Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің және оның аумақтық органдарының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 сәуірде № 9288 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 895 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 01.09.2015 № 895 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің және оның аумақтық органдарының «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдарының санаттарына қоса беріліп отырған біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Нұрабаев Б.Қ.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға оның жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтың орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар
министрі                                            Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
___________________ А. Байменов
2014 жылғы 26 наурыз
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы № 71
бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар
министрлігі
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
және оның аумақтық органдарының «Б» корпусының мемлекеттік
әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Мемлекеттік құпияларды қорғау бас сарапшысы

Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и его территориальных органов
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2014 года № 9288. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 895
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 01.09.2015 № 895.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и его территориальных органов.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Нурабаев Б.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы
_______________ А. Байменов
26 марта 2014 года
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 71
Квалификационные требования к категориям
административных государственных должностей корпуса «Б»
Комитета геологии и недропользования
Министерства индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
и его территориальных органов
Главный эксперт по защите государственных
секретов Комитета геологии и недропользования

С-4 санаты, 1 бірлік, № 01-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық маман бойынша) немесе құқық (заңтану)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қызметкерлердің Қазақстан Республикасындағы құпиялық режимді қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтың талаптарын сақтауын бақылауды жүзеге асыру; құпиялық құжат айналымын жүргізуді ұйымдастыру; құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша өкімдік және әдістемелік құжаттарды әзірлеу және сараптама жасау; қызметшілерге мемлекеттiк құпияларды қамтитын мәлiметтерге рұқсат етуді ресiмдеу (қайта ресiмдеу), олардың қолдану мерзімін бақылау; ақпаратты қорғау жөніндегі шаралар туралы түсіндіру жұмыстарын жүргізу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № 02-0-1,
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер-геолог, геологиялық түсіру, қатты пайдалы қазба кенорындарын іздеу және барлау)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірбиесі

категория С-4, 1 единица, № 01-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (геологические специальности) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля по соблюдению сотрудниками требований Инструкции по обеспечению режима секретности в Республики Казахстан; организация ведения секретного делопроизводства; разработка и экспертиза распорядительных и методических документов по вопросам обеспечения режима секретности; оформление (переоформление) допуска лиц к сведениям, составляющим государственные секреты, контроль за сроком их действия; проведение разъяснительной работы о мерах по защите информации; выполнение иных поручений руководства.
Руководитель Управления геологии твердых
полезных ископаемых Комитета геологии недропользования
категория С-3, 1 единица, № 02-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, геологическая съемка, поиски и разведка месторождений твердых полезных ископаемых)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық етуді жүзеге асыру;жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету; мемлекеттік мұқтаждықтар үшін геологиялық зерттеулерді жүргізуді ұйымдастыру; жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуды жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлу көлемдерін негіздеу; өз құзыреті саласында мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; әдістемелік нұсқауларды, салалық нұсқаулықтарды және басқа да нормативтік құжаттарды әзірлеуге жалпы басшылыққа алу; өңірлік геологиялық, ғылыми-қолданбалы зерттеулерді, іздестіру және іздестіру-бағалау жұмыстарын өткізуге мемлекеттік тапсырысты конкурс негізінде қалыптастыру және орналастыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 02-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірбиесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар минералдық-шикізат базасының және ресурстарының болжамды мен жай-күйін мониторингілеу және талдау бойынша жұмысты ұйымдастыру; Министрліктің алқа мәжілісін ұйымдастыру және материалдарды, баяндамаларды, талдамалық анықтамаларды дайындау; өз құзыреті саласында мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; мемлекеттік мұқтаждық үшін геологиялық зерттеулерді жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын геологиялық зерттеу мәселелері жөніндегі халықаралық келісімдерді дайындауды ұйымдастыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының бас сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью управления, обеспечение реализации государственной политики в области государственного геологического изучения недр; организация проведения геологических исследований для государственных нужд; обоснование объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления государственного геологического изучения недр; участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции; общее руководство разработкой методических указаний, отраслевых инструкций и других нормативных документов; формирование и размещение на конкурсной основе государственного заказа на проведение региональных геологических, научно-прикладных исследований, поисковых и поисково-оценочных работ.
Главный эксперт Управления геологии твердых
полезных ископаемых Комитета геологии
и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 02-0-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация работы по мониторингу и анализу состояния минерально-сырьевой базы и прогнозных ресурсов полезных ископаемых Республики Казахстан, организация и подготовка материалов к коллегии Министерства, докладов, аналитических справок, участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции участие в организации проведения геологических исследований для государственных нужд, включая научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, организация подготовки международных соглашений по вопросам геологического изучения недр по твердым полезным ископаемым.
Главный эксперт Управления геологии твердых
полезных ископаемых Комитета геологии
и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасын перспективті дамыту бағдарламаларын әзірлеуге қатысу;өз құзыреті саласында мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу үшін мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлу көлемдерін негіздеуге қатысу;Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасының жай-күйіне талдау,бағалау және болжам жасау,ақпараттық-талдамалық жұмыстарын жүргізу, инвестициялар есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуді жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлу көлемдерін негіздеуге; нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, салалық нұсқаулықтарды дайындауға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 02-0-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе тау-кен мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасын перспективті дамыту бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; өз құзыреті саласында мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге, іске асыруға қатысу; жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлу көлемдерін негіздеуге қатысу, ақпараттық-талдамалық жұмыстарын жүргізу бойынша: Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық-геофизикалық зерттеушілігі, Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларының қорлары мен болжамды ресурстарының жай-күйін талдау, бағалау және болжам жасау, инвестициялар есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, салалық нұсқаулықтарды дайындауға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в разработке программ перспективного развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан, участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции, участие в обосновании объемов государственных бюджетных ассигнований для государственного геологического изучения недр, проведение информационно-аналитической работы: по геолого-геофизической изученности территории Республики Казахстан, анализу, оценке и прогнозу состояния запасов и прогнозных ресурсов полезных ископаемых Республики Казахстан, организация работы по государственному геологическому изучению недр за счет инвестиций, участие в подготовке проектов нормативных правовых актов, отраслевых правил и инструкций.
Эксперт Управления геологии твердых полезных
ископаемых Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 02-0-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, геологическая съемка, поиски и разведка месторождений твердых полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в разработке программ перспективного развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан, участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции, участие в подготовке проектов нормативных правовых актов, разработке методических указаний, отраслевых инструкций, участие в выполнении аналитической работы, касающейся функций управления (аналитические справки, доклады, правительственные и другие письма), участие в организации проведения геологических исследований для государственных нужд и обосновании объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления геологического изучения недр, участие в организация подготовки международных соглашений по вопросам геологического изучения недр по твердым полезным ископаемым. Осуществление контроля за состоянием делопроизводства в управлении (соблюдение сроков переписки с организациями и частными лицами в области геологического изучения).
Эксперт Управления геологии твердых полезных
ископаемых Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма және ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметтеріне жалпы басшылық және үйлестіру; стратегиялық жоспарлау; мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыруды қамтамасыз ету, жер қойнауына гидрогеологиялық және инженерлік-геологиялық зерттеулерге мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру; жер қойнауына гидрогеологиялық және инженерлік геологиялық зерттеу саласында әдістемелік басшылық.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Гидрогеология және инженерлік геология
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 03-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша).
Ауылшаруашылық ғылымдар (Су ресурстары және суды пайдалану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық жоспарлауға, салалық бағдарламаларды, объектілер бойынша жоспарларды әзірлеуге, бюджеттік өтінімдерді негіздеуге қатысу; жер асты су қорларын қайта бағалау бойынша ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге арналған іздеу-барлау жұмыстарын жүргізуге мемлекеттік тапсырыстардың орындалуын бақылау; жер қойнауына гидрогеологиялық және инженерлік геологиялық зерттеу саласында нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; баяндамалар, хаттар, талдамалық анықтамаларды және есептерді әзірлеуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Гидрогеология және инженерлік геология басқармасының
бас сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления и подведомственных организаций; стратегическое планирование, обеспечение реализации государственных и отраслевых программ, формирование государственного заказа на гидрогеологическое и инженерно-геологическое изучение недр; методическое руководство в области гидрогеологического и инженерно-геологического изучения недр.
Главный эксперт Управления гидрогеологии и
инженерной геологии Комитета геологии
и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 03-0-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальности). Селькохозяйственные науки (водные ресурсы и водопользование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в стратегическом планировании, разработке отраслевых программ, пообъектных планов, обосновании бюджетных заявок; контроль выполнения государственного заказа на проведение поисково-разведочных работ для водообеспечения сельских населенных пунктов, по переоценке запасов месторождений подземных вод; участие в разработке нормативных правовых актов в области гидрогеологического и инженерно-геологического изучения недр; подготовка докладов, писем, аналитических справок и отчетов.
Главный эксперт Управления гидрогеологии и
инженерной геологии Комитета геологии
и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Cалалық бағдарламаларды, объектілер бойынша жоспарларды, бюджеттік өтінімдерге негіздемелерді әзірлеуге қатысу; гидрогеология және инженерлік-геологиялық зерттеу жағдайына талдау және бағалау, өңірлік гидрогеологиялық және инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізу; жер асты су кенорындарының жобаларын әзірлеуді қарастыру; мемлекеттік геологиялық зерттеулерге келісім-шарттар (шарттар), хаттарды, талдамалық анықтамаларды және есептерді дайындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Гидрогеология және инженерлік геология басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 03-0-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша).
Ауылшаруашылық ғылымдар (Су ресурстары және суды пайдалану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Cалалық бағдарламаларды, объектілер бойынша жоспарларды, бюджеттік өтінімдерге негіздемелерді әзірлеуге қатысу; негізгі экономика саласын және Қазақстан Республикасы тұрғындарын жер асты су қорларымен қамтамасыз ету жағдайына талдау, жер асты суларына іздеу-барлау жұмыстарын жүргізу; тәулігіне екі мың және одан да көп текше метр көлеміндегі өндірістік-техникалық жер асты суларын пайдалы қазбаны өндірудің технологиялық схемасына сәйкес қаттарға айдау үшін оларды барлау мен өндіруге не тау-кен қазбаларын пайдалану кезінде су деңгейін төмендету мақсатында жерасты суларын өндіруге рұқсатаманы әзірлеу; жер асты су кенорындарын өндіру жобаларын қарастыру; хаттарды, талдамалық анықтамаларды және есептерді дайындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының басшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в разработке отраслевых программ, пообъектных планов, обосновании бюджетных заявок; анализ и оценка состояния гидрогеологической и инженерно-геологической изученности, проведения региональных гидрогеологических и инженерно-геологических исследований; рассмотрение проектов разработки месторождений подземных вод, подготовка контрактов (договоров) на государственное геологическое изучение недр, писем, аналитических справок и отчетов.
Эксперт Управления гидрогеологии и инженерной
геологии Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 03-0-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальности). Селькохозяйственные науки (водные ресурсы и водопользование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в разработке отраслевых программ, пообъектных планов, обосновании бюджетных заявок; анализ состояния обеспеченности запасами подземных вод основных отраслей экономики и населения Республики Казахстан, проведения поисково-разведочных работ на подземные воды; подготовка разрешений на разведку или добычу производственно-технических подземных вод в объемах две тысячи и более кубических метров в сутки для их закачки в пласт в соответствии с технологической схемой добычи полезного ископаемого либо на добычу подземных вод для целей водопонижения при эксплуатации горных выработок; рассмотрение проектов разработки месторождений подземных вод, подготовка писем, аналитических справок и отчетов.
Руководитель Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии и недропользования

С-3 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау–кен инженер–геологы, мұнай және газ геологиясы, мұнай және газ кен орнын өндіру, мұнай профиліндегі инженер-геофизигі, мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында геологиялық зерттеу және көмірсутек шикізатын тиімді пайдалану нәтижелерін талдау бойынша, жер қойнауын пайдаланушылармен заңнама және оларды ұтымды пайдалану бөлігінде жер қойнауын пайдаланудың белгіленген тәртіптік талаптарын сақтауда мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету бойынша басқарма қызметіне жалпы басшылық және үйлестіру; Қазақстан Республикасы аумағын және минералды-шикізат кешенін мемлекеттік геологиялық зерттеу, ағымдағы және перспективті бағдарламасын, геологиялық зерттеу саласындағы объектілер бойынша жоспарын әзірлеуге және көмірсутек шикізат мониторингін, олардың орындалуын бақылауға қатысу. Өз құзіреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау–кен инженер–геологы, мұнай профиліндегі инженер-геофизигі, мұнай және газ кен орны өндіру, мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-3, 1 единица, № 04-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности горный инженер-геолог, геология нефти и газа, разработка нефтяных и газовых месторождений, инженер-геофизик нефтяного профиля, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления по анализу результатов деятельности Комитета и его подведомственных организаций в сфере геологического изучения и рационального использования углеводородного сырья, по обеспечению государственного контроля за соблюдением недропользователями требований законодательства и установленного порядка пользования недрами в части их рационального использования, участие в разработке текущих и перспективных планов и программ государственного геологического исследования территории Республики Казахстан и минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан, пообъектного плана в области геологического изучения и мониторинга углеводородного сырья, контроль за его использованием. Осуществляет защиту сведений, составляющих государственные секреты в пределах своей компетенции.
Главный эксперт Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 04-0-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности горный инженер-геолог, инженер-геофизик нефтяного профиля, разработка нефтяных и газовых месторождений, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылармен заңнамалардың талаптарын сақтауды және оның тиімді пайдалану бөлігінде жер қойнауын пайдалануда белгіленген тәртіпті жер қойнауын пайдалануда қамтамасыз ету бойынша жұмысты үйлестіру; көмірсутек шикізат кенорындары жобаларын қарастыру, көмірсутек шикізат бойынша геологиялық-барлау жұмыстарының жобаларын қарау.Жер қойнауын тиімді пайдалану саласында Мемлекеттік геологиялық ақпараттар орталығы және өңіраралық департаменттер, басқармалар арасындағы жұмыстарды үйлестіру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау–кен инженер–геологы, мұнай және газ кен орнын өндіру, мұнай профилінің инженер- геофизигі мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы минералды-шикізат базасы және минералды-шикізат кешенінің жағдайын талдау, көмірсутек шикізатын геологиялық зерттеу саласындағы Мемлекеттік геологиялық ақпараттар орталығы және өңіраралық департаменттер, басқармалар арасындағы жұмыстарды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы аумағын және минералды-шикізат кешенін мемлекеттік геологиялық зерттеу, ағымдағы және перспективті бағдарламасын, геологиялық зерттеу саласындағы объектілер бойынша жоспарын әзірлеуге және көмірсутек шикізат мониторингін, олардың орындалуын бақылауға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация работ по обеспечению государственного контроля за соблюдением недропользователями требований законодательства и установленного порядка пользования недрами в части их рационального использования, рассмотрение проектов месторождений углеводородного сырья, рассмотрение проектов геологоразведочных работ по углеводородному сырью. Координация работ между управлением, межрегиональными департаментами и Республиканским центром геологической информации в сфере рационального использования недр.
Главный эксперт Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 04-0-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности горный инженер-геолог, разработка нефтяных и газовых месторождений, инженер-геофизик нефтяного профиля, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация работ по анализу состояния минерально-сырьевой базы и минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан, по организации работ между межрегиональными департаментами и Республиканским центром геологической информации в сфере геологического изучения и мониторинга углеводородного сырья, участвует в разработке проектов новых и корректировке устаревших нормативных актов по геологическому изучению, освоению недр Республики Казахстан и недропользованию в части углеводородного сырья, организует разработку перспективных планов проведения геологоразведочных работ на нефть и газ.
Эксперт Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии недропользования

С-5 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (мұнай және газ ісі инженері, тау–кен инженер–геофизигі, игеруші инженер-технолог, мұнай профилінің инженер-технолог бұрғылаушысы, мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдалануда көмірсутек шикізат бөлігінде жер қойнауын кешенді және тиімді пайдалану мәселелері бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеру және Қазақстан Республикасы жер қойнауын игеруде, геологиялық зерттеу бойынша ескірген нормативті актілерді түзетуге және жаңа актілерді әзірлеуге қатысу; көмірсутек шикізаты жер қойнауын пайдалану бөлігінде келісім-шарттардың жобаларын келісу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау–кен инженер–геологы, инженер-геофизик, инженер-технолог, немесе мұнай профильінің инженер-технолог бұрғылаушысы, мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-5, 1 единица, № 04-0-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности инженер нефтегазового дела, горный инженер-геофизик, инженер-технолог разработчик, инженер-технолог буровик нефтяного профиля, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в разработке новых и корректировке устаревших нормативных актов по геологическому изучению, освоению недр Республики Казахстан и недропользованию в части углеводородного сырья, в проверках деятельности недропользователей по вопросам рационального и комплексного использования недр, согласование проектов контрактов в части недропользования углеводородного сырья.
Эксперт Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 04-0-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности горный инженер-геолог, инженер-геофизик, инженер-технолог или буровик нефтяного профиля, разработка нефтяных и газовых месторождений, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылармен заңнама талаптарын және оларды тиімді пайдалануда жер қойнауын пайдалану бөлігіндегі белгіленген тәртіпті сақтауды мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету;мұнай ұңғымаларын консервациялау және жою мәселелерін жүргізу;көмірсутек шикізаты бойынша салалық және мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; жер қойнауын кешенді және тиімді пайдалану мәселелерін қамтамасыз ету бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруде белгіленген тәртіпті қамтамасыз ету.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Көмірсутек шикізатының геологиясы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 04-0-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (мұнай және газ геологиясы, инженер-геофизик, өндіруші инженер-технолог, мұнай профилінің инженер-технолог бұрғылаушысы, мұнай-газ ісі инженері мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Теңізде мұнай операцияларын жүргізу саласында шарттық міндеттемелердің орындалуын талқылауға, сейсмобарлау жұмыстарының жобаларын қарауға, жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалану мәселелері бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруге, келісім-шарт жобаларын қарауға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының басшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Обеспечение государственного контроля за соблюдением недропользователями требований законодательства и установленного порядка пользования недрами в части их рационального использования, ведения вопросов ликвидации и консервации нефтяных скважин, участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ по углеводородному сырью, в проверках деятельности недропользователей по вопросам рационального и комплексного использования недр.
Эксперт Управления геологии
углеводородного сырья
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 04-0-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по специальности геология нефти и газа, инженер-геофизик, инженер-технолог разработчик, инженер-технолог буровик нефтяного профиля, инженер нефтегазового дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в анализе выполнения контрактных обязательств в области проведения нефтяных операций на море, в рассмотрении проектов контрактов, в рассмотрении проектов сейсморазведочных работ, в проверках деятельности недропользователей по вопросам рационального и комплексного использования недр.
Руководитель управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования

С-3 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы үйлестіру, пайдалы қазбалар қорлары есепнамасы материалдарына сараптама жұмыстарын ұйымдастыру, жоспарлау және бақылау, минералдық шикізат кондициясына техника-экономикалық негіздеме және пайдалы компонентер коэффициенттерін шығару, қорларды есептен шығару негіздемесі немесе оларды теңгерімдегі тиімділігін ауыстыру, кен орнын геология-экономикалық бағалау, пайдалы қазбалар кен орындарын концервациялау немесе жоюды негіздеу, материалдарға сараптама жүргізуге тәуелсіз сарапшыларды тағайындау.Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссиясының жұмысын және жалпы отырысын жүргізу; пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімін, кен орындарының және пайдалы қазбалар көрінулерінің мемлекеттік кадастрын жасауды және жүргізуді ұйымдастыру; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдалы қазбалар қорының мемлекеттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын пайдалану және зерттеу саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; мемлекеттік техногендік минералдық тізілімдердің кадастрын жүргізуді іске асырады; кен орындары қорларын жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе тау-кен мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-3, 1 единица, № 05-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической специальности).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Общая координация деятельности управления, планирование, организация и контроль за работой по экспертизе материалов подсчетов запасов полезных ископаемых, технико-экономических обоснований кондиций на минеральное сырье и коэффициентов извлечения полезных компонентов, обоснования списания запасов или смене их балансовой принадлежности, геолого-экономической оценке месторождений, обоснованию ликвидации или консервации месторождений полезных ископаемых, назначает экспертов для проведения независимой экспертизы материалов, проведение рабочих и пленарных заседаний Государственной комиссии по запасам; организует составление государственных балансов запасов полезных ископаемых, государственных кадастров месторождений и проявлений полезных ископаемых; предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов полезных ископаемых в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; организует ведение государственного кадастра техногенных минеральных образований; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Главный эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 05-0-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Металдар және шашылым кен орындарының және техногендік минералдық құрылымдарына сараптама жүргізу саласында басқарма қызметінің бағытын үйлестіру, пайдалы қазба байлықтарының қорларына қорытынды есеп материалдарына сараптама жүргізуді және тексеруді жүзеге асыру; қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның сараптама қорытындысын қарастыру нәтижесіне қорытындылауды бақылау және қамтамасыз ету және жұмыс отырыстарында пайдалы қазбалар қорларының материалдарын есептеу және қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның пленарлық отырысына шешімнің жобасын дайындау; минералды шикізатқа техника-экономикалық негіздеме кондициясы және пайдалы компоненттердің коэффициенттерін түсіру, қорларды есептен шығару негізі немесе олардың есептік ауысымы, кен орындарына геологиялық-экономикалық баға беру, пайдалы қазба байлықтардың кен орындарын жою немесе консервациялауға негіздеме, материалдарға тәуелсіз сараптама жүргізу үшін сараптамаларға іріктеу, қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның кезекті отырысында қарастыруға қорытынды шешімдерді дайындау; министірліктер, ведомстволар, ғылыми-зерттеу және өндірістік ұйымдардан келген хаттар мен сұраулар бойынша жауаптар мен қорытындылардың жасау мен орындалуын қамтамасыз ету және бақылау; пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімін, кен орындарының және пайдалы қазбалар көрінуінің мемлекеттік кадастрын жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдалы қазбалар қорының мемлекттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын пайдалану және зерттеу саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; кен орындар қорлары жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер гидрогеолог, мамандығы – гидрогеология және инженерлік геология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация направления деятельности управления в области экспертизы месторождений металлических и россыпных месторождений и техногенных минеральных образований, осуществление подбора экспертов и проверки материалов подсчета запасов полезных ископаемых, обеспечение и контроль обобщения результатов рассмотрения заключений экспертов Государственной комиссии по запасам и материалов подсчета запасов полезных ископаемых на рабочих заседаниях и подготовки проектов решений для пленарных заседаний Государственной комиссии по запасам, технико-экономических обоснований кондиций на минеральное сырье и коэффициентов извлечения полезных компонентов, обоснования списания запасов или смене их балансовой принадлежности, геолого-экономической оценке месторождений, обоснованию ликвидации или консервации месторождений полезных ископаемых, обеспечение и контроль выполнения разработки заключений и ответов по представляемым министерствами, ведомствами, научно-исследовательскими и производственными организациями письмам и запросам; организует составление и ведет государственный баланс запасов полезных ископаемых, государственные кадастры месторождений и проявлений полезных ископаемых, а техногенных минеральных образований; предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов полезных ископаемых в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативно-технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Главный эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 05-0-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-гидрогеолог, специальность – гидрогеология и инженерная геология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Эксплуатациялық жер асты суларының қорларына есептеу материалдарына, тау-кен өндірудегі суағыны және пайдалы қазба байлықтар кен орындарына инженерлі-геологиялық зерттеуге, көмір сутекті шикізаты кен орындарына гидрогеологиялық жағдайына, пайдалы қазба байлықтарының барлау және өндірумен байланысты емес жер асты ғимараттарының құрылысы және эксплуатациялау үшін жер қойнауы учаскелері жөніндегі геологиялық ақпараттарға сараптама жүргізуді ұйымдастыру және бақылау; материалдарды тәуелсіз сараптамадан өткізу үшін сарапшыларды іріктеуді жүзеге асырады; қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның пленарлық отырысына шешімнің жобасын дайындау; министірліктер, ведомстволар, ғылыми-зерттеу және өндірістік ұйымдардан келген хаттар мен сұраулар бойынша жауаптар мен қорытындылардың жасау мен орындалуын қамтамасыз ету және бақылау; жер асты су қорларының мемлекеттік теңгерімін жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте жер асты су қорының мемлекттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын пайдалану және зерттеу саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; кен орындар қорлары жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер геологы, мамандығы – мұнай және газ кен орындарының геологиясы және барлау)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и контроль производства экспертизы материалов подсчета эксплуатационных запасов подземных вод, водопритоков в горные выработки и инженерно-геологической изученности месторождений твердых полезных ископаемых, гидрогеологических условий месторождений углеводородного сырья, геологической информации об участках недр для строительства и эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой и добычей полезных ископаемых, осуществляет подбор экспертов для проведения независимой экспертизы материалов, подготовка проектов решений для рассмотрения на пленарных заседаниях Государственной комиссии по запасам, обеспечение и контроль выполнения разработки заключений и ответов по представляемым министерствами, ведомствами, научно-исследовательскими и производственными организациями письмам и запросам; организует составление и ведет государственный баланс запасов подземных вод, предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов подземных вод в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Главный эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 05-0-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, специальность – геология и разведка нефтяных и газовых месторождений).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Көмірсутек шикізат қорларының материалдарын есептеу бойынша қорытындылар дайындау және өндірістік сараптаманы ұйымдастыру және бақылау, көмірсутек шикізат қорларының материалдарын есептеуді тексеру және сараптаманы іріктеуді жүзеге асыру, қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның сараптама қорытындысын қарастыру нәтижесіне қорытындылауды бақылау және қамтамасыз ету және жұмыс отырыстарында көмірсутек шикізат қорларының материалдарын есептеу және қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның пленарлық отырысына шешімнің жобасын дайындау; пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімін, кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдалы қазба қорларының мемлекттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы нормативтік - техникалық құжаттарды дайындауын жүзеге асырады; кен орындары қорларын жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер-геологы, тау кен инженері
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сараптама жүргізу үшін қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның қарауына ұсынылатын минералдық шикізатқа арналған кондициялардың техника-экономикалық негіздемесі материалдарын дұрыстығына және толықтығына талдау жасау;қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның ғылыми хатшысының функцияларын орындау; қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның отырысында оларды қарастыру үшін кондициялардың техника-экономикалық негіздемеге тәуелсіз сараптаманың нәтижелерін жинақтау және шешімдердің жобасын дайындау; пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімін, кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің, мемлекеттік кадастрын жасау мен жүргізуін ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдалы қазбалар қорлары бойынша ақпаратарды ұсынады; басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и контроль производства экспертизы и подготовки заключений по материалам подсчета запасов углеводородного сырья, осуществление подбора экспертов и проверки материалов подсчета запасов углеводородного сырья, обеспечение и контроль обобщения результатов рассмотрения заключений экспертов Государственной комиссии по запасам и материалов подсчета запасов углеводородного сырья на рабочих заседаниях и подготовки проектов решений для пленарных заседаний Государственной комиссии по запасам; организует составление и ведет государственный баланс запасов полезных ископаемых, государственные кадастры месторождений и проявлений полезных ископаемых, а техногенных минеральных образований; предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов полезных ископаемых в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 05-0-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, горный инженер).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ достоверности и полноты материалов технико-экономического обоснования кондиций на минеральное сырье, представляемых на рассмотрение Государственной комиссии по запасам для производства Государственной экспертизы недр, выполнение функции ученого секретаря Государственной комиссии по запасам, обобщение результатов независимых экспертиз и подготовка проектов решений по материалам технико-экономических обоснований кондиций для рассмотрения их на заседаниях Государственной комиссии по запасам; организует составление и ведет государственный баланс запасов полезных ископаемых, государственные кадастры месторождений и проявлений полезных ископаемых, а также техногенных минеральных образований; предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов полезных ископаемых в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; ведение делопроизводства управления.
Эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования

С-5 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер-гидрогеолог, мамандығы – гидрогеология және инженерлік геология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жерасты сулары кен орындарының, гидрогеология және инженерлік геология мәселелері бойынша өндірістік және сараптамалық қорытындыларды талдау жүргізу және дайындау;жерасты суларының қорларын есептей отырып, кен орындары бойынша қорлар жөніндегі мемлекеттік қоры жөніндегі комиссияның жұмыс отырысы хаттамасының жобалық шешімдерін дайындау; гидрогеология және инженерлік геология бойынша әдістеме- сипаттағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу;бөлімнің құзыретіне кіретін жоспарларды, есептерді, анықтамаларды, ақпараттарды жасау, қорларының мемлекеттік теңгерімін жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте жерасты сулары қорларының мемлекеттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы нормативтік–техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; кен орындары қорларын жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженер-геолог, мамандығы – пайдалы қазбалар кен орындарын түсіру, іздеу және барлау)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-5, 1 единица, № 05-0-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-гидрогеолог, специальность гидрогеология и инженерная геология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ, производство и подготовка экспертных заключений по вопросам гидрогеологии и инженерной геологии месторождений подземных вод, подготовка проектных решений протоколов рабочего заседания Государственной комиссии по запасам по месторождениям с подсчетом запасов подземных вод, участие в разработке нормативных правовых актов методического характера по гидрогеологии и инженерной геологии, составление планов, отчетов, справок, информации, входящих в компетенцию отдела; организует составление и ведет государственный баланс запасов подземных вод, предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов подземных вод в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 05-0-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, специальность – съемка, поиски и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауына Мемлекеттік сараптама жүргізу үшін қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның қарауына ұсынылатын материалдардың дұрыстығына және толықтығына сараптама жасау; қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның отырысында оларды қарастыру үшін тәуелсіз сараптаманың нәтижелерін жинақтау және шешімдердің жобасын дайындау; қатты пайдалы қазбалар мәселелері бойынша сараптама қорытындысын дайындау, пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімін, кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің, сондай-ақ техногендік минералдық тізілістерінің мемлекеттік кадастрын жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; кен орындары қорларын жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын сараптау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 05-0-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен инженері, мамандығы – геология, мұнай мен газ кен орындарын барлау)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Көмірсутекті шикізат мәселелері бойынша сараптамалық қорытындыларды,көмірсутектердің қорларын есептей отырып, кен орындары бойынша талдау, жүргізу және дайындау;қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның жұмыс отырысы хаттамасының жобалық шешімдерінің жобасын дайындау;көмірсутекті шикізат бойынша әдістемелік сипаттағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу, бөлімнің құзыретіне кіретін жоспарларды, есептерді, анықтамаларды, ақпараттарды және т.б. жасау;мұнай, газ, конденсат қорларының мемлекеттік теңгерімін жасауды және жүргізуді ұйымдастырады; мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте мұнай, газ, конденсат қорларының мемлекеттік теңгерімі бойынша ақпараттарды ұсынады; жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады; кен орындар қорларын жіктеу тәртібін әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
мониторингі және бақылау басқармасының басшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ достоверности и полноты материалов, представляемых на рассмотрение Государственной комиссии по запасам для производства Государственной экспертизы недр по твердым полезным ископаемым, обобщение результатов независимых экспертиз и подготовка проектов решений для рассмотрения их на заседаниях Государственной комиссии по запасам; подготовка экспертных заключений по вопросам твердых полезных ископаемых, организует составление и ведет государственный баланс запасов полезных ископаемых, государственные кадастры месторождений и проявлений полезных ископаемых, а техногенных минеральных образований; предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов полезных ископаемых в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Эксперт управления экспертизы недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 05-0-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (горный инженер-геолог, специальность – геология и разведка нефтяных и газовых месторождений).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ, производство и подготовка экспертных заключений по вопросам углеводородного сырья, подготовка проектных решений протоколов рабочего заседания Государственной комиссии по запасам по месторождениям с подсчетом запасов углеводородов, участие в разработке нормативных правовых актов методического характера по углеводородному сырью, составление планов, отчетов, справок, информаций, входящих в компетенцию отдела; организует составление и ведет государственный баланс запасов нефти, газа, конденсата, предоставляет государственным органам информацию по государственному балансу запасов нефти, газа, конденсата в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан; осуществляет разработку нормативных технических документов в области изучения и использования недр; разрабатывает порядок классификации запасов месторождений.
Руководитель Управления мониторинга и
контроля за рациональным и комплексным
использованием недр
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлау мен өндіруді жүзеге асыруға арналған жұмыс бағдарламаларын қарастыруға және келісуге қатысу; жер қойнауын пайдалану мониторингі; жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт талаптарын; жұмыс бағдарламаларын орындау мониторингі; қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша кенорындарын игеру жобаларын қарастыруға қатысу; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру бойынша жұмысқа, келісімшарттардың жобаларын және оларға толықтыруларды қарауға сараптама жүргізуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
мониторингі және бақылау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 06-0-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлау мен өндіруді жүзеге асыруға арналған жұмыс бағдарламаларын қарастыруға және келісуге қатысу; жер қойнауын пайдалану мониторингі; жер қойнауын пайдаланушымен келісім шарт талаптарын; жұмыс бағдарламаларын орындау мониторингі; қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша кенорындарын игеру жобаларын қарастыруға қатысу; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру бойынша жұмысқа, келісім шарттардың жобаларын және оларға толықтыруларды қарауға сараптама жүргізуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
мониторингі және бақылау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 06-0-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлау мен өндіруді жүзеге асыруға арналған жұмыс бағдарламаларын қарастыруға және келісуге қатысу; жер қойнауын пайдалану мониторингі; жер қойнауын пайдаланушымен келісім шарт талаптарын; жұмыс бағдарламаларын орындау мониторингі; қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша кенорындарын игеру жобаларын қарастыруға қатысу; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру бойынша жұмысқа, келісім шарттардың жобаларын және оларға толықтыруларды қарауға сараптама жүргізуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
мониторингі және бақылау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 06-0-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлау мен өндіруді жүзеге асыруға арналған жұмыс бағдарламаларын қарастыруға және келісуге қатысу; жер қойнауын пайдалану мониторингі; жер қойнауын пайдаланушымен келісім шарт талаптарын; жұмыс бағдарламаларын орындау мониторингі; қатты пайдалы қазбалар өндіру бойынша кенорындарын игеру жобаларын қарастыруға қатысу; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру бойынша жұмысқа, келісім шарттардың жобаларын және оларға толықтыруларды қарауға сараптама жүргізуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының басшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в рассмотрении и согласовании рабочих программ работ на осуществление разведки и добычи; мониторинг недропользования; мониторинг за соблюдением недропользователями условий контракта, рабочей программы, участие в рассмотрении и согласовании проектов разработки месторождений по добыче твердых полезных ископаемых; участие в работе по осуществлению контроля за рациональным и комплексным использованием недр, в рассмотрении и проведении экспертизы проектов контрактов и дополнений к ним.
Главный эксперт Управления мониторинга и
контроля за рациональными комплексным
использованием недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 06-0-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в рассмотрении и согласовании рабочих программ работ на осуществление разведки и добычи; мониторинг недропользования; мониторинг за соблюдением недропользователями условий контракта, рабочей программы, участие в рассмотрении и согласовании проектов разработки месторождений по добыче твердых полезных ископаемых; участие в работе по осуществлению контроля за рациональным и комплексным использованием недр, в рассмотрении и проведении экспертизы проектов контрактов и дополнений к ним.
Эксперт Управления мониторинга и контроля за
рациональным и комплексным
использованием недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 06-0-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в рассмотрении и согласовании рабочих программ работ на осуществление разведки и добычи; мониторинг недропользования; мониторинг за соблюдением недропользователями условий контракта, рабочей программы, участие в рассмотрении и согласовании проектов разработки месторождений по добыче твердых полезных ископаемых; участие в работе по осуществлению контроля за рациональным и комплексным использованием недр, в рассмотрении и проведении экспертизы проектов контрактов и дополнений к ним.
Эксперт Управления мониторинга и контроля за
рациональным и комплексным использованием недр
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 06-0-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в рассмотрении и согласовании рабочих программ работ на осуществление разведки и добычи; мониторинг недропользования; мониторинг за соблюдением недропользователями условий контракта, рабочей программы, участие в рассмотрении и согласовании проектов разработки месторождений по добыче твердых полезных ископаемых; участие в работе по осуществлению контроля за рациональным и комплексным использованием недр, в рассмотрении и проведении экспертизы проектов контрактов и дополнений к ним.
Руководитель Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования

С-3 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Нормативтiк құқықтық актiлер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын үйлестіру, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу саласындағы республикалық бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау және қаржыландыру тетігін құру; республикалық бюджеттік бағдарламаларды уақытында қаржыландыруды ұйымдастыру;республикалық бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстарға арналған жобалық-сметалық құжаттамаларға экономикалық сараптаманы жүргізу, қоғамдық сектордың қаржылық есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес және бухгалтерлік есепке алуды есетілікті жүргізуді ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және өткізу, ведомстволық ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметтеріне мониторинг жүргізу, Комитеттің, аумақтық бөлімшелердің және ведомстволық ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметтерін ұйымдастыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-3, 1 единица, № 07-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация работы управления, создание механизма планирования и финансирования работ по республиканским бюджетным программам в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, организация своевременного финансирования работ республиканских бюджетных программ, организация и проведение экономической экспертизы проектно-сметной документации на работы, финансируемые из республиканского бюджета, организация ведения бухгалтерского учета и отчетности в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности общественного сектора, организация и проведение государственных закупок, ведение мониторинга финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций, организация финансово-хозяйственной деятельности Комитета, территориальных подразделений и подведомственных организаций.
Главный эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 07-0-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Озық нысандар және әдістер негізінде бухгалтерлік есепке алу менесептілікті жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ есептік саясатқа және Қоғамдық сектордың қаржылық есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес, бухгалтерлік, салықтық, статистикалық және өзге де есептілікті қалыптастыру,тиісті органдарға және ұйымдарға уақытында ұсыну; жасалатын бухгалтерлік операциялардың заңдылығын, құжаттардың уақытылы және дұрыс рәсімделуін бақылауды қамтамасыз ету, бухгалтерлік есеп шоттарда барлық жүзеге асырылған қаржылық және ақшалай операцияларды көрсету, еңбек ақыны және өзге де төлемдерді есептеу; бухгалтерлік есепке алу және есептілік мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету, қаржылық жағдай туралы жедел ақпараттарды ұсыну.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларына, барлық бюджеттік бағдарламалар бойынша Комитеттің жиынтық бюджеттік өтінімдерін қалыптастыру, оның ішінде жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторинг саласында салалық бюджеттік өтінімдер бойынша міндеттемелер және төлемдер бойынша Комитеттің, аумақтық органдардың жиынтық жылдық қаржыландыру жоспарларын жасау; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу, талдамалық және анықтамалық материалдарды, бюджеттік жоба бойынша баяндамаларды, сонымен қатар басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басқада құжаттарды әзірлеуге қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация ведения бухгалтерского учета и отчетности на основе прогрессивных форм и методов, а также в соответствии с учетной политикой и Международными стандартами финансовой отчетности общественного сектора, формирование и своевременное представление бухгалтерской, налоговой, статистической и иной отчетности соответствующим органам и организациям, обеспечение контроля за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых бухгалтерских операций, отражение на счетах бухгалтерского учета всех осуществляемых финансовых и денежных операций, начисление заработной платы и иных выплат, оказание методической помощи территориальным подразделениям по вопросам бухгалтерского учета и отчетности, предоставление оперативной информации о финансовом состоянии.
Главный эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования
категория С-4,(№ 07-0-1-2), 1 единица
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегического и операционного планов Министерства, формирование сводной бюджетной заявки Комитета по всем бюджетным программам, в том числе по отраслевым бюджетным программам в сфере государственного геологического изучения и мониторинга недр, составление сводных годовых планов финансирования Комитета по обязательствам и платежам, внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам, формирование штатных расписаний Комитета и территориальных органов, участие в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета, а также других документов по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования

С-4 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, құқық (заңтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және өткізу, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторинг саласында республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын жасау; конкурстық құжаттаманы қалыптастыру және бекіту; мемлекеттік сатып алу конкурсы жеңімпаздарымен азаматтық-құқықтық мәмілелер жасасу үшін шарт жобаларын дайындау; республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алу мониторингті жүзеге асыру; Комитеттің, аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті қалыптастыру. Мемлекеттік сатып алу бойынша талап-арыз жұмыстарын жүргізуге құжаттар дайындау және мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді сараптауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-4, 1 единица, № 07-0-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит), право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и проведение процедур государственных закупок, составление плана государственных закупок по республиканским бюджетным программам в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, формирование и утверждение конкурсной документации, подготовка проектов договоров для заключения гражданско-правовых сделок с победителями конкурсов, осуществление мониторинга государственных закупок по республиканским бюджетным программам, проведение электронных государственных закупок по содержанию аппарата Комитета. Составление отчетности по государственным закупкам Комитета, территориальных подразделений и подведомственных организаций. Подготовка документов на осуществление претензионно-исковой работы и экспертизы нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок.
Эксперт Управления внутреннего администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 07-0-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Прогрессивті нысандар және әдістер негізінде бухгалтерлік есеп жүргізуді және есептілікті ұйымдастыру, сонымен қатар есептік саясатқа және Қоғамдық сектордың қаржылық есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес, тиісті органдарға және ұйымдарға бухгалтерлік, салықтық, статистикалық және басқада есептілікті қалыптастыру және уақтылы ұсыну, жасалатын бухгалтерлік операциялардың заңдылығын, құжаттардың уақтылы және дұрыс ресімделуін бақылауды қамтамасыз ету, бухгалтерлік есеп шоттарында барлық жүзеге асырылатын қаржылық және ақшалай операцияларды көрсету, еңбек ақыны есептеу, есептілікті қалыптастыру және тиісті орган мен ұйымдарға оны уақытылы ұсыну.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын қалыптастыруға қатысу, міндеттемелер мен төлемдер бойынша Комитеттің, аумақтық органдардың жиынтық жылдық қаржыландыру жоспарларын жасау, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторинг саласында салалық бюджеттік өтінімдер бойынша міндеттемелер және төлемдер бойынша Комитеттің, аумақтық органдардың жиынтық жылдық қаржыландыру жоспарларын құрастырады, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу, талдамалық және анықтамалық материалдарды, бюджеттік жоба бойынша баяндамаларды, сонымен қатар басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басқа да құжаттарды әзірлейді.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация ведения бухгалтерского учета и отчетности на основе прогрессивных форм и методов, а также в соответствии с учетной политикой и Международными стандартами финансовой отчетности общественного сектора, формирование и своевременное представление бухгалтерской, налоговой, статистической и иной отчетности соответствующим органам и организациям, обеспечение контроля за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых бухгалтерских операций, отражение на счетах бухгалтерского учета всех осуществляемых финансовых и денежных операций, начисление заработной платы и иных выплат, формирование и своевременное представление отчетности соответствующим органам и организациям.
Эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 07-0-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегического и операционного планов Министерства, участие в составлении сводных годовых планов финансирования Комитета по обязательствам и платежам, осуществление ежемесячной проверки актов выполненных работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, ведение мониторинга финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций, участие в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета и анализу его исполнения, а также других документов по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын (геологиялық барлау жұмыстары) мемлекеттік геологиялық зерттеу саласында жұмыстарды жүргізуді жобалау және сметалық баға қалыптастыру бойынша нормативтік–техникалық құжаттарды талдау және жетілдіру.Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу; мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау және жою бойынша жұмыстарды жұргізумен байланысты объектілердің жобалық-сметалық құжаттамасына экономикалық сараптама.Әкімшілік бюджеттік бағдарламалар бойынша уақтылы қаржыландыру жұмыстарын ұйымдастыру; бюджеттік мониторинг және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу нәтижелерін бағалау бойынша шаралар кешенін жүзеге асыруға қатысу, бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы жөнінде есептілікті қалыптастыру, бюджеттік бағдарламалардың орындалуына талдау жасау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамасына сәйкес кадр мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыруды және жүргізуді ұйымдастыру. Тәртіптік, аттестация, конкурстық және кадрлық мәселелер жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру. Аттестация және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызмет бойынша жоғарылату, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту, мемлекеттік қызметшілерді қызметінен босату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің тәлімгерлігін, қызметін бағалауды, оқытуды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды жоспарлау және ұйымдастыру. Кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Қаржыларды ішкі әкімшілік ету басқармасының сарапшысы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ и совершенствование нормативно-технических документов по проектированию и сметному ценообразованию на проведение работ по государственному геологическому изучению недр (геологоразведочные работы). Экономическая экспертиза проектно-сметной документации объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации и ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин.
Организация своевременного финансирования работ по администрируемым бюджетным программам, осуществление мониторинга планов финансирования Комитета, территориальных органов, участие в осуществлении комплекса мер по бюджетному мониторингу и оценке результатов реализации бюджетных программ, формирование отчетности об исполнении республиканского бюджета по бюджетным программам, проведение анализа исполнения бюджетных программ.
Главный эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования
категория С-4, 1 единица, № 07-0-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации и проведения работы по кадровым вопросам в соответствии с законодательством о государственной службе и трудовому законодательству. Организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих. Планирование и организация работы по наставничеству, оценке деятельности, обучению, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих. Организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы.
Эксперт Управления внутреннего
администрирования и финансов
Комитета геологии и недропользования

С-5 санаты, 1 бірлік, № 07-0-1-9
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, журналистика), білім немесе гуманитарлық, жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес іс жүргізу бойынша жұмысты жүзеге асыру, орындаушылық тәртіп, жалпы құжат айналымы бойынша есептілікті дайындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің Заң
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № 08-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету. Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер, бұйрықтар, қорытындылар жобаларын қарау. Басқа министрліктер мен ведомстволар ұсынған нормативтік құқықтық актілер жобаларына қорытынды дайындау. Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың, құқық қорғау және фискалдық органдардың сұрауларын қарау. Комитет қызметінің құқықтық мәселерін қарау кезінде сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Комитет мүддесін белгіленген тәртіппен білдіру. Министрлік және Комитет басшылығының тапсырмасы бойынша әзірленетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері жобаларын дайындауға және әзірлеуге қатысу. Комитет пен оның аумақтық бөлімшелері туралы ережені әзірлеу. Нормативтік құқықтық сипаттағы құжаттарға құқықтық сараптаманы жүзеге асыру. Геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Заң басқармасының сарапшысы

категория С-5, 1 единица, № 07-0-1-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление, журналистика) или образование или гуманитарные или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
В соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществление работы по делопроизводству, подготовка отчетности по исполнительской дисциплине, по документообороту в целом.
Руководитель Юридического Управления
Комитета геологии и недропользования
категория С-3, 1 единица, № 08-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления. Рассмотрение проектов нормативных правовых актов, приказов, заключений по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Подготовка заключений к проектам нормативных правовых актов, представленных другими министерствами и ведомствами. Рассмотрение запросов государственных органов, правоохранительных органов по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Представление в установленном порядке интересов Комитета в судах, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Комитета. Участие в подготовке и разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством и по поручению руководства Комитета, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства. Разработка положения о Комитете и его территориальных подразделениях. Осуществление правовой экспертизы документов нормативно-правового характера. Участие в формировании предложений по совершенствованию законодательства в области геологии и недропользования.
Эксперт Юридического Управления Комитета
геологии и недропользования

С-5 санаты, 1 бірлік, № 08-0-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер, бұйрықтар, қорытындылар жобаларын қарау. Геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерге енгізуге арналған ұсыныстарды әзірлеу. Басқа министрліктер мен ведомстволар ұсынған нормативтік құқықтық актілер жобаларына қорытынды дайындау. Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың, құқық қорғау және фискалдық органдардың сұрауларын қарау. Комитет қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Комитет мүддесін белгіленген тәртіппен білдіру. Министрлік және Комитет басшылығының тапсырмасы бойынша әзірленетін, оның ішінде оларды басқа құрылымдық бөлімшелер әзірлеген жағдайда келісу арқылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындауға және әзірлеуге қатысу. Нормативтік құқықтық сипаттағы құжаттарға құқықтық сараптаманы жүзеге асыру, кадрлық және өндірістік мәселелер бойынша жобаларға қол қою. Геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Заң басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № 08-0-1-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер, бұйрықтар, қорытындылар жобаларын қарау. Геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерге енгізуге арналған ұсыныстарды әзірлеу. Басқа министрліктер мен ведомстволар ұсынған нормативтік құқықтық актілер жобаларына қорытынды дайындау. Комитеттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың, құқық қорғау және фискалдық органдардың сұрауларын қарау. Комитет қызметінің құқықтық мәселерін қарау кезінде сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Комитет мүддесін белгіленген тәртіппен білдіру. Министрлік және Комитет басшылығының тапсырмасы бойынша әзірленетін, оның ішінде оларды басқа құрылымдық бөлімшелер әзірлеген жағдайда келісу арқылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындауға және әзірлеуге қатысу. Нормативтік құқықтық сипаттағы құжаттарға құқықтық сараптаманы жүзеге асыру, кадрлық және өндірістік мәселелер бойынша жобаларға қол қою. Геология және жер қойнауын паудалану саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу.
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің өңіраралық
департаменттері Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын пайдалану
өңіраралық департаменті Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаментінің Мемлекеттік қызмет және кадр жұмысы
мәселелері жөніндегі бас маманы,

категория С-5, 1 единица, № 08-0-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Рассмотрение проектов нормативных правовых актов, приказов, заключений по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Разработка предложений для включения их в нормативные правовые акты в области геологии и недропользования. Подготовка заключений к проектам нормативных правовых актов, представленных другими министерствами и ведомствами. Рассмотрение запросов государственных органов и правоохранительных органов по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Представление в установленном порядке интересов Комитета в судах, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Комитета. Участие в подготовке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством и по поручению руководства Комитета, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства. Осуществление правовой экспертизы документов нормативно-правового характера. Участие в формировании предложений по совершенствованию законодательства в области геологии и недропользования.
Эксперт Юридического Управления
Комитета геологии и недропользования
категория С-5, 1 единица, № 08-0-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Рассмотрение проектов нормативных правовых актов, приказов, заключений по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Разработка предложений для включения их в нормативные правовые акты в области геологии и недропользования. Подготовка заключений к проектам нормативных правовых актов, представленных другими министерствами и ведомствами. Рассмотрение запросов государственных органов и правоохранительных органов по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Представление в установленном порядке интересов Комитета в судах, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Комитета. Участие в подготовке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством и по поручению руководства Комитета, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства. Осуществление правовой экспертизы документов нормативно-правового характера. Участие в формировании предложений по совершенствованию законодательства в области геологии и недропользования.
Межрегиональные департаменты
Комитета геологии и недропользования
Министерства индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Восточно-Казахстанский межрегиональный
департамент геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
Главный специалист по вопросам
государственной службы и кадровой работы
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 01-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану), немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар, мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын орындау жөнінде департамент бөлімшелерінің қызметін үйлестіру. Тәртіптік, аттестация, конкурстық және кадрлық мәселелер жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру. Аттестация және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызмет бойынша жоғарылату, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту, мемлекеттік қызметшілерді қызметінен босату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің тәлімгерлігін, қызметін бағалауды, оқытуды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды жоспарлау және ұйымдастыру. Кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 01-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар немесе құқық, мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-5, 1 единица, № 01-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или образование или гуманитарные науки, допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация деятельности отделов Департамента по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе. Организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих. Планирование и организация работы по наставничеству, оценке деятельности, обучению, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих. Организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы.
Главный специалист по защите
государственных секретов
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 01-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или право, допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Құпия жұмыстардың барлық түрін орындау кезінде құпиялылық режимді қамтамасыз ету шараларын жүзеге асыру, құпия іс қағаздары айналымында, «ҚР құпиялық тәртіпті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтың» сақталуын бақылау; азаматтық қорғаныс шараларын әзірлеу; өте құпия және құпия мәліметтермен жұмыс істеуге рұқсат беруге жататын лауазымдар номенклатурасын әзірлеу; құпия жұмыстар мен құжаттарға рұқсат ресімдеу, рұқсатты ресімдеу және қайта ресімдеу үшін материалдарды уақытында ұсыну және олардың әрекет ету мерзімін бақылау; құпия құжаттарды көшіру, оларды есепке алу және сақтау тәртібін бақылау; құпия құжаттарды дұрыс жөнелтуді қамтамасыз ету; құпия құжаттарды дұрыс жүргізу және оларды МҚҚБ (немесе режимдік бөлмеге) уақытында қайтаруды бақылау; құпия ақпараттың жайылып кетуі мен жылыстаудың алдын алу, мемлекеттік органның талаптарын орындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын пайдалану
өңіраралық департаментінің
Минералдық-шикізат базасының жай-күйін зерттеу бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 02-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша жұмыс жүргізуді белгіленген тәртіпте, республикалық бюджет қаражаты есебінен бекітілген жоспарлар мен жобалардың шеңберінде бөлінген лимиттерді ұтымды пайдалануда бақылау жүргізу. Өңірдегі пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша минералдық-шикізат ресурстарының негізінде геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу бағдарламасын және перспективті, ағымдағы жоспарларды әзірлеу және қатысу; іздестіру жұмыстарын өткізуге мемлекеттік тапсырысты конкурс негізінде орналастыруға қатысу. Геологиялық барлау жұмыстары бойынша, оның ішінде қайтарылған аумақтар және пайдалы қазба қорының есебі бойынша жоба мен есептерді қарастыруға бақылау жасау. Геологиялық барлау жұмыстарын жүргізумен айналысатын жер қойнауын пайдаланушы-кәсіпорындардың жер қойнауын пайдалануына бақылау жасау жұмыстарына қатысу. Ғылыми-техникалық кеңес, Шығыс Қазақстан өңіраралық қорлар жөніндегі комиссия, кең таралған пайдалы қазбаларды әзірлеу және барлау жөніндегі өңіраралық комиссия және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілер бойынша дала және камералық жұмыстарды қабылдау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия жұмысына қатысу. Мемлекеттік бюджетттік, сондай-ақ инвестиция есебінен жүргізілген жұмыстар нәтижелері бойынша ақпараттық есептерді құрастыру және түзету.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Минералдық-шикізат базасының жай-күйін зерттеу
бөлімінің бас маманы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению режима секретности при проведении всех видов секретных работ, обращении с секретными документами, контроль выполнения «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан» всеми исполнителями секретных документов; разработка мероприятий по гражданской обороне; разработка номенклатуры должностей работников, подлежащих оформлению на допуск к совершенно секретным и секретным сведениям; оформление допуска лиц к секретным работам и документам, своевременное представление материалов для оформления и переоформления допусков и контролирование сроков их действия; ведение секретного делопроизводства; контролирование порядка размножения секретных документов, их учета и хранения; обеспечение правильной рассылки секретных документов; правильное обращение с секретными документами и своевременное возвращение их в режимное помещение, принятие мер к предотвращению разглашения и утечки секретных сведений, выполнению требований государственного органа.
Руководитель отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-4, 1 единица, № 02-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за установленным порядком ведения работ по геологическому изучению недр, за рациональным использованием выделенных лимитов в рамках утвержденных планов и проектов за счет средств республиканского бюджета. Разработка и участие в разработке текущих и перспективных планов и программ ведения геологоразведочных работ на базе имеющихся минерально-сырьевых ресурсов по всем видам полезных ископаемых региона, участие в размещении на конкурсной основе государственных заказов на геологические исследования. Контроль за рассмотрением проектов и отчетов по геологоразведочным работам, в том числе по возвращенным территориям и с подсчетом запасов полезных ископаемых. Участие в работе по контролю за использованием недр предприятиями-недропользователями, занимающимися ведением геологоразведочных работ. Участие в работе Научно-технического совета, Восточно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам, Межрегиональной комиссии по разведке и разработке общераспространенных полезных ископаемых и постоянно действующей комиссии по приемке полевых и камеральных работ по объектам, финансируемых за счет бюджетных средств. Составление и редактирование информационных отчетов по результатам государственных бюджетных работ, а также за счет инвестиций.
Главный специалист отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 2 бірлік, № 02-1-1, № 02-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлық минералдық-шикізат түрлері бойынша ақпараттарды жүйелеу, геологиялық барлау жұмыстарының бағыттары мен көлемдерін нақтылау және көлемін өзгерту бойынша ұсыныстар дайындау, жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша ұсынылған материалдардың дәлелділігі мен сапасын тексеру, оларды ғылыми-техникалық кеңесте немесе қорлар жөніндегі өңіраралық комиссиясында қарауға әзірлеу. Лицензиялық-келісімшарт талаптарының орындалуын бақылауға қатысу. Барлық пайдалы қазба түрлерінің қорын есептеу материалдарын қарау және Шығыс Қазақстан өңіраралық қорлар жөніндегі комиссияның (ШҚӨҚК) хаттамаларын ресімдеу, кең таралған пайдалы қазбаларды әзірлеу және барлау жөніндегі өңіраралық комиссия үшін геологиялық тапсырма жобалары мен мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен орындалған объектілер бойынша нақты есептерді, пайдалы қазба түрлері бойынша ақпараттық есептерді құрастыру, геологиялық ақпаратты дайындауға қатысу, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге сынамаларды әкету бойынша материалдарды ресімдеуге қатысу, мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландыратын объектілер бойынша дала және камералды жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияға қатысу және ағымдағы жұмыстарды орындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Минералдық-шикізат базасының жай-күйін
зерттеу бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 2 единицы, № 02-1-1, № 02-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Систематизация информации по объектам минерально-сырьевой базы по всем видам минерального сырья, готовить предложения по уточнению и изменению объемов и направлений геологоразведочных работ, проверять обоснованность и качество представленных материалов по геологическому изучению недр, готовить их к рассмотрению на научно-техническом совете или межрегиональной комиссии по запасам. Участие в работе по контролю за выполнением лицензионно-контрактных условий. Рассмотрение материалов по подсчету запасов всех видов полезных ископаемых и оформление протоколов Восточно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам, составление протоколов по рассмотрению проектов для Межрегиональной комиссии по разведке и разработке, рассмотрение проектов геологических заданий и окончательных отчетов по объектам, выполненных за счет государственных бюджетных средств, составление информационных отчетов по видам полезных ископаемых, участие в подготовке геологической информации, участие в оформлении материалов по вывозу проб за переделы Республики Казахстан, участие в комиссии по приемке полевых и камеральных работ по объектам, финансируемых за счет государственного бюджета и исполнение текущих работ.
Главный специалист отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметін жоспарлау, ұйымдастыру, және бақылау; жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық және келісімшарт талаптарын сақтауы туралы статистикалық есепті сауатты құрастыру. Кең таралған пайдалы қазба бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты, келісімшартқа жұмыс бағдарламасын, кең таралған пайдалы қазба кен орындарын игеру үшін кен иелігі жобасын қарау және келісу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мониторинг және жер қойнауын пайдалану
бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 03-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық, тау-кен–техникалық мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық және келісімшарт талаптарын орындауы туралы тоқсандық және жылдық есептерді құрастыру және ақпарат жинауды жүзеге асыру. Кең таралған пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына арналған өтінім материалдарын қарау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мониторинг және жер қойнауын пайдалану
бөлімінің бас маманы,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Планирование, организация, контроль за деятельностью отдела, грамотное составление статистической отчетности о соблюдении лицензионных и контрактных условий недропользователями. Рассмотрение и согласование контрактов на право недропользования по общераспространенным полезным ископаемым и рабочих программ к контрактам, а также проектов горных отводов для разработки месторождений общераспространенных полезных ископаемых.
Главный специалист отдела мониторинга
и недропользования
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 03-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим, горнотехническим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление сбора информации и составление ежеквартальных и годовых отчетов о выполнении недропользователями лицензионных и контрактных условий. Рассмотрение заявочных материалов на право недропользования по общераспространенным полезным ископаемым.
Главный специалист отдела мониторинга
и недропользования
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметін жоспарлау, ұйымдастыру және бақылау. Бөлім атқаратын барлық жұмыстарға тікелей басшылық жасау, үйлестіру және жеке қатысу. Пайдалы қазба қорының жиынтық теңгерімін құрастыру, геологиялық барлау жұмыстарының мемлекеттік тіркеуін қамтамасыз ету, пайдалы қазба кен орындарының және техногенді минералдық түзілімдер кадастрын жүргізу. Департамент қызметі аясында пайдалы қазба қорының жай-күйі жөніндегі статистикалық және басқа есептерді уақтылы әрі сапалы әзірлеуді қамтамасыз ету.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік теңгерім және геологиялық
қорлар бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 2 бірлік, № 04-1-1, № 04-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Геологиялық, геофизикалық және гидрогеологиялық тексерулерді құрастыру; геологиялық барлау жұмыстарын тіркеу; алдағы құрылыс салу телімінде пайдалы қазбалардың жер қойнауында барлығы немесе жоқтығы (маңызы аздығы) туралы қорытынды беру; тарихи шығындарды есептеу; пайдалы қазбалар кен орындарының және техногенді минералдық түзілімдер төлқұжатын қабылдау және тексеру. Геологиялық және картографиялық материалдарды қабылдау, тіркеу және жүйелеу; режимді материалдарды пайдалану ережесін сақтау; геологиялық және картографиялық материалдарды сақтау тәртібін сақтау. Пайдалы қазба қорының жиынтық теңгірімін құрастыруға қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Гидрогеология және қауіпті геологиялық
процестер бөлімінің басшысы,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Планирование, организация и контроль за деятельностью отдела. Непосредственное руководство, координация и личное участие во всех работах, выполняемых отделом. Составление сводных балансов запасов полезных ископаемых, обеспечение государственной регистрации геологоразведочных работ, ведение кадастра месторождений полезных ископаемых и кадастра техногенных минеральных образований. Обеспечение своевременного и качественного представления статистической и другой отчетности по вопросам состояния запасов полезных ископаемых на территории деятельности Департамента.
Главный специалист отдела государственного
баланса и геологических фондов
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 2 единицы, № 04-1-1, № 04-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Составление геологической, геофизической и гидрогеологической изученности; регистрация геологоразведочных работ; выдача заключений о наличии либо отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под участками предстоящей застройки, расчет исторических затрат; прием и проверка паспортов месторождений полезных ископаемых и паспортов техногенных минеральных образований. Прием, регистрация и систематизация геологических и картографических материалов; соблюдение правил пользования режимными материалами; соблюдение режима хранения геологических и картографических материалов. Участие в составлении сводных балансов запасов полезных ископаемых.
Руководитель отдела гидрогеологии и опасных
геологических процессов
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша жұмыс жүргізуді белгіленген тәртіпте, республикалық бюджет қаражаты есебінен бекітілген жоспарлар мен жобалардың шеңберінде бөлінген лимиттерді ұтымды пайдалануға, сонымен қатар жер қойнауын пайдалану объектілерінде геологиялық барлау жұмыстарын дұрыс жүргізуге бақылауды жүзеге асыра білу; гидрогеологиялық зерттеу бойынша материалдардың дәлелділігі мен сапасын тексеру, оларды ғылыми-техникалық кеңесте және Шығыс Қазақстан өңіраралық қорлар комиссиясына қарау мен бекітуге әзірлеу; жер қойнауын гидрогеологиялық зерттеуге қатысты жоба, есеп, жұмыс бағдарламаларын келісу бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Экономика, қаржы және бухгалтерлік
есеп бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 06-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит) немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (геологиялық, тау-кен–техникалық мамандықтар бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің экономика, қаржы және бухгалтерлік қызметін ұйымдастыру мен жетілдіру бойынша жұмыстарды жоспарлау, материалдық және қаржы ресурстарын ұтымды, үнемді пайдалануға, бюджет қаражатын мақсатты жұмсауға бақылауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Экономика, қаржы және бухгалтерлік
есеп бөлімінің бас маман-бас бухгалтері,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Умение осуществлять контроль за установленным порядком ведения работ по геологическому изучению недр, за рациональным использованием выделенных лимитов в рамках утвержденных проектов за счет средств республиканского бюджета, а также за соблюдением и правильностью проведения геологоразведочных работ на объектах недропользования, проверка обоснованности и качества материалов по гидрогеологическому изучению и подготовка их для рассмотрения и утверждения на Научно-техническом совете и Восточно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам, подготовка предложений по согласованию проектов, отчетов, рабочих программ, касающихся гидрогеологического изучения недр.
Руководитель отдела экономики, финансов
И бухгалтерского учета
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-4, 1 единица, № 06-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит) илитехнические науки и технологии (по геологическим, горнотехническим специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Планирование работы по организации и совершенствованию экономической, финансовой и бухгалтерской работы Департамента, осуществление контроля за рациональным, экономным использованием материальных и финансовых ресурсов, целевым использованием бюджетных средств.
Главный специалист-главный бухгалтер отдела
экономики, финансов и бухгалтерского
учета Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 06-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит) немесе жаратылыстану ғылымдары (қолданбалы математика, информатика), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментте бухгалтерлік есепті қолданыстағы заңнама негізінде жүргізу; мемлекет меншігінің сақталуына; бюджет қаражатын мақсатты пайлануға бақылау жасау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Шығыс Қазақстан Геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Экономика, қаржы және бухгалтерлік
есеп бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 06-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит) немесе жаратылыстану ғылымдары (қолданбалы математика, информатика), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-5, 1 единица, № 06-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит) или естественные науки (прикладная математика, информатика), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета в Департаменте на основании действующего законодательства, контроль за сохранностью государственной собственности, целевым использованием бюджетных средств.
Главный специалист отдела экономики,
финансов и бухгалтерского учета
Восточно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 06-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит) или естественные науки (прикладная математика, информатика), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-1-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім, гуманитарлық немесе құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржылық), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Кадрлар резервін құру және біліктілікті арттыру, облыстық инспекциялар, кадрларды зерделеу мен департамент штатын жинақтастыру бойынша жұмыс жүргізу және ұйымдастыру; Департамент басшылығына кадр жұмысын жақсарту және құжаттармен жұмыс істеуді ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу. Мемлекеттік қызмет істері бойынша агенттіктің аумақтық басқармасына, Геология және жер қойнауын пайдалану комитетіне бекітілген нысан бойынша кадр мәселелері жөнінде ақпарат, есеп әзірлеу және ұсыну, бұйрықтардың орындалуын бақылау, бұйрықтар әзірлеу. Азаматтардан және облыстық инспекциялардан келіп түскен өтініш, шағымдарды уақтылы қарау. Мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілін анықтайтын және біліктілік жіктеуішін иелену комиссиясына материалдар дайындау. Әскери қызметке міндеттілерді есепке алу мен, брондау. Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауіпсіздік Комитетінде мемлекеттік қызметшілердің құжаттарын арнайы тексеруден өткізуге дайындау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бас маманы,

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-1-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарное или право или социальные науки, экономика и бизнес (финансовое), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и ведение работы по изучению кадров, укомплектованию штата Департамента, областных инспекций, повышению квалификации и созданию резерва кадров. Подготовка и внесение руководству Департамента предложений по улучшению кадровой работы и организации работы с документами. Подготовка приказов, контроль за исполнением приказов, подготовка и представление отчетов, информаций по кадровым вопросам в Комитет геологии и недропользования, территориальное Управление Агентства по делам государственной службы по установленным формам. Своевременное рассмотрение жалоб, заявлений граждан и областных инспекций. Подготовка материалов на рассмотрение комиссии по определению стажа работы на государственной службе и присвоению квалификационного класса. Учет и бронирование военнообязанных. Подготовка документов госслужащих на обязательную специальную проверку в Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Главный специалист по защите
государственных секретов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-1-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық немесе құқық (заңгерлік) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Құпия жұмыстардың барлық түрлерін жүргізу кезінде, құпиялық іс қағаз айналысында құпиялық режимді қамтамасыз ету шараларын жүзеге асыру; құпия құжаттарды орындау барысында барлық орындаушылардың «Қазақстан Республикасында құпиялық режимін қамтамасыз ету нұсқаулығын» орындауын бақылау; құпия мәліметтерді жария ету деректері, құпия мәліметтері бар құжаттарды жоғалту және басқа да құпиялық режимін бұзу бойынша қызметтік тексерістер өткізуге қатысу; құпия және аса құпияларды қамтитын мәліметтерге рұқсат беруге ресімделуге тиісті қызметкерлердің лауазымдар номенклатурасын жетілдіру; тұлғаларға құпия жұмыстар мен құжаттарға рұқсат етуді ресімдеу, ресімдеу мен қайта ресімдеу материалдарын уақтылы ұсыну және олардың қолдану мерзімін бақылау; құпия іс қағаздарын жүргізу; құпия құжаттарды көбейту оларды есепке алу және сақтау тәртібін бақылау; құпия құжаттарды дұрыс таратуды қамтамасыз ету; құпия құжаттармен дұрыс жұмыс істей білу және режимдік бөлімеге мезгілінде қайтарылуын қамтамасыз ету; геологиялық материалдарды құпиясыз ету комиссиясының жұмысына қатысу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану
өңіраралық департаментінің
Минералдық-шикізат базасының жай-күйін
зерттеу бөлімінің басшысы,

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-1-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарное или право (юридическое) или технические науки и технологии (геологическое), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению режима секретности при проведении всех видов секретных работ, обращении с секретными документами, контроль выполнения «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан» всеми исполнителями секретных документов; участие в проведении служебных расследований по фактам разглашения секретных сведений, утраты документов, содержащих секретные сведения, и других нарушений режима секретности; разработка номенклатуры должностей работников, подлежащих оформлению на допуск к совершенно секретным и секретным сведениям; оформление допуска лиц к секретным работам и документам, своевременное представление материалов для оформления и переоформления допусков и контролирование сроков их действия; ведение секретного делопроизводства; контролирование порядка размножения секретных документов, их учета и хранения; обеспечение правильной рассылки секретных документов; правильное обращение с секретными документами и своевременное возвращение их в режимное помещение. Участие в работе комиссии по рассекречиванию геологических материалов.
Руководитель отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 17-10-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметін талдау, болжау, жоспарлау, ұйымдастыру және бақылау. Геолог барлаушы–мамандар мен жер қойнауын пайдаланушыларды қабылдау, олармен қарым-қатынас жасау тәжірибесінің болуы. Бөлім атқаратын барлық жұмыстарға тікелей басшылық жасау, үйлестіру және жеке қатысу: мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстарының нысандары бойынша ұсыныстар қалыптастыру, келісімшарттық аумақтарды қайтару бойынша шараларға қатысу, геологиялық бөліктерді тексеруге және рәсімдеуге, тау-кен бөліктерін келісуге қатысу, мемлекеттік қор комиссиясына талқылауға ұсынылатын пайдалы қазбалар қорының сандық есебі бар есепнамаларды апробациялауға қатысу, Ғылыми техникалық кеңес, Батыс Қазақстан бөлімшесінің қорлар бойынша мемлекеттік комиссиясының, мемлекеттік тапсырысты орындаушы мердігерлер ұсынған материалдарды тексеретін және қарайтын тұрақты жұмыс істейтін комиссия жұмыстарына қатысу, мемлекеттік бюджеттік және инвестициялық геологиялық-барлау жұмыстардың нәтижелері бойынша ақпараттық есепнамаларды жасау және түзеу; Депатаментке тапсырылатын геологиялық материалдар сапасын жеке өз бақылауына алу, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша жұмыстардың орындалуын бақылау (мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар нысандары бойынша).
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің Батыс
Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаментінің Минералдық-шикізат базасының жай-күйін зерттеу

категория С-О-4, 1 единица, № 17-10-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Анализ, прогнозирование, планирование, организация и контроль за деятельностью отдела. Наличие опыта работы по приему и общению с недропользователями и специалистами-геологоразведчиками. Непосредственное руководство, координация и личное участие во всех работах, выполняемых отделом: формирование предложений по объектам госбюджетных геологоразведочных работ, участие в мероприятиях по возврату Контрактных территорий, участие в проверке и оформлении геологических и согласовании горных отводов, участие в апробации отчетов с подсчетами запасов полезных ископаемых, представляемых на рассмотрение Государственной комиссии по запасам, участие в работе Научно-технического Совета, Западно-Казахстанского отделения Государственной комиссии по запасам и постоянно действующей комиссии по проверке и рассмотрению материалов, представляемых подрядчиками-исполнителями государственного заказа, составление и редактирование информационных отчетов по результатам госбюджетных и инвестиционных геологоразведочных работ, личный контроль за качеством геологических материалов, представляемых недропользователями в Департамент; контроль за выполнением работ по государственному геологическому изучению недр (по объектам государственных бюджетных программ).
Главный специалист отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

бөлімінің бас маманы С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-2-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар, геологиялық-түсіру жұмыстары және тақырыптық жұмыстар бойынша бөлім атқаратын барлық жұмыстарға: аумақтың минералды-шикізат қорын сараптауға, геологиялық барлау жұмыстарға тапсырыстар жоспарлауға тікелей қатысу, инвестициялық нысандар бойынша қатты пайдалы қазбалар қоры есептелген материалдарды талқылау; қорлар бойынша Батыс Қазақстан өңіраралық комиссиясының қорытындысы мен хаттамаларын ресімдеу және жасау, Ғылыми техникалық кеңесте геологиялық есепнамаларды келісу немесе бекітуге қабылданатын және дайындалатын материалдарды Ғылыми техникалық кеңесте қарауға және оның хаттамаларын жазуға қатысу; геологиялық барлау жұмыстары мен өндірістік игеру жобасын қарайтын кең таралған пайдалы қазбалар кен орындарын барлау және игеру бойынша өңіраралық комиссия отырысында хатшы ретінде қатысу; мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұсынған материалдарды тексеру, қарау бойынша Тұрақты әрекеттегі комиссия (ТӘК) отырыстарына хатшы ретінде қатысу; мемлекеттік бюджеттік және инвестициялық геологиялық-барлау жұмыстары нәтижелері бойынша (кең таралған пайдалы қазбалар, қатты пайдалы қазбалар және геологиялық-түсіру жұмыстары) жөнінде ақпараттық есепнамаларды жасау; Батыс Қазақстан облыстарының қатты пайдалы қазбалар және кең таралған пайдалы қазбалар бойынша минералды-шикізат қоры жай-күйі жөнінде ақпарат құрастыруға қатысу; тау-кен бөліктеріне қорытынды беру, қатты пайдалы қазбалар және кең таралған пайдалы қазбалар объектілері бойынша геологиялық ақпарат дайындауға қатысу; ағымдағы жұмыстарды орындау (қатты пайдалы қазбалар және кең таралған пайдалы қазбалар, геологиялық-түсіру жұмыстары бойынша хат алмасу, басшылық тапсырмасы бойынша анықтама, ақпарат жазу және бір жолғы құжаттарды жасау). Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша жұмыстардың орындалуын бақылау (мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар нысандары бойынша).
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің Батыс
Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаментінің Минералдық-шикізат базасының жай-күйін зерттеу

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-2-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Непосредственное участие в выполняемых отделом работах по твердым полезным ископаемым, общераспространенным полезным ископаемым, геолого-съемочным и тематическим работам: участие в анализе минерально-сырьевой базы региона и планировании заказов на геологоразведочные работы; рассмотрение материалов по подсчету запасов твердых полезных ископаемых по инвестиционным объектам; составление и оформление протоколов и заключений Западно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам; участие в рассмотрении материалов и составлении протоколов Научно-технического Совета по приемке и подготовке к согласованию или утверждению на Научно-техническом Совете геологических отчетов; участие в качестве секретаря в заседаниях Межрегиональной комиссии по разведке и разработки месторождений общераспространенных полезных ископаемых по рассмотрению проектов геологоразведочных работ и промышленной разработки месторождений; участие в качестве секретаря в заседаниях Постоянно действующей комиссии по проверке и рассмотрению материалов, представляемых исполнителями государственного заказа; составление информационных отчетов по результатам госбюджетных и инвестиционных геологоразведочных работ (по твердым полезным ископаемым и геолого-съемочным работам); участие в составлении информационных записок о состоянии минерально-сырьевой базы по твердым полезным ископаемым и общераспространенным полезным ископаемым по областям Западного Казахстана; выдача заключений на горные отводы, участие в подготовке геологической информации по объектам твердых полезных ископаемых и общераспространенных полезных ископаемых; исполнение текущих работ (переписка по твердым полезным ископаемым, общераспространенным полезным ископаемым и геолого-съемочным работам, составление справок, информаций и разовых документов по заданиям руководства); контроль за выполнением работ по государственному геологическому изучению недр (по объектам государственных бюджетных программ).
Главный специалист отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

бөлімінің бас маманы С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-2-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Көмірсутек шикізатын барлау мен геофизикалық зерттеуге бағытталған геологиялық барлау жұмыстары салаларында жер қойнауын мемлекеттік және инвестициялық геологиялық зерттеу үшін геологиялық барлау жұмыстарын жоспарлауға қатысу. Қабылданған материалдарды, геологиялық есепнамаларды бекітуге немесе келісуге дайындау, көмірсутек шикізаты бойынша жұмыстар, геофизикалық және келісімшарттық аумақтарды қайтару жұмыстары жобаларын Ғылыми техникалық кеңесте қарауға қатысу. Кең таралған пайдалы қазбаларды іздестіру үшін жүргізілетін геологиялық барлау жұмыстарына бөлінген геологиялықр бөліктерді тексеру және рәсімдеу. Ғылыми-техникалық кеңес және Батыс Қазақстан қорлар бойынша өңіраралық мемлекеттік комиссиясының хаттамаларын, бөлімнің қабылдау актілері мен басқа да материалдарын жасау және ресімдеу. Бөлімнің іс қағаздарын жүргізу, кіріс және шығыс құжаттарды есепке алу және ресімдеу, ілеспе хаттарды дайындау. Инвестициялық және мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстары қорытындылары бойынша есептілік кезеңдеріне Батыс Қазақстан бойынша геологиялық барлау жұмыстарының ақпараттық есепнамалар жасауға қатысу, Батыс Қазақстан қорлар бойынша өңіраралық комиссиясының есепнамаларын жасау. Департамент басшылары мен Геология комитетінің түрлі тапсырмаларын орындау. Лицензиялы-келісімшарт шарттарын (геологиялық барлау жұмыстары бойынша) орындауды бақылауға қатысу; жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша жұмыстардың орындалуын бақылау (мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар нысандары бойынша).
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің Батыс
Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаментінің Мониторинг және жер қойнауын пайдалану

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-2-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Участие в планировании геологоразведочных работ на государственное и инвестиционное геологическое изучение недр в областях геологоразведочных работ на углеводородное сырье и геофизических исследований. Участие в рассмотрении материалов, приемке и подготовке к согласованию или утверждению геологических отчетов, проектов по работам на углеводородное сырье, геофизическим работам и возврату контрактных территорий на Научно-техническом Совете. Проверка и оформление геологических отводов для проведения геологоразведочных работ на общераспространенные полезные ископаемые. Участие в составлении и оформлении протоколов Научно-технического Совета и Западно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам, актов приемки и других материалов отдела. Ведение делопроизводства отдела, учет и оформление входящей и исходящей документации, подготовка сопроводительных писем. Участие в составлении информационных отчетов по Западному Казахстану за отчетные периоды по результатам госбюджетных и инвестиционных геологоразведочных работ, составление отчетов Западно-Казахстанской межрегиональной комиссии по запасам. Выполнение различных заданий руководства Департамента и Комитета геологии. Участие в контроле за выполнением лицензионно-контрактных условий (в части геологоразведочных работ); контроль за выполнением работ по государственному геологическому изучению недр (по объектам государственных бюджетных программ).
Руководитель отдела мониторинга
и недропользования
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

бөлімінің басшысы, С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 17-10-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орындарын игерумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің атқаратын барлық жұмысына басшылық ету, үйлестіру және жеке қатысу. Жер қойнауын тұрақты және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету. Жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық келісімшарт талаптарын, жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалану, жобалық көрсеткіштерді орындау мониторингін жүргізу, лицензиялық келісімшарт бойынша тоқсандық есепнамаларды жинау және қорытындылау, талдау. Жер қойнауын пайдаланушыларды жоспарлы және жоспардан тыс тексеруге қатысу. Жер қойнауын пайдаланушылардың Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңын, жер қойнауын пайдалану тәртіптерін сақтауын бақылауды жүзеге асыру. Департаменттің бақылау-қадағалау қызметінің қорытындыларын сараптау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің Батыс
Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаментінің Мониторинг және жер қойнауын пайдалану
бөлімінің бас маманы, С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-3-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-4, 1 единица, № 17-10-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Непосредственное руководство, координация и личное участие во всех работах, выполняемых отделом. Обеспечение стабильного и сбалансированного использования недр. Проводить мониторинг выполнения лицензионно-контрактных условий, проектных показателей, рационального и комплексного использования недр недропользователями, организовывать сбор и обобщение, анализ ежеквартальных отчетов лицензионно-контрактных условий. Участие в плановых и внеплановых проверках недропользователей. Осуществляет контроль за соблюдением недропользователями закона Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» и установленного порядка пользования недрами. Анализ результатов контрольно-надзорной деятельности Департамента.
Главный специалист отдела мониторинга
и недропользования
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-3-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, освоением и транспортировкой минерального сырья), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлай білу, жинақталған материалдарды талдау, дәйекті нақты ұсыныстар және шешімдер жасау. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарына жасалған жұмыс бағдарламаларын талқылау. лицензиялық келісімшарттар талаптарының нысандары бойынша тоқсандық есептерді талдау. Жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялы келісімшарттық міндеттерін, жобалық көрсеткіштерді орындау, жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалану мониторингі. Айлық, тоқсандық, жылдық есептерді құрастыру. Жер қойнауын пайдаланушыларды жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерге қатысу. Жер қойнауын пайдалану салдарын жою, жер қойнауы жағдайы мониторингі бағдарламаларын қарау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мониторинг және жер қойнауын пайдалану
бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-3-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлай білу, жинақталған материалдарды талдау, дәйекті нақты ұсыныстар және шешімдер жасау. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарына жасалған жұмыс бағдарламаларын талқылау. лицензиялық келісімшарттар талаптарының нысандары бойынша тоқсандық есептерді талдау. Жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялы келісімшарттық міндеттерін, жобалық көрсеткіштерді орындау, жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалану мониторингі. Айлық, тоқсандық, жылдық есептерді құрастыру. Жер қойнауын пайдаланушыларды жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерге қатысу. Жер қойнауын пайдалану салдарын жою, жер қойнауы жағдайы мониторингі бағдарламаларын қарау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік теңгерім және геологиялық
қорлар бөлімінің басшысы,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Умение планировать работу, анализировать собранные материалы, выносить объективные обоснованные решения и предложения. Рассмотрение рабочих программ к контрактам недропользователей. Анализ ежеквартальных отчетов по форме лицензионно-контрактных условий. Мониторинг выполнения недропользователями лицензионно-контрактных обязательств, проектных показателей, рационального и комплексного использования недр. Составление ежемесячной, квартальной, годовой отчетности. Участие в плановых и внеплановых проверках недропользователей. Рассмотрение программ ликвидаций последствий деятельности недропользования, мониторинга состояния недр.
Главный специалист отдела мониторинга
и недропользования
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-3-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, освоением и транспортировкой минерального сырья), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Умение планировать работу, анализировать собранные материалы, выносить объективные обоснованные решения и предложения. Рассмотрение рабочих программ к контрактам недропользователей. Анализ ежеквартальных отчетов по форме лицензионно-контрактных условий. Мониторинг выполнения недропользователями лицензионно-контрактных обязательств, проектных показателей, рационального и комплексного использования недр. Составление ежемесячной, квартальной, годовой отчетности. Участие в плановых и внеплановых проверках недропользователей. Рассмотрение программ ликвидаций последствий деятельности недропользования, мониторинга состояния недр.
Руководитель отдела государственного баланса
и геологических фондов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер асты сулары, кең таралған пайдалы қазбалар, қатты пайдалы қазбалар, көмірсутек шикізаты теңгерімін құрастыру; есепке алу карточкаларын жинақтау мен тексеру және геологиялық, геофизикалық және гидрогеологиялық зерттелім картограммасын толықтыру; кен орындарының мемлекеттік кадастры төлқұжаттарын «А», «Б», «В», «Г», «Д», «Е», «Ж», «О» нысаны бойынша жинақтау және тексеру; техногендік минералдар құралымдары, қатты пайдалы қазбалар көріністері мен кен орындары бойынша республикалық кадастрды толықтыру; тарихи шығындар мөлшерін, геологиялық ақпаратты алу шарттары мен бағасын анықтау; геологиялық барлау жұмыстары тізімін тіркеу; геологиялық ақпараттарды пайдалану құқығы үшін төлемдер түсілімін бақылау; Қазақстан Республикасынан тыс жерге жер қойнауы туралы геологиялық ақпараттарды әкету бойынша қорытынды беру; жер қойнауын пайдалану құқығын беру жер учаскелері тізімдемесін жасауға ұсыныс беру және көмірсутек шикізаты, қатты және кең тараған пайдалы қазбалар бойынша геология-геофизикалық ақпарат пакетін дайындау; алда салынатын құрылыс учаскелері жер қойнауында пайдалы қазбалардың бар-жоқтығы жөнінде қорытынды беру; кең тараған пайдалы қазбалар бойынша тау-кен бөліктерін тексеру және актілер беру; геологиялық, геофизикалық және гидрогеологиялық есепнамаларды қабылдау және тексеру; жаңа түскен есепналар, төлқұжат және теңгерімдерді тіркеу және сақтау; есепнамалардың аумақтық геологиялық қорға қабылданғаны жөнінде хабарлама беру. Геология-геофизикалық ақпараттарды “FINDER” компьютерленген деректер банкіне мұрағаттау; электрондық мұрағатты толықтыру; мемлекеттік бюджеттік нысандар бойынша жұмыстардың жүргізілуіне бақылау жасау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік теңгерім және геологиялық
қорлар бөлімінің бас маманы
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-4-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Составление баланса по углеводородному сырью, твердых полезных ископаемых, общеполезным ископаемым, подземным водам; сбор и проверка учетных карточек и пополнение картограммы геологической, геофизической и гидрогеологической изученности; сбор и проверка паспортов государственного кадастра месторождений по формам «А», «Б», «В», «Г», «Д», «Е», «Ж», «О»; пополнение республиканских кадастров месторождений и проявлений полезных ископаемых и техногенных минеральных образований; определение размера исторических затрат, стоимость и условия получения геологической информации; регистрация перечней геологоразведочных работ; контроль за поступлением оплаты за право пользования геологической информацией выдача заключения на вывоз геологической информации о недрах за пределы территории Республики Казахстан; предложения по формированию перечня участков недр на представление права недропользования и подготовка пакетов геолого-геофизической информации по углеводородному сырью, твердым и общераспространенным полезным ископаемым; выдача заключений о наличии или отсутствии полезных ископаемых в недрах под участками предстоящей застройки; проверка горных отводов по общераспространенным полезным ископаемым и выдача актов; прием и проверка геологических, геофизических и гидрогеологических отчетов; регистрация и хранение вновь поступивших отчетов, паспортов и балансов, выдача извещения о принятии отчета в территориальные геологические фонды. Архивация геолого-геофизической информации в компьютеризованный банк данных «FINDER», пополнение электронного архива, контроль за проведением работ по объектам государственных бюджетных программ.
Главный специалист отдела государственного
баланса и геологических фондов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-4-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бастапқы геологиялық ақпараттар, табиғи және жасанды (қағаз және электрондық) жеткізушілердегі ақпараттарды қабылдау, сақтау және жүйелеу, оларды белгіленген тәртіпте беру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Гидрогеология және қауіпті геологиялық
процестер бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 17-10-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жинақталған материалдарды талдау қабілеттілігі, қарамағындағылардың жұмысын болжау, жоспарлау және бақылау білуі, объективті шешімдер мен ұсыныстар жасау. Тікелей басшылық жасау, үйлестіру және бөлімнің атқаратын барлық жұмыстарына жеке қатысу: мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстарын жоспарлау, геологиялық барлау жұмыстарына мемлекеттік тапсырыс әзірлеу, қорлар бойынша мемлекеттік комиссияға қарастыруға ұсынылған пайдалы қазбалар қоры есебі бар есепнамаларды, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша есепнама мен жобалау-сметалық құжаттарды жасауға қатысу, жұмыстарды жүргізу әдістемесі мен мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар нысандары бойынша қаржыны тиімді пайдалануға бақылау жасау, инвестициялық және мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстарының қорытындылары бойынша ақпараттық есепнамаларды құрастыру және түзету, жер қойнауын пайдаланушылардың Департаментке тапсыратын геологиялық материалдар сапасына жеке бақылау жасау, жер қойнауын пайдаланушылардың ақпараттық есепнама нысандарын дұрыс және уақтылы тапсыруына бақылау жасау. Жер қойнауын пайдаланушылар мен осы сала мамандарын қабылдау және қарым-қатынас жасау тәжірибесінің болуы.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Гидрогеология және қауіпті геологиялық процестер
бөлімінің бас маманы,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Прием, хранение и систематизация информации, первичной геологической информации, информации на природных носителях, информации на искусственных (бумажных и электронных) носителях и выдача их в установленном порядке.
Руководитель отдела гидрогеологии и опасных
геологических процессов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-4, 1 единица, № 17-10-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Способность анализировать собранные материалы, прогнозировать, контролировать и мотивировать работу подчиненных, выносить объективные решения и предложения. Непосредственное руководство, координация и личное участие во всех работах, выполняемых отделом: участие в планировании госбюджетных геологоразведочных работ, участие в формировании предложений по государственному заказу на геологоразведочные работы, участие в апробации отчетов с подсчетами запасов полезных ископаемых, представляемых на рассмотрение Государственной комиссии по запасам, отчетов и проектно-сметной документации по государственному геологическому изучению недр, осуществление контроля за методикой проведения работ и рациональным использованием средств по объектам госбюджетных программ, составление и редактирование информационных отчетов по результатам госбюджетных и инвестиционных геологоразведочных работ, личный контроль за качеством геологических материалов, представляемых недропользователями в Департамент, осуществление контроля за достоверным и своевременным представлением недропользователями форм информационной отчетности. Наличие опыта работы по приему и общению с недропользователями и специалистами по профилю.
Главный специалист отдела гидрогеологии и
опасных геологических процессов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-5-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геологиялық мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Талдау, болжау, жоспарлау білу қабілеттері; мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстарын жоспарлауға қатысу; геологиялық барлау жұмыстарына мемлекеттік тапсырыс әзірлеу; қорлар бойынша мемлекеттік комиссияға қарауға ұсынылған пайдалы қазбалар қоры есебі бар есепнамаларды, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша есепнама мен жобалау-сметалық құжаттарды апробациялауға қатысу; жұмыстарды жүргізу әдістемесі мен мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар нысандары бойынша қаржыны тиімді пайдалануға бақылау жаса;, инвестициялық және мемлекеттік бюджеттік геологиялық барлау жұмыстарының қорытындылары бойынша ақпараттық есепнамаларды құрастыру және түзету; жер қойнауын пайдаланушылардың Департаментке тапсыратын геологиялық материалдар сапасына бақылау жасау; жер қойнауын пайдаланушылардың ақпараттық есепнама нысандарын нақты және уақтылы тапсыруына бақылауды жүзеге асыру. Жер қойнауын пайдалану объектілерінде жерасты сулары мониторингі бойынша бағдарламаларды қарау және келісу; жерасты сулары бойынша жобаларды, есепнамаларды, бағдарламаларды талқылау кезінде Ғылыми техникалық кеңестің хаттамаларын құрастыру. Құжаттарды қарау және қолданыстағы заңнамаға сәйкес, оларға келісім мен қорытындылар беру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Гидрогеология және қауіпті геологиялық процестер
бөлімінің бас маманы,

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-5-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологическим специальностям), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Способность анализировать, прогнозировать, планировать, участие в планировании госбюджетных геологоразведочных работ, государственных заказов на геологоразведочные работы, участие в апробации отчетов с подсчетами запасов полезных ископаемых, представляемых на рассмотрение Государственной комиссии по запасам, отчетов и проектно-сметной документации по государственному геологическому изучению недр, осуществление контроля за методикой проведения работ и рациональным использованием средств по объектам госбюджетных программ, составление и редактирование информационных отчетов по результатам госбюджетных и инвестиционных геологоразведочных работ, контроль за качеством геологических материалов, представляемых недропользователями в Департамент, осуществление контроля за достоверным и своевременным представлением недропользователями форм информационной отчетности. Рассмотрение и согласование программ по мониторингу подземных вод на объектах недропользования; составление протоколов научно-технического совета при рассмотрении проектов, отчетов и программ по подземным водам. Рассмотрение документов и выдача согласований и заключений на них в соответствии с действующим законодательством.
Главный специалист отдела гидрогеологии
и опасных геологических процессов
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 17-10-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын үйлестіру, тікелей басшылық жасау. Бөлінген лимиттік қаржыны мақсатты пайдалану. Түсетін негізгі ақшалай қаражатты, тауар-материалдық құндылықтардың есебін қатаң бақылайды; бухгалтерлік есеп шоттарында ақша қаржысының қозғалысын уақытында шығын сметасын, еңбекақы және зейнеткерлік аударымдар бойынша есептеулерді, әлеуметтік қамсыздандыру мен бюджеттік төлемдер орындауды көрсетіп отырады; тауар-материалдық құндылықтар мен негізгі ақшалай қаражаттарды түгендеу жасайды. Қазақстан Республикасының жоғарғы органдарына есептіліктерді дұрыс және уақтылы тапсыруды ұйымдастырады. Штаттық, қаржылық, кассалық, есеп айырысу және төлем тәртібін қатаң сақтауын қамтамасыз ету жұмыстарын жүргізеді. Бюджеттік қаржыны жоспарлайды және бюджеттік өтінім әзірлейді. Қарамағындағылардың жұмысын уәждеу, болжау, жоспарлау және ұйымдастыру қабілеті. Бухгалтерлік есептерді (айлық, тоқсандық, жылдық) құрастыру. Мемлекеттік сатып алу конкурсын жүргізуді ұйымдастыру және бақылау. Мемлекеттік бюджеттік бағдарламалар объектілері бойынша жұмыстардың орындалуына қаржылық бақылау жасау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Экономика, қаржы және бухгалтерлік есеп
бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-6-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-4, 1 единица, № 17-10-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Непосредственное руководство, координация работы отдела. Осуществляет целевое использование выделенных лимитов средств. Контролирует строгий учет поступающих денежных основных средств, товарно-материальных ценностей, своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета движения денежных средств, исполнение сметы расходов, расчетов по заработной плате и пенсионных отчислений, социального страхования и платежей в бюджет, проведение инвентаризации денежных основных средств и товарно-материальных ценностей. Организует представление своевременной и достоверной отчетности в вышестоящие органы Республики Казахстан. Ведет работу по обеспечению строгого соблюдения штатной, финансовой, кассовой, платежной и расчетной дисциплин. Планирование бюджетных средств и составление бюджетной заявки. Способность анализировать, прогнозировать, планировать, организовывать и мотивировать работу подчиненных. Составление бухгалтерских отчетов (месячных, квартальных, годовых). Организация и контроль за проведением государственных закупок. Финансовый контроль за выполнением работ по объектам госбюджетных программ.
Главный специалист отдела экономики,
финансов и бухгалтерского учета
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С–О-5, 1 единица, № 17-10-6-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетенция
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
"Тұрмыстық қызмет көрсету", "Қызмет көрсету, жұмыс және тауарларды сатып алу" тараулары бойынша бюджеттік қаржыны жоспарлау. Департаменті ұстауға жеке шығын сметасын құрастыру. Тұрмыстық қызмет көрсетуге есептеулерді, калькуляцияны, шарттарды қарау. Заңнама талаптарына сәйкес, департаменттің жылдық мемлекеттік сатып алу жоспарын құрастыру. Заңнама талаптарына сәйкес, өндірістік қажеттілікке байланысты мемлекеттік сатып алу жылдық жоспарына өзгерістер енгізу. Мемлекеттік сатып алуларға қатысты өндірістік бұйрықтар құрастыру. WEB порталында жұмыс істеу: департаментің мемлекеттік сатып алу жылдық жоспарын орналастыру, мемлекеттік сатып алу жоспарына жаңа тармақтар енгізу, хабарландырулар беру және баға ұсыныстары бойынша мемлекеттік сатып алу қорытындысын шығару; жасасқан шарттарды тіркеу және жасасқан шарттар бойынша орындалған соманы таратып жазу; қазақстандық мазмұн жөнінде есепнама құрастыру, WEB порталдан аналитикалық деректер алу; Бір көзден сатып алу бойынша мемлекеттік сатып алулар жүргізу. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заң нормаларын қолданбай, мемлекеттік сатып алу бойынша шарттар жасасу. Шарттарды Қазынашылық департаментінде тіркеу. Ашық конкурс өткізу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Экономика, қаржы және бухгалтерлік есеп
бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-6-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика, бизнес (экономика), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Планирование бюджетных средств по разделу «Коммунальные услуги», «Приобретение товаров, работ и услуг». Составление индивидуальной сметы расходов на содержание Департамента. Рассмотрение расчетов, калькуляции, договоров на коммунальные услуги. Составление годового плана государственных закупок в соответствии с требованиями законодательства. Внесение изменений в годовой план государственных закупок по производственной необходимости в соответствии с законодательством. Составление производственных приказов, касающихся государственных закупок. Работа на WEB-портале: размещение годового плана государственных закупок, введение новых пунктов плана государственных закупок, размещение объявлений и подведение итогов государственных закупок по ценовым предложениям; регистрация заключенных договоров и разноска исполненных сумм по заключенным договорам; составление отчетов о казахстанском содержании, получение аналитических данных с WEB-портала. Проведение государственных закупок способом из одного источника. Заключения договоров по государственным закупкам без применения норм Закона «О государственных закупках». Регистрация договоров в Казначействе. Проведение открытого конкурса.
Главный специалист отдела экономики,
финансов и бухгалтерского учета
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С–О-5, 1 единица, № 17-10-6-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика, бизнес (экономика), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Еңбек ақы төлеу есебін жүргізу. Бюджетке салық есебін жүргізу. Зейнеткерлік жарна, әлеуметтік қамсыздандыру есебін жүргізу. Техникалық-материалдар құралдарын, негізгі қаржыны есепке алу. Инвентаризация өткізу. 3-Информ, 11–форма, отын-энергетикалық теңгерім, 1-инвест статистикалық есепнама. Салық есепнамалары (жеке кіріс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация, қоршаған орта эмиссиялары үшін Ф870 төлемдер бойынша декларация, жер телімдерін пайдаланғаны үшін Ф-850 жоспардың ағымдағы төлемдері сомасының есебі). "Еңбек ақы", "Салықтар" тарауы бюджеттік қаражат бойынша жоспарлау. Еңбек ақы төлеміне қатысты өндірістік бұйрықтар әзірлеу. Қаржы қалдықтары, кредиторлық, дебиторлық берешек бойынша есепнамалар құрастыру. WEB сайтта мемлекеттік сатып алу жөнінде хабарландырулар орналастыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Ақтөбе өңірлік инспекциясының басшысы,
С–О-4 санаты, 1 бірлік, № 17-10-7-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлық жер қойнауын пайдаланушылардың барлау, барлау және өндіру жұмыстарын жүргізу, пайдалы қазбаларды өндіру және басқа да мақсаттарда пайдалану кезінде “Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы” заңнаманы, жұмыс ережелері мен нормаларын сақтауына бақылауды жүзеге асыру. Жер қойнауын пайдаланушылар мекемелерінің кең таралған пайдалы қазбалар, қатты пайдалы қазбалар, жер асты сулары және көмірсутек бойынша және пайдалы қазбаларды барлау, өндірумен байланысты емес операцияларда жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалану жағдайын жоспарлы, жоспардан тыс, тақырыптық тексеруге қатысу. Кең таралған пайдалы қазбалар, қатты пайдалы қазбалар, жер асты сулар және көмірсутек шикізаттары бойынша қайтарылатын келісім-шарттық аумақты қайтару комиссиясының қарастыруын ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының жоғарғы органдарына инспекция қызметі шеңберінде есептердің нақтылығы және уақтылы тапсырылуын ұйымдастырады. Инспекция жұмысын басқарады және үйлестіреді. Инспекция техникалық кеңесінің төрағасы, департамент ғылыми- техникалық кеңесінің мүшесі болып табылады. Мемлекеттік органдарда, басқа ұйымдарда инспекция өкілі болады.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Атырау өңірлік инспекциясының басшысы,

Ведение учета по расчету оплаты труда. Учет по налогам в бюджет. Учет пенсионных взносов, социального страхования. Учет материально-технических средств, основных средств, Проведение инвентаризаций. Статический отчет 1-инвест, топливно-энергетический баланс, форма 11, 3-Информ. Налоговые отчеты (декларация по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу, декларация по плате за эмиссии в окружающую среду Ф 870, расчет суммы текущих платежей плана за пользование земельными участками Ф 850). Планирование бюджетных средств по разделу «Заработная плата» и «Налоги». Составление производственных приказов, касающихся оплаты труда. Составление отчетов по остаткам средств, отчет кредиторской, дебиторской задолженности. Размещение объявлений о государственных закупках на WEB-сайте.
Руководитель Актюбинской региональной инспекции
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-4, 1 единица, № 17-10-7-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, транспортировкой и переработкой минерального сырья).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за соблюдением всеми недропользователями законодательства «О недрах и недропользовании», правил и норм ведения работ при проведении разведки и добычи, добычи полезных ископаемых и при использовании в других целях. Участие в проведении плановых, внеплановых, комплексных и тематических проверок состояния рационального и комплексного использования недр предприятий недропользователей по общераспространенным полезным ископаемым, твердым полезным ископаемым, подземным водам и углеводородному сырью и операциям, не связанным с разведкой и добычей полезных ископаемых. Проведение осмотра комиссией по возврату контрактных территорий по общераспрастраненным полезным ископаемым, твердым полезным ископаемым, подземным водам и углеводородному сырью. Организует представление своевременной и достоверной отчетности в рамках деятельности инспекции в вышестоящие органы Республике Казахстан. Руководит и координирует работой инспекции. Является председателем технического совета инспекции, членом Научно-технического совета Департамента. Представляет инспекцию в государственных органах и других организациях.
Руководитель Атырауской региональной инспекции
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С–О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-7-1-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Көмірсутек шикізаты объектілері бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын тиімді және кешенді (кешенді және тақырыптық) пайдалану жағдайын жоспарлы, жоспардан тыс тексеру. Жер қойнауын кешенді пайдалану бойынша ережелер мен нормалардың сақталуына, сонымен қатар жер қойнауын пайдаланушыларға геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу және пайдалы қазбаларды өндіру барысында берілген ұсынымдардың орындалуын бақылау және қадағалауды жүзеге асыру. Есептерді бекітілген нысандарға сәйкес уақтылы тапсыруға, жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық, маркшейдерлік және басқа да құжаттарды дұрыс жүргізуі мен сақтауына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Атырау өңірлік инспекциясының бас маман-инспекторы
С–О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-7-2-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-7-1-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, транспортировкой и переработкой минерального сырья), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Проведение плановых, внеплановых (комплексных и тематических) проверок состояния рационального и комплексного использования недр недропользователями по объектам углеводородного сырья. Осуществление контроля и надзора за соблюдением правил и норм по комплексному использованию недр, а также предписаний, выданных недропользователям при проведении геологоразведочных работ и добыче полезных ископаемых. Осуществление контроля за своевременным представлением отчетности согласно утвержденных форм, за правильностью ведения и сохранностью недропользователями геологической, маркшейдерской и другой информации.
Главный специалист-инспектор Атырауской
региональной инспекции
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, №17-10-7-2-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, транспортировкой и переработкой минерального сырья), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы және кең таралған пайдалы қазбалар объектілері бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын тиімді және кешенді (кешенді және тақырыптық) пайдалану жағдайын жоспарлы, жоспардан тыс тексеру. Жер қойнауын кешенді пайдалану бойынша ережелер мен нормалардың сақталуына, сонымен қатар жер қойнауын пайдаланушыларға геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу және пайдалы қазбаларды өндіру барысында берілген ұсынымдардың орындалуын бақылау және қадағалауды жүзеге асыру. Есептерді бекітілген нысандарға сәйкес уақтылы тапсыруға,сжер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық, маркшейдерлік және басқа да құжаттарды дұрыс жүргізуі мен сақтауына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Атырау өңірлік инспекциясының бас маман-инспекторы
С –О-5 санаты, 1 бірлік, № 17-10-7-2-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын игерумен байланысты, сонымен қатар минералды шикізатты сақтау, игеру және тасымалдаумен байланысты инженерлік мамандықтар бойынша), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы және кең таралған пайдалы қазбалар объектілері бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын тиімді және кешенді (кешенді және тақырыптық) пайдалану жағдайын жоспарлы, жоспардан тыс тексеру. Жер қойнауын кешенді пайдалану бойынша ережелер мен нормалардың сақталуына, сонымен қатар жер қойнауын пайдаланушыларға геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу және пайдалы қазбаларды өндіру барысында берілген ұсынымдардың орындалуын бақылау және қадағалауды жүзеге асыру. Есептерді бекітілген нысандарға сәйкес уақтылы тапсыруға,жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық, маркшейдерлік және басқа да құжаттарды дұрыс жүргізуі мен сақтауына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Батыс Қазақстан геология және жер қойнауын
пайдалану өңіраралық департаментінің
Батыс Қазақстан өңірлік инспекциясының
бас маман-инспекторы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Проведение плановых, внеплановых (комплексных и тематических) проверок состояния рационального и комплексного использования недр недропользователями по объектам твердых и общераспространенных полезных ископаемых, осуществление контроля и надзора за соблюдением правил и норм по изучению и рациональному использованию недр при проведении геологоразведочных работ и добычи полезных ископаемых. Осуществление контроля и надзора за правильностью ведения и сохранностью недропользователями геологической, маркшейдерской, горнотехнической и другой документации и своевременного представления отчетности согласно утвержденных форм.
Главный специалист-инспектор Атырауской
региональной инспекции
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 17-10-7-2-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по инженерным специальностям, связанным с геологией и разработкой месторождений полезных ископаемых, а также хранением, транспортировкой и переработкой минерального сырья), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Проведение плановых, внеплановых (комплексных и тематических) проверок состояния рационального и комплексного использования недр недропользователями по объектам твердых и общераспространенных полезных ископаемых, осуществление контроля и надзора за соблюдением правил и норм по изучению и рациональному использованию недр при проведении геологоразведочных работ и добычи полезных ископаемых. Осуществление контроля и надзора за правильностью ведения и сохранностью недропользователями геологической, маркшейдерской, горнотехнической и другой документации и своевременного представления отчетности согласно утвержденным формам.
Главный специалист-инспектор
Западно-Казахстанской региональной инспекции
Западно-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 01-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: білім саласында (педагогика және психология немесе қазақ тілі мен әдебиет) немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (психология немесе экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе мұрағаттану немесе құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жеке құрамының және кадр бойынша белгіленген құжаттаманың есебін жүзеге асыру; қызметшілердің жеке істерін қалыптастыру және жүргізу, еңбек кітапшаларын толтыру, сақтау және есеп жүргізу, аттестациялық комиссияға құжаттар дайындау, мемлекеттік қызмет қызметшілері бойынша статистикалық есеп құрастыру, бос лауазым орындарына конкурс жариялау, арнайы тексеріске құжаттар дайындау, әскери міндетті қызметшілердің әскери есеп және брондау бойынша жұмыс жүргізу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Солтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаментінің
Мемлекеттік құпияларды қорғау
бойынша бас маман
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 01-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: білім саласында (педагогика және психология немесе физика немесе информатика) немесе құқық (заңтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (психология немесе экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе мұрағаттану немесе құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-5, 1 единица, № 01-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: в области образования (педагогика и психология или казахский язык и литература) или гуманитарные науки (переводческое дело) или право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (психология или экономика или финансы или учет и аудит или архивоведение или документоведение и документационное обеспечение), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Осуществление учета личного состава департамента и установленной документации по кадрам; формирование и ведение личных дел работников, заполнение, учет и хранение трудовых книжек; подготовка материалов для аттестационной комиссии; составление статистической отчетности по персоналу государственной службы; организация конкурсов на занятие вакантных должностей; подготовка документов на специальную проверку; ведение работы по бронированию и воинскому учету военнообязанных работников.
Главный специалист по защите
государственных секретов
Северо-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 01-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: в области образования (педагогика и психология или физика или информатика) или право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (психология или экономика или финансы или учет и аудит или архивоведение или документоведение и документационное обеспечение), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша, құпиялық іс-қағаздарын, құпиялық ақпараттарды техникалық қорғау құралдарымен өңдеу жұмыстарын ұйымдастыру мен жүргізу.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Солтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаментінің
Минералдық-шикізат базасының жай-күйін
зерттеу бөлімінің басшысы
С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 02-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, тау-кен ісі, тау-кен инженер-геологы, қатты пайдалы қазбалар кен орнын барлау және іздеу, геологиялық түсіру)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Келесі тараулар бойынша жұмыс ұйымдастыру және бақылау: жер қойнауын пайдаланушылармен және мердігерлермен орындалған жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша жұмыстарға баға беру; Солтүстік Қазақстан аумағында мемлекеттік бюджет есебінен жүргізілетін жұмыстардың объектілік жоспарының жобаларын, геологиялық барлау жұмыстарын дамытудың перспективті жоспарын жасау; инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу материалдарын дайындау; геологиялық барлау жұмыстарының қорытындылары туралы есептерді тексеру.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Солтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаментінің
Минералдық - шикізат базасының жай-күйін
зерттеу бөлімінің бас маманы

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и ведение работы по обеспечению режима секретности, секретному делопроизводству, технической защите средств обработки секретной информации.
Руководитель отдела изучения состояния
минерально-сырьевой базы
Северо-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-4, 1 единица, № 02-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (геология и разведка месторождений полезных ископаемых, горное дело, горный инженер-геолог, геологическая съемка, поиски и разведка месторождений твердых полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Организация и контроль исполнения работ по разделам: оценка качества выполняемых подрядчиками и недропользователями работ по геологическому изучению недр; составление проектов пообъектных планов работ, выполняемых на территории Северного Казахстана за счет средств государственного бюджета, перспективных планов развития геологоразведочных работ; подготовка материалов для проведения конкурсов инвестиционных программ; проверка геологических отчетов о результатах геологоразведочных работ.
Главный специалист отдела изучения
состояния минерально-сырьевой базы
Северо-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования

С-О-4 санаты, 1 бірлік, № 07-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (гидрогеология және инженерлік геология, инженер- гидрогеолог, геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, тау-кен ісі, тау-кен инженер-геологы, қатты пайдалы қазбалар кен орнын барлау және іздеу, геологиялық түсіру)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санатына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, пайдаланушы деңгейінде (Word, Excel) бағдарламаларымен компьютерде жұмыс iстей білуі.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияның инспекторлық-бақылау жұмысын ұйымдастыру, тау-кен бөліктерінің жобаларына, жерді тиімді және кешенді пайдалануға қатысты, шаруашылық өңдеу жобаларына сараптамалар жасау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
Солтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаментінің
Қостанай өңірлік инспекциясының бас маман-инспекторы
С-О-5 санаты, 1 бірлік, № 07-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, тау-кен ісі, тау-кен инженер-геологы, қатты пайдалы қазбалар кен орнын барлау және іздеу, геологиялық түсіру), мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағытын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-О-4, 1 единица, № 07-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (гидрогеология и инженерная геология, инженер- гидрогеолог, геология и разведка месторождений полезных ископаемых, горное дело, горный инженер-геолог, геологическая съемка, поиски и разведка месторождений твердых полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, умение работать на компьютере с программами (Word, Excel) на уровне пользователя.
Функциональные обязанности
Координация контрольно-инспекторской работы инспекции; экспертиза проектов горных отводов, проектов промышленной разработки, в части рационального и комплексного использования недр.
Главный специалист – инспектор Костанайской
региональной инспекции
Северо-Казахстанского межрегионального
департамента геологии и недропользования
Комитета геологии и недропользования
категория С-О-5, 1 единица, № 07-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (геология и разведка месторождений полезных ископаемых, горное дело, горный инженер-геолог, геологическая съемка, поиски и разведка месторождений твердых полезных ископаемых), допускается послесреднее образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О недрах и недропользовании», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт