2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 1791 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 3948 тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 720–баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі және нақты жағдайлары, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне ақы төлеу мөлшері бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға еңбекақы төлеу нақты орындалған жұмыстар үшін 2013 жылға белгіленген жалақының ең төменгі мөлшерінен кем емес жергілікті бюджеті қаражаты есебінен жүргізілсін.
3. Еңбекақы төлеуге, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген мөлшерде әлеуметтік салықты төлеуге және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарға, жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының пайдаланылмаған күндері үшін өтемақы төлемдеріне, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға тиесілі жалақы есептеу және төлеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметтеріне делдалдық сыйақы төлеуге арналған шығындар жергілікті бюджет қаражаты есебінен өтелетіні белгіленсін.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі және тізбеде белгіленген ұйымдар арасында, қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған қоғамдық жұмыстарды орындауға шартта көрсетілген жағдайларда жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары А.А. Ишмұхамбетовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі                     Б. Ғаязов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Қостанай облысы бойынша
салық департаментінің Рудный қаласы
бойынша салық басқармасы" мемлекеттік
мекемесі бастығының міндетін атқарушы
______________ Ж. Ержанбаева
"Қостанай облысы Рудный қаласының
қорғаныс істері жөніндегі бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ С. Дүйсенов
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Қостанай облысының
ішкі істер департаменті Рудный
қаласының ішкі істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ Қ. Сатыбалдин
"Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі Қостанай облысы әділет
департаментінің Рудный қаласының
әділет басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ Ә. Мадьярова
Мүгедектерді қалыпқа келтіру
орталығы "Жаңа Өмір" қоғамдық
бірлестігінің төрағасы
_____________ А. Дабылов
"Качарец" пәтер иелері
тұтыну кооперативінің төрағасы
________ Д. Ережепов
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі тіркеу қызметі және
құқықтық көмек көрсету
комитетінің "Қостанай облысы бойынша
жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы"
Республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының Рудный филиалының басқарушысы
______________ Д.Зуев
"Рудный қалалық мемлекеттік мұрағаты"
"Қостанай облысының мемлекеттік мұрағаты"
мемлекеттік мекеме филиалының меңгерушісі
__________ Қ. Тілеуова
"Қостанай облыстық мүгедектердің
еркін қоғамы" қоғамдық бірлестігінің
"Рудный қалалық мүгедектердің
еркін қоғамы" филиалының төрағасы
___________ С. Ещанов
Әкімдіктің

Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 12 декабря 2012 года № 1791. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 декабря 2012 года № 3948
В соответствии со статьями 720 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах.
2. Оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, производить из средств местного бюджета за фактически выполненные работы в размере, не менее минимальной месячной заработной платы, установленной на 2013 год.
3. Определить, что расходы на оплату труда, уплату социального налога и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования в размере, установленном действующим законодательством Республики Казахстан, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска, уплату комиссионных вознаграждений за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы, причитающейся участникам общественных работ, возмещать за счет средств местного бюджета.
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством, между государственным учреждением "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" и организациями, определенными в перечне.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Ишмухамбетова А.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного                        Б. Гаязов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющая обязанности начальника
государственного учреждения "Налоговое
управление по городу Рудному Налогового
департамента по Костанайской области
Налогового комитета Министерства финансов
Республики Казахстан"
__________________ Ж. Ержанбаева
Начальник государственного учреждения
"Отдел по делам обороны города Рудный
Костанайской области"
___________________ С. Дюйсенов
Начальник государственного учреждения
"Управление внутренних дел города
Рудного Департамента внутренних дел
Костанайской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
___________________ К. Сатубалдин
Начальник государственного учреждения
"Управление юстиции города Рудного
Департамента юстиции Костанайской
области Министерства юстиции
Республики Казахстан"
___________________ А. Мадьярова
Председатель общественного объединения
Центр активной реабилитации инвалидов
"Жаңа Өмир"
___________________ А. Дабылов
Председатель потребительского
кооператива собственников
квартир "Качарец"
___________________ Д. Ережепов
Управляющий Рудненского филиала
Республиканского государственного
казенного предприятия "Центр по
недвижимости по Костанайской
области" Комитета регистрационной
службы и оказания правовой помощи
Министерства юстиции Республики Казахстан
__________________ Д. Зуев
Заведующий филиалом государственного
учреждения "Государственный архив
Костанайской области" "Рудненский городской
государственный архив"
___________________ К. Тлеуова
Председатель филиала "Рудненское
добровольное общество инвалидов"
общественного объединения
"Костанайское областное добровольное
общество инвалидов"
__________________ С. Ещанов
Утвержден
постановлением акимата

2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 1791 қаулысымен
бекітілген
Ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі және нақты жағдайлары, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне ақы төлеу мөлшері
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 21.01.2012 № 1; 27.03.2013 № 462 қаулыларымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ұйымның
атауы
Жұмыс түрлері
Жұмыс
көлемі,
сағатпен
Еңбекақы
төлемі
Нақты жұмыс
жағдайлары
1
Рудный
қаласы
әкімдігінің
"Горняцк
поселкесі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін
техникалық
жұмыстарды
жүргізуде
күнделікті
көмек көрсету
3952
Ең төменгі
жалақының
2 мөлшері
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
2
"Қашар
поселкесі
әкімінің
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін
техникалық
жұмыстарды
жүргізуде
күнделікті
көмек көрсету
5720
Ең төменгі
жалақының
2 мөлшері
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
3
"Қазақстан
Республи-
касы Қаржы
министр-
лігінің
Салық
комитеті
Қостанай
облысы
бойынша
салық
департамен-
тінің
Рудный
қаласы
бойынша
салық
басқармасы"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін
техникалық
жұмыстарды
жүргізуде
күнделікті
көмек көрсету
29640
Ең төменгі
жалақының
2 мөлшері
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
4
"Қостанай
облысы
Рудный
қаласының
қорғаныс
істері
жөніндегі
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін
техникалық
жұмыстарды
жүргізуде
күнделікті
көмек көрсету
7904
Ең төменгі
жалақының
2 мөлшері
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
5
Рудный
қаласы
әкімдігінің
"Рудный
қалалық
ішкі саясат
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін
техникалық
жұмыстарды
жүргізуде
күнделікті
көмек көрсету
3952
Ең төменгі
жалақының
2 мөлшері
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
6
Рудный
қаласы
әкімдігінің
"Рудный
қалалық
тұрғын
үй-
коммуналдық
шаруашылығы
,
жолаушылар
көлігі және
автомобиль
жолдары
бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін Ленин
көшесі, 187 үй
мекенжайы
бойынша
орналасқан көп
пәтерлі тұрғын
үйді қорғауда
жәрдем көрсету
Қызметкердің алдын ала кәсіптік даярлаудан өтуін талап етпейтін тұрғын үйдің баспалдақ торларын жинауда көмек көрсету

от 12 декабря 2012 года
№ 1791
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Рудного Костанайской области от 21.01.2013 № 1; от 27.03.2013 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
организации
Виды работ
Объемы
работ,
в
часах
Оплата
труда
Конкретные условия
работ
1
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка
Горняцкий"
акимата города
Рудного
Ежедневная
помощь в
проведении
техни-
ческих
работ, не
требующих
предвари-
тельной
профес-
сиональной
подготовки
работника
3952
2
минимальных
размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ
– не более 40
часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с двумя
выходными днями,
обеденным
перерывом не менее
одного часа.
2
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
поселка Качар"
Ежедневная
помощь в
проведении
техни-
ческих
работ, не
требующих
предва-
рительной
профес-
сиональной
подготовки
работника
5720
2
минимальных
размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ
– не более 40
часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с двумя
выходными днями,
обеденным
перерывом не менее
одного часа.
3
Государственное
учреждение
"Налоговое
управление по
городу Рудному
Налогового
департамента по
Костанайской
области
Налогового
комитета
Министерства
финансов
Республики
Казахстан"
Ежедневная
помощь в
проведении
техни-
ческих
работ, не
требующих
предвари-
тельной
профес-
сиональной
подготовки
работника
29640
2
минимальных
размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ
– не более 40
часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с двумя
выходными днями,
обеденным
перерывом не менее
одного часа.
4
Государственное
учреждение
"Отдел по делам
обороны города
Рудный
Костанайской
области»
Ежедневная
помощь в
проведении
техничес-
ких работ,
не
требующих
предва-
рительной профес-
сиональной
подготовки
работника
7904
2
минимальных
размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ
– не более 40
часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с двумя
выходными днями,
обеденным
перерывом не менее
одного часа.
5
Государственное
учреждение
"Рудненский
городской отдел
внутренней
политики"
акимата города
Рудного
Ежедневная
помощь в
проведении
техничес-
ких работ,
не требую-
щих пред-
варитель-
ной про-
фессональ-
ной подго-
товки
работника
3592
2
минимальных
размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ
– не более 40
часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с двумя
выходными днями,
обеденным
перерывом не менее
одного часа.
6
Государственное
учреждение
"Рудненский
городской отдел
жилищно-
коммунального
хозяйства,
пассажирского
транспорта и
автомобильных
дорог" акимата
города Рудного
Содействие
в охране
многоквар-
тирного
жилого
дома,
располо-
женного по
адресу
город
Рудный,
улица
Ленина,
дом 187,
не
требующее
предвари-
тельной
профес-
сиональной
подготовки
работника
Помощь в
уборке
лестничных
клеток
жилого
дома, не
требующая
предва-
рительной
профес-
сиональной
подготовки
работника

3296
Ең төменгі
жалақының
2,5
мөлшері
Ең төменгі
жалақының
2,5
мөлшері
Ең төменгі
жалақының
2
мөлшері
Жұмыс уақытының
жиынтық есебін
қолдануымен
және
жұмыстың
аяқталуы мен
келесі жұмыс
ауысымның
басталуы
арасындағы
қоғамдық
жұмыстарға
қатысушының
демалыс
ұзақтығының
міндетті
сақталуымен
ауысымды
жұмыс кестесі
бекітіледі.
Есепті кезең
күнтізбелік
жыл болып
табылады.
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
Қоғамдық
жұмыстарға бір
қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы –
Қазақстан
Республикасының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
23
Рудный
қалалық жұмыс-
пен қамту және
әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімінің
"Белгілі
тұрағы жоқ
тұлғаларға
арналған
әлеуметтік
бейімделу
орталығы"
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін,
8 Март көшесі,
50 А үй
мекенжайы
бойынша
орналасқан
ғимаратты
қорғау бойынша
жұмыста жәрдем
көрсету
Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан
өтуін талап
етпейтін,
8 Март көшесі,
50 А үй
мекенжайы
бойынша
орналасқан
ғимараттың
жайларын
жинауда көмек
көрсету
8000
1640
Ең төменгі
жалақының
2,5
мөлшері
Ең төменгі
жалақының
2,5
мөлшері
Жұмыс уақытының
жиынтық есебін
қолдануымен және
жұмыстың аяқталуы
мен келесі жұмыс
ауысымның басталуы
арасындағы қоғамдық
жұмыстарға
қатысушының демалыс
ұзақтығының міндетті
сақталуымен ауысымды
жұмыс кестесі
бекітіледі. Есепті
кезең күнтізбелік
жыл болып табылады.
Қоғамдық жұмыстарға
бір қатысушының
жұмыс уақытының
ұзақтығы – Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасымен
ескерілген шектеу-
лерді есепке алып,
аптасына 40 сағат-
тан артық емес, екі
демалыс күнімен, бір
сағаттан кем емес
түскі үзіліспен.

3296
2 минималь-
ных размера
заработной
платы
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных
работ – не более
40 часов в неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не
менее одного часа.
23
Коммунальное
государствен-
ное учреждение
"Центр
социальной
адаптации для
лиц, не имею-
щих определен-
ного места
жительства"
Рудненского
городского
отдела
занятости и
социальных
программ
Помощь в
работе по
охране
здания,
располо-
женного
по адресу:
улица 8 Марта,
дом 50 А,
не требу-
ющих пред-
варитель-
ной про-
фессио-
нальной
подготовки
работника
Помощь в
уборке
помещения
здания,
располо-
женного
по адресу:
улица
8 Марта,
дом 50 А,
не требую-
щих пред-
варитель-
ной про-
фессио-
нальной
подготовки
работника
8000
1640
2,5
минимальных
размера
заработной
платы
2,5
минималь-
ных размера
заработной
платы
Устанавливается
сменный график
работы с
применением
суммированного
учета рабочего
времени и
обязательным
соблюдением
продолжительности
отдыха участника
общественных
работ между
окончанием работы
и ее началом в
следующую рабочую
смену. Учетным
периодом является
календарный год.
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных
работ – не более
40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики
Казахстан, с
двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа.