"Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 51 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 14 мамырындағы N 133 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 маусымда N 2251 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 51 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2127 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2012 жылғы 2 маусымда № 95-97 (8177) жарияланған) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен
толықтырылсын:
«16) «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті.».
2. «Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет–ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.

О внесении дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года № 51 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области социальной защиты"
Постановление Мангистауского областного акимата от 14 мая 2013 года N 133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 июня 2013 года за N 2251. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 « Об утверждении стандартов государственных услуг » и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 » и от 7 апреля 2011 года № 394 « Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года № 51 «Об утверждении регламентов государственных услуг в области социальной защиты» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2127, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 2 июня 2012 года № 98-99 (10888-10889)) следующие дополнения:
пункт 1 указанного постановления дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
«16) регламент государственной услуги « Назначение жилищной помощи ».».
2. Государственному учреждению « Управление координации занятости и социальных программ Мангистауской области » обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение данного постановления на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығы
Г.М. Қалмұратова
14 мамыр 2013 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 14 мамыр
№ 133 қаулысымен бекітілген
«Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган - Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Маңғыстау облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген, Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің 2-тарауының және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Уәкілетті органда және Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұрғын үй көмегін тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті олардың мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен, сондай-ақ Орталық арқылы көрсетіледі.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
начальник управления координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области
Калмуратова Г.М
14 мая 2013 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 14 мая 2013 года № 133
Регламент государственной услуги
«Назначение жилищной помощи» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Назначение жилищной помощи» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) –  ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
3) Центры обслуживания населения (далее – Центр) – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его отделы и отделения.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга «Назначение жилищной помощи» (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», главы 2 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 и стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а также через Центр, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) www.con.gov.kz мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
4) Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының1414 телефоны бойынша алуға да болады.
8. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден жұмаға дейін, мекен-жайлары мен телефондары осы Регламеннттің 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, Орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықта қабылдау тездетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті электрондық үкіметтің веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы броньдауға болады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) алушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті алушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдеуді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;

7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call–центра: 1414.
8. В уполномоченном органе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы уполномоченных органов, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы Центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В Центре прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала электронного правительства адрес www.e.gov.kz.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации, места и получения получателем государственной услуги, фамилия и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы  руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;

5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын алушыға береді.
Орталыққа өтініш берілген кезде:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттардың берілу күні, уақыты және орны, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталықтан жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді, теркейді және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органға жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) уәкілетті органның маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, басшысының қарауына береді;
5) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), Орталыққа жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде, келіп түскен құжаттар Орталықпен Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
8) Орталық инспекторы алушыға хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаты
10. Алушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкілетті органға:
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;

5) специалист уполномоченного органа выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода.
8) Инспектор Центра выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган:
копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;

2) Орталыққа:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттар;
азаматтарды тіркеу туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Орталықтың қызметкері құжаттар түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкiлеттi органның маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
12. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы, осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
13. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар, осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
14. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті орган-
ның атауы
Орналасқан мекен-жайы
Теле-
фон нөмірі
Жұмыс кестесi
1 2 3 4 5
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы,11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8 (7292) 432670
Демалыс және мереке күндерiн қоспаған-да аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейiн, түскi үзiлiс сағат 13-00 бастап 14-00 дейiн
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жанаөзен қаласы, 3 а шағын аудан, «Достар» ғимараты

2) в Центр:
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном  фонде,предъявленный местным исполнительным органом;
сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
11. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
13. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
14. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение
жилищной помощи»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
Номер телефо-на
График работы
1 2 3 4 5
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
Пять дней в неделю, за исключе-
нием выходных и празднич-ных дней, с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14 часов
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание Достар

8 (72934) 42988
3
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (72924) 66445
5
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдігінің ғимараты
8 (72931) 21243
6
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8 (72937) 21561
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету орталығының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон нөмірі

8 (72934) 42988
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8 (72938) 22848
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных объединений
8 (72924) 66445
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район,село Шетпе, здание районного акимата
8 (72931) 21243
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М.Бегенова, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык,улица Досан батыра, 4
8 (72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение
жилищной помощи»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование Центра обслуживания населения
Адрес расположения
Номер телефо-
на

8 (72938) 23038
9
№ 8 Жетібай кентінің бөлімі
Қарақия ауданы, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26935
10
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімшесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл село, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» мемлекеттік мекемесінің ғимараты
8 (72932) 31695
11
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Үштерек көшесі, 5
8 (72938) 332844
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Құжаттар-
ды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас-шылық ету шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттар-
ды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзімі
20 минут
Күніне 2 реттен кем емес
15 минут
1 сағат
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар-
дың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Құжат-
тармен танысу
Хабарла-
маны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Алушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас-шылық ету шешімі)
Уәкілетті органның басшысына материал-
дарымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Алушыға, Орталыққа мемлекет-
тік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
Алушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзімі
Он жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
6
7
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл
Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан немесе алушыдан құжаттарды қабылдау,тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5
іс-қимыл
Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдар-
мен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл
Хабарламаға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Хабарламаны тіркеу, хабарламаны Орталыққа немесе алушыға беру
№ 8 іс-қимыл
Алушыға хабарла-
маны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау,қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл
Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан немесе алушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдар-мен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды тіркеу, дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе алушыға беру
№ 8 іс-қимыл
Алушыға дәлелді бас тартуды беру
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(Сипаттаманы қағаздық нұсқасында қараңыз)
Қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
(Сипаттаманы қағаздық нұсқасында қараңыз)
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
_______________________________
Т.А.Ә.
_______________________________
мекен-жайы
_______________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтінішіңізді қарап:____________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________хабарлайды.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы __________________ __________________                                    (қолы) (Т.А.Ә.)

8 (72938) 23038
9
Жетыбайский поселковый отдел № 8
Каракиянский район, поселок Жетибай, улица Жанакурлыс, здание № 10
8 (72935) 26935
10
Боранкульское отделение № 9 Бейнеуского района
Бейнеуский район, село Боранкул, 7 аул, здание государственного учреждения «Боранқұл мәдениет»
8 (72932)
31695
11
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Уштерек, 5
8 (72938) 332844
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение
жилищной помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действия СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Дей-
ствия (хода,пото-ка работ)
1
2
3
4
2
Наиме-нова-ние СФЕ
Инс-
пек-
тор Цен-
тра
Инс-
пек-
тор нако-пи-
тель-ного от-
дела Цен-
тра
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наиме-нова-ние дей-
ствия (про-цесса, проце-дуры, опера-ций) и их описа-ние
Прием доку-мен-
тов
Распи-сыва-ется в жур-
нале, сос-
тав-
ляет в реестр и нап-
рав-
ляет доку-мен-
ты в упол-номо-чен-
ный орган
Прием документов, регистрация
Ознакомление с поступившими документами, определение ответственного специалиста для исполнения
4
Форма завер-ше-
ния (дан-ные, доку-мент, орга-низа-цион-но-распоря-ди-
тель-ное реше-ние)
Ре-
гис-
тра-
ция в журна-ле и выда-ча рас-
писки
Сбор доку-мен-
тов в нако-пи-
тель-ный отдел, от-
прав-ка доку-мен-
тов в упол-номо-чен-
ный орган
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
5
Сроки испол-не-
ния
20 минут
Не менее 2-х раз в день
15 минут
1 час
6
Номер сле-
дующе-го дей-
ствия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Дей-
ствия (хода, пото-ка работ)
5
6
7
8
2
Наиме-нова-ние СФЕ
Ответ-ст-
вен-
ный спе-
циа-
лист упол-номо-чен-
ного орга-на
Руко-води-тель упол-номо-ченно-го орга-на
Специалист уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наиме-нова-ние дей-
ствия (про-цесса, проце-дуры, опера-ций) и их описа-ние
Осу-
щест-вле-
ние про-
верки полно-ты доку-мен-
тов, подго-тов-ка уведо-мле-ния или моти-виро-ванно-го отка-за
Озна-комле-ние с доку-мента-ми
Регистрация уведомления или мотивированного отказа
Выдача уведомления или мотивированного отказа получателю
4
Форма завер-шения (дан-ные, доку-мент, орга-низа-цион-но-ра-спо-ряди-тель-ное реше-ние)
Пере-дача доку-мен-
тов с мате-риала-ми руко-води-телю упол-номо-чен-
ного орга-на
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги получателю или в Центр
Выдача уведомления или мотивированного отказа получателю
5
Сроки испол-не-
ния
В тече-ние 10 рабо-чих дней
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следу-юще-го дей-
ствия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномо-
ченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Группа 5 СФЕ Ответствен-
ный специалист уполномочен-ного органа
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистра-
ция заявления, направле-
ние докумен-
тов в накопитель-ный отдел Центра
Действие № 2 Составление реестра, направление документов в уполномочен-ный орган
Действие № 3 Прием документов из Центра или от получателя, регистрация,направле-
ние документов руководите-лю уполномо-
ченного органа
Действие № 4 Наложение резолюции, передача документов ответствен-ному специалисту уполномочен-ного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководителю уполномочен-ного органа
Действие № 6 Подписание уведомления
Действие № 7 Регистрация уведомления, передача уведомления в Центр или получателю
Действие № 8 Выдача уведомле-
ния получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор накопитель-ного отдела Центра
Группа 3 СФЕ Специалист уполномочен-ного органа
Группа 4 СФЕ Руководи-
тель уполномочен-ного органа
Группа 5 СФЕ Ответствен-
ный специалист уполномочен-ного органа
Действие
№ 1
Прием документов, выдача расписки, регистра-
ция заявления, направле-
ние документов в накопитель-ный отдел Центра
Действие
№ 2
Составление реестра, направление докумен-
тов в уполномочен-ный орган
Действие
№ 3
Прием документов из Центра или от получателя, регистрация, направление документов руководи-
телю уполномочен-ного органа
Действие
№ 4
Наложение резолюции, передача документов ответствен-ному специалисту уполномочен-ного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка мотивирован-ного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномочен-ного органа
Действие
№ 6
Подписание мотивирован-ного отказа
Действие
№ 7 Регистрация мотивирован-ного отказа, передача мотивирован-ного отказа в Центр или получателю
Действие
№ 8
Выдача мотивиро-
ванного отказа получателю
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении получателя услуги в уполномоченный орган
(Схему 1 смотреть на бумажном носителе)
Схема 2. Описание действие СФЕ при обращении получателя услуги в Центр
(Схему 2 смотреть на бумажном носителе)
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
_______________________________
Ф.И.О______________________________
адрес_______________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
_________________________ районный/городской отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о назначении жилищной помощи сообщает:____________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник _____________            __________       _________     районного/городского отдела          (подпись)      (Ф.И.О)            занятости и социальных программ