Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 ақпандағы № 63 "Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 15 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 ақпанда № 3541 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 1223 «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 ақпандағы № 63 «Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3390 болып тіркелген, «Ақтөбе» және «Актюбинский вестник» газеттерінің 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 47-48 номерлерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) осы қаулыны басқарманың интернет-ресурсына орналастырсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                               А.Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2013 жылғы 31 қаңтардағы
№ 15 қаулысына
қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 ақпандағы
№ 63 қаулысымен
бекітілген
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) Жеке қосалқы шаруашылық – ауылдық жерде және қала маңындағы аймақта орналасқан жер учаскесінде өз мұқтаждарын қанағаттандыруға арналған қызмет түрі;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 29 февраля 2012 года № 63 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере сельского хозяйства"
Постановление акимата Актюбинской области от 31 января 2013 года № 15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 февраля 2013 года № 3541. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 1223 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 29 февраля 2012 года № 63 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере сельского хозяйства» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3390, опубликованное 10 апреля 2012 года в газетах «Ақтөбе» и «Актюбинский вестник» № 47-48) следующее изменение:
регламент государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление сельского хозяйства Актюбинской области» (далее - Управление) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Управления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                              А.Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
Актюбинской области
от 31 января 2013 года
№ 15
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 29 февраля 2012 года
№ 63
Регламент государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) личное подсобное хозяйство – вид деятельности для удовлетворения собственных нужд на земельном участке, расположенном в сельской местности и пригородной зоне;
2) получатель государственной услуги – физическое лицо;

3) ЖАО - жергiлiктi атқарушы органдар (кенттер, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерi);
4) ХҚКО - халыққа қызмет көрсету орталықтары;
5) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
6) ММ – мемлекеттік мекеме.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру».
3. «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттiк қызметiн осы регламентқа (бұдан әрi – регламент) 1 және 2 қосымшаларда көрсетiлген аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты, облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімшелері (бұдан әрi – жергілікті атқарушы орган), сондай-ақ баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталықтар) ұсынады.
Шалғай орналасқан елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік қызметтерді Мобильді орталықтары арқылы көрсетуге жол беріледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 3-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 4-тармағы, "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 1223 Қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама (қағаз жеткiзгiште) болып табылады.
Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға ұсынылады (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) және тегін көрсетiледi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жұмыс тәртібі Стандарттың 9 - тармағына сәйкес жүргізіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету және оны көрсету барысы туралы ақпарат көздері:
1) Ақтөбе облысы әкімдігінің (ресми сайт - www.aktobe.gov.kz) интернет-ресурсы;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсы: www.con.gov.kz;

3) МИО – местный исполнительный орган (акимы поселков, аула (села), аульного (сельских) округов);
4) ЦОН - центры обслуживания населения;
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
6) ГУ – государственное учреждение.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства».
3. Государственная услуга предоставляется аппаратом акима города, районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, отделами сельского хозяйства городов областного значения (далее – местный исполнительный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – Центры), указанными в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту (далее – регламенту).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственной услуги через Мобильные центры.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 1223 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства (на бумажном носителе).
Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – получатель государственной услуги) и оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. График предоставления государственной услуги производится согласно пункту 9 Стандарта.
8. Источники информации по вопросам оказания государственной услуги и о ходе его оказания являются:
1) интернет-ресурс акимата Актюбинской области (официальный сайт - www.aktobe.gov.kz);
2) интернет-ресурс Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;

3) «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы;
4) ресми ақпарат көздері және стенділер осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша орталықтардың ғимараттарында орналасқан болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 - тармағына сәйкес жүргізіледі.
10. Мемлекеттік қызметті алушыға Стандарттың 16 - тармағында көрсетілген жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан арызды алғаннан бастап, мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құзыретті органға немесе Орталыққа осы Регламенттің 3 қосымшаға сәйкес арыз береді;
2) Орталықтың инспекторы арыздың құжаттарын қабылдап тіркейді, төмендегі қабылдаған құжаттарын тізімін көрсетіп тұтынушыға қолхат береді:
қабылдаған сауалдың нөмірі мен күні;
мемлекеттік қызметінің тұрін;
қоса жалғанған құжаттарының саны және атауы;
құжаттардың берген орны, уақыты және күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
3) Орталықтың жинақ бөлімінің инспекторы құжаттарды құзыретті органның кеңсесіне жібереді;
Орталықтан құзыретті органға құжаттар пакетінің кету дерегі, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде құжаттардың қозғалысын бақылайтын Сканер штрихкоды арқылы тексеріледі.
4) құзыретті органның кеңсе қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде құжаттарды белгілейді (егер құзыретті органда өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының өтiнiш берген кезде құжаттарды қабылдау бойынша қызметтің қолхатын береді және құзыретті органның жетекшісіне береді;
5) құзыретті органның жетекшісі келген құжаттармен танысады және құзыретті органның жауапты орындаушысына орындау үшін жолдайды;
6) құзыретті органның жауапты орындаушысы келген құжаттармен танысып, жетекшінің қолы қойылып мемлекеттік қызметті алушыға хабарлама жобасын дайындалады немесе қызметті беруге дәлелді бас тарту себебіне қол қойылып құзыретті органның кеңсесіне жіберіледі;
7) құзыретті органның кеңсесі қызметкері Орталыққа құжаттарды немесе қызметті беруге дәлелді бас тарту себебін, жібереді немесе мемлекеттік қызметті алушыға құзыретті органға арыз берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын береді.
Құзыретті органнан дайын мемлекеттік қызметтің қорытындысын қабылдаған кезде, Орталық келген құжаттарды Сканер штрихкод арқылы белгілейді;

3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz;
4) официальные источники информации и стенды, расположенные в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, предусмотренные пунктом 7 Стандарта.
10. В оказании государственной услуги получателю государственной услуги будет отказано в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в Центр или в уполномоченный орган согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) инспектор Центра, принимает и регистрирует поступившие документы, выдает расписку получателю государственной услуги о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, (при наличии) отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
3) инспектор накопительного отдела Центра передает документы в канцелярию уполномоченного органа;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует поступившие документы, при обращении получателя государственной услуги выдает расписку услуги о приеме соответствующих документов и передает руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю государственной услуги, подписывается руководителем или подписывается мотивированный отказ и направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы либо мотивированный отказ в центр или выдает получателю государственной услуги в случае подачи заявления в уполномоченный орган результат оказания государственной услуги.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;

8) Орталықтың инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға немесе оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) жеке өзі келген кезде анықтама немесе бас тарту дәлелді береді.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызмет нәтижесі үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды құзыретті органға тапсырады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін, құжаттарды қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны 1 маман.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлары бойынша Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға алушының мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі, онда Орталықтың мөртабаны және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні қамтылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) Стандарттың 11 - тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетуге келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іске қосылады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі қызметкері;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1 қосымша
Ақтөбе облысы ауылдық (селолық) округтері әкім аппараттарының мекен–жайларының тізімі
п/п
Ауылдық округ әкімдігінің атауы
Ауылдық округ әкімдігінің орналасқан заңды мекенжай (көше, үйдің №.)
Телефон
нөмірі
Ақтөбе қаласы E-mail: social_sfera_@mail.ru, ainura_aktobe@mail.ru
1.
«Қарғалы селолық округі әкімінің аппараты» ММ
Қарғалы селосы,
Сәтпаев көшесі, 10

8) инспектор центра выдает получателю государственной услуги либо его представителю (по нотариально удостоверенной доверенности) при личном посещении справку либо мотивированный отказ.
В случае, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течении одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Минимальное количество лиц осуществляющих прием документов для оказания государственных услуг 1 специалист.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
В Центре получателю государственной услуги выдается расписка, подтверждающая сдачу получателем всех необходимых документов для получения государственной услуги, в которой содержится штамп Центра и дата получения получателем государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его представитель (по нотариально удостоверенной доверенности) представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Перечень адресов аппаратов акимов аульных (сельских) округов Актюбинской области
п/п
Наименование акимата сельского округа
Юридический адрес расположения акимата сельского округа
(улица, № дома.)
Номер телефона
город Актобе E-mail: social_sfera_@mail.ru, ainura_aktobe@mail.ru
1.
ГУ «Аппарат акима Каргалинского сельского округа»
село Каргалинское,
улица Сатпаева, 10

8 71 345 23-5-86
8 71 345 23-5-87
8 71 345 23-5-88
15.
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы Жангельдин көшесі 7
8 71 343 21-8-28
16.
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қ. Әйтеке би көшесі 63 үй
8 71 335 23-6-10
8 71 335 23-6-11
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
3-қосымша
Нысан
Өтініш
Мен, ________________________________________________________
(Т.А.Ә., төлқұжат деректері (жеке куәлік деректері) және жеке тұлғаның тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Атынан әрекет _______________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
ететін ______________________________________________________
негізінде (өкілеттілікті куәландыратын құжаттың деректеме)
Маған жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беруді сұраймын
Мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________
Күні _______,_____________________________________/__________
(өтініш берушінің/уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
____________________________________________________/________
(сұранымды қабылдаған маманның қолы және Т.А.Ә.)
Сұранымды орындау / қарау/ нәтижесі:_________________________
_____________________________________________________________
тексерілді: күні ______________ 20__ ж.
_____________________________________________________________
(маманның қолы және Т.А.Ә.)
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
4-қосымша
Әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм жасайды және уәкiлеттi
органға құжаттарды жiбередi
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық- өкімшілік шешім)
Журналға тiркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлiмiне құжаттар жинау
Құжаттарды уәкiлеттi
органға жiберу
Орындау мерзімдері
15 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне бiр реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметкері
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Мемлекеттік қызметті алушы уәкiлеттi органға хабарласқан кезде – анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа хабарласқан кезде – құжаттардың толықтығын тексерудi iске асырады, анықтаманы ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тартуды дайындайды
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдастырушылық- өкімшілік шешім)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
жауапты орындаушыға жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Мемлекеттік қызметті алушы уәкiлеттi органға хабарласқан кезде – мемлекеттiк қызмет хабарласу сәтiнен көрсетiледi
Мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа хабарласқан кезде-1 жұмыс күнi iшiнде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетінің (жұмыс барысының, ағымының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның кеңсесi қызметкері
Орталықтың инспекторы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналға тiркеу
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқтау түрі
(деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімшілік шешім)
Құжатқа қол қою
Мемлекеттік қызметті алушыға немесе Орталыққа анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күнi iшiнде
Жұмыс күнi iшiнде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
Топ 1
ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Уәкiлеттi органның кеңсесi қызметкері
Топ 3
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшылығы
Топ 4
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Құжаттар қабылдау,
қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiшті қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау,
анықтаманы ресiмдеу, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Анықтамаға қол қою
Әрекет № 6
Анықтаманы тiркеу және анықтаманы Орталыққа беру немесе мемлекеттік қызметті алушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта анықтаманы мемлекеттік қызметті алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
Топ 1
ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Топ 2
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның кеңсесi қызметкері
Топ 3
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның басшылығы
Топ 4
ҚФБ
Уәкiлеттi
органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Құжаттар қабылдау, қолхат беру,
өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет № 2
Орталықтардан өтiнiшті қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
Әрекет № 3
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
Әрекет № 4
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
Әрекет № 5
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 6
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды Орталыққа беру немесе Мемлекеттік қызметті алушыға беру
Әрекет № 7
Орталықта Мемлекеттік қызметті алушыға бас тартуды беру
«Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
5-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар

8 71 345 23-5-86
8 71 345 23-5-87
8 71 345 23-5-88
15.
Иргизский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район, село Иргиз, улица. Жангельдина, дом 7
8 71 343 21-8-28
16.
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район, г.Шалкар, улица Айтеке-би, дом 63
8 71 335 23-6-10
8 71 335 23-6-11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Форма
Заявление
Я,___________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности и место жительства физического лица)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Действующий от имени_____________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне справку о наличии личного подсобного хозяйства
Прилагаю следующие документы: _______________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Дата _____________________________________/__________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
________________________________________/____________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 _ г.
_____________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается в журнале и собирает
документы
Составляет реестр
и направляет документы в уполномоченный орган
Форма завершения
(данные, документ,организационно- распорядительное решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка документов в уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее одного раза в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган - оформляет справку или мотивированный отказ. При обращении получателя государственной услуги в Центр-
осуществляет проверку полноты документов, оформляет справку или подготавливает мотивированный отказ
Форма завершения
(данные, документ,организационно- распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
1 час
1 час
При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган -
государственная услуга предоставляется с момента обращения.
При обращении получателя государственной услуги в Центр в течение 1 рабочего дня
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа в журнале
Выдача справки либо мотивированного отказа получателю государственной услуги
Форма завершения(данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки или мотивированного отказа получателю государственной услуги или в Центр
Выдача справки либо мотивированного отказа получателю государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
В течении рабочего дня
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2
СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 4
СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления, направление документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
оформление справки, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Регистрация справки и передача справки в Центр
или выдача
получателю государственной услуги
Действие № 7
Выдача справки получателю государственной услуги
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 4
СФЕОтветственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5
Подписание
отказа
Действие № 6
Регистрация отказа, передача отказа в Центр или выдача
получателю государственной услуги
Действие № 7
Выдача отказа
получателю государственной услуги в Центре
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