"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 308 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 7 наурыздағы N 14 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 наурызда N 13-11-231 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 қазандағы N 05-20-205 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 09.10.2013 N 05-20-205 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95- IV Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабының 2-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабының 15-тармақтарына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Заңының 21-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 308 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылдың 23 қаңтарында тіркелген № 13-11-224, газеттерде жарияланған «Тайынша Таңы – 2012 жылғы 17 ақпан, «Тайыншинские вести» - 2012 жылғы 17 ақпан) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалар келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер - 3615714 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 659 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 55981 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2892835 мың теңге;
2) шығындар - 3764212, 6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 2 600 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 854 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 254 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 12 900 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 12 900 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163998, 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 163998,6 мың теңге.
займдардың түсімі – 4 854 мың теңге;
займдарды өтеу – 2 254 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 161398, 6 мың теңге.».
2) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 11 000 мың теңге сомасында бекітілсін».
3) 9-тармақта 9) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«9) «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға - 149199 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – барлығы 38 519 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялау - 10073 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беру – 2185 мың теңге;
жастар тәжірибесі - 14 124 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын құру – 12 137 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері – 110680 мың теңге, соның ішінде:
тұрғын үйлер салуға және (немесе) сатып алуға – 88280 мың теңге;
еңбек ресурстарының жұмылдырылуын арттыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 22400 мың теңге;».

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 22 декабря 2011 года N 308 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 7 марта 2012 года N 14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 марта 2012 года N 13-11-231. Утратило силу (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 9 октября 2013 года N 05-20-205)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 09.10.2013 N 05-20-205)
В соответствии c пунктом 5 статьи 104, подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктами 15 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IY, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 22 декабря 2011 года № 308 «О районном бюджете на 2012- 2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 13-11-224 от 23 января 2012 года, опубликованное в газетах «Тайынша таңы» от 17 февраля 2012 года, «Тайыншинские вести» от 17 февраля 2012 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
1) подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 3615714 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 659 698 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7200 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 55981 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2892835 тысяч тенге;
2) затраты – 3764212, 6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 600 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 4 854 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 254 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12900 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 12900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 163998, 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- 163998, 6 тысяч тенге;
поступление займов - 4 854 тысяч тенге;
погашение займов - 2 254 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств- 161398, 6 тысяч тенге».
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 11000 тысяч тенге».
3) в пункте 9 подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) 149199 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
текущие целевые трансферты - всего 38519 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы - 10073 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд - 2185 тысяч тенге;
молодежная практика - 14124 тысяч тенге;
создание центров занятости - 12137 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие - 110680 тысяч тенге, в том числе:
строительство и (или) приобретение жилья - 88280 тысяч тенге;
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов - 22400 тысяч тенге»;

4) 10-тармақта 10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«10) 68628 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы аясында тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;».
5) келесі мазмұндағы 12-1 тармақпен толықтырылсын:
«12-1. 8 қосымшаға сәйкес 2011 қаржы жылы ағымында толық пайдаланылмаған, 2012 қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттардың еркін қалдықтарын бағыттау және республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару аудандық бюджеттің шығыстарында қарастырылсын».
6) осы шешімге 12-қосымшалар көрсетілген шешімге 14-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7) осы шешімге 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімге 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            М. Қахабаев
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Шәріпов
КЕЛІСІЛДІ
Ауданның экономикалық
және қаржы бөлімінің
Бастығы (АЭ және ҚБ)                       Б. Сәрсембаев
Аудандық мәслихаттың 2012 жылғы
7 наурыздағы № 14 шешіміне
1-қосымша
Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы
22 желтоқсандағы № 308 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
са
нат
сы
нып
кіші
сы
нып
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
І. КІРІСТЕР

4) в пункте 10 подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 - 68628 тысяч тенге»;
5) дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
«12-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета направление свободных остатков средств, сложившихся на начало 2012 финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в течение 2011 финансового года согласно приложению 8».
6) приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему решению;
7) дополнить приложением 8 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                       М. Кахабаев
Секретарь районного маслихата              К. Шарипов
ОГЛАСОВАНО
Начальник
районного отдела экономики
и финансов (РОЭиФ)                        Б. Сарсембаев
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 7 марта 2012 года № 14
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 308
Бюджет Тайыншинского района на 2012 год
Категория
сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

17642,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
457,7
004
Бiржолғы талондарды беру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру және бiржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
637
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000
011
Коммуналдық меншікке түскен мүліктерді есепке алу, бағалау және сату
1000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
02
Қорғаныс
6696
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6696
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5696
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
6266,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6266,5
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6266,5
04
Білім беру
2541857
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлiмi
1800
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1800
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2540057
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
117033
004
Жалпы білім беру
2309331
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
19458
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
8358
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
18280
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
247
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
17058
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5900
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
719
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру

17642,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
457,7
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
637
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1000
015
Капитальные расходы государственного органа
500
02
Оборона
6696
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6696
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5696
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6266,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6266,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6266,5
04
Образование
2541857
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1800
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1800
471
Отдел образования, физический культуры и спорта района (города областного значения)
2540057
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
117033
004
Общеобразовательное обучение
2309331
005
Дополнительное образование для детей и юношества
19458
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
8358
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18280
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
247
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
17058
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5900
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
719
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета

13985
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
13985
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
11854
024
Мемлекеттiк органдардың функцияларын мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған деңгейлерiнен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
2131
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
2600
Бюджеттік кредиттер
4854
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4854
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4854

13985
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13985
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
11854
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2131
III. Чистое бюджетное кредитование
2600
Бюджетные кредиты
4854
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4854
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4854

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
29200
13
өзгелер
4920
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық( селолық) округ әкімінің аппараты
4920
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
29200
13
Прочие
4920
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4920
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета