"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2014 жылғы 12 қыркүйектегі № 47/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 қыркүйекте № 2756 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 33/03 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 17.06.2015 № 33/03 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Заңдарына және "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы"" Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 36/02 қаулысы жойылсын.
3. "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы"" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 10 маусымдағы № 35/07 қаулысының (2013 жылдың 16 шілдесінде № 2361 Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2013 жылғы 25 шілдедегі № 126-127 (21533) "Орталық Қазақстан" және 2013 жылғы 25 шілдедегі № 104-105 (21437-21438) "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған)) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
Постановление акимата Карагандинской области от 12 сентября 2014 года № 47/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 сентября 2014 года № 2756. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 17 июня 2015 года № 33/03
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 17.06.2015 № 33/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и  постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)".
2. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 17 июля 2014 года № 36/02 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"".
3. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 10 июня 2013 года № 35/07 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 16 июля 2013 года № 2361, опубликовано в газетах "Орталық Қазақстан" от 25 июля 2013 года № 126-127 (21533) и "Индустриальная Караганда" от 25 июля 2013 года № 104-105 (21437-21438)).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының
әкімі                                      Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 47/02 қаулысымен
бекітілген
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" – мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қарағанды облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің келісімі бойынша "Қарағанды облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Қарағанды облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – облыстың жергілікті атқарушы органының ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімі немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карагандинской области                     Н. Абдибеков
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 12 сентября 2014 года
№ 47/02
Регламент государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Карагандинской области" по согласованию с государственным учреждением "Управление по делам религий Карагандинской области" (далее – услугодатель), юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Карагандинской области".
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение местного исполнительного органа области о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения или о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности" (далее - стандарт).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Көрсетілетін қызметті берушіге қағаз түрінде ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес өтініші және стандарттың 9-тармағына сәйкес қоса берілген құжаттары (бұдан әрі - өтініш) мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері тіркейді және басшыға 30 (отыз) минуттың ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама қоя отырып, жауапты орындаушыны 30 (отыз) минуттың ішінде таңдайды;
3) жауапты орындаушы шешім жобасын дайындайды және келісуші мемлекеттік органмен келісуге жолдау үшін сұранымды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына (күнтізбелік 2 күн ішінде) жолдайды;
4) келісуші мемлекеттік органның келісуі немесе бас тартуы күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
5) теріс жауап болған жағдайда, бас тарту туралы дәлелденген жауап дайындалады, басшының қолы қойылады және кеңсеге жолданады (3 жұмыс күні ішінде);
6) келісуші мемлекеттік органанның оң жауабы болған жағдайда, шешім жобасын облыстық әкімдікпен келісу жұмыстары күнтізбелік 22 (жиырма екі) күн ішінде жүргізіледі;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шешімді 30 (отыз) минуттың ішінде тіркейді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) басшының бұрыштамасы;
3) қол қойылған сұранымды;
4) келісу нәтижесі;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуден дәйекті бас тарту;
6) қол қойылған шешім;
7) көрсетілетін қызметті алушыға шешімді беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) келісуші мемлекеттік орган;
5) облыс әкімдігі.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері тіркейді және басшыға 30 (отыз) минуттың ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама қоя отырып, жауапты орындаушыны 30 (отыз) минуттың ішінде таңдайды;

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно приложениям 1 и 2 к стандарту с прилагаемыми документами согласно пункта 9 стандарта (далее – заявление).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает руководителю в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя выбирает ответственного исполнителя с наложением резолюции в течение 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель готовит проект решения и направляет запрос на подпись руководителю услугодателя для направления на согласование в согласующий государственный орган, (в течение 2 календарных дней);
4) согласование либо отказ согласующего государственного органа в течение 5 (пяти) календарных дней;
5) при отрицательном ответе подготавливается мотивированный ответ об отказе, подписывается руководителем и направляется в канцелярию (в течение 3 рабочих дней);
6) при положительном ответе согласующего государственного органа ведется работа по согласованию с областным акиматом проекта решения в течение 22 (двадцати двух) календарных дней;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует решение в течение 30 (тридцати) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) виза руководителя;
3) подписанный запрос;
4) результат согласования;
5) мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
6) подписанное решение;
7) выдача решения услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель;
4) согласующий государственный орган;
5) акимат области.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает руководителю в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя выбирает ответственного исполнителя с наложением резолюции в течение 30 (тридцати) минут;

3) жауапты орындаушы шешім жобасын дайындайды және келісуші мемлекеттік органмен келісуге жолдау үшін сұранымды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына (күнтізбелік 2 күн ішінде) жолдайды;
4) келісуші мемлекеттік органның келісуі немесе бас тартуы күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
5) теріс жауап болған жағдайда, бас тарту туралы дәлелденген жауап дайындалады, басшының қолы қойылады және кеңсеге жолданады (3 жұмыс күні ішінде);
6) келісуші мемлекеттік органанның оң жауабы болған жағдайда, шешім жобасын облыстық әкімдікпен келісу жұмыстары күнтізбелік 22 (жиырма екі) күн ішінде жүргізіледі;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері шешімді 30 (отыз) минуттың ішінде тіркейді.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында берілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында берілген.
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттаудың блок-схемасы
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

3) ответственный исполнитель готовит проект решения и направляет запрос на подпись руководителю услугодателя для направления на согласование в согласующий государственный орган, (в течение 2 календарных дней);
4) согласование либо отказ согласующего государственного органа в течение 5 (пяти) календарных дней;
5) при отрицательном ответе подготавливается мотивированный ответ об отказе, подписывается руководителем и направляется в канцелярию (в течение 3 рабочих дней);
6) при положительном ответе согласующего государственного органа ведется работа по согласованию с областным акиматом проекта решения в течение 22 (двадцати двух) календарных дней;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует решение в течение 30 (тридцати) минут.
10. Блок-схема описания последовательности прохождения каждой процедуры (действия) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения)"
Блок-схема описания последовательности прохождения каждой процедуры (действия) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения)"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: