"Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы N 30/12 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2100 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 16/05 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 20.06.2013 N 16/05 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді көрсетуді сапалы ұсыну мақсатында, Ұлытау аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою";
2) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке қою";
3) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
4) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Берік Базылұлы Ақышбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          М. Оспанов
Ұлытау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
N 30/12 қаулысымен
бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ шетел азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган - "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету-бұл тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органдарда жұмыс табуды қалаған жұмыссыздардың тiркелуін растау мақсатымен жүзеге асырылатын рәсім.

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района"
Постановление акимата Улытауского района Карагандинской области от 5 декабря 2012 года N 30/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2013 года N 2100. Утратило силу постановлением акимата Улытауского района Карагандинской области от 20 июня 2013 года N 16/05
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Улытауского района Карагандинской области от 20.06.2013 N 16/05.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицами", в целях качественного предоставления государственных услуг, акимат Улытауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
2) "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";
3) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
4) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Акышбекова Берика Базыловича.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Улытауского района                   М. Оспанов
Утвержден
постановлением акимата
Улытауского района
от 5 декабря 2012 года N 30/12
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель- физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" - это процедура, осуществляемая с целью подтверждения регистрации безработных, желающих найти работу, в уполномоченном органе по месту жительства.

3. "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органмен ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 15-бабы 6-тармағының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тiркеу және есепке қою не қызмет ұсынуда бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның тұрғылықты жері, мекен - жайы: 100105, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы,Ұлытау селосы, Абай көшесі 23, телефон: 8 (71035) 21212 факс: 8 (71035) 21207, электронды поштаның мекен-жайы: ulytau_sobes@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 ден 14.00-ге дейін, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ уәкілетті органның интернет-ресурсында http://www.ulytau-akimat.kz орналасқан.
9. Мемлекеттік қызметті уақытында көрсету мерзімі:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік он жұмыс күнінен кешіктірмейді;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тарту қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін жұмыссыздарды тiркеу және есепке қоюды жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік деректер базасы) енгізеді;
тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді алғаны және тіркеу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

3. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" предоставляется - уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа, адрес: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая, 23, телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71035) 21207, адрес электронной почты: ulytau_sobes@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах уполномоченного органа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа. http://www.ulytau-akimat.kz.
9. Сроки оказания по времени государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов - не позднее десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут.
10. Отказ в регистрации, постановки на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
после сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных);
потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті органның жауапты орындаушылары құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары - жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар - шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар - оралман куәлігі.
2) еңбек қызметін растайтын құжат;
3) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (мәлімдеме сипатында болады).
Құжаттардың көшірмелері мен түпнұсқалары салыстырып тексеру үшін ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ), бұлар осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. ҚФБ және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Қажетті құжаттарды қабылдау. Орталық деректер базасы жүйесіндегі картотека бойынша тұтынушының деректерін салыстыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімшілік шешімі)
Істің макеті
Орындалу мерзімі
15 минутқа дейін
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Компьютерлік деректер базасына дербес есеп карточкасын толтыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімшілік шешімі)
Тіркеу және есепке қою
Орындалу мерзімі
10 жұмыс күнге дейін
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Өзара байланысты көрсететін схема
Ұлытау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
N 30/12 қаулысымен
бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тiркеу және есепке алу және куәліктер беру"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется ответственными исполнителями уполномоченного органа.
13. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 настоящего Регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
16. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием необходимых документов. Сверка данных потребителя по картотеке в системе центральной базы данных
Форма завершения (данные, документы, организационно-распорядительное решение)
Макет дела
Сроки исполнения
до 15 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Заполнение карточки персонального учета в компьютерную базу данных
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и постановка на учет
Сроки исполнения
до 10 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Схема, отражающая взаимосвязь
Утвержден
постановлением акимата
Улытауского района
от 5 декабря 2012 года N 30/12
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы комиссияның жұмыс органы – "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) тұтынушы – жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
4) халыққа қызмет көрсету – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және куәліктер беру - өтемақы төлемдерін алуға олардың құқықтарын іске асыру мақсатында азаматтарға көрсетілетін мемлекеттік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет – арнайы комиссияның жұмыс органы және орталық (баламалы негізде) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабының (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлік берудің кейбiр мәселелерi туралы" N 110 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) рабочий орган специальной комиссии – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района";
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) потребитель – физические лица:
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
4) центр обслуживания населения – отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).
2. Общие положения
2. Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений – государственная услуга, предоставляемая гражданам с целью реализации их прав на получение компенсационных выплат.
3. Государственная услуга оказывается рабочим органом специальной комиссии и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Закон), постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу және куәліктер беру туралы шешім жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Арнайы комиссия жұмыс органының орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі 23, "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71035) 21212, факс: 8 (71032) 21207, электронды поштаның мекен-жайы ulytau_sobes@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Амангелді көшесі, 29а, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі, телефон: 8(71035) 21624, факс: 8(71035) 21306, электрондық поштаның мекенжайы: renat_ulytau@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажет құжаттар туралы толық ақпарат http://www.ulytau_akimat.kz. интернет-ресурсында, арнайы комиссияның жұмыс органының және Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и выдачи им удостоверений (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение рабочего органа специальной комиссии: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая 23, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района", телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71035) 21207, адрес электронной почты: ulytau_sobes@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Амангелды 29а, отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8(71035) 21624, факс: 8(71035) 21306, адрес электронной почты: renat_ulytau@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва, для филиалов и представительств центров- ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе http://www.ulytau-akimat.kz, на стендах рабочего органа специальной комиссии и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в центр – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап, жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркейді және арнайы комиссияның жұмыс органына береді;
3) арнайы комиссияның жұмыс органы өтінішті тіркейді, қызмет алушының іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа жолдайды немесе арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш берген жағдайда тұтынушыға береді;
4) орталық тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Арнайы комиссияның жұмыс органында құжаттарды қабылдау арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Жүгінген кезде тұтынушыға:

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в центре.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в рабочий орган специальной комиссии;
3) рабочий орган специальной комиссии проводит регистрацию документов, формирует макет личного дела получателя услуги, готовит проект решения, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в рабочий орган специальной комиссии.
4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в рабочем органе специальной комиссии осуществляется через ответственного исполнителя рабочего органа специальной комиссии.
При обращении потребителю выдается:

1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта – сәйкес құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірімен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін бекітетін құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
6) жинақ кiтапшасы немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, селолық, кенттiк (ауылдық) халық депутаттары Кеңестерінiң, тұрғын-үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретінде жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) арнайы комиссияның жұмыс органының басшылығы (ҚФБ 1);
2) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) арнайы комиссия жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы (ҚФБ 3);
4)орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 4);

1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13) Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского ядерного испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 2);
3) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии по документированию и работе с обращениями граждан (СФЕ 3);
4) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 4);

5) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 5);
6) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 6);
7) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 7).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Реглементке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің өзара байланысының схемалары осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу және куәліктер
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Барлық қажетті құжаттарды өтінішпен қабылдайды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар өтініштері журналында тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Тіркеу талоны
Орындау мерзімдері
15 минут
2
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
3
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушы жеке ісі макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияға қарауға береді. Хабарлама не дәлелді бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушының жеке ісі макеті
Орындау мерзімдері
14 жұмыс күні
4
Іс-әрекеттің атауы
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Қол қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
5
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты табыстайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
Баламалы үдерістің іс-әрекеті (барысының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
2
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
3
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
4
Іс-әрекеттің атауы
Орталықтан құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды
Аяқтау нысаны
Құжаттарды тіркеу
Орындау мерзімдері
15 минут
5
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды және бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Іс-әрекеттің атауы
Құжаттарды тексереді, қызмет тұтынушының жеке іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияның қарауына жолдайды, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қол қоюға жолдайды
Аяқтау түрі
Тұтынушының жеке іс макеті
Орындау мерзімдері
13 жұмыс күні
7
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау түрі
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
8
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа ұсынады
Аяқтау түрі
Тізілім
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
9
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Аяқтау түрі
Орындау мерзімдері
кестенің жалғасы
ҚФБ 4 Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 5 Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 6 Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 7 Орталықтың кеңесшісі
Қажетті кеңес береді, құжаттармен өтінішті қабылдайды, журналда тіркейді.
Өтінішті журналда тіркеу
30 минут
Құжаттарды тексереді тұтынушыға
қолхат береді.
Қолхат беру
30 минут
Тізілімді қалыптастырады және құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
1 жұмыс күні
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу және куәліктер
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы. Мемлекеттік қызмет
көрсетудің үдерісі. Баламалы үдеріс.
Ұлытау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
N 30/12 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

5) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 5);
6) инспектор операционного зала центра (СФЕ 6);
7) консультант центра (СФЕ 7).
15. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне
и выдачи им удостоверений"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1 Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
1
Наименование действия
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале заявлений граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрационный талон
Сроки исполнения
15 минут
2
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Наименование действия
Формирует макет личного дела потребителя, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии. Оформляет уведомление не мотивированный ответ об отказе и передает на рассмотрение руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
14 рабочих дней
4
Наименование действия
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Подписание
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Наименование действия
Вручает потребителю уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода потока работ)
СФЕ 1
Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 3
Ответственный исполнитель рабочего органа по документированию и работе с обращениями граждан
1
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
2
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
3
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
4
Наименование действия
Принимает документы от центра, регистрирует и передает руководителю рабочего органа на рассмотрение
Форма завершения
Регистрация документов
Сроки исполнения
15 минут
5
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Наименование действия
Проверяет документы, формирует макет личного дела потребителя услуги, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает на подпись руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
13 рабочих дней
7
Наименование действия
Наложение визы на уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Наложение визы
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Наименование действия
Передает уведомление или мотивированный ответ об отказе в центр
Форма завершения
Реестр
Сроки исполнения
3 рабочих дня
9
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
продолжение таблицы
СФЕ 4
Инспектор сектора центра выдачи документов
СФЕ 5
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 6
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 7
Консультант центра
1
Консультирует, принимает заявление с необходимыми документами, регистрирует в журнале
Регистрация заявления в журнале
30 минут
2
Проверяет документы и выдает потребителю расписку
Выдача расписки
30 минут
3
Составляет реестр, передает документы в рабочий орган специальной комиссии
Реестр
1 рабочий день
4
5
6
7
8
9
Выдает потребителю услуги уведомление или мотивированный ответ об отказе
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне
и выдачи им удостоверений"
Схема функционального взаимодействия. Процесс оказания государственной услуги. Альтернативный процесс
Утвержден
постановлением акимата
Улытауского района
от 5 декабря 2012 года N 30/12
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) протездiк-ортопедиялық көмек - мүгедектердi протездiк-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету бойынша медициналық-техникалық көмектiң мамандандырылған түрi;
4) тұтынушылар - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілер;
ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
5) уәкілетті орган – "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмекті ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу - протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету бойынша мамандандырылған медициналық – техникалық көмектің түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және Орталық (баламалы негізде) көрсетеді.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) протезно-ортопедическая помощь - специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению инвалидов протезно-ортопедическими средствами и обучение пользованию ими;
4) потребители - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
5) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района;
6) центр обслуживания населения – отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и Центр (на альтернативной основе).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің өтініш беруші алатын нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі 23, "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71035) 21207, электронды поштаның мекен-жайы: ulytau_sobes @mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Амангелді көшесі 29а, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі, телефон: 8 (71035) 21624, 21306, электрондық поштаның мекенжайы: renat_ulytau @mail.ru.
Жұмыс кестесі: үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая 23, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района" телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71035) 21207, адрес электронной почты: ulytau_sobes @mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Амангелды 29а, отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8(71035) 21624, факс: 8(71035) 21306, адрес электронной почты: renat_ulytau@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www. ulytau-akimat.kz интернет-ресурсында және уәкілетті органның, Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы;
4) жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді жүргізеді, орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, сосын мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды;
4) орталық тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www. ulytau-akimat.kz и информационных стендах уполномоченного органа и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов из центра или от потребителя, оформляет уведомление или мотивированный ответ об отказе, затем направляет результат оказания государственной услуги в центр;
4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги.

12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Барлық қажет құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта - тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгілеген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) (осы Регламентке 1-қосымша);
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, ата-анасының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысы қатысушылары үшін – протездік-ортопедиялық көмек көрсету қажеттілігі туралы тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);

12. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копия удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копия заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копия акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);

2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі ) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3);
4) уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 5);
6) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 6);
7) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 7);
8) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 8).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның басшысына
_________________________________
кімнен __________________________
( тегі аты-жөні)
_________________________________
_________________________________
(мекенжайда тұратын)
_________________________________
жеке куәліктің нөмірі
_________________________________
берілген күні және мекеме атауы
_________________________________
_________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден мені, __________ топ мүгедегі протездік-ортопедтік құралдармен
қамтамасыз етуіңізді өтінемін _______________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны _______ дана
"_____"_______________________________ 20 _________ жылы қабылданды.
Тіркеу нөмірі N _____________________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы)
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
уәкілетті орган секторының маманы
1
Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді және тұтынушыға талон береді.
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға талон беру.
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Құжаттар пакетін қалыптастырады, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеріске береді.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеу толықтығы мен дұрыстығын тексереді, хабарламаға (не бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмдеу туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз жеткізгіште жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Баламалы үдеріс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
(үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
уәкілетті органның басшысы
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
уәкілетті орган секторының маманы
1
Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Құжаттарды ресімдеу, тұтынушыға қолхат беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Құжаттарды уәкілетті органға беру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
4
Орталық ұсынған құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
5
Жауапты орындаушыны анықтау рәсімі
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттары пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, маманға береді.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Хабарлама дайындау рәсімі
Протездік–ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны ресімдейді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз жеткізушіге жолдайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
8
Сектор меңгерушісінің хабарламаға бұрыштама қою рәсімі
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламада не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштаманың қойылуы
Орындау мерзімі
1 сағат
9
Хабарламаға қол қою рәсімі
Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойылу
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
10
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
11
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
кестенің жалғасы
ҚФБ 4
ҚФБ 5
ҚФБ 6
ҚФБ 7
ҚФБ 8
уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
Орталықтың жинақтау секторының маманы
Орталықтың операциялық залының инспекторы
Орталықтың кеңесшісі
Кеңес береді, құжаттарды тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды операция залының инспекторына береді
Өтінішті журналға тіркеу
30 минут
Өтінішті қабылдайды, құжаттарды ресімдейді және тұтынушыға қолхат береді. Құжаттарды жинақтаушы бөлімге береді.
Қолхат
30 минут
Тізілімді қалыптастырады және құжаттарды уәкілетті органға береді
Тізілім, құжаттар пакеті
1 жұмыс күні
Тізілім бойынша орталықтан қажетті құжаттармен қоса өтініштерді қабылдайды, журналда тіркейді және басшыға береді
Журналға тіркеу
15 минут
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Тізілім
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Ұлытау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
N 30/12 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5);
6) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 6);
7) инспектор операционного зала центра (СФЕ 7);
8) консультант центра (СФЕ 8).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(фамилия имя отчество)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
номер социального
___________________________________
индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас, обеспечить меня инвалида __________ группы протезно-
ортопедическими средствами __________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" __________ ________________ Подпись
--------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки)._____________________ с прилагаемыми
документами в количестве ___ штук принято "___" __________ 20 _ года.
Регистрационный номер N ___________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1 Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи и потребителю выдает талон.
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов и передает на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководству
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1 Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для предоставления протезно- ортопедической помощи
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура оформления документов, выдача потребителю расписки
Форма завершения
Срок исполнения
3
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
4
Прием документов представленных центром
Форма завершения
Срок исполнения
5
Процедура определения ответственного исполнителя
Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Срок исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления документов, передает специалисту сектора
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура подготовки уведомления
Оформляет уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
2 рабочих дня
8
Процедура визирования уведомления заведующим сектором
Визирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Виза в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 час
9
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма завершения
Подпись в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
10
Процедура передачи уведомления либо мотивированного ответа об отказе в центр
Форма завершения
Сроки исполнения
11
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Форма завершения
Срок исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
Специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 6
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 7
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 8
Консультант центра
Консультирует, проверяет документы, регистрирует в журнале, передает документы инспектору операционного зала
Регистрация заявления в журнале
30 минут
Принимает заявление, оформляет документы и выдает расписку потребителю госуслуги. Передает документы в накопительный отдел
Расписка
15 минут
Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Реестр, пакет документов
1 рабочий день
Принимает по реестру заявления со всеми необходимыми документами от центра, регистрирует в журнале и передает руководителю
Регистрация в журнале
15 минут
Передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в центр
Реестр
1 рабочий день
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Реестр
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Улытауского района
от 5 декабря 2012 года N 30/12
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) мiндеттi гигиеналық құралдар - табиғи физиологиялық қажеттiлiктер мен мұқтаждықтарды қанағаттандыруға арналған құралдар;
4) сурдотехникалық құралдар - есiту кемiстіктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған техникалық құралдар, оның iшiнде байланыс пен ақпарат берудi күшейтетін құралдар;
5) тифлотехникалық құралдар - мүгедектердiң көру кемiстiгi нәтижесiнде жоғалтқан мүмкiндiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
6) тұтынушылар - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
мүгедек балалар;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бірінші, екінші топтағы мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
7) уәкілетті орган – "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) обязательные гигиенические средства – средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей;
4) сурдотехнические средства – технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
5) тифлотехнические средства – средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения;
6) потребители – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
дети-инвалиды;
инвалиды первой, второй, третьей групп;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалиды первой, второй групп;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
7) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района;
8) центр обслуживания населения – Отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).

2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу – сурдо-тифлотехникалық құралдар және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрiн алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және орталық (баламалы негізде) көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің тұтынушы алатын нәтижесі мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі 23, "Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71032) 21207, электронды поштаның мекен-жайы: ulytau_sobes @mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiнен басқа, сағат 13.00 бастап 14.00 дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00 бастап 18.00 дейiн күн сайын.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Амангелді көшесі, 29а, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Ұлытау ауданындағы бөлімі, телефон: 8 (71035) 21624, факс: 8 (71035) 21306, электрондық поштаның мекенжайы: renat_ulytau @mail.ru.

2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая 23, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района" телефон: 8(71035) 21212, факс: 8(71035) 21207, адрес электронной почты: ulytau_sobes @mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Амангелды 29а, отдел Улытауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8(71035) 21624, факс: 8(71035) 21306, адрес электронной почты: renat_ulytau @mail.ru.

Жұмыс кестесі: үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiнен басқа, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.ulytau_akimat.kz. интернет-ресурсында және уәкілетті органның, Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
уәкiлеттi органда – он жұмыс күнi iшiнде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесiн) берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алғанға дейiн (талон алғанға дейiн) күтудiң ең көп шектi уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркейді, орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, сосын мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды;

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www. ulytau-akimat.kz и информационных стендах уполномоченного органа и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр регистрирует заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию или от потребителя, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе, затем направляет результат оказания государственной услуги в центр;

4) орталық тұтынушыға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттесулер) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызмет алуға тұтынушы тiркелген және алатын күнi, қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмiрi және қабылдаған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда) (осы Регламентке 1-қосымша);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесi;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, - копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп - копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

3) мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш (осы Регламентке 1-қосымша), әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мүгедектiгi туралы анықтама ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрмелерi ұсынылады, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі - уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3);
4) уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 5);
6) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 6);
7) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 7);
8) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 8).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің өзара байланысының схемалары осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті орган басшысына
________________________________
кімнен _________________________
(тегі, аты, жөні)
________________________________
________________________________
(мекен-жайда тұратын)
________________________________
жеке куәліктің нөмірі
________________________________
берілген күні және мекеме атауы
________________________________
________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден мені _________________ топ мүгедегі
сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен
(қажеттісін сызу қажет)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
қамтамасыз ету етуіңізді өтінемін.
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны ____ дана
"_____"______________ 20 ______ жылы қабылданды.
Тіркеу нөмірі N ____________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі үдеріс әрекеті (жолының жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
(ҚФБ 1)
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
уәкілетті орган секторының маманы
1
Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді және тұтынушыға талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Қызмет алушының құжаттары пакетін қалыптастырады және ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеу толықтығы мен дұрыстығын тексереді, хабарламаға (немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмдеу туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Баламалы процесс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
ҚФБ 3
уәкілетті орган секторының маманы
1
Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі, тұтынушыға қолхат беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
4
Орталық ұсынған құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
5
Жауапты орындаушыны анықтау рәсімі
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттары пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, жауапты орындаушыға жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Хабарлама дайындау рәсімі
Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
8
Сектор меңгерушісінің хабарламаға виза қою процедурасы
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама
Орындау мерзімі
1 сағат
9
Хабарламаға бұрыштама қою рәсімі
Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолдың қойылуы
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
10
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа ұсыну рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
11
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
(ҚФБ 4)
уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 6
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 7
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 8
Орталықтың кеңесшісі
Кеңес береді, құжаттарды тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды операция залының инспекторына береді
Өтінішті журналға тіркеу
30 минут
Өтінішті қабылдайды, құжаттарды ресімдейді. Тұтынушыға қолхат береді. Құжаттарды жинақтау секторына береді
Қолхат
30 минут
Тізілім қалыптастырады және құжаттарды уәкілетті органға береді
Тізілім, құжаттар пакеті
1 жұмыс күні
Орталықтан реестр бойынша тиісті құжаттармен қоса өтініштерді қабылдайды, журналда тіркейді және басшылыққа береді
Журналға тіркеу
15 минут
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
Қызметтік өзара байланыс схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі

3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее-СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5);
6) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 6);
7) инспектор операционного зала центра (СФЕ 7);
8) консультант центра (СФЕ 8).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами"
руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(фамилия имя отчество)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
номер социального
___________________________________
индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас меня, инвалида ____________________ группы обеспечить
сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
(нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" __________ ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве ___ штук принято "__" __________ 20 __ года.
Регистрационный номер N ____________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для обеспечения сурдо- тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов на обеспечение сурдотехническими, тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами и выдает потребителю талон.
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона.
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов получателя услуги и передает на проверку заведующему сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо- тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя об оформлении документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1 Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2 Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3 специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для обеспечения сурдо- тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура оформления документов, выдача потребителю расписки потребителю
Форма завершения
Срок исполнения
3
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
4
Прием документов представленных центром
Форма завершения
Срок исполнения
5
Процедура определения ответственного исполнителя
Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Срок исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления документов, передает ответственному исполнителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура подготовки уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Оформляет уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо- тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
2 рабочих дня
8
Процедура визирования уведомления заведующим сектором уполномоченного органа
Визирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Виза в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 час
9
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо-  тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма завершения
Подпись в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
10
Процедура передачи уведомления либо мотивированного ответ об отказе в центр
Форма завершения
Сроки исполнения
11
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4 специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа
СФЕ 5 Инспектор сектора выдачи документов Центра
СФЕ 6 Специалист накопительного сектора Центра
СФЕ 7 Инспектор операционного зала Центра
СФЕ 8 Консультант Центра
Консультирует, проверяет документы, регистрирует в журнале, передает документы инспектору операционного зала
Регистрация заявления в журнале
30 минут
Принимает заявление, оформляет документы. Потребителю выдает расписку. Передает документы в накопительный сектор
Расписка
30 минут
Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Реестр, пакет документов
1 рабочий день
Принимает по реестру заявления со всеми необходимыми документами от центра, регистрирует в журнале и передает руководителю
Регистрация в журнале
15 минут
Передает уведомление в Центр
Реестр
1 рабочий день
Выдает уведомление либо мотивированный ответ об отказе потребителю
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги