"Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 17-8 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 29-8 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 қазанда № 2348 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 қарашадағы № 40-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облыстық мәслихатының 12.11.2019 № 40-3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағы 12-2) тармақшасына және "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 8 бабының 3 тармағына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 17-8 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2032 болып тіркелген, 2013 жылғы 05 қарашасында № 140 (17828) "Ақ жол" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы атағын беру Қағидаларының 3 тармағындағы:
"Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағы ерекше сіңірген еңбегінің белгісі ретінде, өмірбаяны Жамбыл облысымен (қаласымен, ауданымен) 10 жылдан кем емес байланысты, келесі талаптардың біріне сәйкес келетін азаматтарға беріледі:" сөздерін "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағы ерекше сіңірген еңбегінің белгісі ретінде, жалпы өмірбаяны республикамен, облыспен (қаламен, ауданмен) 10 жылдан кем емес байланысты келесі талаптарға сәйкес келетін азаматтарға беріледі:" сөздерімен ауыстыру;
7 тармағындағы:
"Атақ беру жылына бір рет жүзеге асырылады және Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орайластырылып беріледі. Атақ беру жылына облыс деңгейінде үштен аспайтын, Тараз қаласы деңгейінде бестен аспайтын, аудан деңгейінде бестен аспайтын азаматтарға берілуі тиіс" сөздерін "Атақ беру жылына облыстық деңгейде бесеуден асырмай, Тараз қаласы деңгейінде бесеуден асырмай, аудандық деңгейде жылына бес азаматтан асырмай берілуі мүмкін." сөздерімен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Жамбылского областного маслихата от 27 сентября 2013 года № 17-8 "О Правилах присвоения звания Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)"
Решение маслихата Жамбылской области от 25 сентября 2014 года № 29-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 октября 2014 года № 2348. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 12 ноября 2019 года № 40-3
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 12.11.2019 № 40-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата от 27 сентября 2013 года № 17-8 "О Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2032, опубликовано 05 ноября 2013 года в газете "Знамя труда" № 135 (17851) следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 Правил присвоения звания "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района):
слова "Звание "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" присваивается гражданам за особые заслуги, чья биография связана с Жамбылской областью, (городом, районом) не менее 10 лет, соответствующим одному из следующих требований:" заменить словами "Звание "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" присваивается гражданам за особые заслуги, чья биография связана с республикой, областью, (городом, районом) не менее 10 лет, соответствующим одному из следующих требований:
в пункте 7:
слова "Присвоение Звания осуществляется один раз в год и приурочивается ко Дню Независимости Республики Казахстан. Звание может быть присвоено на областном уровне не более чем трем, на уровне города Тараз не более чем пяти, на районном уровне не более чем пяти гражданам в год" заменить словами "Звание может быть присвоено на областном уровне не более чем пяти, на уровне города Тараз не более чем пяти, на районном уровне не более чем пяти гражданам в год";

7.1) "Жамбыл облысының құрылғанына 75 жыл толуына және Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 70 жылдығына орай бір рет "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағы облыс, аудан және Тараз қаласы деңгейінде оннан аспайтын азаматқа берілуі мүмкін" деген тармақшасымен толықтырылсын.
13 тармағы алып тасталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың білім, денсаулық сақтау, әлеуметтік-мәдени даму, қоғамдық және жастар ұйымдарымен байланыс және әйелдер істері мен отбасы-демографиялық саясат мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
Қ. Терлікбаев Б. Қарашолақов

дополнить подпунктом 7.1) "Единожды в связи с празднованием 75-летия образования Жамбылской области и 70-летия Победы в Великой Отечественной войне звание "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" может быть присвоено на уровне области, района и города Тараз не более чем десяти гражданам".
пункт 13 исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам образования, здравоохранения, социально-культурного развития и по связям с общественными, молодежными организациями и по делам женщин и семейно-демографической политике.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
К. Терликбаев Б. Карашолаков