"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 03/14 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 наурызда N 2203 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 2 мамырдағы N 12/02 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 02.05.2013 N 12/02 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ. Нөкешке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай ауданының
әкімі                                      С. Әбеуова
Ақтоғай ауданы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 30 қаңтардағы
N 03/14 қаулысымен бекiтiлген
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi негiзгi ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – жеке тұлғалар: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтiмiне және әлеуметтiк қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар;

Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 30 января 2013 года N 03/14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 марта 2013 года N 2203. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 2 мая 2013 года N 12/02
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 02.05.2013 N 12/02.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К. Нокеш.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Актогайского
района                                     С. Абеуова
Утвержден
постановлением акимата
Актогайского района
от 30 января 2013 года N 03/14
Регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании;

2) уәкiлеттi орган – "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi.
3) халыққа қызмет көрсету орталығы – жеке және (немесе) заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтiнiштердi қабылдау және құжаттарды беру жөнiнде мемлекеттiк қызметтер көрсетiлуiн ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттiк кәсiпорын (бұдан әрi - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметi, үйде әлеуметтiк қызмет көрсетудi жүзеге асыратын әкiмшiлiк процедура.
3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi органда және орталықта (баламалы тәртiпте) көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 23-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 28 қазандағы "Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету стандарттарын бекiту туралы" N 1222 қаулысы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 қаулысы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi N 394 қаулысы негiзiнде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрi - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Арнайы комиссия жұмыс органының орналасқан жерi: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесi 7, "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi, телефон: 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, электронды поштаның мекен-жайы: enbek2011@mail.ru.

2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
3) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" – административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом для предоставления специальных социальных услуг нуждающимся в условиях на дому.
3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание на дому (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение рабочего органа специальной комиссии: 100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 7, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района", телефон 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, адрес электронной почты: enbek2011@mail.ru.

Жұмыс кестесi: демалыс күндерi (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiнен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жерi: 100200, Қарағанды облысы, Актоғай аудандық N 1 бөлiмi "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының филиалы, мекен-жайы: 100200, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесi, 10, телефон: 8 (71037) 21105, электронды поштаның мекен-жайы: aktogaycon@mail.ru; Актоғай аудандық N 2 бөлiмi "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының филиалы, мекен-жайы: 100314, Сарышаған кентi, Абай көшесi, 12, телефон 8 (71038) 22338.
Жұмыс кестесi: күн сайын үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде: мереке және демалыс күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi жөнiндегi толық ақпарат "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң http://www.aktogay.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың стендтерінде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету уақытының мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап: уәкiлеттi органда – 14 жұмыс күнi iшiнде;
орталықта 14 жұмыс күнi iшiнде (мемлекеттiк қызметтiң құжаттың қабылдау және беру күнi (нәтижесi) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алғанға дейiн (талон алғанға дейiн) күтудiң ең көп рұқсат етiлген уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға қызмет көрсетудiң ең көп шектi уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден келесi негiздер бойынша бас тартылады:
1) үйде әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) осы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) көрiнеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.

График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: Актогайский районный отдел N 1 филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100200, село Актогай, улица Бокейхана, 10, телефон 8 (71037) 21105, адрес электронной почты: aktogaycon@mail.ru, Актогайский районный отдел N 2 республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100314, поселок Сарышаган, улица Абая, 12, телефон 8 (71038) 22338.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" http://www.aktogay.kz, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов;
в уполномоченном органе – в течение 14 рабочих дней;
в центре – в течение 14 рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

11. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн тұтынушыдан өтiнiш түскен сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру сәтiне дейiнгi мемлекеттiк қызметтi ұсыну кезеңдерi:
1) тұтынушы "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне өтiнiш бередi;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi, тұтынушыға талон бередi;
уәкiлеттi орган басшысы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыны анықтайды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексерiп, iстiң макетiн құрастырады және хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды;
уәкiлеттi органның басшысы хабарламаға не бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi және тұтынушыға бередi;
2) баламалы түрде тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алуға құжаттарды ресiмдеуге орталыққа жүгiнедi:
операциялық залдың инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi тiркейдi және тұтынушыға қолхат бередi;
орталықтың жинақтау секторының маманы тiзiлiмдi құрастырады, құжаттарды уәкiлеттi органға тапсырады;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы тiзiлiм бойынша құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi;
уәкiлеттi орган басшысы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыны анықтайды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексередi, iстiң макетiн құрастырады және хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды;
уәкiлеттi органның басшысы хабарламаға не бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi;
орталықтың жинақтау секторының маманы тiзiлiм бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдайды;
орталықтың құжаттарды беру инспекторы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi және тұтынушыға бередi.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әрекет (өзара әрекет) тәртiбiн сипаттау
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердiң" арнаулы орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сонымен қатар осы Регламенттiң 7 тармағында көрсетiлген мекен-жайлар бойынша орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттiң 7-тармағында көрсетiлген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:

11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района":
ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает документы, регистрирует заявление в журнале, выдает талон потребителю;
руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю;
2) в альтернативном порядке потребитель обращается для оформления документов на получение государственной услуги в центр:
инспектор операционного зала принимает документы, регистрирует заявление и выдает потребителю расписку;
специалист накопительного сектора центра формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган;
ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале;
руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
специалист накопительного сектора центра принимает по реестру уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
инспектор сектора выдачи документов центра регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

1) уәкiлеттi органда – тұтынушының мемлекеттiк қызметтi және құжаттарды қабылдап алған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi;
2) орталықта: өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары; құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды рәсiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы келесi құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiшi, ал кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабiлетсiз адамдарға – заңды өкiлiнiң (баланың ата-анасының бiреуiнiң, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтiнiшi немесе белгiленген нысандағы медициналық қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi немесе жеке куәлiгi;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын) ұсынады;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
5) белгiленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрмесiн (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
7) зейнеткер жастағы адамдар үшiн – зейнеткер куәлiгi;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшiн Ұлы Отан соғысының мүгедегi, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесiн растайтын куәлiк.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатысады:
1) уәкiлеттi органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 3);
4) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы (ҚФБ 5).
15. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң (ресiмiнiң) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбiр ҚФБ-нiң әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) дәйектiлiгi және өзара iс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектiлiгi аралығындағы өзара байланысын көрсететiн схемасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттiк қызметтердi көрсету барысындағы қабылдаған шешiмдерi мен iс-әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртiпте жауапты болады.
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша

1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской организации по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) инспектор операционного зала центра (СФЕ 3);
4) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи"

1-кесте. Құрылымды-функционалдық бiрлiктер әрекеттерiнiң сипаттамасы (негiзгi үдерiс, 1-нұсқа)
N Негiзгi процестiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттiң N (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1
уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
1.
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеуге өтiнiм
1. Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi және тұтынушыға талон бередi
Аяқталу нысаны
Өтiнiштi журналда тiркеу, тұтынушыға талон беру
Орындау мерзiмi
15 минуттан аспайды
2.
Құжаттарды рәсiмдеу тәртiбi
2. Бұрыштама соғады және жауапты орындаушыны анықтайды
Аяқтау нысаны
Құжаттар пакетi
Орындау мерзiмi
15 минут
3.
Құжаттарды рәсiмдеу
3. Құжаттарды тексередi, iстiң макетiн құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап дайындайды
Аяқтау нысаны
Iстiң макетi
Орындау мерзiмi
10 жұмыс күнi iшiнде
4
Хабарлама
4. Хабарлама немесе дәлелдi бас тартуға қол қояды
5. Журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi және тұтынушыға бередi
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
Орындау мерзiмi
15 минут
15 минуттан аспайды
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бiрлiктер әрекеттерiнiң сипаттамасы (баламалы үдерiс, 2-нұсқа)
Iс-әрекеттiң N (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1
Уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2
Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
1
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеуге өтiнiм
1. Құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыға қолхат бередi
2. Тiзiлiмдi құрастырады, құжаттарды уәкiлеттi органға бередi
Аяқтау нысаны
Қолхат
Тiзiлiм
Орындау мерзiмi
30 минуттан аспайды
Жұмыс күнi iшiнде
2
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдау және тiркеу рәсiмi
3. Тiзiлiм бойынша құжаттарды қабылдайды, өтiнiштi журналға тiркейдi
Аяқтау нысаны
Өтiнiштi журналға тiркейдi
Орындау мерзiмi
15 минут
3
Құжаттарды рәсiмдеу тәртiбi
4. Бұрыштама соғады және жауапты орындаушыны анықтайды

Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
1.
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи
1. Принимает документы, регистрирует заявление в журнале и выдает потребителю талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
Не более 15 минут
2.
Процедура оформления документов
2. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов
Срок исполнения
15 минут
3.
Оформление документов
3. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Макет дела
Сроки исполнения
В течении 10 рабочих дней
4.
Уведомление
4. Подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
Не более 15 минут
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс, вариант 2)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
1.
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи
1. Принимает документы, регистрирует заявление, выдает потребителю расписку
2. Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Форма завершения
Расписка
Реестр
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение рабочего дня
2
Процедура приема и регистрации документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи
3. Принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале
Срок исполнения
15 минут
3
Процедура оформления документов
4. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя

5. Құжаттарды тексередi, iстiң макетiн құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркеу
Орындау мерзiмi
15 минут
10 жұмыс күнi iшiнде
4
Құжаттарды тiркеу рәсiмi
6. Хабарлама немесе дәлелдi бас тартуға қол қояды
7. Тiзiлiмдi құрастырады
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi
Орындау мерзiмi
15 минут
14 жұмыс күнi iшiнде
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауап рәсiмi
8. Тiзiлiм бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдайды
9. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тiркейдi және тұтынушыға бередi
Аяқтау нысаны
Тiзiлiм
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
Орындау мерзiмi
Жұмыс күнi iшiнде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (негiзгi үдерiс, 1-нұсқа)
ҚФБ 1
уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
N 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдау, өтiнiштi журналға тiркеу, тұтынушыға талон беру
N 2 iс-әрекет Бұрыштама қою, жауапты орындаушыны анықтау
N 3 iс-әрекет Құжаттарды тексеру, iстiң макетiн құрастыру және хабарлама не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындау
N 4 iс-әрекет
Хабарлама немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
N 5 iс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тұтынушыға беру
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (баламалы үдерiс, 2-нұсқа)
ҚФБ 1
уәкiлеттi органның басшысы
ҚФБ 2
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 4
орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
N 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдау, журналға тiркеудi, тұтынушыға қолхат беру
N 2 iс-әрекет Тiзiлiмдi құрастыру, құжаттарды уәкiлеттi органға тапсыру
N 3 iс-әрекет Тiзiлiм бойынша орталықтан құжаттарды қабылдау, өтiнiштi журналға тiркеу
N 4 iс-әрекет Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау
N 5 iс-әрекет Құжаттарды тексеру, iстiң макетiн құрастыру және хабарлама дайындау
N 6 iс-әрекет Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қою
N 7 iс-әрекет Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауап тiркеу
N 8 iс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты қабылдау
N 9 iс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты тұтынушыға беру
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема

5. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
15 минут
В течение 10 рабочих дней
4
Процедура регистрации документов
6. Подписывает уведомление либо мотивированный отказ
7. Формирует реестр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
В течение 14 рабочих дней
Сроки исполнения
15 минут
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
8. Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
9. Регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Реестр
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования (основной процесс, вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие N 1 Прием документов, регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Действие N 2 Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 3 Проверка документов, формирование макета дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 4 Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 5 Выдача уведомления либо мотивированный ответ об отказе потребителю
Таблица 2. Варианты использования (альтернативный процесс, вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
Действие N 1 Прием документов, регистрация в журнале, выдача потребителю расписки
Действие N 2 Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Действие N 3 Прием документов по реестру из центра, регистрация заявления в журнале
Действие N 4 Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 5 Проверка документов, формирование макета дела и подготовка уведомления
Действие N 6 Подписание уведомления либо мотивированный ответа об отказе
Действие N 7 Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 8 Прием уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 9 Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий