Шалқар ауданы бойынша мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 239 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 желтоқсанда № 4092 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 98 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 15.05.2017 № 98 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін ай сайынғы жалдау ақы мөлшері 1шаршы метрге жалдау ақысынан есеп айырысудан шығып, 1 және 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы Е. Шотанов
Аудан әкімдігінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 239 қаулысына № 1 қосымша
Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілген үйдегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері (2 пәтерлі тұрғын үйлерде)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2013 жылы салынған 1 пәтердің сметалық құны - 5563600 тг.
Ц-2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 79480 тг.
Е-2013 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы -70,0 ш.м.
Т-2013 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г - 2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылғ 1 шаршы метрін
пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 0 тг.
Р - тұрғын үйді күтіп ұстауға қажетті төлемдер
сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге)
А-үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері
(1 айға 1 шаршы метр үшін теңге );
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12:Е

Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах по Шалкарскому району.
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 11 ноября 2014 года № 239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 09 декабря 2014 года № 4092. Утратило силу постановлением акимата Шалкарского района Актюбинской области от 15 мая 2017 года № 98
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Шалкарского района Актюбинской области от 15.05.2017 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года №148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" и приказа председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда", акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер ежемесячной арендной платы за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Шалкарского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложению 1 и 2.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района Е. Шотанов
Приложение № 1 к постановлению акимата района от 11 ноября 2014 года № 239
Размер ежемесяной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Шалкарского района (2-х квартирных жилых домах)
При расчета арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры построенного в 2013 году - 5563600 тг.
Ц-стоимость строительства 1 квадратного метра жилья
построенного в 2013 году - 79480 тг.
Е-общая площадь жилья построенного в 2013 году - 70,0 кв.м.
Т-расчетный срок службы зданий построенного в 2013 году - 100 лет.
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на
эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт
жилого дома построенного в 2013 году - 0 тг.
Р – сумма платежей, необходимая на содержание
жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А – размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
Для арендных домов построенных в 2013 году:
Р=Г:12:Е

Р=0:12:70=0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79480:100 :12 +0 =66,23 тг
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері – 66,23 теңге.
Аудан әкімдігінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 239 қаулысына № 2 қосымша
Шалқар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілген үйдегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері (1 пәтерлі тұрғын үйде)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2013 жылы салынған 1 пәтердің сметалық құны - 7621922 тг.
Ц-2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 79893 тг.
Е-2013 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы -95,4 ш.м.
Т-2013 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г - 2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылғ 1 шаршы метрін
пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 0 тг.
Р - тұрғын үйді күтіп ұстауға қажетті төлемдер
сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге)
А-үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері
(1 айға 1 шаршы метр үшін теңге );
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12:Е
Р=0:12:95,4=0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79893:100 :12 +0 =67 тг
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері – 67 теңге.

Р=0:12:70=0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79480:100:12+0= 66,23 тг
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц – 66,23 тенге.
Приложение № 2 к постановлению акимата района от 11 ноября 2014 года № 239
Размер ежемесяной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Шалкарского района (1 квартирном жилом доме)
При расчета арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры построенного в 2013 году - 7621922 тг.
Ц-стоимость строительства 1 квадратного метра жилья
построенного в 2013 году - 79893 тг.
Е-общая площадь жилья построенного в 2013 году - 95,4 кв.м.
Т-расчетный срок службы зданий построенного в 2013 году - 100 лет.
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на
эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт
жилого дома построенного в 2013 году - 0 тг.
Р – сумма платежей, необходимая на содержание
жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А – размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
Для арендных домов построенных в 2013 году:
Р=Г:12:Е
Р=0:12:95,4=0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79893:100:12+0= 67 тг
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц – 67 тенге.