"Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 19 қарашадағы № 518 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 қарашада № 3907 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тұрғын үй көмегiн тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы                          В. Мейстер
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ бастығы
________________ Е. Жаулыбаев
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қарашадағы
№ 518 қаулысымен бекітілген
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұрғын үй қатынастары туралы" мемлекеттiк қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңы 97-бабының 2-тармағы, "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекiтiлген Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiнiң 2-тарауы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi -орталық) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызметтердiң қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында шалғай елдi мекендердiң тұрғындарына мобильдi орталықтар арқылы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жол берiледi.
3. Осы "Тұрғын үй қатынастары туралы" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі-Регламент) мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар, аталған жерде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Назначение жилищной помощи"
Постановление акимата Костанайской области от 19 ноября 2012 года № 518. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 ноября 2012 года № 3907. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Назначение жилищной помощи".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности
акима области                              В. Мейстер
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ акимата
Костанайской области"
______________ Е. Жаулыбаев
Утвержден
постановлением акимата
от 19 ноября 2012 года № 518
Регламент государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение жилищной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", главы 2 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Стандарта государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложении 1 и 2 Стандарта.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
3. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение жилищной помощи" (далее – Регламент) государственная услуга оказывается физическим лицам: малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, имеющим право на получение жилищной помощи (далее – получатель государственной услуги).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Уәкiлеттi органда және орталықта көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнiң интернет-ресурсындағы "Мемлекеттiк қызметтер" деген бөлiмде;
2) уәкiлеттi органның стендiлерiнде;
3) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының интернет-ресурсында;
4) орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерiнде және стендiлерде орналастырылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпаратты call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
7. Уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбiден жұмаға дейін мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкiлеттi органдардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес көрсетiледi.
Орталықтарда мемлекеттiк қызмет жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн көрсетiледi.
Орталықта қабылдау тездетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк қызметтi алушының қалауы бойынша электрондық кезектi электрондық үкiметтiң веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы броньдауға болады.
8. Уәкiлеттi орган орталықтан түскен, осы Регламенттің  11-тармағында көрсетiлген құжаттарды ресiмдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетiн алғаннан кейiн 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) оларды қайтарудың себебiн жазбаша негiздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк қызмет алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемесiн ұсынады.
Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкерi бас тартқан жағдайда мемлекеттiк қызмет алушыға 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және уәкiлеттi органның бас тартуы туралы жазбаша негiздеме бередi.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и в центре является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе "Государственные услуги";
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
7. В уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы уполномоченных органов, адреса и телефоны которых указаны в приложение 1 Стандарта.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала электронного правительства адрес www.e.gov.kz.
8. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 11 настоящего Регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.

9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) Регламенттің 11-тармағына сәйкес, мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға немесе халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш береді;
2) орталықтың инспекторы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, қолхат береді, құжаттарды орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
4) уәкілетті органның қызметкері орталықтан немесе мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды және тіркейді, талон береді, бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жібереді;
5) уәкілетті органның басшысы хат-хабармен танысады, жауапты орындаушыны анықтайды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламаны не дәлелді бас тартуды ресімдейді, құжаттарды басшыға береді;
7) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламаға не дәлелді бас тартуға қол қояды;
8) уәкілетті органның жауапты орындаушысы тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды мемлекеттік қызметті алушыға береді немесе орталыққа жібереді;
9) орталықтың инспекторы тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламаны не дәлелді бас тартуды береді;
10) тұрғын үй көмегiн тағайындау (тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама) туралы есеп берілуі жүзеге асырылады:
уәкiлеттi органға жүгiнген кезде мемлекеттiк қызметтi алушының уәкілетті органға тiкелей өзi не пошталық хабарлама арқылы баруы;
орталыққа өзi барған кезде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде "терезелер" арқылы күн сайын.
Егер мемлекеттiк қызметтi алушы құжаттарды алуға мерзiмiнде жүгiнбеген жағдайларда, орталық оларды Регламенттің 11-тармағында көрсетiлген 1 (бiр) ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн мемлекеттiк қызмет алушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызметтi алушыны тiркеу және оның мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон;
2) орталықта – қолхат берілген құжаттарға сәйкес қабылданады:
өтiнiштiң нөмiрi мен қабылдаған күнi;
сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орыны;
орталықтың құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты;
мемлекеттiк қызмет алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.

9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган либо в центр обслуживания населения, согласно пункта 11 Регламента;
2) инспектор центра принимает и регистрирует документы, выдает расписки, передает документы инспектору накопительного отдела центра;
3) инспектор накопительного отдела центра составляет реестр и направляет документы в уполномоченный орган;
4) сотрудник уполномоченного органа принимает и регистрирует документы из центра или от получателя государственной услуги, выдает талон, направляет документы руководству для наложения резолюции;
5) руководство уполномоченного органа ознакамливается с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет проверку документов, оформляет уведомление о назначении жилищной помощи, либо мотивированный отказ, передает документы руководству;
7) руководство уполномоченного органа ознакамливается с документами, подписывает уведомление о назначении жилищной помощи, либо мотивированный отказ;
8) ответственный исполнитель уполномоченного органа выдает уведомление о назначении жилищной помощи, либо мотивированный отказ получателю государственной услуги или направление в центр;
9) инспектор центра выдает уведомление о назначении жилищной помощи либо мотивированный отказ;
10) выдача расчета о назначении жилищной помощи (уведомление об отказе в назначении) осуществляется:
при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения получателем государственной услуги уполномоченного органа, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 (одного) месяца, указанных в пункте 11 Регламента.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов получателю государственной услуге выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации, места и получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.

11. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкiлеттi органға:
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттың көшiрмесi;
азаматтарды тiркеу кiтабының көшiрмесi;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
2) орталыққа:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы заматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттар;
азаматтарды тiркеу туралы мәлiметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәлiметтерiн уәкiлеттi орган электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында орталықтардың ақпараттық жүйесi арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Орталықтың қызметкерi құжаттар түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен ұсынылған мәлiметтермен салыстырады, одан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) орталық инспекторы;
5) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.

11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган:
копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
2) в центр:
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;
4) инспектор центра;
5) инспектор накопительного отдела центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тұрғын үй көмегiн тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Орталықтың
инспекторы
Орталықтың
жинақтау бөлімінің
инспекторы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналға қол қояды
және құжаттарды
жинайды
Тізілім жасайды
және құжаттарды
жібереді
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастырушының
басшылық шешiмi)
Журналда тіркеу
және қолхат
беру. Құжаттарды
орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторына
беру
Құжаттарды
жинақтау бөліміне
жинау
Құжаттарды
уәкілетті органға
жіберу
Орындау
мерзiмдерi
20 минуттан
артық емес
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен
кем емес
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
қызметкері
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Орталықтан
немесе
мемлекеттік
қызмет алушыдан
құжаттарды
қабылдайды және
тіркейді
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді
бас тартуды
дайындау немесе
тұрғын үй көмегін
тағайындау туралы
хабарламаны
ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастырушының
басшылық шешiмi)
Мемлекеттік
қызмет алушыға
талон беру,
құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға жіберу
Басшыға
құжаттарды беру
Орындау
мерзiмдерi
20 минуттан
артық емес
Жұмыс күні ішінде
Тоғыз жұмыс күні
ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Орталықтың
инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттармен
танысу
Мемлекеттік қызмет
алушыға дәлелді
бас тартуды не
тұрғын үй көмегін
тағайындау туралы
хабарламаны беру
немесе орталыққа
жіберу
Тұрғын үй көмегін
тағайындау туралы
хабарламаны
немесе дәлелді
бас тартуды беру
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастырушының
басшылық шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұрғын үй көмегін
тағайындау туралы
хабарламаны не
дәлелді бас тарту
Тұрғын үй көмегін
тағайындау туралы
хабарламаны не
дәлелді бас тарту
Орындау
мерзiмдерi
Жұмыс күні
ішінде
20 минуттан артық
емес
Жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функцио-
налдық
бірлік - 1
Орталық
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті
органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 4
Уәкілетті
органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 5
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
№ 1 -
іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау
және
тіркеу,
қолхат
беру,
құжаттарды
орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекто-
рына беру
№ 2 -
іс-әрекет
Тізілім
жасайды және
құжаттарды
уәкілетті
органға
жібереді
№ 3 -
іс-әрекет
Орталықтан
немесе
мемлекеттік
қызметті
алушыдан
құжаттарды
қабылдайды
және тіркейді,
талон беру,
құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
№ 4 -
іс-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
жауапты
орындаушыны
анықтау
№ 5 -
іс-әрекет
Құжаттарды
тексеруді
жүзеге асыру,
тұрғын үй
көмегін
тағайындау
туралы
хабарламаны
ресімдеу,
құжаттарды
басшыға беру
№ 6 -
іс-әрекет
Құжаттармен
танысу,
тұрғын үй
көмегін
тағайындау
туралы
хабарламаға
қол қою
№ 7 -
іс-әрекет
Тұрғын үй
көмегін
тағайындау
туралы
хабарламаны
мемлекеттік
қызметті
алушыға беру
немесе
орталыққа
жіберу
№ 8 -
іс-әрекет
Мемлекеттік
қызметті
алушыға
тұрғын үй
көмегін
тағайындау
туралы
хабарламаны
беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функцио-
налдық
бірлік - 1
Орталық
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті
органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 4
Уәкілетті
органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 5
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
№ 1 -
іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау
және
тіркеу,
қолхат
беру,
құжаттарды
орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекто-
рына беру
№ 2 -
іс-әрекет
Тізілім
жасайды және
құжаттарды
уәкілетті
органға
жібереді
№ 3 -
іс-әрекет
Орталықтан
немесе
мемлекеттік
қызметті
алушыдан
құжаттарды
қабылдайды
және тіркейді,
талон беру,
құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
№ 4 -
іс-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
жауапты
орындаушыны
анықтау
№ 5 -
іс-әрекет
Құжаттарды
тексеруді
жүзеге асыру,
дәлелді бас
тартуды
ресімдеу,
құжаттарды
басшыға беру
№ 6 -
іс-әрекет
Құжаттармен
танысу,
дәлелді бас
тартуға қол
қою
№ 7 -
іс-әрекет
Дәлелді бас
тартуды
мемлекеттік
қызметті
алушыға беру
немесе
орталыққа
жіберу
№ 8 -
іс-әрекет
Мемлекеттік
қызметті
алушыға
дәлелді бас
тартуды
беру
"Тұрғын үй көмегiн тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба

14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Назначение жилищной помощи"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Инспектор центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет реестр
и направляет
документы
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки.
Передача
документов
инспектору
накопительного
отдела центра
Сбор документов
в накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
Не более 20 минут
3 раза в день
Не менее двух раз
в день
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Сотрудник
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Принимает и
регистрирует
документы из
центра или от
получателя
государственной
услуги
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
уведомления о
назначении
жилищной помощи
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача талона
получателю
государственной
услуги,
направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
Не более 20 минут
В течение
рабочего дня
В течение девяти
рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Инспектор центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Выдача
мотивированного
отказа либо
уведомления
получателю
государственной
услуги или
направление в
центр
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления о
назначении
жилищной помощи
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
документа
Уведомления о
назначении
жилищной помощи
либо
мотивированный
отказ
Уведомления о
назначении
жилищной помощи
либо
мотивированный
отказ
Сроки исполнения
В течение
рабочего дня
Не более 20
минут
В течение
рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Инспектор
центра
Структурно-
функциональная
единица-2
Инспектор
накопительного
отдела центра
Структурно-
функциональная
единица-3
Сотрудник
уполномоченно-
го органа
Структурно-
функциональная
единица-4
Руководство
уполномоченно-
го органа
Структурно-
функциональная
единица-5
Ответственный
исполнитель
уполномоченно-
го органа
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов,
выдача
расписки,
передача
документов
инспектору
накопительного
отдела центра
Действие № 2
Составляет
реестр и
направляет
документы в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Принимает и
регистрирует
документы из
центра или от
получателя
государственно
услуги, выдача
талона,
направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
ответственного
исполнителя
Действие № 5
Осуществление
проверки
документов,
оформление
уведомления о
назначении
жилищной
помощи,
передача
документов
руководству
Действие № 6
Ознакомление с
документами,
подписание
уведомления о
назначении
жилищной
помощи
Действие № 7
Выдача
уведомления о
назначении
жилищной
помощи
получателю
государственно
услуги или
направление в
центр
Действие № 8
Выдача
уведомления о
назначении
жилищной
помощи
получателю
госу-
дарственной
услуги
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональ-
ная
единица-1
Инспектор
центра
Структурно-
функциональная
единица-2
Инспектор
накопительного
отдела центра
Структурно-
функциональная
единица-3
Сотрудник
уполномоченно-
го органа
Структурно-
функциональная
единица-4
Руководство
уполномоченно-
го органа
Структурно-
функциональная
единица-5
Ответственный
исполнитель
уполномоченно-
го органа
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов,
выдача
расписки,
передача
документов
инспектору
накопитель-
ного отдела
центра
Действие № 2
Составляет
реестр и
направляет
документы в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Принимает и
регистрирует
документы из
центра или от
получателя
госу-
дарственной
услуги, выдача
талона,
направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
ответственного
исполнителя
Действие № 5
Осуществление
проверки
документов,
оформление
мотивированно-
го отказа,
передача
документов
руководству
Действие № 6
Ознакомление с
документами,
подписание мотивированно-
го отказа
Действие № 7
Выдача
мотивированно-
го отказа
получателю
госу-
дарственной
услуги или
направление в
центр
Действие № 8
Выдача
мотивиро-
ванного
отказа
получателю
госу-
дарственной
услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Назначение жилищной помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью действий