"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 03/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 наурызда N 2197 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 2 мамырдағы N 12/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 02.05.2013 N 12/02 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ. Нөкешке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай ауданының
әкімі                                      С. Әбеуова
Ақтоғай ауданы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 30 қаңтардағы
N 03/03 қаулысымен бекiтiлген
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу бойынша уәкілетті орган - "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi;

Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств"
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 30 января 2013 года N 03/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 марта 2013 года N 2197. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 2 мая 2013 года N 12/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 02.05.2013 N 12/02.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К. Нокеш.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Актогайского
района                                     С. Абеуова
Утвержден
постановлением акимата
Актогайского района
от 30 января 2013 года N 03/03
Регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";

2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар, оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтiмiне және әлеуметтiк қызмет көрсетуге мұқтаж азаматтар;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы – жеке және (немесе) заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтiнiштердi қабылдау және құжаттарды беру жөнiнде мемлекеттiк қызметтер көрсетiлуiн ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттiк кәсiпорын (бұдан әрi - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу – уәкiлеттi органда арнаулы әлеуметтiк қызметтермен қамтуға, азаматтардың қажеттiлiктерiн iске асыруға бағытталған стационарлық үлгiдегi жүзеге асырылатын әкiмшiлiк рәсiм.
3. Мемлекеттiк қызметтi мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу бойынша уәкiлеттi органда және орталықта (баламалы тәртiпте) көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 24-бабының 1-тармағының, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 28 қазандағы "Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету стандарттарын бекiту туралы" N 1222 қаулысы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 қаулысының, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi N 394 қаулысының негiзiнде ұсынылады.
6. Өтiнiш берушi алатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызметтер көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрi - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап.

2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании;
3) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" – административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом для предоставления специальных социальных услуг в условиях стационара.
3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств – в лице уполномоченного органа и центра (на альтернативной основе).
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3), пункта 1, статьи 11, подпункта 1), пункта 1, статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Арнайы комиссия жұмыс органының орналасқан жерi: 100101, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесі 7, "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi, телефон: 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, электронды поштаның мекен-жайы: enbek2011@mail.ru.
Жұмыс кестесi: демалыс күндерi (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiнен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жерi: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай аудандық N 1 бөлiмi "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының филиалы, мекен-жайы: 100200, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесi, 10, телефон 8 (71037) 21105, электронды поштаның мекен-жайы: aktogaycon@mail.ru; Ақтоғай аудандық N 2 бөлiмi "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының филиалы, мекен-жайы: 100314, Сарышаған кентi, Абай көшесi, 12, телефон 8 (71038) 22338.
Жұмыс кестесi: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде: мереке және демалыс күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi жөнiндегi толық ақпарат "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң http://www.aktogay.kz, интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету уақытының мерзiмдерi:
1) тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкiлеттi органда – 17 жұмыс күнi iшiнде;
орталықта 17 жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызметке құжатты қабылдау және беру күнi (нәтижесi) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алғанға дейiн (талон алғанға дейiн) күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден келесi негiздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение рабочего органа специальной комиссии: 100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 7, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района", телефон 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, адрес электронной почты: enbek2011@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: Актогайский районный отдел N 1 филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100200, село Актогай, улица Бокейхана, 10, телефон 8 (71037) 21105, адрес электронной почты: aktogaycon@mail.ru, Актогайский районный отдел N 2 республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100314, поселок Сарышаган, улица Абая, 12, телефон 8 (71038) 22338.
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" http://www.aktogay.kz, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов;
в уполномоченном органе – в течение 17 рабочих дней;
в центре – в течение 17 рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;

2) осы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) көрiнеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш түскен сәттен бастап мемлекеттiк қызмет нәтижелерiн беру сәтiне дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне өтiнiш бередi;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi, тұтынушыға талон бередi;
уәкiлеттi орган басшысы бұрыштама қойып, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексерiп, құжаттардың макетiн құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды;
уәкiлеттi органның басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы журналға хабарламаны тiркейдi және тұтынушыға бередi;
2) баламалы тәртiпте тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алуға құжаттарды рәсiмдеу үшiн орталыққа жүгiнедi:
реттеу залының инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi тiркейдi және тұтынушыға қолхат бередi;
орталықтың жинақтау секторының маманы тiзiлiмдi құрастырады, құжаттарды уәкiлеттi органға бередi;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы тiзiлiм бойынша құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi;
уәкiлеттi орган басшысы бұрыштама қояды және жауапты орындаушыны анықтайды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексередi, iстер макетiн құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды;
уәкiлеттi органның басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi және орталықтың жинақтау секторына жолдайды;
орталықтың жинақтау секторының маманы тiзiлiм бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдайды;
орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тұтынушыға бередi.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер (өзара iс-қимылдар) тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердiң" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сондай-ақ осы Регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:

2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает документы, регистрирует заявления в журнале, выдает талон потребителю;
руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление в журнале и выдает потребителю;
2) в альтернативном порядке потребитель обращается для оформления документов на получение государственной услуги в центр:
инспектор операционного зала центра принимает документы, регистрирует заявление и выдает потребителю расписку;
специалист накопительного сектора центра формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган;
ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале;
руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает в накопительный сектор центра;
специалист накопительного сектора центра принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
инспектор сектора выдачи документов центра регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

1) уәкiлеттi органда – тұтынушының тiркелген және қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талонын бередi;
2) орталықта – тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi;
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты.
13. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн тұтынушы келесi құжаттарды ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiшi, кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабiлетсiз адамдарға - заңды өкiлiнiң (баланың ата-анасының бiреуiнiң, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтiнiшi немесе белгiленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлiгi немесе тұтынушының жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН) бар жеке куәлiгi;
3) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
4) белгiленген нысан бойынша медициналық карта;
5) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
6) 18 жастан асқан адамдарға – адамды әрекетке қабiлетсiз деп тану туралы сот шешiмi (болған жағдайда);
7) зейнет жасындағы адамдар үшiн – зейнеткер куәлiгi;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген Ұлы Отан соғысының мүгедегi, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесiн растайтын куәлiк.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiне келесi құрылымдық функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатысады:
1) уәкiлеттi органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) орталықтың реттеу залының инспекторы (ҚФБ 3);
4) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы (ҚФБ 5).
15. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң (ресiмiнiң) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбiр ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) дәйектiлiгi және өзара iс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсететiн схема осы Регламентке 2-қосымшада келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттiк қызметтердi көрсету барысындағы қабылдаған шешiмдерi мен iс-әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртiпте жауапты болады.
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне
1-қосымша

1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентифицированного номера (ИИН);
3) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
4) медицинскую карту по установленной форме;
5) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
6) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) инспектор операционного зала центра (СФЕ 3);
4) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги
за счет государственных бюджетных средств"

1-кесте. Құрылымды-функционалдық бiрлiктер iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы (негiзгi үдерiс, 1 нұсқа)
N Iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы (жұмыс барысы, ағыны)
N
Iс-әрекет N (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1 уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2 уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1.
Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеуге өтiнiм
1. Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi және тұтынушыға талон бередi
Аяқталу нысаны
Өтiнiштi журналда тiркейдi, тұтынушыға талон бередi
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан аспайды
2.
Құжаттарды рәсiмдеу үрдiсi
2. Бұрыштама қояды және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама
Орындау мерзiмi
15 минут
3.
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
4. Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
5. Журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Орындау мерзiмi
15 минут
15 минуттан аспайды
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бiрлiктер iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы (баламалы үдерiс, 2-нұсқа)
N
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағымының) N
ҚФБ 1 уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2 уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3 Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4 Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5 Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
1.
Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеуге өтiнiм
1. Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыға қолхат бередi
2. Тiзiлiмдi құрастырады, құжаттарды уәкiлеттi органға бередi
Аяқтау нысаны
Қолхат
Тiзiлiм
Орындау мерзiмi
30 минуттан аспайды
Жұмыс күнi iшiнде
2.
Құжаттарды уәкiлеттi органға беру рәсiмi
3. Тiзiлiм бойынша құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi
Аяқтау нысаны
Өтiнiштi журналға тiркейдi
Орындау мерзiмi
15 минут
3.
Құжаттарды уәкiлеттi органда қабылдау және тiркеу рәсiмi
4. Бұрыштама қойып, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды
5. Құжаттарды тексередi, құжаттар макетiн құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды
Аяқтау нысаны
Құжаттар пакетi
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Орындау мерзiмi
15 минут
10 жұмыс күнi iшiнде
4.
Құжаттарды тiркеу рәсiмi
6. Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды

Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
1.
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств
1. Принимает документы, регистрирует заявление в журнале и выдает потребителю талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Срок исполнения
Не более 15 минут
2.
Процедура оформления документов
2. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Резолюция
Срок исполнения
15 минут
3.
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
4. Подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе в журнале
Форма завершения
Уведомление
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
Не более 15 минут
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс, вариант 2)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
1
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств
1. Принимает документы, регистрирует заявление, выдает потребителю расписку
2. Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Форма завершения
Расписка
Реестр
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение рабочего дня
2
Процедура выдачи документов в уполномоченном органе
3. Принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале
Срок исполнения
15 минут
3
Процедура приема и регистрации в уполномоченном органе
4. Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
5. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Пакет документов
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
15 минут
В течение 10 рабочих дней
4
Процедура регистрации документов
6. Подписывает уведомление либо мотивированный отказ

7. Хабарламаны журналға тiркейдi, тiзiлiмдi құрастырады, орталықтың жинақтау секторына бередi
Аяқтау түрi (деректер, құжат, ұйымдық-әкiмдiк шешiм)
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi
Орындау мерзiмдерi
15 минут
17 жұмыс күнi iшiнде
5.
Хабарламаны алу рәсiмi
8. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдайды
9. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi
Аяқтау нысаны
Тiзiм
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
Орындау мерзiмi
Жұмыс күнi iшiнде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (негiзгi үдерiс, 1-нұсқа)
ҚФБ 1 уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2 уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
N 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi, тұтынушыға талон бередi
N 2 iс-әрекет Бұрыштама қойып, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды
N 3 iс-әрекет Құжаттарды тексерiп, құжаттардың макетiн құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды
N 4 iс-әрекет Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
N 5 iс-әрекет Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты бередi
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (баламалы үдерiс, 2-нұсқа)
ҚФБ 1 Уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2 уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3 Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4 Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5 Орталықтың құжаттар беру бөлiмiнiң инспекторы
N 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi тiркейдi және тұтынушыға қолхат бередi
N 2 iс-әрекет Тiзiлiмдi құрастырады, құжаттарды уәкiлеттi органға бередi
N 3 iс-әрекет Тiзiлiм бойынша құжаттарды орталықтан қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi
N 4 iс-әрекет Бұрыштама қойып, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды
N 5 iс-әрекет Құжаттарды тексередi, құжаттар макетiн құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды
N 6 iс-әрекет Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
N 7 iс-әрекет Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi
N 8 iс-әрекет Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдайды, құжаттарды беру секторына бередi
N 9 iс-әрекет Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi, және тұтынушыға бередi
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет
көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар

7. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе в журнале, формирует реестр, передает в накопительный сектор центра
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
В течение 17 рабочих дней
5
Процедура получения уведомлений
8. Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе
9. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Реестр
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования (основной процесс, вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Действие N 2
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 3
Проверка документов, формирование макета дела и подготовка уведомления либо мотивированного отказа
Действие N 4
Подписание уведомления либо мотивированного отказа
Действие N 5
Выдача уведомления либо мотивированного ответа
Таблица 2. Варианты использования (альтернативный процесс, вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор отдела выдачи документов центра
Действие N 1 Прием документов, регистрация, выдача потребителю расписки
Действие N 2 Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Действие N 3 Прием документов по реестру из центра, регистрация заявления в журнале
Действие N 4 Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 5 Проверка документов, формирование макета дела, подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 6 Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 7 Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 8 Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе, передача в сектор выдачи документов
Действие N 9 Регистрация уведомления либо мотивированный ответ об отказе и выдача потребителю
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий