"Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 30 қазандағы № 501 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 27 қарашада № 8928 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.08.2017 № 468 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 117-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6352 болып тіркелген, 2010 жылғы 23 қазанда № 281-282 (26342-26343) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мыналар:
1) қаржылық есептілік нысандары:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-нысан "Бухгалтерлік баланс";
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2-нысан "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп";
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан "Қаржыландыру көздері (тікелей әдіс) бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп";
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 4-нысан "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп";
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 5-нысан "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба";
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 6-нысан "Қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс";
2) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қаржы есептілігін жасау мен ұсынудың ережесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
жоғарыдағы он жақтағы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
2010 жылғы 8 шiлдедегi № 325 бұйрығына
7-қосымша";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер жылдық, жартыжылдық есептіліктерін осы Ережеде белгіленген көлемде жасайды.";
7-тармақта алтыншы абзац алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жылдық қаржылық есептілік есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жасалады. Жартыжылдық қаржылық есептілік ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша жасалады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2013 года № 501. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2013 года № 8928. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 (вводится в действие с 01.07.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.08.2017 № 468 (вводится в действие с 01.07.2018).
В соответствии со статьей 117 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6352, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 23 октября 2010 года № 281-282 (26342-26343)), следующие изменения и дополнения:
пункт 1
изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) формы финансовой отчетности:
форма 1 "Бухгалтерский баланс", согласно приложения 1 к настоящему приказу;
форма 2 "Отчет о результатах финансовой деятельности", согласно приложения 2 к настоящему приказу;
форма 3 "Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)", согласно приложения 3 к настоящему приказу;
форма 4 "Отчет об изменениях чистых активов/капитала", согласно приложения 4 к настоящему приказу;
форма 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности", согласно приложения 5 к настоящему приказу;
форма 6 "Бухгалтерский баланс при реорганизации", согласно приложения 6 к настоящему приказу;
2) Правила составления и представления финансовой отчетности, согласно приложения 7 к настоящему приказу.";
в Правилах составления и представления финансовой отчетности (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2010 года № 325
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, составляют годовую, полугодовую отчетность в объеме, установленном настоящими Правилами.";
в пункте 7 абзац шестой исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Годовая финансовая отчетность составляется по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным. Полугодовая финансовая отчетность составляется по состоянию на 1 июля текущего финансового года.

Жылдық қаржылық есептілік 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда күнтiзбелiк кезеңге жасалады.";
10-тармақта бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік мекемелер ұсынатын жылдық, жартыжылдық қаржылық есептіліктің көлемі:";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жылдық және жартыжылдық қаржылық есептіліктерге мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтері немесе мемлекеттік мекемеде бухгалтерлік есепті жүргізуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қол қояды.
Басшы мен бас бухгалтердiң қолдарымен бір қатарда мiндеттi түрде қойылған қол таратып жазылған болуы тиіс (тегі, аты-жөні).";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру (біріктіру, қосу, бөлу, бөліну) кезінде мүліктік құқықтар мен міндеттемелер біріктіру және қосу кезінде - тапсырып беру актісіне сәйкес, ал бөлген және бөлінген кезде – бөлу балансына сәйкес құқықтық мирасқорға беріледі. Бөлу балансы әр бөлінетін мемлекеттік мекеме үшін бір данадан жасалады. Тарату кезінде 1 "Бухгалтерлік баланс" нысаны бойынша тарату балансы жасалады.
Мемлекеттік мекеме бөлінген кезде бұрынғы бағыныстағы бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне мемлекеттік мекеме қайта ұйымдастырылған күнге дейін осы Ережеде көзделген барлық қаржылық есептілік нысандарының қосымшаларын қоса Қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс (6-нысан) ұсынылады.
Мемлекеттік мекемелердің қосылуы мен біріктірілуі кезінде жаңа бағыныстағы бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне мемлекеттік мекеме осы Ережеде көзделген нысандардың толық көлемінде жыл басынан бастап қаржылық есептілік тапсыру актісін қоса бере отырып, қайта ұйымдастыру күнінен кейінгі есепті күнге дейін ұсынылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік мекемелер жылдық, жартыжылдық қаржылық есептілікті тиісті құжаттармен расталған тексерілген бухгалтерлік жазбалардың негізінде жасайды. Баланс жасалғанға дейін синтетикалық есепке алу шоты бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге талдамалық шоттар бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып тексеру жүргізіледі. Жылдық және жартыжылдық есептердің нысандары бойынша қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерді келісу осы Ереженің қосымшасына сәйкес схема бойынша жүргізіледі.";
24-тармақта екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бухгалтерлік баланс активінің 010 "Ақша қаражаты және олардың баламалары" жолы (1010, 1020, 1030, 1040, 1050, 1060, 1070, 1080, 1090) бойынша түсімдерді есепке алу мен есеп айырысу үшін ҚБШ-дағы, шетелдік валютасындағы шоттарында және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарындағы, кассадағы, мемлекеттік мекеменің ағымдағы және есеп айырысу шоттарындағы, міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар, өзге ақша қаражаты көрсетіледі.";
40-тармақта он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

Годовая финансовая отчетность составляется за календарный период с 1 января по 31 декабря.";
в пункте 10 абзац первый изложить в следующей редакции:
"10. Объем годовой, полугодовой финансовой отчетности, представляемой государственными учреждениями включает:";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Годовая и полугодовая финансовая отчетность подписывается руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательная расшифровка подписи (фамилия и инициалы).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) государственного учреждения, имущественные права и обязанности переходят к правопреемнику при слиянии и присоединении - в соответствии с передаточным актом, а при разделении и выделении - в соответствии с разделительным балансом. Разделительный баланс составляется по одному экземпляру для каждого выделяющегося государственного учреждения. При ликвидации составляется ликвидационный баланс по форме 1 "Бухгалтерский баланс".
При выделении государственного учреждения администратору бюджетных программ прежней подчиненности государственным учреждением представляется Бухгалтерский баланс при реорганизации (форма 6) с приложением всех форм финансовой отчетности, предусмотренных настоящими Правилами до даты реорганизации.
При присоединении и слиянии государственных учреждений администратору бюджетных программ новой подчиненности государственным учреждением представляется финансовая отчетность в полном объеме форм, предусмотренных настоящими Правилами, за период с начала года до отчетной даты, следующей за датой реорганизации с приложением передаточного акта.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Годовую, полугодовую финансовую отчетность государственные учреждения составляют на основе проверенных бухгалтерских записей, подтвержденных соответствующими документами. До составления бухгалтерского баланса производится сверка оборотов и остатков по аналитическим счетам с оборотами и остатками по счетам синтетического учета. Согласование основных показателей финансовой отчетности по формам годового и полугодового отчетов производится по схеме согласно приложению к настоящим Правилам.";
в пункте 24 абзац второй изложить в следующей редакции:
"По строке 010 "Денежные средства и их эквиваленты" (1010, 1020, 1030, 1040, 1050, 1060, 1070, 1080, 1090) актива бухгалтерского баланса показываются остатки денежных средств на КСН для учета поступлений и расчетов, на счетах в иностранной валюте и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам, в кассе, на текущем и расчетном счетах государственного учреждения, плановых назначений на принятие обязательств, прочие денежные средства.";
в пункте 40 абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:

"122 "Өзге операциялық шығыстар" (7050, 7120, 7140) жолы бойынша жеке тұлғаларға трансферттер бойынша, сақтандыру төлемдері бойынша, ұзақ мерзімді активтерді сатудан түскен кірістерді бюджетке беру, ақылы қызметтерден бюджетке сметадан тыс түсімдер мен басқа операциялық шығыстар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
88-тармақта үшінші бөлігі алынып тасталсын;
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. "Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" бөлімінде қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің ақша шоттарына ақшалай қаражаттың түсуі және шығыстардың түрлері бойынша олардың шығуы көрініс табады.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. 100 "Ақша қаражатының түсуi – барлығы" жолы 010, 020, 030, 040, 050, 060-жолдардың қосындысын көрсетедi.
010 "Бюджеттен қаржыландыру" жолы бойынша 011, 012, 013, 014, 015, 016-жолдардың қосындысы көрсетiледi.
011 "Ағымдағы қызметке" жолы бойынша республикалық (жергiлiктi) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң жеке қаржыландыру жоспары жөнiндегi мiндеттемелерi бойынша бюджеттен бөлiнген қаржыландыру көрсетiледi.
012 "Күрделi салымдарға" жолы бойынша күрделi салымдар үшін бюджеттен бөлiнген қаржыландыру көрсетiледi.
013 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттардың есебінен" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша алынған қаржыландыру көрсетіледі.
014 "Трансферттер" жолы бойынша трансферттер бойынша алынған қаржыландыру көрсетiледi.
015 "Субсидиялар" жолы бойынша субсидиялар бойынша алынған қаржыландыру көрсетiледi.
016 "Өзгелер" жолы бойынша есептiң алдыңғы баптарында көрсетiлмеген басқа баптары бойынша қаржыландыру көрсетiледi.
017 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шотына түскен қаражат көрсетіледі.
020 "Демеушiлiк және қайырымдылық көмектер" жолы бойынша ҚБШ-ға демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен ақша қаражаты көрсетiледi.
030 "Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан" жолы бойынша мемлекеттік мекеменің билігінде қалатын және белгілі бір мақсатқа жұмсалатын ҚБШ тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан түскен ақша қаражаты көрсетiледi.
040 "Алынған сыйақылар" жолы бойынша мемлекеттiк мекеменiң ақшалай шотына алынған пайыздар көрсетiледi.
050 "Уақытша орналастырылған ақша бойынша" жолы бойынша ҚБШ-ға ақшаны уақытша орналастырылған ақша бойынша ақша қаражаты көрсетiледi.
060 "Өзге түсiмдер" жолы бойынша басқа ақшалай шоттарға түскен басқа ақша түсiмдерi және жүргізілген кассалық шығыстарды қалпына келтіру сомасы көрсетiледi.";
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"По строке 122 "Прочие операционные расходы" (7050, 7120, 7140) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, страховым платежам, по передаче доходов в бюджет от реализации долгосрочных активов, сверхсметным поступлениям в бюджет от платных услуг, и прочим операционным расходам.";
в пункте 88 часть третью исключить;
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. В разделе "Движение денежных средств от операционной деятельности" отражается поступление денежных средств на денежные счета государственного учреждения по источникам финансирования и их выбытие по видам расходов.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Строка 100 "Поступление денежных средств – всего" показывает сумму строк 010, 020, 030, 040, 050, 060.
По строке 010 "Финансирование из бюджета" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 015, 016.
По строке 011 "Текущей деятельности" показывается выделенное из бюджета финансирование по индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственным учреждениям, финансируемым из республиканского (местного) бюджета.
По строке 012 "Капитальных вложений" показывается выделенное из бюджета финансирование на капитальные вложения.
По строке 013 "За счет внешних займов и связанных грантов" показывается полученное финансирование по внешним займам и связанным грантам.
По строке 014 "Трансферты" показывается полученное финансирование по трансфертам.
По строке 015 "Субсидии" показывается полученное финансирование по субсидиям.
По строке 016 "Прочие" показывается финансирование по прочим статьям, не указанных в предыдущих статьях отчета.
По строке 017 "Внешние займы и связанные гранты" показывается поступление средств на счет бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и связанным грантам.
По строке 020 "Спонсорская и благотворительная помощь" показываются поступившие на КСН денежные средства от спонсорской и благотворительной помощи.
По строке 030 "От реализации товаров, работ и услуг" показываются поступившие на КСН денежные средства от реализации товаров (работ, услуг), которые остаются в распоряжении государственного учреждения и расходуются на определенные цели.
По строке 040 "Полученные вознаграждения" показываются полученные проценты на денежный счет государственного учреждения.
По строке 050 "По деньгам временного размещения" показываются поступившие на КСН денежные средства по деньгам временного размещения.
По строке 060 "Прочие поступления" показываются прочие поступления на другие денежные счета и суммы восстановлений произведенных кассовых расходов.";
пункт 91 изложить в следующей редакции:

