Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту және Қарағанды облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 44/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 1 қазанда № 2778 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 50/06 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 02.09.2015 № 50/06 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарына, "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 қаулысына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "ІІ, ІІІ және ІV санат объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қарағанды облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі                  Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 тамыз

Об утверждении регламентов государственных услуг и признании утратившими силу некоторых постановлений акимата Карагандинской области
Постановление акимата Карагандинской области от 27 августа 2014 года № 44/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 1 октября 2014 года № 2778. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 2 сентября 2015 года № 50/06
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 02.09.2015 № 50/06 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории";
2) регламент государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий";
3) регламент государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства".
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Карагандинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Н. Абдибеков
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 27 августа 2014 года

№ 44/02 қаулысына қосымша
Қарағанды облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. "ІІ, ІІІ және ІV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 29/01 қаулысы (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу Тiзiлiмiнде № 2351 тіркелген, 2013 жылғы 23 шілдедегі № 124-125 "Орталық Қазақстан" және № 102-103 "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған);
2. "ІІ, ІІІ және ІV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 29/02 қаулысы (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу Тiзiлiмiнде № 2352 тіркелген, 2013 жылғы 23 шілдедегі № 124-125 "Орталық Қазақстан" және № 102-103 "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған);
3) "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 13 маусымдағы № 36/01 қаулысы (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу Тiзiлiмiнде № 2360 тіркелген, 2013 жылғы 27 шілдедегі № 128-129 "Орталық Қазақстан" және № 106 "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған).
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 тамыз
№ 44/02 қаулысымен
бекітілген
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санат объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – қызмет) жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу не көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде және электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

№ 44/02
Перечень утративших силу некоторых постановлений
акимата Карагандинской области
1. Постановление акимата Карагандинской области от 22 мая 2013 года № 29/01 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2351, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" № 102-103 и "Орталық Қазақстан" № 124-125 от 23 июля 2013 года).
2. Постановление акимата Карагандинской области от 22 мая 2013 года № 29/02 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2352, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" № 102-103 и "Орталық Қазақстан" № 124-125 от 23 июля 2013 года).
3. Постановление акимата Карагандинской области от 13 июня 2013 года № 36/01 "Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2360, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" № 106 и "Орталық Қазақстан" № 128-129 от 27 июля 2013 года).
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 августа 2014 года
№ 44/02
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) центр обслуживания населения (далее - ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма представления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" қаулысымен бекітілген "ІІ, ІІІ және IV санат объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) нысан бойынша рұқсат алуға қағаз тасымалдағыштағы өтініш;
ХҚО-ға немесе порталға жүгінген кезде: Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ХҚО қызметкерінің немесе қызмет алушыға ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында рұқсат алуға өтінім болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, өтініштің қабылдануын оның көшірмесіне құжаттар пакетін қабылдау күнін көрсетіп белгі соғумен растайды және құжаттарды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі кіріс хат-хабарлары журналына тіркеу болып табылады;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыға жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды орындауға беру болып табылады;
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, дайындайды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады: рұқсат беру (1 (бір) айдан аспайды), II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беруді қайта рәсімдеу (1 (бір) ай ішінде); өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап (15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде). Рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып мемлекеттік қызметтің нәтнжесін дайындау болып табылады;
5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа, рұқсат беруді қайта рәсімдеуге немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі мемлекеттік қызметтің нәтнжесіне қол қою және оны көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне жолдау болып табылады;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю:
является заявка для получения разрешения на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан (далее - Стандарт);
при обращении в ЦОН или портал: запрос для получения разрешения по форме согласно приложению 1 Стандарта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа или услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, подтверждает принятие заявления отметкой на его копии с указанием даты приема пакета документов и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является регистрация в журнале входящей корреспонденции;
3) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является передача документов на исполнение;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя: разрешение (не более 1 (одного) месяца), переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий (в течение 1 (одного) месяца); мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (в течение 15 (пятнадцати) календарных дней). Результатом процедуры (действия) результата государственной услуги является подготовка выходного документа;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления сотруднику канцелярии услугодателя (не более 15 (пятнадцати минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписание результата государственной услуги и передача его в канцелярию услугодателя;

6) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты, рұқсат беруді қайта рәсімдеуді не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (15 (он бес) минуттан аспайды). Рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі мемлекеттік қызмет болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады (15 (он бес) минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыға жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды).
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, дайындайды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады: рұқсат беру (1 (бір) айдан аспайды), II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беруді қайта рәсімдеу (1 (бір) ай ішінде); өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап (15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде);
5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы рұқсатқа, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды).
6) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты, рұқсат беруді қайта рәсімдеуді не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (15 (он бес) минуттан аспайды).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау әртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю (не более 15 (пятнадцати минут). Результатом процедуры (действия) является выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю (не более 15 (пятнадцати) минут);
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя: разрешение (не более 1 (одного) месяца), переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий (в течение 1 (одного) месяца) или мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (в течение 15 (пятнадцати) календарных дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет разрешение, либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления сотруднику канцелярии услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (не более 15 (пятнадцати) минут).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

8. Көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызмет беруші арқылы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) 1-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің порталда логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
2) 1-шарт – порталда тіркелген қызметкер туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – портал арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты деректері туралы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар-жоғын тексеру;
7) 5-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізіп, оны сұрату нысанына қосуы;
9) 7-үдеріс – порталда сұратуды тіркеу және көрсетілетін қызметті өңдеу;
көрсетілетін қызмет берушінің рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелеріне сәйкестілігін тексеру;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушының талаптарына және негіздемелеріне сәйкестілігін тексеруі;
11) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттарды) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдаланумен қалыптастырылады.
9. Көрсетілетін қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через портал в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также о данных доверенности представителя услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в портале;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в портале;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в портале и обработка услуги в портале;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной в портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через услугодателя приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.

10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын келтіре отырып ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) 1-үдеріс – ХҚО операторының қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) порталға енгiзуі (1 минут ішінде);
2) 2-үдеріс – ХҚО операторының таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының көрсетілетін қызмет алушының деректерін енгізуі (2 минут ішінде);
3) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының деректері туралы сұратуды портал арқылы;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызмет алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да деректерінің, сенімхат деректерінің болуын тексеру (1 минут ішінде);
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызмет алушы деректерінің, сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру (2 минут ішінде);
6) 5-үдеріс – ХҚО операторының қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізіп, оны өтінім нысанына қосуы, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрату толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – ХҚО операторының ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қолы қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) портал арқылы жолдау (2 минут ішінде);
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты порталда тіркеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушының талаптарына және рұқсат беру үшін негіздемелерге сәйкестігін тексеруі;
10) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚО операторы арқылы порталда қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты) алуы.
11. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 3-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
ХҚО қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше жағдай көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпияларын құрайтын мәліметтерін пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар пакетін тапсырған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді.

10. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в портал логина и пароля (процесс авторизации) для оказании услуги (в течение 1 минуты);
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН, вывод на экран формы запроса для оказании государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя (в течении 2-х минут);
3) процесс 3 – направление запроса через портал о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в портале, данных доверенности (в течение 1 минуты);
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в портале, данных доверенности (в течение 2-х минут);
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных услугополучателем, прикрепление их к форме заявки, удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через портал (в течении 2-х минут);
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в портале;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портал;
11) процесс 9 – получение услугополучателя через оператора ЦОН результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категории) сформированной в портале.
11. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Работник ЦОН получает письменное согласие услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренным Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 Стандарта.

12. Портал арқыл мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады), жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) көмегімен тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЕЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгiзу процесі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрату нысанына электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркеп көрсетілетін қызметті алушының деректерін толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуға қол қоюды куәландыру үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және тіркеу куәліктерінің кері қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде бар-жоғын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіру деректерінің және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген деректердің арасындағы сәйкестікті тексеру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсетуге сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-үдеріс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) порталда тіркеу және сұратуды порталда өңдеу;
11) 3-шарт – қызмет берушінің рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушының талаптарына және негіздемелеріне сәйкестілігін тексеру;
12) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое храниться в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале) индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и бизнес идентификационного номера (далее - БИН);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения подписания запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін мемлекеттік қызметті (ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) алуы. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 4-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін толық сипаттау осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезектілігінің әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу мерзімі көрсетілген сипаттамасының блок-сызбасы
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-әрекеттың диаграммасы
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттер, халыққа қызмет көрсету орталығы, "электрондық үкiметтiң" веб-порталы арқылы қызмет көрсету;
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 тамыз

13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории), сформированной в портале. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается интернет – ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Блок – схема
описания последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории"
СФЕ – структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 августа 2014 года

№ 44/02 қаулысымен
бекітілген
"II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында, "келісілді/келісілген жоқ" деген тұжырыммен II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде және электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" қаулысымен бекітілген "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) нысан бойынша рұқсат алуға қағаз тасымалдағыштағы өтініш;
ХҚО-ға немесе порталға жүгінген кезде: Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ХҚО қызметкерінің немесе қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында рұқсат алуға өтінім болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

№ 44/02
Регламент государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) центр обслуживания населения (далее - ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий с выводом "согласовывается/не согласовывается", в форме электронного документа удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма представления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю:
является заявление для получения заключения на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее - Стандарт);
при обращении в ЦОН или портал: запрос для получения заключения по форме согласно приложению 1 Стандарта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника услугодателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:

1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, өтініштің қабылдануын оның көшірмесіне құжаттар пакетін қабылдау күнін көрсетіп белгі соғумен растайды және құжаттарды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі кіріс хат-хабарлары журналына тіркеу болып табылады;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысына жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысына жұмыс үшін беру болып табылады;
4) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыға жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды орындауға беру болып табылады;
5) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, дайындайды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады: мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру (1 (бір) айдан аспайды), мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қайталап беру (10 (он) жұмыс күнінен аспайды); алдын ала сараптама (5 (бес) жұмыс күнінен аспайды). Рәсімнің нәтижесі мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі мемлекеттік қызметтің нәтижесіне рәсімнің дайындау болып табылады;
6) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысына қол қояды және көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды) не алдын ала сараптаманың нәтижелерін тексереді (15 (он бес) минуттан аспайды) және өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызмет берушінің басшысына жолдайды. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі шығыс құжатын тексеру, қол қою, не дәлелді бас тартуды басшыға қол қою үшін қайыра жолдау болып табылады;
7) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (5 (бес) минуттан аспайды). Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі құжатқа қол қою және оны кеңсеге қайыра жолдау болып табылады;

1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, подтверждает принятие заявления отметкой на его копии с указанием даты приема пакета документов и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является регистрация в журнале входящей корреспонденции;
3) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет руководителю отдела услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является передача документов руководителю отдела услугодателя для работы;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является передача документов на исполнение;
5) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает и предоставляет руководителю отдела услугодателя: выдача заключений государственной экологической экспертизы (не более 1 (одного) месяца), выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы - не более 10 (десять) рабочих дней; предварительная экспертиза – не более 5 (пять) рабочих дней. Результатом процедуры (действия) является подготовка результата государственной услуги;
6) руководитель отдела услугодателя подписывает и направляет заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий сотруднику канцелярии услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут) либо проверяет результаты предварительной экспертизы (не более 15 (пятнадцати) минут) и направляет мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления руководителю услугодателя. Результатом процедуры (действия) является проверка результата государственной услуги является проверка выходного документа, подписание, либо перенаправление мотивированного отказа руководителю для подписания;
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления сотруднику канцелярии услугодателя (не более 5 (пяти) минут). Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписание документа и направление в канцелярию;

8) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын не көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (15 (он бес) минуттан аспайды). Рәсімінің нәтижесі (іс-қимылының) мемлекеттік қызметтін нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады (15 (он бес) минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттарды қарайды және қызмет берушінің бөлім басшысына жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, дайындайды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсынады: мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру (1 (бір) айдан аспайды), мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қайталап беру (10 (он) жұмыс күнінен аспайды), алдын ала сараптама (5 (бес) жұмыс күнінен аспайды);
6) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы қорытындыға қол қояды және көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды) не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тексереді (15 (он бес) минуттан аспайды) және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қою үшін ұсынады;
7) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды (5 (бес) минуттан аспайды);

8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более 15 (пятнадцати) минут). Результатом процедуры (действия) является выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет документы услугодателю;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет руководителю отдела услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
5) ответственный исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет руководителю отдела услугодателя заключение государственной экологической экспертизы (не более 1 (одного) месяца), повторное заключение государственной экологической экспертизы - не более 10 (десять) рабочих дней; либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, предварительная экспертиза – не более 5 (пять) рабочих дней;
6) руководитель отдела услугодателя подписывает и направляет заключение сотруднику канцелярии услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут) либо проверяет мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (не более 15 (пятнадцати) минут) и предоставляет руководителю услугодателя для подписания;
7) руководитель услугодателя подписывает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет заключение сотруднику канцелярии услугодателя (не более 5 (пяти) минут);

8) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын не көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (15 (он бес) минуттан аспайды).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызмет беруші арқылы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) 1-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің порталдағы деректердің мемлекеттік базасының автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
2) 1-шарт – порталда көрсетілетін қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – жеке және заңды тұлғалар деректерінің порталы арқылы қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар-жоғын тексеру;
7) 5-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізіп, оны сұрату нысанына қосуы;
9) 7-үдеріс – порталда сұратуды тіркеу және көрсетілетін қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушының талаптарына және негіздемелеріне сәйкестілігін тексеруі;
11) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более 15 (пятнадцати) минут).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в автоматизированное рабочее место государственной базы данных портала для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через портал данные физических и юридических лиц о данных услугополучателя, а также о данных доверенности представителя услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в портале;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в портале;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса и обработка услуги в портале;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи заключения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдаланумен қалыптастырылады.
9. Көрсетілетін қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын келтіре отырып ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) 1-үдеріс – ХҚО операторының қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) порталға енгiзуі (1 минут ішінде);
2) 2-үдеріс – ХҚО операторының таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының көрсетілетін қызмет алушының деректерін енгізуі (2 минут ішінде);
3) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының деректері туралы сұратуды портал арқылы жіберу;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызмет алушының порталда болуын тексеру (1 минут ішінде);
5) 4-үдеріс – порталда көрсетілетін қызмет алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру (2 минут ішінде);
6) 5-үдеріс – ХҚО операторының қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізіп, оны өтінім нысанына қосуы, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрату толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – ХҚО операторының ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қолы қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) портал арқылы жолдау (2 минут ішінде);
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты порталда тіркеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушының талаптарына және рұқсат беру үшін негіздемелерге сәйкестігін тексеруі.
10) 8-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚО операторы арқылы порталда қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын) алуы.
11. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 3-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
ХҚО қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше жағдай көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпияларын құрайтын мәліметтерін пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар пакетін тапсырған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді.

12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории) сформированной в портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через услугодателя приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в портале логина и пароля (процесс авторизации) для оказании услуги (в течение 1 минуты);
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН, вывод на экран формы запроса для оказании государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя (в течении 2-х минут);
3) процесс 3 – направление запроса через портал о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в портале, (в течение 1 минуты);
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в портале, (в течение 2-х минут);
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных услугополучателем, прикрепление их к форме заявки удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через портал (в течении 2-х минут);
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в портале,
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и основаниям для выдачи заключения;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале.
11) процесс 9 – получение услугополучателя через оператора ЦОН результата услуги (заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории) сформированной в портале.
11. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Работник ЦОН получает письменное согласие услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренным Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 Стандарта.

13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін (ІІ, ІІІ және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын) алуы. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 4-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін толық сипаттау осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезектілігінің әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу мерзімі көрсетілген сипаттамасының блок-сызбасы
ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-әрекеттың диаграммасы
ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
ҚФБ – құрылымдық-функциональды бірлік: "электрондық үкімет" веб-порталы, халыққа қызмет көрсету орталығы, қызмет беруші бөлімшелердің құрылымдық өзара әрекеттесуі;
Қарағанды облысы әкімдігінің

13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории), сформированной в портале. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается интернет – ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категории"
Блок – схема
описания последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категории"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории"
СФЕ – структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области

2014 жылғы 27 тамыз
№ 44/02 қаулысымен
бекітілген
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - облыс әкімдігінің қағаз жеткізгіштегі жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөніндегі қаулысы бұдан әрі – Қаулы.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 қаулысымен бекітілген "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" (бұдан әрі – Стандарт) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан (не оның сенімхат бойынша өкілінен) өтініш және қажетті құжаттарды беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

от 27 августа 2014 года
№ 44/02
Регламент государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства (далее – Постановление) на бумажном носителе.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в соответствии пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения позакреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемови(или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) 1-әрекет – Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) берген қолхатты көрсетілетін қызметті беруші кенсесі қызметкерінің қабылдауы және тіркеуі болып табылады. Орындау ұзақтығы – 30 минуттан аспайды. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды қабылдау мен тіркеу болып табылады;
2) 2-әрекет – көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттарды қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштама соғуы, құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысына тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағаттан аспайды. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштама соғуы болып табылады;
3) 3-әрекет – құжаттармен көрсетілетін қызметті беруші бөлімі басшысының танысуы және бұрыштама соғуы, құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағаттан аспайды. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші бөлімі басшысының танысуы және бұрыштама соғуы болып табылады;
4) 4-әрекет – көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының құжаттар пакетінің толықтығын қарауы және қайсыбір құжат жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының құлақтандырылуы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының құжаттар пакетінің толықтығын қарауы және қайсыбір құжат жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының құлақтандырылуы болып табылады;
5) 5-әрекет – көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының Қаулы жобасын дайындауы. Орындау ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі Қаулы жобасын дайындау болып табылады;
6) 6-әрекет – көрсетілетін қызметті берушінің алқа мүшелерінің Қаулыға қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі алқа мүшелерінің Қаулыға қол қоюы болып табылады;
7) 7-әрекет – көрсетілетін қызметті беруші басшысының Қаулыға қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының Қаулыға қол қоюы болып табылады;
8-әрекет – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің Қаулыны көрсетілетін қызметті алушыға беруі. Орындау ұзақтығы – 30 минуттан аспайды. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі Қаулыны көрсетілетін қызметті алушыға беруі болып табылады;
Рәсімдердің реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.

1) действие 1 - прием и регистрация документов, поданных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) согласно пункту 9 Стандарта сотрудникам канцелярии услугодателя и выдача услугополучателю расписки. Длительность выполнения – не более 30 минут. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием и регистрация документов;
2) действие - 2 рассмотрение документов руководителем услугодателя и наложение резолюции руководителем услугодателя, передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения – не более 3 (трех) часов. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является рассмотрение документов руководителем услугодателя и наложение резолюции руководителем услугодателя;
3) действие 3 - ознакомление и наложение резолюции руководителем отдела услугодателя, передача документа ответственному исполнителю отдела услугодателя. Длительность выполнения – не более 3 (трех) часов. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является ознакомление и наложение резолюции руководителем отдела услугодателя;
4) действие 4 – рассмотрение ответственным исполнителем отдела услугодателя пакета документов на полноту и уведомление услугополучателя в случае нехватки какого – либо документа. Длительность выполнения – в течение 3 (трех) рабочих дней. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является рассмотрение ответственным исполнителем отдела услугодателя пакета документов на полноту и уведомление услугополучателя в случае нехватки какого – либо документа;
5) действие 5 - подготовка проекта Постановления ответственным исполнителем отдела услугодателя. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) рабочих дней. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подготовка проекта Постановления;
6) действие 6 – подписание Постановления членами коллегии услугодателя. Длительность выполнения - в течение 4 (четырех) рабочих дней. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписание Постановления членами коллегии услугодателя;
7) действие 7 - подписание Постановления руководителем услугодателя. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписание Постановления руководителем услугодателя;
8) действие 8 - выдача Постановления сотрудником канцелярии услугодателя услугополучателю. Длительность выполнения – не более 30 минут. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача Постановления услугополучателю.
Последовательность процедур отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы,
5) көрсетілетін қызмет берушінің алқа мүшелері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттарды Стандартиың 9-тармағына сәйкес қабылдау мен тіркеу. Орындау ұзақтығы – 30 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттарды қарауы және бұрыштама соғуы, құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысына тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағаттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімі басшысының құжаттармен танысуы және бұрыштама соғуы, құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағаттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының құжаттар пакетінің толықтығын қарауы және қайсыбір құжат жетіспеген жағдайда қызмет алушының құлақтандырылуы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының Қаулы жобасын дайындауы. Орындау ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің алқа мүшелерінің Қаулыға қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының Қаулыға қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің Қаулыны көрсетілетін қызметті алушыға беруі. Орындау ұзақтығы – 30 минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасында келтірілген.
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар
дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер
қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы"
мемлекеттік қызметі регламентіне
2-қосымша
Әр іс-әрекет (рәсімі) өтуінің іс-әрекеттері тізбегін сипаттау блок-сызбасы

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания государственной
услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя;
5) члены коллегии услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, поданных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) согласно пункту 9 Стандарта. Длительность выполнения – не более 30 минут;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководителем услугодателя, передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения – не более 3 (трех) часов;
3) ознакомление и наложение резолюции руководителем отдела услугодателя, передача документа ответственному исполнителю отдела услугодателя. Длительность выполнения – не более 3 (трех) часов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем отдела услугодателя пакета документов на полноту и уведомление услугополучателя в случае нехватки какого – либо документа. Длительность выполнения – в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) подготовка проекта Постановления ответственным исполнителем отдела услугодателя. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) подписание Постановления членами коллегии услугодателя. Длительность выполнения - в течение 4 (четырех) рабочих дней;
7) подписание Постановления руководителем услугодателя. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
8) выдача Постановления услугодателем услугополучателю. Длительность выполнения – не более 30 минут.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок - схеме прохождения каждого действия (процедур), согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства"
Блок-схема
описание последовательности процедур (действий) при прохождения
каждого действия (процедур)