственной услуги.
8. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Информация о месте нахождения и график работы центра:
в центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, адреса и телефоны которых указаны в приложении 2 к Стандарту государственной услуги.
В центрах прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством веб–портала «электронного правительства».

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) www.saulet.aktobe.gov.kz мекенжайы бойынша «Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» Мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
4) Мемлекеттік қызмет стандартының 1 және 2 - қосымшаларына сәйкес уәкілетті органның және орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Мемлекеттік қызмет стандартының 7 - тармағында белгіленген.
12. Мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік қызмет стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде өтініш берушіге жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган орталықтан түскен, Мемлекеттік қызмет стандарттың 11 - тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттік қызметті алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздеме ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхаты бар өкіл) Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында белгіленген құжаттардың тізбесін орталыққа ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы орталыққа Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында тізбесі көрсетілген құжаттар пакетiмен бірге өтініш береді;
2) орталық инспекторы өтініш тіркеуді жүргізеді, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады. Құжаттар пакетін орталықтан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;

10. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) на интернет-ресурсе Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области» по адресу: www.saulet.aktobe.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта государственной услуги.
12. Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных пункте 11 Стандарт государственной услуги.
При отказе в приеме документов работником центра заявителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 11 Стандарт государственной услуги, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в центр документы, определенные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление с пакетом документов перечень которых указан в пункте 11 Стандарта государственной услуги в центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления, передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из центр в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

3) уәкілетті органның маманы орталықтан қабылданған құжаттарды тексереді, оларды тіркейді және бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін уәкілетті орган басшысына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы қарап танысқан соң құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына тапсырады;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы орталықтан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, Мемлекеттік қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, беру, жою, нақтылау туралы анықтама немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның қағаз жеткізгіште жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, беру, жою, нақтылау туралы анықтамаға немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның маманына жолдайды;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде орталыққа келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
8) орталық мемлекеттік қызметті алушыға қағаз жеткізгіште жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, беру, жою, нақтылау туралы анықтама не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Құжаттарды қабылдауды орталықтың инспекторы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және оның байланыс телефоны;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және орталық мемлекеттік қызметті алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.

3) специалист уполномоченного органа проверяет принятые из центра документы, регистрирует их и направляет руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа передает документы ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из центра, подготавливает справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в центр.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченный орган, центр фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает получателю государственного услуга справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
16. Прием документов осуществляется инспектором центра.
Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственного услуги.

2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 465
қаулысымен бекітілді
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлғалар, заңды тұлғалар;
2) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазым иелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
3. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысымен бекітілген ««Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет стандарты) 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген, Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы (бұдан әрі – басқарма) Ақтөбе облысының Дін істері департаментімен (бұдан әрі – департамент) келісім бойынша көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет: «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасы, сонымен қатар Мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

от 25 декабря 2012 года № 465
Регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические лица, юридические лица, которым оказывается государственная услуга;
2) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее - государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается управлением архитектуры и градостроительства Актюбинской области (далее – управление) по согласованию с Департаментом по делам религий Актюбинской области (далее – департамент), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к стандарту государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 (далее – Стандарт государственной услуги).
4.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании: подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», а также на основании Стандарта государственной услуги.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения).

8. Мемлекеттік қызмет ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешімді немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімді келісу бөлігі департаменттің қатысуымен көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Басқарманың, департаменттің мекенжайы мен жұмыс кестесі туралы ақпарат Мемлекеттік қызмет стандартының 1 және 2 - қосымшаларында көрсетілген.
Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі:
www.saulet.aktobe.gov.kz мекенжайы бойынша «Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» Мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
Мемлекеттік қызмет стандартының 1 - қосымшасына сәйкес басқарманың үй-жайында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Мемлекеттік қызмет стандартының 7-тармағында белгіленген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) Мемлекеттік қызмет стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) Мемлекеттік қызмет стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) аумақтық органның келісуінің болмауы негіз болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхаты бар өкіл) Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында белгіленген құжаттардың тізбесін басқармаға ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы басқармаға Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында тізбесі көрсетілген құжаттар пакетiмен бірге өтініш береді;
2) басқарманың маманы құжаттар пакетін қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғаны туралы растайды, құжаттарды бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басқарма басшысына жолдайды;
3) басқарманың басшысы қарап танысқан соң құжаттарды басқарманың жауапты орындаушысына тапсырады;
4) басқарманың жауапты орындаушысы өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтайды, сонымен қатар департаментке сұраныс дайындайды, одан кейін басқарма басшысына қол қоюға жолдайды;

8. Государственная услуга оказывается с участием департамента в части согласования решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Информация о месте нахождения и график работы управление, департамента указаны в приложениях 1 и 2 к Стандарту государственной услуги.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается:
на интернет-ресурсе Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области» по адресу: www.saulet.aktobe.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях управления согласно приложение 1 к Стандарту государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта государственной услуги.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственной услуги;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственной услуги;
3) ненадлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования территориального органа.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в управление документы, определенные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление с пакетом документов перечень которых указан в пункте 11 Стандарта государственной услуги в управление;
2) специалист управления принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов, направляет документы руководителю управления для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
3) после рассмотрения руководитель управления передает документы ответственному исполнителю управления;
4) ответственный исполнитель управления определяет возможность удовлетворения ходатайства, а также подготавливает запрос в департамент, после чего направляет на подписание руководителю управление;

5) басқарманың маманы сұранысты тіркейді және департаментке жолдайды;
6) департаменттің маманы басқармадан құжаттар пакетін қабылдайды, оларды тікеу журналына тіркейді және құжаттарды бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін департамент басшысына жолдайды;
7) департаменттің басшысы қарап танысқан соң, департаменттің жауапты орындаушынына тапсырады;
8) департаменттің жауапты орындаушысы өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтайды, келісім туралы хат, не бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындайды, одан кейін департамент басшысына қол қоюға жолдайды;
9) департаменттің маманы келісім туралы хат, не бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді және басқармаға жолдайды;
10) басқарманың жауапты орындаушысы облыс әкімдігінің қаулы жобасын, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап дайындайды;
11) облыс әкімі ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешімге немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімге (бұдан әрі - шешім) қол қояды. Басқарма басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауапқа қол қояды;
12) басқарманың маманы шешімді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауапты тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Басқарманың маманы мемлекеттік қызметті алушыға басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесін береді.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: басқарма және департамент мемлекеттік қызметті алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі ҚФБ іске қосылған:
1) басқарманың маманы (ҚФБ - 1);
2) басқарманың басшысы (ҚФБ - 2);
3) басқарманың жауапты орындаушысы (ҚФБ - 3);
4) департаменттің маманы (ҚФБ - 4);
5) департаменттің басшысы (ҚФБ - 5);
6) департаменттің жауапты орындаушысы (ҚФБ - 6);
7) облыс әкімі (ҚФБ - 7).

5) специалист управления регистрирует запрос и направляет в департамент;
6) специалист департамента принимает пакет документов от управления, регистрирует их в журнале регистрации и направляет документы руководителю департамента для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
7) после рассмотрения руководитель департамента передает документы ответственному исполнителю департамента;
8) ответственный исполнитель департамента определяет возможность удовлетворения ходатайства, подготавливает письмо согласование, либо мотивированный ответ об отказе, после чего направляет на подписание руководителю департамента;
9) специалист департамента регистрирует письмо согласование, либо мотивированный ответ об отказе и направляет в отправляет в управление;
10) ответственный исполнитель управления подготовит проект постановления акимата области, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
11) аким области подписывает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее - решение). Руководитель управления подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
12) специалист управления регистрирует решение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и выдает получателю государственной услуги.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
16. Специалистом управления получателю государственной услуги выдается копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения.
17. Требования к информационной безопасности: управление и департамент обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственного услуги.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист управления (СФЕ - 1);
2) руководитель управления (СФЕ - 2);
3) ответственный исполнитель управления (СФЕ - 3);
4) специалист департамента (СФЕ - 4);
5) руководитель департамента (СФЕ - 5);
6) ответственный исполнитель департамента (СФЕ - 6);
7) аким области (СФЕ - 7).

19. Әрбір әкiмшiлiк iс-әрекеттi орындау мерзiмiн көрсете отырып, әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) ретi мен өзара iс-қимыл жасасуының кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген.
20. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жауапты болады.
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім
бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реті мен өзара iс-қимыл жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-кимылының сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-кимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Басқарманың маманы
(ҚФБ - 1)
Басқарманың басшысы
(ҚФБ - 2)
Басқарманың жауапты орындаушысы (ҚФБ - 3)
Басқарманың басшысы
(ҚФБ - 2)
Басқарманың маманы
(ҚФБ - 1)
Іс-қимыл (үдерістер, рәсімдер, операциялар) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды алғаны туралы растау, тіркеу
Ұсынылған құжаттармен танысу
Өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтау, сонымен қатар департаментке сұраныс дайындау
Сұранысқа қол қою
Тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкімшілік шешім)
Құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Бұрыштама қою,
басқарманың жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарға қол қою үшін басшыға тапсыру
Басқарма маманына
тапсыру
Сұранысты Департаментке жолдау
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
9 күн
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
Келесі іс-қимыл нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістердің іс-кимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Департаменттің маманы
(ҚФБ - 4)
Департаменттің басшысы
(ҚФБ - 5)
Департаменттің жауапты орындаушысы (ҚФБ - 6)
Департаменттің басшысы
(ҚФБ - 5)
Департаменттің маманы
(ҚФБ - 4)
Іс-қимыл (үдерістер, рәсімдер, операциялар) атауы және олардың сипаттамасы
Басқармадан құжаттарды қабылдау, тіркеу
Ұсынылған құжаттармен танысу
Өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтау, келісім туралы хат, не бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
Келісім туралы хатқа, не бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
Тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкімшілік шешім)
Құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Бұрыштама қою,
департаменттің жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарға қол қою үшін басшыға тапсыру
Департамент
маманына тапсыру
Келісім туралы хатты, не бас тарту туралы уәжделген жауапты басқармаға жолдау
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
13 күн
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
Келесі іс-қимыл нөмірі
7
8
9
10
11
Негізгі үдерістердің іс-кимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
11
12
13
ҚФБ атауы
Басқарманың жауапты орындаушысы (ҚФБ - 3)
1) Облыс әкімі (ҚФБ - 7)
2) Басқарманың басшысы (ҚФБ - 2)
Басқарманың маманы
(ҚФБ - 1)
Іс-қимыл (үдерістер, рәсімдер, операциялар) атауы және олардың сипаттамасы
Облыс әкімдігінің қаулы жобасын, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау

19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Специалист управления (СФЕ-1)
Руководитель управления (СФЕ-2)
Ответственный исполнитель управления (СФЕ-3)
Руководитель управления (СФЕ-2)
Специалист управления (СФЕ-1)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, выдача подтверждения о получении документов, регистрация
Ознакомление с представленными документами
Определение возможности удовлетворения ходатайства, а также подготавливает запрос в департамент
Подписание запроса
Регистрация
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направлениедокументов руководствудля наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю управления
Передача документов на подпись руководству
Передача специалисту управления
Направление запроса в департамент
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
9 дней
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
6
7
8
9
10
Наименование СФЕ
Специалист департамента (СФЕ-4)
Руководитель департамента
(СФЕ-5)
Ответственный исполнитель департамента
(СФЕ-6)
Руководитель департамента
(СФЕ-5)
Специалист департамента
(СФЕ-4)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов от управления, регистрация
Ознакомление с представленными документами
Определение возможности удовлетворения ходатайства, подготавливает письмо согласование, либо мотивированный ответ об отказе
Подписание письма согласования, либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководствудля наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю департамента
Передача документов на подпись руководству
Передача специалисту департамента
Направление письма согласование, либо мотивированный ответ об отказе в управление
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
13 дней
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
11
12
13
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель управления (СФЕ-3)
1. Аким области (СФЕ-7)
2. Руководитель управления (СФЕ-2)
Специалист управления (СФЕ-1)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка проекта постановления акимата области, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги

1) ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешімге немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімге қол қояды;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды.
Тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкімшілік шешім)
Қаулы жобасы, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап
Шешім немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап
Шешімді, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауапты мемлекеттік қызметті алушыға жолдау
Орындалу мерзімі
3 күн
3 күн
2 күн
Келесі іс-қимыл нөмірі
12
13
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Басқарманың маманы
(ҚФБ - 1)
Басқарманың басшысы
(ҚФБ - 2)
Басқарманың жауапты орындаушысы
(ҚФБ - 3)
Департаменттің маманы
(ҚФБ - 4)
Іс-қимыл № 1
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды алғаны туралы растауды беру, тіркеу, құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Іс-қимыл № 2 Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 3 Өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтау, сонымен қатар департаментке сұраныс дайындау
Іс-қимыл № 4 Сұранысқа қол қою
Іс-қимыл № 5
Тіркеу, сұранысты департаментке жолдау
Іс-қимыл № 6 Басқармадан құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Іс-қимыл № 11
Облыс әкімдігінің қаулы жобасын дайындау
Іс-қимыл № 10
Тіркеу, келісім туралы хатты басқармаға жолдау
Іс-қимыл № 13 Тіркеу, шешімді мемлекеттік қызметті алушыға жолдау
кестенің жалғасы
Департамент-тің басшысы
(ҚФБ - 5)
Департамент-тің жауапты орындаушы-сы
(ҚФБ - 6)
Облыс әкімі
(ҚФБ - 7)
Іс-қимыл № 7
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 8
Келісім туралы хатты дайындау
Іс-қимыл № 9
Келісім туралы хатқа қол қою
Іс-қимыл № 12
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешімге немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімге қол қояды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Басқарманың маманы
(ҚФБ - 1)
Басқарманың басшысы
(ҚФБ - 2)
Басқарманың жауапты орындаушысы
(ҚФБ - 3)
Департаменттің маманы
(ҚФБ - 4)
Департаменттің басшысы
(ҚФБ - 5)
Департаменттің жауапты орындаушысы
(ҚФБ - 6)
Іс-қимыл № 1
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды алғаны туралы растауды беру, тіркеу, құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Іс-қимыл №2 Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 3 Өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігін анықтау, сонымен қатар департаментке сұраныс дайындау
Іс-қимыл № 4 Сұранысқа қол қою
Іс-қимыл № 5 Тіркеу, сұранысты департаментке жолдау
Іс-қимыл № 6 Басқармадан құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарға бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдау
Іс-қимыл № 7 Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Іс-қимыл № 8 Бас тарту туралы уәжделген жауап хатты дайындау
Іс-қимыл № 11 Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
Іс-қимыл № 10
Тіркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты басқармаға жолдау
Іс-қимыл № 9 Бас тарту туралы уәжделген жауап хатқа қол қою
Іс-қимыл № 12 Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
Іс-қимыл № 13 Тіркеу, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты мемлекеттік қызметті алушыға жолдау
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім
бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың
орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы

1) подписывает решение о строительстве культового здания (сооружения) и об определении его месторасположения или решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) в культовое здание (сооружение);
2) подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Регистрация
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Проект постановления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Направление решения или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
Сроки исполнения
3 дня
3 дня
2 дня
Номер следующего действия
12
13
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Специалист управления
(СФЕ-1)
Руководитель управления
(СФЕ-2)
Ответственный исполнитель управления
(СФЕ-3)
Специалист департамента
(СФЕ-4)
Действие № 1
Прием документов, выдача подтверждения о получении документов, регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Действие № 2 Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3 Определение возможности удовлетворения ходатайства, а также подготавливает запрос в департамент.
Действие № 4 Подписание запроса
Действие № 5
Регистрация, направление запроса в департамент
Действие № 6
Прием документов от управление, регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Действие № 11 Подготовка проекта постановления акимата
Действие № 10 Регистрация, направление письма согласование в управление
Действие № 13 Регистрация, направление решения получателю государственной услуги
продолжение таблицы
Руководитель департамента
(СФЕ-5)
Ответственный исполнитель департамента
(СФЕ-6)
Аким области
(СФЕ-7)
Действие № 7
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 8
Подготовка письма согласования
Действие № 9
Подписание письма согласования
Действие № 12
Подписывает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения или решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Специалист управления
(СФЕ-1)
Руководитель управления
(СФЕ-2)
Ответственный исполнитель управления
(СФЕ-3)
Действие № 1
Прием документов, выдача подтверждения о получении документов, регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Действие № 2 Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3 Определение возможности удовлетворения ходатайства, а также подготавливает запрос в департамент
Действие № 4 Подписание запроса
Действие № 5 Регистрация, направление запрос в департамент
Действие № 11 Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 12 Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 13 Регистрация, направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги
продолжение таблицы
Специалист департамента
(СФЕ-4)
Руководитель департамента
(СФЕ-5)
Оответственный исполнитель департамента
(СФЕ-6)
Действие № 6 Прием документов от управление, регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя
Действие № 7 Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 8 Подготовка письма Мотивированного ответа об отказе
Действие № 10 Регистрация, направление мотивированного ответа об отказе в управление
Действие № 9 Подписание письма
Мотивированного ответа об отказе
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным органом
в сфере религиозной деятельности»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