"Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатынан төленген мемлекеттік стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 09 қазандағы № 415 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 қарашада № 8915 тіркелді
«Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатынан төленген мемлекеттік стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері Білім басқармаларының басқарушылары, жоғары оқу орындарының ректорлары жыл сайын 20 ақпанға дейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Қаржы және инвестициялық жобалар департаментіне осы бұйрықпен бекітілген нысан бойынша «Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатынан төленген мемлекеттік стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерін беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Қаржы және инвестициялық жобалар департаменті (Т.А. Нұрғожаева):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты ресми жариялауды және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) жыл сайын 28 ақпанға дейін Қазақстан Республикасының Статистика агенттігіне осы бұйрықпен бекітілген нысан бойынша «Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатынан төленген мемлекеттік стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер» әкімшілік деректерін беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.А. Әбеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        А. Сәрінжіпов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
_________ Ә. А. Смайылов
2013 жылғы  09 қазан
Әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме Білім беру ұйымдарында оқитындарға республикалық және
жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген мемлекеттік
стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского и местных бюджетов"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 октября 2013 года № 415. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2013 года № 8915
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных «Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского и местных бюджетов».
2. Руководителям управлений образования акиматов областей, городов Астаны и Алматы, ректорам высших учебных заведений ежегодно, до 20 февраля, обеспечить предоставление в Департамент финансов и инвестиционных проектов Министерства образования и науки Республики Казахстан административных данных «Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского и местных бюджетов» по форме, утвержденной настоящим приказом.
3. Департаменту финансов и инвестиционных проектов Министерства образования и науки Республики Казахстан (Нургожаева Т.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и размещение на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) ежегодно, до 28 февраля, предоставление в Агентство Республики Казахстан по статистике административных данных «Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского и местных бюджетов» по форме, утвержденной настоящим приказом.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Абенова М.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
____________ А.А. Смаилов
10 октября 2013 года
Пояснение по заполнению формы
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных
обучающимся в организациях образования за счет средств
республиканского и местного бюджетов

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме білім беру ұйымдарында оқитындарға республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген мемлекеттік стипендиялардың сомасы туралы нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды және ұсынымдық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерінің білім басқармалары толтырады және жыл сайын 20 ақпанға дейін ұсынады.
3. Нысанға жоғары оқу орындарының ректорлары, атқарушы органдардың басшылары, олар жоқ болған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. «Республикалық бюджеттен (мақсатты трансферттер есебімен)» бағанында білім беру ұйымдарында оқитындарға ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғандағы республикалық бюджет есебінен төленген стипендия сомасы көрсетіледі.
5. «Жергілікті бюджеттен (мақсатты трансферттер есебінсіз)» бағанында білім беру ұйымдарында оқитындарға ағымдағы нысаналы трансферттер есебінсіз жергілікті бюджет есебінен төленген стипендия сомасы көрсетіледі
6. «Барлығы Қазақстан Республикасы бойынша» деген жолда жалпы республика бойынша республикалық және жергілікті бюджеттердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2013 жылғы 9 қазандағы № 415
бұйрығына қосымша
приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 ноября 2013 года № 415
Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті
бюджеттердің қаражаты есебінен төленген мемлекеттік
стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер
Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных
обучающимся в организациях образования, за счет средств
республиканского и местных бюджетов
Есепті кезең 20 ___ ж.
Отчетный период 20 ___ г.
Индексі: ТС1
Индекс: ВС1
Кезеңділігі: Жылдық
Периодичность: Годовая
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары, Астана және Алматы қалаларының, облыстар әкімдіктерінің Білім басқармалары тапсырады.
Представляют: Высшие учебные заведения Республики Казахстан, Управления образования акиматов областей, городов Астаны и Алматы.
Тапсыру мерзімі 20 ақпанға дейін
Срок представления – до 20 февраля
Облыс атауы
Наименование области
соның ішінде қаражаттан төленгендер, мың теңге:
в том числе выплаченных за счет средств, тыс.тенге:
Республикалық бюджеттен (мақсатты трансферттер есебімен)
Республиканского бюджета (с учетом целевых трансфертов)
Жергілікті бюджеттен
(мақсатты трансферттер есебінсіз)
Местного бюджета
(без учета целевых трансфертов)
Ақмола
Акмолинская
Ақтөбе
Актюбинская
Алматы
Алматинская
Атырау
Атырауская
Батыс Қазақстан
Западно-Казахстанская
Жамбыл
Жамбылская
Қарағанды
Карагандинская
Қостанай
Костанаиская
Қызылорда
Кызылординская
Маңғыстау
Мангистауская
Оңтүстік Қазақстан
Южно-Казахстанская
Павлодар
Павлодарская
Солтүстік Қазақстан
Северо-Казахстанская
Шығыс Қазақстан
Восточно-Казахстанская
Астана қаласы
Астана
Алматы қаласы
Алматы
Барлығы Қазақстан Республикасы бойынша:
Всего по Республике Казахстан:
Атауы:                              Мекен-жайы
Наименование:__________________     Адрес ___________________________
__________________     Тел _____________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _________
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя       ____________ тел. _______________
Басшы                               (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель _______________        (Ф.И.О. подпись)_________________
М.О.
М.П.

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о суммах государственных стипендий, выплаченных обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского и местного бюджетов (далее – Форма) и носит рекомендательный характер.
2. Форма заполняется и предоставляется высшими учебными заведениями Республики Казахстан, Управлениями образования акиматов областей, городов Астаны и Алматы ежегодно до 20 февраля.
3. Форму подписывают ректора высших учебных заведений, руководители исполнительных орган, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе «республиканского бюджета (с учетом целевых текущих трансфертов)» указывается сумма выплаченных стипендий обучающимся в организациях образования за счет средств республиканского бюджета с учетом целевых текущих трансфертов.
5. В графе «местного бюджета (без учета целевых трансфертов)» указывается сумма выплаченных стипендий обучающимся в организациях образования за счет средств местного бюджета без учета целевых текущих трансфертов.
6. В графе «Всего, тысяч тенге» указывается итоговая сумма республиканского и местного бюджетов по регионам и в целом по республике.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2013 жылғы 9 қазан № 415 бұйрығына
қосымша
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 9 октября 2013 года № 415
Білім мекемелерінде оқитындарға республикалық және жергілікті
бюджеттердің қаражаты есебінен төленген мемлекеттік
стипендиялардың сомасы туралы мәліметтер
Сведения о суммах государственных стипендий, выплаченных
обучающимся в организациях образования, за счет средств
республиканского и местных бюджетов
Есепті кезең 20 ___ ж.
Отчетный период 20 ___ г.
Индексі: ТС1
Индекс: ВС1
Кезеңділігі: Жылдық
Периодичность: Годовая
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары, Астана және Алматы қалаларының, облыстар әкімдіктерінің Білім басқармалары тапсырады.
Представляют: Высшие учебные заведения Республики Казахстан, Управления образования акиматов областей, городов Астаны и Алматы.
Тапсыру мерзімі 20 ақпанға дейін
Срок представления – до 20 февраля
Облыс атауы
Наименование области
соның ішінде қаражаттан төленгендер, мың теңге:
в том числе выплаченных за счет средств, тыс.тенге:
Республикалық бюджеттен (мақсатты трансферттер есебімен)
Республиканского бюджета (с учетом целевых трансфертов)
Жергілікті бюджеттен
(мақсатты трансферттер есебінсіз)
Местного бюджета
(без учета целевых трансфертов)
Ақмола
Акмолинская
Ақтөбе
Актюбинская
Алматы
Алматинская
Атырау
Атырауская
Батыс Қазақстан
Западно-Казахстанская
Жамбыл
Жамбылская
Қарағанды
Карагандинская
Қостанай
Костанайская
Қызылорда
Кызылординская
Маңғыстау
Мангистауская
Оңтүстік Қазақстан
Южно-Казахстанская
Павлодар
Павлодарская
Солтүстік Қазақстан
Северо-Казахстанская
Шығыс Қазақстан
Восточно-Казахстанская
Астана қаласы
Астана
Алматы қаласы
Алматы
Барлығы Қазақстан Республикасы бойынша:
Всего по Республике Казахстан:
Атауы:                                    Мекен-жайы
Наименование: ____________________        Адрес ____________________
____________________        Тел ______________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___
Орындаушының тегі және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя             ____________ тел. _________
Басшы                                     (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель ____________________         (Ф.И.О. подпись) __________
М.О.
М.П.