Электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 18 наурыздағы № А-2/119 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 сәуірде № 3712 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) «II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»;
2) «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ.Әкімовке жүктелсін.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Айтмұхаметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі           А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 18 наурыздағы
№ А-2/119 қаулысымен
бекітілген
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. «II, III және IV санат объектілері қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Ақмола облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - қызмет беруші), не баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық) сонымен бірге «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы www.e.gov.kz мекенжайы бойынша немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы www.elicense.kz. мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «II, III және IV санат объектілері қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 18 марта 2013 года № А-2/119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 апреля 2013 года № 3712. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 1) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории»;
2) «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Айтмухаметов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 18 марта 2013 года
№ А-2/119
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории»
1. Основные понятия
1. Электронная государственная услуга «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее - услуга) оказывается государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области» (далее - услугодатель), либо на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами».

3. Қызметтің автоматтандыру деңгейі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентте (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);
4) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
7) Қазақстан Республикасы халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасы халыққа қызмет көрсету орталықтары, және де сәйкес министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке немесе заңды тұлғаларға) қызмет көрсетуді ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);

3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в регламенте электронной государственной услуги «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее - Регламент):
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее - ИС);
2) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб-портал «Е-лицензирование» - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
5) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
7) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС ЦОН);

8) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде іс-әрекетті іске асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
10) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түріндегі іс-әрекетті іске асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъекті (тұтынушы, қызмет беруші); жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде іс-әрекетті іске асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, мемлекеттік органдардың, мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің немесе басқа ұйымдар мен ақпараттық жүйелердің тізбесі;
17) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет беруші қадамдық әрекеттері мен шешімдері (№ 1-диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін алушының логині мен паролін ЭҮП-ге енгізу (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды қоса берумен;

8) потребитель - физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
10) бизнес–идентификационный номер - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее - БИН);
11) пользователь - субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
14) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
15) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
17) АРМ - автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

6) 4-үдеріс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестікті тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметті көрсетуден бас тартуды қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
10) 7-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуды) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де тіркеу және сұрау салуды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
11) 3-шарт – қызмет берушімен тұтынушының біліктілік талаптарына және қорытынды беру үшін негіздерге сай екендігін тексеруі;
12) 8-үдеріс – тұтынушы деректерінің «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да бар бұзушылықтарына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – тұтынушы «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырылған (II, III және IV санат объектілері қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (№ 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алу үшін
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-не логин мен пароль енгізу (авторлау үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-не қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкері тұтынушы деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға алушы деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қағаз түрінде құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;

6) процесс 4 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) условие 3 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
13) процесс 9 - получение потребителем результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажном виде и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;

9) 7-үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет берушімен тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру үшін негіздерге сай екендігін тексеруі;
11) 8-үдеріс – тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – тұтынушы «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырылған (II, III және IV санат объектілері қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Орталық оператордың ХҚКО АЖ АЖО арқылы (№ 3 диаграмма) қадамдық іс-әрекеттері және шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – қызмет көрсету үшін, ХҚКО АЖ АЖО Орталық операторымен логині мен паролін енгізу (авторизациялау үдерісі);
2) 2 үдеріс – Орталық операторымен қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын экранға шығару және Орталық операторымен тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3 үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға алушы деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1 шарт - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – Орталық операторымен қағаз түрінде құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі, қызмет көрсетуге берілген сұранысты толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 үдеріс – Орталық операторының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ ЭҮШ арқылы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) жолдау;
8) 7 үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де тіркеу;
9) 2 шарт - қызмет берушімен тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру үшін негіздерге сай екендігін тексеруі;
10) 8 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс - тұтынушымен «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырылған (II, III және IV санат объектілері қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) қызмет көрсету нәтижесін Орталық операторы арқылы алуы.
9. Қызмет көрсету сұрауын толтыру бойынша іс-қимылды сипаттау:
1) пайданушымен ЭҮП ену үшін электрондық лицензия (логин мен пароль) берілетін тұлғаның мәліметтерін енгізілуі;

9) процесс 7 - регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - получение потребителем результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через АРМ ИС ЦОН (диаграмма № 3) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 - выбор оператором Центра услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
4) условие 1 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 - заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажном виде и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 - регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 - получение потребителем через оператора Центра результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем данных лица, которому выдается электронная лицензия (логина и пароля) для входа в ПЭП;

2) «Лицензия беру» қызметін таңдау;
3) «online қызметіне тапсырыс беру» тетігінің көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрауды толтыру:
ЖСН/БСН ЭҮП тіркелу нәтижесі бойынша автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы «сұрауды жолдау» тетігінің көмегімен сұрауды куәландыруға (қол қою) ауысуды жүзеге асырады;
5) тұтынушымен ЭЦҚ тіркелу куәлігін таңдауы;
6) сұрауды куәландыру (қол қою) – пайдаланушы «қол қою» тетігінің көмегімен сұрауды ЭЦҚ куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, содан кейін сұрау ЭҮШ арқылы «Е-лицензиялау» МДБ АЖ өңдеуге тапсырылады;
7) тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ тұтынушы сұрап отырған ақпараттың мазмұны туралы хабарлама алуы;
8) сұраудың «Е-лицензиялау» МДБ АЖ өңделуі:
пайдаланушы  дисплейінің экранына келесі ақпарат шығарылады:  ЖСН/БСН; сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұрау мәртебесі; қызметтің көрсетілу мерзімі;
«мәртебені жаңғырту» тетігінің көмегімен пайдаланушыға сұраудың өңделу нәтижесін көру мүмкіндігі ұсынылады;
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ жауап алынған жағдайда «нәтижені қарау» тетігі көрінеді.
10. Сұрау өңделгеннен кейін тұтынушыға сұраудың өңделу нәтижесін келесі тәртіппен көру мүмкіндігі ұсынылады:
қызметті алу тарихында «шығатын құжатты көру» тетігін басқаннан кейін сұрау нәтижесі дисплей экранына шығады;
«сақтау» тетігін басқаннан кейін сұрау нәтижесі Adobe Acrobat форматында алушы тапсырыс берген магнитті тасығышта сақталады;
11. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттар мен кеңесті call-орталық телефоны (1414) бойынша алуға болады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
4) ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
5) ХҚКО АЖО АЖ;
6) қызмет беруші.
13. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаттау әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. Әрекеттердің олардың сипаттамасына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);

2) выбор услуги «Выдача лицензии»;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услуг online»;
4) заполнение запроса:
ИИН/БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП потребителем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД «Е-лицензирование» через ШЭП;
7) получение потребителем сообщения о содержании в ИС ГБД «Е-лицензирование» информации запрашиваемой потребителем;
8) обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»:
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН/БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД «Е-лицензирование» появляется кнопка «просмотр результата».
10. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
4) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) АРМ ИС ЦОН
6) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);

3) қол жетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қорытынды берілетін тұлғада ЖСН/БСН бар болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1-шi кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет нөмірі (жүріс, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
ЭҮП тіркелу куәлігін тұтынушының компьютерінің интернет браузеріне бекіту
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, қызметті таңдайды және сұрау деректерін құрады
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімдер)
Сұранысты сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұранысты бағыттау
5
Орындалу мерзімі
10 - 15 сек
20 сек
1,5 мин
10 - 15 сек
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
2 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 3-егер авторизация сәтті өтсе
-
4
5 - егер ЭЦҚ қате болса; 6 – ЭЦҚ қате болмаса
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
ЭҮП
Тұтынушы
«Е-Лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДБ АЖ
Тұтынушының ЭЦҚ нақтылығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
ЭЦҚ арқылы сұрауды куәландыру (қол қою)
электрондық құжатты (тұтынушының өтінімін) және сұрауды өңдеу
тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту хабарламаны қалыптастыру
ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты беру
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір берумен сұранысты тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
бір айдан аспайтын мерзімде
-
-
9
-
-
2-Кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ-нің іс-әрекеттерін сипаттау
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ
Қызмет беруші
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ-да авторизациялау
Деректерде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет берушінің қызметкерімен қызметті таңдау
тұтынушының деректері туралы сұрау жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұранысты сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұранысты бағыттау
5
Орындау мерзімдері
10 - 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс -әрекеттің нөмірі
қызмет берушінің логині мен паролі туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тексеру - 1
-
4
5 – егер пайдаланушы деректерінде бұзушылықтар болса;
6 – авторлау сәтті өтсе
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ
«Е-лицензиялау» АЖ МДБ
Деректерде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Құжаттарды тіркей отырып, сұрау нысанын толтыру
электрондық құжатты тіркеу және қызметті өңдеу
тұтынушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты беру
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Өтінішке нөмір берумен сұранысты тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
1,5 минут
10 - 15 секунд
1,5 минут
-
бір айдан аспайтын мерзімде
-
-
8 - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ сұраныс бойынша мәліметтер жоқ болса; 9 - егер сұраныс бойынша мәлімет табылса
-
-
3-шi кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖО АЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Орталық операторы логин мен паролі бойынша авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау деректерін құрайды
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ сұрау жолдау
Деректерде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұрауды сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрауды бағыттау
Дәлелді бас тартуын қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі іс -әрекеттің нөмірі
2
3
4 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық операторы
Орталық операторы
«Е-Лицензиялау» МДБ АЖ»
«Е-Лицензиялау» МДБ АЖ
Орталық операторы
Сұрау нысанына қажетті құжаттарды тіркей отырып, сұрауды  толтыру және ЭЦҚ куәландыру
Оператордың  ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ жолдау
Құжатты тіркеу
Деректерде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін  қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру
Сұрауды сәтті қалыптастырғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрауды бағыттау
Өтінішке нөмір берумен сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуын қалыптастыру
Электронды құжат (рұқсат)
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек – 1 минута
1 (бір) ай ішінде
-
-
8 – егер бұзушылықтар болса;
9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткен кездегі функционалды өзара әрекеттестіктің № 1-диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті қызмет беруші арқылы көрсеткен кездегі функционалды өзара әрекеттестіктің № 2-диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті ХҚКО АЖ АЖО арқылы көрсеткен кездегі функционалды өзара әрекеттестіктің № 3-диаграммасы
Шартты белгілер:
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
_____________________________________________
(қызмет атауы)

3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для
объектов II, III и IV категории»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10 – 15 сек
20 сек
1,5 мин
10 – 15 сек
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если в ЭЦП ошибка,
6 – если ЭЦП без ошибки
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
ПЭП
Потребитель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа (заявления потребителя) и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронный документ (разрешение)
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
в течение 1 (одного) месяца
-
-
9
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
1
4
5 – если есть нарушения в данных потребителя; 6 – если авторизация прошла успешно
5
6
7
8
9
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа и обработка услуги
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронный документ (разрешение)
1,5 мин
10 - 15 сек
1,5 мин
-
в течение 1 (одного) месяца
-
-
8 – если в ИС ГБД «Е-лицензирование» отсутствуют данные по запросу, 9 –
если данные по запросу найдены
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
11
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
22
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
33
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
44
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
55
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
66
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД «Е-лицензирование»
ГБД «Е-лицензирование»
Оператор Центра
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Электронный документ (разрешение)
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек – 1 минута
в течение 1 (одного) месяца
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для
объектов II, III и IV категории»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через АРМ ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для
объектов II, III и IV категории»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 18 наурыздағы
№ А-2/119 қаулысымен
бекітілген
«II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) «Ақмола облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - қызмет көрсетуші), сонымен бірге «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы www.e.gov.kz мекенжайы бойынша немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы www.elicense.kz. мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентте (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – ақпаратты аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 18 марта 2013 года
№ А-2/119
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий»
1. Основные понятия
1. Электронная государственная услуга «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий» (далее - услуга) оказывается государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области» (далее - услугодатель), через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в регламенте электронной государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий» (далее - Регламент):
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
3) веб-портал «Е-лицензирование» - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование»);

4) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
7) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
8) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде іс-әрекетті іске асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түріндегі іс-әрекетті іске асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъекті (тұтынушы, қызмет беруші);
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;

4) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
7) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
8) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
9) бизнес–идентификационный номер - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
10) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;

14) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекет қызмет;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, мемлекеттік органдардың, мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің немесе басқа ұйымдар мен ақпараттық жүйелердің тізбесі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызметті көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін алушының логині мен паролін ЭҮП-да енгізу үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-мен қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды қоса берумен;
6) 4-үдеріс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестікті тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметті көрсетуден бас тартуды қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
10) 7-үдеріс – электрондық құжатты (алушының сұрау салуды) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де тіркеу және сұрау салуды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
11) 3-шарт – қызмет көрсетушімен тұтынушының біліктілік талаптарына және қорытынды беру үшін негіздерге сай екендігін тексеруі;
12) 8-үдеріс – тұтынушы деректерінің «Е-лицензиялау» МДБ
АЖ-да бар бұзушылықтарына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем логина и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

13) 9-үдеріс – тұтынушы «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырылған («II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы) қызмет көрсету нәтижесін алады. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алу үшін
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-не логин мен пароль енгізу (авторлау үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-мен қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерімен тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға алушы деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қағаз түрінде құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушімен тұтынушының біліктілік талаптарына және қорытынды беру үшін негіздерге сай екендігін тексеруі;
11) 8-үдеріс – тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – тұтынушы «Е-лицензиялау» МДБ АЖ - мен қалыптастырылған («II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы) қызмет көрсету нәтижесін алады. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсетуге сұрау салу және қызметке жауап беру нысандары «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Сұрау өңделгеннен кейін тұтынушыға сұраудың өңделу нәтижесін келесі тәртіппен көру мүмкіндігі ұсынылады:
қызметті алу тарихында «шығатын құжатты көру» кнопкасын басқаннан кейін сұрау нәтижесі дисплей экранына шығады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан кейін сұрау нәтижесі Adobe Acrobat форматында алушы тапсырыс берген магнитті тасығышта сақталады;

13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажном виде и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «Е-лицензирование».
9. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.