Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы туралы
Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 3 мамырдағы № 134/15-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 мамырда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 776 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 164/20-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 26.07.2013 № 164/20-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты
сессиясының төрағасы                       У. Досаев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2013 жылғы 3 мамырдағы
№ 134/15-V шешімімен
бекітілген
Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы
Осы Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы (бұдан әрi – Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы ережелер

О Правилах оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы
Решение маслихата города Астаны от 3 мая 2013 года № 134/15-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 8 мая 2013 года № 776. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 26 июля 2013 года № 164/20-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 26.07.2013 № 164/20-V.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    В. Досаев
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Утверждены
решением маслихата
города Астаны
3 мая 2013 года
№ 134/15-V
ПРАВИЛА
оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы
Настоящие Правила оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан».
Раздел 1. Общие положения

1. Жеңіс күніне мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету (бұдан әрi – әлеуметтiк көмек) ағымдағы жылдың 9 мамырына Астана қаласында тiркелген және тұрақты тұратын төменде көрсетілген санаттағы азаматтарға көрсетіледі.
2. Астана қаласының бюджеті Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру көзi болып табылады.
3. Әлеуметтiк көмек «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеумет-тiк бағдарламалар басқармасы» мемлекеттiк мекемесiнің әкiмшісі (бұдан әрi – әкiмші) болып табылатын «Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек» бюджеттiк бағдарламасына сәйкес және қала бюджетiнде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде ұсынылады.
4. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөнiндегi орталығы» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының Астана қалалық филиалының (бұдан әрi – МЗТО) МЗТО деректер қорында тiркелген Қағиданың 5-тармағында көрсетiлген санаттарға жататын азаматтар туралы мәлiметтері әлеуметтiк көмек көрсету үшiн негізі болып табылады.
2-тарау. Әлеуметтiк көмекті төлеу тәртібі
5. Әлеуметтiк көмек ақшалай төлем түрiнде азаматтар арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға мына санаттарға:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi – 140 000 (жүз қырық мың) теңге;
2) «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 68-баптарымен олардың мәртебесi белгiленген жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға – 16 000 (он алты мың) теңге;
3) жергiлiктi әуе қорғанысының объектiлердi өзiн-өзi қорғау топтары мен авариялық командаларының жеке құрамы iшiнен Ұлы Отан соғысында қаза тапқан тұлғалардың жесiрлерiне, екiншi рет некеге тұрмаған, Ленинград қаласының госпитальдерi мен ауруханаларында қаза тапқан қызметкерлердiң жесiрлерiне – 6 000 (алты мың) теңге;
4) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшiн» медалiмен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) – 6 000 (алты мың) теңге;

1. Единовременная социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан ко Дню Победы (далее – Социальная помощь) оказывается к 9 мая текущего года гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане из числа категорий, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
2. Источником финансирования Социальной помощи является бюджет города Астаны.
3. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», администратором которой является Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Администратор) в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели.
4. Основанием для оказания Социальной помощи являются сведения Городского филиала г. Астана Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП) о гражданах, относящихся к категориям, указанным в пункте 5 настоящих Правил, зарегистрированных в базе данных ГЦВП.
Раздел 2. Порядок выплаты Социальной помощи
5. Социальная помощь предоставляется в виде денежной выплаты гражданам, получателям специального государственного пособия по следующим категориям:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны – по 140 000 (сто сорок тысяч) тенге;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен статьями 6, 8 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» – по 16 000 (шестнадцать тысяч) тенге;
3) вдовы погибших в Великую Отечественную войну, лиц из числа личного состава групп самозащиты объектовых и аварийных команд местной противовоздушной обороны, вдовам погибших работников госпиталей и больниц города Ленинграда, не вступившим в повторный брак – по 6 000 (шесть тысяч) тенге;
4) жены (мужья) умерших инвалидов Великой Отечественной войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – по 6 000 (шесть тысяч) тенге;

5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдарға және Ұлы Отан соғысы жылдары кемiнде алты ай тылда жұмыс iстеген және бұрынғы КСР Одағының ерен еңбегi үшiн ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар – 6 000 (алты мың) теңге берiледi.
6. Әлеуметтiк көмектiң сомаларын төлеу ақшалай қаражатты Астана қаласының екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.

5) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим в тылу в годы Великой Отечественной войны не менее шести месяцев и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд – по 6 000 (шесть тысяч) тенге.
6. Выплата сумм Социальной помощи производится через отделения банков второго уровня города Астаны путем перечисления денежных средств на лицевые счета или картсчета получателей.