Біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2013 жылғы 26 ақпандағы N 14/4 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 26 наурызда N 4424 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2013 жылғы 22 мамырдағы N 17/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 22.05.2013 N 17/3 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңына, "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013 жылдың 31 мамырына дейін біржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 68 000 (алпыс сегіз мың) теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға 25 000 (жиырма бес мың) теңге мөлшерінде;
3) 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға 49 720 (қырық тоғыз мың жеті жүз жиырма) теңге мөлшерінде;
4) жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге, ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілеріне, бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілеріне, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған жұмысшылар мен қызметшілерге, 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға 25 000 (жиырма бес мың) теңге мөлшерінде көрсетіледі.

Об оказании единовременной материальной помощи
Решение Кызылординского городского маслихата от 26 февраля 2013 года N 14/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 26 марта 2013 года за N 4424. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 22 мая 2013 года N 17/3
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 22.05.2013 N 17/3.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", Законом Республики Казахстан" от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать единовременную материальную помощь до 31 мая 2013 года:
1) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере 68 000 (шестьдесят восемь тысяч) тенге;
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 25 000 (двадцать пять тысяч) тенге;
3) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 49 720 (сорок девять тысяч семьсот двадцать) тенге;
4) военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий, военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, военнослужащим летнего состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР, рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденными орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях в размере 25 000 (двадцать пять тысяч) тенге.

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың кезектен
тыс ХІV сессиясының төрағасы               Ғ. ИБРАЕВ
Қызылорда қалалық
мәслихатының хатшысы                       И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ

2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
ХIV сессии городского маслихата               Г. ИБРАЕВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                          И. КУТТЫКОЖАЕВ