Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 580 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 желтоқсанда № 3950 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы";
2) "Ағаш кесу және орман билетін беру".
2.Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман
және аңшылық шаруашылығы
комитетінің Қостанай облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы
аумақтық басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің (ММ) бастығы
_________________ М. Бегімбетов
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Балық
шаруашылығы комитетінің
Тобыл-Торғай облысаралық
бассейндік балық шаруашылығы
инспекциясы" ММ бастығы
________________ Н. Сәрсенов
"Қостанай облысы әкімдігінің
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
ММ бастығы
________________ Қ. Төлеубаев
Әкімдіктің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 580 қаулысымен бекітілген
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының
жануарлар дүниесін пайдаланушыларға
аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы
су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін
сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер
қабылдауы" мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 580. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2012 года № 3950. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства";
2) "Выдача лесорубочного и лесного билета".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения (ГУ) "Костанайская
областная территориальная
инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
_________________ М. Бегимбетов
Начальник ГУ "Тобыл-Торгайская
межобластная бассейновая
инспекция рыбного хозяйства
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
___________________ Н. Сарсенов
Начальник ГУ "Управление
природных ресурсов и регулирования
природопользования акимата
Костанайской области"
_____________________ К. Тулеубаев
Утвержден
постановлением акимата
от 21 декабря 2012 года № 580
Регламент государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами
области решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или)
участков за пользователями животным миром
и установлению сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее - Регламент) используются следующие понятия:

1) Комитет – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті;
2) мемлекеттік қызметті алушылар - жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызмет алушыларға көрсетіледі және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 "Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) және Регламентпен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" (бұдан әрі – 1- Инспекция);
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" (бұдан әрі – 2-Инспекция);
"Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемелерімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 10-бабының 2-тармағы 4) тармақшасы және 40-бабы;
2) "Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы № 40 қаулысы;
3) "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы № 102 қаулысы;

1) Комитет – Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) получатели государственной услуги – физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее – государственная услуга) оказывается получателям государственной услуги и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее - Стандарт) и Регламентом.
3. Государственная услуга оказывается государственными учреждениями:
"Костанайская областная территориальная инспекция лесного
и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее - Инспекция 1);
"Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее - Инспекция 2);
"Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" (далее – Управление).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) подпункта 4) пункта 2 статьи 10 и статьи 40 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса
по закреплению охотничьих угодий и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса";
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 102 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса";

4) "Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қостанай облысы әкімдігінің (бұдан әрі – әкімдік) аңшылық алқаптарды немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін мемлекеттік қызмет алушыларға бекітіп беру туралы қағаз тасымалдағыштағы қаулысы (бұдан әрі – қаулы) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі тұлғалар үшін жағдайлар көзделген 1- Инспекцияның, 2 - Инспекцияның және Басқарманың орналасқан жері бойынша көрсетіледі. Күту залдары толтырылған бланктердің үлгілері бар ақпараттық стендтермен жарақталған.
9. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі:
1-Инспекция, Басқарма – сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін;
2-Инспекция - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, мерекелік және демалыс (сенбі, жексенбі) күндерінен басқа. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің - www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында және Стандарттың 123-қосымшаларында мекенжайлары көрсетілген органдарда орналасқан.
11. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағына сәйкес мерзімдерде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден Стандарттың 17-тармағында көзделген жағдайларда бас тартылатын болады.
13. Мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш алу сәтінен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу кезінде:
мемлекеттік қызметті алушы конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген мекенжайы бойынша орналасқан конкурстық комиссияның хатшысына Стандарттың 11 және 12-тармақтарына сәйкес құжаттарды және  Стандарттың 4 немесе 6-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша өтініш береді;
конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді қарайды, аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша мемлекеттік қызметті алушыларға қойылатын біліктілік талаптарға жеке және заңды тұлғаның сәйкестік деңгейін анықтайды, конкурс жеңімпазын анықтайды, бұл жөнінде конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде хаттама жазылады;
конкурстық комиссияның хатшысы конкурс қорытындыларын шығарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде конкурсқа қатысушыларға және әкімдікке конкурс қорытындылары туралы хаттамасын жібереді;
конкурстық комиссия хаттамасының негізінде Басқарма конкурс қорытындылары туралы хаттаманы алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы әкімдік қаулысына қол қоюды қамтамасыз етеді;
конкурстық комиссияның хатшысы мемлекеттік қызметті алушыға әкімдік қаулысын, немесе қаулыны беруден дәлелді бас тартуды береді.

4) постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года  № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом государственной услуги является выдача постановления акимата Костанайской области (далее - акимат) о закреплении охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за получателем государственной услуги (далее – постановление) на бумажном носителе, либо мотивированный письменный отказ в оказании государственной услуги (далее – мотивированный отказ).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается по местонахождению Инспекции 1, Инспекции 2, и Управления, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственных услуг, в том числе для лиц
с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
9. Государственная услуга предоставляется в соответствии
с установленным графиком работы:
Инспекция 1, Управление - с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
Инспекция 2 - с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о государственной услуге располагается на Интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz и в органах, адреса которых указаны в приложениях 123 Стандарта.
11. Государственная услуга предоставляется в сроки, в соответствии с пунктом 7 Стандарта.
12. В предоставлении государственной услуги получателю государственных услуг будет отказано в случаях, предусмотренных пунктом 17 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги до момента выдачи результата государственной услуги:
1) при проведении конкурса по закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
получатель государственной услуги подает заявление по формам согласно приложениям 4 или 6 Стандарта и документы в соответствии с  пунктами 11 и 12 Стандарта секретарю конкурсной комиссии, находящегося по адресу, указанному в объявлении о проведении конкурса;
конкурсная комиссия рассматривает конкурсные заявки, определяет степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к получателям государственной услуги по закреплению охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, определяет победителя конкурса, о чем в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками составляется протокол;
секретарь конкурсной комиссии, в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов конкурса, направляет участникам конкурса и в акимат протокол об итогах конкурса;
на основании протокола конкурсной комиссии Управление обеспечивает подписание постановления акимата о закреплении охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за получателем государственной услуги, в течение пяти рабочих дней со дня получения протокола об итогах конкурса;
секретарь конкурсной комиссии выдает получателю государственной услуги постановление акимата, либо мотивированный отказ в выдаче постановления.

2) мемлекеттік қызметті алушылардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелерінде аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ бекітіп беру мерзімі өткен аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде:
мемлекеттік қызметті алушы 1-Инспекцияның кеңсесіне еркін нысанда өтініш береді;
1-Инспекцияның инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және Комитетке жіберу үшін мемлекеттік қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындайды;
Комитет 1-Инспекцияның қорытындысын қабылдайды және тіркейді, ұсынысты немесе дәлелді бас тартуды дайындайды және әкімдікке жібереді;
әкімдік Комитеттің ұсынысын немесе дәлелді бас тартуын қабылдайды және тіркейді, танысу үшін басшылыққа береді және ұсынысты Басқармаға, ал дәлелді бас тартуды 1-Инспекцияға жібереді;
Басқарма Комитеттің ұсынысын қабылдайды, тіркейді және әкімдік қаулысының жобасын дайындайды;
мемлекеттік қызметті алушыға 1-Инспекцияның инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға аңшылық шаруашылығын бекітіп беру туралы әкімдіктің қаулысын немесе дәлелді бас тартуды береді.
14. Аумақтық инспекцияларда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір инспекторды құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
15. Мемлекеттік қызметті алушы конкурстық өтінімді тапсырған кезінде Стандарттың 15-тармағына сәйкес оған қолхат беріледі.
Өтініш беру фактісі конкурстық комиссияның хатшысы жүргізетін өтінімдерді тіркеудің арнайы журналында жазылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекетінің сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында (1.1, 1.2-кестелер) көрсетілген.
17. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімінің) дәйектілігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында (2.1, 2.2, 2.3, 2.4-кестелер) келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекетінің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
19. Қаулы мемлекеттік қызметті алушының өзі келген кезде, мемлекеттік қызмет көрсету алушының жеке басын куәландыратын құжат немесе оны алуға сенімхатты көрсеткен кезде беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

2) при закреплении охотничьих угодий на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании получателей государственной услуги, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек:
получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме в канцелярию Инспекции 1;
инспектор Инспекции 1 принимает, регистрирует документы и подготавливает заключение о соответствии или несоответствии получателя государственной услуги квалификационным требованиям для направления в Комитет;
Комитет принимает и регистрирует заключение Инспекции 1, подготавливает представление или мотивированный отказ и направляет в акимат;
акимат принимает и регистрирует представление или мотивированный отказ Комитета, передает руководителю для ознакомления и направляет представление в Управление, а мотивированный отказ в Инспекцию 1;
Управление принимает, регистрирует представление Комитета и готовит проект постановление акимата;
инспектор Инспекции 1 выдает получателю государственной услуги постановление акимата о закреплении охотничьего хозяйства за получателем государственной услуги, либо мотивированный отказ.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в территориальных инспекциях, составляет один инспектор.
4. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
15. При сдаче конкурсной заявки получателем государственной услуги, ему выдается расписка в соответствии с пунктом 15 Стандарта.
Факт подачи заявления фиксируется в специальном журнале регистрации заявок, который ведет секретарь конкурсной комиссии.
16. Описание действий структурно-функциональных единиц
(далее - СФЕ), участвующих в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 (таблицы 1.1, 1.2) Регламента.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 (таблицы 2.1, 2.2, 2.3, 2.4) к Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 2 к Регламенту.
19. Постановление выдается при личном посещении получателя государственной услуги, при предъявлении документа удостоверяющего личность получателя государственной услуги или доверенности на его получение.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу

20. Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті тиісінше көрсетпегені үшін жауапты болады.
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін
сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне
қатысатын құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекетінің сипаттамасы
1.1-кесте. Конкурс өткізу кезінде - ҚФБ
іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Конкурстық
комиссиясының
хатшысы
Конкурстық
комиссия
Конкурстық
комиссиясының
хатшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Конкурстық
өтінім
қабылдау және
тіркеу
Конкурстық
өтінімдерді
қарау және
конкурс
жеңімпазын
анықтау
Конкурсқа
қатысушыларға
және әкімдікке
конкурстың
қорытындысы
туралы хаттаманы
жіберу
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушылық
-басқарушылық
шешім)
Конкурстық
комиссияның
қарауына
конкурстық
өтінімді ұсыну
Конкурстың
қорытындылары
туралы хаттама
Хаттаманы жіберу
туралы хат
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан
артық емес
Конкурстық
өтінімі бар
конверттерді
ашқан күннен
бастап 10 жұмыс
күні
Конкурстың
қорытындыларын
шығару күнінен
бастап 3 жұмыс
күні
6
Келесі әрекеттің
нөмірі
2
3
4
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Әкімдік
Әкімдіктің
басшысы
Басқарманың
жауапты
атқарушысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Конкурстың
қорытындылары
туралы
хаттаманы
қабылдау және
тіркеу
Конкурстың
қорытындылары
туралы
хаттамамен
танысу, жауапты
атқарушыны
анықтау
Мемлекеттік
қызметті
алушы-конкурс
жеңімпазына
аңшылық
алқаптарын және
балық шаруашылығы
су айдындарын
және (немесе)
учаскелерін
бекітіп беру
туралы әкімдік
қаулысының қол
қоюды қамтамасыз
етеді
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушылық
-басқарушылық
шешім)
Конкурстың
қорытындылары
туралы
хаттаманы
әкімдіктің
басшысына беру
Бұрыштама салу,
жауапты
атқарушыға
конкурс өткізу
қорытындылары
туралы хаттаманы
жіберу
Әкімдіктің
басшысына
қаулының жобасын
беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан
артық емес
1 сағаттан артық
емес
5 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің
нөмірі
5
6
7
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
2
ҚФБ атауы
Әкімдіктің басшысы
Конкурстық комиссияның
хатшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті
алушы-конкурс
жеңімпазына аңшылық
алқаптарын және балық
шаруашылығы су
айдындарын және
(немесе) учаскелерін
бекітіп беру туралы
әкімдік қаулысының
жобасын қарау
Әкімдіктің қаулысын алады
және мемлекеттік қызметті
алушыға береді немесе
дәлелді бас тартуды береді
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық-
басқарушылық
шешім)
Әкімдік қаулысының
жобасына қол қою
Мемлекеттік қызметті
алушының қолы
5
Орындалу мерзімі
1 сағаттан артық емес
30 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің
нөмірі
8
-
1.2- кесте. Мемлекеттік қызметті
алушылардың жеке меншігіндегі немесе
уақытша жер пайдалануындағы жер
учаскелерінде аңшылық алқаптарын бекітіп
беру кезінде, сондай-ақ бекітіп беру
мерзімі өткен аңшылық алқаптарын қайта
бекітіп беру кезінде – ҚФБ
іс-әрекетіне сипаттама
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
1 -
Инспекцияның
инспекторы
1 - Инспекцияның
басшысы
1 - Инспекцияның
жауапты
атқарушысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау және
тіркеу
Құжаттармен
танысу, жауапты
атқарушыны
анықтау
Құжаттарды қарау
және мемлекеттік
қызметті
алушының
біліктілік
талаптарға
сәйкестігі
туралы (ал
мерзімі өткен
аңшылық
алқаптарын қайта
бекітіп беру
кезінде,
сондай-ақ
шарттық
міндеттемелерді
орындау туралы)
қорытындыны
дайындау
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушылық
-басқарушылық
шешім)
Бұрыштаманы
салу үшін
Инспекцияның
басшысына
құжаттарды
жіберу
Бұрыштаманы
салу,
құжаттарды
жауапты
атқарушыға
жіберу
Қорытынды, қол
қою үшін
қорытындыны
Инспекцияның
басшысына жіберу
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан
артық емес
1 сағаттан артық
емес
10 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің
нөмірі
2
3
4
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
1 -
Инспекциясының
басшысы
Комитет
кеңсесінің
маманы
Комитеттің
басшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Қорытындыға
қол қою
1 - Инспекцияның
қорытындысын
қабылдау және
тіркеу
Қорытындымен
танысу, жауапты
атқарушыны
анықтау
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушылық
-басқарушылық
шешім)
Қорытынды
Бұрыштаманы салу
үшін Комитеттің
басшысына
құжаттарды
жіберу
Бұрыштаманы салу,
құжаттарды
жауапты
атқарушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
1 сағаттан
артық емес
30 минуттан
артық емес
1 сағаттан артық
емес
6
Келесі әрекеттің
нөмірі
5
6
7
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Комитеттің
жауапты
атқарушысы
Комитеттің
басшысы
Әкімдік
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Ұсынысты немесе
дәлелді бас
тартуды
дайындау
Ұсынысқа немесе
дәлелді бас
тартуға қол қою
Комитеттің
ұсынысын
қабылдау және
тіркеу
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
шылық-басқару-
шылық шешім)
Ұсыныс немесе
дәледі бас
тарту
Ұсыныс немесе
дәлелді бас
тарту
Бұрыштаманы салу
үшін әкімдіктің
басшысына
ұсынысты жіберу
5
Орындалу
мерзімі
5 жұмыс күні
1 сағаттан артық
емес
30 минуттан артық
емес
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
8
9
10
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
10
11
12
13
2
ҚФБ атауы
Әкімдіктің
басшысы
Басқарманың
жауапты
атқарушысы
Әкімдіктің
басшысы
1 -
Инспекцияның
инспекторы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеу-
дің,
операция-
ның) атауы
және
олардың
сипаттамасы
Ұсыныспен
танысу,
жауапты
атқарушыны
анықтау
Мемлекеттік
қызметті
алушы - жер
учаскесінің
меншік иесіне
аңшылық
алқаптарын
бекітіп беру
туралы
әкімдік
қаулысының
жобасын
дайындау
Мемлекеттік
қызметті
алушы - жер
учаскесінің
меншік иесіне
аңшылық
алқаптарын
бекітіп беру
туралы әкімдік
жобасына қол
қою
Әкімдіктің
қаулысын
алады және
мемлекеттік
қызмет
алушыға
береді
немесе
дәлелді бас
тартуды
береді
4
Аяқталу
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық -
басқару-
шылық
шешім)
Бұрыштаманы
салу,
құжаттарды
жауапты
атқарушыға
жіберу
Әкімдік
қаулысының
жобасы
Әкімдіктің
қаулысы
Шығыс
хат-хабар
журналында
белгілеу
5
Орындалу
мерзімі
1 сағаттан
артық емес
5 жұмыс күні
1 сағаттан
артық емес
30 минуттан
артық емес
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
11
12
13
-
Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің
(рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете
отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің
(рәсімінің) дәйектілігі мен өзара
іс-әрекетінің мәтіндік,
кестелік сипаттамасы
2.1-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Конкурс өткізу
кезінде – негізгі үдеріс
Негізгі үдерісі (жұмыстар барысы, ағыны)
Конкурстық комиссия
хатшысы
Конкурстық комиссия
Әкімдік
№ 1 әрекет
Конкурстық өтінімді
қабылдау және тіркеу
(30 минуттан артық
емес)
№ 2 әрекет
Конкурстық өтінімдерді
қарау және конкурстың
жеңімпазын анықтау
(конкурстық өтінімі
бар конверттерді ашқан
күннен бастап 10 жұмыс
күні)
№ 4 әрекет
Конкурстың қорытындысы
туралы хаттаманы қабылдау
және тіркеу (30 минуттан
артық емес)
№ 3 әрекет
Конкурс
қатысушыларына және
әкімдікке конкурстың
қорытындылары туралы
хаттаманы жіберу
(конкурстың
қорытындысын шығарған
күннен бастап 3 жұмыс
күні)
№ 8 әрекет
1 - Инспекцияның
инспекторына әкімдіктің
қаулысын беру
№ 9 әрекет
Мемлекеттік қызметті
алушыға әкімдіктің
қаулысын беру (30
минуттан артық емес)
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерісі (жұмыстар барысы, ағыны)
Әкімдіктің басшысы
Басқарманың жауапты атқарушысы
№ 5 әрекет
Конкурстың қорытындысы туралы
хаттамамен танысу, жауапты
атқарушыны анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 6 әрекет
Мемлекеттік қызметті алушы-конкурс
жеңімпазына аңшылық алқаптарын және
балық шаруашылығы су айдындарын және
(немесе) учаскелерін бекітіп беру
туралы әкімдік қаулысының қол қоюды
қамтамасыз етеді (5 жұмыс күні)
№ 7 әрекет
Мемлекеттік қызметті
алушы-конкурс жеңімпазына аңшылық
алқаптарын және балық шаруашылығы
су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру туралы
әкімдік қаулысының жобасына қол
қою (1 сағаттан артық емес)

20. Должностные лица за ненадлежащее оказание государственной услуги несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства"
Описание действий структурно-функциональных
единиц, участвующих в процессе оказания
государственной услуги
Таблица 1.1. Описание действий
СФЕ – при проведении конкурса
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Секретарь
конкурсной
комиссии
Конкурсная
комиссия
Секретарь
конкурсной
комиссии
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Прием и
регистрация
конкурсной
заявки.
Рассмотрение
конкурсных заявок
и определение
победителя
конкурса.
Направление
протокола об
итогах конкурса
участникам
конкурса и в
акимат.
4
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распорядительное
решение)
Представление
конкурсной
заявки на
рассмотрение
конкурсной
комиссии.
Протокол об итогах
конкурса.
Письмо о
направлении
протокола.
5
Сроки исполнения
Не более 30
минут
10 рабочих дней со
дня вскрытия
конвертов с
конкурсной
заявкой.
3 рабочих дня
со дня
подведения
итогов
конкурса.
6
Номер следующего
действия
2
3
4
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Акимат
Руководитель
акимата
Ответственный
исполнитель
Управления
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Прием и
регистрация
протокола об
итогах
конкурса.
Ознакомление с
протоколом об
итогах конкурса,
определение
ответственного
исполнителя.
Обеспечивает
подписание
постановления
акимата о
закреплении
охотничьих
угодий и
рыбохозяйстве-
нных водоемов и
(или) участков
за получателем
государственной
услуги –
победители
конкурса.
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача
протокола об
итогах
конкурса
руководителю
акимата.
Наложение
резолюции,
отправка протокола
об итогах
проведения
конкурса
ответственному
исполнителю.
Передача
проекта
постановления
руководителю
акимата.
5
Сроки исполнения
Не более 30
минут.
Не более 1 часа.
5 рабочих дней.
6
Номер следующего
действия
5
6
7
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
2
Наименование СФЕ
Руководитель
акимата
Секретарь конкурсной
комиссии
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Рассмотрение
проекта
постановления
акимата о
закреплении
охотничьих угодий и
рыбохозяйственных
водоемов и (или)
участков за
получателем
государственной
услуги – победитель
конкурса.
Получает постановление
акимата и выдает получателю
государственной услуги либо
выдает мотивированный
отказ.
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание проекта
постановление
акимата.
Роспись получателя
государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 1 часа.
Не более 30 минут.
6
Номер следующего
действия
8
-
Таблица 1.2. Описание действий
СФЕ – при закреплении охотничьих угодий на
земельных участках, находящихся в частной
собственности или во временном землепользовании
получателей государственной услуги,
а также при перезакреплении охотничьих
угодий, срок по которым истек
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Инспектор
Инспекции 1
Руководитель
Инспекции 1
Ответственный
исполнитель
Инспекции 1
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Прием и
регистрация
документов.
Ознакомление с
документами,
определение
ответственного
исполнителя.
Рассматривает
документы и
подготавливает
заключение о
соответствии
получателя
государственной
услуги
квалификационным
требованиям
(а при
перезакреплении
охотничьих
угодий, срок по
которым истек,
также о
выполнении
договорных
обязательств).
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководителю
Инспекции для
наложения
резолюции.
Наложение
резолюции,
отправка
документов
ответственному
исполнителю.
Заключение,
передача
заключения
руководителю
Инспекции для
подписания.
5
Сроки исполнения
Не более 30
минут
Не более 1
часа
10 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
4
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Руководитель
Инспекции 1
Специалист
канцелярии
Комитета
Руководитель
Комитета
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Подписание
заключения.
Прием и
регистрация
заключения
Инспекции 1.
Ознакомление с
заключением,
определение
ответственного
исполнителя.
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Заключение.
Направление
документов
руководителю
Комитета для
наложения
резолюции.
Наложение
резолюции,
отправка
документов
ответственному
исполнителю.
5
Сроки исполнения
Не более 1 часа
Не более 30
минут
Не более 1 часа
6
Номер следующего
действия
5
6
7
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
7
8
9
2
Наименование
СФЕ
Ответственный
исполнитель
Комитета
Руководитель
Комитета
Акимат
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание.
Подготовка
представления
либо
мотивированного
отказа
Подписание
представления
либо
мотивированного
отказа
Прием и
регистрация
представления
Комитета.
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Представление
либо
мотивированный
отказ.
Представление
либо
мотивированный
отказ.
Направление
представления
руководителю
акимата для
наложения
резолюции.
5
Сроки исполнения
5 рабочих дней
Не более 1 часа
Не более 30
минут
6
Номер следующего
действия
8
9
10
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
10
11
12
13
2
Наименование
СФЕ
Руководитель
акимата
Ответстве-
нный
исполнитель
Управления
Руководитель
акимата
Инспектор
Инспекции 1
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание.
Ознакомле-
ние с
представле-
нием,
определение
ответстве-
нного
исполнителя.
Подготовка
проекта
постановле-
ния акимата
о
закреплении
охотничьего
угодья за
получателем
государстве-
нной услуги
– собстве-
нником
земельного
участка.
Подписание
проекта
акимата о
закреплении
охотничьего
угодья за
получателем
государстве-
нной услуги
– собстве-
нником
земельного
участка.
Получает
постановление
акимата и
выдает
получателю
государстве-
нной услуги
либо выдает
мотивирова-
нный отказ.
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
оно-распоря-
дительное
решение)
Наложение
резолюции,
отправка
документов
ответстве-
нному
исполнителю.
Проект
постановле-
ния акимата.
Постановле-
ние акимата.
Отметка в
журнале
исходящей
корреспонден-
ции.
5
Сроки
исполнения
Не более 1
часа
5 рабочих
дней
Не более 1
часа
Не более 30
минут
6
Номер
следующего
действия
11
12
13
-
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедур).
Таблица 2.1. Варианты использования.
Основной процесс – при проведении конкурса
Основной процесс (ход, поток работ)
Секретарь
конкурсной
комиссии
Конкурсная
комиссия
Акимат
Руководитель
акимата
Ответственный
исполнитель
Управления
Действие № 1
Прием и
регистрация
конкурсной
заявки (не
более 30
минут).
Действие № 2
Рассмотрение
конкурсных
заявок и
определение
победителя
конкурса (10
рабочих дней
со дня
вскрытия
конвертов с
конкурсной
заявкой).
Действие № 4
Прием и
регистрации
протокола об
итогах
конкурса (не
более 30
минут).
Действие № 5
Ознакомление
с протоколом
об итогах
конкурса,
определение
ответственно-
го
исполнителя
(не более 1
часа).
Действие № 6
Обеспечивает
подписание
постановления
акимата о
закреплении
охотничьих
угодий и
рыбохозяйст-
венных
водоемов и
(или
(участков) за
получателем
государстве-
нной услуги –
победителем
конкурса (5
рабочих
дней).
Действие № 3
Направление
протокола об
итогах
конкурса
участникам
конкурса и в
акимат (3
рабочих дня
со дня
подведения
итогов
конкурса).
Действие № 8
Выдача
постановле-
ние акимата
инспектору
Инспекции 1.
Действие № 7
Подписание
проекта
постановления
акимата о
закреплении
охотничьих
угодий и
рыбохозяйст-
венных
водоемов и
(или
(участков) за
получателем
государстве-
нной услуги –
победителем
конкурса (не
более 1
часа).
Действие № 9
Выдача
постановление
акимата
получателю
государстве-
нной услуги
(не более 30
минут).

2.2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Мемлекеттік қызметті алушылардың
жеке меншігіндегі немесе уақытша жер
пайдалануындағы жер учаскелерінде
аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ бекітіп беру мерзімі өткен
аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру
кезінде – негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс ағымы, барысы)
1 - Инспекцияның
инспекторы
1 - Инспекцияның
басшысы
1 - Инспекцияның жауапты
атқарушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау
және тіркеу (30
минуттан артық емес)
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу,
жауапты атқарушыны
анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 3 әрекет
Құжаттарды қарау және
мемлекеттік қызметті
алушының біліктілік
талаптарға сәйкестігі
туралы (ал мерзімі өткен
аңшылық алқаптарын қайта
бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ шарттық
міндеттемелерді орындау
туралы) қорытындыны
дайындау (10 жұмыс күні)
№ 15 әрекет
Мемлекеттік қызметті
алушыға әкімдік
қаулысын беру (30
минуттан артық емес)
№ 4 әрекет
Қортындыға қол қою
(1 сағаттан артық
емес)
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыс ағымы, барысы)
Комитет кеңсесінің
маманы
Комитеттің басшысы
Комитеттің жауапты
атқарушысы
№ 5 әрекет
Инспекцияның
қорытындысын
қабылдау және тіркеу
(30 минуттан артық)
№ 6 әрекет
Қорытындымен танысу,
жауапты атқарушыны
анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 7 әрекет
Ұсынысты дайындау (5
жұмыс күні)
№ 8 әрекет
Ұсынысқа қол қою
(1 сағаттан артық
емес)
№ 9 әрекет
Әкімдікке ұсынысты жіберу
(30 минуттан артық емес)
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыс ағымы, барысы)
Әкімдік
Әкімдіктің басшысы
Басқарманың жауапты
атқарушысы
№ 10 әрекет
Комитеттің ұсынысын
қабылдау және тіркеу
(30 минуттан артық
емес)
№ 11 әрекет
Ұсыныспен танысу,
жауапты атқарушыны
анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 12 әрекет
Мемлекеттік қызметті алушы
-жер учаскесінің меншік
иесіне аңшылық алқаптарын
бекітіп беру туралы
әкімдік қаулысының жобасын
дайындау (5 жұмыс күні)
№ 14 әрекет
1 - Инспекцияның
инспекторына
әкімдіктің қаулысын
беру (30 минуттан
артық емес)
№ 13 әрекет
Мемлекеттік қызметті
алушы - жер
учаскесінің меншік
иесіне аңшылық
алқаптарын бекітіп
беру туралы әкімдік
қаулысының жобасына
қол қою (1 сағаттан
артық емес)
2.3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Конкурс өткізу кезінде (конкурстың
болмауын мойындау) – балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Конкурстық комиссияның хатшысы
Конкурстық комиссия
№ 1 әрекет
Конкурстық өтінімді қабылдау
және тіркеу (30 минуттан артық
емес)
№ 2 әрекет
Конкурстық өтінімдерді қарау және
конкурс шарттарына сәйкес келмейтін,
барлық қатысушылардың конкурстық
өтінімдерін анықтау (конкурстық
өтінімі бар конверттерді ашқан күннен
бастап 10 жұмыс күні)
№ 3 әрекет
Конкурс қатысушыларына және
әкімдікке конкурстың
қорытындылары туралы хаттаманы
жіберу (конкурстың қорытындысын
шығарған күннен бастап 3 жұмыс
күні)
№ 4 әрекет
Конкурстық комиссияның хатшысы
мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді
бас тартуды береді

Таблица 2.2. Варианты использования.
Основной процесс – при закреплении
охотничьих угодий на земельных участках,
находящихся в частной собственности или
во временном землепользовании
получателей государственной услуги,
а также при перезакреплении охотничьих
угодий, срок по которым истек
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор
Инспекции 1
Руководитель
Инспекции 1
Ответственный исполнитель
Инспекции 1
Действие № 1
Прием и регистрация
документов (не
более 30 минут).
Действие № 2
Ознакомление с
документами,
определение
ответственного
исполнителя (не более
1 часа).
Действие № 3
Рассматривает документы и
подготавливает заключение о
соответствии получателя
государственной услуги
квалификационным требованиям
(а при перезакреплении
охотничьих угодий, срок по
которым истек, также о
выполнении договорных
обязательств) (10 рабочих
дней).
Действие № 15
Выдача
постановления
акимата получателю
государственной
услуги (не более 30
минут).
Действие № 4
Подписание заключения
(не более 1 часа).
Продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист
канцелярии Комитета
Руководитель
Комитета
Ответственный исполнитель
Комитета
Действие № 5
Прием и регистрация
заключения
Инспекции (не более
30 минут).
Действие № 6
Ознакомление с
заключением,
определение
ответственного
исполнителя (не
более 1 час).
Действие № 7
Подготовка представления (5
рабочих дней).
Действие № 8
Подписание
представления
(не более 1
часа).
Действие № 9
Отправка представления в акимат
(не более 30 минут).
Продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
Акимат
Руководитель акимата
Ответственный исполнитель
Управления
Действие № 10
Прием и регистрация
представления
Комитета (не более
30 минут).
Действие № 11
Ознакомление с
представлением,
определение
ответственного
исполнителя (не более
1 часа).
Действие № 12
Подготовка проекта
постановления акимата о
закреплении охотничьего
угодья за получателем
государственной услуги –
собственником земельного
участка (5 рабочих дней).
Действие № 14
Выдача постановление
акимата инспектору
Инспекции 1 (не
более 30 минут).
Действие № 13
Подписание проекта
постановления акимата
о закреплении
охотничьего угодья за
получателем
государственной услуги
– собственником
земельного участка (не
более 1 часа).
Таблица 2.3. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при проведении
конкурса (признание конкурса несостоявшимся)
Основной процесс (ход, поток работ)
Секретарь конкурсной комиссии
Конкурсная комиссия
Действие № 1
Прием и регистрация конкурсной
заявки (не более 30 минут).
Действие № 2
Рассмотрение конкурсных заявок и
определение конкурсных заявок всех
участников не соответствующими
условиям конкурса (10 рабочих дней
со дня вскрытия конвертов с
конкурсной заявкой).
Действие № 3
Направление протокола об итогах
конкурса участникам конкурса и в
акимат (3 рабочих дня со дня
подведения итогов конкурса).
Действие № 4
Секретарь конкурсной комиссии выдает
получателю государственной услуги
мотивированный отказ.

2.4-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Мемлекеттік қызметті алушылардың
жеке меншігіндегі немесе уақытша жер
пайдалануындағы жер учаскелерінде
аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ бекітіп беру мерзімі өткен
аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру
кезінде – баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
1 - Инспекция
кеңсесінің маманы
1 - Инспекцияның
басшысы
1 - Инспекциясының
жауапты атқарушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау
және тіркеу (30
минуттан артық емес)
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу,
жауапты атқарушыны
анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 3 әрекет
Құжаттарды қарау және
мемлекеттік қызметті
алушының біліктілік
талаптарға сәйкестігі
туралы (ал мерзімі өткен
аңшылық алқаптарын қайта
бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ шарттық
міндеттемелерді орындау
туралы) қорытындыны
дайындау (10 жұмыс күні)
№ 9 әрекет
Мемлекеттік қызметті
алушыға мемлекеттік
қызметті беруден бас
тарту туралы дәлелді
жауап беру (30
минуттан артық емес)
№ 4 әрекет
Қорытындыға қол қою
(1 сағаттан артық
емес)
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Комитет кеңсесінің
маманы
Комитет басшысы
Комитеттің жауапты
атқарушысы
№ 5 әрекет
Инспекцияның
қорытындысын қабылдау
және тіркеу (30
минуттан артық емес)
№ 6 әрекет
Қорытындымен танысу,
жауапты атқарушыны
анықтау (1 сағаттан
артық емес)
№ 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті
беруден бас тарту туралы
дәлелді жауапты дайындау
(5 жұмыс күні)
№ 8 әрекет
Мемлекеттік қызметті
беруден бас тарту
туралы дәлелді
жауапқа қол қою
(1 сағаттан артық
емес)
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Конкурс өткізу кезінде - әкімшілік
іс-әрекеттің қисынды дәйектілігінің
арасындағы өзара байланысын
көрсететін сызба
Мемлекеттік қызметті алушылардың
жеке меншігіндегі немесе уақытша жер
пайдалануындағы жер учаскелерінде
аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ бекітіп беру мерзімі өткен
аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру
кезінде - әкімшілік іс-әрекеттің қисынды
дәйектілігінің арасындағы өзара байланысын
көрсететін сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 580 қаулысымен бекітілген
"Ағаш кесу және орман билетін беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағаш кесу билетi - орман пайдаланушы мен орман иеленушіге сүрек (кәделік және отындық қабығымен), кесім қалдықтарын (бұтақ отындар), шайыр, ағаш шырындарын және қосалқы сүрек ресурстарын, кеспеағаш аймағынан ағаштар, сыпталған ағаштар немесе сортименттер түрінде дайындауға және тасып әкетуге құқық беретiн құжат;

Таблица 2.4. Варианты использования.
Альтернативный процесс – при закреплении
охотничьих угодий на земельных участках,
находящихся в частной собственности или
во временном землепользовании получателей
государственной услуги, а также при
перезакреплении охотничьих угодий, срок
по которым истек
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии
Инспекции 1
Руководитель
Инспекции 1
Ответственный исполнитель
Инспекции 1
Действие № 1
Прием и регистрация
документов (не более
30 минут).
Действие № 2
Ознакомление с
документами,
определение
ответственного
исполнителя (не более
1 часа).
Действие № 3
Рассматривает документы и
подготавливает заключение
о не соответствии
получателя
государственной услуги
квалификационным
требованиям (а при
перезакреплении
охотничьих угодий, срок
по которым истек, также о
выполнении договорных
обязательств) (10 рабочих
дней).
Действие № 9
Выдача
мотивированного
отказа получателю
государственной
услуги (не более 30
минут)
Действие № 4
Подписание заключения
(не более 1 часа).
Продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии
Комитета
Руководитель Комитета
Ответственный исполнитель
Комитета
Действие № 5
Прием и регистрация
заключения Инспекции
1 (не более 30
минут).
Действие № 6
Ознакомление с
заключением,
определение
ответственного
исполнителя (не более
1 часа).
Действие № 7
Подготовка мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной услуги (5
рабочих дней).
Действие № 8
Подписание
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной
услуги (не более 1
часа).
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Принятие местными
исполнительными органами
области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за
пользователями животным миром и
установлению сервитутов для нужд
охотничьего и рыбного хозяйства"
Схема, отражающая взаимосвязь
между логической последовательностью
административных действий – при
проведении конкурса
Схема, отражающая взаимосвязь
между логической последовательностью
административных действий – при
закреплении охотничьих угодий на
земельных участках, находящихся в
частной собственности или во временном
землепользовании получателей государственной
услуги, а также при перезакреплении
охотничьих угодий, срок по которым истек
Утвержден
постановлением акимата
от 21 декабря 2012 года № 580
Регламент государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Основные понятия
1. В регламенте государственной услуги "Выдача лесорубочного
и лесного билета" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) лесорубочный билет - документ, дающий право лесопользователю и лесовладельцу на проведение заготовки и вывозки древесины из лесосеки деревьями, хлыстами или сортиментами (деловая и дровяная в коре), порубочных остатков (дрова из кроны), живицы, древесных соков и второстепенных древесных ресурсов;

2) орман билеті – жанама орман пайдалануды жүзеге асыруға, мемлекеттік орман қоры учаскелерін аң шаруашылығы, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар қажеттігі үшін пайдалануға құқық беретін құжат;
3) орман пайдалану – орман ресурстары мен орманның пайдалы қасиеттерін пайдалану жөніндегі заңдық және экономикалық жағынан регламенттелген қызмет;
4) мемлекеттік қызметті алушылар – жеке немесе заңды тұлғалар;
5) орман иеленушiлер - мемлекеттiк орман қоры учаскелерi тұрақты жер пайдалану құқығымен берiлген мемлекеттiк ұйымдар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 шілдедегі № 477 Орман кодексіне (бұдан әрі – Орман кодексі) сәйкес жекеше орман қоры учаскесi меншiгiнде болатын жеке және мемлекеттiк емес заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 "Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі - Стандарт) және Регламентпен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет олардың мекенжайлары Регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген орман иеленушілерге көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мына негіздерде жүзеге асырылады:
1) Орман кодексінің 18-бабы;
2) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өсіп тұрған сүректі босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 1287 қаулысы (бұдан әрі - Өсіп тұрған сүректі босату ережесі);
3) "Мемлекеттік орман күзеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 наурыздағы № 291 қаулысы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 "Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағаш кесу және/немесе орман билетін (қағаз тасымалдағышта) немесе оларды беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) болып табылады.

2) лесной билет – документ, предоставляющий право на осуществление побочных лесных пользований, пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей;
3) лесопользование – юридически и экономически регламентированная деятельность по использованию лесных ресурсов и полезных свойств леса;
4) получатели государственной услуги – физические и юридические лица;
5) лесовладельцы - государственные организации, которым участки государственного лесного фонда предоставлены на праве постоянного землепользования, а также физические и негосударственные юридические лица, в чьей собственности находятся участки частного лесного фонда в соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года № 477 (далее – Лесной кодекс).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 403 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" (далее - Стандарт) и Регламентом.
3. Государственная услуга оказывается лесовладельцами, адреса которых указаны в приложении 1 к Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) статьи 18 Лесного кодекса;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 1287 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда" (далее – Правила отпуска древесины на корню);
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 9 марта
2004 года № 291 "Об утверждении Положения о государственной лесной охране";
4) постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 403 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745".
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача лесорубочного и/или лесного билета (на бумажном носителе) или мотивированного отказа в их выдаче в письменной форме (далее – мотивированный отказ).

8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында басқа органдардың қатысуы қарастырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету үшін, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі тұлғалар үшін жағдайлар көзделген орман иелеушінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету және ұсынылатын құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің - www.minаgri.gov.кz, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің - www.fhc.кz, "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің – upr.leshoz@mail.ru Интернет-ресурстарында және Регламенттің  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша орман иеленушілер кеңселерінің жайларындағы стендтерде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет Регламеттің 1-қосымшасында көрсетілген белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде ұсынылады.
12. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемде ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
14. Мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат, мемлекеттік қызмет алу күні және тіркелген нөмірі мен күні көрсетілген талон болып табылады.
15. Мемлекеттік қызметті алушының өзі келген кезде мемлекеттік қызмет жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет)
тәртібін сипаттау
17. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы орман иеленушінің кеңсесіне өтініш береді;
2) орман иеленуші кеңсесінің маманы өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, көшірмелерді түпнұсқалармен салыстырады, тиісті түрде ресімделген құжаттарды журналға тіркейді, мемлекеттік қызметті алушыға талон береді және бұрыштаманы салу үшін орман иеленушінің басшысына жібереді;
3) орман иеленушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысады, бұрыштаманы салады және орман пайдалану бойынша инженерге береді;

8. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
3. Требования к оказанию
государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается по местонахождению лесовладельца, где предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
10. Полная информация о предоставлении государственной услуги и предоставляемых документах размещены на Интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.fhc.kz, государственного учреждения "Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" – upr.leshoz@mail.ru и на стендах в помещениях контор лесовладельцев по адресам, указанных в приложении 1 к Регламенту.
Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы, указанным в приложении 1 к Регламенту. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является предоставление не в полном объеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. Документом, подтверждающим, что получатель государственной услуги сдал документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Государственная услуга осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги.
16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги 1 специалист.
4. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
17. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в канцелярию лесовладельца;
2) специалист канцелярии лесовладельца осуществляет прием
заявления, необходимых документов, сверяет копии с оригиналами, регистрирует в журнале оформленные надлежащим образом документы, выдает талон получателю государственной услуги и направляет руководителю лесовладельца для наложения резолюции;
3) руководитель лесовладельца ознакамливается с представленными документами накладывает резолюцию и передает инженеру по лесопользованию;

4) орман пайдалану бойынша инженер ұсынылған құжаттарды ресімдеудің дұрыстығын және толықтығын тексереді, ағаш кесу және/немесе орман билетін жазып береді немесе орман иеленушінің басшысы қол қойған дәлелді бас тартуды дайындайды;
5) орман иеленушінің басшысы құжаттармен танысады, ресімделген құжаттарға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, мөрмен куәландырады және орман пайдалану бойынша инженерге береді;
6) берілген ағаш кесу және/немесе орман билетіне қол қоятын орман пайдалану бойынша инженер мемлекеттік қызметті алушыға ағаш кесу және/немесе орман билетін немесе дәлелді бас тартуды береді.
18. Ағаш кесу және орман билеті бір нөмірмен үш дана толтырылады:
1) біріншісі – мемлекеттік қызметті алушыға беріледі;
2) екіншісі – орманшылыққа жіберіледі;
3) үшіншісі – орман иеленушіде қалдырылады.
19. Ағаш кесу және орман билеті компьютердің көмегімен толтырылады, ол болмаған жағдайда – көк түсті шарикті қаламмен толтырылады, түзетуге жол берілмейді.
20. Ағаш кесу немесе орман билетін берер кезде орман иеленуші мемлекеттік қызметті алушыны Өсіп тұрған сүректі босату ережесімен (орман кесу билетін беру кезінде), "Ормандағы өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1726 қаулысымен бекітілген Ормандардағы өрт қауіпсіздігі ережелерімен таныстырады, ол туралы мемлекеттік қызметті алушы билетке қол қояды.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттестірілген (бұдан әрі - ҚФБ):
1) кеңсе маманы;
2) орман иеленуші басшысы;
3) орман пайдалану бойынша инженері.
22. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) дәйектілігінің сипаттамасы мен өзара әрекеттесуі Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
23. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің қисынды дәйектілігінің арасындағы байланысты көрсететін сызба, Регламенттің 3-қосымшасында берілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
24. Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті тиісінше көрсетпегені үшін жауапты болады.
"Ағаш кесу және орман билетін
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
орман иеленушілердің атауы
р/с
Орман иеленушінің атауы,
орман шаруашылығы
коммуналдық мемлекеттік
мекемесі (бұдан әрі – ОШ
КММ)
Мекенжайы
Байланыс
телефоны
1
Арақарағай ОШ КММ
Алтынсарин ауданы,
Красный Кордон селосы
(8-71445)
22-7-10

4) инженер по лесопользованию проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, выписывает лесорубочный и/или лесной билет, либо подготавливает мотивированный отказ за подписью руководителя лесовладельца;
5) руководитель лесовладельца ознакамливается с документами, подписывает оформленные документы либо мотивированный отказ, заверяет печатью и передает инженеру по лесопользованию;
6) инженер по лесопользованию выдает лесорубочный и/или лесной билет либо мотивированный отказ получателю государственной услуги, который расписывается в выданном лесорубочном и/или лесном билете.
18. Лесорубочные и лесные билеты заполняются в трех экземплярах, которые имеют одинаковый номер:
1) первый - выдается получателю государственной услуги;
2) второй - направляется в лесничество;
3) третий - остается у лесовладельца.
19. Бланки лесорубочного и лесного билета заполняются с помощью компьютера, а в случае его отсутствия – шариковой ручкой синего цвета, помарки не допускаются.
20. При выдаче лесорубочного или лесного билета лесовладелец знакомит получателя государственной услуги с Правилами отпуска древесины на корню (при выдаче лесорубочного билета), Правилами пожарной безопасности в лесах, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1726 "Об утверждении Правил пожарной безопасности в лесах", о чем получатель государственной услуги расписывается в билете.
21. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист канцелярии;
2) руководитель лесовладельца;
3) инженер по лесопользованию.
22. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 2 к Регламенту.
23. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 3 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
24. Должностные лица за ненадлежащее оказание государственной услуги несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лесорубочного
и лесного билета"
Наименование лесовладельцев по
оказанию государственной услуги
п/п
Наименование
лесовладельца,
коммунальное
государственное
учреждение лесного
хозяйства
(далее-КГУ ЛХ)
Адрес
Контактные
телефоны
1
КГУ ЛХ
Аракарагайское
Алтынсаринский район,
село Красный Кордон
(8-71445) 2-27-10,

35-020
10
Урицкое ОШ КММ
Сарыкөл ауданы,
Остров селосы
(8-71451)
36-0-40
36-0-44
11
Усаковское ОШ КММ
Федоров ауданы,
Усаков селосы
(8-71442)
9-63-16
Кестенің жалғасы:
р/с
Орман иеленушінің
атауы, орман
шаруашылығы
коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
(бұдан әрі – ОШ КММ)
Электрондық мекенжай
Жұмыс кестесі
1
Арақарағай ОШ КММ
arakaragai-les@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
2
Басаман ОШ КММ
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
3
Боровское ОШ КММ
borleshoz@mail.kz
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
4
Қамысты ОШ КММ
den_leshoz@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
5
Михайловское ОШ КММ
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
6
Пригородное ОШ КММ
prigorodnoe_kst@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
7
Семиозерное ОШ КММ
sem_les@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
8
Таран ОШ КММ
taranovka-les@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
9
Ұзынкөл ОШ КММ
gu-uzunkol@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
10
Урицкое ОШ КММ
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
11
Усаковское ОШ КММ
Жұмыс күндері: сағат
9.00-ден сағат
18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден сағат
14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі, жексенбі және
мереке күндері
"Ағаш кесу және орман билетін
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері)
дәйектілігінің сипаттамасы мен
өзара әрекеттесуі
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің
сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің
№ (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орман иеленуші
кеңсесінің
маманы
Орман
иеленушінің
басшысы
Орман пайдалану
бойынша инженер
3
Іс-әрекеттің
атауы
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
және олардың
сипаттамасы
Өтініштердің,
ұсынылатын
құжаттарды
қабылдау,
көшірмелерді
түпнұсқалармен
салыстыру,
журналға тіркеу
Ұсынылған
құжаттармен
танысу
Ұсынылған
құжаттардың
толықтығын және
ресімделу
дұрыстығын тексеру
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
шылық-басқару-
шылық шешім)
Мемлекеттік
қызметті
алушыға талон
беру (30 минут)
Бұрыштама салу
(1 күн ішінде)
Ағаш кесу
және/немесе орман
билетін жазып беру,
немесе дәлелді бас
тарту дайындау (1
күн ішінде)
Кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс
барысының, ағынының)
4
5
2
ҚФБ атауы
Орман иеленушінің
басшысы
Орман пайдалану
бойынша инженер
3
Іс-әрекеттің атауы
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның ) және
олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Ағаш кесу және/немесе
орман билетін
мемлекеттік қызметті
алушыға беру немесе
дәлелді бас тартуды
беру
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық-
басқарушылық шешім)
Ресімделген құжатқа
немесе дәлелді бас
тартуға қол қою және
мөрмен куәландыру
(1 күн ішінде)
Мемлекеттік қызметті
алушы ағаш кесу
және/немесе орман
билетіне қол қою (30
минут)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі жұмыс барысы – мемлекеттік
қызметті көрсету туралы шешім
бекітілген жағдайда
Негізгі жұмыс барысы (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
Орман иеленуші
кеңсесінің маманы
Орман иеленушінің
басшысы
Орман пайдалану бойынша
инженер
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді,
ұсынылатын құжаттарды
қабылдап, көшірмені
түпнұсқамен
салыстырып, журналға
тіркеп, талон береді
(30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен
танысады, бұрыштаманы
салады (1 күн ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттардың
толықтығын және ресімделу
дұрыстығын тексереді,
ағаш кесу және/немесе
орман билетін жазып
береді (1 күн ішінде)
Кестенің жалғасы:
Негізгі жұмыс барысы (жұмыс барысы, ағыны)
4
5
Орман иеленушінің басшысы
Орман пайдалану бойынша инженер
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады,
ресімделген құжаттарға қол
қояды және мөрмен куәландырады
(1 күн ішінде)
№ 5 іс-әрекет
Ағаш кесу және/немесе орман билетін
мемлекеттік қызметті алушыға беру,
ағаш кесу және/немесе орман билетіне
қол қояды (30 мин)
3–кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы процесс – мемлекеттік
қызметті көрсетуден бас тарту туралы
шешім бекітілген жағдайда
Баламалы процесс (жұмыс барысы, ағыны)
Кеңсе маманы
Орман иеленушінің
басшысы
Орман пайдалану бойынша
инженер
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді,
ұсынылатын құжаттарды
қабылдап, көшірмені
түпнұсқамен
салыстырып, журналға
тіркейді және талон
береді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен
танысады, бұрыштаманы
салады (1 күн ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттардың
толықтығын және
ресімделу дұрыстығын
тексереді, ағаш кесу
және/немесе орман
билетін жазып береді
немесе дәлелді бас
тартуды дайындайды (1
күн ішінде)
№ 4 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға
қол қояды
№ 5 іс-әрекет
Мемлекет қызметті
алушыға дәлелді бас
тартуды береді (1 күн
ішінде)
"Ағаш кесу және орман билетін
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің қисынды
дәйектілігінің арасындағы байланысты
көрсететін сызба

3-50-20
10
КГУ ЛХ Урицкое
Сарыкольский район,
село Островное
(8-71451) 3-60-40,
3-60-44
11
КГУ ЛХ Усаковское
Федоровский район,
село Усаковка
(8-71442) 9-63-16
Продолжение таблицы:
п/п
Наименование
лесовладельца,
коммунальное
государственное
учреждение лесного
хозяйства
(далее-КГУ ЛХ)
Электронный адрес
График работы
1
КГУ ЛХ
Аракарагайское
arakaragai-les@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов. Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
2
КГУ ЛХ Басаманское
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
3
КГУ ЛХ Боровское
borleshoz@mail.kz
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
4
КГУ ЛХ Камыстинское
den_leshoz@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
5
КГУ ЛХ Михайловское
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
6
КГУ ЛХ Пригородное
prigorodnoe_kst@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
7
КГУ ЛХ Семиозерное
sem_les@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
8
КГУ ЛХ Тарановское
taranovka-les@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
9
КГУ ЛХ Узункольское
gu-uzunkol@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
10
КГУ ЛХ Урицкое
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
11
КГУ ЛХ Усаковское
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота,
воскресенье и
праздничные дни
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лесорубочного
и лесного билета"
Описание последовательности и
взаимодействий административных
действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Специалист
канцелярии
лесовладельца
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
3
Наименование
действий
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
заявления,
необходимых
документов,
сверка копий с
оригиналами,
регистрация в
журнале
Ознакомление с
представ-
ленными
документами
Проверка
полноты и
правильности
оформления
представленных
документов
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Выдача талона
получателю
государственной
услуги (30 мин)
Наложение
резолюции (в
течение 1 дня)
Выписка
лесорубочного
и/или лесного
билета, либо
подготовка
мотивированного
отказа (в течение
1 дня)
Продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
3
Наименование
действий (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Выдача лесного и/или
лесорубочого билета
получателю
государственной услуги
либо выдача
мотивированного отказа
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
оформленного
документа либо
мотивированного
отказа и заверение
печатью (в течение 1
дня)
Роспись получателя
государственной услуги в
лесорубочном и/или лесном
билете (30 мин)
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения
решения о предоставлении
государственной услуги
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
Специалист
канцелярии
лесовладельца
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
Действие № 1
Принимает заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с оригиналами,
регистрирует и
выдает талон (30
мин)
Действие № 2
Ознакамливается с
представленными
документами,
налагает резолюцию
(в течение 1 дня)
Действие № 3
Проверяет полноту и
правильность оформления
представленных документов,
выписывает лесорубочный
и/или лесной билет
течение 1 дня)
Продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
4
5
Руководитель лесовладельца
Инженер по лесопользованию
Действие № 4
Ознакамливается с
представленными документами,
подписывает оформленные
документы и заверяет печатью
(в течение 1 дня)
Действие № 5
Выдает лесорубочный и/или
лесорубочный билет получателю
государственной услуги, который
расписывается в выданном
лесорубочном и/или лесном билете
(30 мин)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае
утверждения решения об отказе в
представлении государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист
канцелярии
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
Действие № 1
Принимает заявления,
документы, сверяет
копии с оригиналами,
регистрирует и
выдает талон (30
мин)
Действие № 2
Ознакамливается с
представленными
документами, налагает
резолюцию (в течение 1
дня)
Действие № 3
Проверяет полноту и
правильность оформления
представленных документов,
подготавливает
мотивированный отказ (в
течение 1 дня)
Действие № 4
Подписывает
мотивированный отказ
Действие № 5
Выдает получателю
государственной услуги
мотивированный отказ (в
течение 1 дня)
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача лесорубочного
и лесного билета"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью
административных действий СФЕ