"91. 200 "Ақша қаражатының шығуы - барлығы" жолы 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190-жолдардың сомасын көрсетеді.
110 "Еңбекақы төлеу" жолы бойынша аударылған еңбекақылары, еңбек демалыс ақылары, өтемақылық ақшалай төлемдері көрсетіледі.
120 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" жолы бойынша Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасымен белгіленген зейнетақылар және жәрдемақылар бойынша ақша төлемдері көрсетіледі.
130 "Бюджетке салықтар мен төлемдер" жолы бойынша салықтар мен бюджетке төленетін басқа да ақшалай төлемдер көрсетіледі.
140 "Жеткізушілерге және мердігерлерге тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін" жолы бойынша қорлардың, жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің жеткізушілері және мердігерлеріне ақшалай төлемдер көрсетіледі.
150 "Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар" жолы бойынша көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар үшін берілген аванстар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
160 "Трансферттер, субсидиялар" жолы бойынша трансферттер (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдері түрінде төленген жеке тұлғаларға трансфертерден басқа) мен субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
170 "Сыйақылар" жолы бойынша сыйақылар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
180 "Бюджет қаражатының қалдығын қайтару" жолы бойынша есепті жылдың аяғында пайдаланбаған бюджеттік қаражаттың қалдығын бюджетке қайтаруы көрсетіледі.
190 "Өзге төлемдер" жолы бойынша жеке тұлғаларға трансферттер, стипендиялар, іссапарлық шығыстар, сақтандыру және жалдау төлемдері, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік есептеулер, еңбек ақысынан, табыс салығынан басқа, ұсталынған барлық төлемдер және алдындағы баптарда көрсетілмеген басқа да ақшалай шоттар бойынша төлемдері көрсетіледі.";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"101. 910 "Ақша қаражаттарының ұлғаюы +/- азаюы" жолы бойынша операциялық, инвестициялық және қаржылық қызметтен түскен ақшаның таза қозғалысының сомасы көрсетіледі (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол). Осы кезде бұл сома 920, 930-жолдардың айырмасына 911-жолдың сомасын қоса алғанда тең болуы тиіс.";
мынадай мазмұндағы 101-1-тармағымен толықтырылсын:
"101-1. 911 "Таза бағамдық айырма" жолы бойынша есепті кезеңнің басы мен аяғындағы ақшалай қаражаттың сальдосын салыстыру үшін шетелдік валютаның ақшалай қаражат пен олардың баламаларының валюталық бағамның өзгеруінен пайда болатын таза бағамдық айырма(+/- оң/теріс) көрсетіледі.";
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Қаржылық есептiлiкке ашылымдарда мынадай ақпарат ұсынылады.

"91. Строка 200 "Выбытие денежных средств – всего" показывает сумму строк 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190.
По строке 110 "Оплата труда" показываются денежные выплаты по оплате труда, отпускным, компенсационным выплатам.
По строке 120 "Пенсии и пособия" показываются денежные выплаты по пенсиям и социальным пособиям, установленным пенсионным законодательством Республики Казахстан.
По строке 130 "Налоги и платежи в бюджет" показываются денежные выплаты по налогам и другим платежам в бюджет.
По строке 140 "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" показываются денежные выплаты поставщикам и подрядчикам запасов, работ и услуг.
По строке 150 "Авансы, выданные за товары и услуги" показываются денежные выплаты по авансам, выданным за предоставленные услуги и работы.
По строке 160 "Трансферты, субсидии" показываются денежные выплаты в виде трансфертов (кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений) и субсидии.
По строке 170 "Вознаграждения" показываются денежные выплаты в виде вознаграждений.
По строке 180 "Возврат остатков бюджетных средств" показываются возвращенная в бюджет в конце отчетного года сумма неиспользованного остатка бюджетных средств.
По строке 190 "Прочие платежи" показываются денежные выплаты по трансфертам физическим лицам, стипендиям, командировочным расходам, страховым и арендным платежам, обязательные социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, все выплаты, удержанные из заработной платы, кроме подоходного налога, и другие платежи по денежным счетам не указанным в предыдущих статьях.";
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"101. Строка 910 "Увеличение +/- уменьшение денежных средств" показывает сумму чистых движений денег от операционной, инвестиционной и финансовой деятельности (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900). В то же время эта сумма равна разнице строк 920, 930 с учетом сумм по строке 911.";
дополнить пунктом 101-1 следующего содержания:
"101-1. Строка 911 "Чистая курсовая разница" показывается чистая курсовая разница (плюс/минус положительная/отрицательная), возникающая из-за изменений валютного курса по денежным средствам и их эквивалентам в иностранной валюте для сверки сальдо денежных средств на начало и конец отчетного периода.";
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. В раскрытиях к финансовой отчетности представляется следующая информация.

"Ақшалай қаражат және олардың баламалары" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 010-жолы):
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 1-кестесiне сәйкес есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы ақша қаражаты қалдығы туралы деректер.
"Қысқа және ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялары" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 011, 110-жолдары):
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 2 және 5-кестелерiне сәйкес есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы қаржылық инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржылық инвестициялардан басқа) және өзгерістері бойынша деректер;
квазимемлекеттiк сектордың субъектiлерiне салынған ұзақ мерзiмдi инвестициялар (квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң атаулары мен тұрғылықты жерлерi, жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысу үлесi) бақыланатын және басқа субъектілер бойынша жеке ақпарат;
кейiннен қаржы инвестицияларының жекелеген сыныптары бойынша (әдiл, амортизацияланған немесе қандай да бiр өзге құны бойынша) бағалау;
берілген қарыздар бойынша ақпарат;
қаржы инвестицияларының және берiлген қарыздардың құнсыздануының объективтi белгiлерiнiң болуы;
есептi күнге қаржы инвестицияларына байланысты тәуекелдердiң сипаты мен мөлшерлерi;
бюджетке аударылуға жататын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтері мен таза табысының бөлігі бойынша ақпарат.
"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 111, 112 және 113-жолдары):
5 "Түсiндiрме жазба" нысанының 3-кестесiне сәйкес өзгерiстердi көрсететін есептi кезеңнiң басында және аяғындағы қысқа мерзiмдi дебиторлық берешектiң салыстырмасы ұсынылсын;
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен бақыланатын субъектілер) операциялар бойынша ақпарат;
күмәндi дебиторлық берешектер бойынша құрылған резерв жөнiнде есеп айырысулар;
есептен шығарылу себептерiн көрсете отырып, күмәндi дебиторлық берешектер бойынша есептен шығарылған үмiтсiз борыштардың сомалары;
қажет болған кезде қосымша ақпарат беріледі.
"Қорлар" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 020-жолы):
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 4-кестесiне сәйкес түсімдерді, қорлардың құнсыздануынан болған залал және өзге өзгерiстердi көрсететін есептi кезеңнiң басында және аяғындағы баланстық құнның салыстырмасы ұсынылсын;
қорларды бағалау әдісі;
қорлардың құнсыздануына арнап құрылған резерв жөнiнде есеп айырысулар;
қорлардың құнсыздануына арнап резерв құру себептерi;
қорлардың құнсыздануынан болған залалды қалпына келтiру себептерi мен сомалары.
Ауыл шаруашылық өнімдерінің әрбір тобының оны алу (жинау) кезінде әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат.

По статье "Денежные средства и их эквиваленты" (строка 010 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по остаткам денежных средств на начало и конец отчетного периода согласно таблице 1 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочные и долгосрочные финансовые инвестиции" (строки 011, 110 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по финансовым инвестициям (кроме финансовых инвестиций в субъекты квазигосударственного сектора) на начало и конец отчетного периода и изменения, согласно таблицам 2 и 5 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по долгосрочным инвестициям в субъекты квазигосударственного сектора (наименование и местонахождение субъектов квазигосударственного сектора, доля участия государства в уставном капитале), отдельно по контролируемым и другим субъектам;
последующая оценка по отдельным классам финансовых инвестиций (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
информация по займам предоставленным;
наличие объективных признаков обесценения финансовых инвестиций и займов предоставленных;
характер и размеры рисков, связанных с финансовыми инвестициями на отчетную дату;
информацию по дивидендам и части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих перечислению в бюджет.
По статье "Краткосрочная и долгосрочная дебиторская задолженность" (строки 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 111, 112 и 113 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
представить сверку краткосрочной дебиторской задолженности на начало и конец отчетного периода, отражающую изменения согласно таблице 3 формы 5 "Пояснительная записка";
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по сомнительной дебиторской задолженности;
суммы списанных безнадежных долгов по сомнительной дебиторской задолженности с указанием причин списания;
при необходимости представляется дополнительная информация.
По статье "Запасы" (строка 020 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, убыток от обесценения запасов и прочие изменения согласно таблице 4 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки запасов;
расчеты по созданному резерву на обесценение запасов;
причины создания резерва на обесценение запасов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения запасов.
Информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы сельскохозяйственной продукции в момент ее получения (сбора).

"Өзге қысқа мерзімді активтер" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 022-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
"Ұзақ мерзiмдi активтер" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 114, 116, 118-жолдары):
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша түсiндiрме жазбаның 5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 6, 7 және 9-кестелерiне сәйкес түсiмдерді, амортизацияны, құнсызданудан болған залалды және өзге өзгерiстердi көрсететін есептi кезеңнiң басына және аяғына арналған баланстық құн салыстырмасы;
ұзақ мерзімді активтерді бағалау әдісін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру бойынша есептеулерді;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру себептерін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болған залалдарды қалпына келтіру себептері мен сомасын;
уақытша тұрып қалған ұзақ мерзiмдi активтер туралы ақпаратты;
толығынан амортизацияланған, бiрақ пайдаланылып жүрген ұзақ мерзiмдi активтер туралы ақпаратты;
ұзақ мерзiмдi активтердi жалдаудың түрлерi, мерзiмi, шарттары туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ұзақ мерзiмдi активтер қайта бағаланған құны бойынша көрсетiлген жағдайда:
қайта бағалау жүргiзiлген күнi туралы;
тәуелсiз бағалаушының қатысуы (лицензиясының нөмiрi мен берiлген күнiн көрсете отырып) туралы;
ұзақ мерзiмдi активтер объектiсiнiң әдiл құнын анықтау үшiн пайдаланылған әдiстер туралы ақпаратты ұсыну қажет.
"Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 115-жолы) құрылысы аяқталмаған объектiлердiң шығындары мен оған күрделi салымдар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Биологиялық активтер" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 117-жолы):
биологиялық активтердiң әрбiр тобына сипаттама берiлсiн;
ауылшаруашылық өнiмдерiнiң, оларды алу (жинау) сәтiндегi әрбiр тобы мен биологиялық активтердiң әрбiр тобының әдiл құнын анықтау үшiн пайдаланылған әдiстер туралы ақпарат;
iс жүзiндегi шығындар бойынша бағалау жағдайында түсiмдер, амортизация, құнсызданудан болған залал және өзге өзгерiстерi түсiндiрме жазбаның 5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 8-кестесiне сәйкес көрсетілетін есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы баланстық құн салыстырмасы ашып көрсетілсін.
"Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 120-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
Жалға берілген, сондай-ақ концессияға берілген немесе алынған мүлік бойынша ақпарат.

По статье "Прочие краткосрочные активы" (строка 022 формы 1 "Бухгалтерский баланс" описание данных о наличии на начало года, конец года и движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих краткосрочных активов.
По статье "Долгосрочные активы" (строки 114, 116, 118 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
по каждому классу долгосрочных активов необходимо представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблицам 6, 7 и 9 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки долгосрочных активов;
расчеты по созданному резерву на обесценение долгосрочных активов;
причины создания резерва на обесценение долгосрочных активов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения долгосрочных активов;
информация о временно простаивающих долгосрочных активах;
информация о полностью амортизированных, но находящихся в эксплуатации долгосрочных активах;
информация о видах, сроках, условиях аренды долгосрочных активов.
В случае отражения долгосрочных активов по переоцененной стоимости представляется информация:
о дате проведения переоценки;
об участии независимого оценщика (с указанием номера и даты лицензии);
о методах, использованных для определения справедливой стоимости объекта долгосрочных активов.
По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (строка 115 формы 1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация по затратам объектов незавершенного строительства и капитальных вложений.
По статье "Биологические активы" (строка 117 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
дать описание каждой группы биологических активов;
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы биологических активов;
в случае оценки по фактическим затратам раскрыть сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблице 8 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Прочие долгосрочные активы" (строка 120 формы 1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих долгосрочных активов.
Информация по имуществу, полученному или переданному в аренду, а также переданному в концессию.

"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелері" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 210 және 310-жолдары):
қарыз алудың түрлерi, шарттары және сомалары;
қаржылық мiндеттемелердiң жекелеген сыныптары бойынша (әдiл, амортизацияланған немесе қандай да бiр өзге құн бойынша) кейiннен бағалау;
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 10 және 11-кестелерiне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы өзгерістер".
"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 311, 312, 313, 315-жолдары):
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерімен және бақылайтын субъектілермен) операциялар бойынша ақпаратты;
пайдаланылмаған еңбек демалыстары бойынша құрылған резерв бойынша есеп айырысулар;
кредиторлық берешектердi есептен шығару сомалары мен себептерi;
активтердi жалдау бойынша кредиторлық берешектер туралы ақпарат.
"Бағалау активтерi мен бағалау мiндеттемелерi" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 222 және 314-жолдары):
құрылған бағалау мiндеттемелерi жөнiнде ақпарат;
есептi кезең iшiнде бағалау мiндеттемелерiнiң пайдаланылған сомалары;
шартты міндеттемелер мен шартты активтердiң қысқаша сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 221-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді басқа қысқа мерзімді кредиторлық берешек түрлері бойынша сипаттамасы.
"Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 315-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа ұзақ мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 223-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.
"Резервтер" деген бап бойынша (1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 413-жолы) егер ұзақ мерзiмдi активтер бухгалтерлiк баланста қайта бағаланған құнымен ұсынылған болса, ұзақ мерзiмдi активтердi қайта бағалаудан болған резервтер бойынша қалдықтар мен операциялар туралы ақпарат ұсынылады.
"Кiрiстер" және "Шығыстар" деген баптар бойынша (2 "Қаржы қызметі нәтижелері туралы есеп" нысанының 100 және 200-жолдары) есепті кезеңге кiрiстер мен шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады:
кірістердің әрбір санаты бойынша;
активтердi басқарудан түсетiн кiрiстер мен шығыстар бойынша (инвестициялардан, қарыздардан, қаржылық жалдаудан сыйақылар және активтердi басқарудан түсетiн өзге кiрiстер мен шығыстар бойынша);
негізгі құралдардың, инвестициялық жылжымайтын мүліктің істен шығуынан кірістер мен шығыстар бойынша;
негізгі құралдардың құнсыздануынан болған залалдар және бұрын танылған резервті қалпына келтіру бойынша;
қорлардың құнсыздануының резерв сомалары бойынша және бұрын танылған залалдарды қалпына келтіру;
есепті кезеңде және өткен жылдың ұқсас кезеңінде құрылған бағалау резервтерінің сомалары бойынша және бұрын танылған резервтерді қалпына келтіру.
"Өзге кiрiстер" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша – олардың әдiл құнының өзгеруiнен алынған кiрiстер туралы;
өтеусіз қабылданған ұзақ мерзiмдi активтер туралы;

По статье "Долгосрочные и краткосрочные финансовые обязательства" (строки 210 и 310 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
виды, условия и суммы заимствования;
последующая оценка по отдельным классам финансовых обязательств (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
изменения на начало и конец отчетного периода, согласно таблицам 10 и 11 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Долгосрочная и краткосрочная кредиторская задолженность" (строки 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 311, 312, 313, 315 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по неиспользованным отпускам;
суммы и причины списания кредиторской задолженности;
информация о кредиторской задолженности по аренде активов.
По статье "Оценочные активы и оценочные обязательства" (строки 222 и 314 формы 1 "Бухгалтерский баланс"):
информация по созданным оценочным обязательствам;
использованные суммы оценочных обязательств в течение отчетного периода;
краткое описание характера условных обязательств и условных активов.
По статье "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (строка 221 формы 1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочей кредиторской задолженности.
По статье "Прочие долгосрочные обязательства" (строка 315 формы 1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих долгосрочных обязательств.
По статье "Прочие краткосрочные обязательства" (строка 223 формы 1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих краткосрочных обязательств.
По статье "Резервы" (строка 413 формы 1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация об остатках и операциях по резервам по переоценке основных средств и нематериальных активов, оцениваемых по переоцененной стоимости.
По статьям "Доходы" и "Расходы" (строки 100 и 200 формы 2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация по доходам и расходам за отчетный период:
по каждой категории доходов;
по доходам и расходам от управления активами (по вознаграждениям от инвестиций, займов, финансовой аренды и прочим доходам и расходам от управления активами);
по доходам и расходам от выбытия основных средств, инвестиционной недвижимости;
по убыткам от обесценения основных средств и восстановление ранее признанных убытков;
по суммам резерва по обесценению запасов и восстановление ранее признанного резерва;
по суммам оценочных резервов, созданных за отчетный период и аналогичный период прошлого года и восстановление ранее признанных резервов.
По статьям "Прочие доходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о полученных доходах от изменения их справедливой стоимости;
о безвозмездно принятых долгосрочных активах;

5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 12-кестесiне сәйкес басқа кiрiстер бойынша ақпарат ұсынылады.
"Өзге шығыстар" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша – активтердi түгендеу барысында айқындалған активтердiң құнсыздануынан шыққан шығыстар туралы;
күмәндi дебиторлық берешектер бойынша резервтер туралы;
өтеусіз берілген ұзақ мерзiмдi активтер/қорлар туралы;
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 13-кестесiне сәйкес басқа шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Өтеусiз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар" деген бап бойынша:
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 14-кестесiне сәйкес өтеусiз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Концессиялық активтер бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 15-кестесiне сәйкес негізгі құралдар түрлері бойынша концессиялық активтердің болуы туралы.
"Өзара операциялары бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 16-кестесiне сәйкес элиминирленген операцияларды анықтау мақсатында өзара операциялары бойынша ақпарат.";
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Ереже қосымшамен толықтырылсын;
1, 2, 3, 4, 5-қосымшалары осы бұйрықтың 2, 3, 4, 5, 6 - қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (З.А. Ерназарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 30 қазандағы
№ 501 бұйрығына
1-қосымша
Қаржы есептілігін жасау
мен ұсынудың ережесіне
қосымша
Жылдық және жартыжылдық есептердің нысандары бойынша
қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
1
2
Қаржылық есептілік көрсеткіштері
1-нысан Бухгалтерлік баланс
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
3, 4-бағандардың 010-жолы
тиісінше 3-бағанның 920 және 930-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
тиісінше 3-бағанның 410, 413, 414 - жолдары
тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010-жолы
тиісінше 4-бағанның 410, 413, 414 - жолдары

прочим доходам согласно таблице 12 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статьям "Прочие расходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о понесенных расходах от обесценения активов, выявленных в ходе проведения инвентаризации;
по резервам по сомнительной дебиторской задолженности;
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах;
прочим расходам согласно таблице 13 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Безвозмездно переданные долгосрочные активы/запасы":
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах согласно таблице 14 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по концессионным активам":
о наличии концессионных активов по видам основных средств согласно таблице 15 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по взаимным операциям":
информация по видам взаимных операций согласно таблице 16 формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности", в целях выявления операций по элиминированию.";
Правила дополнить приложением согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 1, 2, 3, 4, 5 приказа изложить в редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу;
Приказ дополнить приложением 6 согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2013 года № 501
Приложение
к Правилам составления и
представления финансовой
отчетности
Схема согласования основных показателей финансовой отчетности
по формам годового и полугодового отчетов
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
1
2
Показатели финансовой отчетности
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 3 Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)
Строка 010 графы 3,4
Строки 920 и 930 графы 3 соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 410, 413, 414 графы 3 соответственно
Строка 010 графы 3,4,5 соответственно
Строки 410, 413, 414 графы 4 соответственно

тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 060-жолы
1-нысан Бухгалтерлік баланс
5-нысан Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
3, 4-бағандардың 010-жолы
1-кестінің 3,4-бағандардың 100-жолы
3, 4-бағандардың 011-жолы
2-кестінің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
3-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
5-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
6-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
7-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
8-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
9-кестенің 9-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
11-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есеп
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
3-бағанның 300-жолы
5-бағанның 050-жолы
4-бағанның 300- жолы
5-бағанның 110-жолы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 30 қазандағы
№ 501 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2010 жылғы 8 шiлдедегi
№ 325 бұйрығына
1-қосымша
1-нысан
____ "___" ______________ жағдай бойынша
бухгалтерлiк баланс
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi ____________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы _________________________________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есептi кезеңнiң басында
Есептi кезеңнiң аяғында
1
2
3
4
I. Қысқа мерзiмдi активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

Строка 060 графы 3,4,5 соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 5 Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 010 графы 3,4
Строка 100 графы 3,4 соответственно Таблицы 1
Строка 011 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 2
Строка 014 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 3
Строка 020 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 110 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 5
Строка 114 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 6
Строка 116 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 7
Строка 117 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 8
Строка 118 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 9 Таблицы 9
Строка 210 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Строка 310 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 11
Форма 2 Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строка 300 графы 3
Строка 050 графы 5
Строка 300 графы 4
Строка 110 графы 5
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2013 года № 501
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2010 года № 325
Форма 1
Бухгалтерский баланс
по состоянию на "___" _________
Администратор бюджетных программ ______________________________
Наименование государственного учреждения ______________________
Периодичность: годовая, полугодовая ___________________________
Единица измерения: тыс. тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған ұзақ мерзімді активтердің шығуына байланысты қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Қаржыландыруды есепті кезеңнің кiрiстерiне көшіру
109
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-110-жолдар)
120
Басшы ____________ ____________________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
М.О.
Бас бухгалтер __________ ______________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
"__" _________________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 30 қазандағы
№ 501 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2010 жылғы 8 шiлдедегi
№ 325 бұйрығына
5-қосымша
5-нысан
___________ қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi ____________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы _________________________________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, связанное с выбытием долгосрочных активов, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Перенос финансирования на доходы отчетного периода
109
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 110)
120
Руководитель __________________ _____________________
(подпись) (Фамилия И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер _____________ _____________________
(подпись) (Фамилия И.О.)
"___" _______________ г.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2013 года № 501
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2010 года № 325
Форма 5
Пояснительная записка к финансовой отчетности за _________
Администратор бюджетных программ___________________________
Наименование государственного учреждения___________________
Периодичность: годовая, полугодовая________________________
Единица измерения: тыс. тенге