"Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау әдiстемесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 28 қарашадағы № 06-7/172 және Қазақстан Республикасы және Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 30 қарашадағы № 964 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 26 желтоқсанда № 9031 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 38 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 181 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 27.11.2014 № 38 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 25.11.2014 № 181 Бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын бағалау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8260 тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтер көрсету caпасын бағалау әдістемесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Инспекция және бақылау бөлімі (Қ.А. Жапақов), Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік саясат департаменті (Қ.Б. Елеусізова):
1) осы бұйрықты заңнамамен белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы opгандар назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурстарына және Мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 "Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 ноября 2013 года № 06-7/172 и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 ноября 2013 года № 964. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2013 года № 9031. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27 ноября 2014 года № 38 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 181
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27.11.2014 № 38 и Министра по инвестициям и развитию РК от 25.11.2014  № 181.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 «Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8260), следующее изменение:
Методику оценки качества оказания государственных услуг, утвержденную указанным совместным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Отделу Инспекции и контроля Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Жапаков К.А.), Департаменту государственной политики в области информационных технологий Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Елеусизова К.Б.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения центральных государственных и местных исполнительных органов;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и на Интранет-портале государственных органов.

3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сәрсеновке жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының             Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері             Көлік және коммуникация
агенттігінің Төрағасы                 министрі
______________ А.Байменов             _________ А.Қ. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының
2013 жылғы «28» қарашадағы № 06-7/172
және Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация Министрінің
2013 жылғы «30» қарашадағы № 964
бірлескен бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының
2013 жылғы «9» қаңтардағы № 06-7/2
және Қазақстан Республикасы
транспорт және коммуникация
Министрі мінтетін ақарушысының
2013 жылғы «10» қаңтардағы № 22
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын
бағалау әдiстемесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау әдiстемесi (бұдан әрі – Әдістеме) «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығын (бұдан әрі – Жүйе) жүзеге асыру мақсатында әзірленді.
2. Әдістеме мемлекеттік органдармен жеке және заңды тұлғаларға қолайлы және сапалы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, соның ішінде электрондық форматта көрсету шараларының тиімділігін анықтауға арналған.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілетін Мемлекеттік қызметтердің тізілімінде көрсетілген (бұдан әрі – Тізілім) мемлекеттік қызметтер бойынша жүргізіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау осы Әдістеменің 6-8- және 10-12-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік органдармен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік) және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) жолданатын ақпаратқа талдау жасау арқылы жүргізіледі.
Бағалау барысында көрсетілетін қызметті алушылардан қосымша әлеуметтік сауалнама жүргізілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Ахметжанова С.К., вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
__________________ Байменов А.М.
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Жумагалиев А.К.
Приложение
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 28 ноября 2013 года № 06-7/172
и Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 ноября 2013 года № 964
Утверждена
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 9 января 2013 года № 06-7/2
и исполняющего обязанности
Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 10 января 2013 года № 22
Методика оценки качества
оказания государственных услуг 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки качества оказания государственных услуг (далее – Методика) разработана в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О системе ежегодной оценки деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» (далее – Система).
2. Методика определяет эффективность мер по обеспечению государственными органами физических и юридических лиц доступными и качественными государственными услугами, в том числе в электронном формате.
3. Оценка качества оказания государственных услуг проводится по государственным услугам, указанным в Реестре государственных услуг, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 (далее – Реестр).
4. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по результатам анализа информации государственных органов, представляемой в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) и Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство) в соответствии с приложениями 6-8 и 10-12 к настоящей Методике.
В ходе оценки дополнительно могут быть проведены социологические опросы услугополучателей.
5. Оценка качества оказания государственных услуг основывается на принципах:

1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) турашылдық;
4) құпиялықты сақтау;
5) анықтылық;
6) жан-жақтылық;
7) ашықтық қағидаттарына негізделеді.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу үшін келесі ақпарат көздері:
1) мемлекеттік органдардың статистикалық мәліметтері;
2) бағаланатын мемлекеттік органдарда мемлекеттік органдармен жүргізілген тексерулердің нәтижелері;
3) көрсетілетін қызметті алушылардан жүргізілген сауалнама нәтижелері;
4) үкіметтік емес ұйымдардың (қоғамдық бірлестіктердің) мәліметтері болады.
2. Бағалауды жүргізу тәртібі
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау мынадай өлшемдер бойынша жүргізіледі:
Үдерісті өлшемдер:
1) Мемлекеттік қызметтердің тізілімін ұлғайту;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының сапасы;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің сапасы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі;
Нәтижелі өлшемдер:
7) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелеріне шағымдану;
9) мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі.
8. Әр өлшем бойынша көрсеткіштер анықталып, оларға сәйкес тиісті баллдар қойылады.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін өлшемдер мен көрсеткіштердің маңыздық үлесі осы Әдістеменің 1- және  2-қосымшаларында көрсетілген.
9. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік қызметтердің тізілімін ұлғайту», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының сапасы», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің сапасы», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелеріне шағымдану» өлшемдері және «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы» көрсеткіші бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Агенттікпен жүргізіледі.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Министрлікпен жүргізіледі.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен жүргізіледі.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен жүргізіледі.
Бағалауға орталық мемлекеттік органдардармен, олардың ведомстволарымен, аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволық бағынысты ұйымдар мен олардың аумақтық бөлімшелерімен, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдармен, соның ішінде облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер жатады.

1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) соблюдения конфиденциальности;
5) прозрачности
6) всесторонности;
7) достоверности.
6. Источниками информации для проведения оценки качества оказания государственных услуг являются:
1) статистические данные государственных органов;
2) результаты проверок, проведенных в оцениваемых государственных органах;
3) результаты опросов услугополучателей;
4) сведения неправительственных организаций (общественных объединений).
2. Порядок проведения оценки
7. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по следующим критериям:
Процессные критерии:
1) расширение Реестра государственных услуг;
2) качество стандартов государственных услуг;
3) качество регламентов государственных услуг;
4) доступность информации об оказании государственных услуг;
5) порядок оказания государственных услуг;
6) эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг;
Результативные критерии:
7) соблюдение сроков оказания государственных услуг;
8) обжалование результатов оказания государственных услуг;
9) доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения.
8. По каждому критерию определяются показатели, в соответствии с которыми выставляются баллы.
Критерии и показатели для оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, имеют весовые значения, согласно приложениям 1 и 2 к настоящей Методике.
9. Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «расширение Реестра государственных услуг», «качество стандартов государственных услуг», «качество регламентов государственных услуг», «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг», «обжалование результатов оказания государственных услуг» и показателю «соблюдение сроков оказания государственных услуг», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Агентством.
Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «доступность информации об оказании государственных услуг», «порядок оказания государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» и показателям «своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства», «своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде» и «своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Министерством.
Оценка качества оказания государственных услуг, предоставляемых Агентством, осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «доступность информации об оказании государственных услуг», «порядок оказания государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» и показателям «своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства», «своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде» и «своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства», предоставляемых Министерством, осуществляется Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан.
Оценке качества оказания подлежат услуги, предоставляемые центральными государственными органами, их ведомствами, территориальными подразделениями, территориальными подразделениями ведомств, подведомственными организациями и их территориальными подразделениями, а также местными исполнительными органами, включая областные, районные, городские и сельские исполнительные органы.

10. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін Агенттікте жұмыс тобы (бұдан әрі – Жұмыс тобы) құрылады. Жұмыс тобының құрамы Агенттіктің бұйрығымен бекітіледі.
Жұмыс тобының құрамына Агенттіктің және Министрліктің өкілдері кіреді.
Жұмыс тобы мемлекеттік органдармен ұсынылған мәліметтер мен мемлекеттік органдар жүргізген тексерулер нәтижесінде алынған ақпараттарды салыстыру арқылы әр-түрлі көздерден алынған мәліметтердің шынайылығына талдау жүргізеді.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау есеп (күнтізбелік) жылдың қорытындысы бойынша жыл сайын жүргізіледі.
12. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытынды осы Әдістеменің 3- және 4-қосымшаларындағы нысанға сәйкес әзірленеді.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар осы Әдістеменің 5-қосымшасындағы нысанға сәйкес әзірленеді және Министрлікпен Агенттікке ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар Агенттікке Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен ұсынылады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне ұсынылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Агенттікпен Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне ұсынылады.

10. Для проведения оценки качества оказания государственных услуг в Агентстве создается рабочая группа (далее – Рабочая группа). Состав Рабочей группы утверждается приказом Агентства.
В состав Рабочей группы включаются представители Агентства и Министерства.
Рабочая группа проводит анализ сведений, полученных из различных источников, на предмет их достоверности, путем сопоставления представленных государственными органами данных и данных, полученных по результатам проведенных другими государственными органами проверок.
11. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется ежегодно по итогам отчетного (календарного) года.
12. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, готовится по форме согласно приложениям 3 и 4 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг по критериям «доступность информации об оказании государственных услуг», «порядок оказания государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» и показателям «своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства», «своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде» и «своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами предоставляются Министерством в Агентство по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством, по критериям «доступность информации об оказании государственных услуг», «порядок оказания государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» и показателям «своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства», «своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде» и «своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства» предоставляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в Агентство.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг предоставляются Агентством в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Агентством, предоставляются Администрацией Президента Республики Казахстан в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Агенттікке және Министрлікке жыл сайынғы бағалау жүргізудің кестесіне (бұдан әрі – Кесте) сәйкес орталық мемлекеттік органның аппаратарымен (орталық мемлекеттік органмен, оның ведомстволарымен, аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен көрсететін қызметтер бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдері аппараттарымен (облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер бойынша) қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Агенттікпен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Кестеге сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Министрлікпен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Кестеге сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
3. Тиімділікті бағалау
Параграф 1. «Мемлекеттік қызметтердің тізілімін ұлғайту»
өлшемі бойынша бағалау
14. «Мемлекеттік қызметтердің тізілімін ұлғайту» өлшемі бойынша бағалау «Тізілімге жаңадан енгізілген мемлекеттік қызметтердің болуы» көрсеткіші арқылы осы Әдістеменің 6-қосымшасындағы нысанға сәйкес Мемлекеттік қызметтердің тізілімін ұлғайту жөніндегі орталық мемлекеттік органдармен ұсынылатын ақпараттарының негізінде анықталады.
Ақпаратта Тізілімде жаңа мемлекеттік қызметтердің түрлерін енгізу бойынша атқарылған жұмыстар жөнінде, сондай-ақ жаңа мемлекеттік қызметтер түрлерін анықтауға бағытталған мемлекеттік орган қызметінің саласын айқындайтын нормативтік құқықтық негізге жүргізілген талдау көрсетіледі.
Бағалау кезінде орталық мемлекеттік органдардың ақпараттары Қазақстан Республикасының Экономика және бюджетік жоспарлау министрлігімен, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен және мемлекеттік емес ұйымдармен жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау бойынша жүргізілген талдау нәтижелерімен салыстырылады.
Бағалау кезінде сондай-ақ Тізілімге енгізілмеген шындығында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің нормативтік құқықтық негізде болмауы жөніндегі талдау есептеледі.

13. Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг представляется на бумажных и электронных носителях в Агентство и Министерство согласно Графику проведения оценки эффективности (далее – График), аппаратом центрального государственного органа (по услугам, оказываемым центральным государственным органом, его ведомствами, территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств и подведомственными организациями), аппаратами акимов областей, городов Астаны и Алматы (по услугам, оказываемым областными, районными, городскими и сельскими исполнительными органами).
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг Агентства, представляется Агентством на бумажных и электронных носителях согласно Графику в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством по критериям «доступность информации об оказании государственных услуг», «порядок оказания государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» и показателям «своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства», «своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде» и «своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства» представляется Министерством на бумажных и электронных носителях согласно Графику в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
3. Оценка эффективности Параграф 1. Оценка по критерию
«Расширение Реестра государственных услуг»
14. Оценка по критерию «расширение Реестра государственных услуг» определяется по показателю «наличие государственных услуг, вновь включенных в Реестр», на основе представляемой центральными государственными органами информации по расширению Реестра государственных услуг по форме согласно приложению 6 к настоящей Методике.
В информации указываются сведения о проведенной работе по включению новых видов государственных услуг в Реестр в отчетном периоде, а также проведенный анализ нормативной правовой базы, регулирующей сферу деятельности государственного органа, на предмет выявления новых видов государственных услуг.
При оценке информация центральных государственных органов сопоставляется с данными, полученными по результатам проведенного анализа Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан и неправительственных организаций по выявлению новых видов государственных услуг.
При оценке также учитывается анализ по обоснованию отсутствия в нормативной правовой базе фактически оказываемых государственных услуг, не включенных в Реестр.

Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтердің жаңа түрлері болған, сондай-ақ Тізілімге қосу үшін қосымша мемлекеттік қызметтердің болмауы жөнінде ақпарат ұсынылған жағдайда мемлекеттік органға 5 балл беріледі (К1).
Параграф 2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
стандарттарының сапасы» өлшемі бойынша бағалау
15. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының сапасы» өлшемі бойынша бағалау:
«мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін бекітілген стандарттарының үлесі»;
«Тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша әзірленген, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптамадан өткен және мүдделі мемлекеттік органдарға келестіруге жіберілген, бірақ есепті кезеңнің соңына бекітілмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар жобаларының үлесі»;
«есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдері қысқартылған және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің өзгертілген стандарттардың үлесі»;
«мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын мемлекеттік қызметтер саласындағы заңнамаға сәйкес жария талқылау талаптарына сәйкестігі» көрсеткіштері бойынша анықталады.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының сапасы туралы ақпарат орталық мемлекеттік органдармен осы Әдістеменің 7-қосымшасындағы нысанға сәйкес ұсынылады.
Ұсынылатын ақпаратта:
мемлекеттік органмен (ведомствалық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша стандарттарды бекіту жөнінде мәлімет, сондай-ақ стандарттардың бекітілмеу себептері көрсетілген;
Тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша әзірленген, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптамадан өткен және мүдделі мемлекеттік органдарға келестіруге жіберілген, бірақ есепті кезенің соңына бекітілмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар жобалары;
есептік кезеңде қолданыстағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарындағы мемлекеттік қызметтер көрсетудің мерзімдерін қысқарту және/немесе мемлекеттік қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың санын азайту жөніндегі мәліметтер,сондай-ақ мемлекеттік орган қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық негіздеріне жүргізілген сараптама;
«электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналастыру мерзімдерін көрсете отырып мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын жария талқылау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарының жобаларын жария талқылаудың аяқталғаны туралы есеп туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бағалау мемлекеттік органдармен жоғарыда аталған барлық деректер бойынша керекті растайтын құжаттардың көшірмелерін және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын жария талқылау жөніндегі «электрондық үкімет» веб-порталының және мемлекеттік орган интернет-ресурсының скрин-шоттарын қоса ұсынған жағдайда жүргізіледі.

В случае наличия видов государственных услуг, вновь включенных в Реестр, государственному органу присваивается 5 баллов (К1).
Параграф 2. Оценка по критерию
«Качество стандартов государственных услуг»
15. Оценка по критерию «качество стандартов государственных услуг» определяется по показателям:
«доля утвержденных стандартов государственных услуг, в том числе для местных исполнительных органов, включенных в Реестр»;
«доля разработанных проектов стандартов государственных услуг, прошедших научную антикоррупционную экспертизу и направленных на согласование заинтересованные государственные органы, но не утвержденных на конец отчетного периода, в том числе для местных исполнительных органов, по услугам, включенным в Реестр»;
«доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей»;
«соответствие стандартов государственных услуг к предъявляемым требованиям по публичному обсуждению проектов стандартов государственных услуг согласно законодательству в сфере оказания государственных услуг».
16. Информация по качеству стандартов государственных услуг представляется центральными государственными органами по форме согласно приложению 7 к настоящей Методике.
В предоставляемой информации указываются сведения:
об утвержденных стандартах государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, а также о причинах не утверждения стандартов;
о разработанных проектах стандартов государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, прошедших научную антикоррупционную экспертизу и направленных на согласование в заинтересованные государственные органы, но не утвержденных на конец отчетного периода;
о действующих стандартах оказания государственных услуг, в которых в отчетном периоде были сокращены сроки оказания государственных услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей, а также проведенном анализе нормативной правовой базы, регулирующей сферу деятельности государственного органа;
о публичном обсуждении проектов стандартов государственных услуг с указанием сроков его размещения на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе государственного органа и отчету о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги.
Оценка производится при условии представления государственными органами сведений о наличии всех вышеуказанных фактов с приложением копий необходимых подтверждающих документов и скрин-шотов веб-портала «электронного правительства» и интернет-ресурса государственного органа о размещении проекта стандарта государственной услуги для его публичного обсуждения.

17. Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын әзірлейтін мемлекеттік органдар Тізілімге сәйкес анықталады.
Бағалауда (бағалау күніне) Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтер үшін әзірленетін стандарттар есептеледі.
Соған қоса, бағалау кезінде бағаланатын мемлекеттік органның Тізілімге 2013 жылғы 30 қыркүйекке дейін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау бойынша жұмысы есептеледі.
18. Бағалау кезінде Министрлікпен жүргізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобалары мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамаға сәйкестігін мониторингілеу қорытындылары есептеледі.
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамамен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдері бұзылған жағдайда аталған өлшем бойынша мемлекеттік органның жалпы бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдерін бұзғаны үшін әр анықтап белгіленген дерек бойынша 0,2 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдерін бұзғаны үшін айыппұл бал шегеру сомасы 3 баллдан көп бола алмайды.
20. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
К2=Р1+Р2+Р3+Р4
К2 - осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
Р1 – «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін бекітілген стандарттарының үлесі» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «Тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша әзірленген, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптамадан өткен және мүдделі мемлекеттік органдарға келестіруге жіберілген, бірақ есепті кезеңнің соңына бекітілмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар жобаларының үлесі» көрсеткішінің мағынасы;
Р3 – «есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдері қысқартылған және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің өзгертілген стандарттардың үлесі» көрсеткішінің мағынасы;
Р4 – «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын мемлекеттік қызметтер саласындағы заңнамаға сәйкес жария талқылау талаптарына сәйкестігі» көрсеткішінің мағынасы.
21. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін бекітілген стандарттарының үлесі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
Р1 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 6-ға тең);
а – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекеме), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша бекітілген стандарттардың саны;
c – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үшін әзірленетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жалпы саны (есептік кезеңнің соңындағы жағдай бойынша).

17. Государственные органы, обеспечивающие разработку стандартов для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, определяются в соответствии с Реестром.
При оценке учитываются стандарты, разрабатываемые для государственных услуг, включенных в Реестр (на конец отчетного периода).
При этом, при оценке учитывается проведенная работа оцениваемого государственного органа по стандартизации государственных услуг, включенных в Реестр до 30 сентября 2013 года.
18. При оценке учитываются результаты мониторинга проектов стандартов государственных услуг на соответствие к требованиям законодательства в сфере оказания государственных услуг, проведенного Министерством.
19. В случае нарушений сроков по стандартизации государственной услуги, предусмотренных законодательством в сфере оказания государственных услуг, из общей оценки государственного органа по данному критерию вычитаются штрафные баллы.
За нарушение сроков по стандартизации государственных услуг предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых штрафных баллов за нарушение сроков по стандартизации государственных услуг не должна превышать 3 баллов.
20. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К2=Р1+Р2+Р3+Р4
К2 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «доля утвержденных стандартов государственных услуг, в том числе для местных исполнительных органов, включенных в Реестр»;
Р2 – значение показателя «доля разработанных проектов стандартов государственных услуг, прошедших антикоррупционную экспертизу и направленных на согласование в заинтересованные государственные органы, но не утвержденных на конец отчетного периода, в том числе для местных исполнительных органов, по услугам, включенным в Реестр»;
Р3 – значение показателя «доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей»;
Р4 – значение показателя «соответствие стандартов государственных услуг к предъявляемым требованиям по публичному обсуждению проектов стандартов государственных услуг согласно законодательству в сфере оказания государственных услуг».
21. По показателю «доля утвержденных стандартов оказания государственных услуг, в том числе для местных исполнительных органов, включенных в Реестр» оценка рассчитывается по следующей формуле:
Р1 – оценка центрального государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю коэффициент равен 6);
а – количество утвержденных стандартов для государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами;
c – общее количество видов государственных услуг, для которых государственный орган в соответствии с Реестром должен разработать стандарты государственных услуг, в том числе для услуг, оказываемых местными исполнительными органами (по состоянию на конец отчетного периода).

22. «Тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша әзірленген, соның ішінде жергілікті атқарушы органдар үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптамадан өткен және мүдделі мемлекеттік органдарға келестіруге жіберілген, бірақ есепті кезенің соңына бекітілмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар жобаларының үлесі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
Р2 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 4-ке тең);
а – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобалары, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер үшін әзірленген сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптамадан өткен және мүдделі мемлекеттік органдарға келестіруге жіберілген бірақ есептік кезеңнің соңына бекітілмеген стандарттар жобаларының саны;
c – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үшін әзірленетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жалпы саны (есептік кезеңнің соңындағы жағдай бойынша).
23. «Есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдері қысқартылған және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің өзгертілген стандарттардың үлесі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
Р3 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 6-ға тең);
а – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер бойынша көрсету мерзімдері және/немесе көрсетілетін қызметтер алушылардан сұратылатын құжаттар саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының саны;
b – Министрліктің мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімін қысқарту және/немесе көрсетілетін қызметтер алушылардан сұратылатын құжаттардың санын азайту орынысыздығы немесе мүмкінсіздігі жөніндегі қорытындысы бар мемлекеттік қызметтерді есептемегенде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін қызметтер бойынша бекітітілген стандарттардың жалпы саны.
Министрліктің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімін қысқарту және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың санын азайту орынысыздығы немесе мүмкінсіздігі жөніндегі қорытындысын ұсынған жағдайда бағаланатын мемлекеттік органға 6 балл қойылады.

22. По показателю «доля разработанных проектов стандартов государственных услуг, прошедших антикоррупционную экспертизу и направленных на согласование в заинтересованные государственные органы, но не утвержденных на конец отчетного периода, в том числе для местных исполнительных органов, по услугам, включенным в Реестр» оценка рассчитывается по следующей формуле:
Р2– оценка центрального государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю коэффициент равен 4);
a – количество разработанных проектов стандартов для государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), а также оказываемых местными исполнительными органами, прошедших научную антикоррупционную экспертизу и направленных на согласование в заинтересованные государственные органы, но не утвержденных на конец отчетного периода;
c – общее количество видов государственных услуг, для которых государственный орган в соответствии с Реестром должен разработать стандарты государственных услуг, в том числе для услуг, оказываемых местными исполнительными органами (по состоянию на конец отчетного периода).
23. По показателю «доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей», оценка рассчитывается по следующей формуле:
P3 – оценка центрального государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию коэффициент равен 6);
a – количество стандартов государственных услуг, в том числе оказываемых местными исполнительными органами, в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от получателей услуг;
b – общее количество утвержденных стандартов по услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), за исключением государственных услуг, по которым имеется заключение Министерства о нецелесообразности или невозможности сокращения сроков оказания услуг и/или количества необходимых документов, истребуемых от получателей услуг.
В случае предоставления заключения Министерства о нецелесообразности или невозможности сокращения сроков оказания по всем услугам и/или количества необходимых документов, истребуемых от услугополучателей, оцениваемому государственному органу присваивается 6 баллов.

24. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын мемлекеттік қызметтер саласындағы заңнамаға сәйкес жария талқылау талаптарына сәйкестігі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
Р4 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 5-ке тең);
а – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын жария талқылау бойынша заңнаманың талаптарына сәйкес келетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының саны;
b – мемлекеттік органмен, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтері үшін әзірленетін мемлекеттік қызметтер стандарттарының жалпы саны.
Параграф 3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
регламенттерінің сапасы» өлшемі бойынша бағалау
25. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің сапасы» өлшемін бағалау «бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің үлесі» және «мемлекеттік көрсетілен қызметтің регламенті мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына сәйкестігі» көрсеткіштері бойынша бағалау орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен осы Әдістеменің 8-қосымшасындағы нысанға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің сапасы туралы ұсынылатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
Ақпаратта мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерінің бекітілуі жөнінде мәлімет, сондай-ақ регламенттердің бекітілмеу себептері көрсетіледі.
Сонымен қатар, бағаланатын мемлекеттік органдар мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үдерісі, көрсетілетін қызметтер берушілердің мемлекеттік қызметті көрсету барысында өзара әрекет тетіктері туралы ақпаратты ұсынады.
26. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
К3=Р1+Р2
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
М1=Р1+Р2
К3 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M1 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1 – «бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің үлесі» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «мемлекеттік көрсетілен қызметтің регламенті мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына сәйкестігі» көрсеткішінің мағынасы.
27. «Бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің үлесі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:

24. По показателю «соответствие стандартов государственных услуг к предъявляемым требованиям по публичному обсуждению проектов стандартов государственных услуг согласно законодательству в сфере оказания государственных услуг» оценка рассчитывается по следующей формуле:
P4 – оценка центрального государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю коэффициент равен 5);
a – количество стандартов государственных услуг, в том числе оказываемых местными исполнительными органами, соответствующих требованиям законодательства по публичному обсуждению проектов стандартов государственных услуг;
b – общее количество услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), а также местными исполнительными органами, для которых государственный орган должен утвердить стандарты.
Параграф 3. Оценка по критерию
«Качество регламентов государственных услуг»
25. Оценка по критерию «качество регламентов государственных услуг» определяется по показателям «доля утвержденных регламентов государственных услуг» и «соответствие регламента государственной услуги стандарту государственной услуги» на основе представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами информации по качеству регламентов государственных услуг по форме согласно приложению 8 к настоящей Методике.
В информации указываются сведения об утвержденных государственным органом регламентах оказания государственных услуг, а также причинах не утверждения регламентов.
Также, оцениваемые государственные органы предоставляют сведения о процессах оказания государственной услуги, механизмах взаимодействия услугодателей при оказании государственной услуги.
26. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
К3=Р1+Р2
2) по местным исполнительным органам:
М1=Р1+Р2
К3 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M1 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «доля утвержденных регламентов государственных услуг»;
Р2 – значение показателя «соответствие регламента государственной услуги стандарту государственной услуги».
27. По показателю «доля утвержденных регламентов государственных услуг» оценка рассчитывается по следующей формуле:

1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
P1 – аталған көрсеткіш бойынша мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 5-ке тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 15-ке тең);
а – мемлекеттік органмен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің саны (2014 жылғы 18 қаңтардағы жағдай бойынша);
b – мемлекеттік органмен мемлекетік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін әзірлеуге міндетті мемлекетік көрсетілетін қызметтер түрлерінің саны (2013 жылғы 18 желтоқсандағы жағдай бойынша).
Аталған өлшем бойынша бағалау кезінде «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңның 13-бабы 1-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді есептік кезеңде және 2014 жылғы 18 қаңтарға дейін регламенттеу бойынша бағаланатын мемлекеттік органның атқарылған жұмысы есептеледі.
28. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамамен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді регламенттеу мерзімдері бұзылған жағдайда аталған өлшем бойынша мемлекеттік органның жалпы бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді регламенттеу мерзімдерін бұзғаны үшін әр анықтап белгіленген дерек бойынша 0,2 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді регламенттеу мерзімдерін бұзғаны үшін айыппұл бал шегеру сомасы 3 баллдан көп бола алмайды.
29. «Мемлекеттік көрсетілген қызметтің регламенті мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына сәйкестігі» көрсеткішін бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
P2 – аталған көрсеткіш бойынша мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 3-ке тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 10-ға тең);
а – мемлекеттік органмен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің стандарттарына сәйкес келетін бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің саны (2014 жылғы 18 қаңтардағы жағдай бойынша);
b – мемлекеттік органмен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін әзірлеуге міндетті мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерінің саны (2013 жылғы 18 желтоқсандағы жағдай бойынша).

1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P1 – оценка государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по центральным государственным органам коэффициент равен 5);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по местным исполнительным органам коэффициент равен 15);
а – количество утвержденных государственным органом регламентов государственных услуг (по состоянию на 18 января 2014 года);
b – количество видов государственных услуг, для которых государственный орган должен разработать регламенты государственных услуг (по состоянию на 18 декабря 2013 года).
При оценке по данному показателю учитывается проведенная работа оцениваемого государственного органа по регламентации государственных услуг в отчетном периоде и до 18 января 2014 года, стандарты которых утверждены в соответствии с пунктом 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
28. В случае нарушений сроков по регламентации государственной услуги, предусмотренных законодательством в сфере оказания государственных услуг, из общей оценки государственного органа по данному критерию вычитаются штрафные баллы.
За нарушение сроков по регламентации государственных услуг предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых штрафных баллов за нарушение сроков по регламентации государственных услуг не должна превышать 3 баллов.
29. По показателю «соответствие регламента государственной услуги стандарту государственной услуги» оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P2 – оценка государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по центральным государственным органам коэффициент равен 3);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по местным исполнительным органам коэффициент равен 10);
а – количество утвержденных государственным органом регламентов государственных услуг (по состоянию на 18 января 2014 года), соответствующих стандарту государственной услуги;
b – количество видов государственных услуг, для которых государственный орган должен разработать регламенты государственных услуг (по состоянию на 18 декабря 2013 года).

Параграф 4. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету
жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі» өлшемі бойынша бағалау
30. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігі» өлшемі бойынша бағалау «мемлекеттік органның интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» және «электрондық үкімет» веб-порталында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» көрсеткіштері бойынша анықталады.
31. Бағалау келесі формула бойынша жүргізіледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
К4=Р1+Р2
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
М2=М1
К4 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M2 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1 – «мемлекеттік органның интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «электрондық үкімет» веб-порталында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» көрсеткішінің мағынасы.
32. «Мемлекеттік органнның интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» көрсеткіші бойынша бағалау мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді (дәстүрлі және электрондық түрдегі) көрсету, рәсімдері мен мерзімдері туралы ақпараттың болуы мен қолжетімділігі пәніне есептік кезеңнің 4-тоқсанында мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарының талдау қорытындылары бойынша анықталады. Бағалау кезінде келесі мәліметтердің болуы есептеледі:
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің паспорты.
Егер мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық түрде көрсетілетін жағдайда, «электрондық үкімет» порталындандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тиісті парағына сілтемесі көрсете отырып қызметті алу тәртібі жөніндегі толық ақпараттың болуы бағаланады.
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттары.
Егер мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандарты болмаған жағдайда, стандарттың жобасы есептеледі. Соған қоса, талқылау міндеттері бар, талқылаудың басталу және аяқталу күндерін көрсетілген стандарттың жобасы есептеледі.
3) Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері.
4) Байланыс мәліметтер, мемлекеттік органның жұмыс істеу кестесі, «электрондық үкімет» мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефондарын көрсете отырып мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпарат.
Мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналасқан жоғарыда аталған құжаттар (мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен электрондық қызметтердің регламенттері) келесі талаптарға сай болу қажет:
барлық стандарттар, электрондық қызметтердің регламенттері немесе олардың сілтемелері «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» тарауында орналастырылуы қажет;
сілтеменің атауы құжаттың түрін (стандарт, регламент) және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы көрсетілу қажет;
құжатты алу файлы.doc. форматында болу қажет;
барлық стандарттар мен регламенттердің (болған жағдайда бекіткен адамның немесе бекіткен құжаттың атауы, нөмірі мен бекітілген күні) деректемелері көрсетіледі.
Жоғарыда аталған міндеттер сақталмаған жағдайда мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналасқан құжат есептелмейді және тиісінше бал қойылмайды.

Параграф 4. Оценка по критерию «Доступность информации об
оказании государственных услуг»
30. Оценка по критерию «доступность информации об оказании государственных услуг» определяется по показателям «наличие на интернет-ресурсе государственного органа информации об оказании государственных услуг» и «размещение информации об оказании государственных услуг на веб-портале «электронного правительства».
31. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
К4=Р1+Р2
2) по местным исполнительным органам:
М2=Р1
К4 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M2 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «наличие на интернет-ресурсе государственного органа информации об оказании государственных услуг»;
Р2 – значение показателя «размещение информации об оказании государственных услуг на веб-портале «электронного правительства».
32. Оценка по показателю «наличие на интернет-ресурсе государственного органа информации об оказании государственных услуг» определяется по результатам мониторинга официальных интернет-ресурсов государственных органов на предмет наличия и доступности информации о порядке, процедурах и сроках оказания государственных услуг (как в традиционном, так и в электронном виде), проведенного в 4-ом квартале отчетного периода. В ходе оценке учитывается наличие следующих сведений:
1) паспорта государственной услуги.
В случае оказания государственной услуги в электронном виде, оценивается наличие подробной информации о способе получения услуги с размещением ссылки перехода на конкретную страницу государственной услуги на портале «электронного правительства».
2) Утвержденных стандартов государственной услуги.
В случае отсутствия утвержденного стандарта государственной услуги, учитывается проект стандарта. При этом, учитывается проект стандарта с наличием функционала обсуждения, с указанием даты начала и окончания обсуждения.
3) Регламентов электронных государственных услуг.
4) Информации о порядке обжалования результата оказания государственной услуги с указанием контактных сведений, графика работы государственного органа, с указанием телефона Единого контактного центра по вопросам «электронного правительства».
Размещение на интернет-ресурсе государственного органа вышеперечисленных документов (стандарты государственных услуг и регламенты электронных государственных услуг) должны соответствовать следующим требованиям:
все стандарты, регламенты электронных государственных услуг или ссылки на них размещаются в разделе «государственные услуги»;
название ссылки содержит вид документа (стандарт, регламент) и наименование государственной услуги;
формат файла для скачивания документов - .doc;
все стандарты и регламенты имеют реквизиты (номер и дату утверждения, кем утвержден или название утверждающего документа (при наличии).
При несоблюдении данных требований работа по размещению документов на интернет-ресурсе государственного органа не засчитывается, балл не присваивается.

33. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
Р1 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік немесе жергілікті атқару органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 3-ке тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 10-ға тең);
a – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары бар мемлекеттік қызметтердің саны;
b – электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бар мемлекеттік қызметтердің саны;
с – интернет-ресурста орналасқан мемлекеттік көрсетілетін қызметтер паспорттарының саны;
f – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелеріне шағымдану тәртібі жөніндегі ақпараты бар мемлекеттік қызметтердің саны;
d – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің жалпы саны;
е – электрондық форматта мемлекеттік органмен «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.
34. «Электроныдқ үкімет» веб-порталында мемлекеттік қызметтерді көрсету туралы ақпараттың болуы» көрсеткіші бойынша бағалау тек ғана орталық мемлекеттік органдарда жүргізіледі.
Бағалау электроныдық мемлекеттік көрсетілтін қызметтерді көрсету, рәсімдері мен мерзімдері туралы ақпараттың болуы мен қолжетімділігі пәніне мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарының, сондай-ақ «электрондық үкімет» порталын талдау қорытындылары бойынша анықталады, атап айтқанда:
1) мемлекеттік органмен тоқсан сайын «электрондық үкімет» порталына орналастыру үшін, соның ішінде Министрліктің сұранысы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі туралы түсіндірме ақпаратты ұсыну;
2) мемлекеттік органның ведомстволық интернет-ресурсында және «электрондық үкімет» порталында мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі туралы ақпараттың өзектігін тоқсан сайын енгізілген өзгерістер немесе оларыдың жоқтығы туралы Министрлікті міндетті түрде хабардар етіп қамтамасыз ету.
35. Бағалау келесі формула бойынша жүргізіледі:
P2 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – 2-ге тең алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент;
a – Министрліктің сұранысы бойынша орталық мемлекеттік органдардан алынған жауаптардың саны;
b – Министрлікпен бағаланатын мемлекеттік органдардың тарапына жіберілген жалпы сұраныстардың саны.

33. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
Р1 – оценка центрального государственного или местного исполнительного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 3);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 10);
a – количество государственных услуг, имеющих стандарты оказания государственных услуг;
b – количество государственных услуг, имеющих регламенты оказания электронных государственных услуг;
с – количество паспортов государственных услуг, размещенных на интернет-ресурсе;
f – количество государственных услуг, имеющих информацию о порядке обжалования результата оказания государственной услуги;
d – общее количество видов государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) согласно Реестру;
е – количество видов государственных услуг, оказываемых государственным органом в электронном виде через портал «электронного правительства».
34. Оценка по показателю «размещение информации об оказании государственных услуг на веб-портале «электронного правительства» и ведомственном портале» проводится только в центральных государственных органах.
Оценка производится путем просмотра и анализа официальных интернет-ресурсов государственных органов, а также портала «электронного правительства» на предмет наличия и доступности информации о порядке, процедурах и сроках оказания государственных услуг в электронном формате, т.е.:
1) предоставление государственным органом разъясняющей информации о порядке оказания государственных услуг для размещения на веб-портале «электронного правительства» ежеквартально, в том числе по запросу Министерства;
2) обеспечение актуальности информации о порядке оказания государственных услуг на ведомственном интернет-ресурсе государственного органа и веб-портале «электронного правительства» с обязательным оповещением Министерства о внесенных изменениях или их отсутствии ежеквартально.
35. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
P2 – оценка центрального государственного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению, равный 2;
a – количество ответов, полученных от центральных государственных органов на запросы Министерства;
b – общее количество запросов, направленных Министерством в адрес оцениваемых центральных государственных органов.

Параграф 5. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді
көрсету тәртібі» өлшемі бойынша бағалау
32. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі» өлшемі бойынша бағалау тек ғана орталық мемлекеттік органдарда жүргізіледі. Бағалау Тізілімде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарын талдау негізінде жүргізіледі.
33. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
К5 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
a – мемлекеттік қызметке қойылатын қорытынды баға;
z – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды бағаны санау келесі формула бойынша жүргізіледі:
егер y = 0, онда a = b * d
x – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден сұратылатын құжаттардың саны;
y – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттардың саны;
b – осы Әдістеменің 9-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын бал;
d – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициент.
Егер бағалау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандарты бекітілмеген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды балл 0 тең.
Егер, дәстүрлі әдіспен көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша Министрлік пен бағаланатын мемлекеттік орган басшысының орынбасарларымен қол қойылған мемлекеттік қызметті электрондық форматқа ауыстыру мүмкін еместігі жөнінде бірлескен хаттама болған жағдайда, аталған мемлекеттік қызметке қойылатын қорытынды бал 10-ға тең.
Егер, орталық мемлекеттік орган «бір терезе» принципі бойынша жұмыс істейтін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету мүмкінсіздігі жөнінде Ведомствоаралық комиссияның шешімін ұсынған жағдайда, мемлекеттік орган халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетіледі деп саналады және оған тиісті балл қойылады.
Егер, есептік кезеңде орталық мемлекеттік органмен Тізімге мемлекеттік қызметтерді қосу бойынша жұмыс жүргізілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке осы Әдістеменің 9-қосымшасына сәйкес қойылатын баллға қосымша 3 балл қойылады.
Егер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет дәстүрлі әдіспен тек ғана мемлекеттік органда көрсетілсе, алайда оны көрсету барысында ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды баллды санау осы Әдістеменің 9-қосымшасына сәйкес қойылатын баллды (b) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициентке (d) көбейту арқылы анықталады.
Қосымша коэффициент стандарттарда көрсетілген мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдеріне сәйкес қойылады:

Параграф 5. Оценка по критерию
«Порядок оказания государственных услуг»
36. Оценка по критерию «порядок оказания государственных услуг» проводится только в центральных государственных органах. Оценка проводится на основе анализа утвержденных стандартов государственных услуг, указанных в Реестре государственных услуг.
37. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К5 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
a – итоговый балл, присваиваемый государственной услуге;
z – общее количество видов государственных услуг, оказываемых государственным органом в соответствии с Реестром.
Расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится по следующей формуле:
если y = 0, то a = b * d
x – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
y – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые могут быть получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
b – балл, присваиваемый государственной услуге согласно приложению 9 к настоящей Методике;
d – добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги.
Если на момент проведения оценки стандарт оказания государственной услуги не утвержден, итоговый балл, присваиваемый государственной услуге, равен 0.
В случае если по государственной услуге, оказываемой традиционным способом, имеется совместный протокол о невозможности перевода государственной услуги в электронный формат, подписанный заместителем руководителя Министерства и оцениваемого государственного органа, то итоговый балл, присваиваемый данной государственной услуге, равен 10.
В случае если центральный государственный орган предоставил решение Межведомственной Комиссии о невозможности оказания государственной услуги в центрах обслуживания населения, работающих по принципу «одного окна», государственная услуга учитывается как оказываемая через центры обслуживания населения и ей присваивается соответствующий балл.
Если в отчетном периоде центральным государственным органом проведена работа по включению государственной услуги в Перечень, то к баллу, присваиваемому государственной услуге согласно приложению 9 к настоящей Методике, присваиваются дополнительные 3 балла.
В случае если государственная услуга оказывается традиционным способом только в государственном органе, но в ходе ее оказания имеются документы, которые получены из межведомственных/ведомственных информационных систем, то расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится путем умножения балла, присваиваемого государственной услуге согласно Приложению 9 к настоящей Методике (b) на добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги (d).
Добавочный коэффициент присваивается в зависимости от сроков оказания государственной услуги, указанных в стандарте:

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету
бойынша мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы
58. Мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы барлық өлшемдер бойынша есептеуден алынған қорытындыларды қосу және алынған нәтижені оңалту коэффициентіне көбейту арқылы анықталады:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
О1 = (К1 + К2 + К3 + К4 + К5 + К6 + К7 + К8 + К9) * РС
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша
О2 = (М1 + М2 + М3 + М4 + М5 + М6) * РM
О1 – орталық мемлекеттік органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
О2 – жергілікті атқарушы органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
К – орталық мемлекеттік органның бағалау өлшемдері;
М – жергілікті атқарушы органның бағалау өлшемдері.
РС – орталық мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті;
PM – жергілікті атқарушы органдар үшін оңалту коэффициенті.
59. Тиімділіктің қорытынды бағасының мағынасы 100-ден асқан жағдайда, қорытынды баға 100 балға тең болып саналады.
60. Оңалту коэффициенті – басқа бағаланантын мемлекеттік органдармен салыстырғанда мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша жоғарлатылған жүктемесі бар мемлекеттік органның қорытынды бағасынын түзету мақсатында саналатын көрсеткіш.
61. Оңалту коэффициенті «жүктеме индексі» көрсеткішімен өлшенетін ағаланатын мемлекеттік органның жүктеулі деңгейі негізінде анықталады.
62. Жүктеме индексі орташа деңгейге тең немесе одан жоғары мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті (бірқалыпты қадаммен) 1,01-ден 1,10-ге деінгі аралықтағы мағыналарды қабылдайды - аталған мемлекеттік органдар ең жүктеуліден аз жүктеуліге бірқалыпты үлестіріледі. Ең жоғары жүктеме индексі бар мемлекеттік органға қолданылатын оңалту коэффициентінің мағынасы 1,10 құрайды.
63. Жүктеме индексі орташа дәрежеден төмен мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті 1-ге тең болып қабылданады.
64. Орташа жүктеме индексі орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке анықталады және бағаланатын орталық мемлекеттік органдардың/жергілікті атқарушы органдардың жүктеме индекстерінің орташа арифметикалық мағынасы болып саналады.
65. Оңалту коэффициенті әр бағаланатын мемлекеттік орган үшін жеке саналады. Мемлекеттік органдардың оңалту коэффициентерінің ең жоғарғы және төмен мағыналарының анықтауы орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке жүргізіледі.
66. Жүктеме индексі – мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік органға жүктеме деңгейін анықтайтын құрама көрсеткіш.
Орталық мемлекеттік органдар үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
есептік кезеңде бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны;
Тізілімге сәйкес бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.
Жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген қызметтердің жалпы санын облыс, республикалық маңызы бар қала, астана халқының орта жылдық санына бөлу арқылы есептелетін есептік кезеңде жан басына шаққанда бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны. Халықтың орта жылдық саны өткен жылдың қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің веб-сайтында жарияланатын ресми көрсеткіш болып саналады.
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.

4. Итоговая оценка государственных органов
по оказанию государственных услуг
58. Итоговая оценка государственных органов определяется путем сложения полученных результатов расчетов по всем критериям и умножением полученного значения на поправочный коэффициент:
1) по центральным государственным органам:
О1 = (К1 + К2 + К3 + К4 + К5 + К6 + К7 + К8 + К9)*PС
2) по местным исполнительным органам:
О2= (М1 + М2 + М3 + М4 + М5 + М6)*PM
О1 – итоговая оценка центрального государственного органа по оказанию государственных услуг;
О2 – итоговая оценка местного исполнительного органа по оказанию государственных услуг;
К – критерии оценки центрального государственного органа;
М – критерии оценки местного исполнительного органа;
PС – поправочный коэффициент для центральных государственных органов;
PM – поправочный коэффициент для местных исполнительных органов.
59. В случае если значение полученной итоговой оценки эффективности превысит 100, итоговая оценка принимается равной 100 баллам.
60. Поправочный коэффициент – показатель, рассчитываемый с целью корректировки итоговой оценки государственного органа, имеющего повышенную нагрузку по оказанию государственных услуг в сравнении с другими оцениваемыми государственными органами.
61. Поправочный коэффициент определяется на основании уровня загруженности оцениваемого государственного органа, измеряемого показателем «индекса нагрузки».
62. Для государственных органов, индекс нагрузки которых равен или превышает средний уровень, поправочный коэффициент принимает значения в интервале от 1,01 до 1,10 (с равномерным шагом) – равномерно распределяется между данными государственными органами от наименее загруженных к наиболее. Максимальная величина поправочного коэффициента, применяемая к государственному органу с наибольшим индексом нагрузки, составляет 1,10.
63. Для государственных органов, индекс нагрузки которых ниже среднего уровня, поправочный коэффициент принимается равным 1.
64. Средний уровень нагрузки определяется отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов и рассчитывается как среднее арифметическое индексов нагрузки оцениваемых центральных государственных органов/местных исполнительных органов.
65. Поправочный коэффициент рассчитывается отдельно для каждого оцениваемого государственного органа. Определение максимального и минимального значений поправочных коэффициентов государственных органов производится отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов.
66. Индекс нагрузки – составной показатель, определяющий уровень нагрузки на государственный орган по оказанию государственных услуг.
Индекс нагрузки для центральных государственных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром.
Индекс нагрузки для местных исполнительных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, который рассчитывается путем деления общего количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом услуг в отчетном периоде на среднегодовую численность населения области, города республиканского значения, столицы. Среднегодовая численность населения является официальным показателем, публикуемым на веб-сайте Агентства Республики Казахстан по статистике по итогам прошедшего года;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром.

67. Жүктеме индексін есептеу Осы Әдістеменің 66-тармағында көрсетілген көрсеткіштерді көбейту және ұзындық көлемі әдісімен салыстырмалы түрге келтіру арқылы жүргізіледі.
68. Жеке орталық мемлекеттік орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SKi = bi * ci
SKi – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (i);
bi – бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
ci – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
Жеке жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SMm= dm * fm
SMm – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (m);
dm – бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
fm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
69. Бағаланатын орталық мемлекеттік органмен есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
bi = (Ri – Rmin) / (Rmax – Rmin)
Ri – есептік кезеңде бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілгем мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Rmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Rmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.
Бағаланатын жергілікті атқарушы органмен есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
dm = (Nm – Nmin) / (Nmax – Nmin)
Nm – есептік кезеңде бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) жан басына шаққанда көрсетілгем мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Nmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Nmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.

67. Расчет индекса нагрузки осуществляется путем перемножения показателей, указанных в пункте 66 настоящей Методики, приведенных в сопоставимый вид методом линейного масштабирования.
68. Расчет индекса нагрузки для отдельного центрального государственного органа осуществляется по следующей формуле:
SKi = bi * ci
SKi- индекс нагрузки отдельного центрального государственного органа (i);
bi– показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
ci– показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
Расчет индекса нагрузки для отдельного местного исполнительного органа осуществляется по следующей формуле:
SMm = dm * fm
SMm - индекс нагрузки отдельного местного исполнительного органа (m);
dm – показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
fm – показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
69. Расчет показателя количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
bi = (Ri – Rmin)/(Rmax – Rmin)
Ri - показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде;
Rmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде;
Rmax - максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде.
Расчет показателя количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
dm = (Nm – Nmin)/(Nmax – Nmin)
Nm - показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmax - максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде.

70. Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
ci = (Ti - Tmin) / (Tmax - Tmin)
Ti – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Tmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Tmax – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
fm = (Lm - Lmin) / (Lmax - Lmin)
Lm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Lmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Lmax – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
71. Алынған бағаның нәтижелеріне сәйкес мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің деңгейі анықталады. Мемлекеттік орган тиімділігінің жоғарғы деңгейі 100-ден 90 баллға, орташа деңгей – 70-тен 90-ға дейін, төмен деңгей – 50-ден 70-ке дейінгі бағаның көрсеткішіне сәйкес келеді. Тиімсіз деп бағалау қорытындылары бойынша 50 баллдан аз алған мемлекеттік органның қызметі болып табылады.
72. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындысында:
бағаланатын мемлекеттік органның атауы;
барлық өлшемдер бойынша бағалардың кестесі;
өлшемдер бойынша мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің талдауы;
қорытындылар мен ұсыныстар болады.
5. Тиісті емес есептік ақпарат ұсынғаны үшін
бағаланатын мемлекеттік органдардың жауапкершілігі
73. Бағаланатын мемлекеттік орган толық және дұрыс есептік ақпаратты осы Әдістеменің 6-8- және 10-12-қосымшаларына сәйкес, Кестемен белгіленген мерзімдерде Агенттікке және Министрлікке ұсынады.
74. Толық немесе дұрыс есептік ақпарат уақтылы ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік органның осы бағыт бойынша қорытынды бағасынан айыппұл балдары шегеріледі.

70. Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
ci = (Ti - Tmin)/(Tmax - Tmin)
Тi - показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром;
Tmin - минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром;
Tmax - максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром.
Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
fm = (Lm - Lmin)/(Lmax - Lmin)
Lm - показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром;
Lmin - минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром;
Lmax - максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром.
71. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности государственного органа. Высокая степень эффективности государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 90 баллов, низкая степень – от 50 до 70 баллов. Неэффективной признается деятельность государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 50 баллов.
72. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг содержит:
наименование оцениваемого государственного органа;
таблицу оценок по всем критериям;
анализ эффективности деятельности государственного органа по критериям;
выводы и рекомендации.
5. Ответственность оцениваемых государственных органов за
представление ненадлежащей отчетной информации
73. Оцениваемый государственный орган представляет в Агентство полную и достоверную отчетную информацию согласно приложениям 6-8 и 10-12 к настоящей Методике в сроки, установленные Графиком.
74. В случае представления несвоевременной, неполной или недостоверной отчетной информации, из итоговой оценки государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы.

75. Агенттікке немесе Министрлікке Кестемен белгіленген мерзімнен кейін ұсынылған есептік ақпарат уақтылы ұсынылмаған деп танылады.
Уақтылы ұсынылмаған есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан 1,5 айыппұл бал шегерілу көзделеді.
76. Әдістеменің қосымшаларына сәйкес толтырылмаған немесе есептік мәліметтердің құрамына қойылған талаптармен көзделген элементтер (қосымшалар, тараулар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіш мәндері және басқалары) болмаған ақпарат толық емес болып табылады.
77. Толық емес есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органның қорытынды бағасынан 2 айыппұл бал шегерілу көзделеді.
78. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін деректер анықталған жағдайда есептік ақпарат анық емес деп танылады.
79. Аталған анық емес деректер бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтерді қайта тексеру нәтижесі бойынша жасалатын осы Әдістеменің 13-қосымшасындағы нұсқаға сәйкес салыстырып тексеру актісінде анықтап белгіленуі тиіс.
80. Анық емес есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан әр анықтап белгіленген дерек үшін 0,2 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Анық емес есептік ақпаратты ұсынғаны мемлекеттік органның қорытынды бағасынан үшін айыппұл бал шегеру сомасы 5 балдан көп бола алмайды.
81. Анықталған деректер бойынша ақпарат мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындысының «Қорытындылар мен ұсыныстар» тарауында көрсетіледі.
6. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік
ақпараттарындағы мәліметтерді қайта тексеру
82. Жүйенің 51 тармағына сәйкес Агенттік бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтерге қайта тексеру (бұдан әрі – Қайта тексеру) жүргізеді.
83. Қайта тексеру бағаланатын мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер бойынша ақпараттың нақтылығын анықтау пәніне жүргізіледі.
84. Қайта тексеру растайтын құжаттарды (ведомстволық есептер, хаттамалар, хаттар, басқа мемлекеттік органдардың тексеру нәтижелері және т.б.) жинақтау және талдау арқылы жүргізіледі.
85. Агенттік бағаланатын мемлекеттік органдардан қайта тексеру шеңберінде растайтын құжаттардың қағаз және электрондық көшірмелерін сұратады және ала алады.
86. Есептік мәліметтерін қайта зерттеу және растайтын құжаттарымен танысуға қажетті мемлекеттік органдардың тізімі және Қайта тексеру мерзімдері Жұмыс тобымен анықталады.
7. Бағалау қорытындыларына шағымдану тәртібі

75. Несвоевременной признается отчетная информация, представленная в Агентство или Министерство позже срока, предусмотренного Графиком.
За представление государственным органом несвоевременной отчетной информации предусматривается вычитание 1,5 штрафных балла.
76. Неполной признается отчетная информация, в которой не заполнены или отсутствуют элементы (приложения, разделы, главы, таблицы, значения показателей и другие), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации согласно приложениям к Методике.
77. За представление государственным органом неполной отчетной информации предусматривается вычитание 2 штрафных баллов из итоговой оценки государственного органа.
78. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
79. Указанные недостоверные факты должны быть зафиксированы в акте сверки по форме согласно приложению 13 к настоящей Методике, составляемом по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов.
80. За представление государственным органом недостоверной отчетной информации предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых из итоговой оценки государственного органа за представление недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 5 баллов.
81. Информация по выявленным фактам отражается в разделе «Выводы и рекомендации» заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа.
6. Перепроверка данных, содержащихся
в отчетной информации оцениваемых государственных органов
82. В соответствии с пунктом 51 Системы Агентством осуществляется перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – перепроверка).
83. Перепроверка проводится на предмет определения достоверности информации по оказанию государственных услуг оцениваемыми государственными органами.
84. Перепроверка осуществляется путем сбора и анализа подтверждающих документов (ведомственные отчеты, протокола, письма, результаты проверок других государственных органов и другое).
85. В рамках перепроверки Агентство запрашивает и получает от оцениваемых государственных органов бумажные и электронные копии подтверждающих документов.
86. Перечень государственных органов, отчетные данные которых требуют дополнительного изучения и ознакомления с подтверждающими материалами и сроки проведения перепроверки, определяются Рабочей группой.
7. Порядок обжалования результатов оценки

87. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күн ішінде Агенттікке және Министрлікке дәлелді құжаттармен бірге қарсылықтарын жолдайды.
88. Бағалау қорытындыларына шағымдану растайтын құжаттардың ұсынуымен бірге дәлелді және негізді болады. Қарсылықтар дәлелді құжаттар болған жағдайда қаралады.
89. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілердің ережелеріне шағымдану қаралмайды.
90. Бағалау қорытындыларына қарсылықтар болмаған жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікке тиісті хабарлама жолдайды. Белгіленген мерзімнен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың жолданған қарсылықтары қабылданбайды.
91. Қарсылықтарды қарау үшін Агенттікте шағымдарды ұсынған мемлекеттік органдардың бағалауына қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын Агенттік пен Министрліктің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің қызметкерлері құрамында Арнайы комиссия құрылады.
Арнайы комиссияның құрамы мен саны Агенттікпен жоғарыда аталған мемлекеттік органдармен келісім бойынша анықталады, алайда 5 адамнан кем болмауы тиіс.
92. Бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар түскен күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікпен осы Әдістеменің 14-қосымшасындағы нысанға сәйкес бағалау нәтижелері бойынша қайшылықтар кестесі әзірленіп, Арнайы комиссия қарауына енгізіледі.
93. Арнайы комиссия қарсылықтарды ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдардың өкілдері шақырылатын қарсылықтарды қарайтын және бағалау нәтижелерінің әділеттігін анықтайтын мәжілістерді өткізеді.
94. Комиссия мәжілісінің нәтижелері бойынша және қарсылықтарды қарау нәтижелері жөнінде алқалық шешім қабылдағаннан кейін Қайшылықтар кестесі қайта әзірленіп, Арнайы комиссия төрағасымен және бағаланатын мемлекеттік органнның өкілімен қол қойылады, бағаланатын мемлекеттік органның назарына жеткізіледі.
95. Қарсылықтарды қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетудің бағалау нәтижелері туралы түзетілген қорытындылар Агенттікпен Сараптамалық комиссияның жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күн ішінде жолданады.

87. Со дня получения заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки в течение пяти рабочих дней направляет в Агентство и Министерство возражения с подтверждающими документами.
88. Обжалование результатов оценки аргументируются и обосновываются с представлением подтверждающих документов. Возражения рассматриваются в случае наличия подтверждающих документов.
89. Обжалования положений нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг не рассматриваются.
90. В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заключения представляет в Агентство соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.
91. Для рассмотрения возражений в Агентстве формируется Специальная комиссия, в состав которой входят сотрудники Агентства и Министерства, не участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения, а также представители Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Количество и состав Специальной комиссии определяются Агентством по согласованию с вышеназванными государственными органами.
92. В течение пяти рабочих дней со дня получения от оцениваемых государственных органов возражений Агентством формируются и вносятся на рассмотрение Специальной комиссии таблицы разногласий по форме согласно приложению 14 к настоящей Методике.
93. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, представивших возражения.
94. По результатам заседания Специальной комиссии и принятия коллегиального решения об итогах рассмотрения возражений Таблица разногласий дорабатывается и подписывается председателем Специальной комиссии и представителем оцениваемого государственного органа, и доводится до сведения оцениваемого государственного органа.
95. В течение пятнадцати рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов Агентство направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы скорректированные по итогам рассмотрения возражений итоговые заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг.

96. Министрлікпен Агенттікке жыл сайын 15 ақпанға дейін «ХҚКО» ЫАЖ-нен және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік органдар және мемлекеттік қызметтер кесінінде «Мемлекеттік қызметтерге шағымдану» және «Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемдері бойынша ақпарат ұсынылады.
8. Бағаланатын мемлекеттік органды
қайта құру немесе тарату

96. Министерством в Агентство ежегодно до 15 февраля предоставляется информация по критериям «Обжалование государственных услуг», «Соблюдение сроков оказания государственных услуг» из информационно-интегрированной системы «ЦОН» и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг в разрезе государственных услуг и государственных органов.
8. Реорганизация или упразднение оцениваемого
государственного органа

97. Есептік кезеңнен кейінгі бірінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік органды бағалау құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның бағалау шеңберінде жүргізіледі және құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның қорытынды бағасында есептеледі.
98. Есептік кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік орган бағаланбайды және аталған мемлекеттік орган қызметінің талдауы бағалаудың қорытындылары бойынша құқықтық мирасқор-мемлекеттік органға берілетін қорытындылар мен ұсыныстарды әзірлеу барысында есептеледі.

97. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа-правопреемника и учитывается при расчете итогового балла оценки государственного органа-правопреемника.
98. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа во втором полугодии оцениваемого года оценка его деятельности не осуществляется, а результаты анализа деятельности данного государственного органа учитываются при разработке рекомендаций и предложений, данных по итогам оценки государственному органу-правопреемнику.