"Әуе кемелерiнiң халықаралық ұшуын қамтамасыз етуге арналған әуежайларды ашу және жабу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 27 қазанындағы № 651 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 30 қыркүйектегі № 771 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 29 қазанда № 8859 тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және азаматтық авиация қызметі туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 65-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әуе кемелерiнiң халықаралық ұшуын қамтамасыз етуге арналған әуежайларды ашу және жабу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 27 қазандағы № 651 (нормативтік құқықтық актілерінің реестрінде № 7313 тіркелген, «Казахстанская правда» газетінің 2012 жылдың 5 мамырдағы № 128-129(26947-26948) жарияланған) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуе кемелерiнiң халықаралық ұшуын қамтамасыз етуге арналған әуежайларды ашу және жабу қағидасында:
3-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) авиакассалармен, тіркеу тағандарымен, тіркеу, күту, ұшу және ұшып келу залдарымен, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлар, оның ішінде мүгедектер мен халықтың баяу қимылдайтын топтары үшін арнайы жабдықталған үй-жайлар (өтетін және шығатын жолдар қолжетімді болуы тиіс және пандустармен, арнайы бейімделген лифтілермен жабдықталуға тиіс), ана мен бала бөлмесі, ақпараттық қызмет көрсету объектілері, медициналық пункт, жоғалған заттарды табу бюросымен жарақталған аэровокзал болуға тиіс, «Кеден одағының кеден аумағына тауарларды әкелу және осы аумақтан әкету орындарында қос дәлiз жүйесiн жайластыруға қолданылатын талаптар туралы» Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 259 шешiмiмен белгiленген талаптарға сәйкес оқшауланған және қос дәлiз жүйесiмен жабдықталған «ұшу», «қону» залдары, сондай-ақ халықаралық қатынастар үшiн ашық әуежайлардағы «қызыл» және «жасыл» дәлiздер басқа дәлiздер бойынша жүретiн адамдарды бақылауды болдырмайтын тәсiлмен бөлiнген болуы және кеден одағына мүше мемлекеттiң мемлекеттiк тiлiнде, орысша және ағылшын тiлдерiнде «Кеден» және «Сustoms» деген жазулармен белгiленуi тиiс, әуежайда орналасқан әуежайдың авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң, кеден, шекара органдарының және санитарлық-карантиндiк бақылау органдарының тiркеу, ресiмдеу және қарап тексеру жүргiзуi үшiн арнайы бөлiнген залы мен бизнес-залы;».

О внесении изменения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 651 "Об утверждении Правил открытия и закрытия аэропортов для обеспечения международных полетов воздушных судов"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 сентября 2013 года № 771. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2013 года № 8859
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии с пунктом 2 статьи 65-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 651 «Об утверждении Правил открытия и закрытия аэропортов для обеспечения международных полетов воздушных судов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7313, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 05.05.2012 г. № 128-129 (26947-26948) следующее изменение:
в Правилах открытия и закрытия аэропортов для обеспечения международных полетов воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3) аэровокзал, оснащенный авиакассами, регистрационными стойками, залами регистрации, ожидания, вылета и прилета, санитарно-бытовыми помещениями, в том числе специально оборудованными для инвалидов и маломобильных групп населения (переходы и выходы должны быть доступны и оборудованы пандусами, специализированными лифтами), комнатой матери и ребенка, объектами информационного обслуживания, медицинским пунктом, бюро находок, изолированными и оборудованными системой двойного коридора в соответствии с требованиями, установленными решением Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 года № 259 «О требованиях, применяемых к обустройству системы двойного коридора в местах прибытия товаров на таможенную территорию Таможенного союза и убытия с этой территории», залы «вылет», «прилет», а также «красный» и «зеленый» коридоры в аэропортах, открытых для международных сообщений (полетов), должны быть разделены способом, исключающим наблюдение за лицами, перемещающимися по другому коридору и обозначены на государственном языке государства-члена таможенного союза, русском и английском языках надписями «Таможня» и «Customs», специально отведенный зал и бизнес-зал для регистрации, оформления и производства досмотра службой авиационной безопасности аэропорта, таможенными, пограничными органами и органами санитарно-карантинного контроля, дислоцированными в аэропорту;».

2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден соң, бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
«КЕЛIСIЛГЕН»                     «КЕЛIСIЛГЕН»
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрi              Денсаулық сақтау министрi
_____________ Қ.Н. Қасымов       __________ С.З. Қайырбекова
2013 жылғы «___» __________      2013 жылғы «___» __________
«КЕЛIСIЛГЕН»                     «КЕЛIСIЛГЕН»
Қазақстан Республикасы           Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                   Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
____________ Б.Б. Жәмішев        Шекара қызметінің директоры
2013 жылғы «___» __________      __________ Н.А. Жоламанов
2013 жылғы 28 қыркүйек

2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массой информации, в том числе размещение его на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Министр                                    А. Жумагалиев
«СОГЛАСОВАН»:
Министр внутренних дел Республики
Казахстан
____________ К.Н. Касымов
«____» __________ 2013 года
«СОГЛАСОВАН»:
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ С.З. Каирбекова
«____» _________ 2013 года
«СОГЛАСОВАН»:
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б.Б. Жамишев
27 сентября 2013 года
«СОГЛАСОВАН»:
Заместитель Председателя
КНБ РК - Директор Пограничной службы Республики Казахстан
______________ Н.А. Джуламанов
28 сентября 2013 года