"Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру ережесін бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 4-НП нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасың 2013 жылғы 10 сәуірдегі № 2-НП нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 02 мамырда № 8452 тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнің 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 1-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының 25.01.2016 № 2-НҚ нормативтік қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығымен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ереженің 15-тармағының 4) тармақшасына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру ережесін бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 4-НП нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7189 тіркелді, «Егемен Қазақстан» газетінде 2011 жылғы 8 қазанда № 486-487 (26879) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығымен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ереженің 15-тармағының 4) тармақшасына сәйкес Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:»;
аталған нормативтік қаулымен бекітілген Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру ережесі осы нормативтік қаулыға қосымшаға сай жаңа редакцияда жазылсын.
2. Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің аппарат басшысы (В.В. Супрун) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы нормативтік қаулының мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           А.Мусин
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің
2013 жылғы 10 сәуірдегі
№ 2-НП нормативтік қаулысына
қосымша
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 4-НП нормативтік қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру ережесі
1. Жалпы ережелер

О внесении изменений в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 31 августа 2011 года № 4-НП "Об утверждении Правил повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 10 апреля 2013 года № 2-НП. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2013 года № 8452. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 25 января 2016 года № 1-НҚ
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 25.01.2016 № 1-НҚ.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 15 Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 31 августа 2011 года № 4-НП «Об утверждении Правил повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7189, опубликованного в газете «Казахстанская правда» 8 октября 2011 года № 323-324 (26714-26715)) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 4) пункта 15 Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
Правила повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля, утвержденные названным нормативным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему нормативному постановлению.
2. Руководителю аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (Супрун В.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Мусин
Приложение
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского бюджета
от 10 апреля 2013 года № 2-НП
Утверждены
нормативным постановлением Счетного
комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 31 августа 2011 года № 4-НП
Правила повышения квалификации работников
органов государственного финансового контроля 1.Общие положения

1. Осы Мемлекеттік қаржылық бақылау қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығымен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ереженің 15-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің (бұдан әрі – қызметкерлер) Қазақстан Республикасында және шетелдік мамандарды тарта отырып шетелде біліктілігін арттырудың тәртібін, біліктілікті арттырудың мазмұны мен мерзімін айқындайды.
2. Қызметкерлердің біліктілігін арттыру бақылауды тиімді жүзеге асыру үшін қызметкерлердің тиісті кәсіби деңгейін қолдау, сондай-ақ өздерінің білімдері мен дағдыларын арттыруға қажеттіліктерін қанағаттандыру бөлігінде «Мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі № 788 Жарлығымен бекітілген «Құзыреттілік» мемлекеттік қаржылық бақылау стандартын сақтау мақсатында жүзеге асырылады.
3. Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) қызметкерлердің біліктілігін арттыруды ұйым (бұдан әрі – оқытушы ұйым) арқылы ұйымдастырады, оны таңдау «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
4. Қызметкерлердің біліктілігін арттырудың негізгі принциптері:
1) жүйелілік;
2) ғылымилылық;
3) біліктілікті арттыруды өз бетінше білім алумен ұштастыру;
4) оқытудың үздіксіздігі, сабақтастығы және дәйектілігі болып табылады.
5. Біліктілікті арттыру қызметкерлердің бұрын алған кәсіби білімдері мен дағдыларын ұштауды қамтамасыз етеді және қатаң есептілік бланкісі болып табылатын біліктілікті арттыру туралы тиісті құжатпен расталады.
Біліктілікті арттыру курстарының аяқталу қорытындысы бойынша Есеп комитеті қызметкерлерге осы Ереженің 16-тармағында көзделген жағдайда осы Ережеге 1-қосымшаға сай нысан бойынша біліктілікті арттыру туралы құжат (сертификат) береді.
