Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекiту туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 22 ақпандағы N 09/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 наурызда N 2274 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 12 маусымдағы № 29/03 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 12.06.2013  № 29/03 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 және 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулыларына сәйкес Қарағанды қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау";
2) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау";
3) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау";
4) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау";
5) "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау";
6) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру";
7) "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
8) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін.
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы "Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" N 08/139 қаулысының күші жойылсын.
3. "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Д.Ш. Жекебаев) осы қаулыдан тарайтын барлық қажетті шараларды қабылдасын.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата города Караганды от 22 февраля 2013 года N 09/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 марта 2013 года N 2274. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 12 июня 2013 года № 29/03
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 12.06.2013 № 29/03.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
2) "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования";
3) "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования";
4) "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";
5) "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях";
6) "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования";
7) "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
8) "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Отменить постановление акимата города Караганды от 4 декабря 2012 года N 08/139 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования".
3. Государственному учреждению "Отдел образования города Караганды" (Жекебаев Д.Ш.) принять все необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімінің орынбасары И.Ю. Любарскаяға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қарағанды қаласының әкімі                  М. Смағұлов
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны;
3) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті ведомстволық аумақтағы орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет мынадай нормативтік құқықтық актілермен реттеледі:

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Караганды Любарскую И.Ю.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким города Караганды                      М. Смагулов
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности для обучения
по общеобразовательным программам начального,
основного среднего, общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
3) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования (далее – организации образования) на подведомственной территории.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется следующими нормативными правовыми актами:

1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңы;
3) "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 127 қаулысы.
6. Білім беру ұйымы орналасқан мекен-жайы жөніндегі ақпарат білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында орналасқан.
7. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
8. Аталған қызмет 6 (7)-18 жастағы Қазақстан Республикасының азаматтарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Аталған білім беру ұйымдарында қажетті оқыту бейіні жоқ болса, мемлекеттік қызметті алушыға аудан (қала) аумағындағы басқа да жалпы білім беретін мектептерде таңдаған оқыту бейіні бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат беріледі.
13. Білім беру ұйымына қабылдау үшін өтініш берушінің құжаттарын қабылдау кезінде басшылар мемлекеттік қызметті алушыларды білім беру ұйымының Жарғысымен және басқа да білім беру үдерісін реттейтін құжаттармен таныстыруы тиіс.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
15. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына ұсынады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар тапсырылған жағдайда, білім беру ұйымының маманы мемлекеттік қызметті тұтынушыға Стандарттың 14 тармағында көрсетілген мәліметтерді көрсетумен қажетті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді.
17. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрліктің www.edu.gov.kz ресми сайтынан, сондай-ақ білім беру ұйымдарының ақпараттық стенділерінен алуға болады.

1) Конституцией Республики Казахстан;
2) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
3) постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года N 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования".
6. Информация о месте нахождения организаций образования размещена на интернет-ресурсах организаций образования.
7. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
8. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, а также иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан в возрасте 6 (7) – 18 лет (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
12. При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги предоставляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории района (города) по выбранному профилю обучения.
13. При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
15. Для получения государственной услуги получатель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
16. При сдаче документов для получения государственной услуги, получателю государственной услуги специалистом организации образования выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
17. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz, а также на информационных стендах в зданиях организаций образования.

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының маманы.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға және сапасына жауапкершілікте болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Әрекеттің (рәсімнің, үдерістің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қоса тіркелген құжаттармен қабылдау, тіркеу
Жауапты тұлғаны айқындау
Білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау
Білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою
Журналда тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беру
Бұрыштама
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы бұйрық немесе дәлелді жазбаша жауап жобасы
бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын беру
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
2 сағаттан аспайды
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алудың мерзімі (білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығы) 3 айдан аспайды
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) и СФЕ
N действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием, регистрация заявления с прилагаемыми документами
Определение ответственного исполнителя
Подготовка проекта приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении документов
Резолюция
Проект приказа либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Приказ либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 2 часов
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Схема взаимосвязи между последовательностью
административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей в дошкольные
организации образования"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қарағанды қаласының барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдар (бұдан әрі – МДҰ) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны Стандарттың 1 қосымшаға сәйкес МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылады.
9. Мемлекетті қызметті көрсету мерзімдері:
1) алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды мектепке дейінгі ұйымға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап – кемінде 30 минут уақытты құрайды.
2) алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес.
3) өтініш берген күні сол жерде алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты – кемінде 30 минутты құрайды.

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга предоставляется дошкольными организациями всех типов и видов города Караганды (далее – ДО).
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый согласно приложению 1 Стандарту между ДО и законными представителями, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается законным представителем детей дошкольного возраста (далее – получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан в разделе "Государственные услуги".
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем документов в ДО, определенных в пункте 11 Стандарта и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.

10. Егер Стандарттың 11 тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет МДҰ-ға өтініш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгілеген заңды өкілдерді қабылдау кестесіне сәйкес екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды МДҰ ұсынады.
15. МДҰ-ға қабылдау бос орындар бар болған жағдайда жыл бойы жүргізіледі.
16. Шарт бланкілерін МДҰ басшысы береді. Шарт 2 данада жасалады.
17. Алушының мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етілмейді.
18. Мемлекеттік қызмет МДҰ-да алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
19. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) МДҰ басшысы;
2) МДҰ іс жүргізушісі.
20. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
22. МДҰ басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыру мен сапасына жауапкершілікте болады.
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды
қабылдау" мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
Бірліктердің атауы
мектепке дейінгі ұйымының іс жүргізушісі
мектепке дейінгі ұйымының басшысы
мектепке дейінгі ұйымының іс жүргізушісі
мектепке дейінгі ұйымының басшысы
мектепке дейінгі ұйымының іс жүргізушісі
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыруы
Мектепке дейінгі ұйымы мен алушы арасындағы шарттың жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау
Мектепке дейінгі ұйымға баланы қабылдау туралы шартты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты құрастыру және қол қою
Шартты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-әкімдік шешім)
Бұрыштама
Шарттың немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауаптың жобасы
Шарт немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап
Шығыс құжаттардың журналында тіркеу
Орындалу мерзімі
5 минут
5 минут
5 минут
10 минут
5 минут
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламенті

10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течение двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приема законных представителей, утвержденного руководителем ДО.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатель представляет в ДО документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В ДО прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
16. Бланки договора выдаются руководителем ДО. Договор составляется в двух экземплярах.
17. Документ, подтверждающий сдачу получателем необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
18. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДО получателя.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель ДО;
2) делопроизводитель ДО.
20. Текстовое табличное описание взаимодействия каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ДО (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию и качество оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) и СФЕ
N действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
Наименование единиц
делопроизводитель дошкольной организации
руководитель дошкольной организации
делопроизводитель дошкольной организации
руководитель дошкольной организации
делопроизводитель дошкольной организации
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка проекта договора между дошкольной организацией и получателем либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Составление и подписание договора о зачислении ребенка в дошкольную организацию либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача договора либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Резолюция
Проект договора либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Договор либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Отметка в журнале учета исходящих документов
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
10 минут
5 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Схема взаимосвязи между последовательностью
административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по предоставлению
им дополнительного образования"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қарағанды қаласының мемлекеттік білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру Стандартқа 2 қосымшаға сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат балаларға қосымша білім беру ұйымдарында орналастырылған стендтерде, сондай-ақ, "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - ҚалаББ) www.kargoo.gov.kz сайтында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями дополнительного образования детей города Караганды, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования для детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к Стандарту заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования детей, а также на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования города Караганды" (далее - ГорОО): www.kargoo.gov.kz; и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы балаларға қосымша білім беру ұйымына құжаттарды Стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсыну қажет.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі балаларға қосымша білім беру ұйымының фойесінде, сондай-ақ ҚалаББ ресми сайтында орналастырылады.
14. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті ұсынуға жауапты тұлғаның кабинетіне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға Стандарттың 14 тармағында көрсетілген мәліметтермен құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
16. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФБ):
1) қосымша білім беру ұйымының жауапты орындаушы;
2) қосымша білім беру ұйымының басшысы.
18. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
20. Қосымша білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыру мен сапасына жауапкершілікте болады.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттар қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
Бірліктің атауы
Жауапты орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
Жауапты орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
Әрекеттің (үдеріс рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу
Өтінішті қарау және қосымша білім беру ұйымның басшысымен жауапты орындаушыны айқындау
Балаларды қабылдау туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап дайындау
Балаларды қабылдау туралы бұйрыққа қол қою немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауапқа қол қою
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Балаларды қабылдау туралы бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша жауап
Балаларды қабылдау туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап
Орындалу мерзімі
30 минуттан артық емес

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта с письменным обоснованием причин отказа.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить в организацию дополнительного образования детей документы в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
13. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе организации дополнительного образования детей, а также на официальном сайте ГорОО.
14. Документы, указанные в пункте 11 Стандарта, сдаются в кабинет лица, ответственного за оказание данной услуги.
15. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме документов, с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
16. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственный исполнитель организации дополнительного образования;
2) руководитель организации дополнительного образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации дополнительного образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию и качество оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в
организации дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование единицы
Ответственный исполнитель
Руководитель организации
Ответственный исполнитель
Руководитель организации
Наименование действия (процесса, процедур, операции) и их описание
Прием документов и регистрация заявления
Рассмотрение заявления и определение руководителем дополнительного образования ответственного исполнителя
Подготовка проекта приказа о зачислении детей либо ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа о зачислении детей, либо подписание ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект приказа о зачислении детей либо письменный ответ об отказе в предоставлении услуги
Приказ о зачислении детей либо ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут

3 жұмыс күні (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні)
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттар қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті ведомстволық аумақтағы жалпы орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңымен;
2) "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңымен;

3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в
организации дополнительного
образования для детей по
предоставлению им
дополнительного образования"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени не могут посещать
организации начального, основного среднего,
общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования (далее – организации образования) на подведомственной территории.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется:
1) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
2) Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями";

3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы N 100 қаулысымен бекітілген Арнаулы білім беру ұйымдары қызметінің үлгі ережесімен;
4) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 974 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық Кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3303 болып тіркелген) Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтіп жатқан мүгедек балалар үшін оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртібі туралы ережесімен реттеледі.
6. Білім беру ұйымының жеке тегін үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
7. Білім беру ұйымы орналасқан мекен-жайы жөніндегі ақпарат білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында орналасқан.
8. Мемлекеттік қызмет денсаулығына байланысты уақытша немесе тұрақты түрде білім беру ұйымдарына бара алмайтын жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – алушы).
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11 тармағымен қарастырылған құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда білім беру ұйымы алушыны қызмет көрсетуден бас тарту себептерін көрсетіп хабардар етеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар білім беру ұйымына ұсынылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының басшысына тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тиісті құжаттар тапсырылған жағдайда, алушыға Стандарттың 14 тармағында көрсетілген мәліметтері бар барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық – функционалдық бірліктері (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) жауапты орындаушы.
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.

3) Типовыми правилами деятельности специальных организаций образования, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 100;
4) Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохраненияоказания помощи родителям в обучении детей-инвалидов на дому учебно-воспитательными организациями, утвержденными приказом министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 974 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3303).
6. Результатом оказания государственной услуги являются приказ организации образования об организации индивидуального бесплатного обучения на дому, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Информация о месте нахождения организаций образования размещена на интернет-ресурсах организаций образования.
8. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее – получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта
11. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 Стандарта, извещают получателя об отказе с указанием причин.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги в организацию образования представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. Документы получателей государственной услуги сдаются руководителю организации образования.
15. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
19. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыру мен сапасына жауапкершілікте болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Әрекеттің (үдеріс рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қоса ұсынылған құжаттармен қабылдау
Жауапты тұлғаны айқындау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру және үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап жобасын дайындау
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрыққа немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою
Шығыс құжаттарын есепке алу журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қажетті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беру
Бұрыштама
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап жобасы
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын беру
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламенті

18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию и качество оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения на
дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и СФЕ
N действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием заявления с прилагаемыми документами
Определение ответственного исполнителя
Проверка полноты представленных документов и подготовка проекта приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Регистрация в журнале учета исходящих документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Проект приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Приказ об организации обучения на дому либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения на
дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ҚалаББ) және Қарағанды қаласының білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді. ҚалаББ орналасқан мекенжайы: Қарағанды қаласы, Қазыбек би атындағы аудан, Степной 2 ықшамауданы, 9 (53-59) үй, телефондары 34-38-94, 34-34-13.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі Стандартқа 2 қосымшаға сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жергілікті және республикалық бюджет есебінен тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы күн көрісі төмен отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің - www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған ҚалаББ және білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - ГорОО) и организациями образования города Караганды (далее – организации образования). ГорОО расположен по адресу: город Караганда, район имени Казыбек би, микрорайон Степной 2, дом 9 (53-59), телефоны 34-38-94, 34-34-13.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно за счет местного и республиканского бюджета.
8. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан – www.edu.gov.kz.
10. Государственная услуга оказывается в здании ГорОО и организаций образования, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственных услуг, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.

11. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жедел ресімдеусіз ҚалаББ және білім беру ұйымдарының бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
13. Алушының Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
15. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін білім беру ұйымына ұсынады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға Стандарттың 14 тармағында көрсетілген мәліметтермен қолхат беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі ҚалаББ мен білім беру ұйымындағы мемлекеттік қызметті ұсынуға жауапты тұлғаға тапсырылады.
18. Мемлекеттік қызметті алушыға жеткізу алушының (заңды өкілінің) өзі келген жағдайда жүзеге асырылады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) ҚалаББ басшылығы;
2) ҚалаББ жауапты тұлғасы;
3) білім беру ұйымының басшылығы;
4) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы.
20. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
22. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала
сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) әр ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыс ағымы, барысы)
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
ҚалаББ жауапты тұлғасы
ҚалаББ басшылығы
ҚалаББ жауапты тұлғасы
Әрекет (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы алушыға қолхат беру
Құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеру, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама толтыру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына жолдау
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алушыға беру
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Әрекет (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы алушыға қолхат беру
Құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеру, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама толтыру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушыға беру
Орындау мерзімдері
30 минут
1 сағат
8 күнтізбелік күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
ҚалаББ жауапты тұлғасы
2-топ ҚФБ
ҚалаББ басшылығы
3-топ ҚФБ
ҚалаББ жауапты тұлғасы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, алушыға қолхат беру
N 3 әрекет
Құжаттармен танысу
N 5 әрекет
Құжаттардың толық болуын тексеру, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама толтыру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
N 2 әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
N 4 әрекет
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
N 6 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, алушыға қолхат беру
N 3 әрекет
Құжаттармен танысу
N 5 әрекет
Құжаттардың толық болуын тексеру, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама толтыру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
N 2 әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
N 4 әрекет
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
N 6 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
ҚалаББ жауапты тұлғасы
2-топ ҚФБ
ҚалаББ басшылығы
3-топ ҚФБ
ҚалаББ жауапты тұлғасы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беру
N 2 әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
N 3 әрекет
Құжаттармен танысу
N 4 әрекет
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
N 5 әрекет
Ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру
N 6 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
N 7 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді бас тартуға қол қою
N 8 әрекет
Алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және алушыға беру
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, алушыға қолхат беру
N 2 әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
N 3 әрекет
Құжаттармен танысу
N 4 әрекет
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
N 5 әрекет
Ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру
N 6 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
N 7 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді бас тартуға қол қою
N 8 әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және алушыға беру
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала
сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламенті

11. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы ГорОО и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
15. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию образования перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
16. При сдаче документов для получения государственной услуги, получателю выдается расписка со сведениями, указанными в пункте 14 Стандарта.
17. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу за оказание государственной услуги ГорОО и организации образования.
18. Доставка результата государственной услуги получателю осуществляется при личном обращении получателя (законного представителя).
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство ГорОО;
2) ответственное лицо ГорОО;
3) руководство организации образования;
4) ответственное лицо организации образования.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственное лицо ГорОО
Руководство ГорОО
Ответственное лицо ГорОО
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, выдача расписки получателю о приеме документов
Ознакомление с документами
Осуществление проверки полноты документов, заполнение направления в загородные и пришкольные лагеря, либо оформление мотивированного ответа об отказе в получении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному лицу
Выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированного ответа об отказе получателю
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Руководство организации образования
Ответственное лицо организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, выдача расписки получателю о приеме документов
Ознакомление с документами
Осуществление проверки полноты документов, заполнение направления в загородные и пришкольные лагеря, либо оформление мотивированного ответа об отказе в получении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному лицу
Выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированного ответа об отказе получателю
Сроки исполнения
30 минут
1 час
8 календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственное лицо ГорОО
Группа 2 СФЕ
Руководство ГорОО
Группа 3 СФЕ
Ответственное лицо ГорОО
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки получателю
Действие N 3
Ознакомление с документами
Действие N 5
Осуществление проверки полноты документов, заполнение направления в загородные и пришкольные лагеря, либо оформление мотивированного ответа об отказе в получении государственной услуги
Действие N 2
Направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 4
Наложение резолюции, передача на исполнение ответственному лицу
Действие N 6
Выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Группа 1 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки получателю государственной услуги
Действие N 3
Ознакомление с документами
Действие N 5
Осуществление проверки полноты документов, заполнение направления в загородные и пришкольные лагеря, либо оформление мотивированного ответа об отказе в получении государственной услуги
Действие N 2
Направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 4
Наложение резолюции, передача на исполнение ответственному лицу
Действие N 6
Выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственное лицо ГорОО
Группа 2 СФЕ
Руководство ГорОО
Группа 3 СФЕ
Ответственное лицо ГорОО
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки получателю
Действие N 2
Направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 3
Ознакомление с документами
Действие N 4
Наложение резолюции, передача на исполнение ответственному лицу
Действие N 5
Осуществление проверки полноты представленных документов
Действие N 6
Оформление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие N 7
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие N 8
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Группа 1 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки получателю
Действие N 2
Направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 3
Ознакомление с документами
Действие N 4
Наложение резолюции, передача на исполнение ответственному лицу
Действие N 5
Осуществление проверки полноты представленных документов
Действие N 6
Оформление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие N 7
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Действие N 8
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) білім беру ұйымы – меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негізгі орта, жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымы;
2) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті ведомстволық аумақтағы негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) және "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ҚалаББ) көрсетеді. ҚалаББ орналасқан мекенжайы: Қарағанды қаласы, Қазыбек би атындағы ауданы, Степной 2 ықшамауданы, 9 (53-59) үй, телефон 34-38-94.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Экстернат нысанындағы оқытуды ұйымдастыру "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі заңының 27 бабына, 6 бабының 4 тармағының 21-3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы N 125 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық Кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5191 болып тіркелген) Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) организация образования - организация среднего образования Республики Казахстан, реализующая общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования на подведомственной территории, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования (далее – организации образования) и государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - ГорОО). ГорОО расположен по адресу: город Караганда, район имени Казыбек би, микрорайон Степной 2, дом 9 (53-59), телефон 34-38-94.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Организация обучения в форме экстерната осуществляется в соответствии со статьей 27, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года N 125 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5191).
6. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – получатель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет ҚалаББ анықтауымен алушы экстернат нысанында білім алуға өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы оқу жылының 1 желтоқсанынан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді.
Экстернат түрінде білім алу үшін алушының өтініші білім беру ұйымының заңды тұлғасымен тіркеу журналында тіркеледі.
Өтінішке Стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар қоса тіркеледі.
14. Алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
16. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
17. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктері қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының маманы.
19. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға және сапасына жауапкершілікте болады.
Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Әрекеттер атауы (үдерістің, үрдіс рәсімінің) мен олардың сипаты
Алушыдан қажетті құжаттарды қабылдау
Құжатттарды қарастыру
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Қолхат беру
Экстернат нысанындағы оқуға рұқсат беру немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
14 жұмыс күн
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ҚФБ әрекеттер реттілігінің өзара байланыс арасындағы сызбасы
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

9. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляют пятнадцать рабочих дней.
10. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
11. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию ГорОО, куда получатель обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
Заявление получателя на обучение в форме экстерната регистрируется организацией образования в журнале регистрации.
К заявлению прилагаются документы согласно пункта 11 Стандарта.
14. Документы получателей сдаются в канцелярию организации образования.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается опись с отметкой о дне получения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя.
17. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) и СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием от получателя необходимых документов
Рассмотрение документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки
Разрешение на обучение в форме экстерната, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут
14 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего среднего образования"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны;
2) жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар);
3) қамқоршылық – он төрттен он сегiз жасқа дейiнгi баланың (балалардың), сондай-ақ спирттiк iшiмдiктерге немесе есiрткi заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабiлетiн шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
4) қорғаншылық – он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабiлетсiз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
5) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік білім беру мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушы) Стандарттың 6 тармағына сәйкес ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қазандағы Заңының 6 бабы 4 тармағының 14) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
2) ребенок-сирота (дети-сироты) - ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель;
3) попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
4) опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга предоставляется отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования (далее – получатель), в соответствии с пунктом 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 14) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарының фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - ҚалаББ) www.kargoo.gov.kz сайтында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі сағат 13.00 ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай жасалған Қарағанды қаласының жергілікті атқарушы органының қарамағындағы жалпы білім беретін мектептердің ғимараттарында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы жалпы білім беретін мектепке Стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
14. Стандарттың 6 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.
15. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға Стандарттың 14 тармағында көрсетілген мәліметтер Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат беріледі.
17. Алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері алушының өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскеннен бастап 5 күн өткен соң беріледі.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе организации образования, а также на сайте государственного учреждения "Отдел образования города Караганды" (далее - ГорОО): www.kargoo.gov.kz; и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: edu.gov.kz.
8. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года: в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед 13.00 до 14.00 часов за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях общеобразовательных школ, находящихся в ведении местного исполнительного органа города Караганды, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в общеобразовательную школу перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
14. Образец заявления согласно приложению 6 Стандарта и перечень документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находится у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
15. Документы, указанные в пункте 11 Стандарта сдаются в кабинет ответственного за оказание государственной услуги работника общеобразовательной школы.
16. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме документов, согласно приложению 7 к Стандарту, с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
17. Доставка результата государственной услуги получателю осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
18. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.

19. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы нәтижесін Стандарттың 5 тармағына сәйкес шағымдануға құқылы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) білім беру ұйымының жауапты орындаушы;
2) білім беру ұйымының директоры.
21. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
22. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
23. Мемлекеттік қызмет көрсететін тәртібін бұзған лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте жауапкершілікте болады.
"Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар
мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттардың кіріс журналында тіркеу
Директормен жауапты орындаушыны айқындау
Анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындау
Жобаны қарастыру және анықтамаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Анықтаманы шығару және оны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Қолхат
Бұрыштама
Анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасы
Анықтамаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты алушыға беру
Орындалу мерзімдері
30 минуттан артық емес
30 минут
2 күн
30 минуттан артық емес
Алушы құжаттарды тапсырған уақыттан 5 жұмыс күн ішінде
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне 2 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 ақпандағы
N 09/02 қаулысымен
бекітілген
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

19. В случае несогласия с результатами государственной услуги получатель вправе обжаловать результат согласно пункту 5 Стандарта.
20. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный исполнитель организации образования;
2) директор организации образования.
21. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
23. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Директор школы
Ответственный исполнитель
Директор школы
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедур, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов, регистрация в журнале входящих документов
Определение директором ответственного исполнителя
Подготовка проекта справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Рассмотрение проекта и подписание справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Издание и регистрация справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписанная справка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
30 минут
2 дня
Не более 30 минут
В течение 5 рабочих дней с момента сдачи документов получателем
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата города Караганды
от 22 февраля 2013 года N 09/02
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"

1. Негізгі ұғымдар
1. Қолданылатын терминдер мен аббревиатуралар анықтамасы:
1) жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар);
2) қамқоршылық – он төрттен он сегiз жасқа дейiнгi баланың (балалардың), сондай-ақ спирттiк iшiмдiктерге немесе есiрткi заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабiлетiн шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
3) қорғаншылық – он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабiлетсiз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
4) ҚФБ - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары - құрылымдық-функционалдық бірліктері, ақпараттық жүйелері немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N1119 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - ҚалаББ) көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет "Неке (ерлі–зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 115132-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 маусымдағы "Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкін болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" N 404 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет стандарты туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің интернет-ресурсында (www.bala-kkk.kz, "Нормативтік құқықтық актілер" бөлімі);

1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) ребенок-сирота (дети-сироты) - ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель;
2) попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
3) опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
4) СФЕ - структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы и их подсистемы.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее – ГорОО).
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115-132 Кодекса о браке (супружестве).
5. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.bala-kkk.kz, раздел "Нормативные правовые акты");

2) ҚалаББ орын-жайларында орналасқан стенділерде орналасады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызмет ҚалаББ өтiнiш бiлдiрген кезде:
1) демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес көрсетiледi;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет Қарағанды қаласы, Қазыбек би атындағы ауданы, Степной 2 ықшамауданы, 9 үй (53-59) мекен жайы бойынша орналасқан ҚалаББ ғимаратында көрсетіледі, телефондары 34-38-94, 34-32-36.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ҚалаББ тапсыруы қажет.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер ҚалаББ орын-жайларында үстелдерде орналастырылады немесе ҚалаББ мамандарында болады.
15. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар ҚалаББ маманына тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алушы барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алған күні көрсетіліп жазылған, барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.
17. Анықтама мемлекеттік қызметті алушы жеке өтініш білдірген кезде беріледі.
18. ҚалаББ мына жағдайларда құжаттарды қабылдаудан бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттардың пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) қызметті ұсыну туралы шешімді қабылдау үшін қажетті құжаттардағы дәйексіз немесе бұрмаланған мәліметтерді анықтаған кезде.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісідне келесі құрылымдық функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Қарағанды қаласының әкімі;
2) ҚалаББ басшылығы;
3) ҚалаББ маманы.
20. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшіліктік әрекетінің (рәсімнің) реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
22. Мемлекеттік қызмет көрсететін тәртібін бұзған лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте жауапкершілікте болады.
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ҚалаББ маманы
ҚалаББ басшылығы
ҚалаББ маманы
Қарағанды қаласының әкімі
ҚалаББ маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды әзірлеу
Анықтамаға қол қою
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық - өкімдік шешім)
ҚалаББ басшылығына қарар қою үшін ұсыну
Қарар қою, орындау үшін маманға ұсыну
Дәлелді бас тартуды немесе анықтаманы басшылыққа қол қоюға тапсыру
Анықтаманы ҚалаББ тапсыру
Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
Анықтаманы қаланың әкіміне қол қоюға енгізу
Орындау мерзімері
20 минут
20 минут
27 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
ҚалаББ маманы
ҚалаББ басшысы
ҚалаББ маманы
Қарағанды қаласының әкімі
ҚалаББ маманы

2) на стенде, расположенного в фойе ГорОО.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта;
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Государственная услуга предоставляется при обращении в ГорОО:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Государственная услуга оказывается в здании ГорОО по адресу: город Караганда, район имени Казыбек би, микрорайон Степной 2, дом 9 (53-59), телефоны 34-38-94, 34-32-36.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо предоставить в ГорОО документы указанных в пункте 11 Стандарта.
14. Бланки заявлений размещаются в помещении ГорОО на столах либо у специалистов ГорОО.
15. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалисту ГорОО.
16. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
17. Справка выдается при личном обращении получателя государственной услуги.
18. ГорОО будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) аким города Караганды;
2) руководство ГорОО;
3) специалист ГорОО.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
22. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Специалист ГорОО
Руководство ГорОО
Специалист ГорОО
Акима города Караганды
Специалист ГорОО
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Подписание справки
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
Передача мотивированного отказа на подписание руководству или передача справки
Передача справки в ГорОО
Выдача справки получателю государственной услуги
Внесение справки акиму города на подпись
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
27 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист ГорОО
Руководств ГорОО
Специалист ГорОО
Аким города Караганды
Специалист ГорОО

1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарастыру
5. Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды әзірлеу
8. Анықтамаға қол қою
10. Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
2. ҚалаББ басшылығына ұсыну
4. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
6. Дәлелді бас тартуды немесе анықтаманы басшылыққа қол қоюға тапсыру
9. Анықтаманы ҚалаББ тапсыру
7. Анықтаманы қала әкіміне қол қоюға енгізу
Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) және ҚФБ реттілігі мен өзара әрекеттігін сипаттау

1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
8. Подписание справки
10. Выдача справки получателю государственной услуги
2. Предоставление руководству ГорОО
4. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
6. Передача мотивированного отказа или справки на подписание руководству
9. Передача справки в ГорОО
7. Внесение справки акиму города на подпись
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
Обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий СФЕ