Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитеті облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 17-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 28 қаңтардағы № 9104 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы 18-06/1085 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.12.2015 № 18-06/1085 бұйрығымен.
«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және 29-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 1413 қаулысының 1-тармағы, 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
6) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

Об утверждении положений межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 24 января 2014 года № 17-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2014 года № 9104. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 18-06/1085
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.12.2015 № 18-06/1085.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 3 и подпунктом 6) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», а также с подпунктом 5) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 1413 «О некоторых вопросах Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение республиканского государственного учреждения «Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
2) Положение республиканского государственного учреждения «Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
3) Положение республиканского государственного учреждения «Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
4) Положение республиканского государственного учреждения «Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
5) Положение республиканского государственного учреждения «Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
6) Положение республиканского государственного учреждения «Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
7) Положение республиканского государственного учреждения «Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;

8) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауына жіберуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын;
4) Қазақстан Республикасы әділет органдарында Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитеті облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының қайта тіркеуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                     Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 24 қаңтардағы
№ 17-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі
Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария
облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Оңтүстік Қазақстан облысының Созақ ауданының су айдындарын қоспағанда Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Арал-Сырдария бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.

8) Положение республиканского государственного учреждения «Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
4) государственную перерегистрацию межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в органах юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Утверждено
приказом Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 17-Ө
Положение
республиканского государственного учреждения
«Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного
хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей
среды и водных ресурсов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Арало-Сырдарьинского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Кызылординской и Южно-Казахстанской областей, за исключением водоемов Сузакского района Южно-Казахстанской области.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 120000, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Абай даңғылы, 17 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияның жұмыс режимі Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес оның жұмыс регламентімен белгіленеді.
13. Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiне Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектілерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
14. Инспекция:
1) Бақылау-инспекциялық жұмысы бөлімінен;
2) Ихтиологиялық мониторинг және балық аулауды реттеу бөлімінен;

3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 120000, Кызылординская область, город Кызылорда, проспект Абая, дом 17.
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Режим работы устанавливается регламентом работы Инспекции в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
13. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
14. Инспекция состоит из:
1) Отдела контрольно-инспекционной работы;
2) Отдела ихтиологического мониторинга и регулирования рыболовства;

3) Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс бөлімінен;
4) Арал балық инспекциясы бөлімінен;
5) Шардара балық инспекциясы бөлімінен;
6) Қызылорда облысы бойынша балық инспекция бөлімінен тұрады.
2. Инспекцияның негізгі міндеттері мен функциялары
15. Инспекцияның міндеті: балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатын іске асыру.
Функциялары:
1) Инспекцияның бюджеттік өтінімін дайындау, оны Комитетке ұсыну, сондай-ақ өзге де бюджеттік процесстердің рәсімдерін орындауды қамтамасыз етеді;
2) мемлекеттік сатып алу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастырады және өткізеді;
3) өзінің құзыреті мәселелері бойынша болжау жасалып отырған жобалардың редакцияларын қоса тіркеп, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзiрлеу немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнінде ұсыныстар енгізеді.
16. Инспекцияның міндеті: балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру.
Функциялары:
1) мына:
балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерінің сақталуына;
балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы шаралардың атқарылуына;
балық аулау Қағидасының сақталуына;
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды және жерсіндіруді жүргізу тәртіптерінің сақталуына;
жеке және заңды тұлғалардың балық шаруашылығын жүргiзу шарттары талаптарынының орындалуына;
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға белгiленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуына;
балық шаруашылығын жүргізу Қағидасының сақталуына;
жануарларды ерiксiз немесе жартылай ерiктi жағдайларда ұстау тәртiбiнiң, сондай-ақ зоологиялық коллекциялардың сақталуына;
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамаларының өзге де талаптарының орындалуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
2) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарының сақталуын анықтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді.
17. Инспекцияның міндеті: балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету.
Функциялары:

3) Отдела финансовой и организационно-правовой работы;
4) Отдела Аральской рыбной инспекции;
5) Отдела Шардаринской рыбной инспекции;
6) Отдела рыбной инспекции по Кызылординской области.
2. Основные задачи и функции Инспекции
15. Задача Инспекции: реализация государственной политики в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Функции:
1) обеспечивает подготовку бюджетной заявки Инспекции, представление ее в Комитет, а также выполнение иных процедур бюджетного процесса;
2) организует и проводит процедуры государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области государственных закупок;
3) вносит предложения по разработке или внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан с приложением редакций предполагаемых проектов по вопросам своей компетенции.
16. Задача Инспекции: осуществление государственного контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Функции:
1) осуществляет государственный контроль и надзор за:
соблюдением нормативов в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию рыбных ресурсов и других водных животных;
соблюдением Правил рыболовства;
соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, гибридизации и акклиматизации рыбных ресурсов и других водных животных;
выполнением условий договора физическими и юридическими лицами на ведение рыбного хозяйства;
соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными, их частей и дериватов;
соблюдением Правил ведения рыбного хозяйства;
соблюдением порядка содержания животных в неволе или полувольных условиях, а также зоологических коллекций;
выполнением иных требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
2) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
17. Задача Инспекции: обеспечение охраны, воспроизводства и устойчивого использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Функции:

1) мына:
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдалануға;
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды мен жерсіндіруді жүргізуге;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын, олардың бөлiктерi мен дериваттарын, оның iшiнде сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген санаттарға жатқызылған жануарлар түрлерiн әкелуге және әкетуге рұқсат береді;
2) балық аулауға және балық шарушылығын жүргізуге, сондай-ақ аквакультураны дамыту үшін балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін пайдалану туралы шарттарды жасасады және бұзады;
3) мына:
балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорындағы балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғауды, өсiмiн молайтуды және мемлекеттiк есепке алуды;
балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді;
балық ресурстары мен басқа су жануарларын мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді;
халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiндегi конкурсын дайындау және өткiзу шараларын;
балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
4) балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелінген республикалық қауымдастықтарының қатысуымен бекітілген лимиттер негізінде балық ресурстары мен басқа су жануарларын аулау квоталарын бөледі;
5) мына:
рекреациалық балық аулау аймақтарын;
ұйықтарды (ұйықтық учаскелерді) ашып, жабады, балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілейді.
6) ғылыми ұсыныстар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізеді;
7) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама береді;
8) мына:
жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды;
бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды;
балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнің резервтік қорын биологиялық-экономикалық тексеруді;
балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында халықаралық келісімдерін іске асыруды;
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңдарымен бекітілген тәртіппен әкімшілік құқықбұзушылық туралы істері бойынша шараларды жүзеге асырады.

1) выдает разрешения:
на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными;
на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации и акклиматизацию рыбных ресурсов и других водных животных;
на ввоз и вывоз рыбных ресурсов и других водных животных, их частей и дериватов, в том числе видов, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
2) заключает и расторгает договоры на ведение рыбного хозяйства и рыболовство, а также договоры об использовании рыбохозяйственного водоема и (или) участка для развития аквакультуры;
3) организует и обеспечивает:
охрану, воспроизводство и государственный учет рыбных ресурсов и других водных животных в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
ведение государственного учета, кадастра и мониторинга рыбных ресурсов и других водных животных;
мероприятия по подготовке и проведению Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значений;
лов в замороопасных водоемах и (или) участках;
4) распределяет с участием аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства квоты вылова рыбных ресурсов и других водных животных на основании утвержденных лимитов;
5) устанавливает:
зоны рекреационного рыболовства;
границы рыбохозяйственных участков, открывает и закрывает тони (тоневые участки);
6) ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании научных рекомендаций;
7) выдает справку о происхождении вылова;
8) осуществляет:
координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации;
биолого-экономическое обследование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков резервного фонда;
международное сотрудничество в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
производство по делам об административных правонарушениях в пределах компетенции, установленной законами Республики Казахстан;

9) мына:
су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуға;
жергілікті атқарушы органның балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру туралы шешiмiне;
балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде, двигательдері қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруіне;
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 1 және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және басқа да қызметті жүзеге асыратын субъектілермен әзірленетін, техникалық-экономикалық негіздеме мен жобалау-сметалық құжаттамасына;
бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде балық шаруашылығы мелиорациясын жүргізуге келісім береді;
10) балықтардың қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен, сондай-ақ мұндай қауіпті болдырмау мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
11) мына:
сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін, олардың бөліктері мен дериваттарын алу жөнінде ұсыныс;
жеке және мемлекеттiк емес заңды тұлғалардың жеке меншiгiндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелерiнде толығымен орналасқан жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін олардың өтiнiмi бойынша белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келген жағдайда конкурссыз бекітіп беру туралы жергілікті атқарушы органға ұсыныс енгізеді;
12) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін әзірлейді;
13) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде қарастырылған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
3. Инспекция құқықтары мен міндеттемелері
18. Негізгі міндеттерді іске асыру және өзіне жүктелген қызметтерді жүзеге асыру үшін Инспекция заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) объектілерге жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары талаптарының сақталуы тұрғысынан бақылау мақсатында баруға, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметі туралы ақпарат алуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде берiлген өкiлеттiктер шегiнде актiлер шығаруға;

9) согласовывает:
установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
решения местного исполнительного органа области о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»;
проведение рыбохозяйственной мелиорации на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке;
10) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб, а также невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;
11) вносит:
предложение об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, их частей или дериватов;
представление в местный исполнительный орган области о закреплении за физическими и негосударственными юридическими лицами рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения, полностью расположенных на земельных участках, находящихся в их частной собственности или временном землепользовании, без проведения конкурса по их заявке, при условии соответствия их установленным квалификационным требованиям;
12) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
3. Права и обязанности Инспекции
18. Для реализации основных задач и осуществления, возложенных на него функций Инспекция в установленном законодательством порядке имеет право:
1) посещать объекты в целях контроля на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также получать в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, информацию о деятельности пользователей животным миром;
2) издавать акты в пределах полномочий предоставленных законодательными актами Республики Казахстан;

3) тексеру материалдарын құқық қорғау органдарына iс жүргiзу шешiмiн қабылдау үшiн беруге;
4) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының бұзылуы анықталған кезде Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қызметiн тоқтата тұру немесе қызметiне тыйым салу туралы ұсыныс енгiзуге;
5) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының бұзылуы салдарынан келтiрiлген зиянның көлемiн анықтауға және осының негiзiнде кiнәлi тұлғаларға осы зиянды ерiктi түрде өтеу туралы талап қоюға не сотқа талап-арыз беруге;
6) Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне сәйкес жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға;
7) балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің аумақтарында және олардың жағалау белдеуінде, олардан шыққан кезде көлiк және жүзу құралдарын тоқтатуға, оларды жете тексеруге;
8) су тарту құрылыстарын олардың тиісті балық қорғау құрылғыларымен жабдықталуына және су тұтыну шарттарын уәкілетті органмен келісу нысанына тексеруді жүзеге асыруға;
9) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде, жағалау белдеуінде болған және олардан шыққан кезде адамдардың жануарлар дүниесін пайдалану құқығына арналған құжаттарын тексеруге;
10) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын аулау құралдарының тыйым салынған түрлерiн сот шешiм қабылдағанға дейiн сақтау үшiн алып қоюға;
11) заңсыз ауланған балық ресурстары мен басқада су жануарларын және олардың тiршiлiк ету өнiмдерiн Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен алып қоюға;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте арнайы құралдарды және қызметтік қаруды сақтауға, алып жүруге және қолдануға;
13) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы заңдарын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын сот шешiм шығарғанға дейiн уақытша сақтау үшiн алып қоюға;
14) қойылған міндеттерді шұғыл шешу мақсатында арнайы жүру және радио байланыс құралдарын қолдануға;
15) талап арыздарымен сотқа жүгінуге, талап арыздарды Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған тәртіппен қарастыруға қатысуға;
16) мемлекеттік органдардан, басқа ұйымдардан, лауазымдық тұлғалардан өзінің міндеттері мен қызметтерін іске асыру үшін қажетті ақпаратты алуға және сұратуға;
17) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде қарастырылған басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.

3) передавать материалы проверок в правоохранительные органы для принятия процессуального решения;
4) при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира приостанавливать деятельность или вносить предложение о запрещении деятельности пользователей животным миром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
5) определять размеры вреда, причиненного в результате нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и на основании этого предъявлять к виновным лицам претензии о добровольном возмещении этого вреда либо предъявлять иск в суд;
6) составлять и рассматривать в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях дела об административных правонарушениях в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
7) останавливать транспортные и плавучие средства на территориях рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и их береговой полосе, и при выезде из них, производить их досмотр;
8) осуществлять осмотр водозаборных сооружений на предмет оборудования их соответствующими рыбозащитными устройствами и согласования условий водопотребления с уполномоченным органом;
9) осматривать у лиц, находящихся на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, береговой полосе и при выезде из них, документы на право пользования животным миром;
10) изымать запрещенные виды орудий лова рыбных ресурсов и других водных животных для хранения их до принятия решения судом;
11) изымать незаконно выловленные рыбные ресурсы и другие водные животные и продукты их жизнедеятельности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) на хранение, ношение и применение специальных средств и служебного оружия в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
13) изымать огнестрельное оружие, использованное с нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, для временного хранения до вынесения решения судом;
14) использовать специальные транспортные средства и радиосвязь для оперативного решения поставленных задач;
15) обращаться в суд с исками, участвовать в их рассмотрении в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
16) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций;
17) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.

4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның жедел басқару құқығында жекелеген мүлкі болады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, және негізгі және айналымдағы қаражаттан, сондай-ақ Инспекцияның балансында құны көрсетілген басқа да мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекiтілiп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Инспекция өзіне бекiтілiп берілген мүлiктi өз еркімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5. Инспекцияның қызметiн ұйымдастыру
22. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес олардың негізгі міндеттері мен функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті, Инспекция өкілеттіліктерге ие.
23. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің келісімі бойынша Жауапты хатшымен лауазымына тағайындалатын және лауазымынан босатылатын басшы Инспекцияға басшылық жасайды.
24. Инспекция басшысының Жауапты хатшымен лауазымына тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
25. Инспекция басшысы Инспекция жұмысын ұйымдастырады және басшылықты жүзеге асырады, Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз қызметтерін жүзеге асыруға жеке жауапкершілікті атқарады.
26. Инспекция басшысы Комитет басшылығына Инспекцияның құрылымы мен штаттық кестесі ұсыныс береді.
27. Осы мақсаттарда Инспекция басшысы:
1) өз құзыреті шегінде бұйрықтарға қол қояды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекция қызметкерлерін лауазымына тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) өз орынбасарының және Инспекция қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды және бекітеді;
4) Инспекцияның құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің ережелерін, Инспекцияның жұмыс регламентін бекітеді;
5) заңмен белгіленген тәртіпте Инспекция қызметкерлеріне ынталандыруды және тәртіптік жазаларды қолданады;
6) өз құзыреті шегінде Инспекция қызметкерлеріне іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілікті арттыру, ынталандыру, үстемеақы және сыйақы төлеу мәселелерін шешеді;
7) өз құзыреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шараларды қолданады және жемқорлыққа қарсы шаралар үшін жеке жауапкершілік атқарады;
8) қолданыстағы заңнамаға сәйкес, Инспекцияның атынан мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда өкілдік етеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.

4. Имущество Инспекции
19. Инспекция имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
5. Организация деятельности Инспекции
22. Инспекция обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
23. Инспекцию возглавляет Руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
24. Руководитель Инспекции имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности Ответственным секретарем.
25. Руководитель Инспекции организует и осуществляет руководство работой Инспекции и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций.
26. Руководитель Инспекции представляет руководству Комитета предложения по структуре и штатному расписанию Инспекции.
27. В этих целях Руководитель Инспекции:
1) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
2) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Инспекции;
3) определяет и утверждает обязанности и полномочия своего заместителя и работников Инспекции;
4) утверждает положения структурных подразделений Инспекции, регламент работы Инспекции;
5) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции;
6) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Инспекции;
7) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
8) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

28. Инспекция басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттіктері шеңберінде Инспекцияның қызметін үйлестіреді;
2) Инспекция басшысы болмаған кезде Инспекцияға жалпы басшылықты жүзеге асырады және Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Инспекция басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
29. Инспекцияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Инспекция атынан басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға Инспекция басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
6. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
30. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
2014 жылғы 24 қаңтардағы
№ 17-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық
бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Балқаш көлінде, Алакөл көлдер жүйесінде және Алматы облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Балқаш-Алакөл бассейнінің басқа да су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.

28. Заместитель Руководителя Инспекции:
1) координирует деятельность структурных подразделений в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Инспекции осуществляют общее руководство деятельностью Инспекции и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Инспекции.
29. Документы, направляемые от имени Инспекции в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Инспекции, подписываются Руководителем Инспекции, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
6. Реорганизация и ликвидация Инспекции
30. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 17-Ө
Положение
республиканского государственного учреждения
«Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного
хозяйства
Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на озере Балхаш, Алакольской системе озер и других водоемах Балхаш-Алакольского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Алматинской области.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 040800, Алматы облысы, Қапшағай қаласы, 5 ықшамауданы, 1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгі Балық шаруашылығы комитетiнің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияның жұмыс режимі Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес оның жұмыс регламентімен белгіленеді.
13. Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiне Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектілерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
14. Инспекция:
1) Бақылау-инспекциялық жұмысы бөлімінен;
2) Ихтиологиялық мониторинг және балық аулауды реттеу бөлімінен;
3) Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс бөлімінен;
4) Балқаш балық инспекциясы бөлімінен;
5) Балқаш оңтүстік-батыс балық инспекциясы бөлімінен;
6) Қаратал балық инспекциясы бөлімінен;
7) Қапшағай балық инспекциясы бөлімінен;
8) Алакөл балық инспекциясы бөлімінен;
9) Төменгі Іле балық инспекциясы бөлімінен;
10) Жоғарғы Іле балық инспекциясы бөлімінен тұрады.

4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 040800, Алматинская область, город Капшагай, микрорайон 5, дом 1.
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Режим работы устанавливается регламентом работы Инспекции в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
13. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
14. Инспекция состоит из:
1) Отдела контрольно-инспекционной работы;
2) Отдела ихтиологического мониторинга и регулирования рыболовства;
3) Отдела финансовой и организационно-правовой работы;
4) Отдела Балхашской рыбной инспекции;
5) Отдела Юго-западной Балхашской рыбной инспекции;
6) Отдела Каратальской рыбной инспекции;
7) Отдела Капшагайской рыбной инспекции;
8) Отдела Алакольской рыбной инспекции;
9) Отдела Нижне-Илиской рыбной инспекции;
10) Отдела Верхне-Илиской рыбной инспекции.

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Алакөл көлдер жүйесін қоспағанда Павлодар және Шығыс Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Ертіс бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 070000, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Мызы көшесі, 2/1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Ертисского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Павлодарской и Восточно-Казахстанской областей, за исключением Алакольской системы озер.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 070000, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Мызы, дом 2/1.
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитет рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

28. Инспекция басшысының орынбасарлары:
1) өз өкілеттіктері шеңберінде Инспекцияның қызметін үйлестіреді;
2) Инспекция басшысы болмаған кезде Инспекцияға жалпы басшылықты жүзеге асырады және Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Инспекция басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
29. Инспекцияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Инспекция атынан басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға Инспекция басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
6. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
30. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
2014 жылғы 24 қаңтардағы
№ 17-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық
бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Есіл бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.

28. Заместители Руководителя Инспекции:
1) координируют деятельность структурных подразделений в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Инспекции осуществляют общее руководство деятельностью Инспекции и несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляют иные функции, возложенные Руководителем Инспекции.
29. Документы, направляемые от имени Инспекции в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Инспекции, подписываются Руководителем Инспекции, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
6. Реорганизация и ликвидация Инспекции
30. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 17-Ө
Положение
республиканского государственного учреждения
«Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Есильского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Акмолинской и Северо-Казахстанской областей.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, 14 кіреберіс «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияның жұмыс режимі Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес оның жұмыс регламентімен белгіленеді.
13. Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiне Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектілерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
14. Инспекция:
1) Бақылау-инспекциялық жұмысы бөлімінен;
2) Ихтиологиялық мониторинг және балық аулауды реттеу бөлімінен;
3) Қаржылық және ұйымдастыру-құқықтық жұмыс бөлімінен;
4) Ақмола облысы бойынша балық инспекциясы бөлімінен;
5) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша балық инспекциясы бөлімінен тұрады.
2. Инспекцияның негізгі міндеттері мен функциялары
15. Инспекцияның міндеті: балық ресурстары мен басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатын іске асыру.
Функциялары:
1) Инспекцияның бюджеттік өтінімін дайындау, оны Комитетке ұсыну, сондай-ақ өзге де бюджеттік процесстердің рәсімдерін орындауды қамтамасыз етеді;

5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, административное здание «Дом министерств».
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Режим работы устанавливается регламентом работы Инспекции в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
13. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
14. Инспекция состоит из:
1) Отдела контрольно-инспекционной работы;
2) Отдела ихтиологического мониторинга и регулирования рыболовства;
3) Отдела финансовой и организационно-правовой работы;
4) Отдела рыбной инспекции по Акмолинской области;
5) Отдела рыбной инспекции по Северо-Казахстанской области.
2. Основные задачи и функции Инспекции
15. Задача Инспекции: реализация государственной политики в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Функции:
1) обеспечивает подготовку бюджетной заявки Инспекции, представление ее в Комитет, а также выполнение иных процедур бюджетного процесса;

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Атырау, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Жайық-Каспий бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 060000, Атырау облысы, Атырау қаласы, Авангард ықшамауданы 4, 92 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Жайык-Каспийского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Атырауской, Мангистауской и Западно-Казахстанской областей.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 060000, Атырауская область, город Атырау, микрорайон Авангард 4, дом 92.
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

28. Инспекция басшысының орынбасарлары:
1) өз өкілеттіктері шеңберінде Инспекцияның қызметін үйлестіреді;
2) Инспекция басшысы болмаған кезде Инспекцияға жалпы басшылықты жүзеге асырады және Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Инспекция басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
29. Инспекцияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Инспекция атынан басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға Инспекция басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
6. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
30. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
2014 жылғы 24 қаңтардағы
№ 17-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық
бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Балқаш көлін қоспағанда Қарағанды облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Нұра-Сарысу бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.

28. Заместители Руководителя Инспекции:
1) координируют деятельность структурных подразделений в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Инспекции осуществляют общее руководство деятельностью Инспекции и несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляют иные функции, возложенные Руководителем Инспекции.
29. Документы, направляемые от имени Инспекции в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Инспекции, подписываются Руководителем Инспекции, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
6. Реорганизация и ликвидация Инспекции
31. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 17-Ө
Положение
республиканского государственного учреждения «Нура-Сарысуская
межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды
и водных ресурсов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Нура-Сарысуского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Карагандинской области, за исключением озера Балхаш.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Қостанай және Ақтөбе облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Тобыл-Торғай бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Инспекция өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы (бұдан әрі – Жауапты хатшы) бекiтедi.
8. Инспекцияның орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Толстой көшесі, 74 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Тобол-Торгайского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Костанайской и Актюбинской областей.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждается Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Ответственный секретарь) после согласования с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Толстого, дом 74.
9. Полное наименование государственного органа –
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi;
республиканское государственное учреждение «Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».

28. Инспекция басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттіктері шеңберінде Инспекцияның қызметін үйлестіреді;
2) Инспекция басшысы болмаған кезде Инспекцияға жалпы басшылықты жүзеге асырады және Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Инспекция басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
29. Инспекцияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Инспекция атынан басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға Инспекция басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
6. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
30. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
2014 жылғы 24 қаңтардағы
№ 17-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық
бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Жамбыл облысы мен Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ ауданының әкімшілік шекарасының шегіндегі Шу-Талас бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
2. Инспекция өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Инспекция республикалық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.

28. Заместитель Руководителя Инспекции:
1) координирует деятельность структурных подразделений в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Инспекции осуществляет общее руководство деятельностью Инспекции и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Инспекции.
29. Документы, направляемые от имени Инспекции в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Инспекции, подписываются Руководителем Инспекции, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
6. Реорганизация и ликвидация Инспекции
30. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 17-Ө
Положение
республиканского государственного учреждения «Шу-Таласская
межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды
и водных ресурсов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на водоемах Шу-Таласского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Жамбылской области и Сузакского района Южно-Казахстанской области.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.