2. Қызметкерлердің біліктілігін арттыру тәртібі, оқу бағдарламаларының мазмұны мен мерзімі
6. Мемлекеттік қаржылық бақылаумен байланысты қызметке алғаш келген және бақылау іс-шараларын жүргізуде тәжірибесі жоқ қызметкерлердің біліктілігін арттыру жұмысқа қабылданған күннен бастап екі айдың ішінде төрт аптадан бастап алты аптаға дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
7. Қызметкерлердің біліктілігін арттыру үш жылда кемінде бір рет жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары өз бетінше кәсіби дамытудағы қажеттіліктің есебін жүргізеді және оны айқындайды, адам ресурстарын басқару және персоналды дамыту бойынша жоспарлар әзірлейді, оқудан өткендердің деректер базасын қалыптастырады, олардың қызметіне және алған білімдерінің іс жүзінде қолдануына мониторинг жүргізеді.

1. Настоящие Правила повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 15 Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 и определяют порядок повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля (далее - работники) в Республике Казахстан и за рубежом, с привлечением зарубежных специалистов, содержание и сроки повышения квалификации.
2. Повышение квалификации работников осуществляется в целях соблюдения стандарта государственного финансового контроля «Компетентность», утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 788 «Об утверждении Стандартов государственного финансового контроля», в части поддержания должного профессионального уровня работниками для эффективного осуществления контроля, а также удовлетворения потребности в повышении своих знаний и навыков.
3. Повышение квалификации работников организует Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее - Счетный комитет) через организацию, выбор которой осуществляется в предусмотренном Законом Республики Казахстан «О государственных закупках» от 21 июля 2007 года порядке (далее – обучающая организация).
4. Основными принципами повышения квалификации работников являются:
1) системность;
2) научность;
3) сочетание повышения квалификации с самообразованием;
4) непрерывность, преемственность и последовательность обучения.
5. Повышение квалификации обеспечивает углубление профессиональных знаний и навыков работников, полученных ранее, и подтверждается соответствующим документом о повышении квалификации, являющимся бланком строгой отчетности.
Работникам по итогам завершения курсов повышения квалификации Счетным комитетом выдается документ (сертификат) о повышении квалификации по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в случае, предусмотренном пунктом 16 настоящих Правил.
2. Порядок повышения квалификации работников, содержание и
сроки программ обучения
6. Повышение квалификации работников, впервые поступивших на службу, связанную с государственным финансовым контролем и не имеющих опыта в контрольных мероприятиях, осуществляется в сроки от четырех до шести недель в течение двух месяцев со дня приема на работу.
7. Повышение квалификации работников осуществляется не реже одного раза в три года.
8. Органы государственного финансового контроля самостоятельно ведут учет и определяют потребность в профессиональном развитии, разрабатывают планы по управлению человеческими ресурсами и развитию персонала, формируют базы данных прошедших обучение, проводят мониторинг за их деятельностью и применению полученных знаний на практике.

9. Есеп комитеті қызметкерлердің біліктілігін арттыру курстарын өткізудің қажеттілігі мен мерзімділігін кейіннен айқындау үшін деректердің есебін қалыптастырады.
10. Біліктілікті арттыру бағдарламалары мемлекеттік қаржылық бақылау (аудит) жүргізуді ұйымдастырудың бейімделген әлемдік және отандық тәжірибесін қамтиды. Біліктілікті арттырудың жыл сайынғы бағдарламаларын бекіту мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының тиісті өтінімдері негізінде жүргізіледі.
Оқытушы ұйым біліктілікті арттырудың оқу бағдарламаларын (бұдан әрі - бағдарламалар) Есеп комитетімен келіседі.
Бағдарламалар бақылау іс-шараларын жоспарлауда, жүргізуде жаңа тәсілдерді, әдістерді, технологияларды енгізе отырып, қызметкерлердің білімдеріндегі олқылықтарды жоюға, сондай-ақ оларды одан әрі арттыруға бағытталған оқытуды қамтиды.
Біліктілікті арттыру бағдарламалары шеңберінде ғылыми-ақпараттық алмасу бойынша іс-шаралар, мастер-класстар, тренингтер, практикалық сабақтар (жұмыс орнында тағылымдамадан өту) жүргізілуі мүмкін.
