2013 жылы азаматтарды әскери оқу жиындарына шақыруды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 26 сәуірдегі N 139/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 мамырда N 3542 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 27-бабы 3-тармағына және 33-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы "Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" N 620 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 наурыздағы "Әскери міндеттілерді әскери оқу-жаттығу жиындарына шақыру туралы" N 205 қаулысына сәйкес, 2013 жылы азаматтарды әскери оқу жиындарына шақыруды қамтамасыз ету мақсатында Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2013 жылы Павлодар облысының әскери міндетті азаматтарын әскери оқу жиындарына шақыру ұйымдастырылсын және өткізу қамтамасыз етілсін.
2. Облыс денсаулық сақтау басқармасы:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы "Әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидасын және Әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережені бекіту туралы" N 44 қаулысымен бекітілген Әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидасымен көзделген қажетті шаралардың қолдануын қамтамасыз етсін;
заңнамамен бекітілген тәртіпте уақытша (тұрақты) жұмыс істейтін медициналық комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
3. Облыс ішкі істер департаменті (келісім бойынша) өзінің құзыреті шегінде командаларды қалыптастыру және әскери міндеттілердің әскери бөлімдеріне кетуі кезінде облыстық жинақтау пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету жөніндегі қажетті ұйымдастыру шараларын қолдансын.
4. Павлодар станциясындағы желілік ішкі істер бөлімі (келісім бойынша):
өзінің құзыреті шегінде теміржол станциясында отырғызу орындарында және әскери оқу жиындарын өту орнына жүру бағытында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету бойынша қажетті ұйымдастыру шаралар қолдансын.
5. Облыс мәдениет басқармасы әскери оқу жиындарына шақырылған әскери міндеттілерді салтанатты түрде шығарып салу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырсын.
6. Облыс ішкі саясат басқармасы:
әскери міндеттілердің әскери оқу жиындарына шақыру және өту туралы іс шаралардың ақпараттық жариялануын ұйымдастырсын;
облыс қалалары, аудандарының, ауылдық округтерінің аумағында әскери оқу жиындарына азаматтарды шақыру туралы көрнекі түрде үгіттеулер дайындасын және орналастыруды қамтамасыз етсін.

О мерах по обеспечению призыва граждан на учебные воинские сборы в 2013 году
Постановление акимата Павлодарской области от 26 апреля 2013 года N 139/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 23 мая 2013 года N 3542
В соответствии с пунктом 3 статьи 27 и статьей 33 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года N 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу", постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2013 года N 205 "О призыве военнообязанных на учебные воинские сборы", в целях обеспечения призыва граждан на учебные воинские сборы в 2013 году акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение призыва военнообязанных граждан Павлодарской области на учебные воинские сборы в 2013 году.
2. Управлению здравоохранения области:
обеспечить принятие необходимых мер, предусмотренных Правилами проведения военно-врачебной экспертизы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2010 года N 44 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения об органах военно-врачебной экспертизы";
в установленном законодательством порядке обеспечить организацию деятельности временно (постоянно) действующих медицинских комиссий.
3. Департаменту внутренних дел области (по согласованию) принять в пределах своей компетенции необходимые организационные меры по обеспечению охраны общественного порядка на областном сборном пункте при формировании команд и убытии военнообязанных в воинские части.
4. Линейному отделу внутренних дел на станции Павлодар (по согласованию):
принять в пределах своей компетенции необходимые организационные меры по обеспечению общественного порядка в местах посадки на железнодорожной станции и в пути следования к месту прохождения учебных воинских сборов.
5. Управлению культуры области организовать мероприятия по проведению торжественных проводов военнообязанных, призываемых на учебные воинские сборы.
6. Управлению внутренней политики области:
организовать информационное освещение мероприятий по призыву и прохождению военнообязанными учебных воинских сборов;
подготовить и обеспечить размещение наглядной агитации о призыве граждан на учебные воинские сборы на территории городов, районов, сельских округов области.

7. Қалалар мен аудандар әкімдері:
қалалар мен аудандардың қорғаныс істері жөніндегі басқармасы мен бөлімдеріне әскери міндеттілердің медициналық куәландырылуы үшін жабдықталған жайларды ұсынсын;
әскери міндеттілерді әскери оқу жиындарына шақыру және жөнелту кезеңінде медициналық персоналға жұмыс орындарының, атқаратын қызметтері мен орташа еңбекақыларының сақталуын қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Е. Арын
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыс қорғаныс істері жөніндегі
департаментінің бастығы                    А. Каленов
2013 жылғы 24 сәуір
Облыс ішкі істер
департаментінің бастығы                    С. Құсетов
2013 жылғы 24 сәуір
Павлодар станциясындағы
ішкі істер желілік
бөлімінің бастығы                          А. Нағыманов
2013 жылғы 25 сәуір

7. Акимам городов и районов:
предоставить управлению и отделам по делам обороны городов и районов оборудованные помещения для медицинского освидетельствования военнообязанных;
обеспечить медицинскому персоналу, привлекаемому для медицинского освидетельствования на период призыва и отправки на учебные воинские сборы военнообязанных, сохранение мест работы, занимаемых должностей и средней заработной платы.
8. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А.А.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник департамента
по делам обороны области                   А. Каленов
24 апреля 2013 года
Начальник департамента
внутренних дел области                     С. Кусетов
24 апреля 2013 года
Начальник линейного отдела
внутренних дел на
станции Павлодар                           А. Нагыманов
25 апреля 2013 года