Әлеуметтік-экономикалық даму болжамы бөлімдерінің құрылымын, республиканың және өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды параметрлерін есептеуге қажетті көрсеткіштердің нысандарын, тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 21 сәуірдегі № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 мамырда № 9462 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 9 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 08.01.2015 № 9 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 тамыздағы № 1251 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу ережесі мен мерзімдерінің 12-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамы бөлімдерінің құрылымы;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды параметрлерін есептеуге қажетті көрсеткіштердің нысандары және тізбесі;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды параметрлерін есептеуге қажетті көрсеткіштердің нысандары және тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Макроэкономикалық даму және болжамдау департаменті (Д.А. Өмірбаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауына жіберуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі М.Е. Әбілқасымоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрінің
2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ 107 бұйрығына
1-қосымша
Республиканың әлеуметтік-экономикалық
даму болжамының бөлімдерінің құрылымы
Бөлімдердің атауы
Жауапты орындаушы

Об утверждении структуры разделов прогноза социально-экономического развития, форм, перечня показателей необходимых для расчета прогнозных параметров социально-экономического развития республики и региона
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 21 апреля 2014 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2014 года № 9462. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 9
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 08.01.2015 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 12 Правил и сроков разработки прогноза социально-экономического развития, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2009 года № 1251, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) структуру разделов прогноза социально-экономического развития согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы и перечень показателей, необходимых для расчета прогнозных параметров социально-экономического развития республики согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) формы и перечень показателей, необходимых для расчета прогнозных параметров социально-экономического развития региона согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту макроэкономического анализа и прогнозирования Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Д.А. Умирбаев) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Абылкасымову М.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 21 апреля 2014 года № 107
Структура разделов прогноза социально-экономического развития
республики
Наименование раздела
Ответственный исполнитель

1. Экономиканы дамытудың сыртқы және ішкі шарттары
ЭБЖМ
1.1 Дамудың сценарийлік нұсқалары
ЭБЖМ
2. Экономикалық саясаттың, оның ішінде салықтық-бюджет саясатының орта мерзімді кезеңге арналған мақсаттары мен міндеттері
ЭБЖМ
3. Экономикалық саясаттың, оның ішінде салықтық-бюджет саясатының бес жылға арналған негізгі бағыттары мен шаралары
ЭБЖМ, ҰБ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, ӨДМ, БҒМ, ДСМ, Еңбекмині, ІІМ, ҚОСРМ, ТМРА, БҚА, МҚІА
3.1 Макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету
ЭБЖМ, МГМ, Қаржымині, ТМРА, ҰБ
3.1.1 Ақша-кредит саясаты
ҰБ, ЭБЖМ, МГМ, Қаржымині, ТМРА
3.1.1.1 Инфляция деңгейін ұстап тұру
ҰБ, ЭБЖМ, МГМ, ТМРА
3.1.2 Қаржы секторының тұрақтылығын реттеу және қамтамасыз ету саласындағы саясат
ҰБ
3.1.3 Квазимемлекеттік секторды ескере отырып мемлекет міндеттемелерін басқару саясаты
ЭБЖМ, ҰБ, Қаржымині
3.1.4 Қазақстан Республикасының бюджеттік және салықтық саясатының негізгі басымдылықтары
ЭБЖМ
3.1.4.1 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану саясаты
ЭБЖМ, Қаржымині, ҰБ
3.1.5 Жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік инвестициялық саясаттың (оның ішінде бюджеттік инвестициялар) негізгі басымдықтары
ЭБЖМ, АШМ, ИЖТМ, МГМ, ККМ, ӨДМ
3.1.6 Бюджетаралық қатынастар
ЭБЖМ
3.2 Әртараптандыру негізінде экономиканы жаңғырту
ЭБЖМ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, ӨДМ, ҚОСРМ, БҚА, ТМРА
3.2.1 Экономика салаларын дамыту
ЭБЖМ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, ӨДМ, ҚОСРМ
тау-кен - металлургия өнеркәсібі
ИЖТМ
химия өнеркәсібі
ИЖТМ
атом өнеркәсібі
ИЖТМ
жеңіл өнеркәсіп
ИЖТМ
туристік сала
ИЖТМ
машина жасау
ИЖТМ
фармацевтика саласы
ИЖТМ
құрылыс индустриясы
ӨДМ
мұнай-газ секторы
МГМ
ауылшаруашылық кешен
АШМ
ғарыш саласы
ҰҒА
электр энергетикасы
ИЖТМ
энергия үнемдеу
ИЖТМ
жасыл экономика
ҚОСРМ
инновациялар
ИЖТМ
көліктік инфрақұрылым
ККМ
коммуникациялық инфрақұрылым
ККМ
3.2.2 Тарифтік және монополияға қарсы саясат
ЭБЖМ, БҚА, ТМРА
3.2.2.1 Бесжылдық кезеңге арналған табиғи монополиялар субъектілерінің реттелетін қызметтері тарифінің шекті өсу болжамы
ТМРА, ЭБЖМ
3.2.3 Бизнес ахуалды жақсарту
ӨДМ, ЭБЖМ
3.2.4 Инвестициялық ахуалды жақсарту және мемлекеттік - жекемелік әріптестікті дамыту, бес жылдық кезеңге арналған негізгі капиталға мемлекеттік инвестициялардың көлемін болжамдау
ЭБЖМ, ИЖТМ
3.2.5 Ішкі сауда
ЭБЖМ
3.3 Әлеуметтік сала және халықтың өмір сүру жағдайларын жақсарту
ЭБЖМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, ӨДМ, МАМ, ІІМ, АШМ
3.3.1. Білім беру
БҒМ
3.3.2 Денсаулық сақтау
ДСМ
3.3.3 Мәдениет
МАМ
3.3.4 Жұмыспен қамту
Еңбекмині
3.3.5 Көші-қон саясаты
ЭБЖМ, ІІМ
3.3.6 Әлеуметтік қамтамасыз ету
Еңбекмині
3.3.7 Халықтың өмір сүру жағдайларын жақсарту
ӨДМ, АШМ, МГМ, ОМО, ЖАО
тұрғын-үй құрылысы
ӨДМ
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
ӨДМ
сумен жабдықтау
ӨДМ
газдандыру
МГМ
3.4. Теңгерімделген өңірлік даму
ӨДМ,ЭБЖМ, ЖАО

1. Внешние и внутренние условия развития экономики
МЭБП
1.1 Сценарные варианты развития
МЭБП
2. Цели и задачи экономической политики на среднесрочный период, в том числе налогово-бюджетной политики
МЭБП
3. Основные направления и меры экономической политики на пять лет, в том числе налогово-бюджетной политики
МЭБП, НБ, МИНТ, МНГ,
МСХ, МТК, МКИ, МРР,
МОН ,МЗ, МТСЗН, МВД,
МОСВР, APEM, АЗК, АДГС
3.1 Обеспечение макроэкономической стабильности
МЭБП, МНГ, МФ, АРЕМ, НБ
3.1.1 Денежно-кредитная политика
НБ, МЭБП, МНГ, МФ, АРЕМ
3.1.1.1 Сдерживание уровня инфляции
НБ, МЭБП, МНГ, АРЕМ
3.1.2 Политика в области регулирования и обеспечения стабильности финансового сектора
НБ
3.1.3 Политика управления обязательствами государства с учетом квазигосударственного сектора
МЭБП, НБ, МФ
3.1.4 Основные приоритеты бюджетной и налоговой политики Республики Казахстан
МЭБП
3.1.4.1 Политика формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан
МЭБП, НБ, МФ
3.1.5 Основные приоритеты бюджетной инвестиционной политики (в том числе бюджетные инвестиции) на плановый период
МЭБП, МСХ, МИНТ, МНГ, МТК, МРР
3.1.6 Межбюджетные отношения
МЭБП
3.2 Модернизация экономики на основе диверсификации
МЭБП, МИНТ, МНГ, МСХ,
МТК, МРР, МОСВР, АЗК,
АРЕМ
3.2.1 Развитие отраслей экономики
МЭБП, МИНТ, МНГ, МСХ, МТК, МРР, МОСВР
горно-металлургическая промышленность
МИНТ
химическая промышленность
МИНТ
атомная промышленность
МИНТ
легкая промышленность
МИНТ
туристическая отрасль
МИНТ
машиностроение
МИНТ
фармацевтическая отрасль
МИНТ
строительная индустрия
МРР
нефтегазовый сектор
МНГ
агропромышленный комплекс
МСХ
космическая отрасль
НКА
электроэнергетика
МИНТ
энергосбережение
МИНТ
зеленая экономика
МОСВР
инновации
МИНТ
транспортная инфраструктура
МТК
коммуникационная инфраструктура
МТК
3.2.2 Тарифная и антимонопольная политика
МЭБП, АЗК, АРЕМ
3.2.2.1 Прогноз предельного роста тарифов на регулируемые услуги субъектов естественных монополий на пятилетний период
АРЕМ, МЭБП
3.2.3 Улучшение бизнес-климата
МРР, МЭБП
3.2.4 Улучшение инвестиционного климата и развитие государственно-частного партнерства, прогноз объема государственных инвестиций в основной капитал на пятилетний период
МЭБП, МИНТ
3.2.5 Внутренняя торговля
МЭБП
3.3 Социальная сфера и улучшение условий жизни населения
МЭБП, МТСЗН, МОН, МЗ, МРР, МКИ, МВД, МСХ
3.3.1 Образование
МОН
3.3.2 Здравоохранение
МЗ
3.3.3 Культура
МКИ
3.3.4 Занятость
МТСЗН
3.3.5 Миграционная политика
МЭБП, МВД
3.3.6 Социальное обеспечение
МТСЗН
3.3.7 Улучшение условий жизни населения
МРР, МСХ, МНГ, ЦГО, МИО
жилищное строительство
МРР
жилищно-коммунальное хозяйство
МРР
водоснабжение
МРР
газификация
МНГ
3.4 Сбалансированное региональное развитие
МРР, МЭБП, МИО

3.5 Мемлекеттік басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру
ЭБЖМ, МҚІА
3.6 Халықаралық интеграция және өзара іс-қимыл
ЭБЖМ, Қаржымині, АШМ, ИЖТМ, МГМ, ІІМ, ККМ, ТМРА, БҚА,ҰБ
3.6.1 Сыртқы сауда саясаты
ЭБЖМ
4. Бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің болжамы
ЭБЖМ, ҰБ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, Еңбекмині, БҒМ, ӨДМ
4.1 Экономика салаларының серпіні
ЭБЖМ
4.2 Бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің болжамы (қосымша түрінде)
ЭБЖМ, ҰБ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, Еңбекмині, БҒМ, ӨДМ
5. Шоғырландырылған, мемлекеттік және республикалық бюджеттер түсімдері мен шығыстарының болжамын, бюджет тапшылығын қамтитын үш жылдық кезеңге арналған бюджет параметрлерінің болжамы
ЭБЖМ, ҰБ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, Еңбекмині, БҒМ, ӨДМ
5.1 Мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің болжамдары
ЭБЖМ, Қаржымині
5.2 Жоспарланған кезеңге арналған бюджет шығыстарының басымдықтары
ЭБЖМ, ОМО
5.3 Шоғырландырылған, мемлекеттік және республикалық бюджеттер түсімдері мен шығыстарының болжамын, бюджет тапшылығын қамтитын үш жылдық кезеңге арналған бюджет параметрлерінің болжамы (қосымша түрінде)
ЭБЖМ, ҰБ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, Еңбекмині, БҒМ, ӨДМ
6. Әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамалары
ЭБЖМ
7. Үш жылдық кезеңге арналған басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесі (қосымша түрінде)
ЭБЖМ, ОМО
8. Жоспарлы кезеңге арналған шартты түрде қаржыландырылатын шығыстар тізбесі (қосымша түрінде)
ЭБЖМ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ      – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ИЖТМ      – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
МГМ       – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
АШМ       – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ККМ       – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
МАМ       – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
БҒМ       – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ       – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ӨДМ       – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ІІМ       – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ҚОСРМ     – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰБ        – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
МҚІА      – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
ТМРА      – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі
БҚА       – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі
ҰҒА       – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ОМО       – орталық мемлекеттік органдар
ЖАО       – жергілікті атқарушы органдар
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрінің
2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ 107 бұйрығына
2-қосымша
Республиканың әлеуметтік-экономикалық
дамуының болжамды параметрлерін есептеуге қажетті
көрсеткіштердің нысандары және тізбесі
1-нысан
Көрсеткіштер
Жауапты орындаушы
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы ағымдағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезең нің 2-ші жылы
Болжанатын кезең нің 3-ші жылы
Болжанатын кезең нің 4-ші жылы
Болжанатын кезең нің 5-ші жылы
көрсеткіштерді бағалау
көрсеткіштердің болжамы
ЖІӨ, млрд. теңге
ЭБЖМ
ЖІӨ-нің нақты өзгеруі, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ
ЖІӨ, млрд. АҚШ долл.
ЭБЖМ
Халықтың жан басына шаққандағы ЖІӨ, АҚШ долл.
ЭБЖМ
Экономика салаларының ЖҚҚ
Өнеркәсіп, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді өңдеу, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Көмір және лигнит өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Мұнай және газ конденсатын өндіру көлемі, жылына млн. тонна
МГМ
Табиғи газ өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
МГМ
Темір кендерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Түсті металдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Тау-кен өндіру өнеркәсібінің өзге де салалары өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Тау-кен өндіру өнеркәсібі саласындағы техникалық қызметтердің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Өңдеу өнеркәсібі, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Тамақ өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
АШМ
Сусындар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
АШМ
Темекі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Қаржымині
Тоқыма бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Киім өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Былғары және оған жататын өнімдерді өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Жиһаздан басқа ағаштан және тоздан жасалған бұйымдарды өндірудің; сабаннан және өруге арналған материалдан жасалған бұйымдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Қағаз және қағаздан жасалған өнімдер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Мұнай өңдеу өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
МГМ
Химия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Резеңке және пластмасса бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ, МГМ
Өзге де металл емес минералды өнімдер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Металлургия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Қара металлургия өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Негізгі асыл және түсті металл өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Машина жасау өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
компьютерлер, электрондық және оптикалық өнімдерді өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
электр жабдықтарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
өзге санаттарға қосылмаған машиналар мен жабдықтар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
автокөлік құралдарын, трейлерлер және жартылай тіркемелер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
өзге де көлік құралдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Жиһаз өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Өзге де дайын бұйымдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ, ОАО
Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау, өткен жылға қарағанда %-бен
Электр энергиясын өндіру, беру және бөлудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ИЖТМ
Ауыл шаруашылығы
Ауыл шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
АШМ
Өсімдік шаруашылығы өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
АШМ
Астықтың жалпы түсімі, мың тонна
АШМ
оның ішінде бидай, мың тонна
АШМ
Мал шаруашылығы өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
АШМ
Қоршаған орта
Орман шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
ҚОСРМ
Балық шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
ҚОСРМ
Құрылыс
Құрылыс жұмыстарының НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ӨДМ
Көлік
Көлік және қоймаға жинақтау қызметтері, өткен жылға қарағанда %-бен
ККМ
Байланыс
Байланыс қызметтерінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ККМ
Ақпарат қызметтерінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
МАМ
Сауда
Бөлшек тауар айналымының НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Сыртқы сауда көрсеткіштері
Өнім түрлері бойынша заттай түрдегі экспорт көлемі, оның ішінде
Бидай және меслин, мың тонна
АШМ
Бидай және қара бидай ұны, мың тонна
АШМ
Темір кені, мың тонна
ИЖТМ
Көмір, мың тонна
ИЖТМ
Мұнай және газ конденсаты, млн. тонна
МГМ
Мұнай өнімдері, млн. тонна
МГМ
Табиғи газ, млрд. текше м
МГМ
Тотық және алюминий гидроксиді, мың тонна
ИЖТМ
Мақта талшығы, мың тонна
АШМ
Ферроқорытпалар, мың тонна
ИЖТМ
Жазық илек, мың тонна
ИЖТМ
Тазартылған мыс және қорытпалар, мың тонна
ИЖТМ
Өңделмеген алюминий, мың тонна
ИЖТМ
Өңделмеген мырыш, мың тонна
ИЖТМ
Қорғасын, мың тонна
ИЖТМ
Машиналар мен жабдықтар, млн. АҚШ доллары
ИЖТМ
Ақша-кредит саясатының көрсеткіштері
Экономикаға ЕДБ кредиттері, млрд. теңге, кезеңнің соңына
ҰБ
Резиденттердің депозиттері, млрд. теңге, кезеңнің соңына
ҰБ
Ақша массасы, млрд. теңге, кезеңнің соңына
ҰБ
Инфляция, кезеңнің соңына, %-бен
ҰБ
Экономиканы монетизациялау деңгейі, %-бен
ҰБ
Ұлттық Банктің қайта қаржыландыруының ресми мөлшерлемесі, %-бен (кезеңнің соңына)
ҰБ
Төлем балансының көрсеткіштері
Тауарлар экспорты, млн. АҚШ долл.
ҰБ
Тауарлар импорты, млн. АҚШ долл.
ҰБ
Көрсетілетін қызметтер экспорты, млн. АҚШ долл.
ҰБ
Көрсетілетін қызметтер импорты, млн. АҚШ долл.
ҰБ
Сауда балансы, млн. АҚШ долл.
ҰБ
Ағымдағы шот, млрд. АҚШ долл.
ҰБ
Ағымдағы шоттың сальдосы, ЖІӨ-нен %-бен
ҰБ
Әлеуметтік саланың көрсеткіштері
Экономикалық белсенді халық саны, мың адам
Еңбекмині
Жұмыспен қамтылғандар саны, мың адам
Еңбекмині
оның ішінде: жалдамалы қызметкерлер, мың адам
Еңбекмині
өзін өзі жұмыспен қамтылғандар, мың адам
Еңбекмині
Жұмыссыздар саны, мың адам
Еңбекмині
Жұмыссыздық деңгейі, экономикалық белсенді халыққа шаққанда, %-бен
Еңбекмині
Кадрларға деген қажеттілік, барлығы мың адам
Еңбекмині, ОМО, ЖАО
Ең төменгі жалақы мөлшері, теңге
Еңбекмині
Орташа айлық номиналды жалақы, теңге
Еңбекмині
Нақты жалақы индексi, өткен жылға қарағанда %
Еңбекмині
Айлық есептiк көрсеткiш, теңге
Еңбекмині, Қаржымині, ЭБЖМ
Зейнеткерлердiң саны, мың адам
Еңбекмині
Базалық зейнетақы төлемінің мөлшері, теңге
Еңбекмині
Зейнетақының ең төменгі мөлшері, теңге
Еңбекмині
Ең төменгі күнкөріс деңгейі, теңге
Еңбекмині
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен халықтың үлесі, %
Еңбекмині
Орта техникалық білімі бар кадрларды даярлап шығару, адам
БҒМ
Жоғары білімі бар кадрлар даярлап шығару, адам
БҒМ
Жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлап шығару, адам
БҒМ
2-нысан
Пайдаланылған бағыттар бойынша негізгі капиталға салынған
инвестициялар
Бағыт
Жауапты орындаушы
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы ағымдағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезең нің 2-ші жылы
Болжанатын кезең нің 3-ші жылы
Болжанатын кезең нің 4-ші жылы
Болжанатын кезең нің 5-ші жылы
көрсеткіштерді бағалау
көрсеткіштерді болжамы
Ауыл шаруашылығы
АШМ
Өнеркәсіп
ЭБЖМ, ИЖТМ, МГМ, АШМ
Тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді өңдеу
ИЖТМ, МГМ
Өңдеу өнеркәсібі
ЭБЖМ, ИЖТМ, МГМ, АШМ
Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау
ИЖТМ
Құрылыс
ӨДМ
Көлік және қоймаға жинақтау қызметтері
ККМ
Ақпарат және байланыс қызметтері
ККМ
3-нысан
Жоспарлы кезеңге арналған бюджет параметрлерінің тізбесі
Көрсеткіштер
Жауапты орындаушы
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезеңнің 2-ші жылы
Болжанатын кезең нің 3-ші жылы
бағалау
болжам
Мемлекеттік бюджет
Түсімдер
ЭБЖМ
ЖІӨ-ге қарағанда %
ЭБЖМ
Кірістер (трансферттерді есептемегенде)
ЭБЖМ
ЖІӨ-ге қарағанда %
ЭБЖМ
Салықтық түсімдер
ЭБЖМ
Салықтық емес түсімдер
ЭБЖМ, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
ЭБЖМ, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Трансферттер түсімдері
ЭБЖМ
Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферт
ЭБЖМ
Ұлттық қордан нысаналы трансферт
ЭБЖМ
Бюджет кредиттерін өтеу
Қаржымині, ЭБЖМ, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
Қаржымині, ЭБЖМ, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Шығыстар
ЭБЖМ
ЖІӨ-ге қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Өткен жылға қарағанда %
ЭБЖМ
Тапшылық
ЭБЖМ
ЖІӨ-ге қарағанда %-бен
ЭБЖМ
Мұнайға қатысты емес тапшылық
ЭБЖМ
ЖІӨ-ге қарағанда %-бен
ЭБЖМ
4-нысан
Ресурстар болжанатын теңгерімі мен заттай көріністе
тауарларды жеке түрі пайдалану, мың тонн
Көрсеткіштер
Жауапты орындаушы
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезең нің 2-ші жылы
Болжанатын кезең нің 3-ші жылы
Болжанатын кезең нің 4-ші жылы
Болжанатын кезең нің 5-ші жылы
көрсеткіштерді бағалау
көрсеткіштерді болжамы
Ресурстар
Өндіріс
Импорт
Пайдалану
Экспорт
Ішкі нарықта өткізу
Заттай көріністе тауарлардың түрін тізбесі
бағалау
болжам
Агломерацияланған және агломерацияланбаған темір кендері, мың тонна
ИЖТМ
Теміркенді шекемтастар, мың тонна
ИЖТМ
Мыс кендері, мың тонна
ИЖТМ
Мыс-мырыш кендері, мың тонна
ИЖТМ
Алюминий кендері (бокситтер), мың тонна
ИЖТМ
Қорғасын концентратындағы қорғасын, мың тонна
ИЖТМ
Мырыш концентратындағы мырыш, мың тонна
ИЖТМ
Марганец кендері, мың тонна
ИЖТМ
Хром кендері, мың тонна
ИЖТМ
Хром концентраттары, мың тонна
ИЖТМ
Металл құймалардағы, кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі қайта балқытылған, құйылған немесе жалтыр шойын, тонна
ИЖТМ
Феррохром, тонна
ИЖТМ
Ферросицилий, тонна
ИЖТМ
Ферросиликомарганец, тонна
ИЖТМ
Ферросиликохром, тонна
ИЖТМ
Тазартылмаған болат, тонна
ИЖТМ
Жазық илек, тонна
ИЖТМ
Өңделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс, кг
ИЖТМ
Өңделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі алтын, кг
ИЖТМ
Өңделмеген алюминий; алюминий тотығы, тонна
ИЖТМ
Тазартылған өңделмеген қорғасын, тонна
ИЖТМ
Өңделмеген мырыш, тонна
ИЖТМ
Қоспаланбаған өңделмеген тазартылған мыс, тонна
ИЖТМ
Болат құю бойынша қызметтер, тонна
ИЖТМ
Шикі мұнай, млн. тонна
МГМ
Табиғи газ, млрд. текше м
МГМ
Мұнай өнімдерінің өндірісі, мың тонна
МГМ
Бидай және меслин, мың тонна
АШМ
5-нысан
Табиғи монополия субъектілерінің бес жылдық кезеңге арналған
реттелетін қызметтеріне тарифтердің шекті өсуінің болжамы
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетін көрсетiлетiн қызметтерi
Жауапты орындаушы
Өлшем бірлігі
Ағымдағы жылдың алдындағы жылдың желтоқсанына 1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы ағымдағы жылдың желтоқсан

3.5 Формирование эффективной системы государственного управления
МЭБП, АДГС
3.6 Международная интеграция и взаимодействие
МЭБП, МФ, МСХ, МИНТ,
МНГ, МВД, МТК, АРЕМ,
АЗК, НБ
3.6.1 Внешнеторговая политика
МЭБП
4. Прогноз показателей социально-экономического развития на пятилетний период
МЭБП, НБ, МИНТ, МНГ,
МСХ, МТК, МКИ, МТСЗН,
МОН, МРР
4.1 Динамика отраслей экономики
МЭБП
4.2 Прогноз показателей социально-экономического развития на пятилетний период (в виде приложения)
МЭБП, НБ, МИНТ, МНГ,
МСХ, МТК, МКИ, МТСЗН,
МОН, МРР
5. Прогноз бюджетных параметров на трехлетний период, включающий прогноз поступлений и расходов консолидированного, государственного и республиканского бюджетов, дефицит бюджета
МЭБП, НБ, МИНТ, МНГ,
МСХ, МТК, МКИ, МТСЗН,
МОН, МРР
5.1 Прогнозы государственного и республиканского бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, консолидированного бюджета Республики Казахстан
МЭБП, МФ
5.2 Приоритеты расходов бюджета на плановый период
МЭБП, ЦГО
5.3 Прогноз бюджетных параметров на трехлетний период, включающий прогноз поступлений и расходов консолидированного, государственного и республиканского бюджетов, дефицит бюджета (в виде приложения)
МЭБП, НБ, МИНТ, МНГ,
МСХ, МТК, МКИ, МТСЗН,
МОН, МРР
6. Новые инициативы расходов, направленные на реализацию приоритетов социально-экономического развития
МЭБП
7. Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций на трехлетний период (в виде приложения)
МЭБП, ЦГО
8. Перечень условно финансируемых расходов на плановый период (в виде приложения)
МЭБП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
МОСВР - Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
НКА - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
ЦГО - центральные государственные органы МИО - местный исполнительный орган
Приложение 2
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 21 апреля 2014 года № 107
Формы и перечень показателей, необходимых для расчета
прогнозных параметров социально-экономического развития
республики
Форма 1
Показатели
Ответственный исполнитель
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-ий год прогнозируемого периода
4-ый год прогнозируемого периода
5-ый год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
ВВП, млрд. тенге
МЭБП
Реальное изменение ВВП в % к предыдущему году
МЭБП
ВВП, млрд. долл. США
МЭБП
ВВП на душу населения, долл. США
МЭБП
ВДС отраслей экономики
Промышленность, в % к предыдущему году
МЭБП
Горнодобывающая промышленность и разработки карьеров, в % к предыдущему году
МЭБП
ИФО добычи угля и лигнита, % к предыдущему году
МИНТ
Объем добычи нефти и газового конденсата, млн. тонн за год
МНГ
ИФО добычи природного газа, % к предыдущему году
МНГ
ИФО добычи железных руд, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО добычи цветных металлов, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО продукции прочих отраслей горнодобывающей промышленности, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО технических услуг в области горнодобывающей промышленности, % к предыдущему году
МИНТ
Обрабатывающая промышленность, в % к предыдущему году
МЭБП
ИФО производства продуктов питания, % к предыдущему году
МСХ
ИФО производства напитков, % к предыдущему году
МСХ
ИФО производства табачных изделий, % к предыдущему году
МФ
ИФО производства текстильных изделий % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства одежды, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства кожаной и относящейся к ней продукции, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства деревянных и пробковых изделий, кроме мебели; производства изделий из соломки и материалов для плетения, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства бумаги и бумажной продукции, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства продуктов нефтепереработки, % к предыдущему году
МНГ
ИФО производства продуктов химической промышленности, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства резиновых и пластмассовых изделий, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства прочей неметаллической минеральной продукции, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства продукции металлургической промышленности, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства продукции черной металлургии, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства основных благородных и цветных металлов, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства продукции машиностроения, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства компьютеров, электронной и оптической продукции, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства электрического оборудования, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства машин и оборудования, не включенных в другие категории, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства прочих автотранспортных средств, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства мебели, % к предыдущему году
МИНТ
ИФО производства прочих готовых изделий, % к предыдущему году
МЭБП,
ЦГО
Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование, % к предыдущему году
ИФО производства, передачи и распределения электроэнергии, % к предыдущему году
МИНТ
-
Сельское хозяйство
Сельское хозяйство, в % к предыдущему году
МСХ
ИФО продукции растениеводства, % к предыдущему году
МСХ
Валовый сбор зерновых, тыс. тонн
МСХ
в том числе пшеницы, тыс. тонн
МСХ
ИФО продукции животноводства, % к предыдущему году
МСХ
Окружающая среда
Лесное хозяйство, в % к предыдущему году
MOCBP
Рыбное хозяйство, в % к предыдущему году
МОСВР,
МСХ
Строительство
ИФО строительных работ, % к предыдущему году
МРР
Транспорт
Услуги транспорта и складирования, % к предыдущему году
МТК
Связь
ИФО услуг связи, % к предыдущему году
МТК
ИФО услуг информации, % к предыдущему году
МКИ
Торговля
ИФО розничного товарооборота, % к предыдущему году
МЭБП
Показатели внешней торговли
Объем экспорта по видам продукции в натуральном выражении, в том числе
Пшеница и меслин, тыс. тонн
МСХ
Мука пшеничная и ржаная, тыс. тонн
МСХ
Руды железные, тыс. тонн
МИНТ
Уголь, тыс. тонн
МИНТ
Нефть и газовый конденсат, тыс. тонн
МНГ
Нефтепродукты, тыс. тонн
МНГ
Газ природный, млн. куб. м
МНГ
Оксид и гидроксид алюминия, тыс. тонн
МИНТ
Волокно хлопковое, тыс. тонн
МСХ
Ферросплавы, тыс. тонн
МИНТ
Прокат плоский, тыс. тонн
МИНТ
Медь рафинированная и сплавы, тыс. тонн
МИНТ
Алюминий необработанный, тыс. тонн
МИНТ
Цинк необработанный, тыс. тонн
МИНТ
Свинец, тыс. тонн
МИНТ
Машины и оборудование, млн. долл. США
МИНТ
Кредиты БВУ экономике, млрд. тенге, на конец периода
НБ
Депозиты резидентов, млрд. тенге, на конец периода
НБ
Денежная масса, млрд. тенге на конец периода
НБ
Инфляция на конец периода, %
НБ
Уровень монетизации экономики, %
НБ
Официальная ставка рефинансирования Национального Банка, % на конец периода
НБ
Показатели платежного баланса
Экспорт товаров, млн.долл.США
НБ
Импорт товаров, млн.долл.США
НБ
Экспорт услуг, млн.долл.США
НБ
Импорт услуг, млн.долл.США
НБ
Торговый баланс, млн.долл.США
НБ
Текущий счет, млн. долл. США
НБ
Сальдо текущего счета, % от ВВП
НБ
Показатели социальной сферы
Численность экономически активного населения, тыс. человек
МТСЗН
Численность занятых, тыс. человек
МТСЗН
из них наемные работники, тыс.человек
МТСЗН
самостоятельно занятые, тыс. человек
МТСЗН
Численность безработных, тыс. человек
МТСЗН
Уровень безработицы, % к экономически активному населению
МТСЗН
Всего потребность в кадрах, тыс.чел.
МТСЗН, ЦГО,
МИО
Минимальный размер заработной платы, тенге
МТСЗН
Среднемесячная номинальная заработная плата, тенге
МТСЗН
Индекс реальной заработной платы, % к предыдущему году
МТСЗН
Месячный расчетный показатель, тенге
МТСЗН,
МФ, МЭБП
Численность пенсионеров, тыс.чел.
МТСЗН
Размер базовой пенсионной выплаты, тенге
МТСЗН
Минимальный размер пенсии, тенге
МТСЗН
Прожиточный минимум, тенге
МТСЗН
Доля населения с доходами ниже прожиточного минимума, %
МТСЗН
Выпуск кадров с техническим и профессиональным образованием, чел.
МОН
Выпуск кадров с высшим образованием, чел.
МОН
Выпуск кадров с послевузовским образованием, чел.
МОН
Форма 2
Инвестиции в основной капитал по направлениям использования
Направление
Ответственный исполнитель
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-ий год прогнозируемого периода
4-ый год прогнозируемого периода
5-ый год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
Сельское хозяйство
МСХ
Промышленность
МЭБП, МИНТ,
МНГ, МСХ
Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
МИНТ,
МНГ
Обрабатывающая промышленность
МЭБП, МИНТ,
МНГ, МСХ
Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование
МИНТ
Строительство
МРР
Транспорт и складирование
МТК
Информация и связь
МТК
Форма 3
Перечень бюджетных параметров на плановый период
Показатели
Ответственный исполнитель
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-ий год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
Государственный бюджет
Поступления
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Доходы (без учета трансфертов)
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Налоговые поступления
МЭБП
Неналоговые поступления
МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступления от продажи основного капитала
МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступление трансфертов
МЭБП
Гарантированный трансферт из Национального фонда
МЭБП
Целевой трансферт из Национального фонда
МЭБП
Погашение бюджетных кредитов
МФ, МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступления от продажи финансовых активов государства
МФ, МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Расходы
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
% к предыдущему году
МЭБП
Дефицит
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Ненефтяной дефицит
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Республиканский бюджет
Поступления
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Доходы (без учета трансфертов)
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Налоговые поступления
МЭБП
Неналоговые поступления
МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступления от продажи основного капитала
МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступление трансфертов
МЭБП
Гарантированный трансферт из Национального фонда
МЭБП
Целевой трансферт из Национального фонда
МЭБП
обратный трансферт
МЭБП
бюджетные изъятия
МЭБП
Погашение бюджетных кредитов
МФ, МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Поступления от продажи финансовых активов государства
МФ, МЭБП,
администраторы
бюджетных
программ
Расходы
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
в % к предыдущему году
МЭБП
Дефицит
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Ненефтяной дефицит
МЭБП
в % к ВВП
МЭБП
Форма 4
Прогнозный баланс ресурсов и использования по отдельным видам
товаров в натуральном выражении, в тыс. тонн
Показатели
Ответственный исполнитель
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-ий год прогнозируемого периода
4-ый год прогнозируемого периода
5-ый год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
Ресурсы
Производство
Импорт
Использование
Экспорт
Реализация на внутреннем рынке
Перечень видов товаров в натуральном выражении
Оценка показателей
Прогноз показателей
Руды железные агломерированные и неагломерированные, тыс.тонн
МИНТ
Окатыши железорудные, тыс.тонн
МИНТ
Руды медные, тыс.тонн
МИНТ
Руда медно-цинковая, тыс.тонн
МИНТ
Руды алюминиевые (бокситы), тыс.тонн
МИНТ
Свинец в свинцовом концентрате, тыс.тонн
МИНТ
Цинк в цинковом концентрате, тыс.тонн
МИНТ
Руды марганцевые, тыс.тонн
МИНТ
Руды хромовые, тыс.тонн
МИНТ
Концентраты хромовые, тыс.тонн
МИНТ
Чугун передельный, литейный или зеркальный в чушках, болванках или в виде форм в первичных прочих, тонн
МИНТ
Феррохром,тонн
МИНТ
Ферросилиций,тонн
МИНТ
Ферросиликомарганец, тонн
МИНТ
Ферросиликохром,тонн
МИНТ
Сталь нерафинированная, тонн
МИНТ
Плоский прокат, тонн
МИНТ
Серебро необработанное и полуобработанное или в виде порошка, кг
МИНТ
Золото необработанное и полуобработанное или в виде порошка, кг
МИНТ
Алюминий необработанный; оксид алюминия, тонн
МИНТ
Свинец необработанный рафинированный, тонн
МИНТ
Цинк необработанный, тонн
МИНТ
Медь рафинированная необработанная, нелегированная, тонн
МИНТ
Нефть сырая, тыс.тонн
МНГ
Газ природный, млн.куб.м
МНГ
Производство нефтепродуктов, тыс. тонн
МНГ
Пшеница и меслин, тыс. тонн
МСХ
Форма 5
Прогноз предельного роста тарифов на регулируемые услуги
субъектов естественных монополий на пятилетний период
Регулируемые услуги
субъектов естественных монополий
Ответственный исполнитель
Единица измерения
Декабрь текущего года, предшествующему 1-му планируемому году, к декабрю года, предшествующему текущему году

1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы ағымдағы жылдың желтоқсанына жоспарланатын кезеңнің 1- ші жылының желтоқсаны
Болжанатын кезеңнің 1-ші жылының желтоқсанына жоспарланатын кезеңнің 2-ші жылының желтоқсаны
Болжанатын кезеңнің 2-ші жылының желтоқсанына жоспарланатын кезеңнің 3-ші жылының желтоқсаны
Болжанатын кезеңнің 3-ші жылының желтоқсанына жоспарланатын кезеңнің 4-ші жылының желтоқсаны
Болжанатын кезеңнің 4-ші жылының желтоқсанына жоспарланатын кезеңнің 5-ші жылының желтоқсаны
Көрсеткіштерді бағалау
Көрсеткіштердің болжамы
Мұнайды магистральдық құбыр жолдары арқылы тасымалдау
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Тауарлық газды магистральдық құбыр жолдары арқылы тасымалдау
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Тауарлық газды газ таратушы жүйелер бойынша тасымалдау
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Электр энергиясын өңіраралық деңгейдегі электр желілері арқылы беру
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Электр энергиясын өңірлік деңгейдегі желілер арқылы беру мен тарату
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Жылу энергиясын, оның ішінде өндіру, беру, тарату және (немесе) жабдықтау
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Магистральдық темiр жол желiлерi қызметтері
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Порттар қызметтері:
Тиеу-түсіру жұмыстары
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Кеменің кіруі
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Әуежайлардың қызметтері:
Әуе кемесінің ұшуын және қонуын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Әуе кемесінің авиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Жүк-жолаушы үшін 6 сағаттан және жүк ӘК үшін 3 сағаттан астам аялдау орындарын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Су шаруашылығы жүйесінің қызметтері:
Таратушы желілер арқылы су беру
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Кәріз жүйесі қызметтері
ТМРА, ЭБЖМ
ТМРБҚСД
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖІӨ       – жалпы ішкі өнім
ЖҚҚ       – жалпы қосылған құны
НКИ       - нақты көлем индексі
ЕДБ       - екінші деңгейдегі банктер
ЭБЖМ      – Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ИЖТМ      – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
МГМ       – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
АШМ       – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ККМ       – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
МАМ       – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
БҒМ       – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ӨДМ       – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚОСРМ     – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су
ресурстары министрлігі
ҰБ        – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ОАО       – орталық атқарушы органдар
ТМРА      – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі
ЖАО       – жергілікті атқарушы органдар
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрінің
2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ 107 бұйрығына
3-қосымша
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды параметрлерін
есептеуге қажетті көрсеткіштерінің нысандары және тізбесі
1-нысан
Көрсеткіштер
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезең нің 2-ші жылы
Болжанатын кезең нің 3-ші жылы
Болжанатын кезең нің 4-ші жылы
Болжанатын кезең нің 5-ші жылы
көрсеткіштерді бағалау
көрсеткіштердің болжамы
ЖӨӨ, млрд. теңге
ЖӨӨ-нің нақты өзгеруі, алдыңғы жылға қарағанда %-бен
Халықтың жан басына шаққандағы ЖӨӨ, АҚШ долл.
Экономика салаларының ЖҚҚ
Өнеркәсіп, өткен жылға қарағанда %-бен
Тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді өңдеу, өткен жылға қарағанда %-бен
Көмір және лигнит өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Мұнай және газ конденсатын өндіру көлемі, жылына млн. тонна
Табиғи газ өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Темір кендерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Түсті металдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Тау-кен өндіру өнеркәсібінің өзге де салалары өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Тау-кен өндіру өнеркәсібі саласындағы техникалық қызметтердің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Өңдеу өнеркәсібі, өткен жылға қарағанда %-бен
Тамақ өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Сусындар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Темекі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Тоқыма бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Киім өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Былғары және оған жататын өнімдерді өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Жиһаздан басқа ағаштан және тоздан жасалған бұйымдарды өндірудің; сабаннан және өруге арналған материалдан жасалған бұйымдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Қағаз және қағаздан жасалған өнімдер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Мұнай өңдеу өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Химия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Резеңке және пластмасса бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Өзге де металл емес минералды өнімдер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Металлургия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Қара металлургия өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Негізгі асыл және түсті металл өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Машина жасау өнімдерін өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
компьютерлер, электрондық және оптикалық өнімдерді өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
электр жабдықтарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
өзге санаттарға қосылмаған машиналар мен жабдықтар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
автокөлік құралдарын, трейлерлер және жартылай тіркемелер өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
өзге де көлік құралдарын өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Жиһаз өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Өзге де дайын бұйымдар өндірудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау, өткен жылға қарағанда %-бен
Электр энергиясын өндіру, беру және бөлудің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Ауыл шаруашылығы
Ауыл шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
Өсімдік шаруашылығы өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Астықтың жалпы түсімі, мың тонна
оның ішінде бидай, мың тонна
күріш, мың тонна
Мал шаруашылығы өнімінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Қоршаған орта
Орман шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
Балық шаруашылығы, өткен жылға қарағанда %-бен
Құрылыс
Құрылыс жұмыстарының НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Көлік
Көлік және қоймаға жинақтау қызметтері, өткен жылға қарағанда %-бен
Байланыс
Ақпарат және байланыс қызметтерінің НКИ, өткен жылға қарағанда %-бен
Сауда
Көтерме және бөлшек сауда; автомобильдер мен мотоциклдерді жөндеу, өткен жылға қарағанда %-бен
Әлеуметтік саланың көрсеткіштері
Экономикалық белсенді халықтың саны, мың адам
Жұмыспен қамтылған халықтың саны, мың адам
олардан: жалдамалы қызметкерлер, мың адам
өзін өзі жұмыспен қамтылғандар, мың адам
Жұмыссыздардың саны, мың адам
Жұмыссыздық деңгейі, экономикалық белсенді халыққа шаққанда, %-бен
Барлығы кадрлар қажеттілігі, мың адам
Орташа айлық номиналдық жалақы, теңге
Нақты еңбекақының индексi, алдыңғы жылға %
Айлық есептiк көрсеткiш, теңге
Зейнеткерлердiң саны, мың адам.
Ең төменгі күнкөріс деңгейі, теңге
Ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар халықтың үлесі
Орта техникалық білімі бар кадрларды оқытып шығару, адам
Жоғары білімі бар кадрлар даярлап шығару барлығы, адам
Жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлап шығару, адам
2-нысан
Жоспарлы кезеңге арналған өңірдің бюджет
параметрлерінің тізбесі
Көрсеткіштер
1-ші жоспарланатын жылдың алдындағы жыл
Болжанатын кезең нің 1-ші жылы
Болжанатын кезеңнің2-ші жылы
Болжанатын кезеңнің3-ші жылы
бағалау
болжам
Түсімдер
ЖӨӨ-ге қарағанда %
Кірістер (тарнсферттерді есептемегенде)
ЖӨӨ-ге қарағанда %
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсімдер
Трансферттер түсімдері
Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферт
Бюджеттік кредиттерді өтеу
Мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер
Шығыстар
ЖӨӨ-ге қарағанда %-бен
Өткен жылға қарағанда %
Тапшылық
ЖӨӨ-ге қарағанда %-бен
Мұнайға қатысты емес тапшылық
ЖІӨ-ге қарағанда %-бен
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖІӨ – жалпы ішкі өнім
ЖӨӨ – жалпы өңірлік өнім
ЖҚҚ – жалпы қосылған құны
ЕДБ - екінші деңгейдегі банктер
НКИ - нақты көлем индексі

Декабрь 1-го года прогнозируемого периода к декабрю текущего года, предшествующему 1-му планируемому году
Декабрь 2-го года прогнозируемого периода к декабрю 1-го года прогнозируемого периода
Декабрь 3-го года прогнозируемого периода к декабрю 2-го года прогнозируемого периода
Декабрь 4-го года прогнозируемого периода к декабрю 3-го года прогнозируемого периода
Декабрь 5-го года прогнозируемого периода к декабрю 4-го года прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
Транспортировка нефти по магистральным трубопроводам
АРЕМ
МЭБП
Транспортировка товарного газа по магистральным газопроводам
АРЕМ
МЭБП
Транспортировка товарного газа по газораспределительным системам
АРЕМ
МЭБП
Передача электрической энергии по электрическим сетям межрегионального уровня
АРЕМ
МЭБП
Передача и распределение электрической энергии по сетям регионального уровня
АРЕМ
МЭБП
Производство, передача, распределение и (или) снабжение тепловой энергией
АРЕМ
МЭБП
Услуги магистральных железнодорожных сетей
АРЕМ
МЭБП
Услуги портов:
Погрузочно-разгрузочные работы
АРЕМ
МЭБП
Судозаход
АРЕМ
МЭБП
Услуги аэропортов:
Услуги по обеспечению взлета и посадки воздушного судна
АРЕМ
МЭБП
Услуги по обеспечению авиационной безопасности
АРЕМ
МЭБП
Услуги по обеспечению места стоянки сверх 3-х часов для грузовых и 6-ти часов для грузопассажирских ВС
АРЕМ
МЭБП
Услуги водохозяйственной системы:
Подача воды по распределительным сетям
АРЕМ
МЭБП
Услуги канализационной системы
АРЕМ
МЭБП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВВП – Валовой внутренний продукт
ВДС – Валовая добавленная стоимость
ИФО – Индекс физического объема
БВУ – Банки второго уровня
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики
Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
ЦГО – Центральные государственные органы
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
МИО – Местный исполнительный орган
Приложение 3
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 21 апреля 2014 года № 107
Формы и перечень показателей, необходимых для расчета
прогнозных параметров социально-экономического развития региона
Форма 1
Показатели
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-ий год прогнозируемого периода
4-ый год прогнозируемого периода
5-ый год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
ВРП, млрд. тенге
Реальное изменение ВРП в % к предыдущему году
ВРП на душу населения, долл. США
ВДС отраслей экономики
Промышленность, в % к предыдущему году
Горнодобывающая промышленность и разработки карьеров, в % к предыдущему году
ИФО добычи угля и лигнита, % к предыдущему году
Объем добычи нефти и газового конденсата, млн. тонн за год
ИФО добычи природного газа, % к предыдущему году
ИФО добычи железных руд, % к предыдущему году
ИФО добычи цветных металлов, % к предыдущему году
ИФО продукции прочих отраслей горнодобывающей промышленности, % к предыдущему году
ИФО технических услуг в области горнодобывающей промышленности, % к предыдущему году
Обрабатывающая промышленность, в % к предыдущему году
ИФО производства продуктов питания, % к предыдущему году
ИФО производства напитков, % к предыдущему году
ИФО производства табачных изделий, % к предыдущему году
ИФО производства текстильных изделий % к предыдущему году
ИФО производства одежды, % к предыдущему году
ИФО производства кожаной и относящейся к ней продукции, % к предыдущему году
ИФО производства деревянных и пробковых изделий, кроме мебели; производства изделий из соломки и материалов для плетения, % к предыдущему году
ИФО производства бумаги и бумажной продукции, % к предыдущему году
ИФО производства продуктов нефтепереработки, % к предыдущему году
ИФО производства продуктов химической промышленности, % к предыдущему году
ИФО производства резиновых и пластмассовых изделий, % к предыдущему году
ИФО производства прочей неметаллической минеральной продукции, % к предыдущему году
ИФО производства продукции металлургической промышленности, % к предыдущему году
ИФО производства продукции черной металлургии, % к предыдущему году
ИФО производства основных благородных и цветных металлов, % к предыдущему году
ИФО производства готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования, % к предыдущему году
ИФО производства продукции машиностроения, % к предыдущему году
ИФО производства компьютеров, электронной и оптической продукции, % к предыдущему году
ИФО производства электрического оборудования, % к предыдущему году
ИФО производства машин и оборудования, не включенных в другие категории, % к предыдущему году
ИФО производства автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов, % к предыдущему году
ИФО производства прочих автотранспортных средств, % к предыдущему году
ИФО производства мебели, % к предыдущему году
ИФО производства прочих готовых изделий, % к предыдущему году
Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование, в % к предыдущему году
ИФО производства, передачи и распределения электроэнергии, % к предыдущему году
Сельское хозяйство
Сельское хозяйство, в % к предыдущему году
ИФО продукции растениеводства, % к предыдущему году
Валовый сбор зерновых, тыс. тонн
в том числе пшеницы, тыс. тонн
риса, тыс. тонн
ИФО продукции животноводства, в % к предыдущему году
Окружающая среда
Лесное хозяйство, в % к предыдущему году
Рыбное хозяйство, в % к предыдущему году
Строительство
ИФО строительных работ, в % к предыдущему году
Транспорт
Услуги транспорта и складирования, в % к предыдущему году
Связь
ИФО услуг информации, % к предыдущему году
ИФО услуг связи, % к предыдущему году
Торговля
Оптовая торговля, % к предыдущему году
Розничная торговля, % к предыдущему году
Показатели социальной сферы
Численность экономически активного населения, тыс. человек
Численность занятых, тыс. человек
из них наемные работники, тыс.человек
самостоятельно занятые, тыс. человек
Численность безработных, тыс. человек
Уровень безработицы, % к экономически активному населению
Всего потребность в кадрах, тыс.чел.
Среднемесячная номинальная заработная плата, тенге
Индекс реальной заработной платы, % к предыдущему году
Численность пенсионеров, тыс. чел.
Доля населения с доходами ниже прожиточного минимума, %
Выпуск кадров с техническим и профессиональным образованием, чел.
Выпуск кадров с высшим образованием, чел.
Выпуск кадров с послевузовским образованием, чел.
Форма 2
Бюджетные параметры региона на плановый период
Показатели
Текущий год, предшествующий 1-му планируемому году
1-ый год прогнозируемого периода
2-ой год прогнозируемого периода
3-й год прогнозируемого периода
Оценка показателей
Прогноз показателей
Поступления
в % к ВРП
Доходы (без учета трансферта)
в % к ВРП
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступление трансфертов
Погашение бюджетных кредитов
Поступления от продажи финансовых активов государства
Расходы
в % к ВРП
% к предыдущему году
Дефицит
в % к ВРП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВВП - Валовой внутренний продукт
ВРП - Валовой региональный продукт
ВДС - Валовая добавленная стоимость
ИФО - Индекс физического объема