11. Оқытушылардың кандидатуралары сапалық құрамды анықтау мақсатында, мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізудің рәсімдері бойынша практикалық сабақтарды қолдана отырып оқытуды жүргізу үшін Есеп комитетімен келісіледі.
Қызметкерлер алған теориялық білімдерін көрнекі түрде іс жүзінде іске асыру мақсатында Есеп комитетімен келісе отырып сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылаудың жоғары органында тағылымдамадан өтеді.
12. Қызметкерлердің атқарып отырған қызметіне және негізгі білімдерінің деңгейіне қарамастан, олардың арасынан оқудың мақсаты мен мазмұнына қарай оқу топтарын жасақтау жүзеге асырылады.
13. Бағдарламаға енгізілген қызметкерлер тыңдаушылар болып табылады.
Тыңдаушылардың дербес құрамын қалыптастыру Есеп комитетіне тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша бөлінген бюджет қаражаты шегіндегі мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қажеттіліктері негізінде жүзеге асырылады.
Есеп комитеті кейіннен оқу тақырыптарын қалыптастыру үшін мемлекеттік қаржылық бақылау қызметкерлерінің мемлекеттік қаржылық бақылау (аудит) саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді білудегі және қолданудағы осал тұстарын анықтау жолымен олардың дайындығы мен кәсіби білімдерінің деңгейі бойынша тыңдаушылардың құрамын айқындайды.
14. Біліктілікті арттыру жұмыстан қол үзбестен, қол үзіп, сондай-ақ ішінара қол үзіп жүргізіледі. Соңғы жағдайда, қызметкерлер мемлекеттік қаржылық бақылау органы басшысының келісімімен Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес жұмысын толық емес жұмыс уақыты жағдайында атқарады және бір мезгілде оқудан өтеді. Өндірістен қол үзіп оқытуға мүмкіндік болмаған жағдайда, біліктілікті арттыру тараптардың келісуі бойынша қашықтықтан оқыту жолымен, соның ішінде жеке оқу бағдарламаларын әзірлеу арқылы жүргізіледі.

9. Счетным комитетом формируется учет данных для последующего определения потребности и периодичности проведения курсов повышения квалификации работников.
10. Программы повышения квалификации включают адаптированный мировой и отечественный опыт организации проведения государственного финансового контроля (аудита). Утверждение ежегодных программ повышения квалификации производится на основе соответствующих заявок органов государственного финансового контроля.
Обучающая организация согласовывает программы обучения повышения квалификации (далее – программы) со Счетным комитетом.
Программы охватывают обучение, направленное на устранение пробелов в знаниях работников, а также на дальнейшее их повышение, с внедрением новых способов, методов, технологий в планировании, проведении контрольных мероприятий.
В рамках программ могут проводиться мероприятия по научно-информационному обмену, мастер-классы, тренинги, практические занятия (стажировка на рабочем месте).
11. Кандидатуры преподавателей согласовываются со Счетным комитетом с целью определения качественного состава, для проведения обучения с применением практических занятий по процедурам проведения государственного финансового контроля.
Работники в целях наглядной практической реализации полученных теоретических знаний по согласованию со Счетным комитетом проходят стажировку в высшем органе внешнего государственного финансового контроля.
12. Комплектование учебных групп осуществляется из числа работников независимо от их занимаемых должностей и уровня основного образования в зависимости от цели и содержания обучения.
13. Работники, включенные в программу, являются слушателями.
Формирование персонального состава слушателей осуществляется на основе потребности органов государственного финансового контроля в пределах, выделенных Счетному комитету бюджетных средств по соответствующей бюджетной программе.
Счетный комитет определяет состав слушателей по уровням подготовки и профессиональных знаний работников государственного финансового контроля путем выявления пробелов в знании и применении нормативных правовых и правовых актов в сфере государственного финансового контроля (аудита) для последующего формирования тем обучения.
14. Повышение квалификации проводится с отрывом, без отрыва и с частичным отрывом от работы. В последнем случае, работники по согласованию с руководителем органа государственного финансового контроля, выполняют работы на условиях неполного рабочего времени, и параллельно проходят обучение в соответствии с законодательством о государственной службе Республики Казахстан. В случаях отсутствия возможности обучения с отрывом от производства, повышение квалификации по согласованию сторон проводится путем дистанционного обучения, в том числе посредством разработки индивидуальных планов обучения.

15. Тыңдаушылардың білім деңгейін анықтау үшін бағдарламаның мәні бойынша тестілеу және (немесе) әңгімелесу түрінде білім бақылауы өткізіледі.
16. Тестілеу сұрақтарының сексен және одан да көп пайызына дұрыс жауап берген тыңдаушы тестілеуден өтті деп есептеледі.
17. Тестілеу нәтижесінде дұрыс жауаптары сексен пайыздан аз болған тыңдаушы тестілеуден өтпеген деп есептеледі және тапсырған күнінен кейін он жұмыс күні ішінде тестілеуден қайта өтуге оған бір реттен артық жол берілмейді.
Қайта қорытынды бақылаудан өтпей қалған тыңдаушылар туралы мәліметтерді оқытушы ұйым тыңдаушы тестілеуді тапсырған күннен кейін он жұмыс күні ішінде Есеп комитеті арқылы мемлекеттік қаржылық бақылау органының басшысына жібереді.
18. Бағдарламаларды іске асыру оқытушы ұйымның оқу бағдарламаларына сәйкес жүзеге асырылады, оларды Есеп комитеті және оқытушы ұйым бекітеді.
19. Оқу бағдарламаларында тыңдаушының курс бағдарламасында көрсетілген тапсырмалар шеңберінде аудиторлық жұмысқа және өз бетімен білім алуына оқу уақыты көзделеді.
20. Бағдарламаның ұзақтығы Қазақстан Республикасында - үш күннен екі аптаға дейін, ал шетелде бір жылға дейінгі мерзімді құрайды.
3. Шетелдік мамандарды тарта отырып шетелде қызметкерлердің біліктілігін арттыру
21. Шетелде біліктілікті арттыру мемлекеттік қаржылық бақылау (аудит) саласында білім беру, ғылыми-зерттеу қызметін жүзеге асыратын шетелдік оқу ұйымдарында (бұдан әрі – шетелдік ұйымдар) өткізіледі.
Шетелдік жетекші мамандарды тарту қазақстандық тарап пен шетелдік мамандардың және (немесе) шетелдік оқу ұйымдарының арасында жасалатын шарттарға сәйкес жүзеге асырылады.
22. Шетелге оқуға жіберілетін тыңдаушылар бағдарлама аяқталғаннан кейін кемінде бір жыл мемлекеттік қаржылық бақылау органдары жүйесінде жұмыс істейді.
Егер тыңдаушы оқу бағдарламасынан дәлелсіз себеппен шығып қалса немесе бағдарлама аяқталғаннан кейін мемлекеттік қаржылық бақылау органдары жүйесінде бір жылдан аз жұмыс істеген болса, ол өзінің біліктілігін арттыруға жұмсалған қаражатты толық көлемінде қайтаруды қамтамасыз етуге міндетті.
23. Оқытушы ұйым және/немесе шетелге жіберуші ұйым осы Тарауда көзделген талаптарды міндетті түрде көрсете отырып тыңдаушылармен арада тиісті шарт ресімдейді.
24. Республикалық бюджет қаражаты есебінен шетелдік оқу ұйымдарында біліктілігін арттыруға мемлекеттік қаржылық бақылау органдарында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесі бар мемлекеттік қызметшілер ғана жіберіледі.

15. Для определения уровня знаний слушателей по предмету программы проводится контроль знаний в форме тестирования и (или) собеседования.
16. Слушатель, ответивший правильно на восемьдесят и более процентов вопросов тестирования, считается прошедшим тестирование.
17. Слушатель, набравший в результате тестирования менее восьмидесяти процентов правильных ответов, считается не прошедшим тестирование и допускается к повторной пересдаче тестирования в течение следующих десяти рабочих дней, после дня сдачи, не более одного раза.
Сведения о слушателях, не прошедших повторный итоговый контроль направляются обучающей организацией через Счетный комитет в течение десяти рабочих дней после дня сдачи слушателем тестирования руководителю органа государственного финансового контроля.
18. Реализация программ осуществляется в соответствии с образовательными программами обучающей организации, которые утверждаются Счетным комитетом и обучающей организацией.
19. Программами обучения предусматривается учебное время на аудиторную работу и на самообразование слушателя в рамках заданий, отраженных в программе курса.
20. Продолжительность программы составляет от трех дней до двух недель в Республике Казахстан, а за рубежом – не более одного года.
3. Порядок повышения квалификации работников за рубежом, с
привлечением зарубежных специалистов
21. Повышение квалификации за рубежом проводится в зарубежных обучающих организациях, осуществляющих образовательную, научно-исследовательскую деятельность в области государственного финансового контроля (аудита) (далее - зарубежные организации).
Привлечение ведущих зарубежных специалистов осуществляется в соответствии с договорами, заключаемыми между казахстанской стороной и зарубежными специалистами и (или) зарубежными обучающими организациями.
22. Слушатели, отправляемые на обучение за рубеж, отрабатывают не менее одного года после завершения программы в системе органов государственного финансового контроля.
В случае, если слушатель выбывает из программы обучения по неуважительным причинам или отработал менее одного года после завершения программы в системе органов государственного финансового контроля, он обязан обеспечить возврат средств, затраченных на повышение его квалификации в полном объеме.
23. Со слушателями, обучающей организацией и (или) направляющей организацией за рубеж, оформляется соответствующий договор с обязательным отражением условий, предусмотренных в настоящей Главе.
24. На повышение квалификации в зарубежные обучающие организации за счет средств республиканского бюджета направляются работники, имеющие опыт работы в органах государственного финансового контроля не менее двух лет.

25. Шетелде біліктілікті арттыруға тыңдаушыларды іріктеуді Есеп комитеті ашық конкурс негізінде жүзеге асырады.
26. Конкурсқа қатысу үшін Есеп комитетіне:
1) тыңдаушыға кандидаттың өтініші (еркін түрде);
2) мемлекеттік қаржылық бақылау органының бірінші басшысы немесе оны алмастырушы тұлға қол қойған ұсынымхат;
3) қызметтік тізім;
4) шетелдік ұйымдардың талаптары бойынша өзге де құжаттар (олар қажет болғанда) жіберіледі.
27. Кандидаттарды іріктеуді конкурстық комиссия жүзеге асырады, оның құрамын Есеп комитетінің Төрағасы бекітеді.
28. Мыналар:
1) шетелде оқу бағдарламасы бойынша қызметкердің мамандануы;
2) тілдік білімі (егер бағдарламада көзделсе);
3) шетелде біліктілікті арттыруды өткеру үшін бұрын жасалған шарт (ол болған жағдайда) талаптарын қызметкердің сақтауы конкурстық комиссияның өткізетін іріктеуіне ықпал ететін өлшемдер болып табылады.
29. Конкурстық комиссия тыңдаушылардың қорытынды тізіміне енгізу үшін қызметкерлердің кандидатураларын конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау аяқталған күннен кейін бес жұмыс күні ішінде қарайды.
30. Конкурстық комиссия іріктеу нәтижелері бойынша кандидатураларды қарағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде тыңдаушылардың қорытынды тізіміне енгізілген қызметкерлерді хабардар етеді. Конкурстан өткен тыңдаушылардың қорытынды тізімін Есеп комитетінің біліктілікті арттыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі конкурстық комиссияның хаттамалық шешімі негізінде қалыптастырады.
31. Тыңдаушы шетелде біліктілікті арттыру курсын аяқтағаннан кейін бір айдың ішінде Есеп комитетіне және тиісті мемлекеттік қаржылық бақылау органының басшысына осы Ережеге 2-қосымшаға сай нысан бойынша шетелде біліктілікті арттыру курсын аяқтау қорытындысы жөнінде есеп ұсынады.
32. Мемлекеттік қаржылық бақылау органдарында шетелде біліктілікті арттырудан өткен қызметкерлерден алынған есептер мен материалдардың жинақтауышы құрылады.
Мемлекеттік қаржылық бақылау
органдары қызметкерлерінің
біліктілігін арттыру ережесіне
1-қосымша
нысан
Біліктілікті арттыру туралы құжат (сертификат)
Мемлекеттік қаржылық бақылау
органдары қызметкерлерінің
біліктілігін арттыру ережесіне
2-қосымша
нысан
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
аппарат басшысы
_____________________
көшірмесі: Мемлекеттік қаржылық
бақылау органының
басшысы
_____________________
Шетелде біліктілікті арттыру курсын аяқтау
қорытындысы жөніндегі
ЕСЕП
Тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)___________________________________________________________
Лауазымы ___________________________________________________________
Мемлекеттік қаржылық бақылау органының атауы ____________________________________________________________________
Құрылымдық бөлімшенің атауы_________________________________________
I. Кіріспе бөлік
1. Біліктілікті арттыру курсы туралы жалпы мәліметтер
Біліктілікті арттыру курсының нысаны:
(лекциялық сабақтар, тәжірибелік сабақтар семинар)
Іс-шараның атауы:
(тақырып)
Біліктілікті арттыру курсының өткізілетін орны:
(қала, ел)
Ұйымның атауы:
( соның базасында курстар өткізілді)
Біліктілікті арттыру курсының мақсаты:
(біліктілікті арттыруға берілген өтінімге сәйкес көрсетіледі)
Біліктілікті арттыру курсын өткізу мерзімі:
басталуы: _______________
аяқталуы: _______________
ұзақтығы: _____ күн
Қаржыландыру көзі:
II. Негізгі бөлік
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Біліктілікті арттыру бағдарламасы мазмұнының қысқаша сипаттамасы
(курстардың форматы, оқыту әдістемесі, сабақтардың ұзақтығы,
лекторлардың, тыңдаушылардың құрамы және біліктілікті арттыру
бағдарламасын қамтитын басқа да ақпарат)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Біліктілікті арттыру курстары нәтижесінде алған негізгі білімі
мен дағдыларын сипаттау, олардың мемлекеттік қаржылық
бақылау органының қызметінде қолданылуы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Қол жеткізілген уағдаластықтар, қабылданған келісімдер
(егер олар болып жатса)
III. Қорытынды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Алған білімі мен дағдыларын мемлекеттік қаржылық бақылау органының
қызметінде оның мақсаты мен міндеттеріне сәйкес қолдану жөнінде
сындарлы ұсыныстар (қысқаша, нақты, анық)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Басқа да ұсыныстар (қысқаша, нақты, анық)
Мыналар қоса беріледі:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
(есепке іс-шаралар бағдарламасы, жиналған материалдардың тізбесі,
біліктілікті арттырудың нәтижелері туралы және іс-шараға қатысуды
растайтын құжаттар (сертификаттың/дипломның/куәліктің көшірмесі,
сондай-ақ (өзінің қалауына қарай) алған білімі мен дағдыларының
мазмұнын сипаттайтын, өткен оқу туралы құжаттар мен материалдар
көрсетіліп қоса беріледі).
Есепті ұсынған
_________________________________     _____________        __________
(тегі, аты және әкесінің аты)        (лауазымы)           (қолы)
20 ____ж. «____» __________________

25. Отбор работников на повышение квалификации за рубежом осуществляется Счетным комитетом на открытой конкурсной основе.
26. Для участия в конкурсе работником в Счетный комитет направляются:
1) заявление работника в слушатели (в произвольной форме);
2) представление, подписанное первым руководителем органа государственного финансового контроля или лицом, его замещающим;
3) послужной список;
4) иные документы по условиям зарубежных организаций (при их необходимости).
27. Отбор работников осуществляет конкурсная комиссия, состав которой утверждается Председателем Счетного комитета.
28. Критериями, влияющими на отбор, проводимый конкурсной комиссией, являются:
1) специализация работника по программе обучения за рубежом;
2) языковые знания (если предусмотрено программой);
3) соблюдение работником условий договора, ранее заключенного для прохождения повышения квалификации за рубежом (при наличии такового).
29. Конкурсная комиссия рассматривает кандидатуры работников для включения в итоговый список слушателей в течение пяти рабочих дней после дня окончания приема документов для участия в конкурсе.
30. После рассмотрения кандидатур по результатам отбора конкурсная комиссия в течение пяти рабочих дней уведомляет работников, включенных в итоговый список слушателей. Итоговый список слушателей, прошедших конкурс, формируется структурным подразделением Счетного комитета, ответственным за повышение квалификации, на основании протокольного решения конкурсной комиссии.
31. После завершения курсов повышения квалификации за рубежом слушатель в течение месяца представляет Счетному комитету и руководителю соответствующего органа государственного финансового контроля отчет по итогам завершения курсов повышения квалификации за рубежом по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
32. В органах государственного финансового контроля создаются накопители отчетов и материалов, полученных от сотрудников, прошедших повышения квалификации за рубежом.
Приложение 1
к Правилам повышения квалификации
работников органов государственного
финансового контроля
Форма
Документ (сертификат) о повышении квалификации
Приложение 2
к Правилам повышения квалификации
работников органов государственного
финансового контроля
Форма
Руководителю аппарата
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
_____________________
Копия: Руководителю органа
государственного финансового
контроля
_____________________
ОТЧЕТ
по итогам завершения курсов повышения квалификации за рубежом
Фамилия, имя и отчество (при наличии)________________________________
Должность ___________________________________________________________
Наименование органа государственного финансового
контроля ____________________________________________________________
Наименование структурного подразделения______________________________
I. Вводная часть
1.1. Общие сведения о курсе повышения квалификации
Форма курсов повышения квалификации:
(лекционные занятия, практические занятия, семинар)
Название мероприятия:
(тема)
Место проведения курсов повышения квалификации:
(город, страна)
Наименование организации:
(на базе которой проводились курсы)
Цели курсов повышения квалификации:
(указывается в соответствии с заявкой на повышение квалификации)
Сроки проведения курсов повышения квалификации:
начало: ____________
окончание: _______________
продолжительность: _____ дней
Источник финансирования:
II. Основная часть
-____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Краткое описание содержания программы повышения квалификации
(формат курсов, методика преподавания, продолжительность
занятий, состав лекторов, слушателей и прочая информация,
содержащая программу повышения квалификации))
-____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Описание основных знаний и навыков, полученных в результате
курсов повышения квалификации, их применимость в деятельности
органа государственного финансового контроля)
-____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Достигнутые договоренности, принятые соглашения (если таковые
имеются))
III. Заключение
-____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Конструктивные предложения (кратко, четко, ясно) по
применению полученных знаний и навыков в деятельности органа
государственного финансового контроля в соответствии с его
целями и задачами)
-____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Другие предложения (кратко, четко, ясно))
К отчету прилагаются:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
(указать и приложить к отчету программу мероприятия, перечень
собранных материалов, документы о результатах повышения
квалификации и подтверждающие факт участия в мероприятии
(копию сертификата/диплома/свидетельства), а также по желанию
другие документы и материалы о пройденном обучении,
характеризующие содержание полученных знаний и навыков)
Отчет представил
_____________________________________ ______________ _________
(фамилия, имя и отчество(при наличии))  (должность)   (подпись)
«____» __________________20 ____ год
"Егемен Қазақстан" 12.06.2013 ж. № 146 (28085);